Maigret laat zondag via Ned. I een terdoodveroordeelde ontsnappen Op era in Italië in verval Synagoge in New York afgebrand Vrijstelling kijkgeld verruimd KRO-t.v. met Der Freischütz TOOS ONDERDENWIJNGAARD Pianorecital Raadhuis Wassenaar DRIVE-IN IUTPHAAS BOEKT GEEN GOED SUCCES RADIOPROGRAMMA TELEVISIE VANAVOND PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 4 JANUARI 1»69 Consult voor de volgende ziekte DIJ wijze van voorzorgsmaatregel is men in de metaalindustrie reeds har nassen klaar aan het leggen; enkele vak bondsleiders hebben dreigende waar schuwingen laten horen, dat de overheid met ernstige moeilijkheden rekening moet houden voor het geval uit de ad viesaanvrage van minister Roolvink bij de „wijze mannen" over de Nieuwe me- taal-CAO maatregelen egen de met veel moeite bereikte loonovereenkomst zou den voortvloeien. Wij vragen ons af, wat de preciese be doeling van minister Roolvink met deze adviesaanvrage geweest is. Wil hii straks niet fungeren als de zondebok, voor het geval het loonbeleid in hel nieu we jaar zou leiden tot overbestedingen. prijsopdrijvingen en gevaarlijke ontwik kelingen in onze nationale economie? Mèt de metaalarbeiders kunnen we ons moeilijk voorstellen, dat de overheid nog zal ingrijpen in een loonovereenkomst. die in resultaten niet zo ver afwijkt van datgene wat minister Beernink voor lopig als landelijk gemiddelde aan vaard heeft op het moment dat hij de ambtenarenorganisaties liet weten ak koord te gaan met een salarisverhoging van vijf procent. /\NS komt voor, dat de adviesaanvra- ge over de metaalloonovereenkomst minder bedoeld is als vraag of de over heid misschien op economische gron den deze collectieve arbeidsovereen komst zou moeten afwijzen dan als een advies voor de volgende ziekte. Minister Roolvink weet, dat hij met vuur zou spelen wanneer hij de loon overeenkomst die de metaalarbeiders na scherp spel hebben weten te bereiken, toch zou afwijzen. Het kost hem onher roepelijk een staking en zo goed als ze ker ook 'n moeilijk politiek debat, waar bij hij zakelijk niet veel kans maakt, ge let op de inhoud van de overeenkomst die minister Beernink in het overleg met de ambtenarenorganisaties heeft beaamd. Het lijkt ons zelfs niet erg waarschijn lijk, dat de „wijze mannen" rond prof Van der Ven de nieuwe „metaal"-CAO zullen ontraden naar aanleiding van in het secundaire vlak gemaakte afspra ken. Want ook op dit punt zijn het over heidspersoneel verbeteringen beloofd die niet veel verschillen. Maar wel zouden de „wijze mannen" in hun advies kunnen laten doorscheme ren. dat het voor onze economie uiterst toelaatbare vrijwel bereikt werd en dat het Nederlandse bedrijfsleven alles op alles zal moeten zetten om gemiddeld niet verder te komen dan vijf procent. Het naspel op de onderhandelingen voor de „metaal"-sector krijgt dan de bete kenis van een dringende waarschuwing. De heer Roolvink kan dan niet alleen tegenover zijn collega Wltteveen van Fi nanciën met een eerlijk gezicht verkla ren dat hij zijn best heeft gedaan, maar hij kan zich met betrekking tot verdere loononderhandelingen (bijvoorbeeld de bouwsector) wat scherper opstellen, wan neer men daar met verdergaande voor stellen zou starten. A NDERMAAL zal overigens ook dit "jaar wel weer blijken, hoe ook een minister voor Sociale Zaken die probeert het loonbeleid binnen de juiste perken te houden, niets bereikt wanneer de prij zen en de ontwikkeling van de winst in