,,'t Is moeilijk, maar er is ook 'n tijd van gaan BIOSCOPEN MARKTEN KVP Kring Leiden houdt de financiële pas iets in DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 20 DECEMBER 1968 Zuster Nibbelke trekt zich terug I 'Fijne mensen de Leidenaars' Zuster Henrica Nibbelke verlaat eind deze maand het Katholiek Bureau voor Maatschappelijk Werk. In oktober werd zy (56 en eigen lijk had zy al een jaar eerder afscheid moeten nemen. Het bestuur heeft me er geluk kig nog een jaartje bij gege ven, toen ik 65 werd. Dat loopt nu af. Jammer, het werk geeft me ontzettend veel voldoening, maar er is nu eenmaal een tyd van ko men en een tijd van gaan „De tijd van gaan is nu aangebroken. Niet uit Leiden, waar zij sinds februari 1949 gewerkt heeft, want de over ste van de zusters Domini canessen van Nijmegen vindt het voorlopig uitstekend als zij in huize Bethlehem aan de Thorbeckestraat blijft wo nen. Dat komt bijvoorbeeld al prima uit voor de bejaar densociëteit van de St.-Leo- nardusparochie, waarvan- zij een der oprichtsters is en waaraan zij nu meer tijd kan geven. „Zulke dingen laat je niet zo gauw los; de men sen, die in de soos op vaste tijden gezelligheid en vriend schap by elkaar vinden, zijn ook voor mij meer dan alleen maar goede bekenden gewor den", vertelt zuster Nibbelke, geboren weliswaar in 't Haag je van het Noorden, in Gro ningen, maar door haar lan ge staat van dienst in de Sleutelstad een vrouw, die zich sterk aan de Leidse be volking is gaan hechten. „Fijne mensen", zegt zij van de Leidenaars. Zuster Nibbelke, die als af gestudeerde van de Sociale Academie in Den Haag als maatschappelijk werkster aan het Katholiek Sociaal Bureau werd verbonden, heeft in Lei den haar medewerking mo gen verlenen aan vele mooie ontwikkelingen in het maat schappelijk werk. Van Katho liek Sociaal Bureau naar Ka tholiek Bureau voor Maat- schapelijk Werk via Sociaal Charitatief Centrum in nog geen twintig jaar blijkt een enorme sprong te zijn als men zuster Nibbelke haar actieve Leidse periode hoort bespre- Het eerste bureau, in de na-oorlogse jaren tot stand gekomen op initiatief van me vrouw Pley-Langezaal, mr. H. F. A. Donders, rector Ber- nefeld, wethouder Menken en dokter Zijerveld, was in hoofd zaak een hulpverlenend in stituut voor een bevolking, die materieel berooid de be zettingsjaren heeft overleefd. De materiële hulpverlening was ook nog een belangrijke, maar niet meer de enige taak van de voortzetting onder de naam Sociaal Charitatief Centrum. Door verbetering van een aantal bestaande wetten en invoering van nieuwe wet ten, in het bijzonder de Al gemene Bijstandswet, werd wederom een bezinning op de taak van katholiek maat schappelijk werk noodzake ik. Een half jaar geleden re sulteerde dat in de naams verandering „Katholiek Bu reau voor Maatschappelijk Werk". Zuster Nibbelke betreurt de ontwikkelingen in het geheel niet. „Integendeel, doordat 't bestrijden van de directe teriële nood een overheids zaak geworden is, hebben nu de handen vrij om actief te zijn op gebieden, wa£ vroeger minder gelegenheid voor hadden." Zuster Nibbel ke noemt dan het veelomvat tende „casework": De sen heipén zien, waar d< zaak van een bepaalde moei lijkheid ligt en die same deze mensen trachten op te lossen, eventueel in sa werking met andere gespe cialiseerde instanties. De moeilijkheden in alle riëteiten, waar een ieder ieder gezin in onze sam leving mee geconfronteerd kan worden: Geen voldoening in het werk, spanning i: welijk of