Minute Maid SteCeidócSouflO/rit Onvoldoende zorgvuldigheid bestuur Gewestelijk Orkest iTOBMr Service van de PPR Gebleken bij benoeming van dirigent 6.95 Mansholts begroting goedgekeurd in EEG Positieve en negatieve reacties Kerstschip voor Biafra vertrekt zaterdag Nieuw uit Rorida Rorida sinaasappelsap 100%sap-volzon PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 20 DECEMBER 1068 UOE de leiding van de Anti-Revolutio- 1 naire Partij denkt over het voor lopige einde van het gesprek met de Politieke Partij Radikalen, weten we niet precies. Maar wel zouden we er een lief ding om willen verwedden, dat mr. Bies heuvel en dr. Veerman veel genoegen hebben over de manier waarop het ge sprek geëindigd is. Niet de anti-revolutionaire delegatie in het beraad heeft een punt achter het gesprek behoeven te zetten. Zoiets zou zeker nieuwe repercussies onder de A.R.- radicalen hebben uitgelokt. De P.P.R. is wel zo vriendelijk geweest het kaarsje uit te blazen. Voor de anti-revolutionaire leider dus echt zo iets als „service van de P.P.R." En dan nog wel met de vrien delijke afscheidsgroet: „Wellicht tot MISSCHIEN geldt dit „tot ziens" dan *"*heel bijzonder de anti-revolutionairen die al enige tijd meer enthousiast voor de Politieke Partij Radikalen dan voor hun eigen partij geweest zijn. Groot moet deze groep overigens niet zijn; juist buiten het christen-democra tische terrein van onze politiek is de laatste tijd meer dan eens de veronder stelling gedaan dat op de keeper be schouwd de animo voor samenwerking met de P.P.R. meer aangetroffen zou worden bij K.V.P. ers en C.H.U.'ers dan bij de anti-revolutionairen. En aangezien de hoofdmacht va „progressieve concentratie" waarbij de P.P.R. zweert we bedoelen de Partij van de Arbeid niets van K.V.P. of C.H.U. weten wil, dreigt die concentratie meer en meer de mist in te gaan. Tenzij men daar bereid zou zijn de soep niet zo heet op te dienen dat van eten alsnog geen sprake kan zijn. RGENS komt de „service" var P P.R. niet alleen anti-revolutionaire leiders goed gelegen, maar ook de po litieke duidelijkheid in het algemeen. De A.R.P. zat de laatste maanden in merkwaardige dubbelpositie: zowel de „progressieve concentratie"-partijen als de partijen van de „groep van achttien" streven naar een duidelijk vooruitstre vend program als inzet voor de eerst komende Kamerverkiezingen. Maar tus sen de methodiek en het uiteindelijke doel van beide blokken gaapt een groot verschil. Op dit moment valt er niet te praten over een overbrugging van kloof; dan heeft het uitsteken van voel horens gelijk de A.R.P. heeft gedaan ook weinig zin. Het kan zelfs het misver stand vergroten. Wanneer aan beide fronten men eerst in de eigen opstelling meer klaarheid ge bracht heeft, komt er wellicht een beter moment om een gesprek te entameren. Maar-dan een met andere bedoelingen als die welke de P.P.R. bezielde tijdens de maanden dat ze het laken tussen haar en de Anti-revolutionaire Partij niet doorsneed. (Van onze muziekredactie) I DELFT Op een zeer druk bezochte persbijeenkomst, gisteren te Delft, heeft prof. mr. G. E- Langemeyer, voorzitter van de Stichting Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland, uitvoerig over de wording en historie van dit in maart 1968 geboren ensemble gesproken. Ensemble, gefuseerd uit twee reeds bestaande instellingen: het West-Neder lands Symphonieorkest, dirigent Sam Swaap en het Zuid-Hollands Orkest, dat onder directie stond van Jan van der Waart. Ongeveer zeven jaar geleden kwam men tot de overtuiging, dat