mtrr a Daguerre5 een enthousiast stel foto- en filmamateurs Albert's Corner laat langharige scholier uit restaurant zetten UW MENING MARKTEN Vraag en antwoord op Oegstgeests gemeentebegroting PAGINA 4 DE LE1DSE COURANT MAANDAG 9 DECEMBER 1968 .,0. jongens, het is toch niet te shocking, hè? Kun nen jullie m'n kousenband nu nog zien?" Gelukkig voor mevrouw Van Dam klonk het antwoord uit de studio geruststellend. Die studio wordt gevormd door het enige Leiderdorpse ho recabedrijf, het café van Hoogervorst aan de Does- brug. Daarbinnen is een filmploeg aan het werk van Daguerre, de Leiderdorpse foto - amateurclub. Een groepje geweldig fijne en thousiastelingen. die met camera's, statieven, film- zonnen en reflectiescher- men druk in de weer wa ren voor de opnames van hun vierde speelfilm in on geveer twee jaar tijds. Alleen de inleidende scènes werden daar ver filmd. Professioneel bijna. Met fijn genuanceerde aan wijzingen van cameraman regisseur-scenarioschrijver B. Stevenhagen. Met close- ups tot welhaast 30 cm, met steeds weer herhaalde opnames. En dat alles on der algemene vrolijkheid en met humor. Ook de resterende opna mes, enkele dagen later in het troephuis van de pad- vindersgroep M'Hala Pan- zi in de Houtkamp verlie- Leerzame expositie in Leiderdorpse Scheppings- kerk pen navenant. Weer die humor, die vrolijkheid: di- recht daarop, de uiterste concentratie. Deze speel film, naar een scenario van de heer Stevenhagen, wel ke handelt over het wel en wee van een groepje po keraars is welhaast voorbe stemd een succes te wor den. Tijdens deze laatste opnames was het, dat wij in de gelegenheid waren wat meer te vernemen over Daguerre, vernoemd naar de grote uitvinder en pio nier Daguerre. En wel bij monde van de heer E. S. Prins, 2e secretaris en re dacteur van het cluborgaan „Objectief." „We bestaan nu 3 jaar en tellen ongeveer 40 leden. Dus er is nog alle gelegen heid tot expansie tot 80 a 100 leden. Het liefst jeug digen, hoewel ouderen met hun vaak grote ervaring natuurlijk ook van harte welkom zijn. Iedere in breng is uit ervaring wel kom. De avonden ademen in de eerste plaats een in structief karakter en zo af en toe maar organiseren we wedstrijden." Hij vond het eigenlijk 'n beetje spijtig, dat het le dental niet met het inwo nertal van Leiderdorp mee omhoog was gegaan, hoe wel hij de schuld hiervan toch in de eerste plaats in eigen opzet en initiatief wilde zoeken, doordat er zelden aan de weg wordt getimmerd. Maar dat gaat nu snel veranderen en wel met de komende tentoonstelling. Deze wordt georganiseerd in de Scbeppingskerk van woensdag 11 t/m zaterdag 14 december, met 200 inzen dingen van ongeveer 20 le den. De expositie heeft, ook dank zij haar grote verschei denheid een sterk instructief karakter. Paneeltjes over het ge bruik van een donkere ka mer vinden we er naast een paneel, waarin we alle fa sen van het negatief behan deld vinden. En iets, dat zéér zeker spectaculair ge- vónden zal worden: 'n spio- nagecamera met z'n uiterst kleine negatiefjes en z'n onwaarschijnlijk scherpe vergrotingen. Ter afwisseling van al die paneeltjes heeft de bekende beeldhouwer Lo Moolenaar een aantal plastieken van zichzelf meegenomen. En ook zeer zeker een aantrek kelijk punt: Bezoekers krij gen de kaAs om hun me ning ten beste te geven over 't tentoongestelde. De keu ze-foto's worden dan na de tentoonstelling bij wyze van prijs aan de winnaars ge schonken. Het tentoonge steld werk is nu veelal nog in privé doka's ontwikkeld, maar in de zeer nabije toe komst zal er een complete donkere kamer worden ge ïnstalleerd in het souster- rain van Nieuw Ouderzorg, waarvan dan alle leden ge bruik kunnen maken. Dit, naast nog enkele andere activiteiten, krygen de club leden allemaal voor f 3. per maand. De openingstijden