gezin, financiële nood, eenzaamheid, enz.'" „Pn dan het vele preven- tieve werk, dat on reau tegenwoordig kan doen. niet te diep op ingaan hier, omdat door het geven details misschien mensen zich zelf zouden kunnen herken nen en dat mag nu eenmaal Het voorkómen, dat iemand of een gezin in moeilijkheden komt. Juist dat werk heeft me altijd bijzonder veel vol doening gegeven. Ik kan niet door ons strenge be roepsgeheim. Maar dit kan ik wel zeggen: veel mensen zitten echt nog met drempel vrees voor bepaalde heidsinstanties, velen kennen begrijpelijk de weg niet ii onze gecompliceerde samen leving en blijven daardoor met een grote of kleine zorg tobben." Voor zuster Nibelke houdt haar werk 31 december of ficieel op. „Mijn vertrek spijt mij wel, maar ik ben toch blij, dat mevr. S. Carette-Sas het werk zal voortzetten...." Op uitdrukkelijk verzoek van zuster Nibbelke zelf zal het afscheid van het Bureau, van waaruit zij zoveel zegen rijk werk verrichtte voi Leidse gemeenschap, in alle stilte plaats vinden. Het be- stur had wel iets gewild, zuster Nibbelke vond 't moei lijk te verenigen met de sfeer waarin zy altijd heeft willen en moeten werken. Meesterserie-concert Leide K O Grumiaux grootmeester violist ADVERTENTIE Jean Fouroet. heeft getoond dat hij een zeer groot orkestleider is. Dat be wees hij gisteravond weer toen hij voor het Rotterdams Philh. Orkest stond. De Ouverture ,,Le Nozze di Figaro" van Mozart behoort tot een der onver getelijke opera's die wij kennen. In de ouverture horen wij de belevenissen van de barbier in beknopte vorm zich afspelen. Fournet heeft met een le vendige directie dit bijna aanschou welijk gemaakt. De solist, d.e violist Arthur Gru miaux, gaf hier een weergave van het beroemde Viool-concert in D. op. 61. Grumiaux is een der grootste violisten van deze tijd. Hij bezit een verbluf fende techniek; iedere toon draagt het kenmerk van grote expressie en van toon-uitbeelding. Zijn melodische ge voeligheid waarmee hij de hoofdge dachte uit het eerste deel voordraagt, is tot het uiterste pianissimo door gevoerd. De grote cadenz kan Gru- maux alleen zó spelen. Het Rondo ver liest nooit zijn speelsheid. En toch het bleef alles cerebraal, het bleef een ij del spel met z'n onovertreffelijke tech niek; het ging alles aan het hart voor bij. Wij willen echter de wereldver- LEIDSE AGENDA VRIJDAG 30 DECEMBER Rynlands lyceum Opening 10.30 uur. Feestavond 21.00 uur. Schouwburg Hoofdstad Operette met „Die Cz&rdéLsfilrstin". 20.00 uur. Autopostkantoor Stadhuisplein Kinderpostzegelactie 1968, van 9-17 uur. ZATERDAG 21 DECEMBER Stadsgehoorzaal Kerstconcert Prome nade Orkest o.l.v. Benedict Silberman. 20.00 uur. St.-Antoniuskerk. Plechtige conce lebratie voor de zielerust pastoor Com mandeur 10.00 uur. Begrafenis op r.k. begraafplaats „Zijlpoort" plm. 11.00 u. Leonardusliuis, Haagweg. Avibus, Vogeltentoonstelling, 10.00-22.00 uur. Medische diensten LEIDEN: Leidse huisartsen: tot za terdag 10 uur dient men de eigen huis arts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 uur belle men voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. Apotheek: Her- dingh en Blanken, Hogewoerd 17, tel. 20502; Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 21522. LEIDERDORP: dkt. Blauwendraad, Hoge Waard 4, Koudekerk; apotheek: Herdinck en Blanken, Hogewoerd 171, Leiden, tel. 20502; wijkverpleging: zr. v. Leer, B. G. Cortslaan 34, tel. 23109, ongevallen aan de Rijndijk: 01714-2278. OEGSTGEEST: dkt. Reterink, Ter- weeweg 