Uitslaande brand maakt twee gezinnen dakloos Leidse agenda I Gemeentebegroting van Zoeterwoude is sluitend Herman en Milydia zeiden „ja tegen elkaar op het stadhuis Uw mening Nieuwe Kweekschool in Oegstgeest Uw mening BIOSCOPEN MARKTEN MAANDAG 6 JANUARI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Een korte felle uitslaande brand heeft gisteravond een woonhuis aan de Voorste Zandstraat - een zijstraat van de Oude Singel - grotendeels verwoest. Het vuur, dat zich van de brandhaard, in een slaapkamer op de eerste verdieping, snel over de hele etage verspreidde en ook de zolderetage aantastte, heeft geen slachtoffers gemaakt. Via de trap konden de acht bewoners van het pand zich In veiligheid stellen. De brand, die aan de achterzijde van het huis door de ramen naar builen sloeg, kon waarschijnlijk zo'n grote omvang krijgen, omdat het vrij lang geduurd heeft voor de brandweer gealarmeerd werd. De brandmelding kwam namelijk niet van de bewoners en de omwonenenden, maar van de portier van de Stedelijke Lichtfabrieken, die op betrekkelijk grote afstand vanuit zijn loge de vlammen zag boven de Voorste Zandstraat. Melding kwam, toen er weinig meer te redden was Verdieping geheel uitgebrand Toen de brandweer met groot ma terieel ter plaatse arriveerde en met de bestrijding van de brand begon was er niets meer te redden van de eerste verdieping. De zolderverdieping waar op een zoon van de hoofdbewoner, de heer Langerak Sr., met vrouw en kind woonde, kon gedeeltelijk gespaard worden. De brandweer, die het vuur met vijf stralen bestreed en reeds twaalf mi- i nuten na aankomst het sein „brand meester" kon geven zag ook tijdig het gevaar voor een belendend perceel, zodat dit geen brandschade opliep. De brandweer, die zich met vijf wa gens naar de Voorste Zandstraat spoed de was op het ergste voorbereid. In J de onmiddellijke nabijheid van 't bran- dende huis bevindt zich namelijk de opslag van de distilleerderij van Har- tevelt. De twee families Langerak heb ben zich in veiligheid kunnen stellen j met medeneming van slechts (vat kin derkleding. De totale schade, pand en inboedel, wordt door de brandweer ge raamd op plm. 60.000.- Oorzaak Naar de oorzaak van de brand wordt op het ogenblik nog een onderzoek ingesteld. Door de bewoner werd als mogelijke oorzaak opgegeven, dat de kat een oliekacheltje in de slaapkamer op de eerste verdieping heeft omge stoten. Op het moment van het uit breken van de brand zouden alle per sonen op de zolderverdieping gezeten hébben bij de oudste zoon. die met vrouw en kind inwonend is, terwijl de kat op muizenvangst was. Huisvesting De gedupeerde families, die de nacht op het politiebureau hebben doorge bracht, hebben zich vanmorgen gemeld bij het bureau Huisvesting. Men zag daar uiteraard geen directe oplossing hoe de familie Langerak een nieuw onderdak kan krijgen. Beide gezinnen stonden al ingeschreven bij genoemd bureau. Precies een jaar geleden was het door hun bewoonde pand door brand veel slechter geworden. MAANDAG 6 JANUARI St.-Liduinascliool Bijbelcursus dr. L. L. Terstoet. 8 uur. Leidsche Schouwburg „Het spel der vergissingen" van W. Shakespeare, door Globe (5e abonnementsvoorstelling). 8u. DINSDAG 7 JANUARI Leidsche Schouwburg „Het spel der vergissingen" van W. Shakespeare, door Glove (5e abonnementsvoorstelling). 