van de tentoonstelling zijn elke dag van 18.00-23.00 uur; zater- agd van 10.00-18.00 uur. OEGSTGEEST Geschrokken man sloeg met auto over de kop De 24-jarige Leidenaar B. M. B. sloeg gisteren op de Rijnzichtweg over de kop met zijn personenauto. B. was nl. komende uit de richting Katwijk geschrokken door het licht van een te genligger en raakte daardoor de macht over het stuur kwijt. De bestuurder werd niet gewond; de auto die zwaar is beschadigd werd weggesleept. Wie betaalt stutten van woningen in de Hoekstraat te Sassenhiem Kortgeleden werd geconstateerd, dat de voorgevels van de woningen Hoek straat 21 tot en met 27 (oneven) een zodanige buitenwaardse uitbuiging ver tonen, dat ter plaatse een gevaarlijke situatie is ontstaan. Met het oog hier op hebben b. en w. de eigenaar van de woningen ingevolge de Woningwet aan geschreven de noodzakelijke voorzienin gen uit te voeren, te weten het stutten van ae buitenmuren van genoemde wo ningen aan de zijde van de Hoekstraat volgens een door de dienst van het bouw- en woningtoezicht goed te keuren methode. Betrokkene vraagt van deze aanschrij ving voorziening bij de raad. In het rekest, dat met de aanschrij ving bij de stukken in de raadsporte- feuille is gevoegd, wordt betoogd, dat de verlangde voorziening een onmiddellijk gevolg is van het feit, dat in deze straat door de gemeente zwaar verkeer wordt toegelaten, waardoor de huizen zwaar te lijden hebben. Voorts voert appellant aan. dat hij het gedeelte Hoekstraat, ge legen tussen de hem in eigendom toebe horende woningen, destijds niet aan de gemeente in eigendom zou hebben over gedragen, indien hy had geweten, dat de doortrekking van deze straat ten doel had de straat open te stellen voor onbe perkt verkeer. Hij meent dat de voorzie ningen niet van hem verlangd kunnen worden en verzoekt dan ook de aan schrijving buiten kracht te stellen. Omdat in het bezwaarschrift de nood zaak tot het treffen van de voorzienin gen niet wordt betwist en de kwestie van oorzaak en gevolg bij het doen van een aanschrijving niet relevant is, stellen b. en w. voor het rekest ongegrond te verklaren en mitsdien de aanschrijving te handhaven. Opgemerkt zij, dat betrokkene wordt langs civielrechtelijke weg te zijner töd kan proberen de door hem gemaakte (c. q. te maken) kosten te verhalen op de gemeente. Dipt omazvvemmen In het Zweilandbad kwamen tijdens door de Stichting ter Bevordering van het Zwemonderricht In Leiden en Om streken alle kandidaten in het bezit van het zwemdiploma B. Dit waren: W. Heemskerk, J. W. van der Willigen, J. Wes8elius, A. de Jong, H. de Geus, F. G. van Tol. R. Schenk, P. W. J. Toelen, U. Lut, J. Zandbergen, P. Korpelshoek, A. de Mey, D. de Kier, D. van Egmond, R. P. Salome, W. H. de Feij, E. Galjaard, R. de Graaf, P. G. de Groot, E. M. Beek man, A. P. van Peursem, M. van der Zwet, E. J. van der Weg, M. Rijsdam, M. Zijlstra, A. Woppears A. Hins, M. J. T. den Hollander. M. van Resteren, J. van Resteren, M. Eeuwema, J. Wernars, M. Montanus, M. E. van Egmond, I. W. J. Brouwer, I. Houwaart, J. C. Hensen, H. V. M. Haverkort, A. Brunekreef, T. Zijl- stra, K. Strijk, T. Hogewoning, J. van Egmond, E. R. van der Berg, F. Kor- i pelshoek, H. P. Huyzer, F. Montanus, R. j Neuteboom, H. Linschooten, E. Koree. T. A. Jongmans, J. van Winkel. J. J. F. M. Giezeman, G. J. Kerling, J. Houwaart. J. P. Homan, W. de Jong, H. V. M. van der Meer. J. F. M. R*ahms, T. E. M. Stigter, M. van Vliet, W. van der Mey, M. van der Reijden, M. Koelewijn, N. Mulder, G. Kunst, A. E. Lancel, E. van der Mey, M. K. van Ravenzwaay, E. J. Mentink, J. A. M. Hoogduin, E. M. Beek man, T. Hogewoning, K. Strijk. LE1DSE AGENDA MAANDAG 9 DECEMBER De Burcht (Jaeobazaal) Dialezing op ledenvergadering „De Natuurvriend" (Introduktie toegestaan), 20.00 uur. De Burcht P.S.P. over „De Begro ting", 20.15 uur. Wykgebouw Lamnu-nschans Leden vergadering Wit-Gele Kruis, 20.00 uur. DINSDAG 10 DECEMBER De Burcht Leidse Bond van Grond en Huiseigenaren. Ledenvergadering, 20.00 uur. WOENSDAG 11 DECEMBER Zomerzorg St.