152, tel. 50394, wijkverpleging, zr. de Groot, tel. 54599-22222. VOORSCHOTEN: dkt. v. Schaik, Jul. van Stolberglaan 62, tel. 3344. Wijkver pleging: gezondheidscentrum, Wijngaar denlaan 2, tel. 2177, apotheek: Leidse weg 51, tel. 2525 (zo.: van 8-22 Brahmslaan 20, tel. 21522. In een drukkerij aan de Doezastraat is gisteravond om 19.55 uur een 21-jari- ge Nieuw-Venneper, H. A., tijdens het schoonmaken van een drukpers met zijn linkerhand bekneld geraakt. Hij liep ernstige verwondingen op aan zijn lin kerhand en moest per EHD overgebracht worden naar het Academisch Ziekenhuis. maardheid van deze grote kunstenaar niet betwisten. Grote bewondering hadden wij voor Jean Fournet en het Rott. Philh. Orkest voor de uitvoering van Brahms 2e Symfonie. Deze, door lyrische passages afgewisselde, blijde symfonie, kreeg door de indringende directie van deze heel bekwame en bezielde dirigent een tot het slot daverende uitvoering, waar voor het publiek hem een grootse ova tie gebracht. Hoewel wij op de Meester- concerten van K. O. ook wel eens muziek van deze tijd zouden willen horen, zal iedereen over dit concert zijn voldoening hebben uitgesproken. THEO TEN HOOVEN. Kerstviering r.k. bejaarden De katholieke bejaarden van Leiden verenigd in de r.k. Bond van Bejaar den en Gepensioneerden hebben gis termiddag in het met kerststukken en kerstkransen versierde St.-Antonius Clubhuis zich door het bejaardenkoor „Mariënzang" uit Leidsohendam in de kerststemming laten brengen. Dit koor onder leiding van Frans de Raad, zong kerstliederen als ,,Wij komen te sa men," ,,Laat nu alle droefheid vluch ten," „Er is een roos ontsprongen," „Stille Nacht," „Ave Maria," die dooi de bejaarden worden meegezongen of meegeneuiried. Mevrouw Bult, een van de leden van het koor, droeg ,,De paar dendeken" en ,,De Schepping" voor. De geestelijk adviseur van de be jaarden, pastoor J. M. J. Wortelboer, sprak over het begrip Kerstmis en de stemming daarheen. Na de pauze bracht het bejaardenkoor een ietwat luchtiger programma met liedjes als „Twee Italianen," „De harmonie," „Daisy Bell" en als „extraatje" „Hup falderie, hup faldera." Burgerlijke Stand Geboren: Jurrien z.v. J. ten Brinke en G. Lassche; Barbara-Anne d.v. N. J. Kager en M. E. Segaar; Anne-Marije d. van W. L. B. Schipper en C. A. de Looij; Linda Mariëlle d.v. J. E. Niemeijer en A. W. Oldenburg; Helene d.v. L. van Beien en J. H. Kraijenoord. Ondertrouwd: R. J. J. v. Ulden en T. Rino; W. C. Brussee en C. R. C. Don ders; E. Martini en M. E. Maas; A. J. M. Vasen en S. W. M. v. Leeuwen; J. S. Olesen en W. Spangenberg; C. J. M. v. d. Meer en J. Kaapaani T. J. Muiselaar en M. J. Ouwersloot; H. K. Koerten en E. Momberg; B. J. Disseldorp en S. M. v. d. Berg; J. G. Mollevanger en J. Mollevan- ger; H. E. v. Zegveld en A. M. Keunen; J. G. v. Gemert en M. J. Kok; K. J. .T. Luijkx en E. M. A. Wessendorp; W. v. de Ruit en C. J. M. v. d. Berg; J. Simons en C. J. Porck; A. H. Kromhout en A. D. J. Mieremet; H. v. d. Voet en A. Was senaar; C. M. Homan en A. J. C. G. Nessmann; E.. E. Burgemeister M. Laterveer. Overleden: C. G. Koppers 32 j., Kagie 55 j, e.x. J. Derksen; L. J. van Leeuwen 51 j., m.; J. Goddijn 76 j., w.v W. H. v. Tol; S. M. von Eschwege 45 j. e.v. J. Leeuwenburg; M. C. Hoppen- brouwef 89 j., m.; A. M. Warmond 72 j., e.v. J. Verhoeven; E. C. A. M. Voss 73 jaar, e.v. A. A, v. Hijkoop; A. Doorn bos 77 j., e.v. D. Meyer, zeven overbodig stuift niet eenvoudig aan te maken bespaart tijd betere