PIERROT WILDE RACE IN NOORDWIIK OM RIVAAL KWIIT TE RAKEN Leidse veiling bereikt omzet van f 22,5 miljoen PIENTERE JONGEMAN MEDISCHE DIENSTEN Eerste cyde- crosszege voor Cock v. d. Hulst KLOKKEN VRIJDAG 27 DECEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Voor de Leidse Kantonrechter Auto voor jarige pastoor Vink te Noorden Uit de bocht tegen gevel Een 19-jarige tuinder uit Leiden ver oorzaakte met zijn auto op een late ok- toberavond een nogal schadelijke bot sing. Hjj nam met een veel te hoge snel heid 'n linkerbocht in de Weipoortseweg te Zoeterwoude, raakte hierdoor mocht over het stuur kwijt en botste vervolgens hard tegen een gevel van een woonhuis op. Gevel en auto liepen een aanzienlyke schade op en de tuinder mocht van geluk spreken, dat hij en zijn passagiere geen ernstige letsels opliepen. Hij gaf toe wel „iets te hard' te heb ben gereden, maar weet de hoofdoorzaak aan het feit, dat hij, althans zijns in ziens, te laat afremde en daardoor de bocht niet normaal meer kon afronden. „Wilde u niet al te stoer doen tegen- ove het meisje, dat naast u zat?' stelde de kantonrechter, mr. W. de Koning, verdachte o.m. de vraag. Deze ontkende dit ten stelligste. Het was z.i. zuiver een kwestie van onvoldoende „timing". Temeer omdat, volgens het proces verbaal, het wegdek destijds door regen nogal glad was, kwam de officier, mr. J. Th. de Wit, tot de conclusie, dat ver dachte uitermate roekeloos had gereden en gemanoevreerd. Ter correctie van het gevaar, dat ver dachte had veroorzaakt, eiste hij dan ook zowel een geldboete van 200,- subs 40 dagen als de onvoorwaardelijke intrekking van diens rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden. Op grond van het feit, dat hij al zoveel schade had geleden, vroeg verdachte uiterste clementie. De kantonechter kwam hem inderdaad wat tegemoet, vonniste met een geld boete van 100,- subs 20 dagen en de geëiste ontzegging der rijbevoegdheid. 90 op Boulevard Een 29-jarige stukadoor uit Valken burg had als automobilist het verkeer eveneens in een aldus het rechtscollege niet alleen denkbeeldig gevaar gebracht. Hij nam niet alleen de bocht naar het Palaceplein te Noordwijk met een der mate hoge snelheid, dat hij op het linker weggedeelte terecht kwam, doch stoof daarna met een vaartje van ruim 90 km per uur over de Boulevard met alle gevaren van dien. Twee per auto pa trouillerende politiemannen konden hem bij een en ander „op heterdaad betrap- P „Ik reed met een meisje naast me en wilde een vriend, die achter mij aanreed en ook een oogje op haar had, proberen kwijt te raken", gaf verdachte als reden van zijn overtredingen dp. Deze mis haagde het rechtscollege zichtbaar. De kantonrechter uitte' dit met de opmer king: „Een rare en een zeer onverant woordelijke manier van doen". Zo dacht de officier er eveneens over. Hij eiste dan ook twee geldboeten van resp. 100,- en 75,- subs 35 dagen en de onvoorwaardelijke ontzegging van Pastoor v. d. Heuvel te Noordwijker- hout begraven Dinsdag voor Kerstmis heeft de Sint Jozefparochie haar pastoor ten grave gebracht. Deken P. van den Bosch uit Noordwijk droeg in concelebratie met kapelaan W. de Munck en met de pas benoemde secretaris van het bisdom Rotterdam, A. Wiegerinck een bijzon