Half jaar cel voor drie inbrekers uit bollenstreek Parkeermeters zijn geen rijkmakers voor Leiden Western in stadsleven van New York met Clint Eastwood in de hoofdrol Betere voorlichting en gezond verstand doeltreffender dan verzwaring strafmaat MEDISCHE DIENSTEN VRIJDAG 6 DECEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT ADVERTENTIE Het t>M een trilde rit, die In de tucht j BeilzineStatlOnS van 1 op 2 oktober van Den Ilaag naar Lelden door drie jeugdige inbreken» werd gemaakt, waarbij de kogels uit de achtervolgende politieauto afgevuurd, de bestuurder van de vluchtauto oren floten. De rit vond zyn einde een straatje in Leiden. 'I In Den Haag werd eerst ingebroken n een benzinestation aan de Wassenaar- seweg, waarbij een aantal auto-onder delen en accessoires werden gestolen. Het volgende bezoek gold een benzinestation in de Boekweitkamp, waar de buit o.m. f 30 bedroeg. De drukker had in zijn tle auto de uitkijkpost betrokken, hoewel hij voor de rechtbank ontkende, dat dit drie inzittenden konden daar door de c;e bedoeling was. Tijdens die tweede in- politie worden gegrepen. De bestuurder braak verscheen de politie, op het zag kans om te ontkomen, doch enkele uren later werd ook hjj gearresteerd. De inspannende achtervolging bleek de moeite waard te zijn geweest. Het drietal bleek tal van inbraken en dief stallen te heben gepleegd in diverse plaatsen rondom Leiden en Den Haag. Gisteren hadden zij zich voor de Haag se rechtbank te verantwoorden. Het wa ren een 31-jarige zeeman uit Voorhout, een 19-jarige monteur en een 19-jarige drukker, beiden uit Sassenheim. i Den Haag wat te ment dat het drietal weg wilde rijden. Aan een sommatie om te stoppen werd niet voldaan; de auto reed pijlsnel weg, achtervolgd door de Haagse politie. Op de rijksweg in Wassenaar loste de poli tie enkele waarschuwingsschoten. Bij het onderzoek bleek, dat verdach ten zich met diverse inbraken hadden beziggehouden. De president van de rechtbank signaleerde o.a. inbraken te Lisse. Voorhout en Sassenheim, meest in benzinestations en in Sassenheim ook in een schoenwinkel. Schoon schip anders komen binnenkort nog i ken met nieuwe straffen", waarschuwde de officier. „De laatste tijd krijg ik een ontzettend groot aantal processenverbaal over gepleegde inbraken, waarin de na men van deze verdachten nu en dan ook voorkomen." Maar verdachten zeiden „schoon schip" te hebben gemaakt. De officier vond ieders aandeel even groot en eiste voor allen acht maanden gevangenisstraf, waarvan twee voor waardelijk, met aftrek van voorarrest. De rechtbank zal 19 december uit- i- spraak doen. inmiddels grotendeels zijn uitgevoerd en die z'n bekroning heeft gekregen in het afsluiten van de Haarlemmerstraat op zaterdag. In dat rapport Verkeersvoor- zieningen Binnenstad stond onder meer het advies in de binnenstad parkeer meters aan te schaffen. Een advies, dat door de gemeenteraad werd overgeno men. Met de aanschaf van de 59 par keermeters was een bedrag gemoeid van circa 24.000,-, wat neer kwam op on geveer 400.