WALMUREN AAN RAPENBURG WORDEN VERNIEUWD Vanavond Hoger percentage rijksbijdrage schaatsen? voor gemeentelijke sociale zorg Opening door burg. van der Willigen BEJAARDE MAN AANGEREDEN DOOR AÜTOBUS Sociale taak woningwetwoningen overgenomen door oude huizen met lage huren Ardito-kwintet speelde voor Leidse Kunstkring BIOSCOPEN MARKTEN AKTIEVE BEZORGERS PAGINA DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 11 DECEMBER 1968 Kosten per meter: f2500- De Sportstichting Leiden is vanmor gen druk doende geweest de tennisba nen van Roomburg en het Leidse Hout onder water te zetten. Naar de directeur van de Leidse Sportstichting, de heer G. Philipse, ons meedeelde zal alles In het werk worden gesteld reeds van avond de banen open te stellen. Of dat echter zal lukken is niet waarschijnlijk, omdat de vorst vandaag mogelijk nog te licht is geweest om een laagje water van enkele centimeters te doen bevrie zen. Zet de vorst door, dan zullen mor genavond en misschien ook morgen overdag de banen van 't Leidse Hout en Roomburg open gesteld worden. ADVERTENTIE Niet voor alle gemeenten wense lijk B. en w. Iieben een Memorie van Ant woord uitgegeven naar aanleiding van een door de raadsfracties samengesteld algemeen verslag speciaal met betrek king tot het ln 196» door b. en w. te voeren financiële beleid. Namens een van de fracties was de vraag naar vo ren gekomen of er voor de gemeente, gezien de structurele opbouw van de Leidse bevolking, aanleiding is om recht streeks, dan wel via daartoe geëigende kanalen, te streven naar en te pleiten voor een gewijzigd, d.w.z. voor Leiden hoger percentage in de normvergoeding van het Rjjk in de kosteu van sociale zorg (thans algemeen vastgesteld op 80%). B. en w. delen mede dat de vergoeding van 80% van de kosten van sociale zorg be rust op een tydeiyke maatregel i.v.m, de inwerktreding van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten. De bedoeling is, dat geleidelik weer wordt teruggekeerd tot het wettelijk systeem, waarbij de uitkering, gebaseerd op de gemiddelde uitgaven van het totaal van alle gemeen ten in het verleden, geacht wordt 80% van de uitgaven in het uitkeringsjaar te benaderen. Voor de individuele gemeenten kan dit dus afwflken. B. en w. achten het echter niet onmogelijk, dat bovenbedoelde tij delijke regeling wordt gehandhaafd. De Sterke stijging De kosten van sociale zorg zijn in Leiden in de laatste jaren zeer snel ge stegen, hetgeen moge blijken uit de vol gende indexcijfers, waarbij de uitgaven voor sociale zorg in 1964 op 100 zijn gesteld: 1964, 100: 1965, 116; 1966 154; 1967 202. ,Het tenlaste van de gemeente blijven de gedeelte, gemakshalve te stellen op 20%, neemt in overeenkomstige mate toe. B. en w. onderzoeken thans hoe de uitgaven voor sociale zorg. omgerekend in een bedrag per inwoner, over het laatst afgesloten dienstjaar (1967) zich verhouden tot die in andere gemeenten en in hoeverre een eventuele afwijking moet worden toegeschreven aan de ver schillen in de structurele opbouw van de bevolking. Indien de resultaten van het onderzoek daartoe aanleiding geven, zullen zij overwegen te bestemder plaat se te pleiten voor verhoging van het percentage van de uitkering volgens de factor sociale zorg, in verband met de structurele opbouw van de bevolking. Minder andere uitkeringen Een zodanige verhoging zou dan even wel gelden voor alle Nederlandse ge meenten en een zwaardere belasting van het gemeentefonds ten gevolge hebben, zodat in dat fonds voor de andere uit keringen minder beschikbaar zou blij ven. Op grond van deze consequentie kan niet verwacht worden dat alle gemeen ten een verhoging van bedoeld percen tage ambiëren. Vernieuwde walmuren goedkoper dan dempen Aan weerszijden van het water ran het Rapenburg, zuidelijk