KVP-Leiden wil waarborgen van Rijk bij Torengebouw Experimenteel van Dibbets, Boezem en v. Elk, van buiten naar binnen gebracht Hier verwacht Leiden binnen korte tijd te bouwen BRANDNIEUW EXPERIMENT Philips en Ruton RADIO PLEIN 16 BIOSCOPEN Geen r.-k. centrum voor bejaarden in Oegstgeest? Wijzigingen voetbalprogramma MARKTEN PAGINA DE LEIDSE COURANT Om verkeerstechnische gevolgen op te vangen Het bestuur van de afdeling Leiden van de KVP is gisteravond na een langdurige discussie gemachtigd met hogere partijorganen te onder zoeken of alsnog iets gedaan kan worden met betrekking tot de voorgenomen bouw van de „Universiteitstoren" op de Witte Singel. Hoewel men algemeen de mening was toegedaan, dat de bouw niet meer tegen gehouden kan worden, was men wel van oordeel er iets gedaan dient te worden om de ingrijpende gevolgen voor Leiden, vooral de verkeerstechnische gevolgen, zo goed mogelijk op te vangen. Afdelingsvoorzitter mr. M. J. Hanssen, die de discussie inleidde, vond het bijzonder teleurstellend, dat B. en W. pas het kostbare Schouwburg plan introkken nadat de raad reeds accoord gegaan was met de bouw van de Universiteitstoren aan de Witte Singel. „Zou de raad eerder van de intrekking van het Schouwburgplan gehoord hebben, dan had men nog kunnen praten over de eventuele situering van het grote universitaire complex op het Schuttersveld", aldus mr. Hanssen. in Leiden op gang bracht door het stel len van vragen in de gemeenteraad, is van mening, dat Leiden er als streek- centrum aan moet beginnen, althans ge durende een proefperiode. „Een gemeen tebestuur met visie moet het aandur ven", aldus de heer Lijten. Zijn mening baseerde hij overigens niet op een on langs onder de burgerij gehouden en quête, want hij zei, niet veel waarde aan de uitslag te hechten. Temeer ook, omdat bekend werd, dat een aantal voor standers enquête-formulieren hadden verzameld en mensen tot deelname had den aangespoord. Vermeldenswaard is ook de mening van een middenstander in het centrum. Deze was bepaald niet „in" voor een koopavond, omdat de centrumfunctie van Leiden dat zou ver eisen. „Als centrumgemeente trekken we al genoeg en waarom zouden we niet iets aan de omliggende gemeenten laten Burgemeester en curator Verder stelde hij ook een aantal kri tische vragen: Mag de burgemeester van Lelden tevens curator van de Universiteit )e heer Hanssen zei niet te twijfelen Ie integriteit van mr. Van der Willigen, loch hy achtte bij deze cumulatie uncties wel het gevaar aanwezig, dat 'mand de grenzen van zyn functies let meer ziet. Zal de Universiteitstoren niet tot gevolg hebben dat belangrijke col lectieve voorzieningen in Leiden uit gesteld moeten worden? Lis de toren er komt zal de gemeente ,eiden stellig enorme bedragen moeten [aan investeren om goede verkeersver- lindingen te maken, aldus de heer Hans- en. Hy meent daarom, dat Leiden van logerhand geholpen moet worden. vergadering, die geruime tijd jpeelde met de gedachte om beroep bij je Kroon aan te tekenen, machtigde tenslotte het bestuur over de Universi- eitstoren in contact te treden met het Partijbureau van de KVP om vast te tellen wat de beste gedragslijn kan zijn. Iet belangrijkste is nu, dat Leiden fi- lanciële waarborgen van het Rijk krijgt i de verkeerstechnische gevolgen van Universiteitstoren (3000 werknemers) ip te vangen. Samenwerking In het openingswoord maakte de heer anssen ook gewag van het gesprek, at onlangs op bestuursniveau -plaats ond tussen de drie grote christelijke