- per meter, waarbij inbe grepen waren de kosten van het plaat sen en de reserve-onderdelen. De meters werden bij wijze van proef geplaatst op het Stadhuisplein (9), Bree- straat (9), Vismarkt (8), Apothekers- dijk (8) en op de Stille en Lange Mare (25). De meters werden voor het eerst in gebruik genomen op 27 juni en brachten in de eerste week tesamen een bedrag op van 398,77. In de week daarop consta teerden wij een lek in de meters. (Door alleen dubbeltjes in het apparaat te gooien, kon men langer parkeren dan officieel was toegestaan. Op de meter stond bijvoorbeeld aangegeven, dat voor l\u uur parkeren men een kwartje en 'n dubbeltje in het apparaat moest gooien, maar met drie dubbeltjes was men ook klaar). Van dat lek profiteerden de par keerders blijkbaar dankbaar, want de opbrengst ging prompt met 100,- om laag tot 296,03 op. Tot 9 september la gen de opbrengsten zo ongeveer-tussen de 4 en 5 honderd gulden, maar toen ef op de Stille en Lange Mare een paar meters werden bijgeplaatst sprong het bedrag omhoog tot bijna 600,-. Een top werd bereikt in begin november: 634,54. De parkeermeters kan men als slag aders beschouwen, waarvan de activi teiten in de binnenstad zyn af te lezen. Zo liep in de week van 3 oktober, toen één dag alle verkeer uit de binnenstad werd geweerd, de opbrengst terug tot 489,20. Lastig Opbrengst in 5 maanden ruim 10 mille plaatst om de gemeente te spekken. De allerlaatste functie er van is wel geld verdienen. Het gaat er voornamelijk om de langparkeerders uit de directe be hoefte-centra te weren ten gunste van j de kortparkeerders en zo doende de Van de parkeermeters wordt de ge-, parkeereapaciteit van Leidens binnen- meente Leiden beslist niet rijk. Tot deze s'ac* *e vergroten. conclusie kan men komen als men de Dat kan ook met parkeerschijven ge- m i -.i. i- i -„ beuren, maar het nadeel van de schijven m-lden 10.385,9.») be.l.t .die de „9 js gemeente alleen maarUgeld het centrum geplaatste parkeermeters koelen, terwijl de pai-keermeters zichzelf In de periode van de ingebruikname (27 bedruipen. juni) tot 24 november jl. hebben opge-l in het in januari uitgebrachte rapport leverd. j Verkeersvoorzieningen Binnenstad stond 1 de afd. Verkeerszaken van de gemeente Nu zijn de parkeermeters niet ge- Leiden een aantal saneringen voor, die „De meters werden gerepareerd", schreven we, maar dat houdt niet in dat de parkeermeters nu foutloos zijn. Als een parkeerder zijn wagen bij een meter parkeert en bijv. voor lj,j uur parkeren geld in het apparaat stort, maar reeds na één uur weg gaat, dan kan de na hem komende automobilist 'n half uur gratis parkeren. Tot zover is er nog niets aan de hand, maar wil die auto mobilist voor langer dan een half zijn wagen kwijt, dan moet hij wachten tot die 30 minuten om zijn, want hij kan geen geld bijstorten. De parkeermeter moet dus na een half uur terugkomen om de meter opnieuw in te stellen. Dat dat voor velen zeer lastig kan zijn, is begrijpelijk. LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het docto raal examen Nederlands recht de heer P. J. Berger uit Leiden. .,De meedogenloze achtervolger" dend en zwaar geschonden blijft hij soms achter om daarna de achter volging op de gevangene, die als hij eenmaal hersteld Is van het LSD- gebruik en op weg Is naar Arizona weet te ontsnappen. Een der betere WWterns derhalve, waarvoor de keuring 18 jaar is. ONREDELIJKE JEUGD LUXOR: De jonge wolven In Les jeunes loups behandelt Marcel C'arné, cineast van onder meer Les tricheurs, de vaak onredelijke houding van de jeugd ten opzichte van de oudere generatie. Die jeugd wordt In De jonge wolven gepersonifieerd door Alain (Christian Hay), die neerkijkt op het klein burgerlijke gedoe van o.a. zijn ouders. Het