Gespannen sfeer bij de Zesdaagse I, Zweedseontdekkingsreizigers' wreven ogen uit voor strijdbaar HIJS HOKIJ Grote zorgen over toekomst van opera Post/ Duyndam op één ronde Cijfers spraken duidelijke taal r>r> 0=0" bij Studio: getuigend theater zonder inhoud .WOENSDAG 18 DECEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT (Van onze sportredactie) AMSTERDAM „Volgend jaar zal ik de zelfde formule van nu handhaven, maar wel enkele wijzigingen aanbrengen", aldus zes daagseorganisator Kurt Vyth. Hij vertelde van plan te zijn in de middaguren de RAI dan voor een ieder gratis open te willen stellen om meer publiek te trekken bij de amateur- zesdaagse, die het aanzien ten volle waard is, maar slechts een handjevol liefhebbers trekt. Op de avonden zullen de toegangsprijzen on geveer twintig procent worden verlaagd. Bo vendien wil de heer Vyth het programma van de profs zodanig veranderen, dat zij meer rustpunten krijgen. Tenslotte zal hij ernaar streven zijn zesdaagse eind november begin december op de internationale kalender te krijgen. Hij wil in ieder geval voor sinter klaasavond klaar zijn. Vooral de voorgenomen wijziging in het programma is het recht- gevolg van protesten van de renners, die weliswaar onder de nieuwe formule per dag slechts tien uur in de baan zijn, maar dan ook zich door zulk een rijstebrijberg van premiesprints, klassementen en andere onder delen moeten heen werken, dat er nauwelijks tijd was om te eten. Door een en ander is er dan ook een gespannen sfeer in het RAI-gebouw ont staan, die steeds weer uitbarstingen tot gevolg heeft. Zo stormde Peter Post on danks zijn pijnlijke knie vannacht de loopbrug over naar het rennersrestaurant omdat men zijn „loopjongen" had be ledigd. Het scheelde weinig of Post, die toch al niet zo'n beste dag achter de rug had (hij was 's middags voor onder zoek van zijn knie naar dokter Tetzner geweest en een paar uur latei' had Jan Janssen hem de vetste premie een sportauto van ruim 15.000.- in de spurt afgesnoept), was op de vuist gegaan. De ruzie zette zich later voort tussen de loopjongen (overigens een man van on geveer 50 jaar) enerzijds, manager Piet Liebregts, organisator Vyth en diens zoon Johnny anderzijds. Er ontstond zelfs onenigheid tussen vader en zoon Vyth, wel een bewijs, dat de spanning een ieder te pakken heeft. Oorlog Een complete oorlog is ontstaan in de box van het koppel Oldenburg—Kemper. Niet alleen kijken deze twee elkaar niet meer aan. ook soigneur Van Cauter heeft zich tegen Oldenburg gekeerd en weigert consequent de Berlijner te soigneren. Intussen staan deze twee toch samen met JanssenBugdahl en AltigRenz aan de leiding met een ronde voi sprong op PostDuijndam en Lykk< Eugen. Er is nog een affaire aan de hand met Oldenburg. De Duitser schijnt een dezer dagen in de neutralisatie naar zijn huis te zijn gereden om zijn vrouw op te halen. Tegelijkertijd met het bekend worden van deze inbreuk op de daagseregels liet organisator Vyth weten dat een niet bij name te noemen renner een geldboete van 500 heeft gekregen. Het is lang niet uitgesloten dat deze twee feiten gecombineerd zouden kunnen worden. overigens kunnen zijn dat met de komst van de Rotterdamse zes daagse en het op stapel staan van nog meer van dergelijke evenementen de belangstelling voor Amsterdam in het land is gedaald. Men komt immers bin nenkort