een belangrijk deel van het bedrijfsle ven de werknemers het gevoel bezorgen dat ze ergens „weer genomen zijn". Vandaaris 't van 't allerhoogse be lang dat minister De Block in het voor hem, door de BTW, zeer onrustig begon nen jaar. krachtig gaat optreden (en dan niet alleen in kleine zaken). Ook kan zwaar wegen, dat werkgevers metter daad bewijzen alternatieven te hebben voor spaar- of investeringsloon, zo ze bezwaar daartegen hebben en bijvoor beeld tonen dat na hun zorg voor nood zakelijke investeringen onmiddellijk hun zorg voor betere pensioenen komt. Intussen zou men dan aan de top van het bedrijfsleven toch nog eens moeten proberen wel tot eensgezinde conclusies te komen over de verdere mogelijkheden der economie. Zelfs voor wie aanvaardt dat inzake de ideale structuur van onze maatschappij altijd meningsverschillen blijven bestaan, zijn de interpretaties van het beschikbare cijfermateriaal te uiteenlopend. Om dan nog maar te zwij gen over het verschil tussen de cijfers zelf, dat dikwijls nog een rol speelt. ROME (AP) De opera raakt in het land, waar het lyrische toneel is geboren, snel in verval. Het Italiaanse Bel Canto wordt verdrongen door de pop song. Deze verandering is ingetreden on danks dc wanhopige pogingen van de be roemde conservatoria van het land en de enorme subsidie van 13 miljard lire plm, 75 miljoen gulden), die de Ita liaanse regering elk jaar in de opera gezelschappen van het land pompt. De 17 operagebouwen van het land gijn gedurende 't operaseizoen nog altijd vol of bijna vol, maar vaak zitten wel 60 procent van de aanwezigen er met Vrijkaartjes, uitgereikt om de schijn op te houden. De oude klassieken var opera vermogen een nieuwe generatie van Italianen, die schreeuwt en zwijmelt bij de verrichtingen van popzanger, niet ftan te trekken en er zijn maar weinig nieuwe opera's van enige betekenis gecom poneerd. De laatste van de beroemde com ponisten is misschien Pietro Mascagni geweest, die in 1945 is overleden en slechts bekend was om één enkele emi nent werk. de „Cavalleria rusticana". De enige andere klassieken van deze eeuw waren de laatste werken van Giacomo Puccini, die in 1924 is overleden en de 20ste eeuw zijn „Turandot" en „La fan- ciulla del West" schonk. Laastgenoemd werk beleefde zijn premiere in 1911 de Metropolitan opera te New York i der leiding van Arturo Toscanini en met de tenor Caruso. Dat waren de dagen toen bijna iedere Ialiaan tot de arbei der in de straat toe uit het hoofd zijn geliefde aria's uit de grote opera's kop zingen. Bij een onlangs door de Italiaanse tv onder de muziekminnende tieners ge houden vraagwedstrijd konden tien van de tien jongelui vertellen „hoe de vrouw- van de pop-zanger Gianni Morandi heet te, maar niet een wist wie „Tosca" had gecomponeerd. Terwijl de lyrische thea ters de hand moeten ophouden om staats subsidie, betaalt de Italiaanse tv 1.200 mil joen lire (ruim 7 miljoen gulden) aan loterrijprijzen, gekoppeld aan een weke lijkse tv-wedstrijd onder pop zangers. De namen van de pop-zangers als Ca- terina Caselli, Milva, Mina, Rita Pavo- ne, Gianni Morandi en Adriano Celan- tano zijn thans in Italië even bekend els die van Enrico Caruso en Beniami- no Gigh in de bloeitijd van de opera. De grote conservatoria, Santa Cecilia le Rome, te Milaan en San Pietro a Maitella te Napels, leveren nog altijd moeizaam opgeleide kunstenaars maar slechts weinig van de jongste generatie I wijden zich aan