GEHELE DAG GESLOTEN. Avondvrachtje" volgens nachttarief was voor chauffeur de laatste rit Microtoernooi in Vijf Meihal Mary v. Ruiten en K. Vesseur werden nieuwe titelhouders PIENTERE JONGEMAN Topsport in de Vijf Meihal Jaap Langeveld te Hillegom wordt vrijdag 100 jaar MARKTEN DINSDAG 31 DEi^Mi^iv, 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 „Ik walg van deze praktijken. Zjj worden helaas maar al te vaak door taxi-chauffeurs toegepast en brengen niet alléén de ondernemers, maar ook de bonafide taxi-chauffeurs In op spraak". Aldus verklaarde een Leidse taxi-ondernemer destijds tegen de poli tie aan wie hjj verzocht proces-verbaal tegen één van zjjn, Inmiddels op staande voet ontslagen, chauffeurs op te maken, hetgeen prompt geschiedde. De chauf feur had zich al enige malen schuldig gemaakt aan het berekenen van een hoger tarief dan de taximeter aanwees. Toen hij in de late avond van de 18e augustus en wel nog voor middernacht voor een gewone stadsrit „nachttarief" berekende, nam de desbetreffende pas sagier dat niet. Hij diende een klacht bij de ondernemer in, eiste het te veel be taalde terug en bewerkstelligde hierme de tevens, dat voor de ondernemer thans t.a.v. de praktijken van de chauffeur „de maat vol was". Hoewel de chauffeur verstek liet gaan kreeg de tegen hem aanhangig gemaak te zaak toch een openbare behandeling. Hieruit bleek o.a., dat verdachte des tijds de feiten had toegegeven en als „excuus" aanvoerde, dat „men toch wel wat mocht bijverdienen". De officier, mr. J. Th. de Wit, noemde het in zijn requisitoir bijzonder ergelijk, dat passagiers op deze wijze werden af- Verjaardagsborrel eindigde in een wilde vechtpartij Hij staat terecht, omdat hij met zijn hand de ruit van 'n café heeft vernield", aldus vertaalde in het kort de officier van Justitie bij de Haagse politierechter de dagvaarding, welke voor een 31-ja- rige opperman uit Leiden bestemd was. Maar achter die dagvaarding ging meer schuil, dan er zo op het eerste gezicht in te lezen viel. Want tien september was een roemruchte dag voor verdachte geworden, dat kwam vanwege zijn jaardag. Des morgens op het werk had hij zijn kamaraden al uitgenodigd, om na ar beidstijd op zijn welzijn in het stamcafé een glaasje te drinken. Het zouden geen goede maats zijn geweest, indien zij daar niet enthousiast aan gehoor hadden gegeven. Het begon allemaal dus gezellig, maar het bleef allerminst gezellig. De jarige gaf een rondje en hij ontving een rondje, welke kringloop enkele malen werd her- Als gevolg van de drank veranderden de vrienden in vijanden en werd er slag geleverd. „En ik had niets geen kwaads In het zin", meende de opperman aan de rechter te moeten meedelen. „Dat kan je van een jarige ook niet verwachten", stemde de rechter in. De caféhouder, die na de drankver koop geen.'plezier zag in een rondje vechten in het café, zag kans de jarige opperman de' deür' -Uitte werken, die dronkemanskwaadheid koelde op de wijze, als in de dagvaarding omschreven. „Het zal allemaal zo wel gebeurd zijn", gaf verdachte welwillend toe, „ik weet er zelfs eigenlijk weinig meer van". „Lijkt me helemaal niet leuk op die manier je verjaardag te vieren", gaf de officier als zijn mening te kennen. Maar hij wilde toch wel met het feest reke ning houden en bij wijze van laat ver jaringsgeschenk geen gevangenisstraf voor de vernieling eisen, doch een geld boete van 10,- en een week gevange nisstraf voorwaardelijk, waarvan de proeftijd zich tot de beide eerstvolgen de verjaardagen zal uitstrekken. „Het zal mij niet meer gebeuren", kondigde verdachte aan. De rechter nam het zekere voor het onzekere en veroordeelde overeenkomstig de eis van de officier. gezet en taxi-chauffeurs door toedoen van verdachte een slechte naam kregen. Ter corectie eiste hij een boete van 50,- subs. 10 dagen. De