toch in de eigen buurt. Zo denkt Gerrit Schulte er niet over. Hij zat met Ab Geldermans te kijken naar wat op deze avond maar geen spectacle wilde worden. Hebben de renners dan misschien toch te weinig inhoud om te vlammen? Zijn er te weinig fenomenen? Gerrit Schulte oordeelde: „Fenomenen zijn iets aparts. Die worden geboren, maar die kun je niet ontwikkelen. Ze zijn er of ze er niet. Ze denken wel dat je ze kunt maken, door hen met allerlei zorg te omringen, met speciaal eten en drinken en weet ik wat nog meer". Hij haalde even adem: „Ik reed vroeger op stamp pot en zuurkool". Gerrit Schulte was d ook zo'n geboren fenomeen, zoals er deze zesdaagse nog een op de baan Peter Post, een geboren zesdaagserenner. Daarop duidde ook Palle Lykke toen hij zei: >rPeter Post heeft de meeste inhoud". Dus toch een eindzege voor Peter Post met zijn jonge en zich fenomenaal werende koppelgenoot Leo Duyndam? De stand vanmorgen om vijf uur bij het Oldenburg (Did.) 88 pnt. Op 1 ronde: 4. Post—Duijndam (Ned.) 477 pnt.; 5. Lykke—Eugen (Den.) 132 pnt Op 13 ronden: 6. Koel—De Wit (Ned.) 255 P1Op 14 ronden: 7. Deloof—Severeljns (Belg.) 19Opn32 ronden: 8. Beghetto—Louis Pfen- It./Zwit.) 164 pnt. ronden: 9. Baensch—Lawrie (Austr.) ninger (It., 11? pnt tagse bij d« drie ronden: 3. Edy en Jürgen Schneide (Zwits.) 57; op 15 ronden: 4. Rer* Tabak (Ned.) 53; op 18 ronden: Niemeijer (Dld./Ned.) 32; op 37 Pennlngs/Aldershof (Ned.) 115; op 7. Leunls—Bosschieter (Ned.) 87. (Van onze sportredactie) DEN HAAG De cijfers spraken wederom zeer duidelijke taal: twaalf tegen drie. En op de balans HIJS HOKIJ werd de negende overwinning bij geschreven, want ook Stockholm sneuvelde onder de schaats van de verbazend strijdbare Haagse for matie. Zweden heeft zich sinds enkele jaren al verheven tot een van de grote ijshockeymogendheden, dat impliceert uiteraard niet, dat elke ijs hockeydelegatie uit dat land een sterke afvaardiging is. In die categorie kon BIK Stockholm zich zeker niet scharen. Hun spel was daarvoor te armoedig. Te gebrekkig zeker om als volwaardig tegenstander van HIJS HOKIJ te kunnen fungeren. HIJS had misgerekend, toen het zich instelde op een vijand wier kwaliteiten waarschijnlijk gelijkgescha keld konden worden met die van de Nederlandse ijshockeymeesters of zelfs overtroffen. Maar niemand het hen kwalijk, omdat het zich, door het ver wachte verschil in kwaliteit, liet opzwepen tot een hoogte waarop kampioenen zich plegen te bewegen. Men durfde het zelfs niet aan jonge Robbie Verboom als plaatsvervanger te laten optreden van verdediger Cerylvan Dijk, omdat men juist in de afweer de meeste druk verwachtte. En men haalde uit Den Bosch de „verdwaalde" Wil van Dommelen, die er hard over peinst het geel van zijn huidige vereniging te verwisselen voor de vertrouwde tinten van „zijn eigen" HIJS HOKIJ. En op die HOKIJ onderging Wü van Dommelen een ware metamorfose. En de aan hang bejubelde hem, die men een week tevoren nog grof bejegend had. Wil van Dommelen vierde zijn terugkomst met een solide partij, ook al had ook Robbie Verboom het afgekund. De met spanning te gemoet geziene schermutselingen tussen de Zweedse eerste lijn en de HIJS HOKIJ-defensie bleven uit. Juist aan de andere zijde van de piste dienden de nog jonge Zweden (de jongste was 17, de oudste 24) hun Totaal vreemd Het was allemaal vreemd voor hen. Want