„Onsportieve gemeenteraad wil ereen bakzeil halen Wethouder v. d. planologisch Laan over beleid Kritiek van KYP-er M. v.d.Klugt op verhouding Sportstichting-verenigingen Rel in Leiden tussen politie en langharigen HARDRRAVERIJVER. „LISSE 0." HIELD 70ste ALGEMENE VERGADERING Industrieterrein Donklaan wordt uitgebreid AKTIEVE BEZORGERS ZATERDAG 14 DECEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 W ielerzesdaagse bij opening Groenoordhal In de groep over Sport, Recreatie en Jeugdzaken voerde gistermiddag de Leidse begrotingsbehandeling eerste de heer Versnel (PvdA) het woord. Hij wees op het belang va recreatie, die in de toekomst nog zal toenemen. Spr. vroeg het college, eens na te gaan hoeveel Leidenaars hun recreatie zoeken langs de Kagerzoom en het gebied rond de Brasem. „Is al overleg met de omliggende gemeen ten om te komen tot een recreatie- schaal?'. vroeg hij verder. De heer Versnel achtte het wenselijk, dat in de toekomst meer sportparken in Leiden zelf worden gecreëerd. In de buitenwijken komen steeds i openbare speelplaatsen, gelukkig; maar in het centrum zijn er nog te weinig. Hij drong aan op het onderzoeken van alle mogelijkheden inzake de positie van de sportvelden langs de Haar lemmertrekvaart. Misschien is er vooi het woonwagenkamp een andere ge schikte plek te vinden. Spr. had kritiek op de aanwezigheid van een aantal particuliere bungalows op het gebied van het aan te leggen Vlietpark. Het gereedkomen van de Vijf Meihal aan de Boshuizerlaan noemde de heer v. d. Klugt (KVP) een der hoogte punten in het afgelopen jaar op spor tief gebied te Leiden. Hij hoopte, dat de exploitatietekorten door een gunstige planning tot een minimum worden be perkt. Het is jammer, zei hij, dat er geen kinderboerderij bij de Voorsoho- terweg komt. Minder te spreken was de heer v. d Klugt over de verhouding tussen Sport- Medische diensten LEIDEN Huisarten: tot zaterdag 10 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 uur belle men voor spoedgevallen de dok terstelefoon 22222. Apotheek: D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. LEIDERDORP Arts: dkt. Hennink, Mauritssingel 166, tel. 33686. Wijkverpleging: zr. Van Maarle, Bo- nifaciusstraat 15, tel. 0171034673. Ongevallen aan de Rijndijk: tel. 01714 —2278. OEGSTGEEST Arts: dkt. Meiss- ner, L. de Colignylaan 19, tel. 53865. .Apotheek: Oegstgeestse Apotheek^zo, gjesloten van 8-24 uur). Wijkverpleging: zr. v. d. Kleij, tel. 33773, b.g.g. 22222: VOORSCHOTEN Arts: dkt. Kos- tense, Voorstraat 23, tel. 2493. Apotheek: Leidseweg 51, tel. 2525. Wijkverpleging: Gezondheidscentrum, Wijngaardenlaan 1, tel. 2177. Afscheid G. Warnar bij belastingen Op 31 december a.s. zal 'de heer G. Warnar, hoofdcontroleur-A ter Inspectie der Invoerrechten en Accijnzen te Lei den, wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, de belasting dienst verlaten. Van de ruim 52 jaar die hij in Rijks dienst is geweest, heeft hij 34 jaar als ambtenaar van de afd. Omzetbelasting dezer Inspectie zijn werkzaamheden ver richt, zodat hij bij handel en industrie een bekende persoonlijkheid is geworden. In verband hiermede zal op maandag 30 december a.s. in de kantine van het Centraal Belastinggebouw, Stationsplein 7 te Leiden, van 15.30-17.00 uur een receptie worden gehouden, waarbij een ieder in de gelegenheid wordt gesteld van deze functionaris afscheid te nemen. Vereniging „Onze Tuin" vierde 40-jarig bestaan In het kader van de viering van het 40-jarig bestaan, belegde de vereniging „Onze Tuin" (onderafdeling van de wo ningbouwvereniging „Ons Doel") gister avond in de grote zaal van de „Kleine Burcht" een alleszins geslaagde familie avond voor de leden en huisgenoten. Daar het bestuur traditiegetrouw ook in het afgelopen jaar weer een onder linge tuinwedstrijd