Pretty Douche nog niet Douche Fris WAAROM 4x BETALEN? HET KAN IN 1 x VOOR f 55,- i ([h*s iiiph „0 0" wordt door Studio in de Schouwburg gebracht BENOEMINGEN LEIDSE UNIVERSITEIT PRISMA abcdefghijklmnopQrstuv1 Quizmaster Kick Stokhuyzen: gewend aan studenten DONDERDAG 5 DECEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Concurrentie eist verbod merknaam Dode bij autobotsing in Pijnacker Twee zwaargewonden De 61-jarige C. van Winden uit Noot dorp is dinsdagmiddag by een autobot sing in Pijnacker op slag gedood. Zjjn dochter van 21 jaar en twee zoons van 18 en 19 jaar werden zwaar gewond. Het ongeluk gebeurde tegen zes uur op de Molenlaan in Pijnacker, waar een truck met oplegger achteruit een zijweg inreed. Toen de combinatie dwars op de weg stond kwam de door het slachtoffer bestuurde personenauto aanrijden, die zonder snelheid te minderen tegen de zijkant van de oplegger botste. ADVERTENTIE Uit onM populaire afdeling Vieux, Jonge Jenever Oude Jenever Citroen Jenever Bessen Jenever Framb. Brandewijn per liter 7,25 Dry Gin Scotch Whisky Franse Cognac Vodka Sherry medium dry per fles Pllsener, per krat wit, per fles s 1,6 liter Voor «le president van de Haagse rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias, diende gistermorgen een kort geding, aangespannen door de N.V. Andrelon Cosmetics te Bodegraven tegen de N.V. Sanders te Leiden. Eerstgenoemde N.V. meent, dat gedaagde inbreuk maakt op de rechten van het merk „Douche Fris", omdat z\j onder de naam „Pretty Dou che" in vrijwel Identieke verpakking de vloeibare badzeep verkoopt. Voor eiser trad op mr. T. Schaper, die betoogde dat, hoewel woord „douche" op zichzelf als merk ongeschikt, toch gedurende de afgelopen jaren zodanig is ingeburgerd, dat gebruik door anderen volgens een arrest van de Hoge Raad toch als inbreuk op het Merkenrecht kan worden beschouwd. Er bestaat ook 3 voor een verwarring, omdat ge daagde in vrijwel gelijke verpakking de zeep op de markt brengt. Dit wordt bestreden door de directeur van de N.V. Sanders, de heer J. de Jong, die van oordeel was, dat het woord „douche" elk onderscheidingsvermogen mist en niet gemonopoliseerd kan wor den. Hij was van mening dat door de verpakking geen verwarring behoeft te ontstaan. Andrelon tracht met dit kort geding het woord „douche" beschermd te krijgen en daarom adviseerde gedaag de tot afwijzing van de vordering, het gebruik van naam en verpakking vaD zijn produkt te verbieden. De president zal 11 december uitspraak doen. 20 HALVE LITERS 9,7» Wijnen en gedistilleerd STEENSTRAAT 8 - TEL. 21361 HERENSTRAAT 6 - TEL. 30069 HAARL.STRAAT 204 TEL. 21611 Als vierde abonnementsvoorstelling, op 9 en 10 december a-s., geeft Toneel groep Studio uit Amsterdam een voor stelling van „0=0" van de Zweedse schryver Sandro Key-Aaberg voor de Leidsche Schouwburgvereniging. Na de verschillende premières van „0=0" in de Scandinavische landen en in Engeland, werd in zeer lovende kri tieken gewezen met de verwantschap van Key-Aaberg met het absurdisme. Maar Key-Aaberg is teveel optimist om echt absurdist te zijn. Hy heeft voor al veel belangstelling voor de dwaasheid van alledaagse situaties omdat hy ze in feite niet hopeloos vindt. Het is voor hem daarom een positieve zaak om ze aan het licht te brengen. Daartoe heeft hij een greep gedaan uit authentieke ge sprekken, waarvan hij gemakkelijk ver staanbare dialogen heeft gemaakt. De in korte