het nodig en nuttig was tot de fusie te komen- Men creëerde een commissie van voorberei ding, waarin beide orkesten waren ver tegenwoordigd en de provinsie Zuid- Holland ging zich voor het plan interes- Toen kwam de kwestie: wie zou diri gent worden? Een probleem leek dat niet. gezien de leeftijd van Sam Swaap, was Jan van der Waart de aangewezen man. Van provinciale zijde drong men er echter op aan advertenties te plaat- sen. De commissie van voorbereiding verwachtte 1 sollicitant, i.e. Jan van dei- Waart er kwamen er 34! In die situatie vond men het gewenst zich een commissie van advies te assu- meren, bestaande uit drs. Marius Flot- huis, artistiek adviseur van het Concert gebouworkest en de dirigenten van het Utrechts en Limburgs Orkest, respectie velijk Paul Hupperts en André Ried. Deze droeg met eenstemmigheid Bart van Beinum voor. die men hoog aansloeg, er op wijzend, dat hij koorervaring had en zich met school- en pedagogische con certen had geoccupeerd Meer en minder animo AL is het op basis van voorlopige cijfers, het Centraal Bureau voc Statistiek heeft regering en burgers laten weten, hoe het dit nieuwe studie jaar op universiteiten en hogescholen gegaan is met de toeloop van nieuwe, eerstej aars-studenten Het meest interessant zijn de cijfers die een vergelijking trekken tussen de nieuwe „aanwas" en die van oktober 1967; vooral wanneer men dan de ver gelijking niet richt op de cijfers per universiteit, maar per studierichting- Dan komt immers op vrij betrouwbare manier aan de dag, in hoeverre er voor bepaalde studierichtingen meer en min der animo gekomen is. De voorlopige cijfers wijzen uit. dat er hl oktober 1968 18 meer eerstejaars hun opwachting bij universiteit en hoge school gemaakt hebben als het jaar daar voor; een ceel sterkere stijging dus dan heeft plaatsgevonden in 1966 vergelken met 1967. Procentueel 't sterkst steeg de nieuwe jaarklasse in Rotterdam en aan de Amsterdamse vrije universiteit; de achterhoede wordt gevormd door de gemeentelijke Amsterdamse universiteit, die zelfs wat minder eerstejaars kreeg als het jaar daarvoor, maar absoluut genomen met 1904 nieuwe studenten toch nog na Utrecht op de tweede plaats komt- In totaal werd de nieuwe ..jaar gang" over het gehèle land gerekend gevormd door bijna dertienduizend jon gemannen en bijna drieduizend meisjes: ook het aantal jongemannen dat op de universiteit een studie voor een M.O.- eursus volgt maakte een, zij het beschei den, stijging; de zevenhonderd werd afgelopen oktober gepasseerd. Qua studierichting blijkt de gemiddel de stijging landelijk bepaald niet altijd 13 te zijn; theologie en de meeste literaire studierichtingen blijven er een stuk onder; verschillende exacte richtin gen en maatschappijwetenschappen ko men een flink percentage boven het gemiddelde uit. Om enkele voorbeelden te noemen: tandheelkunde 132, dier geneeskunde 128, geologie 166, rechts geleerdheid 146. opvoedkunde 132 en aardrijkskunde 142. Frapperend is, dat ondanks de door velen niet onverdeeld gunstig beoordeel de toekomstmogelijkheden in de onder wijssector. ook de animo voor geschie denis weer belangrijk groter geworden is: de 157 jonge mensen die zich hier als eerstejaars hebben laten inschrijven, betekenen een accrès van 50 vergele ken met de nieuwe lichting van het vorig jaar. Daarentegen weerspiegelt de. vooral in Nijmegen, verminderde belangstelling voor theologie (25 min der), voor klassieke talen (ruim 20 minder) en de niet meer zo grote stijging bij de sociaal-culturele wetenschappen