dere vriend van wijlen pastoor Van den Heuvel de H. Mis op. Vele vrienden vanuit de parochie en daarbuiten woon den de Eucharistieviering bij. Onder hen bevonden zich ook burgemeester H. J. M. Bosma en echtgenote, wethouder Th. C. de Jong en echtgenote en de gemeen tesecretaris, de heer J. P. de Jong. De heer Wiegerinck hield na het evangelie een korte, sobere lijkrede, waarin hij de levensloop en het tragisch einde van de zeer menselijke priester, die de overledene was, schetste. Hij was geen man van starre opvattingen, maar had als mens, levend in deze tijd, een volledig open oog voor de vernieuwingen die in de Kerk naar voren kwamen. De vele bloemstukken en kransen, welke rond de baar waren gelegd, wer den door leerlingen van de parochiële scholen naar het kerkhof gedragen. Daar verrichtte Deken Van den Bosch de ab- Thom Geraedts exposeert bij Walenkamp De jonge Warmondse kunstenaar Thom Geraedts exposeert van 3 tot 24 januari werk van zijn hand in Galerie den kamp aan de Nieuwsteeg te erfden. De opening zal plaats hebben vrijdag 3 jan. des avonds om half negen. De galerie is geopend voor belang stellenden dinsdag t.m. vrijdag van 1 tot 6 uur, zaterdag van 25 uur. verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden. Nadat verdachte betoogd had, dat bij een intrekking van zijn rijbewijs zijn invalide ouders, die hij nogal eens ver voerde zeer gedupeerd zouden zijn, stelde de kantonrechter de intrekking der rij bevoegdheid itmaal nog voorwaardelijk met een prieftijd van twee jaar, doch verhoogde daarentegen de geldboeten tot resp. 150,- en 100,- subs 50 dagen. Dubbel fout „Het licht stond nog op oranje toen ik' over de streep reed en ik was dus niet in overtreding", verzekerde een 52-jarige sloper uit Leiden de rechter. Hij stond voor deze terecht, omdat hij met zijn auto door het rode stoplicht op de Valkbrug was gereden en tevens, zoals bij zijn aanhouding bleek, geen enkele rijbevoegdheid bezat. Dit laatste kon verdachte uiteraard niet bestrijden. Met zijn verweer tegen het eerste feit kwam hij trouwens ook niet ver, want verbalisant had „met eigen ogen" waar genomen, dat het licht al op rood stond toen hij „over de streep" ging. Klandestien autorijden en daarbij nog een gevaarlijke overtreding „op de koop toe" begaan vond de officier een uiter mate kwalijke zaak, waarin slechts een gevoelige correctie op z'n plaats was. Hij eiste dan ook twee geldboeten van res pectievelijk 40,- en 100,- subs 28 dagen. „Wel vreselijk hoog", vond verdachte. Zo niet de kantonrechter. „U reed be wust zonder rijbewijs in een auto en door dat rode licht en verdient dus in derdaad twee flinke boeten', diende hij verdachte van repliek alvorens conform te vonissen. Boom geraakt Een 37-jarige machine-bankwerker uit Den Haag liet verstek gaan, hetgeen de officier niet verhinderde zowel een geld boete van 150,- subs 30 dagen als de onvoorwaardelijke intrekking van ver dachtes rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden te eisen. De Haagse bank werker kreeg destijds een proces-verbaal omdat hij met zijn auto op de Leidseweg te Voorschoten met vrij hoge snelheid in een slip was geraakt en daarbij een boom had geramd. Gezien het gevaar, dat verdachte had veroorzaakt, kwam