scènes gevatte dialogen hebben een pop- of meta-pop karakter. Ze bestaan uit woorden, zinnen en han delingen die wfl in onze welvaartsstaat dagelijks om ons heen zien en horen. Wanneer zfln dialogen van de Bühne de zaal in worden geslingerd, is het aan de toeschouwers deze om te zetten in satire. Key-Aaberg neemt onze gemechani seerde omgangsvormen genadeloos op de hak; het is ons eigen millieu dat hij laat zien. Op de vraag van velen, wat de ti tel „0=0" inhoudt, gaf hij als antwoord dat ieder ermee mag doen wat hij wil. Het stuk, dat een aaneenschakeling is van een reaks alledaagse situaties en gedragspatronen, heeft geen eigenlijke intrige. Maar het wordt bijeengehouden door een duidelijke thematiek. Drie weken eel voor dronken joyriding Hoewel een 28-jarige loswerkman uit Alphen a.d. Rijn niet in het bezit was van een rijbewijs, nam hiy toch achter het stuur van een auto plaats. Hy reed tegen een vangrail en de auto werd zwaar gehavend. Maar bovendien had hij de auto in Alphen a.d. Rijn zomaar van een parkeerplaats gehaald. Terzake joy-riding en niet in bezit van een gel dig rijbewys, had hjj zich voor de Haagse politierechter te verantwoorden. Het bleek alles de nasleep te zijn van een „gezellig kaartavondje", zoals de rechter dat aanduidde. Lichtelijk aange schoten had verdachte de geparkeerde auto gepakt. Na de botsing had ver dachte de vlucht genomen. „Ik had wel rijles," zo deelde hy aan de rechter mee. „Dan zal het nog wel een tydje duren, voordat u mag ryden, dat wil ik nu al vast maar zeggen," aldus de rechter. De officier van justitie eiste zeven da gen gevangenisstraf en 150,boete. „Dat vind ik veel te weinig", besliste de rechter en hy veroordeelde hem we gens rijden zonder rybewyg tot ƒ100, boete en voor de joy-riding tot drie we ken gevangenisstraf. LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd: Doet. ex. II Gen. de heer E. W. E. Bicker (Voorschoten) de heer J. M. A. Penders (Den Haag), de heer A. A. A. I. Schuerman (Tilburg); semi- artsex. mej. M. Kunz (Den Haag), mej. M. L. Mees (Diepenveen), de heer J. A. Beker Oegstgeestde heer J. van Ros- sum (Den Haag), de heer F. G. I. Wa lenkamp (Oegstgeest), de heer A. M. C. v. d. Zandt (Leidschendam), artsex. de heer R. F. Vreeburg (Voorburg), de heer K. Reisma (Eindhoven). Gisteren zyn gepromoveerd: De heer A. C. Arntzenius en thans wonende te 's Gravenhage is gepromo veerd tot doctor in de faculteit der ge neeskunde op proefschrift getiteld „A heart (its value in establishing a link between pathway of excitation and ell- Symbolische boete van 1,- voor Noordwijkse kapper De politieman In Noordwijk die pro cesverbaal opmaakte tegen een damee kapper, omdat deze in de sluitingsuren bezig was modellen te kappen, had ken- nelyk meer reden om te veronderstellen dat hy daartoe in z(jn recht stond, dan de Haagse Politierechter. Die overwoog nl. of de kapper niet diende te worden vrygesproken. Na het raadplegen van diverse arresten, zelfs tot aan de Hoge Raad, kreeg de kapper de principiële boete van één gulden opgelegd. De kapper was op 10 oktober 's mid dags zijn vakbekwaamheid aan het be proeven met het hoofdhaar van enkele modellen. „Dat is in stryd met de win kelsluitingswet", meende een politieman en maakte procesverbaal op. Dat bracht de kapper voor de rech ter en hij ontkende het feit niet. Alleen stelde hy dat de modellen gratis werden gekapt, om zyn vakbekwaamheid