smaak Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de gemeentesecretarie en de bu reaus der gemeentelijke diensten en bedrijven, behoudens het hierna ver melde, op vrijdag 27 december a.s. de gehele dag voor het publiek gesloten zullen zijn. Het bureau van de Bur gerlijke Stand zal die dag normaal ge opend zijn (van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.45 tot 15.00 uur), uitsluitend voor het doen van aangiften van ge boorte, huwelijk en overlijden. (Advertentie) SCHEEPVAART Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dal. de van gemeentewege bediende bruggen op 24 en 31 december 1968 na 20.00 uur niet meer voor de scheep vaart geopend zullen worden. (Advertentie) Grofsmederij zit goed in de orders De meeste van de werkplaatsen der N.V. Koninklijke Nederlandsche Grof smederij Leiden waren dit jaar behoor lijk bezet. Ondanks een redelijke omzet- verhoging verwacht men niet gezien de resultaten van de eerste drie kwarta len dat de stijging der produktiekos- ton geheel zal worden gecompenseerd. De prijzen laten, in verband met de concurrentie voor verschillende produk- ten, slechts een matige verbetering zien. De orderportefeuille aan het einde van dit jaar is beduidend beter dan die per eind 1967, waardoor voor een belangrijke afdeling van het bedrijf een goede be zetting reeds is gewaarborgd. Aldus een tussentijds bericht van het bedrijf. Vriendenkring opgeheven De „Vriendenkring ter ere van liet Allerheiligste Sacrament" is gisteravond met de vereiste tweederde meerderheid van de aanwezigen leden opgeheven. De leden volgden daarmee het voorstel van het bestuur. Het voorstel tot opheffing- werd ingegeven door de vele veranderin gen, die zich op godsdienstig en kerke lijk terrein hebben voltrokken. De „Vriendenkring", die in 1904 door kapelaan J. P. Huibers, van de Mon Pë- rekerk, de latere bisschop van Haar lem, werd opgericht had ten doel de godsvrucht tot het Heilig Sacrament te bevorderen en te verspreiden. Het be stuur was van mening, de „Vrienden kring" in deze tyd niet meer aan de oude doelstelling kon beantwoorden. De leden, slechts 25 van het totaal aantal van 1500 was aanwezig, besloten ook wat er met de „nalatenschap" van „De Vriendenkring" moet gebeuren. Het fonds, dat werd ingesteld om „Verbum Dei" een monstrans te schenken wordt in handen gesteld van het bestuur van „Verbum Dei". De grote kas werd vol gens de statuten toevertrouwd aan de deken van Leiden. Deken W. P. M. Ha ring heeft de bevoegdheid de gelden te verdelen. Het grootste gedeelte van de kas zal, zo werd medegedeeld, verdeeld worden over de verschillende parochies van Leiden met de verplichting om daar van missen te laten lezen voor de over leden leden van „De Vriendenkring". De oude archiefboeken, ledenlijsten, Ophalen van het kerstvuil De huisvuilophaaldienst zal in de Kérstweek alleen de eerste ophaalbeurt op maandag ëji dinsdag kunnen uitvoe ren. De tweede beurt moet wegens de feestdagen geheel vervallen. Daar staat tegenover dat men op maandag 30 of dinsdag 31 december zijn extra portie huisvuil bij de vuilnisemmer mag "zetten, mits aangeboden in dichtgebonden do zen of plastic zakken. De overwegingen om de tweede op haalbeurt van volgende week maar te laten vervallen zijn van praktische aard. De enig beschikbare dag voor ophalen en verbranden van twee dagen (plus een extra hoeveelheid) huisvuil zou vrijdag 27 december zijn. Om op één dag de (na Kerstmis koude) ovens te stoken en weer te doven is technisch zeer moeilijk en erg kostbaar. De