„Mooiste tijd van ons leven" Barth bracht eerherstel aan goddelijke majesteit Vierde moord voor Hans v. Z. mensen, wat een mensen MEVROUW L. B JOHNSON: Bijbel als de enige openbaring Verkoop sigaretten sterk rantsoeneren Smrkovsky voor vrij reizen Nobelprijzen uitgereikt Op Rotterdamse lerares Elly Hagers Politieman krijgt drie maanden cel voorwaardelijk WOENSDAG 11 DECEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 de totstandkoming van de NASA. 't nationale bureau voor lucht- en ruimtevaart. Rust scheppen ..Gedurende ons verblijf in het Witte Huis heb ik altijd geprobeerd mijn echtgenoot zoveel mogelijk bij te staan in de vervulling van zijn zware taak". Dat zij dit se rieus heeft opgevat blijkt uit het geen leden van de Witte-Huisstaf over haar zeggen. Dag en nacht stond zij klaar om met haar man moeilijke problemen te bespreken. Zelfs als midden in de nacht de telefoon ging „Dat gebeurde nogal eens", aldus mevrouw John son stond zij altijd klaar om een situatie te scheppen, waarin haar echtgenoot de rust en het ge mak kon vinden om zich op een belangrijke beslissing voor te be reiden. Vele kwesties bespraken zij met elkaar. Ook de zwaarste politieke problemen, zoals de oor log in Vietnam, waren onderwer pen waarover het echtpaar met elkaar van gedachten wisselde. Tevens fungeerde mevrouw John son als een inlichtingenbron voor haar echtgenoot. Tijdens de vele reizen door het land ontging haar niets en bracht zij hem op de hoogte van diverse ontwikkelingen, toestanden en gebeurtenissen. Als zij een bezoek bracht aan een plaats, waar de bevolking niet on verdeeld enthousiast was over het werk van haar man en door mid del van borden haar misnoegen aan het adres van president John son richtte, nam zij de geschreven klachten in haar op. Later wees zij haar man op de achter soms harde leuzen verborgen wensen van de bevolking. De steun, die president Johnson in zijn politieke loopbaan van zijn echtgenote heeft ondervonden, da teert reeds vanaf het begin, toen zij elkaar leerden kennen. De eer ste campagne, die Johnson als beginnend politicus hield, werd fi nancieel gesteund door zijn echt genote, die meer geld bezat dan hij. De thans 56 jaar oude presidents vrouw is door de vele moeilijke perioden in zijn actieve leven nog meer aan hem verbonden dan ooit tevoren. „Samen hebben wij een gelukkig huwelijksleven van 34 jaar achter de rug. We hopen het zo voorlopig nog te houden". „Bent u ooit bang geweest voor het leven van uw man?" vroegen wij haar. „Neen, nimmer", ant woordt de vrouw van een presi dent, die zijn taak vijf jaar gele den overnam van zijn vermoorde voorganger. Nooit is mevrouw schien voldoende inspiratie opdoen voor het schrijven van haar me moires: „Er zijn wel plannen in die richting. Ik heb voldoende ma teriaal verzameld voor het op schrift stellen van mijn ervaringen in het Witte Huis. Of het ervan komt. weet ik nog niet". Ze vraagt zich af of haar auteurskwa liteiten wel voldoende zijn. In ieder geval heeft ze een goede onder grond: „Voordat ik mijn man leer de kennen, wilde ik graag schrij ven. Aan de universiteit volgde ik een opleiding tot journaliste. Het is echter jammer dat ik er in de praktijk nooit gebruik van heb kunnen maken". Toen de 22-jarige Lynda haar diploma behaalde, trouwde ze de man die zijn hart reeds aan de politiek had gegeven. Een van de taken, die mevrouw Johnson zich in haar nieuwe leven heeft gesteld, is de opzet van de Johnson Library in Austin (Te xas). Er is reeds veel materiaal aanwezig. Behalve boeken en de omvangrijke collectie foto's van de president zijn er ook andere in teressante voorwerpen, die in het leven van de familie Johnson een belangrijke rol hebben gespeeld. Een ervan is het bijna levensgro te model van de maantaxi, die de presidentsvrouw onlangs aangebo den werd tijdens haar bezoek aan het Amerikaanse ruimtevaartcen trum Cape Kennedy. Zoals bekend heeft haar echtgenoot indertijd als senator een