te ver groten, voor deelname aan een kapcon- „En wanneer zij gekapt zyn, haalt u het haar dan weer uit elkaar?" wilde de rechter weten. „Dat zou een beetje ver velend zijn voor de dames", vond de kap per. „U neemt zeker alleen Jonge dames als model", informeerde de rechter ver der. „Een dame is nooit oud", besliste de complimenteuze kapper. „Tenminste, zo lang het haar geschikt is om mee te werken", was toch zijn voorbehoud. De officier vond er geen twyfel of verdachte was strafbaar. Het Hof in Arnhem en zelfs de Hoge Raad hadden op dat punt reeds een uitspraak ge daan. Maar terwille van het byzondere in deze zaak, wilde hy volstaan met tien gulden boete. De rechter liet de bibliotheek in het gerechtsgebouw overhoop halen, op zoek naar de arresten inzake het kappen. De officier bleek geiyk te hebben, maar de rechter tilde er toch niet te zwaar aan; het werd een gulden boete. nical vectorcardiography)". Promotor was prof. dr. H. A. Snellen. De heer J. D. Mulder geboren te Ban dung en thans wonende te Oegstgeest, is gepromoveerd tot doctor in de facul teit der geneeskunde op proefschrift ge titeld „Radiologische aspecten van i vasculaire hypertensie" De promotor was prof. dr. J. R. van Ronnen. De heer H. Th. Weiland geboren thans wonende te Oegstgeest is gepromo veerd tot doctor in de faculteit der ge neeskunde op proefschrift getiteld „Ver spreiding van poliomyelitusvirus en dere faecaal uitgescheiden virussen in Nederland gedurende de jaren 1964 1965". De promotor was prof. dr. J. D. Verlinde. By onderscheiden besluiten van het College van Curatoren der Leidse Uni versiteit zijn benoemd: Mr. E. A. Alkema voor het tydvak van 1 juli 1968 tot 1 juli 1969 tot wetenschap- peiyk medewerker in tydeiyke dienst by de faculteit der Rechtsgeleerdheid (recht der internationale organisaties); De heer F. H. Beukema voor het tijd vak 1 augustus 1968 tot 1 augustus 1969 tot wetenschappelijk medewerker in ty delyke dienst by de faculteit der Lette- Mevr. dra. E. M. Blok-v.d. Voort met in gang van 1 december 1968 tot weten schappelyk medewerker eerste klasse in vaste dienst by de Sociologie; De heer G. H. Bosselaar, arts voor het tydvak van 1 juni 1967 tot 1 juni 1969 tot wetenschappelijk medewerker eer ste klasse in tijdelijke dienst bij de In wendige Geneeskunde; Mevr. «Ira. W. Bruining-Hartland voor het tydvak van 1 oktober 1968 tot 1 ok tober 1969 tot wetenschappelyk mede werker in tydelyke dienst by de facul teit der etteren (Slavische letterkunde). Drs. D. L. Couprie voor het tydvak van 1 juli 1968 tot 1 juli 1969 tot weten schappelijk medewerker in tijdeiyke dienst bij de Wysbegeerte; Mevr. mr. W. van Ham-Wagner met in gang van 1 januari 1968 tot wetenschap pelyk medewerker eerste klasse in vaste dienst bij de facuteit der Rechtsgeleerd heid (staats- en administratiefrecht). drs. W. Th. Hermans voor het tydvak van 1 oktober 1968 tot 1 oktober 1969 tot wetenschappelijk ambtenaar in tyde lyke diénst bij de Cardiologie. Drs. A. J. Hoff voor het tijdvak van 1 augustus 1968 tot 1 augustus 1969 tot wetenschappelyk medewerker in tijde- ïyke dienst by de Fysiologische Schei kunde; Dr. B. J. Hoff met ingang van 1 septem ber 1968 tot wetenschappelyk hoofdme dewerker in vaste dienst bij de facul teit der Letteren (algemene taalweten schap). Drs. Th. K. H. Holt voor het tijdvak van 1 september 1968 tot 1 september 1969 tot wetenschappelijk ambtenaaf in tyde lyke