de opera. Zij schrijven I muziek voor films of treden op in muzi kale uitzendingen voor de tv. Eens stuur de de Italiaanse operagezelschappen naar de schouwburgen van de wereld grote dirigenten, zoals Toscanini, Tulio Serafini, Antonio Guarnieri en Victor de Sabata. Thans haalt het grootste lyrische theater van Italia, La Scala te Milaan, buitenlandse dirigenten zoals de Oosten rijker Herbert von Karajan in huis. Ita lië heeft nog wel enkele lyrische zan gers en zangeressen, die als gaststerren optreden bij de operagezelschappen de wereld Renata Tebaldi, Antonietta Stel la, Giuseppe di Stefano, Mario del Mo naco en enkele anderen, maar ir Scala juicht men buitenlanders toe zoals Brigitte Nilsson en Waldimas Kmentt uit Zweden, Grace Bumbrey en Leon- tine Price uit de VS. en John King. John Wilkes en Peer Glossop iflt Gr.-Brittan- NEW YORK (AFP) In de Newyorkse wijk Queens is gisteren een synagoog af gebrand. De schade bedraagt een miljoen dollar. In de afgelopen vier a vijf maan den zijn in het gebied New York een tien tal synagogen min of meer ernstig door brand beschadigd. DEN HAAG In de regeling vrijstelling van betaling van luister kijkgeld (omroepbedragen) zijn enkele wijzigingen gekomen. Voor vrijstelling blijven in aanmerking komen ernstige militaire oorlogsinva liden en degenen die een buitengewoon pensioen genieten krachtens de wet buitengewoon pensioen 1940-1945 wet buitengewoon pensioen zeelieden oorlogsslachtoffers. Voorts zal vrijstel ling verleend kunnen worden aan ge- zichts- en gehoorgestoorden, mits zij voor 65 procent of meer arbeidsonge schikt zijn er alleen wonen of sa wonen in gezinsverband met uitslui tend andere gezichts- en gehoorge- gestoorden. Deze categorie moet de vrijstelling aanvragen bij de dienst roepbijdragen in Den Haag. De ge- gezichtsgestoorden, die na 1 januari 1969 hun vrijstelling zouden verliezen, omdat zij niet alleen wonen of sa: wonen, behouden hun vrijstelling. Tenslotte komen nu ook voor vrijstel ling in aanmerking personen, wier fi nanciële omstandigheden daartoe aan leiding geven. Dit geldt in het alge meen mensen met een inkomen dat niet hoger is dan het algemeen ouderdoms pensioen. De vrijstelling moet worden aangevraagd bij de burgemeester de gemeente van inwoning via een for mulier, dat op elk postkantoor ver krijgbaar is. De vrijstelling geldt voor ten hoogste een jaar. Uiterlijk twee maanden voor het verstrijken van de lopende termijn van vrijstelling moet men opnieuw een verzoek indienen, als men de vrijstelling wil blijven behou den. Voor 65-jarigen en ouder kan vrij stelling worden verleend voor langer dan een jaar. Onder de nieuwe regeling zal geen vrij stelling meer verleend worden aan in stellingen van weldadigheid. Voor in richtingen van geheel of gedeeltelijk uit de openbare kas bekostigd onderwijs geldt hetzelfde. ZaterdagavondNCRV en TROS. Zondagavond: VARA en KRO. En een ietwat doorgewinterd teeveekijker kan dan voor zich zelf wql het programma uitdok teren. NCRVSwiebertje, Eerste man en Romans. TROS: Het spook van mevrouw Muir, Lied jes en de Dief van Washington. VARA: Maigret en Signalement en de KRO houdt zondag de „twee "-kijkers bezig met Der Freischütz, het Pastoraal conci lie en David Frost. ..Eerste man" Freek Nijdam moet van echtgenote Bep nodig 'ns iets aan zijn lichamelijke conditie doen. Hij voelt er niet veel voor. maar probeert toch zijn collega's op te porren samen wat te gaan sporten. Ze