GOUDEN TIJD VOOR KNEUSJESHANDEL DOORBTWVOORBIJ Man chanteerde 4 jaar medeburgers Limburg heeft van alle provincies de meeste werkelozen In hele land stijging van vacatures Rumoer na ontslag Don Mazzi Verwarring hoogte van sociale uitkeringen Kabinet van Paus in het geheim bijeen Bijzondere verbruiks belasting Bfonchi letten Nederlandse kotters door Deense marine opgebracht Partijbestuur boos op PvdA- groepering Hoeveel biedt de AOW Kinderbijslaggelden Controlerend arts heeft te weinig tijd VRIJDAG 6 DECEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 DEN HAAG (ANP) Van de af hankelijke mannelijke beroepsbevolking waren eind november 1968 49.000 man nen of 1,7 procent werkeloos. Eind november van het vorige jaar bedroeg bet aantal werkloze mannen 71.800. Thans is dit aantal 22.800 lager; er waren 8.200 vrouwen werkloos tegen S.800 in oktober. In percentages uitgedrukt was eind november j.l. de werkloosheid onder de mannen het hoogst in de provincie Limburg (3,4 procent), gevolgd door Drente (3,2 procent); Friesland (2,6 procent) en Groningen, Overijssel en Noord-Brabant (elk 2,20 procent). -Het laagste werkloosheidspercentage had de provincie Utrecht (1,0 procent), ge volgd door Noord-Holland (1,1 procent) en Zuid-Holland (1,2 procent). In alle provincies nam het percen tage gedurende de maand oktober toe, Behalve in Limburg, waar' het iets daalde en in Zuid-Holland, waar het onveranderd bleef. Evenals het vorige FLORENCE (AP) Het ontslag van Don Enzo Mazzi, die enkele dagen gele den door de aartsbisschop van Florence, kardinaal Florit, als pastoor van de Iso- lottoparochie werd afgezet, heeft grote opschudding veroorzaakt. Parocianen van Don Mazzi zijn gisteren in hun kerk bijeengekomen en wilden daar voorlopig blijven. Voor de kathedraal van Florence verzamelden zich ongeveer 1000 mensen, die hardop citaten voorlazen uit de ver boden katechismus van Don Mazzi. Ook baden zij het Onze Vader „opdat God de conservatieve kardinaal mag verlich ten". Het decreet tegen Don Mazzi luidt: „Aangezien uw verblijf in de Isolotto- parochie een reden is tot ernstige pu blieke verstoring van de kei-kelijke een heid en aangezien uw gedrag een bron is van gevaarlijke misvattingen over de leerstellige beginselen en over de priesterlijke gehoorzaamheid, onthef ik u van de zielzorg in de kerk van de Moeder van Genade te Isolotto". Voor een menigte van duizend parochia nen verklaarde Don Mazzi gisteren: „Ik ben niet meer uw parochieherder. Ik mag in deze kerk de mis niet meer opdragen. Maar de mis zal elke dag in de straten van Isolotto worden opgedra gen. Onze mis zal het leven van iedere dag zijn. Ik zal bij u in de wijk blijven wonen en leven. Ik zal werken om in mijn levensonderhoud te voorzien". Een oudercomité heeft een actie op touw gezet, om kinderen uit de parochie brieven aan de kardinaal te laten schrijven. In een brief aan de parochie heeft pastoor Mazzi samen met zijn bei de kapelaans beschreven, wat gebeurd is in het paleis van de kardinaal, toen hij daar maandag jl. werd ontboden. Drie uur heeft het gesprek geduurd. Aan het eind had de kardinaal gezegd: „Of u neemt ontslag of ik". Lardinois praat met landbouwschap DEN HAAG (ANP) Tijdens de maandelijkse bespreking tussen de mi nister van Landbouw en het Landbouw schap heeft de voorzitter van het land bouwschap, ir. C. S. Knottnerus, er bij de minister weer op aangedrongen in de EEG-minsterraad te pleiten voor gelijkmaking van de interventieprijzen van boter en mager- melkpoeder in de E.E.G.