8 u. WOENSDAG 8 JANUARI Steensehuur 6 Vergadering Leid sche Vereeniging van Postzegelverza melaars, 8 uur. DONDERDAG 9 JANUARI I-eldsclve Schouwburg Voor K&O: AEC-cabarct van Wint Kan en Corrle Vonk met „Hop. hop, hop". 8 uur. VRIJDAG 10 JANUARI Leidsche Schouwburg Voor K&O: ABC-cabaret van Wim Kan en Corrie Vonk met „Hop, hop, hop", 8 uur. ZATERDAG 11 JANUARI Leidsche Schouwburg Voor K&O: ABC-cabaret van Wim Kan en Corrie Vonk met „Hop, hop, hop", 8 uur. Wim van Gerven won op Duindigt Wim van perven (De Spartaan) heeft zondag een nationale veldloop op en rond de paardenrenbaan Duindigt In gewo Hij legde de ruim 9000 m af in 29 min. 52.4 sec. Clubgenoot Piet Beelen eindig de met nog geen meter achterstand op de tweede plaats. Er kwamen 130 lopers aan de start. Bij de dames legde Mieke de Graaf (GAC) beslag op de eerste plaats. Zij liep de 1500 meter in 6 min. 21.9 sec. De uitslag van het herennummer is: 1 Wim v. Gerven (De Spartaan) 29 min. 52.4 sec., 2 Piet Beelen (De Spartaan) z.t3 Alfred Moser (GAC) 30.20.1. Levensverbintenis van niet gebondenen De trouwzaal van bet Leidse stadhuis bood vanmorgen ternauwernood plaats aan de vele bloed- en geestverwanten, raadsleden en andere belangstellenden, die ervan getuige wilden zyn, dat Her man Amptmeyer, zonder beroep en lid van de PSP-fractie in de Leidse raad, en Milydia v. d. VUet elkaar het ja woord gaven. Welnu, zij deden het. wel iswaar onder kreten van enige hilari teit van nonconformistische zijde, maar indrukwekkend en oprecht genoeg voor de burgemeester, die beiden „in de echt vefboiul" Als anibtjfiiaaf der .buj-geriykp stand. Er nió'èst'éli 'eèrst,1 zoals 'nVf. G. C. v. d. Willigen het uitdrukte, enkele „barrica des" worden genomen. De wettelijke voorschriften willen namelijk, dat de ouders hun toestemming verlenen tot 'n dergelijke levenslange huwelijkse stap. Wederzijdse ouders waren er ook wei, maar er moest enige tijd naar hen wor den gezocht. Zowel de huwelijkssluiting zelf als de welgemeende, vriendelijke toespraak van de burgemeester die er prijs op had gesteld bij dit huwelijk als ambtenaar op te treden werden vanuit de niet gebonden, hippe en kleurrijke gelederen van gegrinnikt commentaar voorzien. De burgemeester hield evenwel voet bij stuk en wees onverminderd op de rech ten en plichten van de huwelijkspai-tners. „Ik vind het belangrijk, dat een hele schare van mensen met u is meegeko men, maar nog belangrijker is het, dat u hier zelf bent gekomen met idealen en goede voornemens", zei de burge meester. Vanzelfsprekend regende het felicita ties na de plechtigheid. Iedereen was welkom (tot 6 uur) op de Oude Vest 55a om feest te vieren rond het jonge paar, dat te voet naar het stadhuis was gekomen. Voor wie geïnteresseerd is nog even een globale beschrijving van de toiletten: de bruid droeg over 'n zwart truitje een oranje overgooier met pel- lerlne in dezelfde kleur, daarboven een Joyeuze zwartfluwelen hoed. Zij was geschoeid met laarzen tot dij-hoogte; bruidsboeket: fraaie anjers. De bruide gom was geheel zichzelf in vrijwel da gelijks tenue: zwart ribfluweel en oran je shit. B. en w. van Zoeterwoude schrijven in een begeleidende nota by de aanbieding van de begrotingen van de gemeente en het grondbedrijf dat de financiële posi tie van de gemeente niet sterk is. De primitieve begroting sluit in ontvangsten en uitgaven met een totaal bedrag van ƒ3.794.168,47 