zgn. vrije leven, dat Alain leidt Is toch oók niet alles. Hij heeft geen geld en wil zo gauw mogelijk met weinig moeite rijk worden. Alain zegt. dat de oudere generatie jaloers is op hem. maar in wezen is hij jaloers op hen. want zij hebben al bereikt, wat hij (nogi niet heeft en parasiteert op hen. Sylvie. een talentvol tekenaresje, leeft met Alain en doet ook wel of zij dat leven aanvaardbaar vindt, maar in feite verafschuwt zij het leven op de vrije toer en als zij te vaak door Alain teleurgesteld wordt, dan neemt zij de wijk naar huis. Deze „pro- bleem"-film mag gezien gaan worden door 18 jaar en ouder. BIJZONDERE FILM TRIANON: „Les Biches" De ontmoeting vindt plaats op één der Parijse bruggen. Het betreft een jong, artistiek begaafd meisje, dat in haar onder houd voorziet door het maken van zgn. „straattekeningen" en een welva rende oudere vrouw. Beiden zijn kennelijk eenzaam en verveeld, en er ontstaat een lesbische verhouding. Wanneer verstrooiing wordt gezocht, reizen zij af naar een riant buitenverblijf in de „campagne". Daar komt de minnaar „Paul" tussenbeide. Hij wordt verliefd op het jon gere meisje „Why". Na korte tijd verandert hij echter van partner en trekt er tussenuit met de oudere en rijke vrouw Frederic. „Why" kleedt en ge draagt zich nu als haar i'ivale. Om in de gunst te komen van Paul? Het verhaal lijkt niet zo bijzonder, maar de uitwerking is daarentegen op niveau. Bijna literaire dialogen en prachtige beelden maken „Les Biches" van Claude Chabrol tot een bijzondere film. en op een enkele passage na onderhoudend. Jacqueline Sassard en Stéphan Andran spelen uitstekend de hoofdrollen. Toegang 18 jaar. KOLDERIEKE THRILLER REX: Het gaat er heet aan toe Eddie Constuntine weet het steeds weer te brengen, de kolderieke thriller. Diana Dors staat liein terzyde in „Het gaat er heet aan toe". Diana, het laatste sexsymbool dat nog uit de vijftiger jaren bestaat voor het hedendaagse publiek. Constantine speelt nu kapitein Layton, Amerikaans geheim agent. Hij krijgt opdracht in Istanboel een spionagebende op te rollen. Zijn aan dacht wordt getrokken door de vrouw van Spokane (de chef van de ge heime dienst te Istanboel). Deze vrouw brengt hem op het spoor dat uiteraard tot de oplossing leidt. Eddie Constantine is een begrip in Frankrijk en ver daarbuiten. Zijn films zijn hard, maar zitten vol subtiele Franse humor. Steeds weet Constantine zich te handhaven bij de top-acteurs, hoewel de films waarin hij speelt meestal „in een vloek en een zucht" in elkaar worden gesme ten. De keuring voor deze spannende en vermakelijke film is 14 jaar. NACHTVOORSTELLINGEN CAMERA prolongeert 's nachts (vrijdag en zaterdag 23.30 uur) zijn voor stellingen van „Dagboek van een kamermeisje", een openhartige film over de sexuele gewoonten in de „betere kringen". Het kamermeisje is Jeanne Moreau. Voor de uitstekende regie staat Luis Bunuel borg. Keuring 18 jaar. „De muis die brulde", de sprankelende komedie van Whitterley, gaat 's nachts in REX draaien. Het verhaal gaat over een mini-staatje dat Ame rika de oorlog verklaart, om zo te trachten financiële steun te krijgen als het land is overwonnen. Maar het landje wint de oorlogUitstekeud spel wordt geleverd door Jean Seberg. bekend van o.a. „Zoals de vogels sterven in Peru" en „Jeanne d'Arc" en Peter Sellers. De keuring is: alle leeftijden. PROLONGATIES LIDO: De meedogenloze