RAAD VAN OEGSTGEEST NAM BEGROTING DOOR Begin van open be jaar den werk te Leiden door raad geprezen Minderheidsgroepen hebben leuzen nodig KYP-fractie: er is werk voor 'n derde wethouder AKTIEVE BEZORGERS Gemeenteraad van Wassenaar bezorgd over de verkoop van bouwgronden Voorhouts gouden midden stand huldigde oprichter B. P. Schulte met zilver Lisser bloemb. veiling H.B.G. bereikte omzet van 75 miljoen BIOSCOPEN MARKTEN NIEUWJAARSADVERTENTIES DE LEIDSE COURANT-LEIDEN WOENSDAG 18 DECEMBER 1968 Over Maatschappelijke Zorg en Volkg ezondheid heeft gistermiddag In de be- rotende Leldse raad nog een aantal irekers het woord gevoerd. De heer AMERS (Prot.-Chr.) sprak over het jstandsbeleid, en vroeg het college, te reven naar een centraal opnamebeleid oor bejaarden en te bomen tot ver- eegtehuizen voor chronisch zieken, et betrekking tot de sociale dlenstver- ning zei hy lof te hebben voor de nnienwerking van de Leldse Krulsorga- satles. Het begin van een diensten- •ntrum zag spr. In het begonnen open ejaardenwerk, door de gezamenlijke erken opgezet. De heer Lamers noem de overheid het grootste dienstver- nlngsorgaan. Er kan sneller worden ewerkt als de overheid het particulier iltlatief tegemoet komt. Spr. zag gaarne een beleidsnota be- effende de sociale dienstverlening in eiden tegemoet. Verder vroeg hij aan- epast huisvesting met dienstverlening oor bejaarden. Zijn fractiegenoot, de eer PROVÓ KLUIT stelde het college ragen over verhoging van de verpleeg- arieven van de psychiatrische inrichtin- en Endegeest. Ook wenste hij de eigen rodukten van de Gemeentelijke Werk- laats uitgebreid te zien. fOORSTEL-KERLING Mevrouw KERLING-SIMONS (PvdA) Informeerde naar de stand van zaken ;er de stichting van bejaardentehui- en.'o.a. met betrekking tot de provin- iale planning. Is het open bejaarden- werk ook toegankelijk voor buitenker- (elijken?, wilde zij weten. Mevr. Ker ing gaf voorts een toelichting op haar ■voorstel betreffende de huisvesting van bejaarden. In dat voorstel wordt ge- /raagd om een voorlopige indicatie van Je benodigde hoeveelheid zelfstandige lejaardenwoningen in 1970 en in 1980; een opgave van het aantal aanwezige, Bpeciaal voor bejaarden gebouwde wo- ingen; én een schatting van het aan- ,al 2- en 3-kamerwoningen op beneden verdiepingen, welke in principe geschikt zijn of kunnen worden gemaakt als be- aardenwoning; dit alles vóór de deflni- ieve vaststelling van het plan Meren- wijk. Spreekster achtte faciliteiten voor be jaarden tijdens de spitsuren van 't open- r vervoer gewenst, met name reduc- op de bustarieven. Het is treurig, aldus mevrouw Kerling, dat er geen semeenteiyke accommodatie is voor het opvangen van buitenlandse arbeiders te leiden. Naar aanleiding van een opmerking van het Wassenaarse gemeentebestuur wilde zij voorts weten, of het aantal standplaatsen van het woonwagenkamp ^BROMMENDE" ilSJES AANGEREDEN TE ALPHEN Het 16-jarig Boskoopse meisje D. E. den Hartog reed dinsdagmiddag met haar vriendinnetje, de even oude Margo Ramp, eveneens te Boskoop woonachtig, als duo-passagiere, op haar bromfiets over de Vondelstraat te Alphen. Toen zij geen voorrang gaf aan een personen auto, bestuurd door de heer H. O. te Alphen woonachtig, die over de Nicolaas Beetsstraat reed in de richting van de Jongkindt Coninckstraat, werd het twee tal aangereden; Margo Ramp sloeg bij. de botsing over de motorkap van de auto en werd vervolgens tegen het wegdek gesmakt. Zij bekwam een lichte hersen schudding en een ernstige vleeswond aan haar rechter enkel. De bestuurster van de bromfiets werd licht aan het gelaat gewond. De bromfiets werd zwaar, de auto licht beschadigd. De bestuurder van de auto bleef ongedeerd. Nadat dr. J. H. J. Pilon de ernstig gewonde Margo Ramp ter plaatse de eerste medische hulp had verleend, werd zij per ambu lancewagen overgebracht naar het Dia- conessenhuis te Lelden. 