organiseerde, stond een deel van de avond in het teken van de prijsuitreiking aan de top-tuiniers onder de mini 50 deelnemers. Voorzitter P. Verver gaf een kort overzicht van de groei en bloei van de 40-jarige vereniging, die in de loop der jaren haar bestaansrecht overduidelijk heeft bewezen. Spr. bracht een postume hulde aan de oprichters van „Onze Tuin" die destijds de basis legden voor diverse activiteiten waaronder de verfraaiing van de tuinen van alle Ons Doel-wonin- gen. Alvorens tot de prijsuitreiking over te gaan, richtte de heer Verver nog een hartelijk dankwoord tot de heren J. H. Smit, N. de Leeuw en J. Kriest, die dit jaar de jury vormden en bij hun beoor deling en het toekennen van de prijzen een allerminst gemakkelijke taak had- De feestelijke bijeenkomst werd muzi kaal voortreffelijk opgeluisterd door het Leids R.C. show- en dansorkest o.l.v. Fred Kerkvliet met zang van Janétte Cordee, dat ook danslustigen volop aan hun trekken liet komen. De voornaamste uitslagen waren: afd. voortuinen: J. v .d. Mejjden, Lindestraat 19, kampioen 1968 met 84 p. Eerste prij zen (minimum aantal punten 70). P. Kapaan, J. v. Zijl en N. Dool, allen 70% p.; afd, achtertuinen: eerste prijzen (mi nimum 70 p.): J. van Hoven 81 p., M. IJzerman, J. Sinteur, beiden 78 p.; A. Heusden, J. IJzerman, C. de Vos, allen 76% p.; G. de Wolf, 73% p., J. Bontje, A. Brouwer, beiden 72 p.; A. Kwestro en Th. Piket, beiden 70% p. Er werden voorts nog 19 twee en 8 derde prijzen (diverse textielgoederen) uitgereikt. stichting en de sportverenigingen. „Er hapert iets in het contact tussen de stichting en de verenigingen." Er le ven veel klachten bij de sportvereni gingen. „Speel eens open kaart met de vertegenwoordigers van de verschil lende takken van sport," vroeg hij b. Spr. vroeg de plannen voor een nieuw overdekt zwembad van 't etiket „prioriteit" te voorzien, gelet op de nogal onduidelijke toekomst van de huidige Overdekte. Manege in Groenoordhal? De heer v. d. Vliet (Prot. Chr.) sug gereerde als nieuwe mogelijkheden voor de in aanbouw zijnde veemarkt sporthal („Groenoordhal") deze hal te gebruiken als manege of als paarden- resp. pony-markt. Door de geluidshin der in de Vijf Meihal is het vergade ren in de kantine minder aantrekke lijk geworden. Is hier iets tegen te doen? Ook vroeg de heer v. d. Vliet, of het noodzakelijk was, dat ontrui ming van het woonwagenkamp en die van de woonbotenaccommodatie aan elkaar worden gekoppeld. „Tracht in gewestelijk verband in deze zaak een oplossing te vinden." Bij de opening van de Groenoordhal wil de heer Nijssen (Noodraad) als speciaal evenement een wielerzesdaag- se gehouden zien. Ook hij wees op de haepringen in de contacten tussen de Sportstichting en verenigingen. „Als de Sportstichting de verzor ging van accommodaties op zich neemt, mag daar niets aan mankeren," vond hij. Leiden zou een eigen kunstijsbaan moeten hebben. Heeft het college er al eens aan gedacht, zich als gegadigde voor de geplande kunstijsbaan (die in Delft zou moeten worden gebouwd of elders) te 'melden? Personeelszaken Over Personeelszaken werd gisteren weinig gesproken. In januari komt de nota personeelszaken uit. De heren Lamers (Prot. Chr.), Lijten en Ham (KVP) en Molle (PvdA) konden daar om zeer kort zijn in hun opmerkingen. LEIDSE AGENDA 20.00 Stadhuis Leidse begroting 14.00 19.30 uur. DINSDAG 17 DECEMBER Rijksherbarium Lezing dr. Van Oos- stroom over vondsten en excursies in Portigal en Corsica 20.00 uur. Stadhuisplein Kerstzang middelbare scholen. Stadsgehoorzaal Residentie-orkest o.l.v. Wilem van Otterloo m.m.v. Pierre Foqrnier, cello. 20.00 uur. Ars Aemula Filmclub 16 met „Desti nation moon". 20.00 uur. Bygebouw Synode Ned. Isr. Gein. Filmavond Expogé. 20.00 uur. Stadhuis Begroting Leiden. 