-Augustlnusvereniging (onderwijzers). Vergadering 18.45 uur. Ger. Kerk Oude Vest Concert Jeugd- kamerorkest 20.00 uur. Schouwburg Nieuw Rotterdams To neel „Plaze Suite". 20.00 uur. DONDERDAG 12 DECEMBER VRIJDAG 18 DECEMBER De Burcht „Selskip Frysl&n". 20.00 u. ITVS-kantlne Afscheidsreceptie J. Wondergem. 20.00-22.00 uur. Ambachtsschool Haagweg Filmavond VOLA 20.00 uur. ZATERDAG 14 DECEMBER VOORSCHOTEN Geboren: Robertus J„ z.v. C. P. van Vliet en M. J. van der Horst; Johan F., z.v. F. J. Vaes en C. G. van Someren Greve; Marianne L.. d.v. A. D. Dijk stra en I. de Graaf; Eric M„ z.v. A. J. van der Voort en J. M. Ghuysen; Wil helmus L., z.v. W. J. Gorter en J. M. E. Schilthuizen; Lucas M„ z.v. M. Buis en M. Turnhout; Michel H., z.v. M. A. Verhaar en J. van Rijckevorsel van Kessel; Sebastiaan, z.v. W. Zonneveld en J. J. Westhoek; Andrea, d.v. R. Nijdam en J. A. Groen; Lisa M., z.v. J. E. de Visser; Cornelia T., d.v. H. J. van der Wal en C. M. van der Helm; Johanna A., d.v. H. J. van der Wal en C. M. van der Helm; Cornelia T. A., d.v. H. J. van der Wal en C. M. van der Helm; Elsbeth W. J., d.v. K. Koop- mans en G. M. Ba ij er. Ondertrouwd: Willem R. van Gulik te 's-Gravenhage en Yvonne M. J. Huizer; Hermanus H. M. Brusche te Leiden en Helena H. A. M. van der Ploeg; Robert H. F. Selier te Leiden en Dicky L. de la Bije; Jan Kooij te Leidschendam en Maria L. Verbooij; Tonny van der Horst te Beilen en Marianne T. van Nes. Gehuwd: Willem J. Vianen te Rijns burg en Adriana M. van der Meij; John H. A. Beaupain te Amersfoort en Adriana D. G. van Rees; Erik J. de Man te Hengelo (O.) en Adriana J. van Vliet. Overleden: J. C. Rey, 19 jaar; Pieter J. van Luttervelt, 73 jaar. Bouw van een nieuwe kerk in Zoeterwoude Zoeterwoude 9 dec. 1968. Toen we uit de circulaire van het Comité Kerkebouw vernamen, dat de nieuwe kerk ongeveer een miljoen zou gaan kosten, ls menigeen wel geschrok ken. Onze bezorgheid nam nog toe, toen het kerkbestuur kort daarop in een brief meedeelde dat de gewone lasten in een jaar 60.000,bedroegen en dat de bankrekening regelmatig op rood stond. We willen allemaal bijdragen en dat royaal doen, maar zullen de las ten met het bouwen van een kerk tegen de bedoelde bouwprys niet ondragelijk worden Ondergetekende heeft de gedachten, welke er zo in de parochie leven, in een schrijven aan het kerkbestuur uiteenge zet en het verzoek gedaan om de plan nen samen mét de parochianen te willen bezien, omdat het. waar het om zulke grote bedragen gaat en ook om andere redenen, een zaak van heel de parochie betreft. De deken, met wien ik een onderhoud had. is het hiermee eens, en wil de kwes tie behalve in het kerkbestuur ook in de parochieraad aan de orde stellen. Voor de meningsvorming in de paro chie kan het volgende dienen: Financieel raken de kerkbouwplannen de parochianen bijzonder sterk. In dezen zouden we niet ongerust hoeven te zijn, als er op godsdienstig- en kerkelijkge- bied niet zulk een enorme gisting was. Helaas doet deze een verdere teruggang van kerkbezoek en praktische geloofs beleving vrezen. Een ander facet dient erbij betrokken te worden; Binnen afzienbare tijd wach ten de parochies nieuwe financiële las ten. We kunnen natuurlijk onze ogen sluiten, maar als we ze open houden, zien we, dat we op een goede dag de gezinnen van de ambtsdragers zullen te onderhouden hebben. telkens gemiddeld 450. Stel echter, dat de zondagsplicht zou vervallen. - waar over herhaaldelijk gesproken wordt, - dan mogen we blij zijn, als er per eucha ristieviering 250 300 komen. Jammer, maar