Nieuwe ambulances voor de Leidse EHD (telefoon 20645) nbulances voor de D (telefoon 20645) Het feest zelf doet hen niets maar ze voelen zich verder van huis dan ooit In de Leidse bioscopen draaien deze week: Ype Brouwer (B. 37) weer op vrije voeten BIOSCOPEN ,i4 1968 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 24 DECEMBER 1968 LIDO Pas op je tellen Louis de Funès is weer eens in Leiden. Dit keer samen met een andere grote komiek, die er voor zorgt dat de gein nog groter wordt: Jean Gabin. Het verhaal doet er eigenlijk niet veel toe. Beide „zotten" zouden van de eenvoudigste tekst nog iets groots kunnen maken. In het kort komt het er op neer dat Louis de Funès gestoken is in de kleren van een rijk geworden kunsthandelaar, die droomt van nog meer weelde. Hij ziet een uitstekende kans zijn ideaal te realiseren, wanneer hij op de ring van de ex-legionnair Legrain een Modigliani ziet afge beeld. Hjj poogt dit grote werk voor verkooD in handen te krijgen. De rustige Legrain (Gabin) en de zenuwachtige Mézéray (De Fu nès) storten de bioscoopbezoekers van de ene dolle situatie in de andere. Toegang: a.l. STUDIO Manon 70 In dit Leidse theater wordt deze week de „vrije liefde" op het doek geprojecteerd: Manon 70, geïnspi reerd op de bekende roman van Abbé Prévosts: „Manon Lescaut", die in 1733 werd uitgegeven. Uiteraard is door producer Jean Aural het een en ander veranderd. Zo is Prévosts chevalier Des Grieux veranderd in een journa list. Het beroep, dat de moderne chevalier Des Grieux van Tokio naar Stockholm laat reizen. Ma non, zijn mninares, is hem on trouw. Tei*wijl vroeger dit bedrog aan het lichj: kwam door een open staand raam, wordt het nu ge registreerd door een microfooiT in een sigarettenkoker. Allemaal veranderingen, die het mogelijk maakten dat Prévosts roman het ook in deze tijd nog goed doet. Toegang: 18 jaar en ouder. Naar de laatste eisen ingericht Juist vóór de naderende feestdagen heeft de G.G. en G.D. haar twee nieu we ambulances binnengekregen. Vanmid dag vond de overdracht plaats op het kazerneterrein van de Brandweer aar de Langebrug, waar de Eerste Hulp dienst gestationeerd is. De nieuwe wa gens van het merk Peugeot, waarvoor de gemeenteraad in mei van dit jaar een krediet van 64.500.- beschikbaar stelde, zijn uiterst modern ingericht Anton Geesink besloot en voldoen geheel aan de richtlijnen van het rapport Muntendam. Ze zijn elk geschikt voor het vervoer van twee liggende patiënten en twee zittende. Een belangrijke verbetering is wel, dat de brancardopstelling zodanig is, dat het personeel er omheen kan lopen. Doordat hoogte en helling van de bran card verstelbaar zijn, kan tijdens het vervoer gemakkelijk noodzakelijke be handeling worden toegediend, zoals kunstmatige beademing met zuurstof De twee nieuwe wagens en één van de beide voorgangers (in reserve), die allen over mobilofoonapparatuur be schikken, worden bemand door vier vaste EHD-mensen. In noodgevallen kan de E.H.D. via een snelwerkend alarmeringssysteem extra personeel, o.w. artsen van de G.G. en G.D., ont bieden. Dokter J. G. Bazuin, directeur van de G.G. en G.D., maakt kennis met zijn nieuwe kerstgeschenk de twee nieuwe ambulances. Telefoon 2 0 6 4 5 Behalve een goedwerkend E.H.D.- apparaat is voor tijdige verlening van eerste hulp bij ongelukken onontbeer lijk dat dit apparaat zo snel mogelijk wordt gealarmeerd. Bij het waarnemen van een ongeval moet men onmiddel lijk het E.H.D.