overcapaciteit van de installatie is echter zodanig dat de extra hoeveelheden huisvuil in de daar op volgende week gemakkelijk binnen enkele dagen kunnen worden wegge werkt. Omdat Nieuwjaarsdag op woensdag valt behoeft voor de week van Oud en Nieuw geen verandering in het ophaal- schema voor de huisvuildienst te wor den aangebracht. De Lakenhal; „kleinood, in het verborgene" „Kleinood, dat in het verborgen bloeit". Deze beschrijving van De Lakenhal kwam gisteravond, toen de Leidse raad aan de laatste be grotingsuren toe was, uit de mond van mevrouw Geelkerken-Brussc (Prot. Chr.). Zy wilde meer re clame laten maken voor dit fraaie museum met zijn kunstcollecties. „Laat een kleurige plaat van dc Lakenhal maken en hang deze op in stationshallen, in hotels en bij Universiteiten, plaatsen waar veel mensen komen. Dit zal de aan dacht weer eens extra op ons mu seum vestigen". Burgemeester Van der Willigen vond het een leuk idee, waarover te denken valt. Hij voelt er, even als de heer Gransch en anderen veel voor, De Waag in te rich ten als expositieruimte van De La kenhal. Eveneens zei hy in de toe komst te hopen op een rijkssubsi die voor het museum. De histori sche afdeling van de Lakenhal dient er zo spoedig mogelijk te worden geopend. Motie bejaarden De motie van mevrouw Kerling c.s. over de noodsituatie betreffen de de huisvesting van bejaarden werd door het college overgeno- notulen van vergaderingen etc., worden geschonken aan de gemeente Leiden voor het Oud-Archief. Tenslotte werd ook een bestemming gevonden voor het kostbare vaandel, dat vervaardigd werd door de naaldkunstenares mevrouw Brom-Fischer. Het vaandel, voorstellend „de opwekking van Lazarus" wordt ge schonken aan het Aartsbisschoppelijk Museum in Utrecht. Gisternacht is een „lelijke eend" gesto len van de Boisotkade. De Citroën die toebehoort aan een Leiden aar, heeft het volgende kentekennummer: 83-96-GJ. Pastoor Adr. W. H. van der Heuvel - te Noordwijkerhout - plotseling overleden Gisteravond omstreeks half 11 is pastoor Adrianus W. H. v.d. Heuvel van de St. Josephparochie te Noordwflberhout in zijn auto plotseling overleden. De oorzaak is zeer vvaarschynlyk hersenbloeding. De pastoor reed in de Dorps straat ter hoogte van het Witte Kerkje. Hij moet nog hebben getracht te stoppen, op het moment van zyn dood reed de auto tenminste zeer langzaam. Nu wijlen pastoor v.d. Heuvel was sinds oktober van het vorig jaar herder in de parochie van St. Joseph. Hij werd geboren te Amsterdam op 7 mei 1919. De priesterwijding vond plaats 3 juni 1944. Achtereenvolgens was hy kapelaan te Waarland (tot 1947), te Poeldijk (tot 1951) en te Rotterdam, H. Joseph tot 1957, in welk jaar hy benoemd werd tot rector van Huize Groenestein te Den Haag. 4 oktober 1967 volgde ten slotte de benoeming tot pastoor vaji de St. Josephparochie te Noordwykerhout VOORSCHOTEN Drs. D. J. van Engelen adj. directeur ANWB Het Algemeen Bestuur van de ANWB heeft in zijn vergadering van zaterdag 14 december 1968 benoemd tot adjunct- directeur Toeristische Ledenservice drs. D. J. Engelen, hoofd Reisvoorberei- ding en bemiddeling ANWB. De be noeming gaat in op 1 januari 1969. De heer Engelen is op 31 januari 1931 geboren te Lunteren. Van 1948 tot 1954 studeerde hij economie aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Na zijn militaire dienst trad hij in 195f dienst van de N.V. Nederlandsche Spoorwegen als stafmedewerker dienst Economische Zaken. In 1961 ging hij over naar Jonkers Expeditiebedrijven