40-jarig jubileum hoofd der school J. J. M. van Gils Donderdag 19 december zal het an dermaal feest zjjn op de Plus X-school aan de Van Nesstraat. Die dag zal de heer J. J. M. van Gils nl. zjjn 40-jarig jubileum als onderwijzer en zijn zilve ren jubileum als hoofd bjj het katholiek onderwijs vieren. De heer Van Gils begon zjjn loopbaan als onderwijzer op de katholieke school voor lager onderwijs te Nieuwkoop. Na een jaar werd hij benoemd aan de katho lieke l.o.-school aan 'de Paradijslaan in de St.-Bonifaciusparochie te Alphen. Vijftien jaar heeft hij de jongensschool in die parochie als hoofd gediend. Toeu ongeveer tien jaar geleden de nieuwe g,l.o.-school in de H. Pius X-parochie in gebruik werd genomen, bij welke gele genheid ook een aantal scholieren van zijn school daarheen overgingen, werd de heer Van Gils tot hoofd van de nieu we school benoemd. De heer Van Gils is in Hazerswoude geboren, waar zijn vader burgemeester was. In gezelschap van zijn echtgenote, mevrouw L. v. Gils- Scheerder en hun kinderen, zal het dub bele jubileum in schoolverband groots worden gevierd. De dag wordt ingeleid met een gezongen mis in de Plus X-kerk tot intentie van de jubilaris. Na de mis zullen de kindenen ballonnetjes oplaten, waaraan voor hen een kleine verrassing is verbonden. De vraag is hierby „Wie komt waar?" Hierin ligt de bepaling voor de verrassing. 's Middags om 14.00 uur zullen de kin deren in de zaal van de Opstandlngs- kerk aan de Prinses Irenelaan, de kin dermusical „Meester Pennelik" van Bten- ny Vreden zingen en spelen. Om vyf uur biedt het bestuur van de Stichting R.K. Onderwys de jubilaris in de school een openbare receptie aan (niet bestemd voor de kinderen van de school). nu wordt uitgebreid of niet. De huis vesting van de stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting de „Hoeksteen" noemde zij een „onooglijke troep". Hét probleem duurt wel erg lang. Voor de sociale raadsvrow zou een plaats in het dienstencentrum gevonden moeten worden. KLADWOEDE De heer GRANSCH (PvdA) vroeg waarom het college niets meer laat we ten over een dagverblijf voor gehandi capte kleuters. De heer AMPTMEÏJER (PSP) ging in kleurrijke taal in op de golven van kladwoede: leuzen van dienstweigeraars en leuzen over „hasj". Hier is volgens spr. sprake van min derheidsgroepen, die geen reëel alterna tief zeggen te hebben in de bestaande publiciteitsmedia In Utrecht zijn borden beschikbaar gesteld voor „gelegaliseerde" leuzen. „Doet u lüer ook zoiets, b.v. op schut tingen van slooppanden, by viaducten enz. Het grote aantal leuzen vind Ik geen ontsiering van de stad", aldus de heer Amptmeijer. De heer DE WILDE (KVP) vroeg of het schoonmaken van de nieuwe vee markt-sporthal geheel kostendekkend zou kunnen zijn. oVlgens spr. zou de toevoer van personeel van de reinigings dienst niet getroffen mogen worden door een personeelsstop. Hij drong aan op een doeltreffende reinigingsmethode om de stad leuzenvrij te maken. De heer POMPE (Noodraad), spre kend over het bijstandsbeleid, vroeg hoe DE LEIDSE COURANT het kwam, dat personen