kantonrechter, mr. W. de Koning, vond een en ander even eens bijzonder laakbaar en vonniste by verstek conform. Stropt •er „Ik zit er financieel zeer slecht voor en deed het noodgedwongen om er bij te verdienen", zo verklaarde eei jarige tuinder uit Katwijk de reden waarom hij in de nacht van de 15e sep tember met een lichtbak in de Noord- wijkse duinen uit stropen was gegaan. Omdat hij daarbij door een jachtopzie ner op heterdaad werd betrapt, kon hij zijn daad moeilijk ontkennen. Omdat verdachte, zo las de kanton rechter in het dossier, al viermaal eer der wegens wildstroperij veroordeeld werd, vond de officier, dat ditmaal een gevoelige correctie terdege op z'n plaats was. Hij eiste dan ook naast een geld boete van 80,- subs. 16 dagen één week onvoorwaardelijke hechtenisstraf tegen de tuinder, die zo langzamerhand, aldus de officier, een professionele stroper was geworden. Nadat verdachte uiterste clementie had bepleit, vonniste de kantonrechter hem met een geldboete van 50,- subs. 10 dagen en twee weken voorwaardelijke hechtenisstraf met een proeftijd van 2 jaar. „Ais u dus weer op stropen betrapt wordt, gaat u onherroepelijk 2 weken de cel in", waarschuwde hij verdachte nog. Laveloos Een 26-jarige beroepschauffeur uit Hazerswoude moest zich verantwoorden voor het feit dat hij met een door hem bestuurde bestelauto op een late avond in oktober j.l. op de Provinciale weg te Rijpwetering van de rechte weg af in een sloot was „gedoken". „Geen wonder, dat hij van de rechte Op de eerste dag in het nieuwe jaar zullen in de 5 Meihal aan de Boshui- zerlaan de wedstrijden verspeeld wor den om de LKV-Cup. Voor het eerst in het bestaan van deze beker, wordt er gestreden met microteams i.p.v. twaalftallen. Het toernooi krijgt boven dien een. extra tintje door het mee spelen van de CKB-verenigingen Per- nix, Ons Eiland en TOP (Sassenheim). De teams zijn onderverdeeld in twee poules van zes clubs, waarin een halve competitie gespeeld zal worden met 'n wedstrijdduur van 15 minuten. De poule-indeling luidt als volgt: A: De Danaïden 1; KNS; Noorderkwar tier; Pérfiïx, TOP en"-Zuiderkwartier. B: De .Mgpmene; De Danaiden 2; Cres- cèndo;" Fluks; Ons Eiland en Vicus Oriëntis. De eerste wedstrijd is vast gesteld op 13.00 uur. Op donderdag en vrijdag 2 en 3 januari a.s. worden eveneens in de 5- Meihal wedstrijden gespeeld tussen microteams van de Lagere Scholen. Dit is niet de eerste maal dat er micro gespeeld wordt tussen diverse scholen, want verscheidene jaren terug werd eveneens een dergelijk toernooi ge organiseerd, waarbij de finale in de Stadsgehoorzaal verspeeld werd. De teams zijn ondergebracht in zes poules van vier ploegen, waarbij de winnaars uitkomen in de halve finale en ten slotte finalepoule. De aanvang is op beide dagen om 9.00 uur. Clubkampioenschap „De Treffers" Veel verrassingen hebben er niet plaatsgevonden tydens de jaarlijkse lubkampioenschappen van de Roelof- arendsveense tafeltennisvereniging De Treffers. Zowel by de junioren als by de senioren wisten degenen, die naar aanleiding van hun resultaten van het afgelopen jaar de meeste kans maakten op de titel, hun plaatsing waar te ma ken. Na twee sfeervolle er was voor al zondag veel publiek toernooidagen konden Mary van Ruiten, Rita Elstgeest, Mary v. d. Meer, Kees Vesseur, Alfons Elstgeest en Leo Bakker uit handen van voorzitter Herman Klein de erepalmen In ontvangst nemen. ■JUNIOREN In de adspirantengroep plaatsten zich na zware strijd in de finale: Mary v. d. Meer en Tekela Termeulen. Hieruit kwam Mary v. d. Meer als overduide lijke winnares te voorschijn. Het was in de meisjesgroep jammer dat Marlies v. Ruiten verstek moest laten gaan. Het peil was echter toch van goed gehalte. Voor de finalepoule plaatsten zich zon der moeilijkheden: Lize Bakker, die haar titel verddeigde, Marian