en een post onvoorzien van 10.000,Om dit te bereiken moest tot een bedrag van 38.000, over de reserve worden beschikt. Bij de eerfde wijziging van de begroting kon deze beschikking over de reserve wor den verminderd met 26.288,8!) en or den teruggebracht op ƒ11.711,11. Kapi' taalsnitgaven zijn in de begroting niet geraamd. Wanneer deze in de loop van 1969 moeten worden gedaan zullen deze bij afzonderlijke begrotingswijzigingen aan de. raad worden voorgelegd. Voor de rente en aflossing zal dan weer over de reserve moeten worden beschikt. bedragen na aftrek van de boven genoemde ruim 11.000 gulden nog 74.282,52. Hierbij komt echter nog 50.795,58 van de gemeente Leiden als gevolg van de grenswijziging. De finan ciering van kapitaalswerken is vrijwel onmogelijk en de uitvoering wordt hier door zeer gestagneerd. B. en w. ver wachten dat deze toestand nog wel even zal voortduren. Meer optimisme bestaat er ten aanzien van de woningbouw. In 1968 werden vele woningen gebouwd zo wel in het dorp als aan de Hoge Rijndijk. In 1969 zullen de 21 in aanbouw zijnde woningen aan de Commandeurshof ge reedkomen en aan de Hoge Rijndijk nog 24 andere woningen. Het college heeft reeds vergunning verleend voor de bouw van 64 woningen, 8 garages en 33 gara geboxen in het plan Westeinde. Deze bouw zal plaatsvinden in het gedeelte dat nu bouwrijp wordt gemaakt. WESTEINDE II Binnenkort zal het ontwerp-bestem mingsplan voor het tweede gedeelte van het Westeinde ter inzage worden gelegd, evenals het gedetailleerde plan Industrie schap. Bij de begrotingsbehandeling vo rig jaar werd medegedeeld dat In voor bereiding was een bestemmingsplan voor het gebied tussen de Lebuinusstraat en de Ommedljkseweg. Bij de provinciale planologische dienst bestaan hiertegen bezwaren. B. en w. zullen alles in het werk stellen om dit plan toch te kunnen realiseren. De woningnood vermindert nauwelijks zodat de strijd hiertegen veel aandacht en kracht zal vergen. Ten aan zien van de plannen voor de bouw van een elektrische centrale kunnen nog geen nadere mededelingen worden ge daan doch b. en w. zullen in deze dili gent blyven. Het tweede speelveld van Meerburg is gereedgekomen en zal waarschijnlijk in september a.s. in gebruik kunnen wor den genomen zij het dan slechts voor één wedstrjjd per week. Aan de sportvelden aan de Nieuweweg wordt gewerkt doch deze zullen niet eerder gebruikt mogen worden dan september 1970. In dit jaar zal worden gestart met het geven van voorlichting over gemeentezaken aan inwoners. Zo zal op 22 januari a.s. een burgeravond plaatsvinden in „Ons Huis". In november zal een dergelijke bijeen komst worden georganiseerd aan de Ho ge Rijndijk. Voorts ligt het in de bedoe ling, voorlopig tweemaal per jaar, een brochure uit te geven over onderwerpen betreffende de gemeente. Ook wordt overwogen wederom, maar dan een be tere, gemeentegids uit te geven. INVESTERINGSPROGRAMMA 1. Zwem- en instructiebad ƒ350.000.-- 2. Ontsluiting Loethe zelffinanciering; 3. Vervanging o.l. school 120.000, 4. Winkelcentrum zelffinanciering; 5. Nieuwe kleuterschool Hoge Rijndijk, of reconstructie bestaande school 100.000, Burgemeester Smeetsweg 2.500.000, al deze werken in de in vestering voor 1969; voor 1970 7. Verbe tering Weipoortseweg 250.000,en voor 1971 9. Verbindingsweg Zuidbuurt- Weipoort ƒ250.000,en Zuidbuurt-Dr.