een begrijpelijke reactie op de verwach tingen in de maatschappij. Procentueel ook onder het cijfer van vorig jaar ligt de belangstelling voor Frans en Engels: misschien blijkt straks dat menigeen toch maar probeert zijn carrière in deze talen via een M.O— diploma te maken- Nederlands komt uit op het cijfer 108; gelet op de mogelijk heden die onder meer de mammoetwet in de wetenschap van onze moedertaal opent, misschien een stijging die eerlang blijken zal niet voldoende te zijn geweest. Hoe nuttig zou het zijn. wanneer naast deze cijfers anderen gelegd konden wor den; de cijfers die betrekking hebben op de behoefte van de maatschappij om streeks 1975. De voorlichting inzake studiekeuze en beroepenkeuze zou dan behalve de aanleg en de ambitie van jonge mensen ook de behoeften van de maatschappij in het gesprek kunnen be trekken en op die manier minder specu latief worden, dan het vandaag aan de dag af en toe wel eens een beetje is. (ADVERTENTIE) Kinder-klanken-kleuren-plaat, op 12 geliefde arti kinderliedjes zing mèt alle teksten en een bijgevoegde langspeelse plaat met tekeningen om zelf in te kleuren. Zó'n prijs voor zó'n plaat kan alleen maar tijdelijk zijn! En de netto-opbrengst komt ten goede aan het Bio-Revalidatie-centrtim (stichting Bio-Vacantieoord) voor gehandicapte kinderen. Verkrijgbaar b(j alle ptalenhonddaren Bisdom R'dam roept sollicitant economie op ROTTERDAM (KNP) Middels een advertentie in verschillende bladen heeft de bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, kandidaten opgeroepen voor de fnnctie van econoombestuurder ter completering van het diocesaan be stuurscollege van bisschop en twee vi carissen-generaal. werd meegedeeld, dat de huidige econoom en vicaris-generaal mgr. A. C. Schaaper met 1 januari ont slag heeft gekregen. Hij zal voorlopig de functie ad interim blijven waarne- Gegadigden voor de functie moeten ervaring hebben, academisch gevormd tijn, een hecht gefundeerde pastorale belangstelling bezitten, alsmede be- Stuurservaring in de sociaal-economische ifeer. Zoals bekend zal de nieuwe econoom krachtens de nieuwe opzet van het bls- dommelijk bestuur met de bisschop en de vicarissen verantwoordelijk zijn voor het beleid in het bisdom Rotterdam. BRUSSEL (ANP) Dr. Mansholt heeft op een conferentie in Brussel degedeeld. dat de Europese commissie zijn miljardenbegroting heeft goedge keurd voor het ingrijpende plan ter sa nering van de EEG-landbouw in de ja ren 1970—1980. De financiële consequenties van zijn plan omvatten: in de jaren 19701972 jaarlijkse uitgaven van 9 miljard gulden voor de EEG-marktpolitiek en nog eens 7,2 miljard gulden voor de structuurpo litiek en de sociale begeleiding. Het jaar 1973 zal een topjaar moeten worden, met totale uitgaven van miljard gulden (waarvan de helft de marktpolitiek). Daarna lopen de jaarlijkse kosten geleidelijk aan terug om in 1980 een niveau te bereiken 7,2 miljard gulden, waarvan 2,7 miljard voor de marktpolitiek. Naast deze directe landbouwkosten zullen volgens Mansholt ook nog uitga ven van circa 7,2 miljard gulden per jaar nodig zijn voor het scheppen van nieuwe werkgelegenheid ten behoeve van boeren en boerenarbeiders die uit de land bouw vertrekken. De kosten van het scheppen van één nieuwe arbeidsplaats komen volgens zijn berekeningen op cir ca 72.000 gulden. Dr. Mansholt ontvangt de laatste da gen behalve positieve reacties zoals die van de jonge boeren en de landarbei dersorganisaties, ook heel wat negatie- SPORTTOTO DEN HAAG De ene deelnemer, die alle