v. d. Zwet en Rita Elstgeest. Toen de drie ontmoe tingen geëindigd waren, bleek dat ieder één partij op haar naam had gebracht. Dank zij het meest gunstige game-ge- middelde had De Treffers in Rita Elst geest een kersverse kampioen. Leo Bakker was de enige De Tref fers-speler die zyn titel prolongeerde. Hij deed dit middels een finale-overwin ning (21-23, 21-13, 21-9) op Cor Aker- De strijd om de titels in het dubbel spel is getuige vooral de uitslagen in de voorronden ongekend spannend geweest. De winnaars werden: Lize Bak ker/Joke v. Berkel (twee keer 21-15 te gen Rita Elstgeest/Maria Castelein), Leo Bakker/Jos Verdel (het duo Cor Aker boom/John Bakker verloor met 21-18 ln de derde game) en Georg Termeulen en Ineke v. Veen, die in de finale met het kleinst mogelijke verschil Fred v. d. Meer en Tekela Termeulen een teleur stelling bezorgden. Wij vragen voor onze afdeling ADVERTENTIES een ALS JONGSTE BEDIENDE, voor alle voorkomende werkzaamheden. Leeftijd 15—16 jaar. Persoonlek aanmelden: DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 weg afweek. Hij was laveloos dronken en absoluut niet in staat een auto te be sturen', zo verklaarde onder meer de drie ooggetuigen. „Ik was daartoe nog best in staat, maar ik slipte onverwacht en verloor toen de macht over 't stuur", zo luidde het resumé van verdachtes verweer. Gezien de getuigenverklaringen kwam de officier tot de conclusie, dat verdachte een opvallend gebrek aan ver antwoordelijkheidsgevoel had getoond. Het gebruik van alcohol als een strafbe- zwarende omstandigheid ziende, eiste hij zowel een geldboete van 150,,- subs. 30 dagen als de onvoorwaardelijke in trekking van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. „Zonder m'n rijbewijs sta ik brodeloos", zo benutte verdachte zijn laatste woord. De kantonrechter was, gezien de ernst van het feit, echter onverbiddelijk, liet het algemeen belang boven verdachtes privé-belang prevaleren en vonniste conform. „Dan moet ik steun gaan trek ken", aldus verdachtes „allerlaatste" woord. Het rechtscollege nam dit voor kennisgeving aan. Glaasje op Een 29-jarige bankwerker uit Rozen burg had eveneens zeer diep „in 't glaas je gekeken", alvorens 's avonds laat met zijn auto huiswaarts te keren. Zijn sterk verminderd reactievermogen had tot gevolg, dat hij op de afrit van Rijks weg 4A van de weg raakte en met auto en al in de wegberm kantelde. Ook hij vond, dat hij nog best bekwaam genoeg was een auto te besturen. Hij weet ,,zijn duik" aan een misrekening van de weg- breedte. Enkele getuigen verklaarden echter, dat zij verdachte slingerend de weg hadden zien rijden en het hen niets verwonderde, dat hij van de rechte weg was geraakt. Mede op grond van deze verklaringen, vond de officier, dat verdachte het ver keer destijds in ernstig gevaar had ge bracht en derhalve een gevoelige cor rectie verdiende. Hij eiste dan ook zo wel een geldboete van 150,- subs. 30 dagen als de onvoorwaardelijke ontzeg ging van verdachtes rijbevoegdheid vooi de tijd van 6 maanden. Na verdachte nog op zijn misgedrag te hebben gewe zen, vonniste de kantonrechter geheel conform. Wrak „Omdat m'n eigen in perfecte staat zijnde auto niet wilde starten en ik haastkarweitje moest opknappen, n ik even deze minder goede auto", verklaarde een 53-jarige stukadoor uit Noordwijk de reden, waarom hij met eer „wrak-op-wielen" reed. Het rechtscollege vond het „haast karweitje" geen reden om met eer wrakke auto de weg op te gaan er laakte verdachtes opvatting van veilig verkeer in hoge mate. Eis en vonnis luidden dan ook: een totale geldboete 170,- subs. 34 dagen en een voor waardelijke intrekking der rijbevoegd. heid voor de tijd van 6 maanden met proeftijd van 2 jaar. Bona Stars, de bekende Leidse basket ballvereniging, speelt zaterdag 4 januari een vriendschappelijke ontmoeting