groot aandeel gehad in Johnson volgens haar zeggen be vreesd geweest voor een fatale aanslag. Ze is gelovig en heeft een goed vertrouwen in de bescherming van de voorzienigheid. Ik haat koken Mevrouw Johnson zegt van haar zelf een slechte huisvrouw te zijn. „Koken haat ik bijvoorbeeld". Meer dan 25 jaar lang zijn de maaltijden dan ook door een eigen kok bereid. „In het begin deed ik het nog wel zelf, maar ik was blij toen ik eraf was". Wanneer het echtpaar begin volgend jaar zijn rust gaat zoeken op de boerderij in Texas, zullen de activiteiten van de „first lady" zich dan ook niet op huishoudelijk vlak bewe gen. Het enige wat zij aan het huis zelf zal doen, is het laten vernieu wen van het interieur. „Het wordt hoog tijd, dat er het een en ander verandert, We hebben het de laat ste jaren verwaarloosd. We hadden er eenvoudig geen tijd voor". „Wat zult u het meeste missen na uw vertrek uit het Witte Huis?" „De iedere dag verse bloemen en de vele mensen, die ik ontmoette", antwoordde de presidentsvrouw, die haar dochter later gaarne al* „first lady" in het Witte Hui* zou willen zien. De liefste wens van mevrouw John son? „Verandering van mijn new en mijn bijnaam (Lady Bird), «Ka ik daaraan to danken heb". Terug in Texas: stichten van bibliotheek SAN FRANCISCO (ANP) On danks het wegvallen van de zware last van verantwoordelijkheid spijt het zowel president Johnson als sijn echtgenote het Witte Huis in Washington te moeten verlaten. „Het is de mooiste tijd van ons le ven geweest", zei de presidents vrouw dezer dagen tijdens 'n per soonlijk gesprek niet een verslag gever van het ANP. Het vertrek uit het Witte Huis op 20 januari a.s. betekent het einde van Johnson's politieke loopbaan. Het hoogtepunt in deze 37 jaar lan ge periode is voor hem het presi dentschap, dal hij gedurende vijf jaar met veel ambitie, maar niet zonder kritiek heeft vervuld. Me vrouw Johnson kijkt terug op een tijd, waarin zij in eerste instantie haar rrjan in alles zoveel mogelijk heeft getracht bij te staan. Boven dien heeft zij haar krachten gege ven voor de maatschappelijke ver betering van het land. Voor dit doel is zij in de afgelopen vijf jaar vele malen op stap geweest en heeft zij diverse studies verricht. Zowel Amerikanen als buitenlan ders heeft zij meegenomen op haar tientallen tochten door de Verenigde Staten om haar gasten kennis te laten nemen van de nieuwe ontwikkelingen op het ge bied van maatschappelijk werk, geneeskundige zorg, kunst, re creatie en natuur. Dit zogenaamde „beautification"- programma van de „first lady" is langzamerhand een onderdeel van haar leven geworden. Ze kan er volgens haar zeggen moeiljik afstand van nemen. Door haar vertrek uit het Witle Huis zal ze dit werk. waaraan ze met veel plezier en overgave heeft ge werkt. moeten prijsgeven voor een gedwongen rust op haar boer derij in Texas. Ook al kan zij nooit meer officieel naar bui ten optreden, toch wil zij in de komende jaren trachten zoveel mogelijk steun te geven aan pro jecten ter verbetering van haar land op sociaal en cultureel ge- Geen plannen Als men met mevrouw Johnson praat over haar toekomstplannen en die van haar man „glimlacht zij vriendelijk: „Wij zullen blij zijn, als mijn man en ik geen plan nen meer hoeven te maken. Dat hebben we in de afgelopen jaren al genoeg moeten doen. We hebben dan ook niets definiteif vastgesteld. We zullen wel zien". Niettemin hebben de Johnsons zich een vaag idee gevormd over hun „nieuwe leven". De ex-president Mevrouw Johnson zal haar verse zal zich waarschijnlijk gaan wij den aan schrijven, onderwijzen en zakën doen. Dit gebeurt vanuit de bloemen van elke dag missen. rust van zijn boerderij in Texas, waaraan het echtpaar bijzonder is gehecht. In dezelfde landelijke (door Het verhaal is van Karl Barth zelf. Over de man die in zijn nood en ellende een kerktoren beklom en die, toen hij dreigde te vallen, naar een touw greep. Het bleek een klokketouw te zijn, want