Wie weet Wassen en bronzen paarden vervangen levende koeien in een Stomp wij kse stal PROGRAMMA 1969 WEGENBOUW PROVINCIE ZUID-HOLLAND Maak hem abonnee! SeColdóeSotwcmvX MARKTEN WOENSDAG 4 DECEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT Frank Letterie houwt heelden in weidse camouflage STOMPWIJK Weinig Stompwijkers, dan alleen de buren van Stompwijkseweg 45, vermoeden dat daar in een gewezen koestal j de Voorburgse beeldhouwer Franke Tjitse Siegfried Letterie (37) zijn werkstukken vervaardigt. Waar eens aan weerskanten de koeien stonden, staan nu paarden en hanen, maar vooral paarden, in brons en was en gips bijeen; het werk van hun meester symboliserend, want hij heeft een voorkeur voor dieren. En een meester in zijn vak is Frank Letterie. overdreven de voorstelling vast te leg- Daarnaast bevatten zijn ontwerpen ecli- gen met een bepaald motto. Toch doet! ter genoeg abstractie. ,Jn de vleugel hij een poging in die richting, zonder van zo'n kaan vind ilcde abstracte com- zich er al te direct aan te willen binden: positie erg belangrijk", zegt hij. „Ik „Ik zie er in een soort bewaren van de l moet meself er mee kunnen identifice- vrijheid, in een soort bevrijding uit een I ren. Ik wil ook helemaal niet zeggen onderdrukking". dat ik abstracte beelden niet mooi vind. Het is moeilijk te zeggen hoeveel tijdDat is nu eenmaal de aard van liet hij voor het vervaardigen van zo'n beeld I beestjes. Ik lieb er lol in beelden te ma- nodig heeft. Dat varieert gemiddeld van ken op de manier waarop ik ze leuk twee tot vijf maanden. Aan dat verzets-1 vindt". ontwerp is hij al zes maanden bezig, maar soms doet hij twee dingen tegelijk. Dat genoeg anderen zijn smaak delen, Voor dit „vrijheidsbeeld" is 15.000,-, blijkt uit zijn orderportefeuille. Er is een uitgetrokken, alles inbegrepen; aan het opdracht bij uit Hilversum en aan de gieten van het brons moet daarvan al- Brieise Maas moet een vechtend, gehar- leen al 5000,- worden uitgegeven. Hetlias(. manspersoon in brons komen, werk dat Letterie er aan besteedt is ech ter moeilijk in een prijs uit te drukken. I Daar staat tegenover dat het gebruike- j .DOd" llief melKDUS lijk is dat een vantevoren gemaakt en ter goedkeuring voorgelegd ontwerp apart wordt gehonoreerd. Zo'n vorm in was kan trouwens meer dere malen gebruikt worden. Van het beeld „Moeder met kind", dat hij voor een autobedrijf in Leiderdorp heeft ge maakt, staat ook een exemplaar in Den Haag. Dat wordt wel meer gedaan. De grote beeldhouwer Rodin heeft van som mige ontwerpen wel acht exemplaren in omloop en het is helemaal niet zo vreemd als daar drie van in Nederland staan. I In de krant I van gisteren slaat het PRIJSVRAAG- FORMULIER van de St.-Nicolaasprijsvraag. j 400 GULDENSj I LIGGEN KLAAR VOOR DE GOEDE OPLOSSERS! BIOSCOPEN Niet abstract Letterie maakt geen abstracte beel den. Zijn werkstukken zijn concrete uit beeldingen van het, gegeven. Wat hij doet is in feite een abstract gegeven in een concreet beeld uitwerken. Met de opdracht van een melkfabriek in het Noordhollandse Opmeer, om bij de nieuwe fabriek het symbool van de geschapen werkgelegenheid te symboli seren, heeft hij destijds wel even in z'n maag gezeten. Onafhankelijk van elkaar, in Friesland en later in zijn omgeving, in Stompwijk, kreeg hij tenslotte het idee en rijpte het ontwerp. Het werd een boer die een melkbus sjouwt. Letterie kreeg er steeds meer plezier in en vindt