tegen de Tsjechische ploeg Slavia Kosice. Het Leidse team zal versterkt, uitkomen met de Blue Star-spelers Cees Smit en Bernard van der Molen. Gekoppeld aan deze wedstrijd is een hoogspringdemonstratie van de K.NA.U. afd. Leiden, waarvan de leiding in han den is van de bekende hoogspringcoach Jan van Heek. Acht van Nederlands beste hoogspringers zullen present zijn o.a. Klaas Kanis en Peter Geelen. Beide evenementen vinden plaats in de Vijf Meihal aan de Boshuizerkade. Aanvang hoogspringen 19.15 uur, Bas ketball 20.30 uur. Burgerlijke Stand Geboren: Bregje A. d.v. W. A. M. Wa lenkamp en J. P. M. Dieben; Karin d.v. H. Hannaart en J. Dreef; Hans E. z.v. C. Nonkes en G. Beij; Eric J. z.v. L. C. v. Duijn en C. v.d. Oever; Caspar Chr. z.v. C. Weeda en C. E. v. Loene; Rocco M. z.v. J. P. S. v. Vliet en C. M. Wou ters; Michel M. F. z.v. A. T. Hoger- vorst en J. M. C. Koolmoes; Astrud B. d.v. J. R. P. C. Ebbink en A. W. Oost; Johannes C. W. z.v. J. P. J. de Ridder en M. J. v. Duin; Patricius Th. M. z.v. T. A. M. J. v.d. Velden en E. M. Kieft; Maria P. d.v. W. Vletter en P. Verdoes; Dirk J. z.v. D. Tesselhof en A. Tim merman; Hans E. z.v. W. Ouwehand en H. W. Buys; Petra d.v. R. J. M. Ke- blusek en C. W. v.d. Born; Ingrid d.v. T. Smits en C. J. Meijers; Sjoerdje K. d.v. S. Koopmans en J. Hartstra; Guy N. z.v. T. P. Mc. Gregor Paterson en M. M. Harrold; Maria A. W. en Heidy E. M. drs. v. G.. P. M. v.d. Meer en A. A. M. M. v. Berkel; Menno z.v. C. Vijl- brief en J. Brandt; Ilse d.v. F. Ver steeg en H. T. Oosterom; Maria L. d.v. J. P. M. Kluiters en C. P. A. Blom; Robert z.v. P. N. J. M. Lassche en M. J. Hutjens; Richard A. E. z.v. N. v. Schaik en W. v. Rijn; Robert G. N. L. z.v. N. H. A. v.d. Meel en J. M. Slats; Marcus F. Th. z.v. F. J. Brussche en F. H. Langeveld; Gerrit z.v. G. Ouwe hand en J. Groeneveld; Marcel W. z.v. A. Wanrooij en J. W. Korpershoek; Wilhelmina d.v. T. Heemskerk en B. Star; Martijn z.v. G. J. M. Geertzen en A. M. M. Weel; Zijtje C. d.v. P. A. v. Engelen en M. L. de Smits; Inge B. d.v. J. Runhaar en I. B. J. W- Segaar; Petra W. d.v. D. L. v.d. Plas en J. M. Kleinman; Grage N. d.v. D. N. Soo en M. Tjhin; René J. P. z.v. J. J. M. v.d. Voort en A. E. M. Luk; Olga Tj. A. d.v. J. A. M. Potters en I. I. Klarenaar; Dina M. d.v. J. Siebert en K. Hage- man; Cornelius D. z.v. D. Borsboom en C. C. Groen; Robertus z.v. G. v. Ginkel en H. H. Donker; Robert Tj. P. z.v. F. v. Leeuwen en E. Postma; Pieter z.v. P. Meijer en H. J- v.d. Mark; Louis W. SENIOREN Bij de dames zorgde eigenlijk slechts één speelster voor verrassingen. Dat was Gonny v.d. Zwet. Zij versloeg on der meer Marlies v. Ruiten en Anneke v.d. Meer (23-21 in de derde game), maar was tegen nationaal kampioene Mary v. Ruiten, uiteraard, kansloos. In de andere halve finale kwam Nelly Elstgeest uit tegen Marlies v.Ruiten, die zich via de herkansing geplaatst had. Nelly Elstgeest won moeizaam met 21-19 en 21-16. Een traditionele finale dus. De eindstrijd moet Nelly Elstgeest als een grote teleurstelling hebben ervaren. Gemakkelijk, met gro te zekerheid spelend heroverde Mary van Ruiten met de zeer royale cijfers 21-14, 21-4 de verenigingstitel op haar rivale. De uitslag van de finale dames- dubbel was: Marlies v. Ruiten/Rita Elstgeest-Mary v. Ruiten/Thea Walra- vens 21-15, 16-21, 21-13. Bij de heren B bereikte Alfons Elst geest volgens verwachting de finale. In de eindstrijd werd Jos v.d. Zwet snel van zijn eventuele titelaspiraties ont daan: 16-21, 16-21 voor Alfons Elst geest. Het dubbel werd een prooi voor Siem v- Ruiten en Egbert Elstgeest. Ztj verwezen Alfons Elstgeest en Jac. de Jong naar de tweede plaats. In de finale van de heren A-afde ling voerden de hoofdklassers Vesseur en Van Ruiten een „schuifpartij" op, die door de grotere vastheid in het voordeel van Vesseur uitviel: 