van het Acade miegebouw, Is men bezig ongeveer 80 m walmuur te vernieuwen. Tevens worden deze Rapenburggedeelten voorzien van Deze „loopgraaf" is ontstaan door dat de oude walkant voor herstel werkzaamheden droog is gelegd. Rechts op de foto de tijdelijke wa ter-beschoeiing en links de oude walkant, waar men de bomen met tederheid behandelt. Op de achter grond het Academiegebouw. een riolering. Hoewel de nog geen vier ton bedraagt, is het toch een onderdeel van een belangrijke kos tenpost. Met het vernieuwen en repare ren van de 14 km walmuur, 7 km hoge beschoeiing en 35 km eenvoudige oever voorzieningen ln Leiden zijn in de toe komst ettelijke miljoenen gemoeid. Het ligt in de bedoeling, dat als men tot vernieuwing of reparatie van wal muren overgaat tevens onder het aan grenzende wegdek riolering aan te leg gen. Per strekkende meter komen de gecombineerde kosten, met de huidige prijsberekening, op bijna 2500,-. Deze kosten staan echter nog niet in in verhouding met de kosten, die opge bracht moet worden als m ende grach ten wil gaan dempen. Als men rekent, dat de demping van Langegracht en Oostdwarsgracht (ca. 820 meter) ruim 3 miljoen heeft gekost, dan moet men wel tot de conclusie komen, dat de kos ten van eenmaal vernieuwde of gerepa reerde walmuren, die weer een eeuwig heid meegaan, een stuk goedkoper zijn. Verwey-mavo in gebruik genomen Burgemeester Van der Willligen heeft gistermiddag de openbare Wethouder Verwey-mavoschool (Rembrandt-scholen gemeenschap) aan de Sumatrastraat (Leiden-Noord) officieel geopend. De school werd 10 september jl. reeds in gebruik genomen. Het aantal leerlingen bedraagt momenteel 171. Bij het vast stellen van de capaciteit van de school is rekening gehouden met de toekom stige Merenwjjkbewoners. Bij de officiële opening gistermiddag zei burgemeester Van der Willigen blij te zijn, dat er ondanks de financiële situatie nog zoveel op schoolgebied wordt gedaan. HQ sprak de hoop uit, dat de school „lekker gaat draaien". De rector van de Rembrandt-scholen- gemeenschap, dr. J. W. Blom, was ook blij met deze hem „in de schoot gewor pen dependance". De Ryksinspecteur, de heer L. J. Stortenbeker betreurde het daarentegen, dat het wel de Rembrandt- scholengemeenschap is, maar niet de Rembrandt-gebouwengemeenschap Namens de oud-leerlingen bood de heer G. Blesot de school een platen- projector aan. Gistermorgen om 7.30 uur ls een 89- jarige Leidenaar, de heer M. C. H., aan gereden door een autobus, toen hij plot seling de Rijnsburgerweg overstak. Een personenauto, die voor de bus reed kon nog juist naar links uitwijken. Aan het ongeluk, dat zich voordeed in de na bijheid van de Anna-kliniek, hield de bejaarde man een wond aan het linker oog en een zware hersenschudding over. Per EHD werd hij naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Voorzitter bond huiseigenaren: PROMOTIE 0P TIJDSCHRIFT ARTIKELEN IS MOGELIJK HERDENKING KARLBARTH De Theologische Faculteit van de Leidse Universiteit houdt op donderdag 12 december van 13.15 tot 14.00 uur een herdenkings bijeenkomst in het Acade mie-gebouw aan het Rapenburg. Prof. dr. H. Berkhof zal spreken over „Blijvende elementen in het werk van Karl Barth" en prof. dr. S. J. Hoeder- daal over „Dogma en cultuur by Karl Barth". Voorlopige regels opgesteld Het college van rectores magnifici heeft richtlijnen aanvaard voor het pro moveren op tijdschriftartikelen. Voor lopige regels zijn opgesteld. De ervaring zal moeten leren, wat er eventueel aan zal moeten worden veranderd. Dit blijkt uit het informatieblad van de Leidse Universiteit. De wenselijkheid van het verkrijgen van de doctorstitel op grond van een reeks artikelen in tijd schriften is gebleken. In veel gevallen wordt in wetenschappelijke tijdschriften reeds