-landen. Minister Lardinois bevestigde te zul len streven naar het egaliseren van de tussen landen bestaande verschillen, maar voegde hieraan toe, dat de voor stellen inzake het markt- en prijsbeleid van de Europese commissie zullen moe ten worden afgewacht. De te venvach ten voorstellen kunnen ingrijpende wij zigingen van het thans geldende systeem inhouden. De minister bracht het landbouwschap op de hoogte van de laatste besprekin gen in Brussel over de boteroverschot- ten. Hij zei nog steeds van mening te zijn, dat van de ca 48.000 ton boter, die zich op het ogenblik nog in de koelhui zen van het voedselvoorzieningsin- en vei'koopbureau (VIB) bevindt, in de loop van de winter zoveel mogelijk moet wor den afgezet. De minister toonde zich ge matigd optimistisch over de marktont wikkeling voor de andere züivelproduk- ten. Mgr. Lemaitre van nuntiatuur naar Weneni DEN HAAG (KNP) Mgr. H. Le maitre, raadsheer bij de apostolische nuntiatuur in Den Haag, is overgeplaatst naar de nuntiatuur in Wenen. Na een afwezigheid van enkele maanden heeft hij afscheid genomen van zijn vrienden en bekenden in Nederland. Zijn plaats is inmiddels ingenomen door mgr. J. Dyba. Mgr. Lemaire (47), een Belg, heeft 5 jaar in Den Haag gewerkt. Van de 49.000 werkloze mannen eind november j.l. waren er 3.000 jonger dan 19 jaar, eind oktober j.l. waren 2.800 mannen jonger dan 19 jaar. Het aantal jeugdige werkloze mannen nam dus toe met 200. Een jaar terug wa ren 6.000 mannen van deze leeftijds groep werkloos. De werkloosheid onder deze groep is dus sindsdien tot de helft teruggelopen. Arbeidsreserve Eind november j.l. waren 12.100 man nen, die werkzaam waren op aan vullende werken of sociale werkvoor zieningsobjecten, als werkzoekend ge registreerd bij de arbeidsbureaus. De geregistreerde arbeidsreserve, die naast de zojuist genoemde categorie per sonen ook de werklozen omvat, be stond eind november derhalve uit 61.200 mannen. Het aantal vrouwen dat aan het einde van de verslagmaand tot de geregistreerde arbeidsreserve behoorde, bedroeg 9.100, namelijk 800 op sociale werkvoorzieningsobjecten en 8.300 werkloos. Vooral in de provincies met een relatief hoge werkloosheid zijn vele personen geplaatst op aanvullende werken of sociale werkvoorzieningsob- Het aantal bij de arbeidsbureaus ge registreerde vacatures bedroeg eind no vember j.l. voor mannen 56.400 en voor vrouwen 26.800. Zowel voor man nen als vrouwen trad in de afgelopen maanden een lichte stijgnig van het aantal geregistreerde vacatures. Deze stijging deed zich in de meeste pro vincies voor. De vraag naar mannen en vrouwen tezamen steeg van 82.400 tot 83.200 ofwel met 800. Bij de man nen steeg de vraag naar metaalbe werkers 500)_, handels- en kantoor personeel 300) en textielarbeiders, scheepvaartpersoneel en losse arbei ders (elk 100). Voor de andere beroeps groepen daalde het aantal geregistreer de vacatures. Bij de vrouwen steeg gedurende de maand november de vraag naar naaisters 300) en naar kantoorpersoneel 200). Utrecht heeft meeste studenten UTRECHT (ANP) Onder de rijks universiteiten in Nederland neemt die in Utrecht wat betreft de aantallen studen ten momenteel de eerste plaats in. Bij de na-inschrijving is gebleken dat in Utrecht thans 14.071 studenten studeren. Wiskunde en natuurwetenschappen, ge neeskunde en rechtsgeleerdheid trekken relatief de meeste studenten aan (respec tievelijk 2837, 2068 en 1847), daarna vol gen de faculteit der letteren (1644) en die voor diergeneeskunde (1159). -VJ uk. Studenten, uitgerust met portretten van Che Guevara en Mao Tse toeng, betogen voor het politieopleidings instituut te Rome. Op de voorgrond enige auto's, waarvan de ruiten stuk geslagen zijn. VATICAANSTAD (AP) Het kabinet van Paus Paulus, bestaande uit de pre fecten van de verschillende Romeinse congregaties, is gisteren voor een ge heime zitting bijeengekomen. Aanlei ding is waarschijnlijk de stijgende be zorgdheid over de