- Kortmannstraat 250.000,10. Open bare kleuterschool 100.000,- voor 1973. Een bewoonster van een flat aan het Diamantplein ontdekte zaterdagmiddag tot haar schrik, dat de vlam in een pan met vet geslagen was. Zij herstelde zich echter vlug, sloot alle ramen en deuren af en snelde naar de garage, waar een brandslag gemonteerd is. Zjj slaagde er In het vuur uit te spuiten. De brand weer, die ook gealarmeerd was, behoef de niet meer in actie te komen. In de nacht van zaterdag op zondag, omstreeks 5 uur, werden op de Stations weg twee minderjarige meisjes (11 en 14jaar) aangetroffen. Zij bleken te zijn weggelopen uit de Marthastichting te Alphen a.d. Rijn. Zondagmorgen zijn ze door de politic terug gebracht. Zaterdagmiddag verleende een perso nenauto geen voorrang aan een 26-jarige wielrijdster uit Leiden. De auto wilde vanaf de Haagweg linksaf de Churchill- laan op, terwijl de fietster over het rij wielpad richting Voorschoten reed. Bij de botsing liep de wielrijdster eey her senschudding, schaafwonden en een ge broken rechterpink op. Door de EHD werd zjj overgebracht naar het Acadc- misch Ziekenhuis. Een 24-jarige Leidenaar maakte in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks 4.00 uur een vreemde slalom op de Rijn dijk. De man, die onder invloed was. raakte de macht over het stuur kwijt, ramde een lichtmast, reed een bermpaal omver en rukte een verkeersbord uit de Wateroverlast in Holiday Inn De brandweer moest gistermorgen asistentie verlenen in Holiday Inn, waar twintig kamers blank stonden. Bij her stelwerkzaamheden aan de air-condi tioning moeten, zo vermoed men, fou ten gemaakt zijn, waardoor de ruimten onder de vloer vol liepen met water. OEGSTGEEST Is er iets mis met het onderwijs in Oegstgeest? Over het invoeren van nieu we onderwijsvormen werd destijds in de gemeenteraad heftig gedebatteerd! Ener zijds wordt in de gemeente een school opgeheven terwijl anderzijds enorme be dragen worden uitgegeven om de leer lingen van een lagere school te kunnen huisvesten. Spreiding van leerlingen ener school over meerdere gebouwen te Oegstgeest is vaak bittere noodzaak! Wat heeft dit voor gevolgen? Is er te weinig rekening gehouden met planning van schoolgebouwen in de nieuwe wij- De Katholieke Volkspartij afd. Oegst- geest nodigt aahr leden en belangstellen den uit tot het bijwonen van 'n discussie- I avond welke dinsdagavond 7 januari a.s. gehouden wordt in de Jozef zaal van het Parochiehuis aan de Kerklaan te Oegstgeest, aanvang 20.30 uur. I De wethouder van financiën, onderwijs en sociale zaken, de heer J. J. Thorn zal de discussie over het onderwerp „Onderwijs: een onderontwikkeld gebied te Oegstgeest" met een kort woord in leiden. T.V.-UITZENDING OVER BAKKERIJ Het medium televisie is veelzijdig. Een uitzending zoals „De bakkerij in het klein en groot" zoals de NTS ons oude jaarsavond liet zien, geeft daar een ty perend voorbeeld van. Geeft men een voorbeeld van de bak kerij in het klein, dan moet men niet in Zeeland een primitief bakkerijtje op gaan zoeken achter een hooiberg of zo. Wil men persé de kleine bakkerjj be lachelijk maken en gaan vergelijken met het grootbedrijf, dan moet men zonder meer het oude testament erbij halen met gedesemde en ongedesemde broden. Men ziet dan een bakker blootvoets in de mengbak stappen en de deeg bereiden. Men kan dan tevens die bakker ophan gen, dit gebeurde