plotseling begon daar hoog in de toren de klok te luiden, j Met dat verhaal heeft Karl Barth, toen nog een heel jong predikant in het Zwitserse dorp 1 Safenwil, een verhaal over zich zelf verteld. Hij was die man. Hij was de Jorige theoloog die met de dingen geen raad meer wist, die „met lege handen stond", omdat hij zich door zijn leermeesters zoals Harnaclc verlaten en verraden voelde: toen van hen een daad en een „neen" werd ver langd, hadden zij in plaats daarvan de oorlog van hun keizer gesteund en verdedigd. En ook hun theologie klop te niet meer. Toen greep de wanhopige dominee van Safenwil naar het touw, dat een klokketouw bleek te zijn. Hij verdiepte zich in de brief van Paulus aan de Romeinen en schreef zijn „Rö- merbrief". In 1919 verschenen, had dit boek over God als de „gans andere" hetzelfde effect als dat onverhoedse klokgelui: hier klonk een even onverwacht als nieuw geluid. Of was het een oud ge luid, dat als nieuw vernomen werd? Tegenover het cultuuroptimisme waar in hij als zoveel anderen was teleur gesteld, tegenover de gelijkschakeling van God en mens en hemel en aarde, tegenover kortom heel de vooraf gaande negentiende-eeuwse theologie en wereldbeschouwing predikte Barth zijn even radikale als bewuste eenzij digheid. God laat zich niet, behalve uit de bij bel, ook uit de mens en ook uit de na tuur kennen. Neen, het Woord is de eni ge openbaring, waarin de „gans ande re" zich kenbaar maakt. De oud-testa- mentische Prediker werd telkens weer aangehaald: „God is in de hemel en gij zijt op de aarde". De „Römerbrief", in Nederland als eerste door wijlen Nico Stufkens ont dekt, betekende een soort „eerherstel" van de goddelijke majesteit, die door Barth van haar bindingen aan mense lijke historie, menselijk streven, men- Anti-roker dr. Meinsma: Weer eens nadruk op schadelijke werking van het roken AMSTERDAM (ANP) „De ant woorden van de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid op vragen van de heer Kranenburg betref fende het rookprobleem niaken duide lijk dat naar de inzichten van de re- Kering veilige sigaretten niet bestaan". Dit zegt dr. L. Meinsma. medisch di recteur van de Stichting Koningin Wil- helmina Fonds in een mededeling. „Ik betreur het daarom persoonlijk zeer dat de overheid verder wetenschap pelijk onderzoek betreffende het roken in zo sterke mate wil laten afhangen van de bereidheid van de Stichting Siga rettenindustrie om zulks onderzoek te financieren. Vindt de overheid het ech ter toch geboden wetenschappelijk on derzoek te financieren door de belang hebbende industrie te doen verrichten dan moet ik erop wijzen dat het nu lo pende TNO-onderzoek waarover nog seen resultaat bekend ls gemaakt, ons seen stap dichter brengt bij de vraag in v'elk« mate de hoogst schadelijke wer- k-ing van het roken van sigaretten on derling zeer verschillende ziekten kan doen ontstaan. Met de ervaring bij man- i nen en in zekere mate ook' reeds bij vrouwen verkregen lijkt het meer voor de hand liggen nu het omgekeerde ex- I perimenl uit te voeren namelijk van overheidswege te bevorderen door de verkoop van sigaretten aan zeer stringen- i te beperkingen te onderwerpen. Ernstige overweging verdient derhal ve een rantsoenering van sigaretten in die zin dat uitsluitend op aanvraag per sonen boven 18 jaar voor periodieke toe wijzing van sigaretten in aanmerking John James in ziekenhuis WORCESTER (AP) John James, die 17 dagen een politiebeleg rond zijn boer derij heeft weerstaan, is gisteren gees telijk gestoord verklaard en naar he( ziekenhuis van een strafinrichting ge- James (28) ontkende schuldig te zijn a&n de hem ten laste gelegd verkrach ting van een vrouw voordat het beleg in september begon. Verder ontkende hij een jachtgeweer gebruikt te hebben om ar restatie te voorkomen. Tijdens zijn pro ces heeft hij wel bekend dat hij de po litie met het geweer op een afstand heeft gehouden en dat hij een brandwacht daarmee heeft gewond. Na