gezagscrisis, die in heel de Kerk te constateren valt. Het was de vierde vergadering sinds het kabinet in juni 1967 werd ingesteld, om een betere coördinatie van het cen trale kerkelijke beleid te krijgen. De raad vergaderde in het bureau van kar dinaal Cicognani die doorde Paus is aangesteld om de kabinetsvergaderin gen te leiden. Terwijl deze vergadering plaats had ontving de Paus enkele Spaanse bis schoppen onder leiding van kardinaal Quiroga Y Palacios, president van de Spaanse bisschoppenconferentie, in au- Over de inhoud van het gesprek zijn geen mededelingen gedaan. Waarschijn lijk is het gegaan over de herziening van het concordaat tussen de Spaanse regering en de H. Stoel en over de on rust die zich van priesters en leken heeft meester gemaakt. (Van e r verslaggevers) MAASTRICHT Met de in werking treding van de wet belasting toegevoeg de waarde, kort gezegd B.T.W. is de „grote tüd" van de kneusjeshandelaren voorbij. Krachtens artikel 50 van de nieuwe wet op de omzetbelasting zal voortaan behalve 12 procent B.T.W. van de invoerwaarde van de auto, ook een „bijzondere verbruiksbelasting" van 15 procent worden geheven bij de invoer. f ADVERTENTIE) Hoestdrank in tabletvorm.95ct Bekend figuur in verenigingsleven DOORNSPIJK (ANP) Een schrijver van anonieme dreigbrieven, die vier jaar lang heelt gepoogd tientallen inwoners van Elburg en Doornspijk te chanteren, is eindelijk gearresteerd. Het is een 23-jarige huisschilder, die door de politie op heterdaad werd betrapt, toen hjj een doosje, naar hij dacht met geld. weghaalde van een braakliggend terreintje nabij de kerk in Doornspijk. Het doosje was daar neergelegd door een inwoner van Elburg. die een anonieme brief had ontvangen, waarin was gedreigd dat de af/endei iets over zijn privé- leven openbaar zou maken, tenzij een doosje met 500 gulden op een bepaalde plek zou worden gedeponeerd. Na zijn arrestatie ontkende de men aanvankelijk, maar gistermorgen heeft hij een volledige bekentenis afgelegd. De huisehiilder is een bekende figuur in het Doornspijkse verendgin,galeven en vader van vier kinderen. Met zijn arrestatie is een einde gekomen aan een affaire, die al vier jaar lang de gemoederen in Elburg en Doornspijk heeft verontrust. Al sinds 1964 ontvingen verscheidene inwoners anonieme brieven, waarin de schrijver probeerde hen bedragen variërend van 100 tot 750 gulden af te persen. Voor zover bekend waarschuwden alle ontvangers de politie. Deze gaf de slachtoffers telkens de raad een doosje, zogenaamd met geld, op de aangegeven plaats te deponeren, waarbij de politie dan de wacht betrok. De briefschrijver kwam echter nimmer opdagen. De anonieme brieven veroorzaakten heel wat beroering in Elburg en Doornspijk en dn sommige gezinnen ontstonden zelfs grote moeilijkheden. Vorige week werd een dmvonei' van Elburg het slachtoffer. Ook hij kreeg van de politie het advies voor te wenden of hij een doosje met geld op de aangegeven plaats vlak bij de kerk deponeerde. Twee politiemannen stelden zidh verdekt op in de nabijheid. Deze keer hadden zij eindelijk succes. De chanteur, die vlakbij woont, kwam het doosje halen. Hij werd meteen dn de kraag gegrepen. Het haarstukje chignon viert bij kapsels hoogtij in de komende feestdagen. Op de Promenade des Anglais in Nice werden deze coiffures gepresenteerd: van links naar rechts: „Mephisto", „Couchevel", „Soir de Noel" en „Signe d'un Soir". KOPENHAGEN (Kilzau) Twee Ne derlandse inotorkotters zijn door een Deens inarlnevaartuig uil Esbjcrg op gebracht, toen zij volgens de Deense le zing vier zeemijlen binnen de Deense wateren en ter hoogte van Roemoe vis- De twee schepen zijn de Harlingen 64 (Willem) en de Harlingen 102 (Pescado). Een van deze vaartuigen is reeds eer der opgebracht wegens illegale visserij in Deense wateren, aldus wordt van Deense zijde gezegd. De twee Neder landse schippers zullen vrijdag voor de rechtbank in Esbjerg verschijnen. belasting op personenauto's" halve ronden wij in ons vo hele guldens af: Kostprijs in buitenland B.T.W. 12 pet. Bijzondere verbruiks belasting 15 pet. van 10.000.