uitslagen van Sporttoto 18 goed voor spelde, zal kunnen rekenen op een bruto- bedrag van 256.684,50. De cijfers van Sporttoto 18 zijn: bruto- inleg: 1.901.366,10; aantal deelnemers: 870.676; prijzenbedrag: 855.615. Eerste prijs: 256.684,50: één melding. Tweede prijs: 171.123,-; 95 meldingen van twaalf goed, dat is 1801,20 bruto. Derde prijs: f 256.684,50; 1785 meldin gen, dat is 144,- per kolom. Vierde prijs: 171.123,-; 120 meldingen eerste acht: bruto 1426,- per kolom. ve reacties. Een van de zwartste was wel een brief van een Duitse boerenor- ganisatie in Noord-Hessen, waarin hem verweten werd dat hij bezig was het vrije deel van Europa aan het bolsjewis me uit te leveren. „Wij eisen dat u af treedt, vooraleer u nog meer onheil sticht en het nog vrije deel van Europa aan de chaos prijs geeft", aldus deze boeren. AMSTERDAM (ANP) Het kerst- schip voor Biafra. de Forra. zal zater dagmiddag omstreeks vier uur uit Am sterdam vertrekken. In Nederland zijn nu circa 250.000 kilo goederen verzameld en zaterdag arriveren nog ongeveer 300.000 kilo uit Engeland in Amster dam, waar alle goederen die dag in het schip zullen worden geladen. De opbrengst van de inzamelingsactie via de postgirorekening (55500) bedraagt nu twee ton en dit is ongeveer voldoen de om de charterkosten van het schip te betalen. De gelden, die nu nog op de girorekening binnenkomen zullen wor den gebruikt voor de charterkosten van de vliegtuigen, die de goederen van het eiland Sao Thome overvliegen paar Biafra en nog voor eventuele aankopen van goederen. quizronde Boekenweekfilm voor televisie AMSTERDAM (ANP) In opdracht van de commissie voor de collectieve propaganda van het Nederlandse boek wordt een boekenweekfilm vervaardigd, getiteld „Boeken, burgers en buitenlui", waarvoor de opnamen in een oude loods in Vijfhuizen worden gemaakt. Tijdens de boekweek 1969 zal door de VPRO de film, waaraan medewerkten Leen Jon- gewaard, Bruce Hartman en Elsje de Wijne, op de tv worden vertoond. Re gisseur is Ruud van Hamert. het verschil in capaciteiten lussen Bart van Beinum en Jan van der Waart gering was, laatstgenoemde zou moeten worden benoemd, nam zij nader contact met de heer Flothuis c.s- op, die in hun mening, dat Van Beinum de gewenste man was, persisteerden; men vond het verschil te groot. Waarna de Commissie van Voorberei ding. tevens bestuur van de stichting tot benoeming van Bart van Beinum over ging. Enkele vragen rijzen hier Eén daar van: heeft de commissie-Flothuis de sol licitanten gehoord? Neen, men heeft ze niet gehoord, men beweerde ze voldoende te kennen", al dus prof- Langemeyer. Meende het bestuur der jonge stich ting. dit wetend, eenvoudigweg tot be noeming te kunnen overgaan? (ADVERTENTIE) Hierop past o.i. slechts één gerecht vaardigde conclusie: dat én de commis sie-Flothuis èn het bestuur der stichting bij een zo importante kwestie als deze niet de zo nodige en zo gewenste zorg vuldigheid in acht hebben genomen; men had de repercussies, die er gekomen zijn. kunnen en moeten voorzien, reper- cusies nóch in het belang van Jan van der Waart, nóch in het belang van Bart van Beinum, nóch in het belang van het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland, nóch in het belang van het muziekleven in de provincie. Doch de feiten liggen er en Bart van Beinum is 15 augustus met zijn taak begonnen: tot dusverre zijn er 18 concer ten gegeven: 12 begeleidingen, 5 maal een optreden voor scholen. 