ontslag uit het ziekenhuis ui haj opnieuw moeten terechtstaan. selijke partijen werd bevrijd. God werd weer absoluut gesteld en dat dit alles niet slechts theologische maar ook politieke betekenis had zou later blijk- ken, in de nazitijd vooral. Het was toen in 1934 dat de Duitse „Be kennende Kirche" als geharnast protest tegen de pogingen der nazi' om de Kerken gelijk te schakelen, de zoge naamde Barmer Thesen opstelde. Het Karl Bath, toen oogleraar in Bonn, i.ontwieip. eên en wanneer'VH rthiaftisme het hieruit opmaken hierin proeven: „Wij verwerpen de valse leer als kan en moet de Kerk als bron van haar ver kondiging buiten en naast het enige woord van God ook nog andere ge beurtenissen en machten, gestalten en waarheden als Gods openbaring er kennen". Geen andere machten ook al heet ten die nationaal socialisme. Geen an- dere gebeurtenissen ook al heetten die machtsovername. Stempel Barth, in 1935 geschorst, is de rest van zijn leven als hoogleraar in Bazel, in zijn eigen vaderland, werkzaam ge weest. Zijn theologische werk is van een angstaanjagende omvang. Men den- ke slechts aan zijn „Kirchliche Dogma- tik" in die telkens weer nieuwe delen. Zijn invloed heeft zich niet tot Zwitser land en Duitsland en niet tot de anti nazistische activiteit van de Beken nende Kirche beperkt. Zijn afwijzing van specifiek christelijke organisaties, partijen en verbanden heeft in Neder land stimulerend op de zogenaamde doorbraakgedachte gewerkt. En ook los daarvan heeft Barth zijn stempel op heel de vooral n a-oorlog - se ontwikkeling van de Nederlandse theologie gedrukt, ook voor wat hen betreft die hem niet in elk opzicht kon den volgen. Dit heeft tot bijzondere ban den tussen Nederland en Barth geleid, men denke maar aan namen als Mis- kotte. Van Niftrik, Berkouwer en aan de kl ing rond „In de Waagschaal". Barth heeft op wie hem kenden een met weinig of niets le vergelijken in druk gemaakt. Hij was nu eenmaal een gigant met humor. „Wees een man en wordt geen Barthiaan" zo'n woord was voor die humor typerend. Zoals ook zijn voorliefde voor Mozart voor hem kenmerkend was. In zijn studeerka mer hing hel portret van Mozart naast dat van Calvijn: een schijnbaar para doxale tegenstelling maar. althans hier bleek de man van het „gans andere" tot een verrassende synthese in staat. Voltrok zich de laatste tijd In de nog steeds gastcolleges gevende Karl Barth een verandering? Zeker, hij stel de zich vanuit zijn gedachtengang uiteraard afwijzend op tegenover de nieuwere theologie, van Robinson moest hij niets hebben. Maar aan de andere kant gaf het onderwerp van zijn thans onderbroken colleges over niemand minder dan Schleiermacher te den ken. Hij scheen al was hij uiterlijk heel oud en zwak geworden, onverwoest baar maar is nu toeh ook door meedo genloze dood geveld. PRAAG (Reuter-AFP) De voorzit ter van het Tsjecho-Slowaakse parlement. Josef Smrokvsky, heeft opnieuw gezegd tegen de door de regering ingestelde be perkingen op reizen naar het buitenland te zijn en de progressieve beweging niet te zullen verraden door uit de poli tiek te gaan. In een vraaggesprek met het Praag se avondblad Vecerni Praha zei Smrokv sky dat de nationale vergadering on der zoekt of deneiabapjfckingen legaal zijn. Volgens hem zqu J^piaatregel vertra ging tot gevolg hebben gehad in de te rugkeer van Tsjecho-Slowaken die na de Russische inval waren uitgeweken. Ver wijzend naar berichten volgens welke hij zich uit het politieke leven zou terugtrek ken. zei Smrkovsky: „Ik ben niet be reid het front te verlaten dat ik in het begin van dit jaar heb helpen vormen. Ik ben altijd voor een open politiek ge weest, voor een politiek waarbij alle partijleden en 't gehele volk op de hoog te kunnen worden gehouden van hetgeen gebeurt en wordt voorbereid opdat zij hun mening daarover kunnen laten ho- De Japanse schrijver Jasunari Kawabata ontvangt uit handen van koning Gustaaf-Adolf van Zweden de Nobelprijs voor