op hun ontdekkingsreis door de Lage Landen, waarin Neder land hun eerste thuishaven was, ervaarden zij, dat HIJS HOKIJ sterk ijshockey speelde. Wreven zij de ogen uit voor de massa, die op de tribunes deinde, voor de Zweedse vlag, die fier op de Houtrusttoren wapperde. In hun derde Zweedse divisie was iets dergelijks totaal vreemd. Daar was een overdekte kunstijsbaan een weelde, die alleen de rijke topclubs zich konden permitteren, daar waren meer dan hon derd toeschouwers eveneens een unicum. Maar een Zweed zo zei men later is te trots om de neder laag zo beperkt mogelijk te houden ten koste van de spelkwaliteit. En dus trachtte Stockholm vanachter die verschansing van de blauwe verdedigingslijn, waar zich constant tien spelers ophielden, elkaar met korte welgerichte passes te bereiken. Maar steeds weer zond HIJS zijn aanvalsgolven in de richting van die Zweedse stelling, die dapper stand hield, zelfs toen het water al tot de kin reikte. Strijdbaar Ronny Naud, Garry McRay, Chris Gagnon en Joop Manuel vooral hij snelden vaak met verbluf fend gemak tot pal voor de Zweedse goalie. En in de tweede minuut al eindigde een gladde combinatie tussen Ron Naud en Garry McRae in het net. Op overrompeling had HIJS zijn tactiek gebaseerd. Iedere HIJS-speler zou eerder bij de puck moeten zijn dan een tegenstander, alleen dan zou men succes kunnen hebben. En HIJS was sneller bij die zwarte schijf op drie momenten na, toen Stockholm zijn tref fers in alle stilte mocht ontvangen. De strijdbaarheid van HIJS weerspiegelde zich ook in de vierde minuut, toen Ron Naud op de blauwe lijn „getripped" werd, de puck echter in gestrekte positie toch bemachtigde en met een weergaloze solo HIJS' tweede treffer liet noteren. Primeur Die strijdbaarheid straalde ook van doelman Freddie de Wit af, toen luttele minuten later een arbitrale arm de lucht in ging ten teken van een op handen zijnde penalty. Freddie de Wit stortte zich in de spelers- bank om, voor de onderbreking nog, zijn makkers met zes spelers de kans te geven de score te verhogen. Want immer nog dacht HIJS zijn tegenstander een sterke te zijn. Maar toen het zich via Chris Gagnon en Leo van Dijk van een voorsprong van 40 had verzekerd, wist het dat het van dit Stockholm niets meer te duchten had. Even, voorin de tweede periode, beleefde de HOKIJ de primeur van een penaltyshot, dat sinds de vette dagen van Pat Adair was buitengesloten. Freddie de Wit kon Ake Ericsson niet afstoppen. Niets is moei lijker voor een doelman een doeltreffend schot te verhinderenvan een speler die alleen om hem af stevent. Doelpunten: 10 Garry McRea, 20 Ron Naud, 30 Chris Gagnon, 40 Leo van Dijk, 41 Ake Ericsson, 42 Ake Ericsson, 52 Joop Manuel, 62 Ron Naud, 63 H. Fredund, 73 Joop Manuel, 83 Wil Ooms, 9—3 Ron Naud, 103 Rudi Bakker, 113 Garry McRae, 123 Ron Naud. TITELSTRIJD IJSZEILEN Bibbertje van Van Acker eerste ELBURG Op het Veluwemeer by EIburg is gisteren onder ideale omstan digheden het Nederlandse kampioenschap in de internationale DN-klasse gehouden. Van de twaalf geselecteerde topzeilers, die in totaal zes maal aan de start kwamen was Wim van Acker uit Lands meer onbetwiste sterkste. Vier keer stuurde hij bij de matige tot krachtige wind zijn „Bibbertje" als eerste over de aankomstlijn en behaalde daarnaast nog een tweede en een vierde plaats. Zijn grootste concurrent