gepubliceerd wat voor publikatie gereed is. Dergelijke publikaties kunnen dikwijls niet worden opgezouten tot het werk geheel voltooid is. Zeer veel tijd schriften nemen alleen maar artikelen beperkte omvang op. Bovendien blijkt, dat in veel gevallen de publikatie van een proefschrift min of meer weg gegooid geld is. Een dissertatie komt veel minder onder ogen van geïnteres seerden dan tijdschriftartikelen. Uit de regels, die voor de Leidse uni versiteit uit de richtlijnen zijn voortge vloeid, blijkt, dat nog niet verschenen publikaties als vermenigvuldigd manu script aan de andere kunnen worden toegevoegd. Een internationaal of Euro pees in te stellen „Dissertation Abstract Seryice" dient alle dissertaties snel we reldbekend te maken met vermelding, waar de diverse artikelen zijn gepubli ceerd, waaruit de dissertaties zijn sa mengesteld. Het documentatiemateriaal, dat voor de beoordeling nodig is en dat niet ln de publikaties kon worden opgenomen, dient de promovendus ter beschikking van zijn promotor te kunnen stellen. Deze andere vorm van presentatie van de dissertatie dient aan de eisen van wetenschappelijke relevantie. verant woorde methodologie en logische op bouw te beantwoorden. ONROEREND OUD GOED BIJNA NIET MEER RENDABEL „Het woningbouwbeleid, dat deze regering en voorgaande regeringen voert, ligt totaal scheef. De sociale taak van de woningwetwoningen is helemaal overgenomen door de oude woningen met de lage huren, want daarin alleen kunnen diegenen wonen met een salaris, dat ligt ver beneden de welvaartsgrens, terwijl in de woningwetwoningen alleen diegenen kunnen wonen met een salaris dat ligt bóven de welvaarts grens. De huiseigenaren van die oude woningen zijn daar de dupe van. De huren van die oude woningen worden te laag gehouden, waardoor het merendeel van het onroerend oude goed niet meer rendabel is." Tot'deze uitspraken kwam de voorzitter van de Neder landse Bond van Huis- en Grondeigenaren, de heer S. i. Mook, op een ledenvergadering van de afd. Leiden, die gisteravond in de Grote Burcht werd gehouden. zijn by de aankoop van krotwoningen en percelen, die in een saneringsplan lig gen. „De gemeentes ontvangen 80 pre. subsidie van het Rijk en die 20 pre., die ze zelf moeten opbrengen kunnen ze ge makkelijk financieren uit de opbreng sten van latere grondverkopen". De heer Mook raadde de Leidse huisei- Vrije huren Het huurvraagstuk is volgens de heer Mook alleen dan op te lossen als geko men wordt tot vrije huren. Er is voor de regering geen enkele reden de vooroor logse woningen buiten de huurverhogin gen te houden, aangezien de verhouding lasten, huur, marktioaarde van het huis tiog lang niet aangepast is. De voorzitter van de huiseigenaren pleitte voor een zo snel mogelijk liberali satie-proces van dé woningbouw en voor vrije huren. Inzake de ministeriële nota aangaande het oude woningbestand merkte de heer Mook op, dat de gemeen tes actiever en niet zo krenterig moeten Leids doctorandus promoveert te Wageningen j jyj01.oen begint begrotingsbehandeling Gisteren promoveerde aan de Land bouwhogeschool te Wageningen drs. J. E. Boeke, op een proefschrift geti teld: „Evaluation of postharvest trends of respiration rates and softening of apples and tomatoes." Promotor was prof. dr. E. C. Wassink, hoogleraar in het Plantenfysiologisch Onderzoek en de Fysiologie der Planten. Het onderzoek werd tussen 1949 en 1961 verricht aan het Instituut voor Bewaring en Verwerking van Tuin- bouwprodukten, toen drs. Boeke aan dit Instituut verbonden was. Hij kwam daar enige jaren na het afleggen van het doctoraal examen biologie aan de Leidse Universiteit. Drs. Boeke is de eerste die met een doctoraal- examen van een Nederlandse Uniersileit aan de Landbouwhogeschool promoveert tot doctor