— 10 pet. (1 jaar oud is) 9000 Verminderd met B.T.W. 12x9000.— 964 15 pet. van 80.36 - ingevoerd kneusje 1877. Uit dit voorbeeld blijkt duidelijk hoe on aantrekkelijk de handel in kneusjes na 1 januari wordt. Het nu vertrouwde beeld van opleggers bij vrachtwagens met kneusjes zal na 1 januari langzamerhand gaan verdwijnen. Door het geleidelijk verdwijnen van deze kneusjeshandel wordt een nieuwe ruimte geschapen voor de tussenhandel in tweedehands auto's, die nu in afwachting van de in werking treding van de wet B.T.W. bijna geheel stil ligt. Deze handel kampt met de moeilijkheid dat de per 1 januari in voorraad zijnde auto's ruim 11 procent (B.T.W. minus oude omzetbelasting) duurder worden. Nieuw auto's worden met ingang van 1 januari' slechts 1 '2 pet. duurder, hetgeen een sterke ver mindering tussen de prijs van een nieuwe auto een uit 1968 bij de tussenhandel in voorraad zijnde auto betekt en velen eerder doet besluiten tot aanschaf van een nieuwe auto in plaats van een dure „tweedehands" auto. POLITIEMAN BEDREIGD Geëiste straf door rechter te laag gevonden BREDA (ANPy Een 18-jarige jon geman uit Breda, die op 13 september in de Brabantse stad een politieagent met een revolver bedreigde toen deze hem had aangehouden, is veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan een maand voorwaar delijk, met drie jaar proeftijd, toezicht van de reclassering en zonodig psychia trische behandeling. De jongeman, wiens opsporing verzocht was door zijn ouders, wilde, toen hij in een politieauto zat een politieagent dwingen niet naar het poli tiebureau te rijden. De agent liet zich niet intimideren, waarna de jogen het wapen liet zakken. De officier van justi tie had acht maanden waarvan drie maanden voorwaardelijk geeist, i de rechtbank vond deze straf te laag. (Van o e parlementaire redactie) DEN HAAG Een circulaire, die de groep „Democratisch appèl" binnen de PvdA had willen verzenden aan alle af delingen van deze partij, heeft de ont stemming gewekt van het dagelijks be stuur van de PvdA. Dit bestuur besloot gisteren geen medewerking te verlenen aan de verspreiding van de circulaire, omdat toon en inhoud ervan niet zouden voldoen aan de eis, die men aan acties binnen de partij meent te moeten stel len. In de circulaire wordt opgeroepen op vergadering stelling te nemen tegen de activiteiten van de groep Nieuws Links. De circulaire stelt onder meer „dat Nieuw Links poogt partijgenoten, die niet aan haar opdringerige leiband wen sen te lopen te diskwalificeren als reac tionair, half seniele sukkels en een stin kend stelletje". Ook verwijt Democratisch Appèl de nieuw linksen „voortdurend gekweld te worden door het verlangen sympathie te betuigen aan allerlei vormen van communisme en geen gelegenheid voor bij te laten gaan om te ageren tegen de NAVO". Het dagelijks bestuur van de PvdA heeft naar aanleiding hiervan verklaard ontstemd te zijn over de manier waarop Democratisch Appèl de democratische gezindheid van een aantal partijgenoten aanval t» (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG B(j loonadministrateurs, raden van arbeid en ook b(j de be gunstigde Nederlanders heerst grote verwarring over de hoogte van de ver schillende sociale uitkeringen, B(j velen is niet bekend, dat zeer recentelijk de uitkeringsbedragen z(jn verhoogd cn op l januari opnieuw een verhoging zullen ondergaan. Een opeenvolgende