1 represen tatieconcert- Over de wijze, waarop hij het begrip „begeleiding" opvat, bestaat nog al wat kritiek: het bezwaar is hier, dat hij zich zou bepalen tot het leveren van het orkest, zonder het eerst ver trouwd gemaakt te hebben met de door de koren uit te voeren partituren, wat tot dusverre, èn door Swaap èn door Van der Waart wel werd gedaanen Wanneer dat zo is, achten wjj het stand punt van de dirigent hier ingenomen niet het juiste: de koren en hun leiders heb ben recht op een zo goed mogelijk geïnstrueerd orkest. Ziehier wat er leeft in en om het nog jonge Gewestelijk Orkest voor Zuid- Holland. GeboortefoutGroeistuip- jes Beide Hoe dan ook: bestuur, èn dirigent staan hier voor ee verantwoordelijke taak. Taak, die echter veel geluk kan brengen, mits goed op geval: bestaat er iets dankbaarders dan te werken voor koren, te werken de jeugd? de "schil" voor 12 sinaasappels Ofwel de fles met1Ö0%sap van echte sinaasappels uit Florida. Aan de boom gerijpt, dus zonnig vers, fris sap, verrukkelijk van smaak. Kerngezond idee om 't elke dag te drinken! Nu tijdelijk van f 1,85 voor f 1,65 CCDS' HANDELSMERK Een produkt van The Coca-Cola Company In het Voorburgse raadhuis vanmiddag het huwelijk gesloten tussen de televisieomroepster Alice Oppenheim en de hoboïst va i Residentie-Orkest de heer T. Minderaa. Mejuffrouw Oppenheim was vo acht maanden geleden bij de A.V.R.O. in dienst tradacht jaar werkzaam bij de K.L.M. AVRO betaalt niet genoeg, zegt Willeke HILVERSUM De persdienst vai AVRO deelt mede, dat Willeke Alberti voorlopig geen televisieshows meer gaat maken voor deze omroep. Wille ke had na haar succesvolle show in het najaar het dubbele honorarium ge vraagd. Voor de volgende tv-show in maart 1969 kon men niet tot een za kelijke overeenkomst met Willeke ko- Thans heeft Willeke plannen om tv- shows voor de VARA-televisie te maken, aangezien deze omroep wel het gevraagde bedrag wil betalen. Er zijn tot nu toe slechts voorlpig besprekin gen gevoerd tussen Willeke en 'n VARA-medewerkers. In het begin het volgend jaar zullen de besprekin gen worden voortgezet. In dit stadium kon de VARA nog niets zeggen of de plannen doorgaan en wie met de regie van deze tv-show zal worden belast. Eindhovenaar toch in laatste VANAVOND VIA NED. II Documentaire over Eskimo's De KRO televisie zendt vanavond (Ned, II 20.50 uur) een documentaire uit over de Annanacks. Twee jaar lang heeft een Candees film team de barre omstandigheden v; Poolklimaat getrotseerd met de Anna nacks, een Eskimo-familie. Aanleiding: de pogingen van de Canadese regering om berere levensvoorwaarden te schep pen voor de rondtrekkende Eskimo': die nog te primitef optornen tegen de elementen, die hun bestaan beheersen. Waar de film een vergelijking aangaat met het leven in de grootstad komen in zwart-wit de episodes terug, w in het wel en wee van de Annanacks in kleur werd verslagen. Die func- tioneel-dramatische wisselwerking tus sen het toepassen en achterwege laten van de kleur in deze film, maakt er 'r intrigerend bestanddeel van uit. Daar om èn om haar weergave van een fas cinerende werkelijkheid werd „De An nanacks" een meeslepend menselijk do cument. (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM Na aanvankelijk te zijn „gezakt" komt in de volgende uit zending vain de teevee-quiz „Per secon de wijzer" (9 januari) de heer Eclke .lager uit Eindhoven toch terug. Achteraf is namelijk gebleken dat zijn antwoord op de vraag waar de zetel van de EGKS is gevestigd (Brussel) juist is. De VARA rekende zijn ant woord fout, omdat men van mening was eat deze organisatie nog in Luxem burg