dienst bij de Pathologie; Drs. W. C. L. van Hoorn voor het tyd vak van 1 april 1968 tot 1 april 1969 tot wetenschappelijk medewerker in ty delyke dienst by de Psychologie; De heer S. K. V. Johanssen voor het tyd vak van 1 september 1968 tot 1 septem ber 1969 tot wetenschappelyk medewer ker eerste klasse in tydelyke dienst by de faculteit der Letteren; Dr. H. J. de Jongh met ingang van 1 juli 1968 tot wetenschappelijk hoofdme dewerker in vaste dienst by de Alge mene Zoölogie. Dr. H. J. Kisch voor het tijdvak van 1 april 1968 tot 1 april 1969 tot weten schappelyk hoofdmedewerker in tydely ke dienst bij de Patrologie, Mineralogie en Kristallografie; Dr. W. J. Klein voor het tydvak van 1 september 1968 tot 1 september 1969 tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in tijdelijke dienst bij de Organi sche Chemie. Dr. L. F. \V. de Klerk met ingang van 1 juni 1968 tot wetenschappelijk mede werker eerste klasse in vaste dienst by de Experimentele Psychologie en Psy chologische Statistiek. De heer J. de Koning, arts voor het tyd vak van 15 september 1968 tot 15 sep tember 1969 tot wetenschappelyk mede werker eerste klasse in tydelyke dienst by de Kindergeneeskunde. Mej. «ira. R. Kruk voor het tydvak van 1 september 1968 tot 1 september 1969 tot wetenschappelijk medewerker in ty delyke dienst by de faculteit der Let— leren (Arabische taal- en letterkunde en de Islam). Dra. A. Lammers voor het tydvak van 1 september 1968 tot 1 september 1969 tot wetenschappelijk medewerker in ty- delijke dienst by de faculteit der Let teren (geschiedenis en cultuur Noord-Amerika) Mr. J. G. Lammer» voor het tydvak 1 september 1968 tot 1 september 1969 tot wetenschappelyk medewerker in ty^ deiyke dienst bij de ftfculteifdèr Rechts geleerdheid (volkenrecht). Dr. K. S. Liat met ingang van 1 septem ber 1967 tot wetenschappelijk hoofdme dewerker in vaste dienst by de Wijsbe- Mevr. dr. A. M. Luijendijk-Elshout voor het tijdvak van 1 april 1968 tot 1 april 1969 tot wetenschappelyk hoofdmede werker in tydelijke dienst by de Anato- Dr. D. Maingay voor het tydvak van 1 september 1968 tot 1 september 1969 tot wetenschappelyk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst by de Stofwisselings ziekten en Endocrinologie. Mevr. dr. E. A. \V. Matrlcali-v. Lamoen voor het tijdvak van 1 april 1968 tot 1 april 1969 tot wetenschappelijk hoofd medewerker in tydelyke dienst by de Anatomie. De heer T. E. Meindersma, arts met in gang van 15 juni 1968 tot wetenschap- lijk hoofdmedewerker in vaste dienst by het Intstituut voor Radiopathologie en Stralenbescherming (gedetacheerd by het project behandeling en stralingson gevallen). SENT VIEL IN ALPHEN a.d. RIJN VAN HET DAK Er ontstond gisteren nogal wat consternatie In het Alphense, door crisis geplaagde ziekenhuis Ryn- oord toen daar plotseling Sint Ni- colaas op een brancard werd bin nengedragen. De Sint waa even tevoren by het uitoefenen van zyn liefderyke taak in Alphen Noord van een dak gevallen. De dokter, die hem de eerste hulp had gebo den, liet St.