toen immers ook! Toen moest de particuliere bakker han gen, nu niet meer, daar zorgt hij met zijn betere kwaliteit dan fabrieksbrood zelf wel voor. De Zeelandse bakker had nooit kunnen vermoeden dat enkele miljoenen mensen aar zijn tenen zaten te kijken. Dames ten, mits vakkundig gepenseelt, ver bloemen goeddeels dit minder charmante gedeelte van een mens. Mannentenen echter, hoe schoon ook, zullen nooit de eetlust opwekken. De goede man in Zee land was een weerloos slachtoffer in- deze. Mocht zyn debiet in de toekomst uitbreiden, dan in elk geval niet door die tenenstunt van de cameramensen. Wil men de particulieren van dienst zijn, dan moet men in dé steden gaan kijken bij het particuliere bedrijf. Jaren geleden is er een broodbesluit gekomen, waarin de bakkerij richtlijnen kreeg om elke bereidingsplaats van brood te voor zien van betegelde wanden, deugdelijke Laat de NTS de uitmoording van het particuliere bedrijf overlaten aan hen die daar belang by hebben. Of hebben deze instanties hun machteloosheid dien aangaande inziende, de NTS ingescha keld? Laat ons van het standpunt uilgaan dal de NTS een eerlijke weergave heeft willen geven, dan nu eens de andere de medaille. Een warme bak ker mei een behoorlijke omzet heeft een deegmachine, afweegmachine en een op- maakmachine. Een opinie peiling oni u heen zal bewijzen dat de warme bakker, wal kwaliteit betreit de voorkeur heelt. Het is natuurlijk niet de bedoeling van de NTS geweest om aan oneerlijke mede te werken. Consumenten ga eens kijken bij uw warme bakker in de bakkerij. Een en ander zal verhelderend A. J. VAN TIENEN. entextiel, dat in het water stond of hing wordt door de directie van Holiday j Dit is de nieuwe Christelijke Kweekschool aan de President Kennedylaan in Oegstgeest. Het gebouw wordt dinsdag Inn geraamd op f 60.000,geopend. De huidige scbool aan de Ant. Duyckla&n zal naast dit complex gehandhaafd blyvsn. ..T.B.-CURSUS ZOETERWOUDE De LTB-ontwikkeling8cursu8 wordt deze week niet op dinsdag maar op don derdag gehouden eveneens in het Don Boscohuia ta Zoeterwoude. LEIDEN, zondag 4 jan LEID ENS BROEKRIEM TE NAUW Tijdens zijn nieuwjaarsrede heeft on ze burgemeester, de heer v. d. Willigen, een zeer pessimistisch gegluid moeten laten horen over de financiële positie van de stad Leiden. Ook de toekomst zag hij niet erg optimistisch tegemoet! Dit in tegenstelling tot anderen, die menen dat een politiek anders samen gesteld kabinet voor de gemeente op lossingen zou brengen. Onze burgemees ter noemde dit een droom!!! Ook wij van leefbaar Leiden verwach ten geen heil van wat voor kabinet met of zonder de PvdA. Wij zoeken de oor zaken van het gebrek aan financiële mid delen in de economische structuur van Zolang het geld van overheid en par ticuliere geleggers ten gevolge van onze vrije economie nog voor een belangrijk deel gaat naar de plaatsen waar dit het meest winst-gevend is, zullen er gebie den in Nederland zrjn met structurele moeilijkheden, zoals het Noorden, Zuid- Limburg, Twente en ook Leiden. De moeilijkheden van Leiden komen niet tot uitdrukking door een gebrek aan werkgelegenheid, aan de andere kant is dit jammer omdat hierdoor de structurele problemen onder de opper vlakte kunnen blijven. De stad Leiden die in de I4de en 17de eeuw, na Amsterdam, de 2de in be langrijkheid was op het gebied van han del en industrie, is door de ontwikke lingen op technologisch gebied na de 17de eeuw in verval geraakt. Het ge volg van de periode van economisch ver val, welke voor Leiden zeker 150 jaar heeft doorgewerkt, is een chronisch geldgebrek, welk resulteert in het af stoten van de minder noodzakelijke voor zieningen. Tot op lieden zijp de gevolgen in Lel den nierkbaaV: 1 1. Leiden heeft het laagste gemiddel de inkomen per inwoner van de randstad. 