was gehuisvest. Samenstelster Ellen Blazer heeft de heer Jager van de VARA-beslissing op de hoogte gesteld, zodat de Eindhove naar volgende keer in de laatste ron de mag verschijnen. Hij „start" dam met een kapitaal van 3000 gulden. De Rotterdamse Kunststichting exposeert van 21 december tot en met 12 januari wandkleden van Leslie Giabiëlse in kunstzaal Zuid aan hat Zuidplein. Paddy Chayefski's „Onder druk gezet" bleef in de NCRV-opvoering. die er gisteren door Max Douwers van werd gegeven, te veel ruiken naar de novel le die het verhaal oorspronkelijk was. Het werd opgedeeld in tal van, soms heel korte, scenes. De grote lijn ging daardoor wat teloor. Of liever de klei ne lijn; veel meer dan een wat anek dotische episode was het eigenlijk niet. Bovendien leek het conflict man-ma chine ons wat laat gedateerd. Het speelt in 1939 en toen was in de Ame rikaanse steden de zetmachine bepaald al een ingeburgerd artikel waar zelfs de meester-typograaf die Chayefski hier ten tonele voert niet de argumen tering zou hebben gebruikt als in dit spel het geval was. Ook niet de slaan de argumentering met een dresseerka- Los daarvan waren er ook pluspunten. Literaard Max C'roiset, een onzer bes te karakterspelers, die veel ongeloof waardigs bijna waarmaakte. Opmer kelijk was dat .lohan Ooms (wie is dat?) als zijn jonge tegenspeler een ju weel van een rol neerzette. De verde re bezetting was redelijk. Persoonlijk waren we heel blij Henk van Buuren nog eens te kunnen zien in een heel klein bijrolletje waarin hij ren com pleet karakter maakte. Glen Teily's ballet „De anatomische les" is, menen wij, vroeger al eens door de VPRO uitgezonden. Dc NCRV had nu in coproduktie met de BBC het werk opnieuw vastgelegd waarbij het was voorzien van een attractieve inlei ding waarin de choreograaf voor de ontstaansgeschiedenis van het werk NEDERLAND I (STER- reclame-uitzendingen om 18.55, 19.03, 19.56 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort VARA 19.06 uur: Johnny Halliday, show 19.31- uur: Koning Klant, consumenjenprogr. 20.00 uur: Journaal (NTS) 20.20 uur: Achter het nieuws, actualiteitenrubriek •20.50 uur: Detectivebureau „0", 21.40 uur: 22.40 'uur: 0616 Tweede journaal (NTS) NEDERLAND II (STER- reclame-uitzendingen om 18.55 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: "Nieuws in het hort Scala, magazine 20.00 uur: Journaal (NTS) KRO 20.20 uur: Leven in de pastorie, tv.-serie 20.50 uur: De Annanacks, documentaire 21.40 uur: Brandpunt, actualiteitenrubriek 22.50 uur: Tweede journaal (NTS) Televisie morgen NEDERLAND I TELEAC 9.30 uur: Export 10.00 uur: 10.30 uur Kijk ee 11.00 uur: En France avec Nicolas NTS ±13.15 uur: Apollo 8, reportage 16.00 uur: Nieuws in het kort AVRO 16.02 uur: Voor lezen een tien 17.00 uur: Stuif-es-in, J eugdprogramma s wat ik zeg De met aangegeven programma's z\jn kleurentelevisieprogramma's. HILVERSUM I NCRV 21.00—21.28 uur: Een kerstkind voor Cherokee, luisterspel TROS 22.30—23.55 uur: Nieuws - nieuwst HILVERSUM II VARA 21.00—22.40 uur: Omroeporkest 23.00—23.55 uur: Prettig weekend, muziek voor vrijdag- RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 8.30, 11.00, 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 8.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 RADIO PROGRAMMA NCRV: 18.00 :erpraatje. irogramma. 20.55 De grote knecht, !1.00 Een kerstkind voor Cherokee, hoorspe 21.28 Harmonie-orkest (opn). 21.50 Sterei Thriller theater, hoorspel. 22.30 Nieuws, nlei Jazz-rondo. 19.30 Nieuws. 19.35 Criterium: kunst nader beschouwd. 