uitkeringen krijgen ofschoon ze er geen recht op heben. „Soms komt men geld halen in een nieuwe Amerikaanse wagen, of men gaat met de uitkering het café in". Misschien is inschakeling van werklo zen (die geen werk kunnen vinden) bq de stadsreiniging wenselijk. WATER-KWESTIE De heer LIJTEN (KVP) sprak zyn teleurstelling uit over de houding van het waterleidingbedrijf De Rijnstreek in het overleg met de LDM over de over name van het leidingnet in het door de grenswyziging aan Lelden gekomen ge bied. Er Is nog steeds geen concreet re sultaat. Hy zou het toejuichen, Indien de LDM inderdaad nu de bemiddeling van G.S. gaat Inroepen. De zaak Is te lang slepende gehouden. Mevr. v. d. BLOM-VIJLBRIEF (CPN) wees erop, dat de straatveegauto's door de geparkeerde auto's vaak slechts half werk kunnen doen. De heer HEWITT (PvdA) zei over de Dienst Kas- en Kre dietwezen, dat de rentevoet iets was gedaald. Hij wees voorts op het sociale aspect van het kredietwezen. De leners- vergoeding moet op een lager peil wor den gebracht o.a. door een grotere om zet. Zyn fractiegenoot, de heer FAK KEL sloot zich aan bij de opmerkingen van de heer Provó Kluit Geen financiering grote projecten uit lopende middelen Voordat de Algemene beschouwingen der Begrotingen 1969 en de beantwoor ding daar van door b. en w. van Oegst- geest begonnenbegon de raad met het doornemen van een aantal subsidieaan vragen waarbij de aandacht viel Op twee nieuwe aanvragers: de Nier Stichting Nederland en de Nederlandse Hart stichting. Beide stichtingen zagen zich 100,- toegedacht. Mevrouw Munting- v. d. Hoog (VVD) had liever een bedrag per inwoner gezien, maar het College van b. en w. wilde het bij een donatie voorlopig laten. De wethouder voor de financiën, de heer J. J. Thorn, evenals de voorzitter, burgemeester Van Ey- singa, achtten het niet juist om zo maai op een verzoekbrief een subsidie te ver- Mevrouw D. Prlns-Braaai was diep in de materie gedoken en kon vertellen dat er driehonderd patiënten geholpen zouden moeten worden met een kunst- nier. Er is slechts geld voor de helft daarvan en dat betekent een fatale af loop voor degenen, die men niet zal kunnen helpen. LEIDSE MUZIEKSCHOOL Statutair kan een gemeenteraadslid zitting nemen in het bestuur van de Stichting Leldse Muziekschool. Hiervoor is uitgekozen de heer Dorgelo (V.V.D.). De heer Stapel (WD) constateerde dat deze muziekschool langzamerhand een ambtelijke aangelegenheid van Leiden is geworden. Hij vond het gewenst, dat de randgemeenten enige invloed kunnen uitoefenen. ALGEMÉNE BESCHOUWINGEN De rest van de middag werd voorna- melijk gevuld met het voorlezen door de fractievoorzitters van hun Algemene Beschouwingen en de beantwoording daarvan door het college van b. e: Als eerste was aan de beurt de voor zitter van de Prot. Chr. raadsfractie, de heer N. van Weizen: Na zijn vreugde te hebben uitgesproken over de sluitende begroting volgde een vertoog over de staatsrechtelijke betekenis van de bur- gemester, de wethouders en de raad. Spr. pleitte voor een meer „transpa rante administratie" der gemeentefinan- ciën. Hierby doelde hij vooral op het onvermijdelijke achteraf opduiken van vergeten posten. Een juiste verdeling tussen de posten der begroting onderling zou in de toekomst duideiyker aange toond moeten worden. Verder toonde zijn fractie zich voorstander van de in voering, althans het in studie nemen van automatisering en mechanisering in de gemeentedienst. De herziening der ge meentebelastingen