reeks van publlkaties over adviezen, besluiten en wetsvoorstellen, waarin telkens andere bedragen werden genoemd. zijn hiervan de oorzaak, terwijl de raden van arbeid nog geen officiële instructies hebben. Met name het laatste verhogingsvoorstel van minister Roolvink heeft de ver warring vergroot, omdat hierin bedragen werden genoemd, die niet meer klopten. Op het ogenblik lopen twee zaken door- yv -■ een: een verhoging van de uitkerings- Kprj VG (Ff*Tl 1T1 bedragen op grond van de loonontwik- C*.C^V-/XJ. 111 keling en een verhoging van de uitke- ringen wegens de na 1 januari te ver- "1 J wachten prijsstijgingen derhalve 1^ /"\T*T O |11 f| een verhoging achteraf en een verho- J ging vooruit. Tot het aanpassen van de uitkeringen aan de loonontwikkeling |.irAA kan de minister van Sociale Zaken zelf i\V vU |\CC1 besluiten als die ontwikkeling een aan tal maanden eenzelfde beeld geeft (de uitkeringen zijn immers welvaartsvast), /"VT"r"l N AA(T maar voor de verhoging bij voorbaat OAlAAxvXVXcL een zogenaamde structurele verho- G/ ging heeft hij dc instemming van het parlement nodig. Die instemming heeft de bewindsman al gevraagd, maar in zijn wetsvoorstel heeft hij ingaande 1 januari 1969 worden ver- waarschijnlijk omdat het stuk reeds hoogd tot 83 gulden. eerder werd geschreven de uitke- Ook voor de berekening van de uitke ringsbedragen van 1 april j.l. als uit- ringen ingevolge de wet werkloosheids- gangspunt genomen en niet de bed ra- voorziening is het maximumdagloon gen, zoals die zeer onlangs zijn gewij- op 1 september verhoogd tot 83 gulden zigd en op 1 november tot 83,60 gulden. De gehuwden AOW stijgt in het nieu- m we jaar boven de 5000 gulden per jaar I lit nPt/lil 11 Cf uit. Evenals de AWW-uitkering voor weduwen met kinderen. Ter vergelij- Er wordt naar gestreefd de verhoog- king: toen de AOW werd ingevoerd de uitkeringen ingevolge de AOW. bedroeg de uitkering voor gehuwde AWW en WAO nog in de loop van de- bejaarden 1428 gulden en die voor on- cember bij wijze van voorschot in te gehuwde bejaarden 858 gulden. Dat was voeren. Zoveel mogelijk zal dan tevens in 1957. Op 1 januari 1962 waren deze de achterstallige verhoging van de bedragen resp. 2154 en 1364 gulden, op maand november worden uitbetaald. 1 januari 1965 resp. 3756 en 2628 gul- De uitbetaling vai. de kinderbijslagen den. In 1957 betaalde men voor de vindt in het algemeen pas plaats na AOW nog 6,75 procent premie over een afloop van het kalenderkwartaal. Voor inkomen van 6900 gulden, op 1 januari de verhogingen per 1 januari a.s. geldt wordt het 9,1 procent over 16.200 gul- het voorbehoud, dat de Tweede en den. (Zie staatje AOW). Eerste Kamer er nog hun goedkeuring aan moeten hechten. Arbeidsongeschiktheid n 7 Ibelastingen Ook de uitkermgen ingevolge de wel O op de arbeidsongeschiktheidsverzeke- Verhoging van de kinderbijslag (zie 't ring zijn op 1 november verhoogd. In staatje) in de loop van een jaar heeft beginsel gaan de voor 1 nov. 1968 vast- geen direct effect op de belastingen gestelde uitkeringen, met 3,33 pet. om- voor hen, voor wie de loonbelasting de hoog. Maar omdat in de uitkeringen, die eindheffing is (dat zijn degenen, die in na 30 april ijn ingegaan, al 'n deel van dienstbetrekking minder dan 15.000 gul- de loonstijging is verwerkt, zullen deze den verdienen en geen neveninkomsten niet volledig met dit percentage wor- hebben. Hoewel verhoging van deze den verhoogd. De verhoging van deze bijslag een hoger inkomen betekent, nieuwe uitkeringen bedraagt, indien mag bij de inhouding van de loonbelas- zij zijn ingegaan in de maand: ting de dan geldende belastingtabel worden gehandteerd, die nog rekening mei 4968 2.95 pet. houdt met de oude (dus lagere) kin- juni 1968 2,20 