21-8, 21- 9. De enkelspelkampioen behaalde nog een titel. Samen met Ton Hoogenboom versloeg hij in de eindstrijd van het dubbelspel Theo v.d. Meer en Jos v.d. Veer met 21-16, 16-21 en 21-11. z.v. L. J. A. Wersch en M. J. H. Knepflé. Gehuwd: N. J. C. M. Hofstede en C. H. M. v.d. Linden; J. H. v. Os en C. Mulder; B. J. Disseldorp en S. M. v. d. Berg; J. F. H. Stikkelorum en G. Uiter dijk; G. J. S. Rijsbergen en M. Y. Zee- gers; J. P. Hamei-ling en E. A. C. Han sen; H. L. E. v. d. Reijden en G. Erades; J. G. Mollevanger en J. Mollevanger; B. C. Smits en W. C. A. Keijzer; J. A. v. Raalte en M. J. C. Drewes; J. de Haas en J. Milikan; H. K. Koerten en E. Momberg; J. P. H. G. Mobers en M. Singerling; E. Martini en M. E. Maas; C. J. M. v.d. Meer en J. Kaapaan; J. L. W. A. Laman en M. C. Lens; R. J. J. v. Ulden en T. Pino; R. G. P. Blansjaar en M. J. A. de Mul; W. C. Brussee en C. R. C. Donders; P. V. P. M. Petit en J. H. M. Janssen; J. F. M. v. Ewijk en L. M. Tjon Sie Fat; A. J. M. Vasen en S. W. M. v. Leeuwen; A. W. v. Beek en F. E. G. M. Kooreman; A. J. H. de Jnogh en J. J. Seijn; J. Laman en C. C. Hillebrand; M. J. v.d. Spek en M. H. D. Driessen; H. A. Niesing en R. J. M. Houtveen; P. Reints en C. B. Spruijt; J. S. Olesen en W. Spangenberg; J. W. v.d. Burg en H. C. Lens; T. J. Muise- laar en M. J. Ouwersloot. Overleden: G. Zandbergen 88 j., w.v. C. Timmers; H. Hofer 69 j., e.v. H. Mouw; J. G. Riem 48 j., w.v. A. J. Ar- noux; E. A. y, Egmond 69 j., e.v. M. d.ep Os; C.! Scheffërs 51 j., e.v. C. v. d. Broe> ke; A. C. Esveld 75 j., e.v. P. J. Pijpo^; L. Goddijn 70 j., m.; W. M. SmeelenTSa jaar, w.v. A'. C. Bleijswijk; L. T. Dinge- mans 93 j., m.; S. Klinkenberg 63 j., m.; W. J. J. v. Velzen 83 j., m.; C. M. J. v. d. Burg 70 j., w.v. J. Werner; H. Pie- kaar 76 j., e.v. J. T. Blankenstijn; S. A. Code 2d., z.; J. Werjkamp 14 d., z.; H. W. v.d. Burg 64 j., m.; T. v. Bergen 54 jaar, e.v. D. v.d. Maas; J. H. A. Maijer 85 j., vi-.; J. E. v. Wijk 16 j., z.; H. van Oosten 72 j., e.v. C. Vijlbrief; A. Brou wer 62 j., m.; H. H. P. Hirschland 17 j., m.; J. C. Driessen 36 j„ m.; W. C. Gor- i-ee 85 j., w.v. D. J. Brands; J. Buis 82 jaar, w.v. J. C. Galjaard; M. A. M. v.d. Eist 3 j., z.; C. B. Looijen 77 j.. w.v. A. Bokhorst; A. A. de Wniter 78 j., w.v. J. W. Valentijn. In een studentenkamer aan het Ra penburg vloog gisteravond de kerst boom in de brand, toen een studente de lucifér, waarmee zij een kaarsje wilde aansteken, tussen de takken liet vallen. Een 27-jarige student voorkwam erger door een paar emmers water over de brandende boom te gooien. De brand weer hoefde er daardoor weinig meer aan te doen. Het interieur liep lichte schade op. Twee Leidse jongelui, die in dè nacht van zaterdag op zondag op de Aalmarkt bij een inbraak op heterdaad werden betrapt, hebben nu ook bekend, dat zij de daders zijn van nog 7 inbra ken in Leiden en omgeving. De jongens, een van 18 en een van 17 jaar, waren be halve in Leiden ook aktief in Oegstgeest en Leiderdorp. Op de oostelijke afrit van rijksweg 4A langs de Hoge Rijndijk gaf een auto gistermiddag geen voorrang aan een bromfiets. De bromfietser, de 18-jarlge Leiderdorper E. de Vrede, liep bij de bot sing een breuk van zijn rechteronder- been op en moest door de EIHD naar een Lelds ziekenhuis worden vervoerd. In „Veldhuis", Pastoorslaan 120 een steenworp vanaf de spoorbaan woont de heer J. C. Langeveld met zijn drie dochters: Truida, Griet en Anna. Vrydag 3 januari a.s. hoopt de hoofd bewoner 100 jaar te worden. Hjj aan schouwde het levenslicht in het boeren- daggeldersgezin Langeveld ln een huis aan de Hillegommerbeek, dat onderko men bood aan ouders, twee zusters zes broers. Tot zyn twaalfde jaar ging hy op school by Meester VeenendaaL Dat schoolgebouw stond eertijds op de hoek Wilhelminalaan/Van den Endelaan. Niet