zou een punt van ge- dachtenwisseling moeten vormen alvo rens de raad op de betreffende te ver wachten voorstellen gedrukt wordt. Hoe zo vroeg de heer van Weizen staat het dagelijks bestuur tegenover het finan cieren van grote objecten uit de lopen de middelen, zoals de reconstructie van de Kempenaerstraat Meer recreatie had de fractie verwacht op de brief var de woningbouwvereniging „Buitenlust" Hoe zit het met de stichting van eei bejaardenhuis? Volgens welke normen gaat het gemeentebestuur te werk bij het huisvestingsbeleid? Benieuwd is de fractie naar het werken van de school raad. Nog steeds is deze fractie niet verheugd over de zienswijzen van de stedebouwkundig adviseur ir. de Ranitz In de buurt van de Kennedylaan is de eentonigheid troef. Men wenst hier min der confectie en meer „fantasievol maat werk". Voor de verkeerscommissie de Prot Chr. fractie een ruimer arbeids veld gewenst: inschakeling bij bestem mingsplanning en reconstructie van wegen. Ook dringt de heer van Velzen, evenals in vorige jaren aan op postalen voorzieningen in het Noordelijk deel van Oegstgeest. ANTWOORD VAN HET COLLEGE De begrotingsvoorschriften worden door de Kroon vastgesteld. Een werk groep is bezig voor het gehele land een begrotingsmodel te ontwerpen. Meer jarenplannen zijn evenzovele vergelijkin gen met ontzettend veel onbekenden". Financiering uit de lopende middelen van grote objecten moet uitzondering blijven. Plannen omtrent een bejaarden centrum bevinden zich nog in een „em bryonaal stadium". De schoolraad werkt gunstig. Dit lichaam moet- echter nog meer op zijn taak gaan inspelen. De hr. De Ranitz kan geen kwaad doen bij het college. Een opstelling van etedebouw- kundige alternatieven ia niet mogeiyk. Ook valt er niet te praten over de in stelling van een weekmarkt. Besprekin gen met „O A" over de rehabilitatie van de De Kempenaerstraat en omge ving zijn in studie. Binnenkort wordt de instelling van een commissie ver wacht. De voorzitter deelde speciaal mee dat de order tot levering van een post-caravan is geplaatst. Alles hangt nu alleen nog maar a fvan de levering. Ir. D. Stapel constateert in zijn schrif tuur met genoegen dat de gemeente een gezonde groei vertoont: een typische woongerneente in het gewest Leiden. Hij dringt aan op het aanleggen van korf- balvelden en de verbetering van de Abt- spoelweg. Hoogst urgente zaken acht de WD-fractie de sanering van de rio leringen en de milieu-hygiëne, waaron der wordt verstaan dingen als afvoeren van autowrakken, het scheppen van ge legenheid tuinafval te deponeren e.d. De heer Stapel verwijt de gemeente te weinig te doen aan „public relations". De fractie van de WD wenst op het oude voetspoor van de PvdA instelling van een agglomeratiecommissie uit de raad. De heer Stapel wil graag weten hoe het staat met de bestemmingen van de Morsebelpolder (sinds kort omge doopt in „plan Haaswljk") en de Voor hofpolder. Gewenst is precies te weten hoeveel de woningzoekenden verdienen opdat zy in aan hun inkomen aangepas te woningen geplaatst worden. Er die nen trapveldjes voor de jeugd te komen, vooral nu de gemeente volgebouwd raakt. Ook zou er spoedig een instruc tiebadje moeten komen. Geen gemeenteblad In de beantwoording weerlegt het col lege het verwijt van te weinig de ont moeting burgerij en gemeentebestuur te bevorderen. Was daar niet de kennisma kingsavond Tot de uitgifte van een ge meente blad zal niet worden overgegaan. Een nieuwe politieverordening komt