14.00 en 19.30 uur. Geb. Steenschuur Leidse ver. van postzegelverzamelaars, ring. 20.00 uur. WOENSDAG 18 DECEMBER Rijksherbarium Kon. Ned. Mij. Tuinbouw en Plantkunde, ledenvergade ring. 20.00 uur. DONDERDAG 19 DECEMBER Stadsgehoorzaal Rott. Philh. Orkest o.l.v. Jean Fournet met solistische dewerking van Arthur Grumiaux, viool. 20.00 uur. Leonardushuis Tentoonstelling Avibus. Rest. v.d. Heijden Vriendenkring ter ere van het Allerheiligste Sacrament. 20.30 uur. BRIDGECLUB V.O.G. Team Döfferhoff wint van team Boo gaard met 6-0; team Tjalkens w. v. team Schoof m. 6-0; team Smit w. v. team Planje m. 6-0; team Westerman team De Haas m. 6-1; team v. d. Scheun w. v. team v. d. Ende m. 6-0; team Braakman speelt gelijk tegen team De Tombe met 3-3; team v. Norden sp. g. t. team Megchelse m. 3-3. AR-RAADSLID MR. J. VAN DER PLAS OVER KATWIJKSE GELDKWESTIE: „De gemeenteraad van Katwijk moest bakzeil halen, maar heeft daar niet sportief op gereageerd," aldus het AR-raadslid mr. J. van der Plas, die tijdens de laatste Katwijkse raadsvergadering in het buitenland vertoefde, daarom enkele van zijn opmerkingen over beleidskwesties in een brief en die door zijn fractiegenoot, de heer L. A. Kreft, liet voor lezen. OOK GS GAVEN ME GELIJK De heer van der Plas was toen niet aanwezig voor commentaar. Hij heeft nu gereageerd op het artikel dat wij vorige week plaatsten in De Leidse Courant onder de kop: „Katwijk maakt een rechte slag met 'n kromme stok". Daarin werd door een mede-raadslid in enigzins bedekte vorm kritiek geleverd over het optreden van de heer Van der Plas. Deze deelde ons het volgende mee: „Ik kon die novembervergadering niet bijwonen, omdat deze te elfder ure een dag werd vervroegd. Na overleg met mijn fractiegenoot heb ik mijn stand punt schriftelijk aan hem uiteengezet. Bij de behandeling van één agendapunt, een voorstel van het raadsbesluit tot grondverkoop aan de N.V. Zwembad Katwijk, heeft de heer Kreft zich mijn brief bediend. Dat was zijn recht. Eén" rhkdslid mag krachtens de gemeentewet citeren wie en wat hij wil. U i U 4 ii U Voorspelling kwam uit Wat ik geschreven had viel kennelijk bij de raad niet in goede aarde. Daarom ontstond deining over het voorlezen van de brief. Ik kan me best indenken dat mijn brief de raad niet lekker zat. In de raadsvergadering van mei had ik als enige tegen dat voorstel tot grondver koop gestemd en aangevoerd dat het ju ridisch niet houdbaar was, en onverstan dig, vanwege de financiële politiek var de gemeente. Ik heb voorspeld dat het voorstel niet door GS goedgekeurd zou worden, want het was in strijd met de wet. Die voor spelling is uitgekomen. Toen is men ir het voorstel dokteren. Onder grote belangstelling is vrijdag- Lunapark „meertjes" door de brandweer avond in de „Nachtegaal" de 70ste Al gemene Vergadering gehouden Harddraverij-vereniging „Lisse streken", onder leiding van voorzitter dr. G. A. Schalij, die allen verwelkomde iet een kforte, hartelijke speech. Interessant was het verslag heer Van Berkel over het afgelopen jaar name natuurlijk over de drave rijen en de feesten daaromheen. Hij eer uitvoerig en liet alle evenementen e revue passeren. Hij sprak ove: oede verloop daarvan, ondanks de e regenval, vooral ap de draverijen zelf, waardoor op het terrein Diamanten huwelijk Het echtpaar J. W. Middelham-van Heusden viert 23 december zijn diaman ten huwelijk. Ondanks hun gevorderde leeftijd ze zijn resp. 84 en 85 jaar maken bruid en bruidegom nog een zeer vitale indruk en zien ze er niet tegenop in de stad hun inkopen te doen. In huize Middelham zijn vier dochters geboren. Het nageslacht is uitgegroeid tot acht klein- en 9 achterkleinkinderen. De viering van het 60-jarig huwelijks feest houdt het jubilerend echtpaar be perkt tot de familiekring. Wel stelt