pet. derbijslagen. In de loop van een jaar juli 1968 1,82 pet. hebben deze mensen dus een klein be- augustus 1968 1,09 pet. lastingvoordeel. september 1968 0,72 pet Per 1 januari a.s. verschijnt een nieu- oktober 1968 0,36 pet. we tabel, die dan is ingesteld op de nieuwe bijslagen. Dat betekent dus een Vervolgens zal ook het maximumdag- hogere belastinginhouding per die da- loon, waarnaar de uitkeringen en de turn voor degenen, die kinderbijslag premies ingevolgde de WAO, de ziekte- genieten, omdat nog drie verhogingen wet en de werkloosheidswet worden be- verwerkt moeten worden (die van 1 rekend, worden verhoogd. Daarbij zal april en 1 oktober 1.968 en van 1 janua- het maximum dagloon, dat geldt voor ri 1969). Op dit moment valt nog niet de berekening van de uitkeringen krach- te overzien, hoeveel dit uitmaakt, om- tens deze drie wetten, alsnog per 1 dat de nieuwe tabellen nog niet zijn ge- september 1968 stijgen van 80.30 gul- publiceerd. Het zicht zal ook na ver den lot 83 gulden en per 1 november schijning van die tabellen vertroebeld 1968 tot 83,60 gulden. Voor de bereke- blijven, omdat bij de jaarwisseling met ning van de premies ingevolge deze name voor de laagste inkomens een drie wetten zal het maximumdagloon belastingverlaging plaatsvindt. De uitkeringen krachtens de AOW en dc AWW vertonen thans het volgende beeld: uitkeringen per maand gehuwde bejaarden Ongehuwde bejaarden weduwen met kinderen weduwen zonder kinderen ivezen tot 10 jaar wezen van 10 tot 16 jaar wezen van 16 tot 27 jaar 281 399.50 281.— 1-11-68 413.— 290.50 413— 290-50 92.— 137.— 178.50 ingaande 1-1-69 417.50 294.— 417.50 294.— 93.— 138.50 180.50 Voor de kinderbijslagen gelden.twee verhogingen. De eerste per 1 oktober J.l. (omdat deze bijslagen per kwartaal worden uitbetaald) en de tweede per 1 janu ari a.s. Hier is het beeld: uitkering per kwartaal sedert sedert ingaande 1-4-68 1-10-68 1-1-69 106.86 110.76 voor het eerste kind tweede en derde kind vierde en vijfde kind zesde en zevendie kind adhitste en volgende kind 163.80 181.74 201.24 112.32 127.92 171.60 190.32 210.60 (Van respondent NIJMEGEN „Arbeidsverzuim om vat veel meer dan alleen verzuim we gens ziekte, met als gevolg dat de con trole op het arbeidsverzuim een taak is die de mogelijkheden van de arts verre overschrijdt. Het vereist teamworp van dc controlerend geneeskundige, de behandelende artsen, sociologen, psycho logen en de personeelsdiensten". Tot deze conclusie kwam vrijdagmid dag in de aula van de Nijmeegse uni versiteit dr. A. Cronsen, directeur-ge neesheer van het St.-Josefziekenhuis Xe Venlo, tijdens zijn promotie op het proefschrift „Analyse van het werk van een controlerend geneeskundige voor de ziektewet". De uitkomsten van het onderzoek van dr. Cronsen hebben weliswaar geen al gemene geldigheid, omdat ze slechts één controlepraktijk betreffen, maar toch zijn ze er niet minder schokkend Slechts bij ongeveer de helft van de ziektegevallen stond de arbeidsonge schiktheid gedurende de hele periode van arbeidsverzuim vast. Bij 40 procent der ziektegevallen waren de betrokke nen althans gedurende een gedeelte der verzuimperiode arbeidsgeschikt of was er twijfel aan hun arbeidsongeschikt heid. 8 procent van de ziektegevallen was van het begin af aan arbeidsge schikt, terwijl aan ongeveer 4 procent der verzekerden, die zich ziek meldden de ziektekaart werd geweigerd, dat wil zeggen dat zij het werk niet hoefden te In niet minder dan ruim de helft van de ziektegevallen waren er dus moei lijkheden met de bepaling van de ar beidsongeschiktheid. Het stellen van een diagnose was slechts bij ruim de helft der ziektegevallen mogelijk, aldus het proefschrift.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5