N/ te Veendam, alwaar hij eind 1962 werd benoemd tot adjunct-directeur. Op 1 januari 1967 trad de heer Engelen in dienst van de ANWB als chef-staf bureau toeristische ledenservice. Eind van dat jaar werd hij hoofd Reisvoor- bereiding en bemiddeling. De heer Engelen woont in Voorschoten. ZOETERWOUDE Kerstviering door velen bezocht De hervormde kerk was gisteravond geheel bezet bij de Kerstzangbijeen komst. De eerwaarde heer E. Loerakker, predikant van de Hervormde Gemeente, sprak een begroetingswoord en zei, dat het zo tezamen zijn op deze avond een veel groter feest is dan menig familie feest. De meditatie van deken A. Lamot had als thema „Onderweg". In de ge schiedenis van de mensheid is er altijd veel belangrijks gebeurd als de mee weg was. Zo trokken de Joden weg uit Egypte en greep God zelf in bij de Rode Zee. Later trok men uit Babilonië. Zo gingen ook Maria en Jozef op weg door het gebod van keizer Augustus, dat hen in Bethlehem bracht. Ook wij zijn allen op Sweg; zoals nu naar heit Kerstfeest. Ook de Kerk is in beWeging wat duide lijk! tot uiting is gekomen in Uppsala en het Vaticaans Concilie. Bij 'ons trek ken weten wij ons God nabij. Het Kerstevangelie werd gelezen door burgemeester J. A. Detmers. De kanta- te 142 van J. S. Bach werd uitgevoerd door een groot koor bestaande uit leden van het Hervormd kerkkoor uit Alphen, de Chr. Gem. zangvereniging „Zingt den Heere" en de r.k. Gem. zangvereniging Sancta Lucia. Instrumentale medewer king werd verleend door het Mozart Kwintet. Dirigent Bas Siereveld was ge handicapt doordat een van de solisten, de bas A. Hasenoot met een keelontste king kampte. De tenorpartij werd ge zongen door C. Barnhoorn. Er was ook samenzang waarbij het orgel werd be speeld door de heer H. v.d. Bovenkamp. Zo werd geopend met het „Komt allen tezamen" en werd de indrukwekkende plechtigheid besloten met een machtig gezongen „Ere zy God". MEERBURG Vanavond om acht uur begint in de kantine van de voetbalver eniging Meerburg een groots opgezette klaverjaswedstrijd. Kippen en konijnen zyn de inzet. Vanmorgen opende de burgemeester Oegstgeest jhr. T. A. J. van Eysinga in aanwezigheid van vele genodigden in de aula van het Rijnlands Lyceum officieel het nieuwe schoolcomplex. Hy deed dit door 4 leerlingetjes van de school ballen te overhandigen, die ze moesten gaan brengen naar de sporthal, waar leerlingen van de school verzameld Micro-korfbal Hoofdklasse A: Ons Eibernest-Archi pel (21-12), Die Haghe-AKC (21-12), Deetos-Samos. Hoofdklasse B: St&nfries-Wordt Kwiek (20-12), HKV-Koog Zaandijk (21-12), Stétnfries-Westerkwartier. Het Zuiden- Wordt Kwiek, Rohda-Blauw Wit. Zuid-West Overgangsklasse: Regenboog-Ready (21-12), Fluks-Spangen (Lisse 14.30), De Danaiden-Regenboog (Leiden 19.50). IA: Rozenburg-Pams, KNS-Sperwers (Lisse 17.40), De Algemene-Ons Huis (Lisse 18.50). 1B: ODO-Zuiderkwartier (21-12), OSCR-Fortuna, Zuiderkwartier-Trekvo- gels (Leiden 18.40). 2A: Spartaan-Gymnasiasten, HPV- Phoenix, Crescendo-Kwiek (Leiden 17.30). Zondag Leiden Jun. A: De Danaiden-KNS (14.00) Zuiderkwartier-Fluks (15.10). Res. IA: Vicus Or. 2-Regenboog 2 (16.20). Zaterdag Lisse Sen. 1: Velocius-Ons Eiland 2 (17.30), De Algemene 2-Madjoe (18.40). Sen. 2: Zuiderkw. 