was dit keer de Amsterdammer Jan Eindhoven die in totaalscore van 1-1-2-2-2-3 be haalde. Bijzonder spannend was de vijfde race waarin Van Acker zijn grote rivaal pas op de laatste meters voorbij zeilde en daardoor definitief beslag legde op de titel. De uitslag was verder: 3. Frits Meeuwissen (Loosdrecht)4. Jan van Stavei'en (Oude Wetering); 5. Jan de Oude (De Kaag) Oscar voer voetballer Giaeinto Facchetti MILAAN Giaeinto Facchetti, achter speler van Internazionale, is gisteren de Oscar toegekend als beste speler in het Europese bekertoernooi voor landen ploegen dat eerder dit jaar door Italië gewonnen werd door een zege op Joego slavië. Linksback Facchetti werd tot winnaar uitgeroepen bij een enquête onder Euro pese sportjournalisten. Hij kreeg een bronzen beeldje van voetbalspeler en een gouden medaille overhandigd door Max Urbini, hoofd redacteur van het voetbalblad „France". Rode Ster won in Venlo VENLO Het Joego-Slavische Rode Ster heeft gisteravond in de sporthal Venlo twee volleybalwedstrijden gewon nen. Eerst versloegen de Joego-Slaven Valuas met 20 (1513, 156) daarna zegevierden zij in drie sets (1715, 155, 156) over Slavia Praag. Eerder hadden de Tsjechen met 315, 156, 1614 van Valuas verloren. Bert v. d. Helm wel beschikbaar DEN HAAG Na een aanvankelijke weigering heeft de Leidse tafeltennis vereniging Scylla alsnog de topspeler Bert van der Helm beschikbaar gesteld voor de Europa-Cupwedstrijd Luxem burgNederland van zatei'dag a.s. Scylla was aanvankelijk van mening Van der Helm niet te kunnen missen in verband met het op dezelfde dag in Den Haag plaatsvindende Wibatstoernooi. waar om geldprijzen wordt gespeeld. De Leidse club verwacht ook zonder Bert van der Helm op de teamprijs be slag te kunnen leggen. De heren van Scylla worden vertegenwoordigd door Gerard Bakker en Bert van der Berg en bij de dames komen, Ellen Kart en Truus Bakker uit. Bart Zoet tekent bij Batavus-Continental WAARDE. De vijfentwintigjarige beroepswielrenner Bart Zoet, di« Tokio met Karstens, Pieterse en Dolman goud op de ploegentijdrit veroverde, heeft gisteren in z'n woonplaats, Waarde, 'n contract voor '69 bij de extra-sportieve groep Batavus/Continental getekend. Zoet was zonder werkgever sinds oktober, toen Smiths/Acifit zijn wieler ploeg opdoekte. Salvo titel vedergewicht BARCELONA De Spanjaard Manuel Salvo ls gisteravond in Barcelona Euro pees bokskampioen vedergewicht geworden door een overwinning op punten op de Italiaan Nevio Carbi. De Europese titel was vakant sinds de vroegere houder, José Legra, de wereldtitel veroverde. De baan van het ijsstadion in het Zuidduitse Inzeil wordt debeste en snelste van Europa genoemd. Vele records werden er al naar het verleden gereden. Het is op deze baan, dat op25 en 26 januari de Europese schaatskampioenschappen gehouden worden. In afwachting van de plaatsing van de grote tent, waar de spelers van Feijenoord onder slechte weersomstandigheden overdekt kunnen trainen, heeft men voorlopig nog even een noodoplossing gevonden. Ter voorbereiding op het grote duel tegen F.C. Twente traint Feijenoord dezer dagen in de kantine van het stadion, net als thuis Israel neemt enige spelershorden. Hij hoopt dat zondag met Van Dijk en Pahlplatz te doen. ZANGERS EN ZANGERESSEN SCHRIJVEN DR. KLOMPE AMSTERDAM (ANP) In een adres aan