literatuur. Op de achtergrond prinses Christina en prins Bertel. STOCKHOLM (AFP-DPA) - Op 'n plech tige bijeenkomst in Stockholm heeft ko ning Gustaaf van Zweden gisteren zes Nobelprijzen uitgereikt De Amerikaan se hoogleraar Luiz Alvares kreeg de No belprijs voor natuurkunde voor 1968. De Amerikaanse professor Lars On- singer die voor scheikunde en de Ame rikanen Robert Holley, Gobind Khorana en Marshall Nirenberg, die voor genees kunde. De Japanse auteur Yasoeni Kwabata ontving de Nobelprijs voor let- lerkunde. De zes winnaars kregen een oorkonde en een gouden medaille met de beeldenaar van Alfred Nobel. Het aan de prijs verbonden geldbedrag zou van daag verstrekt worden. Tijdens een plechtigheid aan de univer siteit van Oslo ontving de Franse hoog leraar René Cassin dinsdag de Nobel prijs voor de vrede. In zijn dankwoord waarschuwde de 81-jarige Cassin, die president geweest is van het Europese hof voor de mensenrechten, voor de ge varen die de kernenergie voor de mens heid niet zich meebrengt. NIEUWE BEKENTENIS UTRECHT (ANP) De 26-jarige Utrechtse moordenaar Hans van Z. zal tijdens zijn omvangrijke berechting in februari van het volgend jaar ook van de moord op de 26-jarige Rotterdamse lerares Elly Hagers worden beschuldigd. De verklaringen, die de Utrechter in dc loop van dit jaar over deze moord in de Maasstad heeft afgelegd, zjjn van dien aard, dat de officier van justitie in Utrecht voldoende aanleiding zag hem ook deze vierde moord ten laste te leg gen, zo zei vanmorgen mr. \V. H. Over- beek. hoofd arrondissementsparket van de Utrechtse rechtbank. De rechtbank zal op korte termijn beslissen of deze verklaringen als bekentenis kunnen gelden. De officier van justitie, mr. A. Somer- wil, is met de berechting van Hans van Z. belast. Zijn eventuele plaatsvervan ger is de officier van justitie, mr. J. C. van den Berg. Deze verklaarde, dat zo wel de eigen verklaringen van Van Z. als de gegevens van de Rotterdamse politie voldoende zijn geweest om de Utrechter ook de Rotterdamse moord ten laste te leggen. Eleonora Hagers-Segov werd In de nacht van 22 op 23 juli 1964 vermoord in haar pension aan de Rotterdamse zeggen de protestantse kerkvader van die eeuw? Ook die „functie" immers heeft hij bekleed: de raadsman van ve len en de wegwijzer van velen, ook als j het om politieke zaken ging zoals de verhouding tot hel communisme. Ook als het daarom ging. want God mocht dan de „gans andere" zijn, toch was in Jezus Christus de kloof tussen aarde en hemel overbrugd. Waar dat een feit i was, paste geen wereldmijding, doch 1 weer solidariteit met die wereld en de mensen die haar bewonen (ADVERTENTIE) Itë&Dampo Hogere uitkering op Indonesische schadeclaims (Van onze parlementaire redactie DEN HAAG Minister Witteveen ls bereid een hogere uitkering te geven op de claims, die zijn ingediend wegens door Indonesië berokkende schade. D|e regering wil het aanvankelijk overeen gekomen percentage van uilkering ver hogen van 15 tot 50 procent, met een maximum van f 250.000.-. Het uitkerings percentage voor personen wordt ge bracht van 15 op 25 procent van de claims, ook met een maximum van een (Van onze correspondent) kwart miljoen ROERMOND Conform de Minister Witteveen wil 't al ingedien- vandaag een 58-jarige adjudant IJsclubdwarsstraat. Enige uren later vonden huisgenoten de jeugdige Rotter damse lerares dood op haar bed liggen met een gapende wond in haar keel. Het zware broodmes, waarmee het misdrijf was gepleegd, lag naast het bed. In de loop van het uitgebreide onder zoek meenden de Rotterdamse politie en justitie tot tweemaal toe de dader van het misdrijf te hebben gevonden. Eerst arresteerde men de echtgenoot van de vrouw van wie zij, Elly, sinds een maand gescheiden leefde, maar de politie moest de man na enkele dagen op vrije voeten stellen wegens onvoldoende aanwijzin gen. Langer werd destijds de 23-jarige tekenaar Ad van L. vastgehouden. Na dagenlang op het politiebureau en