lachen hem uit Nijdam gaat eens een kijkje in een sportschool nemen, traint een middagje mee en valt als hij thuis komt prompt in slaap. Maar zijn sportidee laat hem niet los en als hij met een Belgische chauffeur gaat ruziën over de sportieve prestaties van noorderlingen en zuider buren moet hij z'n organisatietalent aanspreken. Om 22.25 uur zendt de NCRV de vierde aflevering uit van „Met Bomans de wereld rond. Bomans zit deze keer in Australië, het land waarheen na de ooi'log zo'n 150.000 Nederlanders zijn geëmigreerd. Hij bezoekt daar de kleine Nederlandse kolonie van een bagger- Ontsnapping „La tète d'un homme" is de oorspron kelijke titel van „Maigret en de ter- doorveroordeelde". waarvan de VARA zondagavond om 20.35 uur een televisie bewerking uitzendt, laat deze keer op zijn eigen WK KR of geen WKKR intensief wind DE BILT. hogedrukgebied boven Rusland heeft het afgelopen etmaal zijn invloed tot over West-Duitsland uitgebreid. Hierdoor kwam de vorstgrens weer iets meer naar het westen en deze loopt nu van de Noorse kust langs onze oostgrens naar de Alpen en verder naar de Adriatische Zee. De temperaturen in Frankrijk en Engeland waren omstreeks zeven graden, terwijl in Italië temperaturen van negen K.N M i /ets meer DEELT MEDE: graden gemeten werden. In Polen waar aanvoer van koude lucht uit Rusland plaatsvond, kwam het kwik niet hoger dan acht graden onder het vriespunt. Inmiddels is een frontensysteem, behorende bij een depressie, die tussen IJsland en de Noorse kust ligt, langzaam in zuidoostelijke richting opge drongen en het heeft 't hogedruk gebied ten westen van Ierland aangetast. Voor zaterdag wordt verwacht, dat ons land onder in vloed van laatstgenoemd fronten systeem zal komen, waardoor er enige regen kan vallen Zondag: zon: 8.48—16.44; maan: 18.1310.22; hoogw. Schev.: 4.14, 16.22. Maandag: zon: 8.4716.45; maan: 19.3010.42; hoogw. Scliev.: 4.46, 16.56. Vooruitzichten voor maandag: Tij delijk regen, mogelijk hier en daar sneeuw. Tendens tot iets lagere temperaturen. Weersvooruitzichten voor maan dag in cijfers gemiddeld over ons land: zon: minder dan 40 procent; minimumtemperatuur: omstreeks normaal; maximumte mperatuu r ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent; kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Normalen voor 6 tot 10 januari: Min. temp. Max. temp. Den Helder Eelde De Bilt Vlissingen Vlv. Z.-Limburg Toos OnderdenwUngaard hebben we gisteravond weer eens in een piano recital. door haar in het raadhuis „De Pauw" te Wassenaar gegeven, mogen beluisteren. Tot ons intens genoegen mogen we wel zeggen: speciaal met haar weergave van „In de nevel" van Leos Janacek heeft ze heel grote indruk gemaakt. Dit wondermooie brok muziek kreeg name lijk alles, wat het nodig had om waar en waarachtig te klinken- Het leek geïmproviseerd en in deze schijn- improvisatie maakten we kennis met een impulsief, hevig primair mens vol stemmingen, wisselend tussen een resig neerde weemoed en felle, geladen explo sies: het hoogtepunt in een succesvolle avond- Natuurlijk had een der beste en toe- gewijdste kenners van Robert Schumann ook een zijner werken op het program ma geplaatst; ditmaal Faschingsschwank aus Wien (op. 26), door de meester ge schreven tijdens zijn bezoek aan de Oostenrijkse hoofdstad in het najaar 1839. Briljante muziek door Toos Onder denwijngaard zéér goed getypeerd: fees telijk klinkend, lachend hier en daar en nergens decadent