dat is wat men ervan denkt. Als het nieuwe kerkgebouw, tevens voor andere doeleinden kon dienen, lag de zaak gemakkelijker, in de gegeven situatie is dat nu eenmaal niet het ge val. Het gebouw wordt gezet voor één doel; en als de ontwikkeling zo aan houdt, op de duur voor slechts één dag in de week. Een kerk met 500 plaatsen, zoals in de bedoeling ligt, zou dus in de wat verdere toekomst 's zondags wellicht in elke mis maar voor de helft gevuld zijn. En de hoge financiële lasten zullen op een kleiner aantal praktiserende lood zwaar gaan drukken. Over het aangaan van een lening van enkele tonnen mag niet te licht worden gedacht worden. Boven de huidige lasten van 60.000 gulden per jaar, komen straks: Rente, aflossing en onderhoud van de nieuwe kerk en eventueel de kosten van de ge zinnen der ambtsdragers, alles bij el kaar gneomen, kan ieder wel voor zich berekenen, wat de jaarlijkse lasten dan zullen zijn. In een korte mededeling in Sursum Corda zegt de deken, dat een parochiaan bezwaar maakt tegen het nü bouwen van een nieuwe kerk. Dit is niet juist; In mijn brief aan het kerkbestuur heb ik drie mogelijkheden genoemd om nader te bezien: Een gebouw van 300 plaatsen in plaats van 500; - Een gebouw van 500 plaatsen, maar eenvoudiger en goedkoper van opzet. Onder meer zou misschien de dag- kerk uit het plan genomen kunnen worden gezien het geringe kerkboe- zoek in de week. Kan in de week de prachtige kapel van huize Emmaus niet voor de diensten worden ge bruikt Ofwel afwachten, tot dat het huidi- glstingsproces in de kerk afloopt en er meer zekerheid ontstaat. In het laatste geval is er natuurlijk rente verlies op de aangekochte grond; een bezwaar, dat genomen zou moetten „Leefbaar Leiden" protesteert tegen Leidse politie Het Comité Leefbaar Leiden heeft protest aangetekend tegen het feit, dat een 19-jarige Leidse scholier de toe gang tot Albert's Corner ls ontzegd en tegen de wijze waarop de jongeman zaterdagmiddag door de politie uit het restaurant aan het Stationsplein zou zijn gezet. „Leefbaar Leiden" vindt, dat de scho lier het slachtoffer is geworden van discriminatie. De jongeman weigerde zaterdagmiddag op bevel van de bedrijfsleider van Albert's Corner het pand te verlaten, waarop de hulp van de Leidse politie werd ingeroepen. In plaats van proces-verbaal op te maken tegen Albert's Corner, aldus „Leefbaar Leiden", wegens discrimi natie, werd de scholier, zo schrijven de Comitéleden Boer, Kretzchmar en Walle in een brief aan de Leidse ge meenteraad, aan zijn haren naar bui ten getrokken en tot bloedens toe mis handeld door de politie. Men schrijft tevens, dat een aantal verontwaar digde bezoekers van Albert's Corner een klacht op het politiebureau heeft ingediend. NOORDWIJK KAMPIOENS KANSEN VOOR DIO TERUG In verband met St.-Nicolaasavond kwam DIO zich weer eens van zijn beste kant alleen DIO binnen de lijnen. Onder lei ding van scheidsrechter G. Kikkert Uet zien. DIO lijkt de kleine inzinking vann enkele weken geleden weer geheel te Met fris aanvalsspel, waarbij Joke Bos zich onderscheidde, werd Sues 1 onder flinke druk gezet. Het was duldlelljtjk dat dit gied geconcentreerde DIO de overwinning ging behalen en wel met grote macht: 3-0. Door deze over winning stegen de Noordwijkse dames naar de 2e plaats, waardoor de kampioenskansen, welke eerst versmolten bleken te zijn, volledig zijn teruggekeerd. Het Comité „Leefbaar Leiden" vraagt de raad o.m. nauwlettend toe te zien op de afwerking van klachten van bur gers tegen het politie-optreden. Men wil tevens, dat de agenten, die bij het gebeurde betrokken waren, ge straft worden en dat tegen de directie van Albert's Corner maatregelen ge nomen worden tegen disriminatie. De heer D. J. Verzyden, hoofdinspec teur van de Leidse politie en chef van de