het echtpaar het bijzonder op prijs, dat de burgemeester zoals hij heeft aange kondigd hen komt feliciteren. moesten worden leeggezogen! Hij kon dankbaar vaststellen, dat de dit jaar ge geven uitbreiding aan de evenementen zeer goed in de smaak gevallen is en een groot succes geworden is! De bestuursverkiezing bracht geen problemen, daar de aftredende heren A. P. van Berkel, H. de Vroomen en H. v. d. Zon allen bij enkele candidaatstelling bij acclamatie herbenoemd werden, waarmede de voorzitter hen complimen teerde. Aan de vergadering werd de vraag voorgelegd: moeten we de methode van een A en B-draverij handhaven of naar één draverij terug? Daarover bleken de meningen verdeeld te zijn. Wel werd op gemerkt, dat met één draverij vele jon ge paarden in het vervolg zullen weg blijven. Met de heer Van Steijn, die dit naar voren bracht, wil het bestuur gaar ne nader van gedachten wisselen. De heer Balkenende vroeg naar een Con- cours-Hippique, maar dat ging er, ge zien de ervaringen in het verleden niet zo best in! Niettemin wil het bestuur het voor en tegen van alles gaarne over- Voortzetting van de evenementen bij de najaarsfeesten, hoewel niet direct tot de taak van de vereniging behorend, werd algemeen toegejuicht. Aan het einde van deze interessante waarbij het ingrijpend werd gewijzigd. Ook toen voelde ik me genoodzaakt te gen dat nieuwe voorstel te stemmen helaas als enige omdat de oorspron kelijke bezwaren niet waren weggeno men. Ook GS bleven weigeren. Weinig gelukkig 3n mijn brief naajfrfte heer Kreft heb ikfénkele beschouwingen gegeven over het financiële beleid van de gemeente Kfrtvfjk, dat iW°bp dit pui lukkig acht. De deining in de raad schrijf ik toe aan het feit dat men maar moeilijk bakzeil heeft kunnen halen' Aldus de mening van mr. J. van de Plas. In de raadsvergaderingen over de Katwijkse gemeentebegroting voor 1969, die in januari beginnen, zal hierover wellicht nog wel meer worden gezegd, dekking van de onkosten. Als protest tegen de behandeling die een 19-jarige scholier vorige week terdag onderging in Alberts Corner werd enkele dagen geleden via een pamflet een beroep gedaan op de Leidse jeugd. De scholier, Roeland Smeets, werd die zaterdag met geweld door de politie uit de koffiebar verwijderd, omdat hij be hoort tot de groep „minder conventio neel uitgedoste personen". De leiding van Alberts Corner heeft uit commerci eel oogpunt besloten deze groep de toe gang tot de zaak te weigeren. Maandag stuurden de langharigen een open brief de gemeenteraad, waarin zij hun verontwaardiging uitspraken over het ag van de politie en de leiding van Alberts Corner. PAMFLET Het pamflet aan de Leidse jeugd was ïen oproep van B37, ondertekend door .Roeland". Na een uiteenzetting over VOORSCHOTEN KERSTSPEL Op zondag 22 december a.s. zal in de Herv. kerk te Voorschoten de tradi tionele opvoering plaats vinden van het kerstspel „De ster van Bethlehem" van Martinus Nijhoff. Aanvang 7 uur. Ook dit jaar zal het spel gebracht worden door de Chr. Toneelgroep Im perium uit Leiden. Deze bijzondere sa menkomst, die uitgaat van de Culturele comrróssië Van de hervormde gemeente liederen, is niet alleen voor de leden van de hervormde gemeente bedoeld, maar tevens voor die van de andere Voorschotense kerkgenootschappen en eventueel andere belangstellenden. De toegang is vrij. Alleen zal aan de uit gang een collecte worden gehouden ter minatie in de kiem willen smoren, moe ten er zo effectief mogelijke akties te gen Alberts Corner worden gevoerd. Dus: al het tuig van Leiden moet naar Alberts Corner op vrijdagmiddag 13 december om 3 uur". Gistermiddag omstreeks drie uur: voor Alberts Corner inderdaad een grote groep langharigen. In Alberts Corner een flink aantal Leidse politiemannen in burger. De groep jongelui