de officier tot vermelde vrij gevoelige eis. De kantonrechter wilde verdachte in zake diens rijbevoegdheid ditmaal nog een kans geven, maakte er dus voorwaardelijke intrekking van, doch verhoogde daarentegen de geldboete tot 200,- subs 40 dagen. Geen inkomen Een 33-jarige automobiliste uit Oegst- geest wekte bij het rechtscollege een niel geringe verbazing door de grondei waarop zij pleitte voor „een schuldig* verklaring zonder toepassing van straf.' Omdat zij met de auto van haar man op het voorrangskruispunt Terweeweg- Prins Hendriklaan geen voorrang leende aan een bromfietsberijdster, eiste de officier een geldboete van 40,- subs 8 dagen tegen haar. „Dat kan ik onmogelijk betalen", geerde verdachte hierop prompt. „Ik ben maar een huisvrouw, heb dus geen inkomen en kan de last van die boete toch niet op mijn man laten neerkomen". „U kunt die 8 dagen gaan uitzitten en op deze wijze uw straf voldoen", repli ceerde de kantonrechter op zijn beurt even prompt. Dat was uiteraard niet verdachtes opzet. Deze luidde: „Helemaal geen straf en dus ook geen onenigheid met een voor de boete opdraaiende echt genoot". De rechter wees verdachte suggestie uiteraard radikaal van de hand. Wel kwam hij verdachtes echtgenoot bij diens „tasten in de beurs' t.b.v. zijn echtgenote iets tegemoet en vonniste met subs 5 dagen. ADVERTENTIE Dezer dagen hield de Coöp. Groen ten-, Fruit- en Bloem enveilingvereni- ging „Leiden en Omstreken" G.A. haar algemene ledenvergadering in de kof fiekamer van de Stadsgehoorzaal. Na een welkomstwoord gaf de voorzitter, de heer B. van Vliet, een overzicht van het bijna verstreken jaar 1968. ,,Wij zijn dit jaar schoorvoetend en met een zekere angst binnengegaan, doch het laatste halfjaaj- heeft alles een wending ten goede genomen, voor al op het gebied vap. tomaten, sla en spruiten. De 'totale omzet bedraagt momenteel ongeveer 22«/s miljoen gul den, Wij kunnen dan ook dankbaar zijn, aldus de voorzitter. Dit jaar zijn Rijnsburger versierde concert zaal te Wenen Voor kleuren TV- uitzending Toen op 1 januari 1968, ter gelegen heid van het 125-jarig bestaan van de Wiener Philharmoniker, het podium in de grote zaal van de Wiener Musik- verein in een ware bloementuin was herschapen, stond wel vast dat deze entourage moeilijk meer was weg te denken uit dit door naar schatting 80-miljoen t.v.-kijkers bewonderde evenement. De Rijnsburgse Bloemsierkunstenaar Cor de Koning had er dan ook wel iets bijzonders van gemaakt en het was nog volop zomer toen het bestuur van de Bloemenveiling Flora te Rijnsburg werd benaderd met het verzoek, dit jaar de versiering van het concert podium op zich te willen nemen. Het feit dat het Nieuwjaarsconcert ditmaal voor het eerst in kleuren zal worden uitgezonden, maakte een bloemversie- ring eigenlijk tot een noodzaak. Natuurlijk voldeed „Flora" aan dit verzoek en zo zal op 1 januari a.s. niet alleen het oor, maar ook het oog wor den gestreeld. Duizenden tulpen, nar cissen en hyacinten worden kunstig gearrangeerd door Cor de Koning uit Rijnsburg die daarbij zal worden ge assisteerd door leden van de Oosten rijkse bloemkwekersorganisatie. Het ligt in de bedoeling dat tijdens de uitzending aan dirigent Willy Bos- kovski en zijn musici een