Vóór de pauze twee werken, die, dit was ons te voren nooit zo opgevallen, geestelijk en formeel een verrassende samenhang vertoonden: de Sonate in Es groot van Josef Haydn, onmiddelijk ge volgd door Ludwig van Beethovens Pathétique. Terecht klonk dan ook het adagio en cantabile van de eerste dra- matisch-Beethoveniaans: inleiding als het ware tot de komende Pathétique. Ernst en stoerheid klonken uit de voordracht op, twee elementen, die door haar auditorium zeer terecht hogelijk gewaardeerd werden. BR. wooitiing een man die op de guillotine wacht, uit de gevangenis ontsnappen. Maigret gelooft niet dat de man de moord waarvoor hij veroordeeld is, gepleegd heeft. En door hem vrij te laten probeert hij op het spoor van de JUTPHAAS (ANP) „Ik wil het nog een paar jaar aanzien. Nu kan ik alleen maar zeggen, dat de resultaten van dit experiment nog beneden de verwachtin gen zijn gebleven. Een grote toekomst is er (nog) niet voor de drive-in in Neder- 'and weggelegd. Misschien dat een der- lelijk systeem het in een bevolkte ag glomeratie wel goed doet". Dit zegt de heer G. H. Verveld, direc teur-eigenaar van het op 6 april 1967 in Jutphaas geopende eerste drive-in-res- taurant in Nederland, vlakbij rijksweg 26 (Den Bosch-Utrecht). Dit drive-in- systeem waarbij de automobilist zo wel koude als warme maaltijden in zijn auto kan nuttigen en daarvoor parkeert bij een eetpaal. waar hij/zij telefonisch een bestelling kan doorgeven bestaat al vele jaren in Amerika. Volgens de heer Verveld was de omzet van de drive- in in 1967 en 1968 ongeveer gelijk (ruim (13.000 gulden). Hans Culeman (links) en Jan Teulings in „Een terdoodveroordeelde ontsnapt", een t.v.-bewerking van een Simenon- verhaal. ware moordenaar te worden gezet Aanvankelijk schijnt Maigret ongelijk te krijgen. Het is een kwestie van wachten en bewaken geworden. Maar nog steeds geen spoor van de ware moordenaar. Totdat. Aan deze werken o.m. mee: Jan Teu lings als Maigret. Wies Andersen als Lapointe, Maxim Hamel, Hans Culeman en Gijsbert Tersteeg. Signalement De Spaanse kunstenaar Joan Miró (76) is het onderwerp van het „Signalement" dat de VARA-televisie zondag via Nederland I uitzendt (21.50 uur). Uit het feit dat Joan Miró, in tegen stelling tot zijn kunstbroeders en land genoten Picasso en Dali, zijn persoon lijk leven altijd buiten de publiciteit heeft gehouden, is wellicht te verklaien dat zijn naam in brede kring minder bekend is. Het oeuvre van Miró, schilderijen, tekeningen, grafiek, keramiek, is vol strekt eigen en heeft op de toeschou wer een fascinerende werking. Er is vrijwel geen beeldende kunstenaar aan te wijzen die een zo volstrekt eigen taal en schrift heeft ontwikkeld als Miró, een taal van zonnen, manen en sterren, een wereld bevolkt door vrou wen, vogels, spinnewebben en papieren draken, een taal van bloemen en vlinders. Joan Miró is een groot bewonderaar van' Paul Klee, een bewondering die HILVERSUM I (402 m) - 18.22 Stereo: Melodieën Expr< programma. 18.45 Feest der 1 VARA18.0 iek. 19.30 Nleu\ volksmuziek (gr.). ropoleshow. 22.30 Mededelingen. HILVERSUM II <298 m) 22.30 Nieuws. 22.40 Overweging. Goal..: muzikaal sportprogram- o gekruide nieuwtjes. luziëk. 18.45 Sportkroniek. 3RUSSEL NED (324 m) 8.03 Amusementsprogramma. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte muziek. 19.0 Nieuws, weerbericht en actualiteiten. 19.4 Tilt. 21.00 Met het oog op. 22.00 Nieuws ei dek. 23.00 Nieuws. 