-Nicolaas voor de ze kerheid maar naar het ziekenhuis brengen. Het viel gelukkig ach teraf gezien allemaal wel mee: lichte kneuzingen en ontvellingen. Er was op dat moment juist 'n feest te zyner ere in het zieken huis aan de gang en de Sint - wat kreupel en pips om de neus - luis terde een ogenblik de viering met zyn tegenwoordigheid op alvorens elders nog even van de schrik te bekomen. Ferm gaf hy echter te kennen, dat hij vanavond ongetwy- feld weer helemaal de oude zou zyn. Lek in olieleiding bij Nieuwe Wetering nog niet dicht Het lek in de pijpleiding, die olie voor de Mobil Oil-raffinadery in Amsterdam vanuit het Rotterdamse Botlekgebied aanvoert, biykt moeilijk te «lichten te zyn. By de werkzaamheden is vertraging opgetreden. De olie voor Mobil Oil wordt nu per schip aangevoerd, een kostbaar transport dan via de pypleiding. Het lek in de buis, waardoor op 12 no vember een hoeveelheid olie by Nieuwe Wetering in de ringvaart van de Haar lemmermeer terecht kwam en zich in de richting van de Kaag verspreidde, is inmiddels gelokaliseerd. Het gat zit op de grens tussen water en oever en is ver moedelijk ontstaan door het verzakken van de buis. Het herstel kan nog enige tyd vergen, omdat eerst een bouwput moet worden aangelegd om het lek te kunnen berei ken, aldus heeft de Nederlandse Ptyplel- dingmaatschappij, eigearesse van de olie- leiding, doen weten. Met het aanlegger van de bouwput is in de tussentyd eer aanvang gemaakt. LEIDSE AGENDA ZATERDAG 7 DECEMBER Rest. Nieuw Minerva - Receptie 50- jarige gymn.ver. Concordia 17-19 uur. Rest. Zomerzorg - Vogelshow t.t.c. „De Zanger" 10.00-22.00 uur. ZONDAG 8 DECEMBER MAANDAG 9 DECEMBER De Burcht (Jacobazaal) Dialezing op ledenvergadering „De Natuurvriend" (Introduktie toegestaan), 20.00 uur. ZOETERWOUDE FIKSE SCHADE Gistermiddag om half twee veroor zaakte de 21-jarige chauffeur N. A. een botsing op de Dr. Kortmannstraat. Hy reed zyn bestelauto vanuit een uitrit achteruit de straat op. De 23-jarige H. K. uit Stompwyk die met zyn personen auto uit de richting van zijn woonplaats kwam kon hem niet ontwyken. Er volg de een botsing die fikse materiële schade tot gevolg had. De bestuurders liepen geen letsel op. Ik had tot heden een W eekabonnement Maandabonnement Kwartaalabonnement Geen abonnement Deze bon uitknippen en voor 28 december a.s. zenden aan: DE LEIDSE COURANT, Abonnementcn&fdeling, Antwoordnr. 849, Lelden. Plakt U geen postzegel, die betalen wfl voor U! (ADVERTENTIE) PRISMA herenhorloges 1) matgeslepen edelstalen horloge met glanzend-blauwe wijzerplaat 119.- 2) plat automatic horloge mét datum in edeldoublé 169.- PIERROT rA v rl WATFR Juweller-Horloger Ul wwbn i/ipnvir.v n LEIDEN Haarlemmerstraat 181 Telefoon 24469 MATTH. BRINKS LEIDEN Haarlemmerstraat 126 Telefoon 21074 MATTH. BRINKS VOORSCHOTEN Schoolstraat 41 Telefoon 2677 Voor een rijksdaalder had ik het ook gedaan Het kan wel, dat ik op de televisie altijd opgewekt kijk. Het is nooit leuk óm te kijken naar iemand met een vervelend gezicht. Bovendien is het ook niet waar, dat is altijd vrolijk kijk. Ik heb weieens de opmerking gekregen, dat ik zo geïrriteerd ben. Dat moet je proberen te vermijden. Als je zelf geprikkeld bent, moet je dat niet ten aan schouwen van drie miljoen men sen op het scherm laten zien. Op de vragen, die ik stel, weet ik zelf antwoord. Dat is voor waarde geweest. Met een team van vijf man worden de vragen opgesteld. Daar zijn twee spe cialisten voor aangetrokken en verder de regisseur, de pro ducer en ik. Ik wilde niet dom weg een quizmaster zijn, die vragen van een ander kreeg voorgeschoteld. Bij de beoordeling van het pro gramma Tweekamp heb je twee kanten. Sommigen zeggen, dat is nu juist zo leuk die studenten op het scherm. Als zodanig heb ben we ze nog nooit op de tele