vol gend jaar van de helling. Terzake het beroep bij de Kroon tegen de ontgron ding van de Voorhofpolder is de be schikking van de Kroon nog niet afge komen. Moeiiyk is het om inkomensge- gevens omtrent woningzoekenden te ver krijgen. Een kinderspeelplaats is in de pen. Hierover werd gesproken in de zit ting van 11 december jl. Afgewacht wordt of de interkerkelijke commissie initiatieven ontplooit om te komen tot een bejaardentehuis. Ket college neemt voorlopig een afwachtende houding aan. Hetzelfde geldt voor eventuele van de middenstandsvereniging te verwachten plannen. Het gemeentebestuur is be paald niet van zins zijn diensten op te dringen. Het instructiebad staat nu op de urgentielijst, zy het nogal onderaan. Hearings De heer J. W. de Graaf sprak namens z(jn fractie (PvdA) over de ongelijke machtsverdeling binnen de samenleving waarin de burger het slachtoffer dreigt te worden. Vooral als hij aangewezen raakt op huurhuizen met huren van min stens 350,en 400.Hij is heel blij met de instelling der beheerscommissies voor de sportaccommodaties. Zijn fractie voelt veel voor het houden van hearings en gespreksavonden om de burgerij meer bij het gemeentebeleid te betrekken. (De ironie wilde dat van.de Oegst- geesterburgerij gedurende de gehele ver gadering niemand op de publieke tribune verscheen red.) De bouw van woningwet woningen geeft geen reden tot juichen. Hoe staat het met het „Buitenlust-plan voor de bouw van 198 goedkope wonin gen? Dringend nodig is ook een bejaar dencentrum naast het bestaande. De heer De Graaf ziet wel iets in het op zetten van houten scholen om verlichting te bieden aan het lager- en kleuteronder wijs. De schooladviesdienst te Leiden zal zich ook met Oegstgeest gaan be moeien. De gemeente zal in toenemen de mate betrokken geraken bij sport en recreatie. By de te verwachten jeugd- sunbsidienota zal hierover nog wel iets gezegd worden. Op de verlanglijst staan voor de fractie een vrij speelveld voor de kinderen bv. op de Ezelswei waar een oude auto en materiaal voor huttenbouw aan wat ouderen kinderen veel genoe gen kunnen bezorgen en voorts een „open deur" van de sporthal, waaronder spreker verstaat dat in de week voor ouderen enige uren tegen kleine ver goeding gelegenheid geboden wordt om lichte sport te beoefenen onder leidnig. E{et wordt tijd dat de problemen van de winkelstand in het oude centrum in de raad besproken worden. (Wordt vervolgd). Voor de bezorging van onze krant in LEIDEN vragen wij Mooie bijverdienste voor scholieren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935 Ook gisteren heeft de Wassenaarse gemeenteraad nog bijna vier uren be steed aan de behandeling van de be grotingen voor 1969 en aan de vragen en antwoorden, die in voorlopig ver slag en memorie van antwoord waren verzameld. Vele punten, 't gemeente beleid betrefende, passeerden de revue. Eén van de belangrijkste punten van discussie was het beleid, dat in de nabije toekomst gevoerd moet worden ten aanzien van de verkoop van bouw grond. Door enkele sprekers werd op gemerkt, dat er de laatste tijd veel grond verkocht is voor de bouw van woningen in de z.g. vrije sector, waar van voor een belangrijk deel niet.