afdeling recherche, verklaarde ons desgevraagd, dat tegen de jongeman proces-verbaal is opgemaakt ter zake van lokaalvredebreuk en verzet tegen de politie De jongeman, die zich vrijdag door de politie, nadat de bedrijfsleider van Al berts Corner om assistentie had ge vraagd, met zachte hand uit het restau rant had laten verwijderen, verscheen zaterdagmiddag weer en weigerde op herhaalde sommatie om te gaan. Daarop is de jongeman door politiefunctionaris sen naar buiten getrokken. „Dat hij daarbij tot bloedens toe mis handeld is", zoals het comité schrijft, is m(j beslist niet gebleken, toen hij bij mij werd voorgeleid", aldus de heer Ver zijden. Klachten over het politie-optre den waren op het bureau tot van gen nog niet binnengekomen. Over het feit, dat Albert's Corner de langharige scholier niet in de zaak wil hebben, zei de heer Verzijden: „Dat is iets wat de directie van Albert's Corner moet uitmaken. Wanneer de directie ie mand niet binnen wil hebben moeten wij, als wij daarom gevraagd worden, as sistentie verlenen". AMSTERDAM, 9 december, VEE Aanvoer 240 runderen: 3.50 - 5.00; 81 varkens: 3.10 - 3.17. Handel zeer kalm. ROTTERDAM, 9 december, VEE Aanvoer totaal 1939: slachtrunderen 1473, varkens 466. Pryzen: slachtrunde ren 480-525, 420-465, 375-405, 345-370, varken 256-260. 253-256. 250-253. stieren 440-495, worstkoeien 330-345, slachtzeu- gen 195-210. zware varkens 210-225. Handel: slachtrunderen groot - redelijk - goed prijshoudend; varkens iets groter - vlot - iets stijver, enkele prima's boven notering. LEIDEN, 9 december. GROENTE Appelen 29-31, peren 17-82, andijvie 46- 82, boerenkool 29-39, rode kool 25-27, gele kool 16, groene kool 22-32, prei 44-58, spruiten A 81-93, spruiten B 84- 93, tomaten A 64, tomaten C 3,40, uien middelfijn 10-28, witlof 1.13-1.78, bloem kool A 23, knolselderij 7-30, sla A 10-25. peterselie 18-21. RIJNSBURG, 9 dec. Bloemen - Chry santen tros: Lyona 100-150, Tokyo 180- 220, Indianapolis 200-240, White Spider 300-350, Starstream 180-230, Golden Seal BIOSCOPEN Camera: Het wonder van de liefde prol. (strikt volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterd. nachtvoorstelling 23.30 uur: Dagboek van een kamer meisjes (str. volw.). Lido: De meedogenloze achtervolger (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Donderdag geen avondvoorstelling. Luxor: De jonge wolven (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Donderdag geen avondvoorstelling. Studio: De pussycats van het oude Rome (prol. - 14 jr.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Les Biches (str. volwassenen) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rcx: Het gaat er heet aan toe (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Vrijdag en zaterd. nachtvoorstelling 23.30 uur: De muis die brulde (a.l.). PUNT. „Zij leert het nooit!" KORRELTJE Goede vruchten rijpen slechts lang- 175-200, Roodkapje 165-185, Orchid Beauty 180-200, Island 170-190, Red Ro- linda 150-175 alles p. bos, div. Snijbloe men: Anthurium 50-250, Gerbera 20-55, Euphorbia 30-80, Tulpen 20-30, Irissen 20-55, Hyacinten 20-35 alles p. stuk, Anemonen 75-120, Narcissen 75-150 per bos, Anjers: Witte Sim 15-30, Rode Sim 19-40, Rose Sim 19-36, Crowly Sim 18- 35, Dusy Sim 20-40, Arthur Sim 15-35, G.J. Sim 15-36, Selecta Sim 20-41, Kee- fer Sim 20-39, Harvest Moon 20-40 alles p. stuk, Freesia: Golden Yellow 85-200, White Swan 150-175, Aurora 200-350 al les p. bos, Rozen: Baccara 25-75, Carol 15-25. Garnette 15-25, Zorina 25-36 alles per stuk. Op de derde plaats heb ik ingehaakt j Het lezen van bovenstaande geeft aan op de cijfers die in Sursum Corda ge-1 deze of gene misschien aanleiding tot noemd zijn, over kerkbezoek. j het doen van nog andere suggesties of i tot het geven van een andere kijk op - Per zondag