23.1 23.40-23.45 Nieuws. i socialistisch strijdlied. 8.18 Weer geen weer: gevarieerd programma. (9.00 orimededelingen). Humanistisch Verbond: I Onderweg. 10.30 Her r dr. U. J. Rutgers. kerkdienst. liteiten. AVRO: 12.00 Muzikaal onthaal: bor te muzikale show. 13.00 Nieuws. 13.07 De to« stand In de wereld, lezing. 13.16 Radlojoui naai. 13.30 Logboek 1968. 14.00 Stereo: Show 15.40 Tot beter begrip, een cursus muziek- lulsteren). 16.30 Radiorama: een veertien daags mini-magazine. VARA: 17.00 Stereo: igsolisten. g 'RO: 19.30 Nieuws. 19.35 Viool >n.): klassieke muziek. 20.00 Ba; is en gebeurtenissen, gewogen t jazzprogramma list: klassieke en moderne muzie Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 22.55 St< elfder^ ure: licht platenprogramma. HILVERSUM II (298 m) KB Nieuws. 8.15 Stereo: Badtnerie: oude sieke muziek (gr.). 9.00 Nieuws :0.30 Jazz Stage: moderne muziek. 7 Buitenlands commentaar. 11.57 Mede- ingen. NCRV: 12.00 Tot ziens in Jeruza- ibijbelse quiz. 12.40 NCRV-Vocaal met orgel: oude en moderne gewijde muziek. 13.00 Nieuws. 13.07 Voor de jeugd. 13.20 Stereo: de psalmen ln de nieuwe be rijming. muzikale lezing. 13.35 Kerkorgel concert: semi-klassieke muziek. 14.10 Voor dracht van Catalaanse poëzie. NRU14.30 Langs de lijn: sportreportages en -uitslagen en lichte grammofoonmuziek. CVK: 17.00 Ge reformeerde kerkdienst. 18.00 Convent: weke lijks halfuur over en uit de kerk. IKOR: 18.30 Mensen: gesprek. 18.45 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Stereo: Kamerensemble: klassieke i liederen. KRO: 20.30 Stereo: Stereoclub: mu- technlsche tij: groetenverzoekprog: 13.07 NAR: Nederlandse de plaat. NRU: 14.00 N 15.02 Rabat - Athene - Lissabon: programma voor de gastarbei ders. AVRO: 16.00 Nieuws. 16.02—18.00 Mu- zlekkantjes: programm: dlgheden en ön(w)aardighedi van de lichte muz' 17.05 Radiojournaal uit de wereld ogrammaover- de schippers. BRUSSEL NED. (324 m) - zicht en SOS-berlchten voor 13.30 Opera- en belcantoprog Nieuws). Van 15.00—24.00 Tips godsdienstige uitzending. 19.00 Nieu' richten: 22.10 Dai iek: 23.00 Nieuws: 23.1 23.40—23.45 Nieuw MAANDAG HILVERSUM I (402 m) - VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgymnastiek. 7.20 Socialis tisch strijdlied. 7.23 Stereo: Lichte gram mofoonmuziek en reportages. (7.30-7.35 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws en actualiteiten. 8.20 Ste- Llchte grammofoonmuz. en reportages. l'Orcheslre de la Suisse Romande (opn.). VPRO: 12.00 Blauwe maandag: gevarieerd programma. 12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.29 Stereo: Muzikale aanwin sten. 12.52 Opspraak, lezing. 13.00 Nieuws, formatie: ontw"-' norie, praatje. 1! muziek (gedeeltelijk stei te orkestmuziek. NRU: 14.45 Metropolc-or- kest: amusementsmuziek. AVRO: 15.15 Voor stijl. 16^00* Ni'euws.X16.02°Stereo: JTrompet en piano: moderne muziek. 16.30 Voor de HILVERSUM n (298) Nieuws. 7.10 Het levende rie: klassieke enmoderni Nieuws: 7.32 ActuaUteitei 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws vrouw. (9.00-9.10 Gymnas vrouw. NRU: 10.00 De KRO: 11.00 Nieuws. 1 11.30 Bejaardenprogramma. 11.55 Mededelin gen. NCRV: 12.00 Los Vast: gevarieerd pj Mededeling» naai. 17.53 Medede 7.50 Overweging: .32 Voor de huis ik voor de huis- (opn). lichte orkestmuziek met reo: pianorecital: mode: dienstig progi Overheidsvoorlichting Boys op bezoek b.vMand- en tuinbouw: 12.30 .05 Stereo: iuz. 15.00 Gods- NRU: 15.30 Zoeklicht op LHrecht, afge- i Wengen- NCRV: 5 Voor de jeugd. HILVERSUM III (240 r 16.00-16.02 Nieuws). !0 De Golden Gate Nederland. De muziek van toegelicht door dr. G. D. 7.30 Voor de kleuter 10.03 Popstation (11.00 Nieuws). TROS: 12.00 Nws. 12.03 Lynx (of Los) KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Actuali teiten. 