ging naar de ingang en kreeg van de directeur persoonlijk comsumptierekeningen. Ook Roeland Smeets stond tussen de jongelui, maar toen hij bijna aan de beurt was, sloot de directeur de deur met de verklaring: „De zaak is vol". Wel was hij bereid even met Roeland Smeets te praten, in zijn kantoor. DEUR DICHT Hij vertelde de jongen dat hij de zaak in mocht als hij de band, die hij over zijn voorhoofd pleegt te dragen, zou ver wijderen en zijn haar zou laten bijknip pen. Na dit onderhoud rende Roeland terug, in de hoop toch te worden toege laten. De portier hield de deur hard nekkig dicht. Omdat de deur dicht bleet voor iedereen (de zaak was te vol) ver zamelde zich een groot aantal jongeren voor de ingang. TEGENSTAND Na tien minuten stapte een politieman in burger naar buiten èn deze begon tegen Roeland, te duwen. Dei sciveiier weigerde weg te gaan, waarop een ivijf- tal politieagenten hun collega,, gingen helpen. Hierover raakten de langharigen en omstanders erg verontwaardigd. Zij probeerden Smeets te ontzetten. De jon gen werd naar een politie auto gesleept, maar door de tegenstand die de jonge lui boden, kreeg de politie hem niet naar binnen. Er verscheen een overvalwagen ten tonele, die op de menigte inreed. De agenten wurmden met veel moeite tigtal jongelui volgde de wagen tot voor het bureau waar zij demonstreerden te gen de arrestaties. Leidse Universiteit BENOEMINGEN Drs. L. O'Herne voor het tijdvak van 26 augustus 1968 tot 1 september 1969 tot wetenschappelijk ambtenaar eerste klasse in tijdelijke dienst bij het Rijks museum van Geologie en Mineralogie. Mej. dr. E. Pees met ingang van 1 de cember 1968 tot wetenschappelijk me dewerker eerste klasse in vaste dienst bij het instituut voor Radio-pathologie en Stralenbescherming gedetacheerd bij de Stralengenetica ten behoeve van het project „invloed van straling op ge netisch materiaal van micro-organis- De heer J. H. J. Plasmeyer arts, met ingang van 1 augustus 1968 tot weten schappelijk medewerker eerste klasse in vaste dienst bij de Celbiologie en His tologie. Drs. W. Pli. Pon met ingang van 1 september 1968 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in vaste dienst bij de faculteit der Letteren (dramaturgie). Drs. L. Radeniaker met ingang van 1 oktober 1968 tot wetenschappelijk me dewerker in vaste dienst bij de Socio- Mr. dr. A. W. Iteinink met ingang van 1 januari 1968 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in Vaste dienst bij dé factjlt,ejt, Letteren kunstgeschiede- Dr. R. E. de Roo|j met ingang van 1 september 1968 tot wetenschappelijk me dewerker eerste klasse in vaste dienst b(j de Medische Chemie. Drs. W. M. H. Rutten met ingang van 1 april 1968 tot wetenschappelijk mede werker eerste klasse in vaste dienst bij het Centraal Rekeninstituut. Gemeenteraad van Voorschoten Raad aanvaardde begroting In de eerste begrotingsvergadering van maandagavond jl. was men niet verder gekomen dan de antwoorden van de burgemeester en de wethouder van financiën. Direct na de opening om half acht gisteravond kreeg wet houder A. F. v. d. Laan van Openb. Werken het woord om de gestelde vra gen inzake zijn portefeuille te beant woorden. Hij ging breedvoerig in op het planologisch beleid van de ge meente. In voorbereiding is het structuur plan van de gemeente waarin opge nomen het wegenstramien met de ringwegen rond Voorschoten. Begin januari 1969 is het eerste rapport voor de commissie te verwachten. De bui tenplaatsen zoals Berbice, Duiven voorde en de Horst zullen ongeschon den worden behouden. De bestem mingsplannen Adegeest en Noord- ■ergadering bracht de voorzitter dank Hofland zijn gereed. De eerste is door aan allen die op enigerlei wijze aan het „e vastgesteld en het plan Noord welslagen van alle evenementen hebben medegewerkt. Een grote gratis verloting deed velen met een mooie surprise naar huis gaan. Voor de bezorging van onze krant in LEIDEN vragen wij Mooie bijverdienste voor scholieren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935 Hofland wordt binnenkort ter visie gelegd. Het plan Centrum wordt maan dagavond a.s. door de stedebouw- kundige voor de raadsleden toegelicht. Hopelijk kan er dan in december nog een bespreking zijn met de midden stand en in januari een burgeravond voor de burgerij van de wijk. Uitvoerig ging de wethouder in op de affaire F.T.