-nummer 20645 bellen. De snelheid waarmee dit gebeurt kan op zichzelf al mensenlevens redden. Overigens is een aanvraag voor een gemakkelijk te onthouden alarmnum mer voor de E.H.D. onderweg naar de P.T.T., zoals die ook voor brandweer (33333) en politie (44444) in gebruik zijn. G. A. Everstijn neemt afscheid van Financiën Op 9 januari zal de gemeente af scheid nemen van de heer G. A. F. Everstijn, die sedert 19 december 1921 bij de gemeente Leiden van hulpkierk is opgeklommen tot referendaris C bij de afdeling Financiën ter secretarie. Op 29 december a.s. hoopt de heer Everstijn de pensioengerechtigde leef tijd te bereiken. Niet alleen in gemeentelijke kring maar ook ver daarbuiten geniet de heer Everstijn grote populariteit. En dat niet slechts als -organisator van evene menten als Braderie en Burchtfestival maar o.m. als lid van het Rijnsburgs Corsocomité, penningmeester van de V.V.V. (waarmee hij eerst onlangs op hield) en hoofdbestuurslid van de Stichting '40-'45, om enkele functies waarin dankbaar gebruik van zijn fi nanciële inzicht is gemaakt te noemen. Mede op grond van zijn houding in het verzet tijdens de laatste wereld oorlog is de heer Everstijn in 1962 benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Leidse raad nam afscheid van leden Provó Kluit en Molle Met de begrotings-marathon nog 1 in de herinnering heeft de Leidse ge meenteraad gisteravond geen gras laten groeien over e en24 punten tellende raadsagenda. Alle voorstellen en pre adviezen, die door ons reeds werden ge publiceerd, werden door de voorzitter, burgemeester mr. G. C. van der Willi gen, als hamerstukken afgedaan. Voor de laatste maal waren gisteren de raadsleden dr. Provó Kluit (Prot. Chr.) en L. F. Molle (PvdA) aanwezig. De eerste vertrekt naar elders en wordt opgevolgd door de heer B. de Kier, die reeds eerder zitting in de raad had; de heer Molle heeft bedankt wegens drukke werkzaamheden. Zijn opvolger is nog niet bekend. De burgemeester dankte beiden voor de diensten die zij zich tij dens hun raadslidmaatschap hebben ver worven en voor hun samenwerking. Als geschenk ontvingen beiden een presse papier. De voorzitter deed de raad nog de beste wensen voor de komende feest dagen en de jaarwisseling toekomen. Een wederwoord werd gesproken door de nestor van de raad, de heer K. F. Bree van de KVP-fractie. voldoen geheel aan de richtlijnen het rapport Muntendam. Ze zijn geschikt voor het vervoer van twee ende patiënten en twee zittende. en belangrijke verbetering is wel, de brancardopstelling zodanig is, het personeel er omheen kan lopen, irdat hoogte en helling van de bran- verstelbaar zijn, kan tijdens het voer gemakkelijk noodzakelijke be deling worden toegediend, zoals istmatige beademing met zuurstof e twee nieuwe wagens en één van beide voorgangers (in reserve), die n over mobilofoonapparatuur be kken, worden bemand door vier te EHD-mensen. In noodgevallen de E.H.D. via een snelwerkend •meringssysteem extra personeel, artsen van de G.G. en G.D., ont- Dokter J. G. Bazuin, directeur van de G.G. en G.D., maakt kennis met zijn nieuwe kerstgeschenk de twee nieuwe ambulances. Telefoon 2 0 6 4 5 Behalve een goedwerkend E.H.D.- apparaat is voor tijdige verlening van eerste hulp bij ongelukken onontbeer lijk dat dit apparaat zo snel mogelijk wordt gealarmeerd. Bij het waarnemen van een ongeval moet men onmiddel lijk het E.H.D.