het nu achteraf een van zijn leukste opdrach ten. Het beeld werd in Opmeer in korte tijd populair. Het werd het middelpunt van een rally en er worden nu zelfs le peltjes van verkocht. „Dat is natuurlijk allemaal onzin", ■vindt Frank Letterie, die niet geeft om al die ophef en rustig doorgaat. De Stompwijkse stal biedt hem daartoe alle gelegenheid. Pieter Bukman. Zilveren medaille van Oran je Nassau voor zr. Griffioen Burgemeester mr. G. C. van der Wil ligen heeft vanmorgen mej. G. Grif fioen, eerste verpleegster in de Jel- gersmakliniek, een afdeling van het psychiatrisch ziekenhuis „Endegeest," onderscheiden met de zilveren medaille in de Orde van Oranje-Nassau, wegens veertig jaar trouwe dienst, in het zie kenhuis verricht. „In 1928 is zuster Griffioen hier als verpleegster derde klas begonnen," vertelde geneesheer-directeur van „En- degeesf'dr. C. P. J. Stotijn, die waar- Prix de Rome legde basis voor dikke order portefeuille In hetzelfde jaar dat hij van de Aca demie voor Beeldende Kunsten in Denl Haag kwam (1961) won hij al de gouden! Prix de Rome. Daarna volgden nog drie andere prijzen. Dat geeft de beeldhouwer bekendheid, j En de opdrachten kwamen los. Die op-| drachten geven Letterie nog steeds werk, i en tijd om zomaar eigen pretentieloze j dingetjes te maken, kan hij nog maar nauwelijks vinden. In wat hij z'n vrije tijd noemt, ont werpt hij penningen, die in brons gego- ten, weer- als prijzen voor anderen die- nen, zoals voor World Press Photo en j een postzegeltentoonstelling. Maar die penningen zijn bijzaak. De van was vial gips tot brons rijpende beelden, dear! gaat het om. Daar wordt in Stompwijk de eerste hand aan gelegd, aan geplakt en geschaafd, tot de vorm gereed is j voor de bronsgieterij. Intussen denkt hij in zijn flat aan de! Voorburgse Prins Bernhardlaan weer aan nieuwe ideeën. Franlc Letterie, bezig aan zijn jongste ontwerp: een verzetsbeeld, bestemd voor het Hun Stijkelplein in Den Haag. maai- verder is zijn aanwezigheid in de koestal den volïre onbekend eh" werkt hij eb riisttig verder aan zijn paarden, die hem ook in de weilanden rondom door hun nauurlijke vormen inspireren, Niet die paarden zijn de oorzaak van zijn voorkeur, want op de lagere school gaf hij al vorm aan dit edele dier. Een haan, bestemd voor de Bernhard- ulo in Voorburg, is pas gereed gekomen. Andere beelden vonden reeds hun weg naar gebouwen, straten en pleinen. Zo staat voor de vroegere meisjes-HBS aan de Kagerstraat in Leiden een beeld van zijn hand: „Meisje op paard" en is op de keel- Neus- en oor-afdeling van het Leidse Academisch Ziekenhuis een re liëf van Letterie geplaatst. Verzetsmonument Hij is nu bezig aan een soort verzets monument voor het Han Stijkelplein, dat midden in de Haagse wijk van verzets helden ligt. De ruwe vorm in was is al zichtbaar. Het motief is een man in ge vecht met een dier. Het beeldt natuurlijk iets uit, maar Frank Letterie vindt het Al een taar Ruim een jaar werkt hij nu in die Stompwijkse koestal. Daarvoor zat hij aan de Vliet in Lejdschendam in het ge bouw van de spoorwegen. Daar was ten slotte geen ruimte meer voor hem. Een maal kwam een lagere schoolklas uit Stompwijk bij hem op Zaalberg positief De N.V. Kon. Ned. Fabriek van wol len dekens v.h. J. C. Zaalberg en Zoon te Leiden deelt mede, dat ondanks de moeilijke situatie in de dekeuindustrie als geheel, het jaar 1968 voor haar een bevredigend verloop heeft