de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, dr. M. Klompé, hebben vijfenveertig operazangers!essen hun bezorgdheid geuit over de toekomst van de Nederlandse Opera Stichting als nationale opera. Uitgaande van de veronderstelling dat de nationale opera 't bevorderen van een eigen operacultuur centraal stelt, treft 't de ondertekenaars van het adres, dat het tot dusverre gevoerde beleid van de Nederlandse Opera Stichting daar niét op is gericht, tot schade van de bestaande operatraditie en dus ook van de belangen van de Nederlandse kunstenaars. Er wordt, aldus het adres, een beleid gevoerd, dat de kenmerken draagt van de stagioneopera, een systeem waarbij voor elk uit te brengen werk, veelal door bemiddeling van buitenlandse impresario's, solisten uit alle "windstreken worden aangetrokken, die voor een korte serie voorstellingen een incidenteel ensemble vormen, geleid door eveneens voor één bepaald werk gecontracteerde dirigenten en regisseurs. Deze wijze van opera spelen is voor de solisten in het algemeen hoogstens zakelijk interessant. Artistiek gezien leidt de stagioneopera tot verarming van de collectieve, artistieke prestatie, maar ook van die van de individuele kunstenaar. De tijd van voorbereiding is vrijwel altijd onvoldoende om tot een hecht ensemble te komen. Het is duidelijk dat voor de solist onder dergelijke omstandigheden een maximale creatieve inzet praktisch onmogelijk is. Werkgemeenschap De uitbouw van de Nederlandse Opera Stichting zal daar op dienen te worden gebaseerd. Dit doel zal, volgens het adres, slechts kunnen worden bereikt door de vorming van een artistieke werkgemeenschap, bestaande uit eigen operakoor, een dito ballet er solistencast, die onder inspirerende, vakbekwame leiders in continuïteit een repertoire opbouwen muziekdramatische kunst uitdrukkingsvormen gestalte krijgt. Het is primair de taak van de Nederlandse kunstenaars om dit doel te bereiken, wat allerminst wil zeggen dat daarbij geen plaats zou zijn voor buitenlandse collega's. Integendeel. Gastmedewerking en uitwisseling van buitenlandse kunstenaars m; wereldtop wordt pas van werkelijk artistieke betekenis, plaats vindt binnen het kader hecht ensemble, zoals dat in vrijwel alle nationale operacentra te* wereld het geval is, aldus het adres. Tot slot wordt de minister verzocht al die beslissingen te willen nemen die de Nederlandse Opera Stichting tot een dergelijke nationale opera zullen maken. Tot de vijfenveertig ondertekenaars behoren: Arjan Blanken, Hanneke van Bork, Caspar Broecheler, Cora Canne Meijer, Jan Derksen, Maria van Dongen, Nel Duval, Jeanette van Dijck, Anton Eldering, Paolo Gorin, Guus Hoekman, Henriette Klautz, Marijke van der Lugt, Karin Oster, Henk Smit, Lidy van der Veen, Erna Spoorenberg, Chris Reumer, Anton Trommelen, Chris van Woerkom en Johan van der Zalm. SPELER DE GRAAFSCHAP Ernstig ongeluk Karei Meiaart DOETINCHEM De twintigjarige Karei Meiaart, speler van het eex'ste elftal van De Graafschap, lijstaanvoerder in de tweede divisie, is gisteren bij een auto-ongeluk in Zeddam ernstig gewond geraakt. De auto van Meiaart, die geen voorrang aan 'n vrachtwagen verleende, werd totaal vermeld. Meiaart, die In het r.