20.00 Jazzmuziek. VARA: 21.00 Omroeporkest en zangsollste: illteiten. 23.00 Stereo: Prettig' Weekend: BRUSSEL NED (324) ).30 Lichte koorzang. 18.35 Verkeerstips. 18.40 Lichte muziek. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Taal- 55 Lichte koorzang. 19.00 Nieuws. Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Op het eerste gehoor: lichte muziek met nieuws en actualiteiten. 8.00 Nieuws. 8.11 Stereo: Gewijde muziek (gr). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huis vrouw. 9.00 Theologische etherleergang. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gymn. voor de huls vrouw. 9.50 Muzaïek: klass. muziekprogram ma met aansluitend luisterwedst. 10.55 Ten toonstellingsagenda. 11.00 Nieuws. 11.02 De zonde der traagheid, lezing. 11.15 Solistenka mer: muzikaal vraaggesprek. 11.55 Medede lingen. KRO :12.00 Stereo: lichte orkestmuz. (gr). 12.14 Marktberichten. Overheidsvoorlich ting: 12.16 Werk en welzijn. Vraaggesprek van Claude Belloni met minister Roolvlnk van Sociale Zaken en de heer De Leeuw, hoofd directie complementaire sociale werk voorziening. KRO: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actuali teiten. 12.50 Zonder grenzen: een rubriek over missie en zending. Christian Science: 13 00 heeft Kerstmis nog betekenis?: vraaggesprek NRU: 13.15 Vliegende schijven: verzoekplaten voor de militairen. KRO: 14.00 P.M.: een weekblad met veel plaatjes. (16.00-16.02 Nws). NRU: 16.30 Bezig met muziek, muzikale le zing. HIRO 17.00 Alcoholrisico, lezing 17.0S Individuele voeding, lezing. 17.10 Het leven gesprek KRO: 17.30 6-8-6-9 HILVERSUM II (298 ochtendgymnastiek. 7.20 Social] Lichte gramm tisch strijdlied. 7.23 Sier :k. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: Van de voorpagina. 8.15 Z.O. 10.30 Werkge- 135: gevarieerd programm der de indruk van de enorme prestatie die Jaap Flier leverde en we werden weer getroffen door de noblessa die YVilly de la Bijc legde in de moederfi guur. We houden er niet van. misschien wel omdat dit ballet ons zo hevig en gageert met het fenomeen van dc dood. Onverdraagbaar hevig haast. Met de dood had ook de eropvolgende aflevering van de voortreffeli jke NCRV- serie „Gezond gezin" te maken. Rond een opehartig vraaggesprek met een weduwe werden de problemen van het onvolledige gezin afgetast en aan een eerlijke en deskundige beschouwing on derworpen. Daarbij werd slechts ter loops ingegaan op een eventueel twee de huwelijk. Onderwerp dat wellicht in een der volgende uitzendingen aange sneden ken worden. beldsverhoudingcn. 10.50 We Cabaretprogrf ck. 11.45 Stereo: MO Een nieuv 12.26 Mededelingen tTb.v koorzang. 16.50 Ster* HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Djinn: gevarieerd programma. (10.00 en 11.00 Nieuws). NRU: 12.00 Nieuws. 12.03 Skivatoon: Informatie over nieuwe langspeelplaten. NCRV: 13.00 Nieuw* 13.03 Big Band speciaal: The Ramblers met solisten. 13.30 Zuidzee-serenade. 14.00 Nieuws. 14.03 T(w)ien: programma voor tieners en 15.03 Llchtvoerig: licht muziek kritisch beluisterd word 17.02-18.00 Hier en nu: wel iw met lichte grammofoon: DIO VERONICA (192 M) BRUSSEL 12.03 Gevarieerde t lededeltngen, programmaoverzicht (12.40-12.48 Weer- buitenlands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weer- Ifigght en dagklapper. 13.15 Gevarieerde mu- (14.00 Nieuws) 15.00 Nieuws. 15.03 Gram- mofoonmuzlek. 18.30 Amusementsmuziek. 17.00 vs, weerbericht en mededelingen. 17J0 1 *n suld. 17.35 Jszimuzlek.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2