bos Rijns burgse tulpen zal worden uitgereikt door twee paren in resp. Hollandse en Oostenrijkse klederdracht. Wij vragen voor c afdeling ADVERTENTIES ALS JONGSTE BEDIENDE, voor alle voorkomende werkzaamheden. Leeftijd 15—16 jaar. Persoonlijk aanmelden: DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 wij volledig neerzetveiling geworden, hetgeen na enige moeilijkheden in het begin, thans een succes genoemd mag worden," zo zei de heer Van Vliet. De vergadering herdacht hierna met enkele ogenblikken stilte de in jaar overleden leden, oud-leden en lid. Vervolgens werd de veilingprovisie voor 1969 onveranderd vastgesteld op 5 pet., de kistenhuur op 3 cent voor een grote kist en 2 cent voor een klein kistje. De begroting vopr,,hetj^r.,,1969 wordt dóór de aanwezigen' goedge keurd, waarna de bestjiy^sv^rkjezing plaats vónd'.' De aftredende bestuursleden B. van Vliet, B. Slappendel, L. Snoeker en J. P. B. van der Poel, allen herkiesbaar, werden herkozen, terwijl het lid van de Raad van Toezicht L. J. van der Post niet herkiesbaar was. In deze vacature werd de heer N. J. van Schie gekozen. Alle gekozenen namen hun benoeming onder dank aan de verga dering aan. De voorzitter dankte ver volgens de heer Van der Post voor het werk in de afgelopen jaren voor de vereniging gedaan. Na een geanimeerde rondvraag gaf de secretaris, de heer C. G. Meijer, nog een verslag van een studiereis naar de groothandelsmarkt in München en het slagebied van Zuid-Italië. Vooratter Van Vliet sloot vervolgens de verga dering met voor allen de beste wen sen voor het komende jaar 1969. Leidse Universiteit Kand. ex. II Gen. de dames: C. J. Lankhorst (R'dam), G. Roskam (Lel den), de heren D. E. Antvelink (Schoon hoven), F. J. J. Buijtendijk (Leidschen- dam), W. H. Cornelissen (Leiden), K. J. Fluijt (België), H. Hammer (Baren- drecht), A. D. Haverkamp (Haarlem), J. J. C. Heusdens (Steenwijk), R. A. Holl (Santpoort), H. W. Hoeg (Zwijn- drecht), C. N. G. M. de Jongh (Voor burg), E. Th. Klapwijk (Berkel), M. Klinkum (Rotterdam), T. L. Liem (Leiden, P. Scheer (Leiderdorp), R. W. M. Schepman (Leiden), W. Schelde (Aalsmeer). H. C. Smit (Almelo), F. C. M. Touw (Delft), mej. C. v. Oei (Delft). Doct.ex. W. Sociologie, de heren R. J. Sierksma c.l. (Leiden), J. Rebergen (Den Haag), F. C. Eysenring (Rijs wijk), Ch. M. A. Oppenheimer (Leiden), J. D. Buiskool (Oegstgeest), J. L. M. Vingerhoeds (Leiden), en mevr. M. M. Lindgreen (Den Haag). Pastoor C. Vink, pas sinds twee maanden herder van de Noordense parochie, heeft zondag zijn verjaar dag op een wel zeer bijzondere wijze gevierd. Na afloop van de Mis van half twaalf werd hem door de pa rochianen een cadeau aangeboden dat hem nog heel lang zal heugen. Terwijl de pastoor door het midden pad naar de kerkdeur liep werd deze geopend en kwam een splin ternieuwe Ford Escort de pastoor tegemoet gereden met aan 't stuur de leverancier, de heer W. de Rooi. De met een boeket bloemen ver sierde auto werd de pastoor aange boden door de gehele parochiege meenschap. Het geld was bijeenge- haald door een inderhaast gevormd comité. De pastoor, die zijn uitge breide parochie op de fiets moest „doen," had een grote behoefte aan dit gemotoriseerde vervoermiddel. Zijn grote dankbaarheid