in de Aloysiuskapel 1.300 deze zaak - Elders gaan nu naar de kerk 100 1 - Nieuwe parochianen te ver- Met vriendelijke dank voor plaatsing. wachten 400 a. j. van der poel, p«TOchiaan. Samen 1.800 Dit iBt verdeeld over de vier missen, Poeldervppnuatlodjebrinwgkomstachtoe. Aan de Memorie van Antwoord van b. en w. van Oegstgeest is het volgende ontleend: Enige leden vroegen een prioriteiten schema op te stellen van uit te voeren werken en sportaccommodatie. Van de zijde van b. en w. wordt mee gedeeld, dat het herstel van de Rhijnhof- weg in een tempo van drie jaren alsnog ten laste van de gewone dienst zal ge schieden. De begroting zal daartoe met 15.000.- worden verhoogd. Als kapi- taalswerk kan deze post worden afge voerd. B. en w. geven de volgende urgentie volgorde: 1. korfbalvelden, 2. grondaankoop en reconstructie Abts- poelweg incl. verkeerslichten, 3. voorzieningen garages, 4. hockeyvelden en tennisbanen, 5. brug over het Oegstgeester kanaal, 6. ijsbaan, 7. instructiebad. De reconstructie van de Rijiisburger- weg (de weg naar Rynsburg!) behoeft niet langer In het prioriteitenprogramma te worden opgenomen, aangezien Ged. Staten hebben bericht dat de provincie dit werk voor 99%. financiert. De kleinere objecten, ook al liggen die even boven 25.000,- hebben b. en w. buiten beschouwing gelaten, omdat deze bij de toewijzingen van geldleningen doorgaans en passant worden meegeno- De bouw van kleuter- en lagere scho len incl. aanbouw van lokalen en ver vanging van houten scholen door nieuw bouw is moeilijk in een urgentievolgorde in te passen. Deze zal op een gegeven moment met voorrang gerealiseerd moe ten worden na beoordeling van bouw plan en begroting. De door de onderwijs inspectie aan het departement geadvi seerde urgentie speelt daarbij een rol. Reconstructie Abtspoelweg. Een lid vraagt of de verbetering van de Laan van Oud Poelgeest gekoppeld moet blijven aan die van de Abtspoel weg. Dit lid acht spoedige verbetering van de Laan van Oud Poelgeest gewenst ook in verband met de uitvalsweg naar Leiden. Voor aanvrage van financie ringsmiddelen acht dit lid dit ook van belang. Door het verleggen van het tracé kan om technische redenen de reconstructie van de Abtspoelweg en de Laan van Oud Poelgeest zeer moeilijk apart worden uitgevoerd. Bij gescheiden uitvoering is het ondoenlijk om een verkeers-techni- sch verantwoorde noodaansluiting op het bestaande werk tot stand te brengen. Verkeerslichten Rijnzichtweg-viaduct Enige leden vragen hoe de stand van zaken is met betrekking tot de onder handelingen met het r(jk. De hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de directie Zuid-Hol land heeft b. en w. medegedeeld, dat uit een door de algemene dienst van de rijks waterstaat ingesteld onderzoek is ge bleken, dat een verkeerslichteninstalla tie bij de kruispunten Rijnzichtweg met de op- en afritten naar en van rijksweg 4 gewenst wordt geacht. Verwacht zou worden, dat hierop de mededeling zou volgen, dat het Rijk be reid is de kosten geheel of gedeeltelijk voor zijn rekening te nemen. Dit is ech ter niet het geval. B. en w. citeren zijn standpunt, dat als volgt luidt: „De kosten van vorenbedoelde instal latie zullen voor rekening der gemeente dienen te komen. Wel is het noodzake lijk dat voor de op rijksweggebied te plaatsen delen van de installatie een vergunning wordt gevraagd aan de hoofdingenieur-directeur. In de te verle nen vergunning zullen dan over de rege ling van de installatie nadere bepalingen worden opgenomen". B. en w. vinden dit standpunt niet reëel en zijn integendeel van mening, dat de kosten voor rekening van het Rijk dienen te komen, omdat de op- en af ritten van de rijksweg het gewenst ma ken dat er een verkeersllchteninstallatie komt. Zij hebben de hoofdingenieur-di recteur van hun