- ingezetenen van Wassenaar profiteren, terwijl de gemeente zelf nog een wacht lijst van ruim 1000 woningzoekenden heeft-. Door het college was uiteen gezet. dat verkoop van deze grond no dig is voor financiering van de wo ningbouw in totaal en dat temporise ring van deze verkopen renteverlies met zich mee zou brengen. De heer C. E. van den Berg (KP) pleitte ervoor, de nog aanwezige bouw grond zoveel mogelijk te bestemmen voor woningen voor de eigen woning zoekenden. Het nadeel van'de rente last, dat daaruit voortvloeit kan mis schien gecompenseerd worden door gebruik te maken van de reserves van het grondbedrijf. Deze gedachte bleek weerklank te vinden in de raad. o.m, bij ma\ A. van Vuure (WD). Ir. M. Elion (Prot. Chr.) was het er mee eens, dat in de eerste plaats een op lossing gevonden zal moeten worden voor de sociale woningnood, maar hij achtte het anderzijds niet juist, dat alle nog beschikbare grond voor Was- senaarders gereserveerd dient te wor den. Wassenaar heeft zijn ontwikkeling tot woongerneente te danken aan de vestiging van ingezetenen van elders. Fons Jansen in „Treslong" met „3 x Andermaal" Meer dan duizend bezoekers(sters) wonoden zondagavond in Treslong te Hillegom de one-man-show bij, die Fons Jansen met ,,3x Andermaal" presen teerde. Huwelijk en gezin leverde stof op voor zq'n derde programma. Een voor deel omdat degenen die kerkelijk niet zo geëngageerd zyn, hier volledig aan hun trekken kwamen. Dat was al direct het geval bij het „Aards Paradijs", waarby Fons Jansen sprak van mono game en stereogame huwebjken Daarna verscheen hy als pianostemmer ten tonele en liet zqn levenswysheid ho ren: Trouw was vroeger een begrip, tegenwoordiger een ochtendblad. Op De dag van oprichting van Voorhouts Katholieke Middenstand in december 1918 is op waardige en feestehjke wy'ze door de thans bestaande afdeling Voor hout herdacht en gevierd. Gisteren re cipieerde het huidige bestuur in café-res taurant „Boerhaave" van 14.30 tot 16.30 uur, waar burgemeestr G. A. Stolwqk, te samen met de wethouders en de ge meentesecretaris zijn gelukwensen over bracht, namens het gemeentebestuur. De voorzitter der Oranjevereniging F. C, Meqer liet zijn gelukwensen gepaard gaan met een cadeau, nameiyk een voor zittershamer met inscriptie (een door de de heer M. A. Hoek reeds lang gekoes terde wens). De heer Meerpoel, onder-voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fa brieken, wees op de taak van de midden stand in moeilijke omstandigheden. Voorts waren er afvaardigingen van zusterverenigingen uit de bloembollen streek welke het woord voerden. Meer dere plaatselijke verenigingen waren aanwezig en behalve de vele bloem stukken welke het recipiërende bestuur ontving was er een z.f.g. „Abraham" met twee flessen jenever aangeboden door de R.K. Ondernemersbond. OPRICHTER GEHULDIGD Omstreeks 18.00 uur kwamen de leden met hun echtgenoten te samen voor een diner^De voorzitter van de Katholieke Middenstandsvereniging, de heer H. A. Hoek, heette (met zijn nieuwe hamer openende) speciaal welkom de Bonds voorzitter, dhr. C. Koenen uit Haarlem- Hierna las de voorzitter de notulen van de 11de december 1918, waarir bleek dat de heer B. P. Schulte (thans mede met zijn vrouw onder de aanwezi gen), de enige nog in leven zijnde op lichter was en toen in het bestuur werd gekozen. De Bondsvoorzitter bracht namens het Hoofdbestuur gelukwensen aan het jubi lerende bestuur en noemde het een grote zeldzaamheid dat nog een oprichter aan- Speciale opdracht van het hoofdbe stuur was de heer B. P. Schulte te huldi gen met de zilveren Bondsmedaille. On der geweldig applaus speldde mevrouw Schulte haar man deze penning op. De heer Schulte dankte voor deze hulde. Namens de VoVo-uïnkeliersvereniging bood de heer J. Jansen de heer en mevr. Schulte cadeaus aan. Hierna werden de feestelijkheden over gedragen in handen van voorzitter der feestcommissie, de heer L. R. v. Vliet. Deze wenste de bijna 100 aanwezigen 'n genoeglijk diner en feestavond toe en eerst het woord verleende aan de Schuts patroon der vereniging St.