-nummer 20645 bellen. De snelheid waarmee dit gebeurt kan op zichzelf al mensenlevens redden. Overigens is een aanvraag voor een gemakkelijk te onthouden alarmnum mer voor de E.H.D. onderweg naar de P.T.T., zoals die ook voor brandweer (33333) en politie (44444) in gebruik zijn. G. A. Everstijn neemt afscheid van Financiën Op 9 januari zal de gemeente af scheid nemen van de heer G. A. F. Everstijn, die sedert 19 december 1921 bij de gemeente Leiden van hulpklerk is opgeklommen tot referendaris C bij de afdeling Financiën ter secretarie. Op 29 december a.s. hoopt de heer Everstijn de pensioengerechtigde leef tijd te bereiken. Niet alleen in gemeentelijke kring maar ook ver daarbuiten geniet de heer Everstijn grote populariteit. En dat niet slechts als -organisator van evene menten als Braderie en Burchtfestival maar o.m. als lid van het Rijnsburgs Corsocomité, penningmeester van de V.V.V. (waarmee hij eerst onlangs op hield) en hoofdbestuurslid van de Stichting '40-'45, om enkele functies waarin dankbaar gebruik van zijn fi nanciële inzicht is gemaakt te noemen. Mede op grond van zijn houding in het verzet tijdens de laatste wereld oorlog is de heer Everstijn in 1962 benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Leidse raad nam afscheid van leden Provó Kluit en Molle Met de begrotings-marathon nog vers in de herinnering heeft de Leidse ge meenteraad gisteravond geen gras laten groeien over e en24 punten tellende raadsagenda. Alle voorstellen en pre adviezen, die door ons reeds werden ge publiceerd, werden door de voorzitter, burgemeester mr. G. C. van der Willi gen, als hamerstukken afgedaan. Voor de laatste maal waren gisteren de raadsleden dr. Provó Kluit (Prot. Chr.) en L. F. Molle (PvdA) aanwezig. De eerste vertrekt naar elders en wordt opgevolgd door de heer B. de Kier, die reeds eerder zitting in de raad had; de heer Molle heeft bedankt wegens drukke werkzaamheden. Zijn opvolger is nog niet bekend. De burgemeester dankte beiden voor de diensten die zij zich tij dens hun raadslidmaatschap hebben ver worven en voor hun samenwerking. Als geschenk ontvingen beiden een presse papier. De voorzitter deed de raad nog de beste wensen voor de komende feest dagen en de jaarwisseling toekomen. Een wederwoord werd gesproken door de nestor van de raad, de heer K. F. Bree van de KVP-fractie. Leerlingen van Bona onthaalden bejaarden Leerlingen van het -Bonaventura Ly ceum hebben gisteravond ca. 75 bejaar den een voorproefje van een „vrolijk kerstfeest" bezorgd. In de kleine gym- van de school onthaalden leden van de leerlingenvereniging „BLG" de be jaarden op allerlei attracties en trak taties. Er was muziek, een jeugdcircus en tovenaar. De bejaarden konden doen waar ze zin in hadden. Wilden ze zingen, dan kon dat, wilden ze dansen, dan kon dat, wilden ze wat voordragen, dan kon dat en wilden ze alleen maar wat genieten van 'n sigaartje, 'n bor reltje of 'n gebakje en verder wat pra ten met de jeugd, dan kon dat ook. De leraren van Bona hadden voor het vervoer gezorgd zodat wat dat betreft ook geen moeilijkheden waren, 's Middags bezochten leraren en' leer lingen ongeveer 25 bedlegerige bejaar den, maakten een praatje met ze en boden ze een kerstpakketje aan. Kerst- 1968 kreeg voor beide partijen een goed begin. Tot onze diepe droefheid overleed heden geheel onverwacht in de gezegende leeftijd van 86 jaar, voorzien van de H.H. Sacramen ten der Zieken, onze vader, be huwd, en grootvader MATTHEUS VAN SEGGELEN Warmond, 24 dec. 1968 Fam. v. SEGGELEN Kinderen en kleinkinderen Avondmis voor de overledene zal gehouden worden op donderdag avond 26 dec. om 7.00 in de pa rochiekerk. De plechtige Mis van Requiem zal worden opgedragen in de parochiekerk van St. Mat thias op vrijdag 27 dec. 1968 te 10.00 uur waarna de bijzetting in het familiegraf aldaar. De overledene is opgebaard in de rouwkapel van het St.