onder streepte de pastoor met een signaal van de claxon: misschien de eerste keer, dat autogetoeter door een kerk klonk. Door omstandigheden kon den wij eerst heden deze foto van een dankbare pastoor, zijn blinkend cadeau en voldane parochianen pu bliceren. (ADVERTENTIE) w Uit ome populaire afdeling Jonge Jenever per liter 8,50 Oude Genever per liter 8,75 Citroen Jenever per liter 7,95 Bessen Jenever per liter 7,25 Framb. Brandewijn per liter 7,25 Dry Gin per fles 9,75 Scotch Whisky per fles 15,60 France Cognac per fles 13,55 Vodka per fles 9,79 Sherry medium dry per fles 3,95 Landwjjn, rood en wit, per fles 1,75 Valpolicella, reuze fles 1,6 liter 3,45 Pilsener, per krat HALVE LITERS 9,70 Wijnen en gedistilleerd STEENSTRAAT 8 - TEL. 21361 HERENSTRAAT 6 - TEL. 30069 HAARL.STRAAT 204 - TEL. 21611 35 jaar in genot van ouderdoms pensioen 100-jarige in Hillegom Op 3 januari 1969 hoopt de heer J. C. Langeveld, Pastoorslaan 120, Hillegom, zijn 100ste verjaardag te vieren. De heer Langeveld, die thans bij zijn dochters inwoont, geniet een goede ge zondheid, behoudens wat verminderd gehoorvermogen. Zijn gehele leven werkte hij in ae bloembollencultuur, van daar dat hij nu reeds gedurende 35 jaar een pensioenuitkering van de Stichting Bedrijfspensioenfonds voor het Bloem- bollenbedrijf ontvangt. Op die unieke dag zullen de voorzitter en de direlcteur van het Fonds de jarige een bezoek brengen. VOOR LEIDEN EN OMGEVING LEIDEN Leidse huisartsen: tot za terdag 10 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen. Na zaterdag middag 12 uur belle men voor spoed gevallen de dokterstelefoon 22222. Centraal Apotheek, Breestraat 74, te lefoon 20552. ALKEMADE dkt. Glansbeek, Popu lierenstraat 45, Oude Wetering, tel. 01713-2511; dkt. Van der Werf, Kop- poell. 1, Rijpwetering, tel. 01712-202. Wijkverpleg. zr. Rusman, tel. 01712- 366, b.g.g. 573. ALPHEN A. D. RIJN za. dkt. Plat- teschot, B. Visserpark 4, tel. 2858; zo. dkt. Stehouwer, A'. v. Burenlaan 5, tel. 2170. Apoth. Allart, Raadhuisstr. 206. WJjkverpl.: zr. Dittmar, P. Florisstr. 124, tel. 2542. BOSKOOP dkt. Pompe, Zuidwijk, tel. 2038. Wijkverpl.: zr. Beks, Overslag, tel. 2141. HILLEGOM dkt. Van 't Westeinde, Stationsweg 74, teL 5771. Tandarts: 'kt. Beek, Hoofdstraat 8. Apotheek: Hoofdstraat 78. LANGERAAR dkt. Sandkuyl, tel. 1722-139. Wijl-verpl.: zr. Bovenkerk, tel. 01729-238, b.g.g. 320. LEIDERDORP dkt. Baliema, Hoofd straat 2, tel. 24828. Apotheek: R. van Breest Smallenburg. LISSE dkt. Van Dijk, Achterweg 6, tel. 3134. Tandarts en apotheek: zie Hillegom. NIEUWKOOP en NOORDEN dkt. Bremer, tel. 01725-1103. NOORDWIJK dkt. Van Nes, Van Berckelstraat 22, tel. 2405. Apotheek: Hoofdstraat 59, tel. 3068 (za.: 8-18 uur en zo.: 12-13 en van 17-18 uur). NOORDW'HOUT dkt. De Groof, tal. 2910, Kerkstraat. OEGSTGEEST dkt. Van Walcheren, Oranjelaan 29, tel. 52130. Oegstgeestse Apotheek gesloten van 8-24 uur. Wijk verpl.: zr. Warmendam, tel. 54982, b.g.g. 22222. SASSENHEEM dkt. Van Riet, Gou verneurlaan 40, tel. 7777. Apotheek en tandarts: zie Hillegom. VOORHOUT dkt. Lempers, Churchül- laan 13, tel. 6140. Wijkverpleging: zr. Muhlhaus, dr." Kuyperlaan 3, telefoon 02532-8122. VOORSCHOTEN Apotheek Voorscho. ten gesloten van 8-22 uur. ZWAMMERDAM