-Nicolaas, in de persoon van de heer J. Huigsloot (Sin terklaas incognito). Deze bracht op humoristische wijze z'n goede wensen over. Tydens het verdere verloop van deze avond bracht de plaatselijke muziekver eniging St. Cecilia een serenade tot in de zaal, hetgeen op hoge prijs werd ge steld. Wederzijds werden gelukwensen uitgewisseld (de muziekvereniging viert binnenkort ook haar 50-jarig bestaan). Geschenken De voorzitter van de VoVo-winkeliers- vereniging, de heer J. Jansen, liet zijn gelukwensen gepaard gaan met een en veloppe met inhoud, releverende dat Voorhouts middenstanders elkanders concurrenten niet meer zijn. Hij had be wondering voor het vroegere bestaan van de middenstanders, dat nu geheel anders ligt. Begrijpelykerwijs maakte deze spreker nog propaganda van een goede zegelaktie. De voorzitter van de jubilerende vereniging nam de envelop pe In dank aan. De feest-voorzitter was het hierop 'n vreugde een cadeau te mogen aanbieden van de vereniging één de vereniging, namelijk een cadeau van aanmelding van 20 nieuwe leden. Onder een geweldig applaus deelde hij mede, dat het leden tal nu 60 bedraagt. Na net diner bleef men nog tot diep in de nacht bijeen en onder de vrolijke tonen van een band, werd nog menig dansje gedaan. Nieuwe accommodatie voor bloemenveiling In de jaarlijkse ledenvergadering der Coöperatieve Bloembollenveilingvereni ging H.B.G." te Lisse kon voorzitter G. C. Tromp Ren., mededelen dat, on danks het moeilijke jaar en de lage prijzen, over het boekjaar 1967/68 een omzet was behaald van 75 miljoen gul den, wat t.o.v. het vorige boekjaar een stijging van 12,7 miljoen (18 pre.) betekent. De omzet van de Vrije Bloe menveiling bedroeg 2,8 miljoen. Als tegoedschrijving en rentevergoe ding werd aan de leden het recordbedrag van 200.000,uitgekeerd. Nadat belans en winst- en verliesreke ning waren goedgekeurd en de heer A. Frijlink bij enkele candidaatstelling tot commissaris was herkozen, deelde direc- toonzetting van zqn accompagneur Frans Oudhoff bracht hy een middel eeuws lied: „Biyf maar bij de dubio; pas op voor de Jubilo". Een uitschieter van het eerste gedeel te was de „Huisarts" met Fons' opmer king: „een neutrale arts helpt je in deze wereld, een katholiek helpt je ook naar de andere wereld." Origineel was het (huweiyks)ver- keersonderwijs met behulp van de ver- keertekens, die als dia's voor het pu bliek verschenen. Gezeten ih' een oud- Hollandse kinderstoel maakte „het kind" zijn opwachting. Leraarde Fons: „waar om nemen ze een kikker voor „de Proef?" Omdat kikkers feeling hebben voor ooievaars Het tweede klapstuk van de avond was zijn creatie van „Schooljongen", waarbij de leraar doceerde „Alfa en Omega is geen stel, want ze liggen in het alfabet een heel eind van elkaar af. Tegen elf uur liet Fons Jansen zijn slot woord horen en juichte een duizendvou dig publiek „de cabaretier van het ryke leven" minutenlang toe. teur P. S. van Leeuwen mede dat het fustvraagstuk niet alleen voor H.B.G. maar voor alle veilingen zo kostbaar wordt, dat men overweegt voor het ko mende seizoen een nieuwe regeling (waarschijnlijk daghuur) in te stellen. Naar een nieuw soort fust ter vervan ging van de manden wordt nog steeds gezocht, maar wanneer het tot vervan ging komt zal dit in de aanvang grote investeringen vergen. De vergadering gaf haar fiat aan het voorstel, het res terende gedeelte van het terrein aan de Gladiolenstraat (plm. 6500 m2) te be bouwen.