-drankenservice en F.T.-discount- service. Het betreft hier 2 terreinen. Een gedeelte ligt in plan Centrum, waarop gevestigd de F.T.-dranken service, dat wel aan de bestemming van het terrein voldoet en op het 2e terrein bevindt zich de F.T.-Discount- service, welk terrein de bestemming heeft van agrarisch gebied. Deze ves tiging aldaar heeft geleid tot gevaar lijke verkeerssituaties, aantasting van het landelijk gebied en overlast voor de omwonenden. De loodsen leveren brandgevaar op. Het is niet de taak van de gemeente in te grijpen bij de ontwikkeling van het distributie-appa raat maar de vestiging daar is plano logisch ongewenst en daarom heeft de F.T.-discountservice heeft tot 15 jan. 1969 de gelegenheid gekregen om op het bod van de gemeente in te gaan. Is dit antwoord positief, dan heeft ge noemd bedrijf tot 15 maart gelegenheid een schetsplan in te dienen, dat moet voldoen aan de eisen van de bestem ming en aan de bouwverordeningen. Als het antwoord niet positief is, zullen B. en W. zich beraden over wat te doen staat. INDU STRIETERR EIN De bestemming van de gronden tus sen Papelaan en Bij dorpstraat zullen ook nader onder de loupe worden ge nomen. Het industrieterrein aan de Donklaan zal iets worden uitgebreid, niet veel, Het zal plaats moeten bie den aan ambachtelijke verzorgende bedrijven, die het centrum van Voor schoten dienen te ontruimen. De be merkingen over de bebouwing in Noord-Hofland, die zou wijzen op saaiheid en eentonigheid, wees de wet houder van de hand. Aestetisch is Noord-Hofland als een van de beste uit de bus gekomen. Er komt daar veel groen. „Maar Nooi'd-Hofland is nog een kuiken met weinig veren, dat men nog niet tentoonstelt." Het plan heeft stedebouwkundig veel goede aspecten. Voor de uitvoe ring zal een stedebouwkundig teke naar worden aangetrokken. Voor Ter Wadding zijn wel candidaten geweest, maar tot op heden nog geen resultaat. De bomen op de Voorstraat zijn oud. Zij sterven langzaam af, boomchirurgie zal wel nodig zijn. De gemeente wacht op rapport van Staatsbosbeheer, ter wijl de eige dienst de bomen wekelijks controleert. Speelveldjes en trapveld jes zijn in diverse bestemingsplannen opgenomen. de gemeente de expansie in Noord- Hofland goed had opgevangen. Hier geen noodscholen, maar een 14-klassige school voor gezamenlijk gebruik. Er zijn 12 lokalen direct voor het onder wijs nodig. In de beide andere waar schijnlijk tijdelijke vestiging van een gezondheidscentrum en een dépendance van de openbare bibliotheek. Begon nen zal worden met de le en 2e klas- in de school, De handicap voor de de hogere klassen in het dorp met de schoolbus. De in Voorschoten staande noodscholen te vervangen door per manente is een wens van het college, maar de financiën ontbreken. Uit de centrale financiering is niets te ver wachten en hij toepassing van interne financiering is het een afwegen van de prioriteiten. Verlaging van de leer- lingensehaal is een landelijke aange legenheid. De wethouder is de mening toegedaan, dat Voorschoten niet moet gaan vóórlopen. Het subsidie aan de Leidse Muziek school is ook in de ogen van het col lege aan de hoge kant. Zij is daarom met de direktie gaan praten over een bedrag van 25.000.