minder dan 63 jaar werkte de heer Langeveld bij de (sinds 1901 Ko ninklijke) Bloembollenkweekery en Ex- porthandel Gebroeders van Zanten N.V. vlak over de spoorweg. „Ik sta er al 88 jaar op de loonlijst", zegt met vol doening deze „Werker van het Eerste Uur". Jaap ging op dertienjarige leef tijd het dienstverband aan „als keuken jongen bij meneer Gerrit Veldhuyzen v. Zanten, de grootvader van „Westerkim", verduidelijkt de a.s. honderdjarige. Om streeks zijn geboortejaar heette de streek tussen Leiden en Haarlem nog niet „De Bloembollenstreek". De bebos te duinen reikten nog tot de uitlopers het Haarlemmermeer, dat enkele jaren daarvoor was drooggemalen. De (bescheiden) bollenteelt was nog gro tendeels geconcentreerd in Haarlem, maar steeds meer firma's werden in Hillegom, Lisse en Sassenheim gesticht. Steeds meer woeste grond werd afge zand omdat deze gronden ideaal bleken de teelt van bloembollen. In de Hillegommerbeek meerden de turf sche en op de akkers verbouwden de tuinders hun groenten en aardappelen mor een groot deel op de Amster damse markt werden verkocht. Gerrit Veldhuyzen van Zanten teelde tot dan toe alleen groenten en aardappelen. Ondernemend als hij was kocht hij 3 hectare land; stapte in het huwelijks- boöt'jé,. dat meerde bij „Veldhuis", waar- iij nu Jaap Langeveld al 63 jaar woont. De 'a.s. „eeuwéling" bracht per krui wagen de eerste kist bollen voor export het toenmalige station „Veenen- burg". „Dat was in de tijd toen plaats genoot Wagemans de eerste fiets be reed", herinnerde zich de heerLange veld, „maar ik deed alles op de benen wagen". De werkdag was van 's ochtends r tot 's avonds 8 uur voor de vier werknemers. Later liet de heer Gerrit Veldhuyzen van Zanten des zaterdags tot 4 uur werken. Diens echtgenote ar gumenteerde: „De mensen moeten gele genheid hebben ook iets voor zichzelf te doen en kunnen dan een vrije zaterdag- De heer J. Langeveld te Hillegom, die vrijdag S jan. a.s. 100 jaar hoopt te den, zag in ,j:ijn eeuw" drie geslachten komen. Met de stamvader heten z len „Jaap" avond hebben en behoeven de zondag morgen in de kerk niet te slapen!" Het weekloon was des winters 7. en des zomers 7,50. Militair intermezzo In 1889 diende hij bij het 4e Regiment Infanterie, gelegerd in de Morschpoort- kazerne te Leiden. „Toendertijd ging ik verse broodjes halen bij de Leidsche Broodfabriek (tegenover de kazerne)" mijmerde de heer Langeveld. Hij is de oudste afzwaaier van het vierde regi ment infanterie te Leiden, die thans nog verzucht: „een jaar vond ik lang zat..." Huize „Veldhuis" In 1897 trouwde de 28-jarige Jaap met Petronella Smit van 't Manpad te Heem stede bij de toenmalige Heemsteedse burgemeester Jhr. Van Lennep. Het eer ste jaar bewoonden zij een gloednieuw huis aan de Amerikastraat. Uit hun echtverbintenis werden 6 dochters en 5 zoons geboren, waarvan er nu nog 4 dochters en 3 zonen leven, die allen in Hillegom wonen. De zoons drukten de voetsporen van vlader: Laurentius werkt reeds 50 jaar, Jacobus 45 en Piet 42 jaar bij „De Koninklijke". Het viel niet mee al die monden tijdens 1914—1918 te vullen, maar jarenlang werkte de heer Langeveld onverdroten op „zijn" akker. „Per kind kreeg je roe", zegt hij, „en ik hield varkens". De opbloei van het vak was in de jaren omstreeks 1924. In 1932 vierde ik myn 50-jarig dienst verband en werd ik Koninklijk onder scheiden. Omstreeks 1933 braken de cri sisjaren uit Dat was een trieste tijd Drie zoons werkeloos, ik werkte nog,.." Na een 40Jjarige-echtverbintenis over leed m(jn vrouw: 17 mei 1937", weet de heer Langeveld precies. In de kracht van zijn leven was hij een der oprichters van „St. Deus Dedit", met Kees Bur gers en de LoerakkersReed hy vóór zijn trouwen op „de velocipède" (,,'t was toenmaals een rammelkast met houten banden") dat hield hij tot zijn 87ste le vensjaar vol. In 1875 zag hij welhaast de legendarische pastoor Van Grosse] komen, maar ook in z(jn eeuw vier ge slachten Langeveld en Veldhuyzen van Zanten. Op 21 maart 1945 kreeg hij de toezegging dat hij tot z(jn dood toe in „Veldhuis" mocht wonen en precies de zelfde dag vertrok hij voor elf weken v-, ,r Schrijf'es iemand Bel'es iemand Bezoek'es iemand l Praat'es met iemand ...u weet zelf wel wie eenzaam is in uw omgeving' PUBLIKATIE AANGEBOOEN DOOR .DIT BLAD IN SAMENWERKING MET DE STICHTING IDEËLE RECLAME 00EQ Medische diensten LEIDERDORP: 1 jan. dr. v. 