dkt. Van der Ent Braat, tel. 01725-1308. DE ZILK dkt. Van der Lugt, Hoog- duinweg 20, tel. 02520-5707. Wijkverpl.: zr. Cypriana, Regenvlietweg 28, tel. 02530-6258. ZOETERWOUDE Veertig jaar bejaardenwerk door zr. Theodosia Op 7 januari a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat zuster Theodosia haar werk onder de bejaarden aan ving. Zuster Theodosia, Franciscanes van Bennebroek, is sedert 1948 werk zaam in Zoeterwoude, waar zij als directrice van het kleine Huize Em- maus in de Zuidbuurf met een chro nisch ruimtegebrek kampte. Met hot gereedkomen, 'n half jaar geleden, van het grote nieuwe complex tegenover de Verlaatweg zag zij een groot ideaal in vervulling gaan. In 1967 vierde zij haar 40-jarig professiefeest. Dit ambts jubileum zal men op bescheiden wijze 'in kléine krilig dankbaar gedenkéh.. NIEUW HOOFD ,SJAlÖOM'-SCHÖOL Puzzelrit werd groot succes De puzzelrit voor motorrijtuigen, ge organiseerd door de auto- en motorclub „Voorschoten", is een groot succes ge worden. Aan de ritten, die in een A-, B- en C-klasse worden gereden, nemen doorgaans veel personen deel, die nage noeg geen ervaring hebben in het rjjden van puzzelritten. Het zijn vaak de be ginnelingen, die, aangespoord door an deren, ook wel eens willen meedoen. Maar ook geroutineerde rijders nemen deel. De auto- en motorclub „Voorscho ten" beschikt gelukkig over een groot aantal medewerkers, die de sfeer dit soort ritten bijzonder goed aanvoelen en bovendien over het enthousiasme be schikken om deze in een kort tijdsbestek uit te zetten. Ditmaal was de rit door de heren H. Jansen en L. Lagendijk uit- Door de starter werd een groot aantal voertuigen voor deze wildrit op de weg gestuurd. De verschillende voetangels, die op de diverse plaatsen langs de route verscholen lagen, hebben de deelnemers (sters) heel wat hoofdbrekens gekost. Met een en ander bleek wel bij het door nemen van de controlekaarten. Het re gende straf punten. Na de berekening van het aantal strafpunten werd door de voorzitter van de club „Voorschoten", de heer J. C. van der Nagel, een kort openingswoord gesproken. Spr. dankte de heren H. Jansen en L. Lagendijk in de allereersteplaats voor het uitzetten van deze prachtige rit. Hierna werden door hem met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt. Als beste uit de A-klasse kwam uit de bus de heer Mejjer met 203 strafpun ten, 2 v. Hooren 237 strafpunten, 3 Zandbergen 239; 4 C. van Lingen 280. B-klasse: 1 A. Pont 196, 2 W. Latooy 215, 3 Klinkenberg 309, 4 Knijnenburg 313, 5 D. van Leeuwen 333, 6 Ch. Rust 351. C-klasse: 1 Brons 322, 2 Stuiver 334, 3 De Langen 337, 4 Kattenvlinder 355, 5 Timmermans 394, 6 Slingerland 433. De poedelprijs, beschikbaar gesteld door de dlrektie van restaurant „Mari- viel in handen van de heer A. J. Abelsman met 756 strafpunten. De wisselbeker werd toegekend aan de heer A. Pont met 196 strafpunten. Verder werd door de voorzitter de kam pioenen bekendgemaakt, t.w. in de A- klasse de heer J. van Hooren en mevr. Van Hooren met 200 punten; B-klasse: A. Pont 199 punten en mevr. Lingerak 197 punten. Kampioen in de C-klas.se werden A. Stuiver 194 en mevr. Bijkerk met 199 punten. Jongerenmisviering In tegenstelling tot eerdere berich ten, wordt er deze week toch een jon gerenmis door de Aktiegroep Geza- melijke Jongerenmisviering Leiden georganiseerd en wel op zaterdagavond 28 december om half acht in de St.