-, wat redelijk wordt geacht. Het kleuterzwemmen vindt ook bij het college een gewillig oor, maar hoe voert men dit uit? Moeten de leerlingen van het 5e en 6e leerjaar, die het diploma hebben behaald plaats maken voor de kleuters? Het am bachtshuis. dat toch hopelijk binnen kort gerestaureerd gaat worden, is thans al voor -een deel in gebruik als jeugdsoos. Nu komt er ook nog een instituut voor kunstzinnige vorming, dat daar ruimte zal krijgen. Instelling van een jeugdnatuurwacht wordt in onderzoek genomen. B. en W. willen uitzien naar een klein kunstwerk, dat zo mogelijk voor de jeugd functioneel zal zijn. B. en W. willen de plannen om te komen tot een dienstverlenings- centdum voor bejaarden begeleiden. Dit zal een kwestie zijn van coördi natie tussen de diverse instanties, die zich bezighouden met de bejaarden zorg. Telefoon voor bejaarden? Dit heeft de aandacht. Op mbedlsche indi catie is aansluiting op het net mogelijk. BERAAD zaken) was de mening toegedaan dat I schorst en de burgemeester gaf de fracties gelegenheid tot beraad. Na de hervatting van de openbare vergade ring mocht het college praktisch van alle sprekers woorden van lof in ont vangst nemen over de heldere en dui delijke antwoorden van het college. MARKT Hier en daar ging men nog wat nader op enkele detailpunten in. Zo wil het college geen politie beschik baar stellen voor geleiding van het hoofdverkeer nabij de Wijngaarden laanJul. v. Stolberglaan. Verkeers lichten zijn wellicht nodig. De heer Krol (BP) had in de vorige vergade ring niet gesproken. Hij plaatste nu wel enkele opmerkingen. Over de F.T.-discountservice: ieder mag zaken doen, maar gelijke monniken gelijke kappen. Hier zijn vrijstellingen van de K.vJC. Wie betaalt de agenten? Wij dienen de rekening te presenteren aan de „F.T.". Spreker was wel voor uit breiding van het industrieterrein aan de Donklaan. Er dient werkgelegenheid te zijn in Voorschoten. Hij was ook voorstander voor uitbreiding van de tijden van de markt en verhoging van de marktgelden. De markt behoeft de gemeente geen geld te kosten. Voor het Cult. Centrum had de heer Krol een suggestie om dit gebouw renda beler te maken. Het college wil be paalde suggesties van de heer Krol in beraad nemen en bespreken. Dat er bij markt geld moet vond de wet houder van financiën niet zo'n be zwaar. Het marktwezen komt en bur gerij en middenstand ten goede. Trou wens dit jaar is het marktgeld ver hoogd. Dr. P. S. Pels (PvdA) bleef nog wat kritisch. De PTT ter" plaatse raad plegen is goed, maar voor uitbreiding van het dienstbetoon van de PTT zult u toch hogerop moeten gaan. De onge- vallendienst ter plaatse dient verbeterd te worden en hier dient niet gewacht te worden op een regionale oplossing. De autobaan in Voorschoten - de grote doortocht dor het dorp - wordt ge reconstrueerd. Hoe moet dat straks op de Kon. Julianalaan? Ook in de wijken en in het centrum dient meer gelet te worden op de voetgangersveiligheid. Na de gestelde vragen kwam nog maals het college aan het woord. De burgemeester deelde mede, dat hij met de voorlichting aan het publiek voort wilde gaan, maar dat dit toch wel eens moeilijk was, daar van diverse zaken eerst de raad kennis behoort te hebben. Met de hoofddirectie van de PTT is contact over - voorzieningen van het hele dienstenpakket van de PTT. De ongevallendienst ter plaatse is voor verbetering vatbaar en dat zal op korte termijn geschieden. De verkeerproble- matiek op de Kon. Julianalaan zal blijven. Verkeerslichten zullen nood zakelijk worden. Na de beschouwingen, replieken en duplieken werden de begrotingen zonder bemerkingen vastgesteld en aangenomen. Vrijdagavond 20 decem ber komt de raad weer bijeen voor de normale decembervergadering.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5