gehad. Het boekjaar 1968 zal dan ook met een po sitief resultaat kunnen worden afgeslo ten. WEET U HET OOK Verschenen is het gedetailleerde bouw programma 1969 waaronder begrepen de voorbereidende procedures, van we gen en rijwielpaden in de provincie Zuid- Holland en voor de decembervergade- ring van de Provinciale Staten aan de Statenleden aangeboden. Voor zover het betreft de bouw en verbetering van we gen in ons verschijningsgebied, ontlenen wij daaraan het volgende: De aanleg van het vvegvak Zeeweg- De Krom in de gemeenten Katwijk en Noordwijk, de bouw van een viaduct over de Hoorneslaan en de reconstructie van de brug over liet; Ilitwateringska- naal met aanvullende werken in de ge meente Katwijk, zullen in het voorjaar 1969 gereedkomen. De in liet kader van de aanleg van de weg noodzakelijke ver legging van een gedeelte van weg 3, de bouw van een viaduct over de Langelaan en van een brug over de Zanderijsloot in de gemeente Noordwijkerhout zijn aanbesteed en zullen aan liet begin van het jaar in uitvoering worden genomen. De bouw van drie bruggen over de Zanderijsloot en van twee viaducten res pectievelijk over de Leeuwenhorstlaan en de Havenstraat in de gemeente Noordwijkerhout is aanbesteed en zal eveneens aan het begin van het jaar in uitvoering worden genomen. Een begin zal worden gemaakt met de aanleg van een gedeelte oostelijke parallelweg van deze weg en de verlegging van de „Pa rallelweg" in de gemeente Noordwijker- Het maken van de aardebaan bene vens liet plaatselijk omleggen en onder het reeds gebouwde viaduct doorvoeren van de Herenweg en de aanleg van ge deelten parallelweg in de gemeente Noordwijkerhout, zullen kunnen worden aanbesteed. De voorbereiding van het bestek voor het bouwen van een viaduct over de Lageweg, een tunnel van de Bronsgeesterweg onder de Lageweg, een brug over de Dinsdagsewetering en een duiker in de Woensdagse Wetei-ing in de gemeente Noordwijk zal in 1969 gereed komen. De voorbereiding van het bestek voor het bouwen van een via duct in de verlengde Beeklaan en een viaduct in de Rijnsburgerweg in de ge meente Noordwijk zal naar verwachting eveneens in 1969 gereedkomen. Tevens zal de bouw van het tunneltje van de Achterweg onder de verlengde Beeklaan in de gemeente Noordwijk worden voor bereid. Oud tracé van de weg Den Haag-Noord- Hollandse grens. Het koninklijk besluit voor onteige ning van gronden voor de reconstructie van het deel tussen Wassenaar en Kat wijk kan aan het begin van 1969 worden verwacht. Het bestek voor de vei'bete- ring van het kruispunt Gooweg-Lange- laan en de bouw van een brug over de Zanderijsloot. beide in de gemeente Noordwijkerhout, zal gereed komen. De ze werken zullen in 1969 komen. verbreden van de bestaande weg tussen Woubrugge en weg 7, zullen verder wor den uitgewerkt; zonodig zal tot grond aankoop worden overgegaan. Op het ge deelte weg 7-Ter Aar zal een deklaag van asfaltbeton worden aangebracht. Alphen aan den Rijn-Leimuiden Het plan tot het maken van het kruis punt Bruins Slotsingel, waarbij in de se cundaire weg een baansplitsing zal moe ten worden gemaakt, zal in overleg met de gemeente Alphen aan den Rijn wor den voorbereid. De plannen tot verbete ring van het kruispunt met weg 6 en de aanleg van een eventuele tweede rijbaan rijbaan van dit kruispunt tot de Leidse vaart zullen worden opgesteld, terwijl de grondaankoop zal worden voorbereid. Wassenaar-Voorschoten De