-k. ziekenhuis te Doetinchem opgenomen, verkeert niet meer levensgevaar. Oppervlakkige aanval op Nederlandse burgerlijkheid Toneelgroep Studio heeft maanden-1 lang, met naar zeggen groot succes, in het eigen Amsterdamse theater een voor stelling gebracht van ,,0=0", waarmee men nu op reis is gegaan. Gisteravond begon Studio in het Paviljoentheater een korte serie van dit stuk. dat er tot en met vrijdagavond te zien blijft. Het bevat een aanval op de Nederlandse sa menleving, de frustraties daarvan, de besprekingen, de onvrijheden, burgerlijk heden, belachelijkheden en wat al niet. Die aanval is veel minder scherp dan de leden van Studio die met verbeten gezichten in de weer zijn op het toneel, kennelijk menen, omdat ze volledig aan de oppervlakte blijft en nergens werkelijk doorstoot naar de essentiële zaken, die het leven in Nederland be dreigen. Want wat gebeurt er in de vele korte Scenes die in „0=0" ten tonele worden gevoerd? Een stel ziektes worden opge dreund, er worden parodieën geleverd op de gemeenplaatsen in de gesprekken, die in ons land worden gevoerd, op het koppie thee, dat symbool is voor de Ne derlandse mentaliteit, op het onbegrip moderne poëzie, het gebazel van politici, de drogredenen van militaris ten, de vakantiegangers, de ochtendgym nastiek van de radio, het latente antise mitisme, de ambtenarij enzovoorts en zovoorts. Kortom, een reeks van onder werpen, waarover vrijblijvend te spot ten valt, zodat elke Studiobezoeker, zich tot de meer progressieve groep Nederlanders mag rekenen, het er zal zijn. Het anti-conformisme heven tot een nieuw conformisme. Hup, Holland, hup Om de vergelijking die zich opdringt met „Hoera Amerika", dat Studio het vorig seizoen zoveel succes bezorgde, dit „0—0" (ook te betitelen als „Hup, Holland, Hup"): de aanval op Amerika bijtend, diepgaand en fundamenteel. Jean-Claude van Italië had veel te zeg- over de situatie van de mens, die de twintigste eeuw ten gronde gaat. Het stuk over Holland zegt niets, behal ve dan dat we niet moeten luisteren naar de Zangeres zonder Naam er Luns wel eens wat minder fraais doet, dat het parlement leutert en dat wij ook eens iets tegen de Bom pioeten doen. Maar wie van het publiek van Studio was daar niet al lang van overtuigd? TONEELGROEP STUDIO MET 0-0 Auteur: Sandro Key-Aberg; adaptie: Amy van Marken en Kees van Iersel, regie en toneelbouw: Kees v. Iersel; met: Willeke van AmmerroolJ, Hein Boele, Hulb Broos, Rudl Falkenhagen, Nelly Frljda, Dore Stmlt, Broes Hart man, Marijke Frljllnk, Mary SmithuiJ- sen. Marlelle Fiolet, Ad Noyons, Jan Een volkomen zuivere zaak overigens, waar geen weldenkend mens zich aan kan ergeren, omdat de zin ervan duide- s en zonder omwegen wordt bena drukt. Comeback voor George Cohen LONDEN George Cohen, de Engelse international, die deel uitmaakte van het team, dat in 1966 wereldkampioen werd, hoopt binnenkort zijn come-back te vieren. Achterspeler Cohen heeft bijna een jaar niet kunnen spelen wegens een knieblessure. Hij hoopte zaterdag voor de tweededivisieclub Fulham uit te ko men, maar werd tijdens de training ge blesseerd. meewerken, een dom en dood v cabaretnummer, zoals de andere nes, maar werkelijk helder, beeldend scherp. Als dat korte heftige tafe reel, met de bewegingen, die de bedoe- ervan scherp voor de dag halen, de enige winst is van de hele avond, :t men het toch maar heel pover noe- i, ondanks alle projecties, geluidsef fecten, lichtelementen enzovoort. Het effect van die slotscène ging overi gens volledig verloren door een zeer