- Willibrorduskerk te Oegstgeest. Het thema van deze week is: „Eenzaam en niet alleen, niet alleen en toch eenzaam." De celebrant is kapelaan P. J. M. Lansbergen. De zang en mu ziek zullen worden verzorgd door de Slum-House Jazzband en het zangkoor van de Aktiegroep. benoemd de heer A. C. Aerts te Lei den, waar hij thans werkzaam is aan de r.k. school in de Ceciliastraat. De heer Aerts volgt de heer J. Th. Blok op, die per 1 februari een benoeming heeft aanvaard te Drachten (Fr.). Cock van der Hulst heeft zijn eerste cycle-cross overwinning van dit seizoen binnen. De 25-jarige Zoeterwoudenaar, in antieke stijl NU NOG: ZAANSE KLOK vanaf 156, SCHIPPERTJE vanaf 234, SALLANDER KLOK vanaf 264, ENGELSE TAFELKLOKKEN vanaf 129, Eigen reparatie-atelier HORLOGEE - JUWELIER MAARSMANSTEEG 21 ^EIDEN - TELEFOON 20778 die begin dit jaar het Nederlands kam pioenschap op zijn naam bracht, toonde zich op tweede kerstdag in de sterk be zette traditionele wedstrijd In de Soest- dulnen duidelijk de sterkste en zegevier de onbedreigd. De 26 kilometer lange Kerstcross op het mulle, Uchtbesneeuwde parcours is volledig beheerst door Cock van der Hulst. De lange Swift-renner dit jaar verrassend derde bij de strijd om het we. reldkampioenschap nam direct na de start de leiding en stond die koppositie daarna niet meer af. De aanval van de sterke Cor Rutgers (onlangs nog win naar in het Kralingse Bos) sloeg Van der Hulst met een scherpe tussensprint af en ln de resterende kilometers bouwde hij z(jn voorsprong steeds verder uit. Op de streep bedroeg de winst bijna Af** minuten. De strijdvaardige Swift-renner Liek de Jong deed het ln het grote gezelschap niet slecht. Met een negende plaats op ongeveer vijf minuten kwam de rossige Leiderdorper eervol uit de slag. De uitslag luidt: Amateurs: 1. Cock van der Hulst (Zoeterwoude), de 26 km in 1 uur 14 min. en 35 sec., 2. op 2.40 Cor Rutgers (Naarden), 3. op 3.25 Gerard Wildeboer (Apeldoorn), 4. Johan Heesbeen (Til burg), 5. Dlck Wllgenburg Austerlitz), 9. Llek de Jong (Leiderdorp). Nieuwelingen: 1. Gerard van Hoven (Deurne), de 17 km in 50 min. en 14 sec. Wij hebben een plan U bent geabonneerd op DE LEIDSE COURANT en naar wfl veronderstellen zult U in grote lijnen wel kontent zfln met deze krant. U kunt ons daarbij helpen Wij vragen U daarom naam en adres ln te vullen van een of meerdere familieleden, buren of kennissen, die naar uw mening eigenlijk ook DE LEIDSE COURANT zouden kunnen lezen, doch die dit blad nog niet kennen. Wij sturen dan hen adressen bezoekt. Wij sturen aan U graag uit erkentelijkheid een kleine attentie voor leder nieuw adres waar. mede dank z(j uw aktlvltelt gedurende minstens 3 maanden een abonnement wordt genomen Wilt U daarom onderaan ook uw eigen naam en adres invullen. Voor Uw moeite danken-wy U bij "oorbaat en van harte! Naar mfjn mening komen onderstaande adressen In aanmerking om gratis en vrijblijvend gedurende 2 weken DE LEIDSE COURANT op proef te ontvangen. Woonplaats: Adres: Woonplaats: Woonplaats:

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3