-Elisabeth- ziekenhuis Hooigracht Leiden. Bezoekuur 10.00—11.00, 3.00—4.00 uur, 6.00—7.00 uur. Een daverend applaus klaterde maan- dagmidag op van de door studenten uit Leiden en Den Haag drukbezette publieke tribune in de zittingszaal van de Haagse politierechter, nadat over eenkomstig de eis van de officier van justitie, de politierechter een 21-jarige student uit Leiden, Ype Brouwer had veroordeeld tot vier maanden gevan genisstraf waarvan twee maanden voor waardelijk en aftrek van de tijd in voorarrest doorgebracht, zulks terzake overtreding van de Opiumwet. Tevo- was onder veel tumult en ge schreeuw één van de studenten door de parketwacht van de tribune ver wijderd. De student maakte deel uit van de zgn. groep B. 37, welke in Leiden vanuit een woning aan de Boerhaave- laan min of meer handel drijft in hashisj. Kennelijk werd zelfs op be stelling door heel het land geleverd. De posterijen bad nl. geopend om te controleren, of zich inderdaad drukwerk daarin bevond, doch toen bleek 2,60 ingesloten te zijn, welk bedrag kennelijk bestemd was voor betaling van het verdovende middel. Dit feit was niet tenlaste ge- BBC maakt tv- opnamen in Leidse Stadsgehoorzaal Intern, debating wedstrijden tussen studenten Woensdag 22 januari maakt de BBC- televisie met de technische medewer king van de N.T.S. in de Stadsgehoor zaal opnamen voor 't programma „Mr President - Sir", een serie internatio nale debating-wedstrijden tussen stu denten uit acht landen van Europa: Engeland, Nederland, Duitsland, Frank rijk, Italië, Tsjechoslowakije, Joego slavië en Denemarken. legd. Evenwel was bij een inval door de politie verdachte in het bezit ge vonden van een hoeveelheid hashisj later eveneens op zijn kamer. Verdachte bekende vlot hetgeen ten- laste was gelegd. Bij de politie had hij gezegd, geen spijt te hebben gehad a zijn handelingen, doch op een vraag van de rechter kwam hij daar nu min of meer op terug. Hij zou zich in elk geval niet meer op genoemd gebied gaan bewegen en zou nu ook niet meer een verdovend middel gaan gebruiken. ,,Dat is u waarschijnlijk in de gevan genis ontwend geraakt," opperde de officier. Volgens verdachte zou hij het ge bruik van het verdovende middel Yoga minder gevaarlijk achten, voor het gebruik waarvan hij zelfs propaganda had gemaakt. Verdachte had verkleard, veel bezwaren te hebben tegen de Opiumwet omdat het helemaal niet vast zou staan, dat het gebruik hashisj schadelijk zou zijn. „Er zijn anders heel wat deskundigen, die daar anders over denken," aldus de rechter. Verdachte was reeds op 17-jarige leeftijd student in de chemie gewor den. Later ging hij over op filosofie vervolgens kreeg hij belangstelling voor psychologie. Thans gaat hij even- weer terug naar chemie. „U ziet het zelf, tot welke onevenwichtighe den u komt bij gebruik van verdo vende middelen," aldus de officier justitie. Verdachte verklaarde geen bezwaar te hebben om contact met een psychiater te onderhouden, het geen door de psychiater Ook Wenselijk werd geacht in diens rapport. Na genoemde eis door de officier, betoogde de verdediger, mr. T. Gibe- rius, dat het niet vaststaat, of en in hoe verre het gebruik van verdovende mid delen schadelijk is. De verdediger c cludeerde, tot vrijspraak en subs, tot de straf als door de officier gevorderd. „Als ik u was, zou ik maar eerst eens het rapport van de door de minister ingestelde Staatscommissie afwachten, alvorens zelfs tot bepaalde conclusies te komen," adviseerde de politierech ter, mr. Donker. „Laat u zich door de mededelingen niet te zeer in de war brengen, op medisch gebied ligt het alles heel anders." „Rijnlandfeest" De sportdemonstraties ter gelegenheid van de opening van het Rijnlands Lyce um te Oegstgeest zijn