13.08 T.N.T.: licht platenprogramma. 16.03 lORRRrr 17.02 Actualiteiten. 17.0: Ik: verzoekplatenprogrs I Draaljijofdraai- BRUSSEL NED (324 m) - 12.00 Nieuws. 12.03 Gevarieerde muziek. 12.08 Landbouw- kronlek. 12.15 Gevarieerde muziek. 12.40 Weer bericht., mededelingen, programma-overzicht en SOS-berlchten voor de schippers. 12.48 Ge varieerde muziek. 12.55 Buitenlands persover zicht. 13.00 Nieuws, weerbericht, mededelin gen, programma-overzicht, SOS-ber. voor r kenners en liefhebbers, de schippers en beursberichten. 13.20 Tafel- muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio (15.00 Nieuws). 16.00 Nieuws. 16.03 Beursbc- FM-kanalen) I richten. 16.09 Programma voor dc zieken. AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 DrrrUitl: platenpro- 17.00 Nieuws, weerbericht en mededelingen HILVERSUM TH (240 r 0.02 Juist op 7.15 Lichte grammofoonmuziek. ook in zijn eigen werk terug te vinden is, zonder dat hij daarbij evenwel zijn eigen identiteit verliest. Sportreportages Voetbal, badminton, wielrennen, zaal handbal en skispringen maken deel uit van het NTS-Sportpiogramma, dat op zondag 5 januari van 19.30 tot 20.20 uur op Nederland I wordt uitgezonden. Het programma ziet er. wijzigingen voorbehouden, als volgt uit: de voet balwedstrijden AjaxGo Ahead. FC Twente—DWS en FSC—NAC; de natio nale jeugdkampioenschappen badmin ton in Helmond: de wielerwedstrijden in het Sportpaleis in Antwerpen: de zaalhandbalwedstrijd AHC '31Niloc in Amsterdam; de internationale wed strijden skispringen in Bischofshofen (Oostenrijk). In het NRU-programma Langs de Lijn op zondag 5 januari (15.3017.00 uur via Hilversum II en 18.10—18.30 uur via Hilversum I) zal aandacht worden besteed aan de volgende voetbalwed strijden: A.iaxGo Ahead, FC Twente DWS, SC CambuurHaarlem en RCH Vitesse; voorts in Langs de Lijn: het internationale waterpolotoernooi in Amersfoort, uitslagen van en nieuws over zaalhandbal, mierpkorfbal en handbal. Gisteravond viel het weer eens op hoe veel er onnodig „gedubbeld" wordt op de t.v. De Rotterdamse sleepboot staking kwam aan de orde in: 1. het NTS-journaal: 2. Scala; 3. Brandpunt; 4. Mies-en-scene. Bovendien wijdden èn Brandpunt èn Mies-en-scene aan dacht aan de komende bijeenkomst van priesters die het ambt verlieten. Wij achten dit fout. Beide onderwerpen zijn van een betrekkelijk belang en kregen op deze wijze te ruime aan dacht. Bij het grote aandeel dat de t.v. inruimt voor documentaire program ma's en nieuwsachtergronden mag men verwachten dat door middel van onder linge afspraken bereikt wordt dat dit grote aandeel ook interessant blijft. Dat is niet het geval bij verdubbeling of verdrievoudiging. Door een ongelukje werd Waauw on vervalst VVaauw! Discoduel. dat dit seizoen het best geslaagde tienerpro gramma zo hinderlijk onderbreekt, kon niet doorgaan. Ervoor in de plaats kwam een verrukkelijke Britse crazy- popshow. die uitmuntend in Waauw paste Graag vaker zo'n ongelukje! Ook verder had de KRO geluk. Afge zien van 't dubbel-effect kwam Brand punt met een goede aflevering, was de drie-sterrenshow met Abbe Lane inder daad drie sterren