visie gehad. Ook die reacties niet. Anderen zeggen, die.vra- genstellerij vinden we wel leuk. We houden van een quiz, maar dat studentenqedoe er omheen is maar vervelend. Laat dat nu maar weg. Typisch twee kanten. Iets nieuws Ik zelf vindt het wel leuk. Ik vind het iets nieuws. Je krijgt veel spon tanere reacties, denk ik. dan nor maal. Studenten hebben gewoon een eigen manier van reageren, anders dan die van voetbalsupporters. Ik ben zelf ook student geweest. Ik heb in nogal veel plaatsen gestudeerd, zoals Amsterdam, Genève, Parys en Groningen. Onder dezelfde voorwaar den zou ik ook best een quiz met andere mensen dan studenten willen doen. Men heeft my bij de NCRV juist gekozen om het feit, dat ik zelf gestudeerd heb en er niet te ver vanaf sta. Ik vind de quiz van de VARA „Per seconde wyzer" ook erg leuk. Berend Boudewyn doet het erg goed. Niet Het Gulden Schot, dat Is meer show en een beetje populair gedoe. Lou van Burg doet het in zyn branche ook geweldig, maar dat zou ik liever niet op deze manier willen presenteren. In het begin kreeg lk veel fanmail. Nu neemt het wat af. Ik krijg ook erg veel telefoontjes. Vooral van ken nissen, waarmee lk vroeger op school in Indië heb gezeten. Zo'n 25 jaar ge leden. Die bellen dan op eh vragen: Ben jy werkelyk Kick Stokhuyzen? Ben jij Kickie? Zeg jouw naam en dan volgt er een of andere naam. Dan zeg ik: Jazeker, dat herinner ik me nog wel. Huwelijksaanzoeken krijg ik nou niet zo. Er waren wel reacties, dat ik leek op een gewezen man van iemand en of ik ook van die leeftyd ben, maar dat is geen huweiyksaanzoek. Ik pro beer altyd zelf terug te schryven. Tenminste de brieven, die aan my persooniyk zyn gericht. Vragen over het programma beantwoordt de NCRV. Partijdigheid is er niet bij Negatieve reacties gaan over par tijdigheid. Er was er een, waarin stond: Party X gaf je een dergeiyk aantwoord fout en party A vond je goed. Ik vind het er zo van af stra len, die partydigheid. Hou er maar mee op. Ik kyk nooit meer en letter- ïyk volgt er dan, ga jy maar met je Delftse vriendjes in een hoek zitten. Daar trek ik me niets van aan. Ik weet absoluut, dat het niet partydlg is. Ik zie acht mensen voor me en weet tijdens de uitzending nauweiyks, waar ze vandaan komen. By een serie van dertig vragen kan het zijn, dat je de ene vraag wat milder be oordeelt dan de andere en soms wat sneller denkt, men is op de goede weg en ik keur het goed, maar par tydigheid is er niet by. De NCRV heeft het programma van de Granada Television in Engeland, maar toen men het wilde gaan doen, zat men met het probleem van een presentator. Nu had lk veel studen tenbaantjes gehad en heb ik inten sief aan studententoneel gedaan en dat alles by elkaar vond de NCRV blijkbaar een goede combinatie. Ik heb geen moment geaarzeld, toen men my vroeg. Ik heb het altyd erg graag gewild. Die uitnodiging kwam weliswaar onverwacht, maar ik was er meteen vóór. Aanvankeiyk ging het alleen om een proefopname, want het was nog hele maal niet zeker, dat ik het zou gaan doen. Toen dacht ik, die proefopname wil ik wel hebben. Dan weet ik ten minste, hoe dat gaat. Je bent eens een keer in zo'n studio geweest en Je maakt het mee. Toen het allemaal doorging, ben ik pas aan myn werk gever IBM (computers), waar ik eigeniyk sales-promotor ben, gaan vragen of het wel kon. Van IBM heb ik erg veel prettige medewerking ge kregen. Ik mocht alleen geen poli tieke