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 30070, wijkverpleging r. Maarle, Zoeterwoude, tel. 34673, ook op 31 december. OEGSTGEEST: 1 jan. dr. Held, Mare- laan 36, tel. 52255. VOORSCHOTEN: huisarts: 31 dec. J. E. James, Leidseweg 51, tel. 2520, 1 jan. d. Kooy, Schimmelpennincklaan, tel. 2527, apotheek: 31 dec. Voorschoten- se Apotheek, Leidseweg, tel. 2525, 1 jan, Centraal Apotheek, Breestraat, Lelden, tel. 20552, wijkverpleging: Gezondheids centrum, Wijngaardenlaan 2, tel. 2177, Tandarts: Gastelaars, Schoolstraat 60, tel.'2353, 31 dec. tandarts Dekker 1 jan. ZOETERWOUDE: Bij ongevallen de Rijndijk bellen 01714-2278. OEGSTGEEST KERSTBOOMVERBRANDING Vrij dagavond, 3 januari, om 19.30 uur kun nen de kerstbomen onder toezicht ver brand worden op het terrein tegenover het winkelcentrum „De Langevoort". VOORSCHOTEN Geboren: Rudolf R. E„ z.v. W. G. Zwetsloot en J. H. H. de Groot; Geer trui C., d.v. C. Hoogstraten en M. de Bruin; Pieter B. C„ z.v. J. W. Engel en C. A. van Amersfoort; Adrianne M„ d.v. G. Galavazi en A. Hennepma; Ronaldus P. L., z.v. P. M. de Boer en C. H. van den Berg; Fokke E. P., z.v. C. P. Dullaart en N. J. Seekles. Ondertrouwd: Leonardus M. van der Laan te Leiden en Johanna M. C. Versluijs. Gehuwd: Jan P. Suur te Breda en Elizabeth van der Blom; Johannes F. de Boer te Noordwij kerhout en Wil helmina C. J. M. Berg; Johannes H. Devilee en Helena M. G. Borsboom; Johannes S. Lips te Valkenburg Z.H. en Judith J. P. Warmerdam; Patricius C. Beekhuizen te Leiden en Wilhel mina Z. van der Velden; Johannes H. E. Verwer te Voorburg en Veronica E. Cortenbach; Rinze Zijlstra en Katha- lina C. Roodnat; Willem R. van Gluik te 's-Gravenhage en Yvonne M. J, Huizer; Denis A. G. J. Schils te 's-Gra- venhoge en Gerarda E. H. M. Arons; Abraham M. van Veen en Julia W. M. Heijne; Jan Kooij te Leidschendam en Maria L. Verbooij; Tommy van der Horst te Beilen en Marianne T. van Nes; Mattheus Boender te Leidschen dam en Annie Sterk; Gerrit T. Kok en Yvonne H. F. Hevermans te 's-Gra venhage. naar het huis van zoon Louw, Pastoors laan 9: het werd te gevaarlijk op „Veld huis", die dag viel er een bom voor de spoorbaan In het Bevrijdingsjaar ging hij met pensioen. Reeds gedurende 35 jaar ont vangt hij een pensioenuitkering van de Stichting Bedrijfspensioenfonds voor het Bloembollenbedrijf. Merkt oudste dochter (Truida, 70 jaar) op: „Vader zegt, dat 16.500 inwoners ko men feliciteren." Glimlachend vervolgt vader: „Ik ben er niet bang voor, ik blijf op mijn stoel zitten, als ze maar niet tegelijk komen." Zoon Jacob: „Op 91-jarige leeftyd werd vader nog in het Academisch Ziekenhuis te Leiden geopereerd en htj is maar vier weken weg geweest." In die bijna 100 jaar was de heer Langeveld geen 6 we ken aan bed gebonden. Zijn gehoor is nog best, het gezichts vermogen helaas minder. „De plezierig ste tijd was die, toen ik nog wei ken kon" zegt de heer Langeveld tot besluit. 