- De nieuwe hal die hier gaat verrijzen, zal niet alleen het gebrek aan ruimte voor de bloembollenveiling moeten op heffen, maar ook onderdak verlenen'aan de bloemenveiling, waartoe een nieuwe mijnzaal, kantoor, kantine en pakruimte daarin zullen worden ondergebracht. De twee jaar geleden opgezette bloe menveiling was totnogtoe min om meer provisorisch ondergebracht in de Dar- winhal. De kosten van dit project zul len, exclusief de inrichting, 1,3 miljoen bedragen. Medegedeeld werd dat H.B.G. de bloembollenschuur toebehorende de vei ling Stiens in de gemeente Leeuwarde- radeel heeft overgenomen, alsmede de aandelen in de N.V. Sierex. Van links naar rechts: Penning meester H. P. J. Warmerdam, se cretaris P. A. Lemmers, voorzitter M. A. Hoek, burgemeester Stol wijk. Foto Henny Hoogeveen Camera: Smashing time alle leeft, (nacht vrijdag en zaterdag 23.30) u.) Het mysterie van de dodende slin ger 18 jr. Dagelqks: 2.30, 7.Ö0 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: De samenzweerders 14 jaax. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Liixor: donderdag - zondag: Angélique, de markiezin der engelen 18 jr. Maandag - woensdag. Angélique, de weg naar Versailles 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Decadentie 1-1000 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Les Biches 18 jr. prolong. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.15. 4.30, 7.00 en 9.15 uun. Rex: Je geld of je leven alle leeft, (nacht vrijdag en zaterdag 23.30) Ver sieren op z'n Italiaans 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. KORRELTJE PUNT BODEGRAVEN, 17 dec. - Kaas Aanvoer 14 partqen tweede soort 4.00- 4.24. Geen extra. Handel kalm. SASSENHEIM TEYL1NGEN - VOLLEYBAL Teylingen 1 (dames) heeft zich goed hersteld na de zwakke start in de com petitie. De eerste 4 wedstryden gingen verloren. Daarna werd een drietal wed strijden gewonnen en ditmaal werd het DLO 1 bijzonder lastig gemaakt. In de eerste set liepen de groen-witten hard van stapel en al gauw keek DLO tegen een 8-0 achterstand aan. De Noordwljkse dames kwamen nog even terug, maar verder dan 8-6 lieten de Sassenheimse dames het - niet komen. Vla uitsteken de smashes, vooral van mw. Graaf en Annemieke Bontje liep Teylingen ver der uit eu won de set met 15-8. Ook in de tweede set was Teylingen duideiyk sterker. Er werd fel aangevallen en dankzij goede set-ups van mw. Cramer en Nel Knotsch kond-en Ria Meeuwissen en Trees Lascaris tot goede smashes ko men. Teylingen had hiermee haar kruit kenneiyk verschoten en DIO liet zich door deze 2-0 achterstand niet ontmoedi gen. Vooral J. Bos zaaide menigmaal paniek in de groen-witte gelederen. DIO won de set met 11-15. De groen-witten waren duidelijk aangeschoten en waren zichtbaar vermoeid geraakt. Wel werd nog goed party gegeven, maar DIO liet zich de setwinst niet meer ontnemen (9-15). De eindstand van deze sportief gespeelde wedstrijd was 2-2. VOOR ONS NUMMER VAN 31 DECEMBER A.S. KUNNEN OPGEGEVEN WORDEN TOT UITERLIJK 21 DECEMBER A.S. Kleine advertenties 2,uitsluitend tegen contante betaling. Gewone advertenties 0,22 per mm. Model visitekaartje per stuk 20,

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5