gisteravond beslo ten met een optreden van de Oud-Nëcler- lands, wereld en Olympisch kampioen judo Anton Geesink. Geesink nam het op tegen de leden van sportschool De Vides uit Leiden, die wat tijdsduur betreft met wisselend suc ces in het strijdperk bleven. De talrijke genodigden waaronder de beide wethou ders van Oegstgeest volgden het gebeu ren met veel interesse. Geesink jr. trad in de voetsporen van zijn vader tijdens een jeugddemonstratie. Aan dit hoogte punt van de avond gingen talrijke eve nementen vooraf o.a. een rolstoelbasket- ballwedstrijd, gespeeld door leden van de Ned. Invaliden Sportbond, een inte- essante badmintonwedstrijd verzorgd door de leden van OVAG en 'n muzikale dor de leden van OVAG en een muzikale show gegeven door de Wilbertdrummers. Kerkdiensten op de Kerstdagen Parochie Herensingel: Kerstmis vooravond 9.30, 's nachts 12.00 uur, 's morgens 8.00, 9.30 en 11.00 uur. 26 dec. 's morgens 8.00, 9.30, 11.00 en 12.15 uur. Timorstraat: Kerstmis: 's nachts 12.00, 's morgens 9.30 uur. 26 dec. 's morgens 9.30 uur. Parochie H. Petrus: Kerstmis: vooravond 9.30. 's nachts 12.00, 's morgens 9.00 en 10.30 uur. 26 dec. 's morgens 8.00, 9.15, 10.45 en 12.00 uur. Parochie H. Leonardus: Kerstmis: vooravond 9.30 's nachts 12.00, 's morgens: 8.00, 9.0.0, 10.45 en 12.15 uur. 26 dee. 's morgens: 8.00, 9.00, 10.45 en 12.15 uur. Parochie Haagse Schouw: Kerstmis: 's nachts 12.00, 's morgens: 9.30 en 11.30 uur. 26 dec. 's morgens: 8.30, 9.30 en 11.30 uur. Parochie Oegstgeest: Kerstmis: vooravond: 10.00, 's nachts 12.00, 's morgens: 9.00, 10.30 en 12.00 26 dec. 's morgens: 9.00, 10.30 en 12.00 Parochie Lodevvijk Ie nachtmis 12.00, 2e nachtmis 7.00, 9.45 hoogmis, gelegen missen 8.30, 11.00 en 12.15 uur. Geen avondmis. Rectificatie van gisteren gepubliceerde VOOR DE MEESTEN onder ons zijn de kerstdagen dagen van huiselijke gezelligheid, van warmte, van vriendschap en van licht. Maar er zijn ook mensen onder ons voor wie de kerstdagen langer duren dan andere dagen; de eenzamen voelen zich in de komende dagen eenzamer dan ooit: de bejaarden zonder kin deren, eenzame weduwen, bedlege rige mensen, de delinquenten Velen zijn het er en het is goed en fijn, dat allerlei mensen en vereni gingen ijveren om iets te doen. Verder van huis dan ooit voelen zich thans ook onze gastarbeiders. De Marokkanen, Italianen, Span jaarden en Turken. Zij hebben ook hun ogen niet in hun zak. De tolk en raadsman van de in Leiden wekzame Turken, de heer Kücüksen, die het geluk heeft, dat zijn wouw De Turken en het Kerstfeest en kindren bij hem in het woonoord aan de Zijldijk in Leiderdorp kun nen wonen, geeft het eerlijk toe: „In deze dagen zullen de mensen extra tegen hun heimwee moéten vechten. De meesten zijn getrouwd en hebben kinderen in Turkije. Daar denken ze wel aan als ze de Neder landers inkopen zien doen en als ze vanaf de straat de gezinnen gezellig rond de kerstbomen zien zitten." 1/OOR DE Mohammedaanse gast- arbeiders zeker 92 pet. van alle hier werkzame arbeiders is streng praktizerend is er geen Kerstmis. Jezus kennen ze wel maar alleen als een profeet en dan nog van een lagere „rang" als Moham med, Volcens de Islamietische „Bij bel," de Koran, is Jezus. Isa op zijn Turks, de laatste profeet, die we derom gebaren zal worden op een vrijdag om de eindstrijd tegen 't kwaad te strijden. Iedere vrijdag wordt daarom voor de tempel in Jeruzalem, de Mescidi Aksa. een rood paard, zonder zwarte vlekken in gereedheid gehouden. De weder om geboren Isa zal daarop dezelfde weg gaan als Mohammed, de groot ste profeet van de Koran. Geen Kerstmis dus voor de Isla