achtervolger In een heel andere creatie dan wij gewend zyn speelt Clint Eastwood de hoofdrol in deze film. Niet in een woeste omgeving, ook al draagt hij dan lief cowboytenue. Met deze uitrus ting raakt hij verzeild in het. stadsleven waar iedereen hem spottend na wijst en hem eenvoudig als een achtergeblevene beschouwt. Dat doet ook een sergeant-detective, die sheriff Coogan op zekere dag op zijn bureau ziet verschijnen met liet verzoek een berucht gevangene te mogen mee nemen om hem over te brengen van New York naar Arizona. Coogan, die gewend is snel te handelen, wordt echter gedwongen „met zijn handen over elkaar te gaan zitten". De gevangene heeft een te grote dosis verdovende middelen naar binnen gewerkt en kan onmogelijk vervoerd worden. Derhalve'is sheriff Cooga,n gedwongen langer dan hij voornemens was in de stad te blijven. Desóndanks krijgt ook deze film iets western achtigs, al blijven de revolvers dan ook langer in de holsters dan gebrui kelijk is. Zelfs wordt de anders zo rustige veedrijver („Rawhide") flink door elkqar gehutseld. De film onderscheidt zich ook van de andere rol prenten in de western-serie waar het de onoverwinnelijkheid van de hoofd rolspeler betreft. Regisseur Don Siegel begrijpt zeer goed dat één man het moet afleggen tegen een grote meerderheid. Dat gebeurt dan ook. Bloe- Voor de „6 laatste dagen" gaat Oswalt Kolle's „Het wonder van de liefde in CAMERA draaien (in feite voor de achtste week). De keuring is: strikt volwassen. „De pussycats van het oude Rome" (A funny thing happened on the way to the forum) is de sprankelende komedie waarin Zero Mostel, van „Fiddler on the roof", de hoofdrol speelt. En dat garandeert vak werk! Uiteraard werd deze komedie geprolongeerd, nu voor de tweede keer (derde week dus), in STUDIO. Het verhaal gaat over een jongeman (gespeeld door Phil Silvers) die een meisje wil trouwen dat als slavin verkocht is aan een woeste militair. Keuring: alle leeftijden. K& O-VOORSTELLING Woensdag 11 december draait in CAMERA de aangrijpende en indringende Japanse produktie „High and low", die al eerder in Leiden is gedraaid, even eens voor K&O. De hoofdrollen worden gespeeld door Toshiro Mifune en Kyoko Kagawa. Deze film was twee jaar geleden het grote sukses van de Utrechtse cinémamanifestatie. Keuring: 18 jaar. Kleine Europa-cup Alkemade United en Inter Leiden weer tegenover elkaar Morgen zullen de schoolelftallen van Alkemade United (Gerardusschool, Al kemade) en Inter Leiden (H. Hartschool Leiden) voor de tweede keer tegen el kaar in het veld treden om uit te ma ken, wie de Kleine Europacup mee naar huis mag nemen. Twee weken geleden speelden beide elftallen in het ASC-sportpark te Oegst- geest een voor de honderden toeschou wers boeiende en spannende wedstrijd, die ook na de verlenging nog onbeslist was (0—0). De eindstrijd begint morgen om 14 uur Air. Rosing over alcohol in het verkeer: (Van onze rechtbankcorrespond* Vijftien zaken ter behandeling op één ochtend zitting van de Haagse politierechter: zeven daarvan betreffen het besturen van een auto waarbij de be stuurder onder invloed van drank verkeerde. Welhaast eentonig worden de feiten herhaald; veelal met als enige variatie de mate waarin de bestuurder onder invloed verkeerde. Deze week iemand die 2.