3-TOP 2 (14.00). Sen. 3: Warmond-TOP 3 (15.10), Ons Eiland 3-KNS 4 (16.20). Zondag Lisse Jun. C: Zuiderkw. a-KNS a (16.50). Adsp. 1: De Algemene a-Crescendo a (13.00), De Dan. b-Vic. Or. a (13.45). Basketbal Einde bekerstrijd voor Bona Stars? Mocht de Leidse Basketballvereniging The Bona Stars enige tijd geleden nog de illusie gekoesterd hebben een opval lende rol in de bekercompetitie te spe len, nu hebben zy deze illusie voor een jaartje begraven. Voor de achtste fi nales moeten zij a.s. zaterdag naar Am sterdam om zich te meten met Blue Stars, dat deze competitie nog geen enkele wedstrijd verloren heeft. Ondanks dat gaan de Stars vol goede moed naar Amsterdam. Met Punch wa ren zij de enige, die de Amsterdammers op de rand van de nederlaag brachten. In. Leiclfi^ was het een zeer goede.>ved- strijd, waarin het duo Boot-Smit haast ongrijpbaar was. Sedertdien is de*ver dedigingstechniek behoorlijk bijge schaafd, zodat misschien het aantal punten van dit tweetal enigszins be perkt kan worden. Coach Kallenberg wil dit proberen door hen man to man en de rest floating te laten verdedigen. Ben van Cleef kreeg de moeilijke taak Ton Boot uit te schakelen, wie Cees Smit, dat is nog een verrassing. Veel zal van deze twee mensen afhangen. Im mers, zoals de aanval de laatste twee weken draalt mogen we het beste ervan verwachten. Voor deze wedstrijd speelt Dames I de returnbekerwedstrijd tegen Land- lust. Thuis wonnen de Bona-meisjes met 6 punten, zodat Landlust met de 20 han- dicappunten 26 punten moet overbrug- wat haast onmogelijk lijkt. Een goe de kans dus voor de Bona Stars-dames. Omdat beide teams in dezelfde hal spe len vertrekt er een bus voor spelers en supporters om half 6 vanaf Bona. Opstelling: C. Pley, P. de Jong, H. en W. Stol, B. van Cleef, H. van Mameren, P. Ruysenaars.R. Wallaart, Th. Bark. De films in de week van 12 tot 19 dec. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Films in de week van 19 tot en met 24-13 Camera: The president analyst (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.U0 en 9.15 uur. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Ik ga dood en kom terug (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: do. tot en met zat. Angelique en de koning (14 jaar); zo. tot en met di. Ontembare Angelique (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Decadentie-1000 (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Strijd om San Sebastian (14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De kunst om te verleiden (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. NACHTVOORSTELLINGEN Camera: Analyse van een moord (23.30 uur, 18 jaar). Rex: Hoe steel ik een miljoen? (23.30 uur, 18 jaar). Korreltje ...PUNT... LEIDEN 20 dec. Kaas Geen i Vee Stieren 11, melkkoeien 45, vet te koeien 215, vare koeien 28, pinken 4, graskalveren 1, vette kalveren 25, nuch tere kalveren 3, vette schapen 30, vette lgmmer$n, 1539, draqhtige zeugen 29. schrammen 140, biggen 621, geiten 30. totaal 2721. -Prijzen: slachtstleren 4.60- 5.00, melkkoeien 975-1250-1675, vette koeien 3.50-4.20-4.90, vare koeien 715- 1000-1350, nuchtere kalveren 375-420- 450, vette schapen 100-115-130, vette lammeren 120-140-175, drachtige zeu gen 375-400-450, schrammen 90-100-120, biggen 68-73-78, geiten 15-45-80. Han del: slachtstieren matig, vette koeien rustig, vare koeien id., vette kalveren vlot, vette schapen vlug, vette lammeren id., zeugen goed, schrammen id. iEIDEN, 27 december. Groente Appelen 25-28, andijvie 55-93, boerenkool 35-48, champignons 3.30-3.65, prei 58- 100, spruiten A 1.10-1.13, spruiten B 1.18- 1.27, tomaten A 5.60, uien middelfijn 12- 14, witlof 1.48-2.25, sla A 24-47, selderij 38-44. BARNEVELD, 19 dec. Eieren Aan voer 688.148 stuks. Stemming traag. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 52/53 gram 15.4115.50; van 56/57 gram 15.40—15.86; van 60/71 gram 16.17 —16.54; van 64/65 gram 16.1516.69. De kring Leiden van de KVP is gis teravond in ,,De Burcht" voor het eerst bijeen geweest onder leiding van de nieuwe voorzitter drs. J. Ibelings. Hoe wel de vergadertijd geheel benut werd voor het afhandelen van huishoude lijke zaken (vervulling van enkele va catures en vaststelling van jaarversla gen en begrotingen) hield de opvolger van de heer B. P. de Kousemaeker (als ere-voorzitter maakte hij tussen de af gevaardigden de vergadering mee) wel bij de opening een kleine algemene politieke beschouwing. De heer Ibelings liet er geen twijfel ovea* bestaan aan welke kant hij staat: „Een logische consequentie van de christelijke levensvisie die ten grond slag ligt aan de KVP is, dat de chris telijke partijen hun gezamenlijk thema gemeenschappeijk moeten verwerken." Drs. Ibelings erkende wel. dat men op de weg ,die moet leiden naar overeen stemming bloot staat aan alle vormen van beïnvloeding. Beïnvloeding door andere partyen dan christelijke par tijen, beïnvloeding door het publiek (hoe denkt men over onze politiek) en beïnvloeding door elkaar. In tegenstel ling tot andere niet-christelijke par tijen evenwel moeten de christelijke partijen zich op het standpunt stellen, dat „het economische" in onze samen leving niet het enige richtsnoer moet zijn bij de koersbepaling. „Het doel, dat de christelijke par tijen in het oog moeten houden is: de verheffing van de mens boven zichzelf omwille van zijn eigen geluk ten dienste van de medemens en tot eer aan God," aldus drs. Ibelings. Het huishoudelijk gedeelte van de agenda werd vervolgens vlot afgehan deld. De heer A. J. M .van der IGaauw uit Wassenaar, waarnemend secretaris, werd gekozen in de vacature door het vertrek van de heer D Kousemaeker de heer C. J. W. Th. Stapper uit Bo degraven volgt mevrouw De Groot- Hoonhout op. Zij .moest wegens drukke andere werkzaamheden afzien van de bestuursfunctie. De in- en uitgaven van het afgelopen jaar, sluitend op een totaal van 18.526,17 werden door de vergade ring goedgekeurd. De begroting van penningmeester mr. H. Driessen, voor het nieuwe jaar 15.436,25) werd eveneens geaccepteerd. De inkrimping van het budget houdt direct verband met de contributieverhoging. Gevreesd wordt, dat door de verhoging een aan tal mensen zullen bedanken. Weswege men voorzichtigheidshalve in de ko mende tijd de pas op financieel gebied iets inhoudt. Ook in het afgelopen jaar werd dat al gedaan, want het totaal der uitgaven werd ongeveer 5.000.- lager gehouden dan vorig jaar was begroot. NIEUW SYSTEEM De heer Duindam van het Partij bureau lichtte tenslotte de nieuwe me thode van contributie-inning toe. Dat zal voortaan centraal vanuit Den Haag geschieden door middel van de giro. Voor de plaatselijke penningmeesters is dit een grote ontlasting van hun taak, hoewel zij de eerste jaren bepaald nog niet stil kunnen gaan zitten, want de praktijk heeft uitgewezen, dat een groot deel van de leden begeleiding nodig heeft in het nieuwe systeem. PROMOTIE AAN LEIDSE UNIVERSITEIT De heer R. Schijf, geboren te Ba tavia (Indonesië) en thans wonende te Leiden ,is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en na tuurwetenschappen op proefschrift ge titeld „Mierezuuranhydride en gemeng de anhydriden van mierezuur (syn these en eigenschappen)"

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5