mietische gastarbeiders. Hun grote godsdienstige feest hebben zij vo rige week zaterdag gehad, 't Seker Bayrami het suiker-feest aan het einde van de strenge vastentijd (Ramadan) van vier weken. De Turkse en Marokkaanse jongens hebben daar een serieuze zaak van gemaakt: alleen eten en drinken een half uur voor en na zonsopgang. Overdag niets; zelfs geen kauwgom of een slok water. Het enige dat wordt toegestaan is een „hapje" water om de mond te spoelen. Maar ook zaterdag de grote Mo hammedaanse feestdag, was het een moeilijke dag voor de Turken, hoe wel er 's avonds in het Antonius gemeentebestuur van Zoeterwoude was in het afgelopen jaar weer lieel goed. Er zijn voorts plannen voor de reali sering van een tweede flat. Vérder zijn er plannen oiri voor de eerste maal in Zoeterwoude premie- huurwoningen te gaan bouwen, dit om een krachtige doorstroming te bevor deren. Ei- is reeds een kwart van de benodigde 1.000.000.- toegezegd. Aan een moeilijke zaak, met name een uit breidingsplan aan de Hoge Rijndijk tussen de Servatiusstraat en de Schei- dingssloot bij de Ommedijkseweg wordt gewerkt. De woningbouwvereniging hoopt daar 65 woningen in het plan van 180 woningen te bouwen. Er zal echter met klem moeten worden aan gedrongen bij de Provinciale Planolo gische Dienst, die op het ogenblik van mening is dat zelfs de bestaande be bouwing, ook de nieuwbouw ten wes ten van de Rijksweg, in feite behoort te worden gesloopt omdat het allemaal Clubhuis o.m. met de buikdanseres Zulaika (bekend van Schiphol tij dens de ontvangst van Fehnerbace) alles aan gedaan is om de mannen enige tijd huis en have in Turkije te doen vergeten. 1JET ENIGE wat de pijn van de heimwee verzacht voor de man nen, die zich hier nooit thuis zul len voelen, zolang hun verwanten ver weg zijn en zolang zij iets van discriminatie voelen („Als een man van de massa gastarbeiders iets cri mineels doet, komt het altijd groot op de voorpagina") is, dat er hier goed verdiend wordt en dat zij flink kunnen sparen. Om het in Turkije beter te kunnen krijgen dan voor heen. Maar geld verzaclri niet alles. Ons Kerstfeest, hoewel 't hen gods dienstig koud laat, beroert hen wel: een paar dagen heel ver van huis in de weg staat voor de realisering van industrie. Het bestuur blijft autemt in deze zaak. De bestuursverkiezing leverde geen enkel probleem op, herkozen werden de heren P. J. Bakker en J. H. v.d. Ploeg. In de plaats van de heer N. J. Vink werd gekozen de heer C. J. Over- devesl". Uit het financieel overzicht bleek dat de vereniging 215 woningen in beheer heeft met een totale waarde van 4.077.446,02 er was nog een vor dering terug te ontvangen premie van 1.14S.70. Er mag dit jaar ƒ180,— voor het onderhoud per woning worden besteed. DOG—UV8 DCG en UVS spelen op tweede Kerst dag een vriendschappelijke ontmoeting tegen elkaar. Het duel op „Ookmeer" vangt om 2 uur aan. Deze eerste serie begint op 7 januari in Rome met de opname van de wed strijd Italië—Engeland. Daarna volgen op 15 januari Berlijn: Duitsland— Frankrijk; 22 januari Leiden: Neder landTsjechoslowakije; 29 januari Zagreb: JoegoslaviëDenemarken. Tenslotte vinden op 12 en 19 februari de halve finales plaats tussen de win naars en op 5 maart de finale in Ox ford. Elk team krijgt tevoren een debat thema op, waarvan één teamgenoot de positieve en de andere de negatieve kanten moet belichten in een Engelse speech van maximaal 5 minuten. Een uit drie man bestaande onafhankelijke jury, beoordeelt de prestaties en wijst de winnaars aan. Het thema voor de eerste wedstrijd, in Rome is: „Studenten moeten stu deren en de politiek