ï- 30 glazen bier had gedronken; hij wist liet. aantal zich niet meer zo precies te herinneren. En met even weinig veriatie worden door de rechter de straffen opgelegd: twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Is het geen tijd. dat die strafmaat wordt opge voerd? „Voor de niet ernstige gevallen lijkt me deze straf momenteel wel juist", verklaart de offi cier van justitie cn hoofd van het parket van de arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage, mr. A. W. Rosingh. „Wanneer het wettelijk mogelijk zal zijn om het alcoholpromilage in het bloed als bewijs in dit soort zaken te aanvaarden, zullen er zeer waar schijnlijk wel andere dingen gaan gebeuren". Jaarlijks 300 doden Het is in feite overbodig uit te weiden over de grote gevaren, wanneer een autobestuurder onder invloed van drank verkeert. De bewijzen daarvoor vindt men iedere dag in de krant vermeld: onge vallen met dodelijke afloop, zwaar of minder zwaar lichamelyk letsel van slachtoffers en vernielingen van auto's en ander materieel. jaar zijn er in ons land ongeveer 10.000 keersongevallen waarbij alcohol een rol speelt. Ruim 300 personen komen hierbij om en nog veel groter is het aantal zwaar- en lichtgewonden. Al die gevallen eisen ontzettend veel tijd en zorg van de diverse politiekorpsen, maar ook van de rechterlijke macht. Alcoholprom illage De één reageert sterker op een glas bier of sterke drank dan de ander. Het bewijs moet vaak bij stuk jes en beetjes worden vergaard, waarbij het alcohol promilage in het bloed kan meewerken. Een abso luut bewijs is het niet. Wanneer het promdaye boven de 0,8 komt te liggen, is in het algemeen de grens wel bereikt. Indien dit als wettelijke grens zou gelden, zou de bewijsvoering veel gemakkelijker liggen. Dit betekent dat. indien de regering ecu besluit in die richting zou nemen, er een aanzienlijke ver zwaring mogelijk zou zijn. Mr. Rosingh constateert aan de hand van de laatste statistiek, die uit 1966, dat het arrondissement 's-Gravenhage het toch niet zo kwaad doet, met 20 gevallen per 100.000 Inwo ners. Het arrondissement Rotterdam komt aan een driemaal zo hoog percentage. in het sportpark van de v.v. Weteringse Boys te Alkemade (Oost). De bestuur ders van de Weteringse Boys, die in het verleden al vele malen blijk gaven veel oog te hebben voor de ontspanning van de jeugd, hebben ook nu weer belange loos hun accommodatie voor deze school- jeugdfinale beschikbaar gesteld. De leiding van de Kleine Europacup finale is wederom in handen van de heer Wim Schalks uit Leiden, één van de zes internationale scheidsrechters, die Ne derland heeft. De heer Schalks, die zon dag a.s. de eredivisiewedstrijd GVAV NAC zal leiden, wordt morgen geassis teerd door de heren Theo v. d. Meer en Joop v. d. Tang. De beide coaches, de heren Broekho ven en Kortekaas, hebben in de afge lopen veertien dagen ongetwijfeld naar middelen gezocht om zaterdag a.s. de tegenstander te overtroeven. Het elftal van Alkemade United zal uit de volgende vijftien spelers worden samengesteld: Frans Boers, Rob Cozijn, Peter van Egmond, Peter van Es, Ron nie Hoek, Martin Hoogenboom, John v. d. Meer, Peter v. d. Meer, Eric Rietbroek Rob Schrama (DOSR), Eric Stroek, Pe ter Stroek, Jos v. d. Tang, Rudi v. d. Tang en Joop Turk (allen Weter. Boys). Inter Leiden zal elf van de volgende veertien spelers het veld insturen: Lucas Boers (Oranje Groen), Hennie de Bruin (Lugdunum), Eddie Gerritsen (Rooden- burg), Jan Gorree (VNA), John van Haastrecht (UVS), Jan Jansen (TJVS), Dick Klein (Docos), Peter Piket (RCL), Jan Smits (Docos), Rene van Velzen, André Verhoogt, Peter Verplancke (Roo- denburg), Patrick Verra en Walter Wul- lur (Lugdunum). De wedstrijd zal 2 x 25 minuten duren. 