kleur bekennen. In het begin was ik doodsbang. Je zit in spanning. Lukt het wel of lukt het niet. Als het niet lukt, zou het voor myn werk vervelend kunnen zyn. De mensen zouden dan kunnen zeggen, o ja, die moest ook zo nodig op de televisie. Mijn eerste reactie, toen ik mezelf op het scherm zag, was: afschuwelijk. Tijdens een uit zending maak ik een aantal span ningen mee en als ik dat dan terug zie, maak je dat weer mee. Vaak denk ik dan, wat jammer nou, Je had zo en zo moeten doen en kyk nou eens even, zie je nu wel, hoe mis het is. Volgende keer proberen beter te doen. Van mijn vrouw krijg ik ook kritiek. Gelukkig wel. Zij speciaal zegt al tyd: denk erom dat het een aardig programma moet zijn. Het gaat er helemaal niet om of jij nu zo goed weet te zeggen of iets wel of niet goed is. Het moet aardig zyn om naar te kyken. concurrenten Ik weet niet of je als quizleider goed wordt betaald. Ik weet niet, wat an deren er voor krijgen. Ik ben wel tevreden met m'n honorarium. Toen ze tegen me zeiden, meneer Stok huyzen, we zouden graag willen, dat u het deed, vroeg ik schuchter naar m'n honorarium. Ze noemden een be paald bedrag en het enige, wat ik zei, was: oh. Van tevoren had ik al gezegd, al bieden ze my f2,50, dan doe ik het nog, gewoon, omdat ik het erg leuk vond. Het viel na- tuuriyk enorm mee. Ik had 't het eerste jaar ook voor niets willen doen. Niet het tweede jaar, omdat er erg veel tijd in gaat zitten. Ik heb weinig gelegenheid om tele visie te kijken, maar als ik kyk, is dat naar de concurerende quiz (Be rend Boudwijn volg lk, geloof ik, wel altijd), voetbal, Mies Bouwman en Willem O'Duys. Verder in tijden van spanning naar elke Brandpunt- en Achter het nieuws-uitzending. Ik zou ook erg graag een ander pro gramma willen doen. Byvoorbeeld een politiek forum. Ik zou ook best een televisie-interview willen doen, maar ik weet helemaal niet of ik dat kan. Verder een programma over kunst leiden. Dat lijkt me ook wel. Ik weet ook. dat iedereen, die een beetje op de televisie geweest is zonder al te veel slecht resultaat, meteen iets heeft van o ja, nou moet ik weer. Ik vind het heel best, als ik niet nog eens een keer vyf jaar lang in de hoek van de quizmaster zit en ook eens iets anders doe, maar ik ben heel voorzichtig. Ik zeg niet, jongens, 't gaat zo fyn. Nu wil ik iets anders. Iemand, die drie leuke liedjes heeft gezongen, wil tegenwoordig direct 'n eigen show. Ik zou wel erg graag een regisseur willen zijn, maar dan van dramati sche produkties. Dat is een apart vak. Daar moet je een opleiding voor volgen. Als ik op straat loop, word ik overal herkend. Door iedereen. De groenteboer, ,de melkboer, bij het benzinestation, de cais sière bij de kruidenier. Meestal kijken ze je even aan en zeggen dan o ja, nou weet ik het. Het commentaar is vaak: dat was heel ad rem of wat had u weer een haast gisteravond. Ik vind het niet vervelend, dat ik word herkend. Soms heb ik er zelfs voordeel bij. Woensdagmiddag is de siga renwinkelier dicht en dan sta ik vertwijfeld voor de automaat, want dan zit mijn merk siga retten er niet in. Van boven wordt er dan getikt tegen het raam en gezegd, ik kom wel even naar beneden, meneer Stokhuyzen. Laatst liep ik bijna tegen een bekeuring op. Toen zei ik, ben ik nu werkelijk fout? De agent keek me even aan en zei: vraag dat maar aan de stu denten vanavond.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3