in het huis van bewaring te zijn verhoord,- werd de tekenaar op 6 augustus 1964 op vrije voèten gesteld door de officier van justitie, mr. De Jong. Enige maanden geleden, toen hij op tournee ging langs een aantal Neder landse plaatsen, waar men nog met enige onopgeloste en aan de Utrechter toege schreven moorden zat, is Hans van Z. ook bij de Rotterdamse politie op be zoek geweest om er te praten over de zaak IJsclubdwarsstraat. Hij zou toen al eens de moord op Elly Hagers hebben bekend. Deze bekentenis trok hij echter later weer in. De Rotterdamse politie is er overigens ook nu niet van overtuigd, dat de nieuwe bekentenis van de Utrechter Jang stand zal blijven houden. Men vreest dat er maar weinig bewijs materiaal voorhanden is als de Utrech ter zijn daderschap opnieuw zou ont kennen. Het ligt in de bedoeling dat nog deze maand de dagvaardingen legen Van Z. worden uitgebracht. Daarin wordt hij beschuldigd van vier moorden en één poging tot doodslag met voorbedachte rade. De dagvaardingen betreffen verder de moord op de 37-Jarige Coby van der Voort uit Amsterdam (29 april 1967), de moord op de bejaarde winkelier in feest artikelen J. A. Donse uit Utrecht (31 mei 1967) en de moord op de alleenwonende veehouder Reijer de Bruijm uit Heeswijk bij Montfoort (12 augustus 1967). De moord op Elly Hagers werd gepleegd op 23 juli 1964. De poging tot doodslag geldt de 66-jarige weduwe W. Woorfc- meijer-Nikkel uit Utrecht op 13 decem ber van het vorig jaar. de wetsontwerp in deze zin veranderen. Dit heeft tot gevolg dat het uitkerings percentage op de staatsclaims wordt ver minderd tot ongeveer 10.5 procent. De verhoogde uitkeringen komen n.l. ten dele ten laste drag van onge' i de rijkspolitie uit Venray door de Roer- mondse rechtbank veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf voorwaarde lijk. De politieman heeft twee weken ge leden terecht gestaan wegens mishande de Staal tot een be-1 ling van arrestanten. De adjudant was 85 miljoen gulden, j al eerder ontheven van zijn functie als Drie ton voor tekening van Rembrandt LONDEN (AFP-Reuter) Een pen tekening van Rembrandt: „De bespotting van Christus", heeft dinsdag op de vei ling van Sotheby in Londen ruim 300.000 gulden opgebracht. Een woordvoerder van Sotheby achtte dit een bijzonder ho ge prijs. De tekening is verkocht aan aan kanethandalaa» te Düeeeldorf. Roofmoordenaar nog niet aan West-Duitsland uitgeleverd (Van onze correspondent GELEEN De minister van Justitie heeft nog niet beslist, dat de twee we ken geleden in Geleen gearresteerde 33- jarige Heinrich K. uil Essen, die ver dacht ivordt van het plegen van een dub bele roofmoord, man de Westduitse ju stitie wordt uitgeleverd.'De arrondisse mentsrechtbank in Maastricht sal de uitlevering eerst voor toelaatbaar moe ten verklaren, alvorens de minister een beslissing op het verzoek tot uitlevering neemt, zo deelde ons mr. W. Moors, of ficier van justitie, mee. Heinrich K. werd voor een nieuw ver hoor door de Mordkommision uit Mün- ster van Maastricht naar het Geleense politiebureau gebracht, waarvan hij dinsdag weer terug gebracht werd naar het huis van bewaring te Maastricht. Hij blijft de dubbele moord ontkennen Heinrich K. wordt ervan verdacht op 6 oktober in Oelde. (Münsterland-West- falen) op beestachtige wijze een 67-ja- rige vrouw en haar 39-jarige dochter te hebben vermoord, waarna hij met 2000 Mérk de woning verliét. Onder leiding van hoofdcommissaris Weids uit Mtins- ter trachtte de Mordkommission deze trieste dubbele moord op te lossen. Men wist het spoor van de voortvluchtige Heinrich K. te volgen, maar telkens als de Mordkommission dacht de man in handen te krijgen, was de vogel gevlo gen. Het spoor leidde uiteindelijk naar Geleen, waarop de Mordkommission contact opnam met de Geleense politie. Deze slaagde erin de gezocht© Heinrich K. die zich ruim een week onder ara valse naam in Geleen ophield, ta arrw-

Leidse Courant | 1968 | | pagina 9