overlaten aan hun ouders". Bij de wedstrijden op 22 jan. in Leiden, zal Nederland vertegen woordigd worden door twee Leidse stu denten en Tsjechoslowakije door twee studenten uit Praag. VOORSCHOTEN HEKSENKETEL Zaterdagavond geeft de Toneelgroep Voorschoten in het Cultureel Centrum een opvoering van de klucht „De Heksen ketel" van J. M. Rogers. Aanvang 8.15 uur. Voor slechthorenden zijn plaatsen gereserveerd op de eerste rijen. Medische diensten LEIDEN: Leidse huisartsen: tot dins- dag 14 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen. Na dinsdagmiddag 14 uur belle men voor spoedgevallen de dokters telefoon 22222. Apotheek: Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502, Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 21522. LEIDERDORP: 25 dec.: dkt. van de. Berg, Busken Huetstraat, Hazerswoude, tel 01714-344, 26 dec.: dkt. de Bruyne, Hoofdstraat 8, tel. 22208, apotheek: 25 dec.: Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502, 26 dec.: R. van Breest Smallenbnrg, wijkverpleging: zv. van Leeuwen, Dorpsstraat 50, Koudekerk a. d. R(jn, tel. 01714-2505, ongevallen aan de Rijndijk: 01714-2278. OEGSTGEEST: 25 dec.: dkt. Meiss- ner, L. de Colignylaan 19, tel. 53865, 26 dec.: dkt. Hugenholz, Wilhelminapark, tel. 51390, wijkverpleging: 25 dec.: zr. Warmenhove, tel. 54500 bgg 22222, 26 dec.: zr. Warmerdam, tel. 54982 bgg VOORSCHOTEN: 25 dec.: dkt. Swen, Veurseweg 20, tel. 2356, 26 dec.: clkt. Abarbanel, Chopinlaan 32, tel. 3875, apotheek: Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 21522, wijkverpleging: Gezondheidscen- i trum, Wijngaardfnlaan 2, teL 217?, 2e KERSTDAG KERSTBAL 1 JANUARI NIEUWJAARSBAL in (le GROTE VINK ELKE ZATERDAG DANSEN t Heden overleed na een langdurig en geduldig gedragen lijden en ge tuigend van een groot geloof, voorzien van de zalving der zie ken, onze innig geliefde zus en GERARDAJACOBA VAN RUITEN in de leeftijd van 46 jaar Sassenheim W. C. v. RUITEN TH. G. v. RUITEN- GRIMBERGEN G. H. v. RUITEN M. A. v. RUITEN- v.d. HULST Haarlem C. H. v. RUITEN F. M. L. v. RUITEN- BROUWER J. A. SLOBBE- v. RUITEN P. J. SLOBBE C. P. v. GOOZEN- v. RUITEN N. J. v. GOOZEN Sassenheim, 23 dec. '68 Huize St. Bernardus De H. Eucharistieviering zal plaats vinden op vrijdag 27 december a.s, des voormiddags 10.00 uur in de kapel van Huize St. Bernardus, waarna bijzetting in het familie graf op het kerkhof van de H.H. Engelbewaarder Beekbrug-Lisse. Gebeden voor de overledene don derdag 26 december om 17.15 uur in genoemde kapel waarna gele genheid tot condoleance tot 18.30 uur. De overledene is opgebaard in Huize St. Bernardus. TRIANON Slialako Brigitte Bardot, inmiddels de drie kruisjes al weer gepasseerd, maar door een keur aan schoonheids middelen, ondanks haar vele avon tuurtjes, nog altijd een aantrek kelijk gezicht en figuur bezittend, heeft weer een nieuwe partner gevonden. Nee, het betreft hier geen bericht pver eventuele nieu we huwelijksplannen van de Gran- caise doch een nieuwe hoofdrol in een film: „Shalako", waarin Sean Connery haar tegenspeler is. Naast dit gerenommeerde twee tal ziet men dan o.m. ook nog Stephan Boys en Jack Hawkins. Zij vormen een gezelschap dat een safari maakt naar het Wilde Wes ten, waar kolonel Carlin, beter bekend als Shalako, aangesteld is om de rust in het Apachen-reser vaat fee- handhaven. Trianon is deze week voor 14-jarigen en ouderen toegankelijk. LUXOR - Angelique en de sultan - Michèle Mercier is ook deze week in Leiden present als Angelique. Na op een slavenmarkt als „klap stuk" te hebben gediend komt zij in handen van een Sultan. Er volgt een duel tussen