2. Leiden heeft de hoogste woning nood in de randstad. 3. Leiden heeft het hoogste aantal krotwoningen in de randstad, ca. 25 pet. 4. Leiden heeft eeD zeer eenzijdige en en arbeidsintensieve industrie. 5. Lelden heeft nog veel verouderde middenstand. 6. Leiden heeft het laagste gemiddeld intelligentie-quotiënt van Neder- 7. Leiden staat op het gebied van de criminaliteit op de tweede plaats. 8. Leiden heeft het hoogste bierver- bruik per Inwoner van Nederland. 9. Leiden heeft een zeer groot ver keersprobleem. 10. Leiden heeft geen behoorlijke schouwburg. 11. Leiden heeft een armzalig cultureel 12. Leideu heeft een universiteit die tevens haar grootste werkgever is. Uit dit merkwaardige rijtje gegevens blijkt wel duidelijk hoe veel omvattend de taak van de Leidse overheid is. Zij kan deze taak alleen volvoeren met vol doende financiële middelen. Naar onze mening zijn de problemen in deze stad wel zo groot, dat we ons afvragen of het tekort op de begroting niet veel te laag is geraamd en hoe lang b. en w. al erg zuinig aan doen om maar geen tekort te krijgen. In ieder geval is weer eens duidelijk het onvermogen van onze vrije of te wel kapitalistische economie bewezen, om in onze collectieve behoeften te voorzien. We hopen nu maar, dat ook onze plaat selijke overheid dit gaat inzien. Anders zien we maar een oplossing, namelijk ontwikkelingshulp aanvragen in Den Haag, of anders bij de Unesco. Leiden heeft al veel te lang de broek riem aangehaald. J. K. BOER. Gemeenteraad van Zoeterwoude gaat begroting behandelen In de eerste vergadering van 1969 gaat de Zoeterwoudse gemeenteraad a.s. donderdag 9 januari om 20.00 uur de begroting behandelen waarbij zoals ge bruikelijk algemene beschouwingen wor den gehouden. Alvorens men hier echter aan toe is zullen eerst de volgende za- ken aan de orde komen o.m. Voorstel i van b. en w. betreffende de verrekening j met de gemeente Leiden i.v.m. de grens- I wijziging; grondaankoop in de Westeind- j se Polder; wijziging van het raadsbe- sluit van 29 november 1967 betreffende de 21 woningwetwoningen in de Com- mandeurshof; verlenen van een krediet i.v.m. de woningbouw; gewijzigd voor- stel betreffende het parkeerverbod voor J het raadhuis; krediet t.b.v. het kleuter- i onderwijs; aankoop van constructie- en ontwikkelingshulp voor kleuterschool Zonncgaarde; het instandhouden van de openbare lagere schoolbepalen dat voor het gebied aan de Slootweg, naby Bent huizen. een bestemmingsplan wordt voorbereid. Deken Haring De deken van Leiden, de hoogeerw. heer W. P. M. Haring, heeft gisteren in de St.-Lodewijkskerk medegedeeld, dat hij dit jaar met emeritaat zal gaan. zowel als deken van Leiden als met betrekking tot zijn ambt van pastoor. Volgens de bepalingen van het bisdom Rotterdam is de maximum ambtster mijn voor een deken (12 jaar) reeds overschreden, terwijl deken Haring bijna 13 jaar in Leiden is en boven dien dit jaar (26 mei) 65 jaar wordt. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat deken-pastoor Haring zijn ambt vóór het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd neerlegt. Dat hangt af van een nieuwe bestemming en huis- I vesting. Lido: Pas op je tellen (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Shalako (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 eD 9.15 uur. Studio: Manon 70 (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Angélique en de Sultan (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. De spion met het kanten broekje (a.L) Dagelijks: 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 4.45, 7.00 en 9.15 uur. N ACHTVOORSTELLIN GEN Vrouw in de Folterkamer (18 jaar). Vrijdag en zaterdag 23.30 uur. Rex: De man die miljoenen waard was Iedere middag, toegang alle leeftijden. De zotte wereld ran Laurel Hardy. Iedere aovnd 7.00 en 9.15 uur. Toegang: 14 jaar. Zomernachten in Zweden (18 jaar). Vrijdag en zaterdag 23.30 uur. Korreltje PUNT. M „Onze jongen wil zich niet a huishouding aanpassen, dokter ROTTERDAM, 6 jan. Vee Aan voer totaal 1557; slachtrunderen 1196; varkens 361. Prijzen: slechtrunderen 505—555, 455—500, 400430, 370—390: varkens 264—268, 261—264. 258—261; stieren 460515. worstkoeien 350365; slachtzeugen 200220; zware varkens 220235. Overzicht handel: slachtrun deren: groter - vlug - hoger; varkens: kleiner - vlot - stijgend; enkele pri ma's boven notering. AMSTERDAM, 6 jan. - Vee Aan voer 201 runderen: 3.75-5.20, handel zeer vlot; 8o varkens: 3.20—3.25; handel vlot. R.A.VEEN, 3 januari. Bloemen Am. Anjers Sim Rose 28-46, Sim Rood 29-42, Sim Wit 25-34, Sim Keefer 33-35, Alice 35, Arthur 27-36, Esperance 31-32, Rozen Gamette en Carol 18-32, Nordia 37, Zorina 31-32, Bridal Pink 52, Hya cinthen 20-24, Nerine Pink Triump 82- 84, Geplozen Chrysanten 33-44 p. sL, Troschrysanten 75-1,60, Irissen Wedge- wood 2,55, Freesia's 85-1,55, Blauwe Druifjes 47-59, Narcissen Early Glorie 80-1,10, Carlton 95-1,25, California 90- 95, Fortuna 85. Tulpen Paul Richter 1,10-1,50, Preludium 1,05-1,25, Lustige Witwe 1,50-1,65, Krelage 80-1,05. Christ mas Gold 1,25-1,40. Apeldoorn 2,00-2,15, Gander 1,60, Ralf 1,10, Christmas Mar vel 1.65, Levant 1,15-1,30, Beauty of Volendam 1,10-1,20 per bos. OEGSTGEEST Getrouwd: J. A. M. Dofferhoff en J. van der Neut; A. A. R. M. Ulijn en A. T. M. Lujjben; T. J. Zwartjes en M. L. C. M. Verhoef Rhijng; E. Bol en J. Budding; A. den Heijer en C. A. van der- Werf; L. J. A. Hoogenboom en M. van der Steenhoven; F. W. Klaaijsen en M. M. van Noort; P. R. van Rhijn en D. M. Over; T. Veldhuyzen en A. L. Boogaard; H. M. Echternach en S. M. Kildentoft; C. van Wijk en W. J. de Wolf; P. P. Veldhuyzen en C. A. Keus; J. N. Vree- ourg en A. J. van Wieringen. H. J. Matheus overleden Op 63-jarige leeftijd is gisteren in het Diaconessenhuis overleden de heer H. J. Matheus, die vele jaren secretaris is geweest van de CHU afd. Leiden. De laatste jaren was de heer Matheus ook tweede voorzitter van genoemde partij. De heer Matheus, die sociaal ambtenaar was bij de gemeente Lei den, was ook penningmeester en twee de voorzitter van de buurt- en speel tuinvereniging De Professorenwijk. Tevens was hij penningmeester van de Leidse Buitenschool en vervulde hij verschillende functies in de Hervormde Gemeente.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3