standpunt in kennis ge steld en bij voorbaat elke verantwoorde lijkheid voor de verkeerssituatie ter plaatse afgewezen. Gebouw- Geversstraat- 5 Een lid vraagt of dit gebouw geheel tot gymnastieklokaal bestemd kan wor den. De vergroting van het gymnastieklo kaal aan de Geversstraat met beschik baar komende ruimte van het politie bureau wordt voorbereid en t.z.t. zal een ontwerp-plan worden voorgelegd. Openbare kleuterschool. Enige leden vragen waar de tweede openbare kleuterschool zal worden ge bouwd. Voor de tweede openbare kleuter school is terrein gereserveerd achter de nieuwe derde openbare school tussen Pieter de Hooch- en Jan Vermeerlaan. Aankoop oude Rijnlands Lyceum. Een lid vraagt hoe het staat met de vervanging van deze en andere noodlo- kalen op lange termijn. De schoolbesturen die thans een nood gebouw in gebruik hebben zullen hun plannen met begroting voor definitieve bouw bij het gemeentebestuur moeten indienen, waarna zolang de centrale fi- nanciering bestaat de weg van aanvra gen van krediet en van financierings middelen moet worden gevolgd. Met eni ge schoolbesturen vindt over bepaalde plannen reeds vooroverleg plaats. Oude Rijnlands Lyceum. Enige leden vragen of er al iets meer bekend is over het mogelijke gebruik van het gymnastieklokaal bij het oude Rijn lands Lyceum. Het bestuur van het Algemeen Mijn werkers Fonds heeft bericht dat de bouwplannen nog niet een zodanige vas te vorm hebben gekregen dat het gym nastieklokaal aanstonds zal moeten wor den afgebroken. Het kan in ieder geval het lopende schooljaar worden gebruikt. Bij eventueel verder uitstel van de bebouwing kan ,Jiet gymnastieklokaal langer blijven staan. Speel gelegenheden Een lid vraagt wanneer de kleinere speelgelegenheden in Oegstgeest-Noord gereed komen. In uitvoering is de aanleg vaa twgf speelgelegenheden in <3® Omgeving de Frans Halslaan. Voorts l| In voorbe reiding om in bepaaMq groenstroken Sn het plan Oudenhof ode og énige kleine speelgelegenheden te creëren. Het ambtsgebed Een lid wijst er op dat het in het maatschappelijk verkeer in het algemeen gebruikelijk is in vergaderingen van be sturen, raden, commissies, e.d., waarvan de leden uiteenlopende levens- en maat schappijbeschouwingen zyn toegedaan, bij de opening en sluiting geen gebed resp. dankgebed uit te spreken. Dit lid vraagt of het huidige college van b. en w. gezien de samenstelling van de raad der gemeente is aan de raad voor te stellen artikel 3 van het regle ment van orde vervallen te verklaren. Deze vraag wordt ontkennend beant woord. Bestemmingsplannen. Een lid vraagt hoe het staat met de herziening van de oude uitbreidingsplan nen en wanneer het bestemmingsplan Haaswijk klaar komt. De herziening van de uitbreidingsplan nen Noord en Noord-Oost en de bebouw de kom zal gereed komen voor de wette lijke termijn verstreken is (1-8-1970). Het ligt in de bedoeling om het be stemmingsplan „Haaswijk" in 1969 ter visie te leggen en met de uitvoering te beginnen in 1970. Een lid vraagt of b. en w. niet met dit lid van oordeel zijn dat het nodig is een andere stedebouwkundige adviseur aan te trekken, waarbij dit lid als voorbeeld van verkeerde behandeling noemt de A.M.F.-flat, de bebouwing aan de Lange Voort en de mogelijkheid van uitbreiding van de Indische Buurt. De mening van dit lid dat de door hem genoemde plannen verkeerd zijn behan deld delen b. en w. niet. Zij vinden het niet nodig een andere stedebouwkundige adviseur aan te trekken. Straatverlichting. Een lid vraagt of op de Haarlemmer straatweg niet enige lichtmasten kunnen worden bijgeplaatst. Bij realisering van liet bestemmings plan „Haaswijk" komt de Haarlemmer straatweg behoudens een klein gedeelte ter hoogte van de „Groene Kerk" te ver- Door spanningsverlies in het electri- citeitsnet kan het aantal lantaarns langs de Haarlemmerstraatweg niet worden uitgebreid, tenzij een transformator ruimte wordt bijgeplaatst. Het aanbrengen van een transforma torgebouwtje met apparatuur en het leg gen van een extra O.V.