'Eventueel wordt 2x5 minuten verlengd, waarna zo nodig door iedere elftal elf strafschoppen genomen zullen worden. geen duidelijke stijging van het aantal onder invloed verkerende autobestuurders binnen zijn arrondisse ment is waar te nemen. Dit arrondissement omvat,' behalve Den Haag, ook Leiden en omgeving, de Rijnstreek, Delft en het Westland. Hij verwacht geen heil van het opleggen van steeds zwaardere straffen, in tegenstelling met de publieke I „Maar de publieke opinie richt zich te vaak op incidentele geruchtmakende gebeurtenissen, die j hoewel ernstiger en dan ook zwaarder gestraft toch niet een maatstaf kunnen zijn", aldus singh. „Het zal in de eerste plaats komen voorlichting en van het gezonde verstayd hedendaagse weggebruiker". f 10,- boete voor verkoop koe zonder schets Leiden Leidse huisartsen: tot za terdag 10 uur dient men de eigen huis arts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 uur belle men voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. Doaza Apotheek, Douzastraat 31, tel. 21313. Jaap Langeveld uit Hillegom wordt 3 januari honderd jaar 3 Januari wordt de heer Jaap Lange veld uit de Pastoorslaan te Hillegom, honderd jaar. De heer Langeveld is vermoedelijk de oudste afzwaaier van het vierde regiment infanterie te Lei den; hij zwaaide af in 1890. De heer Langeveld kwam toendertijd vaak snoep halen bij de Leidsche Brood fabriek (tegenover de kazerne). Tot zijn 77ste jaar heeft de heer Lan geveld gewerkt „in de grond", bij de firma Van Zanten. Lreen stijging Intrekking rijbewijs In dit opzicht stemt de mening van mr. Rosingh overeen met die van de Groningse hoogleraar in de criminologie, prof. dr. W. Buikhuisen, gelanceerd ln zijn onlangs verschenen boek „Alcohol en verkeer". De mening die zo hier en daar door autobestuurders wordt verkondigd, dat zij na gebruik van één of twee glazen sterke drank beter in staat zyn auto te rijden, vindt bij mr. Rosingh geen weerklank. „Misschien rijdt zo iemand meer gedecideerd, doch het staat vast, dat zijn reactie-vennogen afneemt". Volgens vir. Rosingh dient het accent van de bestraffing te liggen op ontzegging van de rijbe voegdheid, hetgeen het meeste efjeot sorteert1 Eigenlijk vond ook de Haagse po- Ro-j iitierechter het wel een beetje kinder- i de aehtig, dat tegen een 67-jarige koopman dc uit Leiden proces-verbaal was opge maakt omdat, toen hij een koe op de veemarkt in Leiden had aangevoerd, daar geen geldige schets bij was. De koopman kon aantonen, dat er thuis een vergissing had plaats gevon den, toen zijn zoontje een schets greep, die niet bij de aangevoerde koe be hoorde. Later was de juiste schets te voorschijn gekomen, doch toen was door de controleur al proces-verbaal opgemaakt. „En daar hebben wij nu eenmaal rekening mee te houden," zei de rechter. ..Bovendien was de koe voor de slacht verkocht en kon dus verder geen besmetting plaats vinden." aldus de mededeling van de koopman. De officier eiste toch nog 25.- boete. De rechter zag reden tot clementie en veroordeelde tot 10.