waarschijnlijk in 1969 te openen spoorweghalte te Voorschoten zal eni ge aanpassingswerkzaamheden aan de weg- vereisen: Rijswyk-Leidschendani Voor de recnostructie van de West- vlietweg tussen de Kerkbrug en de Wij- kerbrug zullen de plantekeningen ge reed worden gemaakt en de onteige ningsbescheiden worden voorbereid. In het kader van de toekomstige recon structie zullen reeds nu enige sloten worden gedempt en een vervangende riolering worden aangebracht. Alphe i den Riju-Nieuwkoop-Niemv- Route Lage Ryndyk-Langeraar Over de minnelijke aankoop van de gronden, nodig voor de aanleg van het pad in de Zwetpolder, zal verder worden onderhandeld. Zo deze onderhandelingen geen resultaat hebben, zullen de ont eigeningsbescheiden worden voorbereid. Van duinkust naar de polders De bouw van de door de N.V. Neder landse Spoörwegen in uitvoering zijnde gedeelte van de tunnel onder de spoor baan Amsterdam-Rotterdam zal gereed komen. Het bestek voor de bouw van het door de provincie te maken gedeel te van deze tunnel onder de geprojec teerde secundaire weg 16, alsmede van de op- en afrit van de genoemde tunnel zal gereedkomen en eind 1969 worden aanbesteed. Het bestek voor de aanleg van het gedeelte Ter Horst-Raaphorst laan (Duivenvoordselaan) van pad 9 zal begin 1969 worden aanbesteed. Fietspad van Nieuwkoop naar weg langs De Meye. Begin 1969 zullen de onteigeningsstuk- ken voor de verbetering van het be staande Meyepad gereed komen en aan de minister worden ingezonden. Het ma ken van een beweegbaar brugje in het Meyepad zal, indien met de betrokken eigenaren overeenstemming kan worden bereikt, worden gerealiseerd. derende woorden sprak over de jubi- laresse en haar een bloemstuk aanbood. Prof. dr. J- Bastdaans. hoogleraar in de psychiatrie en hoofd van de Jelgersma- kliniek, vertelde dat het genezingsper centage in de kliniek zeer hoog ligt en dat dit voor een belangrijk deel is te danken aan het werk van zuster Grif- In haar dankwoord verklaarde mej. Griffioen dat iedereen het gemakke lijk in het ziekenhuis kan uithouden en dat zij, wat haar zelf betrof, het nog lang niet zat was. ,.Ik hoop nog wel 'n paar jaar door te kunnen gaan." Het jubileum werd verder op infor mele wijze in interne kring in de kli niek gevierd. Toch nog 40,- boete voor parkeer- ongelukje De Haagse politierechter zag redenen te geloven dat een 28-jarige autobe stuurder uit Leidschendam er niet stil letjes tussenuit wilde gaan, nadat hij op de Oranjeioeg te Noordwijk met dc door hem bestuurde auto een aanrijding had veroorzaakt. Er waseen parkeer verbod, maar omdat er al zoveel andere auto's geparkeerd stonden, had de ver dachte zich bij de overtreders gevoegd en zijn auto links geparkeerd. Bij hel bedrijven van dat kwaad, botste hij met zijn auto tegen de aan de andere kant van de weg geparkeerde auto van een Duitser. Toen verdachte zijn auto geparkeerd had, belde hij bij enkele woningen in de buurt om te informeren, van wie de aangereden auto was, doch daar kon hij niet achter komen. Vijf uur later reed verdachte terug naar Leidschendam. „Wanneer een auto er vyf uur gepar keerd heeft gestaan, kun je moeilijk zeggen dat iemand geprobeerd heeft zich aan de nasporingen van de politie te onttrekken", aldus het standpunt de rechter. De politie had trouwens een briefje op de auto van verdachte aangebracht met het verzoek zich te melden. De schadevergoeding tot een bedrag van om ƒ300,- was