Payrac, de wettige echtgenoot van Angelique en de Sultan. En eindelijk, in dit laatste deel van de feuilleton, vin den beide geliefden elkaar dan weer en volgt een definitieve her eniging. Zij, die romantisch van aard zijn, kunnen in Luxor dus deze week hun hart ophalen. Toegang: 18 jaar. CAMERA Banibl In Camera is het deze week lente. Walt Disney, de grote kinder- en dierenvriend Is daar dan ook te gast, zij het niet in levenden lijve doch vertegenwoordigd door een van zijn geesteskinderen: Bambi. De lente kondigt de geboorte aan van Bambi. Nieuw leven derhalve in het dierenrijk, dat Walt Disney op luchtige wijze doorkruist. Toe gang: a.l. REX de 4 dollars der wraak Een en al knokken, wat er deze week in dit Leidse theater op het witte doek te zien is. Roberts Woods, Ghia Arlen en Angelo In- fanti, de hoofdrolspelers, hebben onder regie van Alfonso Balcazar weer voor een uitstekende wes tern gezorgd, waarin de revolvers meedogenloos knallen. De liefheb ber moet tenminste 14 jaar zijn wil hy de film gaan zien. Films in <lc week van 25-12 t.m. 1-1 Camera: Walt Disneys Bambi (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Beide kerstdagen: als op zondag. Lido: Pas op je tellen (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 eD 9.15 uur. Beide kerstdagen: als op zondag. Luxor: Angelique en de Sultan (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9J.5 uur. Beide kerstdagen: als op zondag. Studio: Manon 70 (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Beide kerstdagen: als op zondag. Trianon: Sharlako (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9J.5 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Beide kerstdagen: als op zondag. Rex: De 4 dollars van de wraak (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 915 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Beide kerstdagen; als op zondag. NACHTVOORSTELLINGEN Rex: vr. en zat.: 's Nachts langs het strand (23.30 uur, 18 jaar). Camera: vr. en zat. Bonjour Tristesse, 23.30 uur, 18 jaar. Korreltje Niemand kan iets goeds doen, als hy zyn werk niet voor zeer belangrijk houdt. (Emerson) Parochie H. Antonius: Kerstmis: 's nachts 12.00, 's morgens: 8.00, 9.30, 11.00 en 12.15 uur. 26 dec. 's morgens 8.00, 9.30, 11.00 en 12.15 uur. Parochie Meerburg: Kerstmis: vooravond 9.30, 's nachts 12.00, 's morgens; 10.00 en 12.00 uur. 26 dec. 's morgens 8.45, 10.30 en 12.00 Studentenparochie Kerstmis: 's nachts 11.30, 's morgens: 11.45 uur. Parochie Hartebrug: Kerstmis 's nachts 12.00, 's morgens 9.00, 10.15 en 12.00 uur. 26 dec. 's morgens 7.30, 9.00 10.15 en 12.00 uur. Parochie Menswording: Kerstmis 's nachts 12.00, 's morgens 9.00 en 10.30 uur. 26 dec. 's morgens 9.00, 10.30 en 12.00 ZOETERWOUDE-H.R. W oningbouwver. Willibrordus optimistisch Maandagavond vergaderde de wo ningbouwvereniging St.-Willibordu.s in de grote zaal van de „Drie Eendjes". Van de 415 leden die de vereniging telt, waren er slechts acht aanwezig, plus het voltallige bestuur. Voorzitter J. van der Ploeg zei dat de realisering van de flats in het plan Westeinde wat een experiment voor Zoeterwoude was in alle opzichten geslaagd is te noemen, een enkel uitzondering daar gelaten. Ook de samenwerking met het l)e goede verdiensten in Holland verzachten veel van de heimwee. Kerstmis als christelijk feest zegt de gastarbeider weinig of niets, maar tocli werden de kerstpakketten van de gezamenlijke kerken in Leiderdorp gisteravond enthousiast en dankbaar ontvangen In het woonoord van de gastarbeiders aan de Zijldijk. Een blijk van meeleven.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3