-kahel voor de lantaarns is gelet op het tijdelyke ka rakter hiervan een te kostbare aangele genheid. Volkshuisvesting. Een lid vraagt of b. en w. invloed kun nen uitoefenen dat in het bestuur van de woningbouwvereniging Buiteniust een vrouw wordt opgenomen. Het ligt niet op de weg van het col lege op enigerlei wijze te proberen in vloed uit te oefenen op het bestuur van de woningbouwvereniging een vrouw in het bestuur op te nemen. De ledenverga dering is hiervoor het geëigende orgaan. De kleine watersport. Een lid wyst er op dat bij de algemene beschouwingen twee jaren geleden voor zieningen zijn gevraagd voor de kleine watersport. Dit lid vraagt of deze voor zieningen zullen worden getroffen en zo ja wanneer. Aan het Oegst geesterkan aal zijn des tijds 2 kleine insteekhaventjes gegraven die door middel van duikers in verbin ding staan met de waterpartijen langs de Hofbrouckerla.an en de Hazenboslaan. Het is technisch uitvoerbaar om met de aanleg van de groenstrook, voorzie ningen te treffen t.b.v. de kleine water- Er zal contact worden opgenomen met deskundigen op watersportgebied om na te gaan welke voorzieningen gewenst zijn. Een nader voorstel en kostenopgave kan in het vooruitzicht worden gesteld. Schooladviesdienst. Een lid vraagt de verzekering dat geen uitgaven voor deze dienst worden gedaan voordat een definitief besluit door de raad is genomen. Geen uitgaven voor een schooladvies dienst zullen worden gedaan alvorens een definitief besluit door de raad Inzake aansluiting is genomen. Bij nadere informatie is b. en w. ge bleken dat de oprichting van de dienst waarschynlyk omstreeks februari 1969 in de gemeenteraad van Leiden aan de orde zal komen en dat de dienst ver moedelijk bU de aanvang van het nieuwe schooljaar, d.i. op 1 augustus 1969 zal functioneren. Voetbalterrein de Voscuyl Een lid merkt op dat er enige malen sprake is geweest van uitbreiding van de kantine. Dit lid vraagt of b. en w. op korte termyn plannen in het vooruitzicht kunnen stellen. Door de besturen van de beide voet balverenigingen is een deskundige Inge schakeld voor het maken van een plan voor de uitbreiding van de kantine van het sportpark „De Voscuyl". Volgens verkregen Inlichtingen zal het schets ontwerp binnenkort aan het gemeentebe stuur worden aangeboden. Gebouwen Poelgeesterweg Een lid merkt op dat op het terrein van gemeentewerken thans drie Kem- perloodsen staan en dat een krediet voor een vierde loods is verleend. Dit lid vraagt of de vierde loods geen Kemper- loods wordt naar hij heeft vernomen en waarom deze andere keuze is gedaan. De op het gemeente-terrein aanwezige betonnen loodsen hebben een semi-per- manent karakter en zijn destijds met een tijdelijke vergunning gebouwd. Het be stemmingsplan liet een definitieve bouw niet toe. Een voorstel tot wijziging van het bestemmingsplan, zodanig dat het huidige opslagterrein van gemeentewer ken een definitief karakter krijgt, is door de provinciale planologische com missie gunstig ontvangen. De voorge stelde verdere ultbreidng op het opslag terrein kan nu een permanent karakter krijgen. De constructievorm kan minder zwaar worden; het aanzien fraaier en de bouwkosten liggen lager. Naar ver wachting kan omstreeks februari a.s. worden overgegaan tot aanbesteding van het werk. Medio 1969 kan de loods waar schijnlijk In gebruik genomen worden. De bestaande Kemperloodsen blijven ge handhaafd. De betonloodsen zullen wor den opgeknapt en de buitenzijde zal van een aestetisch verantwoorde verflaag worden voorzien.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4