onhygiënische, domme epiloog, angstig uitgesproken door Broes Hartman. De voorstelling in het Paviljoenthea- r was op diverse manieren aangepast in het reizen het het stuk. Verschil lende elementen vervielen, zoals het be trekken van de zaal in de handeling, door geluidseffecten, door het betreden i de zaal door de acteurs, zoals dat Amsterdam het geval was. Gek ge noeg leed ,,0=0" daar totaal niet onder. Want in wezen was het zoals Iemand de pauze het uitdrukte: „Het zijn net 3 bepaald soort filmamateurs: men- i die alles perfect hebben geregeld, behalve de inhoud". JAN VERSTAPPEN Kees van Iersel en Amy van Marken hebben dit stuk overgenomen van Zweeds auteur en dat aan Nederland aangepast. Zij hadden misschien beter een Nederlands auteur een opdracht kun nen geven om iets dergelijks te schrij ven, omdat de aanpassing toch steeds merkbaar blijft. Kees van Iersel heeft er een technisch razend knappe voorstel ling van gemaakt, die echter met neel als zodanig niet meer te maken heeft, omdat de taak van de acteurs is teruggebracht tot die van marionetten, die .volkomen mechanisch het door Van Iersel en zijn vrouw (zij verzorgde de bewegingsregie) bedachte patroon uit voeren. Slechts twee momenten uit de voorstelling verdienen enige nadere be schouwing. Allereerst de verschijning van ee taal ontkleed meisje op het toneel, Iets wat voor Nederland althans nieuw Het meisje wordt in kranten gewikkeld het toneel opgeleid; onder een beschou wing over „de mens"van die verpakking ontdaan, waarna ze in scherp contrast met een geraamte op het toneel staat. r alle dat aandacht bijzonder sterke slot- acteurs en actrices aan lied over verval, ouder- Resultaten van koersen H'sum HILVERSUM De resultaten van de ëij^era^vond ln Hilversum gehouden drave- Castagnettenpr(js (204C m): 1. Fandango (L. Schoonhoven Jr.) km-tljd 1.29.5, 2. God fried van S, 3. Granlda. Toto: w. f2,70, pl. f 1,30, f2,70, f 1,90; kop pel 14,40; eov, 14,90; trio: f53,10. Cimbaalpr(js (2400 m): 1. Erro II (A. Th. Knljnenburg) 1.28.2, 2. Goldprlse, 3. Farm pel f 37,40; cov. 'f5,90. 1.30. f 1.50, kop Ceinbaloprys (2000 m): 1. Edelman AL (L. H. licnem) 1.29.9, 2. Farah Belwin, 3. Gehade Hollandla. Toto: w f 99,60, pl. fll,—f 1,60, f 1,50; koppel f3,70; cov. f4,—; ulo: f 1629,30. CornettprlJs (2020 m): 1. Gea Volann (C. Plno) 1.29.3, 2. Bentley Harvester, 3. El dorado. Toto; w. f 6,80, pl. f 1,40, f2,40, 11,60; kop pel f8,20; cov. f 11,30. CiterprUs (2000 m, 1ste afd.); 1. Cunera (B. Leeuwenkamp) 1.27.5, 2. Dea AlkesUs van E, 3. Courage. Toto: w. f 11,20, pl. f3,10, 11,70, f2,90; kop pel f8,10; cov. f4,40. DrumprUs (1600 m): 1. Bretteur P (J. Wa genaar jr.) 1.23.3, 2. Dyveke D, 3. Allouez IL Toto^w. f 2,50, pl. f 1,50, f3,40, f4,—; kop- Fagotpr'ijs (2020 m,'lste afd.):'l. Flamingo Six (J. Geluk) 1.26.4, 2. Black Hollandia, 3. Butch Hollandla. Toto: w. f2,90, pl. f 1,50, f 1,60, f3,10: kop pel f5,70; cov. f5,10. FagotprJJs (2020 m, 2de afd.): 1. Domingo (lr. J. Oostlng) 1.28.2, 2. Darling Adrle V. 3. Baron Klnley. Toto: w. f 5,pl. f 2,50, f 2,80, f 4,60; kop pel f 4,30; cov. £4,20; Ulo: f 672,10. Clterpr(js (2000 m, 2de afd.): 1. El M«c (J. Vóórhaar) 1.28.2, 2. Catharlna Caslndra D, 3. Empereur Mac. Toto: w. £2,10, pl. £1,70, £2,80; koppel f 11,80: cov. f7,50. Totallsatoromzet £192.201,—.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 13