25 kleinkinderen waarvan er 2 ge- emigreer d naar Canada), 35 achter kleinkinderen vieren het eeuwfeest mee. Lisser ruiters boekten successen in Hoofddorp De Landelijke Ruitervereniglng „St. Hubertus" heeft j.l. zaterdag deelgeno men aan de eerste manege-wedstrijden welke te Hoofddorp verreden werden. De strijd ging tussen de landelijke rui- terverenigingen uit Nieuw-Vennep, Hoofddorp, Wieringermeer en Llsse. In totaal waren er 35 deelnemers, die el kaar bekampten in de diverse klassen ln dressuur en springen. Hoewel de rui ters uit Lisse tijdens de winter nooit in de gelegenheid zyn te trainen, vanwege de weersgesteldheid buiten, heeft men toch nog enige plaatsen weten te be reiken. Bij de L-dressuur, welke ver deeld was over 2 ringen, wisten de vol gende ruiters een plaats te bezetten: 2e werd J. Schrama met Eagerness; 3e B. van der Berg met Ringo, eveneens A. Duineveld met Rossinant. Bij het B- springen was het weer B. van der Berg die een 4e plaats wist te bezetten. In het L.M.Z.-springconcours met handi caps wist P. Meeuwissen met Rolanda na een felle strijd beslag te leggen op de 2e plaats. Om het rijden op een hoger peil te brengen en óm goed voorbereid te z(jn op het a.s. seizoen is men er in geslaagd theorie-praktijk lessen te organiseren. St. Hubertus hoopt mede hierdoor een goed figuur te slaan op de wedstrijd welke op 8 febr. eveneens te Hoofddorp wordt gehouden. PHILATELICA" BOLLENSTREEK Gisteren (maandagavond) werd in de Witte Zwaan te Lisse de jaarvergade ring gehouden van de afd. Bollenstreek van de Internationale Postzegelverzame laarsvereniging „Philatelica". De heer de voorzitter C. A. Gehrels, mocht daar bij de afvaardiging van de zustervere niging uit Noord\ 'jk harteiyk verwel komen, alle aanwezigen werden uitge nodigd tot de ruilavond op 20 Jan. ln „Flora" te Noordwijk-Binnen. De heer M. C. J. Delen zelde als voor zitter van de tentoonstellingscommissie dat de gehouden tentoonstelling als proeftentoonstelling goed geslaagd is en hoop geeft op een goed slagen van de tentoonstelling, welke men by het derde lustrum hoopt te gaan organise ren. Daarom betreurde hij het, dat in het afgelopen jaar zonder enig overleg of voorkennis van de zijde van het Hoofdbestuur in Hillegom een afdeling is opgericht en deze vereniging geen samenwerking wenst. Hy zeide, dat de afd. Bollenstreek toch zeker wel van deze oprichtingsplannen had mogen we- Vervolgens werd onder leiding van de heer G. Segers een postzegelveiling ge houden met mooie series zegels. ROELOFARENDSVEEN BRIDGECLUB ,p>.W.B." Voor de onderlinge competitie van de bridgeclub „D.W.B." werd ln restaurant „De Woelige Baren" dc 9e ronde ge speeld. De uitslag met tussen haakjes de totaal rangorde was als volgt: 1 He- Koek en Klein 178 (4); 2 Heren Koek en Straver 174 (3); Heren Huig- sloot en Bakker 160 (2); 4 Echtp. van Veen 159 (12); 5 Echtp. v. d. Meer 157 (8); 6 Heren van Haastregt en War merdam 153 (11); 7 Gebr. van Klink 150 (1); 8 Heren Kras en Keulemans 150 (6); 9 dames Hoogenboom en v. d. Meer 150 (9); 10 dames Koek en Stra- 145 (13); 11 Echtp. Berkel 142 (10) 12 Heren Caspers en Turk 140 (5); 13 Echtp. van Klink 132 (15); 14 Heren Koek en Dobbe 129 (14) 15 Echtp. Ram- saram 118 (7); 16 Heren Th. Hoogen boom en W. van Klink 115 (16). ROELOFARENDSVEEN, 30 dec. Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 35- 48, Sim Rood 42-49, Sim Wit 32-39, Sim Arthur 39-41, Rozen: Garnette en Carol 20-37, Nordia 38-56, Spanish Sun 19-28, Nerine Pink Trimph 91-93, Forsythia 23-48, Hyacinthen 26-39, Seringen 24-47, Geplozen chrysanthen 37-45 p. st. Tros- chrysanten 1,00-1,45; idem Tokyo 2,00; Indianapolis 3,15-3,60; Freesia's 1,25- 2,45; Irissen Wedgewood 3,30; Blauwe druifjes 51-59; Narcissen Early Glorie 85-1,10; Fortuna 85-1,00; Buxton 75} Carlton 1,00-1,40; California 80-90; Tul pen Krelage 1,10-1,40; Gander Paul Richter 1,25-1,60; Apeldoorn 2,10-2,45; Lustige Witwe 1.75-2,10; Tommy 1,15- 1,35; Levant 1,20-1,25; Christmas Mar vel 1,75; Pink Trophy 1,30-1,40 per bos. In verbond met inventarisatie zijn onze magazijnen op donderdag 2 januari de co

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3