geregeld en met dat alles rekening houdend, vond de officier alleen het feit van de aanrijding bewe zen, waarvoor hij 60 boete eiste. De rechter vond de schuld nog ge ringer, legde rekening houdend met de schadevergoeding 40,- boete op en sprak verdachte vrij van het wegrijden. De films in de week van 28 nov. tot 5 dec. zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: - liefde prol. Camera: Het wonder (strikt volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterd. nachtvoorstelling 23.30 uur: Dagboek van een kamer meisjes (str. volw.). Lido: The Devils Brigade 14 jaar. (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De bende van Quint (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: De pussycats van het oude Rome (prol. - 14 jr.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Landing bij Anzio (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: fl2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Werelddeel der verschrikkingen (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Vrijdag en zaterd. nachtvoorstelling 23.30 uur: The incident (18 jr.). PUNT De inmiddels aangevangen aanleg van een afzonderlijke fietsverbinding Alphen j a.d. Rijn-Nieuwkoop zal in 1969 gereed komen. De verbetering van het kruis- punt Aarlanderveen zal verder worden voorbereid; het bestek zal gereedkomen. De bestekken voor de aansluitingen van de Kennedylaan ;en de Roerdomp laan te Nieuwkoop en de asfaltering vanaf het Aarkanaal tot Nieuwkoop worden voorbereid. De bestekken 1 de bouw van het viaduct Liemeer ep de doortrekking van de weg tot de Utrecht se grens zullen worden gereedgemaakt. 's-Gravenliage-Leideii (nieuw tracé). De tunnel onder de spoorweg Leiden- Den Haag nabij het landgoed „Ter Horst" zal. voor zover het betreft het door de Nederlandse Spoorwegen te bou wen gedeelte, in 1969 gereedkomen. Het overige door de provincie te bouwen tun nelgedeelte, met inbegrip van de kunst werken ten behoeve van de te wijzigen waterhuishouding, zal in 1969 kunnen worden aanbesteed. Het bestek voor het maken van een voorbelasting ten behoe ve van de bouw van het viaduct over de Papelaan zal gereed worden gemaakt. Het bestek voor de bouw van dit duct is in voorbereiding. ZAAK OPENEN Hoe moet men han delen om een zaak officieel te laten openen? Antwoord: Indien het een belangrijke firma betreft wil de burgemeester of een wethouder van een gemeente nog wel eens de zaak officieel openen. Dit kunt u op het gemeentehuis gaan be spreken. Is dit niet mogelijk, dan kunt U zich tot een andere bekende inge zetene of een bekend artiest wenden en deze verzoeken de plechtigheid te ver richten. In het koude seizoen verdient het aanbeveling de gasten niet buiten te laten wachten tot het officieel openen van de deur, doch hen b.v. te verzame len in een feestzaaltje en dan op het plechtige moment na de toespraken naar de zaak te gaan en deze te laten bezichtigen, En passant kan dan offi cieel de deur met een versierde1 sleutel worden geopend. Ook kunt u de mensen gewoon in de winkel ontvangen en dan daarbinnen een lint naar een andere ruimte laten doorknippen of een bepaal de machine in werking1 laten stellen. Vanzelfsprekend worden bij dergelijke ontvangsten dranken geserveerd als bij officiële recepties. Dit kan staande ge beuren als de accommodatie niet, toe laat alle aanwezigen een zitplaats te verschaffen. KON. ONDERSCHEIDING Iemand wordt binnenkort 