waard en „Drie koningen", waaraan onze Londense correspondent Bei. Sies een belangrijk aandeel had, steunde op een origineel idee en kreeg een uitwerking die ont hutsend werkte t.a.v. de nazaten van de koningen die de 72ste psalm noemt. Mies-en-scene had een routine-afleve ring. Dé vondst was het optreden van Silvia Mascovici, de 16-jarige voliste, die op het hartewensfestival aller harten stal Rinus Ferdinandusse was goed voor een stekelige Ik-hou-van- Hollandconference en verder was er niet zoveel te belven. Waarbü we moeten aantekenen dat we van Kloos. de zwartstkükende Nederlandse opti mist. alleen het stoelbegin zagen. Vg. BARTON MACLANE OVERLEDEN In een ziekenhuis in Santa Monica (Californië) is op nieuwjaarsdag over leden de filmacteur Barton MacLane, die in de jaren dertig hoogtij vierde als schurk van het witte doek. Van de meer dan tachtig avonturenfilms, waarin hij een min of meer belang rijke rol vertolkte, liggen „De schat van de Sierra Madra" en „Je leeft maar één keer" nog vers in het ge heugen. Barton MaeLane werd 66 jaar. NEDERLAND I STER (Reclameuitzendingcn om 18.55, 19.03, 19.56 en 20.16) NTS •18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort NCRV 19.07 uur: Ha, - die Swiep, t.v.-serie 20.00 uur: Journaal (NTS) 20.20 uur: Eerste man, t.v.-serie 20.50 uur: Studio Anno. muzikale terugblik HILVERSUM I NRU 20.45—21.35 uur: Muziek voor Potem- kin, luisterspel 23.15—23.55 uur: Lui luisteren NEDERLAND I KRORKK 11.00 uur: Eucharistieviering NTS 15.00 uur: Nieuws in hel kort 15.02 uur: Weekjournaal voor gehoorgestoorden 15.25 uur: Matinee •18.55 uur: De fabeltjeskrant CVK''IKOR 19.00 uur: Woord voor woord, bijbelvertelling AVRO 12.00—13.00 uur: Muzikaal onthaal NRU 14.30—16.30 uur: Concerten op de zondagmiddag AVRO 21.55—22.30 uur: Het Omroep Orkest 22.55—23.55 uur: Te elfder ure •21.35 uur: The greatest show Evangelie 22.55 uur: Tweede journaal (NTS) NEDERLAND II STER (Reclameuitzendingcn 18.55 en 20.16) NTS •18.50 uur: De fabeltjeskrant HILVERSUM II KRO 20.00—21.50 uur: In antwoord op schrijven, verzoek platen 22.45—23.55 uur: Goal, muzikaal sportprogramma 19.05 uur: Via Humana „Echtscheiding" NTS 19.30 uur: Sport in beeld 20.30 uur: Journaal VARA 20.35 uur: Achter het nieuws, actualiteitenrubriek 22.40 uur: Tweede journaal (NTS) HILVERSUM II KRO 10.00—11.00 uur: Eucharistieviering NRU 14.30—17.00 uur: Langs de lijn, sportreportages KRO 20.30—22.00 uur: Stereoclub 22 15—23.55 uur: Audio, muzikale informatie Nieuws in het kort 19.03 uur: Scala, magazine TROS 19.30 uur: Het spook van mrs. 20.00 uur: Journaal (NTS) 20.20 uur: Marais en Miranda, liedjesprogramma •20.40 uur: Sportlight „IJshockey" 21.35 uur: Péter Andreas zingt •21.50 uur: De dief van Washing- RADIO NIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 8.00. 11.00, 13.00. 16.00. 18.00. 19.30, 22.30. 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 7.30, 8.00. 8.30, 11.00, 12.30, 16.00. 19.30, 22.30, 23.95 Elk NEDERLAND II NTS •18.55 upur: De fabeltjerskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort KRO 19.05 uur: Billy Smart's kinder- •20.05 uur: Der Freischütz, opera 22.05 uur: De Christen anders dan anderen?, discussie 22.30 uur: Frost on Sunday 23.10 uur: Tweede journaal (NTS) HILVERSUM I: 8.00, 13.00, 17.50. 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 8.00, 9.00, 11.00, 13.00, 19.00, 22.30. 23.55

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2