in de Landbouwwetenschappen. De aard van zijn loopbaan heeft hier bij een beslissende invloed gehad. Het proefschrift behandelt het ont werpen en testen van methodieken, waarmee fysiologische veranderingen in een groot aantal afzonderlijke vruch ten (b.v. in hun ademhaling) tijdens de bewaring kunnen worden gemeten, onder voorwaarden, die zoveel moge lijk met die van de bewaring overeen komen. Julius Enno Boeke werd op 24 juni 1913 te Weltevreden, Java ge boren. Hij volgde o.m. middelbaar on derwijs in Leiden. In de laatste plaats slaagde hij in 1931 voor het diploma HBS-B. Van 1931-1941 studeerde hy biologie aan de Rijksuniversiteit van Leiden. In 1941 slaagde hij voor het doctoraal examen, hoofdvak plantkun- de. met dierkunde en statistiek. Sinds I J„ .1 1963 is hij Hoofd van de afdeling Zui- IIUUI L/C111M^ I ddU verheidsonderzoek van het Rijksproef station voor Zaadcontróle te Wagenin- gen. LEIDSE AGENDA de efflcli WOENSDAG 11 DECEMBER Zonierzorg St.-Augustinusvereniging (onderwijzers). Vergadering 18.45 uur Kerk Oude Vut -v Concert Jeugd- „j "j, Wegens krappe financiën VOORLOPIG PERSONEELSSTOP OP STADHUIS De uitkomsten van de rekeningen en het beeld van de begroting voor 1969 hebben het college van b. en w. doen besluiten tot 1 januari 1970 geen uit breiding van personeel meer toe te staan, tenzij dit niet zou leiden tot vergroting van heit begrotingstekort. Vacatures, welke ontstaan, zullen slechts mogen worden vervuld indien b. en w. daartoe uitdrukkelijk hebben besloten. Een en ander delen b. en w. van Lei den aan de raad mede in hun Memorie van antwoord op vragen betreffende het in 1969 door het college te voeren finan ciële beleid. Het behoeft geen betoog, aldus b. en w. dat in de gegeven om standigheden door het college streng zal worden toegezien, dat de verleende kredieten niet worden overschreden en i dat b en w- uiterst spaarzaam zullen zijn met het voorstellen van suppletoire in de genaren aan oude woningen zoveel gelijk te verbeteren. „Bij eventuele vrije huren kan voor verbeterde woningen meer huur gevraagd worden, dan voor niet verbeterde woningen". De vergadering nam het voorstel var het bestuur om over te gaan tot contri butie-verhoging met algemene stemmen aan. Door deze verhoging kan het be staande tekort van ruim ƒ4000,ge dekt worden. Politieke belangen De voorzitter van de afd. Leiden, de heer J. v. Iterson vond 't verheugend te constateren, dat de huiseigenaren de laatste tijd meer begrip bij de huurders ondervinden. „De huurders zien in, dat vooral van de z.g. bevroren huren het onderhoud van dat bezit veel vraagt en dat vele verhuurders daaraan tekort komen. Minedr prettig vond de heer v. Iterson de uitgestelde huurverhoging van 1 jan. naar l april. „Bij elke huurverhoging spelen de politieke belangen een grotere rol, dan de zakelijke. De arbeidsvrede en rust worden uitgespeeld over de rug van de huiseigenaar, aldus de heer Iter- Nieuwe klankenreeksen verrassing bij Onslow kamerorkest 20.00 Schouwburg Nieuw Rotterdams To neel „Plaze Suite". 20.00 uur. St. Liduinaschool, Laminenschansweg: Bijbelcursus door pater dr. Terstroet, 20.00 uur. DONDERDAG 12 DECEMBER Schouwburg Nieuw Rotterdams To neel „Plaza Suite". 20.00 uur. VRIJDAG 13 DECEMBER De Burcht „Selskip Fryslkn". 20.00 u. UVS-kantine Afscheidsreceptie J. Wondergem. 20.00-22.00 uur. Ambachtsschool Haagweg Filmavond VOLA 20.00 uur. ZATERDAG 14 DECEMBER Schouwburg „Tot ieders Genoegen". Toneel „Narcose". 