- boet®. Weinig animo voor school- tandverzorging I Uit de jaarverslagen van de school- I tanderzorging in de gemeenten Oegst- geest. Rijnsburg en Warmond blijkt dat de anjmo daarvoor van jaar tot jaar afneemt. Zo beliep 't aantal weigeraars in de gemeente Oegstgeest in het cur susjaar 1964-"65 53.3 pet. Het jaar daar op daalde het percentage tot 45.8 pet om in 1966/'67 weer op te lopen tot 60.6 pet. In het cursusjaar 1967-'68 was het percentage weigeraars 67 pet. Beter uit de bus kwam de gemeente Rijnsburg, hoewel ook daar het aantal weigeraars toeneemt. Over de vier ge noemde cursusjaren waren de per centages aan weigeraars resp. 18.9 pet, 26.4 pet, 31.2 pet en 35.3 pet. In de ge meente Warmond bleef gemiddeld de helft van de leerlingen weg van de tandverzorging. Hier waren de per centages 48- 1 pet, 48.7 pet, 52.8 pet cn 56.6 pet. Het betrof in alle gevallen kinderen van de eerste tot en met de vierde klas. dkt. D. v. Haselen. Kerkstr. 91, Oude Wetering, tel. 01713-2217; zr. Koot, Spoorstr. 1. R'veen. tel. 01713-2420. Alphen a, d. Rijn dkt. J. Veenen- daal, Rembrandtlaan 31, tel. 2072; dkt. M. v. Steen, Wilhelminalaan 66, tel. 2738; apotheek Allart, Raadhuisstr. 206, tot 13.00 uur, daarna Somberg, Wilhelmina laan 67. Wijkverpleging: zr. Jonkers, Hoofdstr. 164, tel. 2340. Bodegraven dkt. Bol, tel. 2113; wijkverpleging; zr. Bos, Vosholstraat 1, Zwanimerdam, tel. 2566; apotheek! Weij- er, Statensingel 111, Gouda, tel. 33371 dierenarts: dkt. J. v. Oostrom, Vijver laan, tel. 2136. Hazerswoude-Rijndijk zie Leider- Ilillegoni dkt. G. Ie Cocq d'Armand, v. Sixlaan 7, tel. 5613; apotheek: zie Lisse; tandarts: zie Noordwijkerhout. Katwijk/Ryn dkt. J. Bergman, Rijn straat 2. tel. 2921; apotheek: Princestr. 3. tel. 2755. Katwyk/Zee dkt. I. Schonenberg, Voorstr. 131, tel. 2336; apotheek: Prin- cestraat 3, tel. 2755. Koudekerk a. d. Rijn zie Leiderdorp. Langeraar dkt. J. Sandkuyl, tel. 01722-139; wijkverpl.: zr. A. Verhaar, tel. 01722-345, b.g.g. 236. Leiderdorp dkt. P. van 't Woud, Hoofdstr. 40, tel. 30070; apotheek: R. v. Breest Smallenburg; wijkverpl.; zr. Van Leeuwen, Dorpsstr. 50, Koudekerk/Ryn, tel. 01714-2505. Leimuiden zie Alkemade. Lisse dkt. T. Haase jr., Heereweg 337. tel. 3685; Lissese Apotheek, Vier kant 223; tandarts: zie Noordwijker- Nieutvkoop en Noorden dkt. G. Essens, tel. 01724-282. Noordwijk dkt. J. v. Nes, v. Berckel- straat 22, tel, 2405: wijverpl.: Gem. wijkgebouw, Van Panhuysstr., tel. 2907 of 2338; apotheek: Duinrand, Nieuwe Zeeweg 1. tel. 2487 (za. van 8-18 uur en zo. van 12-13 en van 17-18 uur). Noordwijkerhout dkt. H. de Groof, I Kerkstr. 1, tel. 2910; apotheek: zie Lisse; tandarts: C. Poederbach, Herenweg 20. i Oegstgeest dkt. E. v. Walcheren, Oranjelaan 29. tel. 52130; Oegstgeestse Apotheek; wijkverpl.: zr. Warmenhove, I tel. 54500, b.g.g. 22222. Rynsaterwoude zie Alkemade. Rjjnsburg - zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim dkt. W. de Graaff. Teylingerlaan 17, tel. 8479; apotheek: zie Lisse; tandarts: zie Noordwijkerhout. Valkenburg zie Katwijk a. d. Rijn. Voorhout dkt. Bots; wijkverpl.: M. Paassen, Herenweg 77, Warmond, tel. 01711-250. Voorschoten dkt. S. v. cl. Kooy, Schimmelpennincklaan, tel. 2527; Voor- schotense Apotheek, Leidseweg, tel. 2525 (gesloten zondag van 8-22 uur); wijk verpleging: Gezondheidscentrum, Wijn gaardenlaan, tel. 2177. Warmond zie Voorhout. Wou brugge zie Langeraar. Do Zillc zie Hillegom. Zwamnierdani dkt. K. Gill, telef. 01726-2527.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3