65 jaar en gaat dan de zaak verlaten na er 44 jaar te heb ben gewerkt. Is het mogelijk deze per soon op die dag een koninklijke onder scheiding te laten uitreiken Antwoord: Ieder kan bij de burge meester van de plaats waar betrokkene werkzaam of woonachtig is, een voorstel tot het verlenen van een decoratie in dienen. Deze voorziet het voorstel van een toelichting en een advies, hetgeen ook de commissaris der koningin in de provincie doet, voordat hij het ontvan gen voorstel doorzendt naar de betrok-, ken minister. Als de decoratiecommissie het voorstel goedgekeurd heeft, maakt de minister een ontwerp Koninklijk Be sluit op, dat tenslotte door de koningin met haar handtekening bekrachtigd wordt. In overeenstemming- met de strikt vertrouwelijke aard der behande ling wordt de voorsteller niet van een eventuele afwijzing in kennis gesteld. De gedecoreerde kan zijn dank betuigen via de burgemeester, die deze brief in ontvangst nam, waarbij men gebruik kan maken van een bestaande model dankbetuiging. De versierselen, die van rijkswege in bruikleen worden ver strekt, dienen uit; qiigen beweging na overlijden, verlening van een hogere on derscheiding of bij het ontnemen van de onderscheiding te worden ingeleverd. Onder „versierselen" worden verstaan de bij een toekenning behorende model onderscheidingstekenen, waarvan de uitreiking de decoratieverlening afsluit. Het is een procedure die wel enkele maanden in beslag kan nemen, zodat zeer tijdig een verzoek moet worden in gediend. Noordwijkerhout-Sassenheini De voorbereiding van het bestek voor de verbetering van de aansluiting van de Parklaan aan de Van Pallandtlaan in j Sassenheim en aan de rijksweg 8 lean gereedkomen. Indien tijdig de beschik king over enige percelen kan worden I verkregen, kan met dit werk vermoede lijk nog in 1969 worden begonnen. Op i een gedeelte van de rijweg in de. Floris Schouten Vrouwenpolder in de gemeen- te Sassenheim zal over ongeveer 630 meter een asfaltverharding worden aan- gebracht. Katwijk-Leiden De onteigeningsbescheiden voor de j aanleg van deze weg kunnen begin 1969 aan de minister van Verkeer en Water- i staat worden toegezonden. Noord wijk-A lph en aan de Rijn-Rijksweg 3 (nieuw tracé). Nu de as van deze nieuwe weg in coördinaten is vastgelegd, kan verder aan de voorbereiding van het plan wor den voortgewerkt. Het overleg met de N.V. Nederlandse Spaorwegen, Rijksvva- terstaat en verschillende gemeenten en j polders zal worden voortgezet. (Oud tracé). Met de voorbereiding van het bestek voor het vervangen van de Wittert van Hooglandbrug en het wijzigen van de op- ritten zal worden voortgegaan, indien j overeenstemming zal worden bereikt tussen de provincie en het hoogheem- raadschap van Rijnland, een viertal pol- I ders en enkele particulieren. De plannen tot de aanleg van een parallelweg en het •Gravenliage-Lelden (oud tracé). Het bestek voor de reconstructie van uitvoering het gedeelte van de grens van de be- 1 bouwde kom Leidschendam tot de grens de bebouwde kom Voorschoten kan in 1969 worden aanbesteed. De aanleg van de weg op de voormalige trambaan in de gemeente Leidschendam zal ge reedkomen. Indien de financiële midde len daarvoor beschikbaar zijn, zal ook de reconstructie van de weg in de kom van de gemeente Leidschendam ter hand kunnen worden genomen. De voorberei ding van het bestek voor het aanleggen van de aansluitende wegen aan de ni te bouwen Waddingerbrug (Leidseweg en Haagweg) zal eind 1969 zover zijn gevorderd dat met de uitvoering ervan kan worden begonnen. Zoctermeer-Leiden Het bestek voor het grondwerk ten behoeve-van de Omlegging Stompwijk" kan worden aanbesteed. Op het wegvak Zoetervvoude-Stompwijk zal een asfalt verharding worden aangebracht. Met de voorbereiding van hetp lan voor de aan- j leg van de „Omlegging Zoeterwoude" en de aankoop van de benodigde terreinen zal worden voortgegaan. De Kanaalweg in de gemeente Leiden zal van een as- faltdeklaag worden voorzien. Bouwprogramma fietspaden De grondverwerving voor de aanleg van het gedeelte Haarlemmertrekvaart- Llsse-Duinschoten-Langeveld (Noord- j wijk) zal worden voortgezet. Het bestek voor de aanleg van het pad zal worden voorbereid, Probeer bet eens bij ww familie, vrienden of kennissen. Het is* beslist niet moeilijk om een nieuwe abonnee op de aan te brengen. Wij honoreren uw aktrviteft met twee spel Leidse Courant Speelkaarten voor teder abonnee, die op ons Wad aanbrengt. BON woonplaats: geeft als nieuwe abonnee op: woonplaats wenst te betalen: wekeRJks l.*> mamkdetyfca f 4.S0 Nu duurt het nog maar 3 dagen, totdat de loodgieter terug komt van vakantie! KORRELTJE LISSE, 3 dec. Bloembollen Gladio len 14/op en 12/14 per 100: Agnita 8.20- 7, Alfred Nobel 8.40-8.10, Auber 7.30- 6.10, Arabian Night 8.20-7.40, Bloem fontein 7.60-6.50, Early Queen 6.60-6.20, Elan 7.50-6.10. Eilia 6.90-5.55, Flower- song 7.60-6.20, Friendship 8.70-8.10, Grock 7.80-6.60, Happy End 10.70-8.30, Hawaii 7.80-7, Herman v. d. Mark 10- 8.70, Hochsommer 8.20-7.60, Jo Wage- - 9-7.80, Life Flame 6.60-5.60, Lilac Perfection 8-7.10. Lilac Wonder 7.80- 6.70, Long Island 7-6.40, Lovely Melody 8.60-7.60, Maria Goretti 6.90-5.90, Me morial Day 7.30-6.20, Molière 7.80-7.40, Morning Kiss 7.70-7.40. My Love 8.45- Oscar 5.95-5.45, Pandion 7.60-6.50, Perosi 7.90-6.80, Rotterdam 8.40-8.20, White Friendship 7.40-6.40. BODEGRAVEN, 3 dec. Kaas - Aan- ore 15 partijen; prijs le soort 4.10-4.25, extra tot 4-.30. Handel kalm. RIJNSBURG, 2 december bloemen chrysanten tros. Roodkapje 125-150, Ind Polis 135-185, White Spider 250-350, Stan Stream 180-200, Tokyo 150-180, Lyona 120-150, Golden Seal 150-180, Is land 160-180, Tunyfull 130-160, Orclud Beanty 150-175, Paris 130-160, Oranje Wonder 120-150, alles per bos; Div. Snijbloemen: Anthurium 65-225, Gerba- 20-56, Lelies tak 50-100, Lelies kelk 18, Hyacinten 20-30, Euphorbia 20-66 Tulpen 20-27, Irissen 20-55, alles per stuk; Anemonen 75-105, Narcissen 75- 125, per bos. ROELOFARENDSVEEN. 3 december - bloemen Am. Anjers Sim Rose 22-37, Sim Rood 26-36, Sim Wit 20-25, Sim Arthur 28-32, Sim Keefer 30-31, Rozen Garnetten en Carol 22-31, Sonora 44, Spanisch Sun 24-32, Zorina 23-31, Co- ral Princess 39-42, Super Star 45-48, Nordia 31-49, Tawny Gold 33-38, Nerine Pink Triumph 84-91, Hyacinten Anne Marie 38-42, Geplozen Chrysanten 24-30, Troschrysanten Red Rolinda 1,20-1,30, Long Island 1,05-1,40, Orchild Beauty 1,10-1,45, Tunefull 1,20-1,55, Tokyo 1,35- 1,40, Paris 1,20-1,30; White Spider 1,75; Little America 90-1,10; Dragon 1,50; Golden Seal 1,35-1,45, Rubyat 1,70; Cri terion 1,45-1,50; Tros gemengd 1,20-1,50 Narcissen Early Glorie 1,00-1,45, Free- sia's Golden Yellow 95-1,60j Blauwe Wimpel 2,65 per bos. Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Van Driesum, Mare 110l teL 20406.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3