20.00 uur. Zekerheidshalve in het gesproken woord te I hebben b. en w. richtlijm steld voor de spreektijdoeperkiiig bij mondelinge behandeling mui de begro- krëdiëten Betrokken vragen ting 1969. Het college doet en dringend raa(1 ge3tHd naar aanleiding Keling tuele gevolgen voor de gemeentelijke hulshouding van de niet-slultende begro- ilsledi eel mogeiyk te will hekend begint de rand donderdagavond 12 december a.s. om half aelu, dus mor gen, aan zijn „jaarlijkse kluif". De werkelijke spreektyd kan volgens b. en w. maximaal gesteld worden op 27 uur. dit is 1620 minuten. B. en w. willen daarvan 600 minuten voor zich zelf reserveren. Voor de raadsleden res teert dan 1020 minuten. Voor algemene beschouwingen krygt iedere fractie 45 minuten toegedeeld (30 minuten in eer ste, 15 minuten in tweede instantie). De beschikbare tijd kan dan als volgt worden verdeeld (resterende 705 minu ten): P.v.d.A. 252 mniuten, KVP 190 minuten. Prot. Chr. 169 minuten, WD 128 minuten. PSP 107 minuten. Nood- raad 107 minuten, CPN 66 minuten. ting - 1969. Prof. mr. Feenstra ere-doctor De Universiteit van Montpellier heeft het eredoctoraad in de rechten verleend aan prof. mr. R. Feenstra. hoogleraar in het Romeinse recht en zijn geschiede nis aan de Leidse Universiteit. De bul en de onderscheidingstekenen zullen hem in de eerste helft van januari worden uitgereikt. Prof. Feenstra is reeds ere doctor van de Universiteit van Dyon en de werd gisteravond door het Ardlto-blaas- kwintet gegeven in de Stadsgehoorzaal. Dit Nederlands kwintet bestaat uit Paul Verhey, fluit, Rob Visser, hobo, Sjef Douwes, klarinet. Peter Hoekmeyer, hoorn, en John Mostard, fagot. Het pro gramma bevatte muziek uit de 18e, 19e en 20e eeuw, zodat eniger mate een vergeiyklng mogelijk is tussen het mu zikale denken van „toen en nu" en ln de vormgeving. De blazers werken in verschillende bekende orkesten. Ongeveer drie jaar geleden hebben zij zich verenigd tot een blaas-kwintet onder de naam „Ar- dito". Deze naam is een muziekuitdruk- king, zoals Allegro. Andante enz. Ardito komt zelden voor. Liszt heeft het eens gebruikt om ..levendig, vurig" aan te duiden. Het gisteravond spelende kwintet, be horende tot de jonge garde, heeft ge toond zijn Instrumenten technisch vol komen te beheersen qua embouchure en toonvoortbrenging. Maar als wij denken aan het in 1957 opgerichte „Danzi-Kwin- tet" dan moet de faam nog komen. De mogelijkheid is echter zeer zeker aan- BEGONNEN WERD met een der kwartetten, nl. die in g kieln van Fr. Danzi. Het werd in een fris tempo gegeven, maar werd in het menuetto te snel doorgevoerd, zodat het gracieuze verloren ging. Ook was het samenspelen nog niet gevonden. De overgang naar de 26-jarige componist W. F. Bon was groot. Uitgevoerd werd zijn in 1966 ge schreven kwintet (op. 13). Hoewel knap geschreven, heeft hij ons nog niet kun nen overtuigen wat hij wil met zyn a-tonaliteit, welke richting hy uit wil. Dan is het andere eigentijdse werk van J. van Vlijmen (geb. 1935) sterker ge bouwd op een 12 tonenreeks. En hy weet wat hy met het thema kan doen. Het kwintet heeft deze twee moderne werken met overgave en elan gespeeld. Op het programma prykten nog wer- sn van J. Ibert, Stanitz en Onslow. Van Ibert drie korte pastorale stukjes, pret tig in het gehoor, maar daar is alles mee gezegd, behalve dat zy zeer mooi werden gespeeld. Van Stamitz hoorden wy een kwartet in Es gr. t. dat wy met groot genoegen hebben beluisterd. Een grote verrassing was het kwintet in F. G. Onslow, een E®g.-Fr. componist uit 1784-1853. Geheel nieuwe klanken reeksen in de 18e en 19e eeuwse muziek, vooral voor ons, die zo ingesteld zijn op de Duit8-Oostenrykse componisten uit die tyd. Een meer dan harteiyk applaus viel deze vijf kunstenaars ten deel. THEO TEN HOOVEN OUD PAPIERAKTIE voor vorige week zaterdag aange kondigde oud-papieraktle kon op het laatste moment geen doorgang vinden omdat geen vrachtauto beschikbaar was. Men kan er oprekenen dat a.s. zaterdag in ieder geval het oud papier wordt op gehaald. INZAMELING COMITéKERKEBOUW Nu mag worden aangenomen dat alle glro-overschryvlngen binnen zyn 1b het eindresultaat bekend van de inzameling, die door het comité „Kerkenbouw" en kele weken geleden werd gehouden in de parochie $int-Jans Onthoofding en de H. Kruisverheffing. Onder het mot to „Samen sterk voos de nieuwe kerk" de opbrengst 5.663,37. De films in de week van 5-12 dec. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Camera: Het wonder van de liefde prol. (strikt volw.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterd. nachtvoorstelling 23.30 uur: Dagboek van een kamer meisjes (str. volw.). Lldo: De meedogenloze achtervolger (18 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30. 4.45, 7.00 eu 9.15 uur. Donderdag geen avondvoorstelling. Luxor: De jonge wolven (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 eD 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Donderdag geen avondvoorstelling. Studio: De pussycats van het oude Rome (prol. - 14 jr.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Les Biches (str. volwassenen) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Het gaat er heet aan toe (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Vrijdag en zaterd. nachtvoorstelling 23.30 uur: De muis die brulde la JA. KORRELTJE Omheiningen zyn uit den boze: zij hebben nog nimmer geluk gebracht. PUNT Eenzaam baantje. LEIDEN, 11 dec.. Groente Cham pignons 240-275: appelen 16-17; peren 15-77; aardappelen 13: andyvie 48-81; boerenkool 38-51; rode kool 29-35; groe ne kool 24-29: prei 48-79: spruiten A 123- 143, idem B 130-140; uien mlddelfyn 8- 31; witlof 129-180. alles p. 100 kg; knol- seldery 38-48; sla 16-28, per 100 stuks; peterselie 37-54; selderij 41-51, p. 100 bos WOERDEN, 11 dec., Kaa* Aan voer 3 partyen, notering 4,15-4.25; han del kalm. R.A.VEEN, 10 dec.. Bloemen Am. Anjers Sim Rose 36-55, Sim Rood 44-52. Rozen: Garnette en Carol 25-36, Zorlna 30-40, Bridal Pink 26-61, Sonora 33-51. Nordia 45-65, Spanish Sun 32-40, Bacca ra 33-68, Roswhite 27, Nerine Pink Triumph 98, Ilex Verticulata 65-1,10 p.st. Troschrysanten Red Rolinda 1,40-1,65, Long Island 1,25-1,80, Orchid Beauty 1,35-1,60, Luyona 1,65, Dragon 1,60, White Spider 2,65, Tros gemengd 1,75- 1,90, Freesia Golden Yellow 1,05-1.90, Narcissen: Early Glory 1.35-1,45, Bux ton 75, Carlton 1,60, Helios 1.05. Tulpen: Paul Richter 3,20-3,25, Levant 2,00 p bos. P.P. Radicalen koos definitief bestuur Maandagavond vergaderde de P. P. Radicalen in rest. „Centraal". In haar openingswoord zei de voorzitster, mevr. H. v. Eerd-Coppens. dat ten aanzien van het zoeken van contacten, met andere partyen het op landelijk gebied gemak- keiyker tot stand kwam dan plaatselijk of regionaal, hoewel er reeds in Leiden enkele positieve reacties wraen van PSP en PvdA. De bestuursverkiezing leidde tot sa menstelling van een definitief bestuur, waarin zitting namen mevr. Van Eerd- Coppens. mevr. Duindam-Raaphorst, mevr. Otten-Scholten en de heren Han Daamen en drs. G. H. J. Krudde. Mevr. H. van Eerd-Coppens werd tot voorzit ster gekozen, mevr. Duindam-Raaphorst penningmeesteresse en mevr. Otten- Scholten le secretaresse. Daarna werd een contactcommissie sa mengesteld die de kerif zal gaan uitma ken, van de gesprekken met andere poli tieke partijen, ook in aangrenzende plaatsen. Ook zal vanaf januari de com missie een studie gaan maken van ge- westeiyke problemen, en het werk van de Gewestraad kritisch gaan volgen. KAARTAVOND P.I.T. *54 Voor de tweede keer dit seizoen orga niseert de tafeltennisvereniging PIT '54 :en kaartavond. Donderdagavond is iedere klaverjaaliefhebber van harte velkom ln het Don Boscohuis. Aanvang 20.00 uur. Voor de bezorging van onze krant ln LEIDEN vragen wy Mooie byverdienste voor scholleren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5