artijen van Leiden over- christen-de- nocratische samenwerking. In dit eer- Ze gesprek is hoofdstuk I (de grond- (lag van de christelijke partijenuit het Rapport van de Groep van 18" aan de orde geweest. Het gesprek zal verder In klein comité door de partijen worden poortgezet. Dit comité zal zich in de ttaaste toekomst bezighouden met de Opstelling van een basisprogram, dat fcan de verschillende ledenvergaderin gen zal worden voorgelegd. Coopavond Tot de vele zaken, die aan de orde m, behoorde ook de Leidse koop- vond. De heer Hanssen betoogde, dat een koopavond ook de openstelling een aantal gemeentelijke bureaus oort. Over de wenselijkheid van een oopavond was men het algemeen wel ens. De heer J. Lijten, die de discussie liddagvergaderingen oor raad (nu en dan) In hun Memorie van Antwoord heb- en b. en w. aan de raad meegedeeld, at zij bereid zijn een nader voorstel doen naar aanleiding van de sug- estie, tevoren een aantal data vast te ellen waarop zowel een middag- als :n avondvergadering zou kunnen wor- en gehouden, met (zoveel mogelijk) erschuiving van „zware" agendapun- in naar die data. De middagvergade- ngen zouden op die manier weer een ans krijgen. Begroting Een groot gedeelte van de avond was tevens gewijd aan de Leidse begroting, waarover de heer J. Lijten een „alge mene beschouwing" hield. De heer Lij ten vindt het juist, dat b. en w. bij hun beleid een tekort van f 4 miljoen aan vaarden. Het aantal gemeentelijke ta ken is voortdurend gestegen, doch de bijdragen van het Rijk hielden daarmee en met de kostenstijgingen geen gelijke tred. De heer Lijten vroeg zich wel af of men in Nederland op de goede weg is door steeds meer taken uit het parti culiere leven over te hevelen naar de overheid. „Waarom", aldus de heer Lij ten, „zou het particuliere bedrijfsleven, zoals in Amerika en Engeland bijvoor beeld niet meespelen met de stadssane- ring? In samenwerking met de gemeen te ligt er wel degelijk een taak voor het particulier initiatief. Moet ook het culturele leven zo zwaar tegen de over heid aanleunen?" Belastinggebied Het streven van b. en w. om uitgaven en ontvangsten met elkaar ln evenwicht te brengen door het afremmen van ge meentelijke activiteiten, heeft het voor deel, dat het gemeentebestuur vrijheid van doen en laten houdt, doch de heer Ljjten sprak wel de hoop uit, dat de gemeente tot vergroting van inkomsten kan komen door een verruiming van het plaatselijk belastinggebied. En wel door een verschuiving van de belastinghef fing van het Rijk naar do gemeente op een aantal terreinen. De heer Lijten pleitte tenslotte voor een driemaande lijkse financiële verantwoording door b. en w. aan de raad. Als middel tot kostenbewaking zal dit bijdragen tot verhoogde belangstelling en verantwoor delijkheid bjj de raad voor de juiste wer king van het begrotingsbeleid. KORT GEDING OVER WINKELS OP BEVRIJDINGSPLEIN Trappenhuizen dienen ontruimd De president van de Haagse Recht bank, Jhr. mr. G. Witsen Eli as, heeft uitspraak gedaan in kort geding in een procedure aanhangig gemaakt door de N.V. Nationaal Grondbezit te 's-Gra- venhage tegen een huurder van de winkels aan 't Bevrijdingsplein, alhier. Aan dit kort geding was voorafgegaan een eis van Nationaal Grondbezit tot ontruiming van het winkelpand voor het Kantongerecht te Leiden, welke vordering door Nationaal Grondbezit was ingetrokken. Nationaal Grondbezit., voor wie pleit te mr. W. G. G. C. van Solinge, had de winkelier ten laste gelegd, dat hij het trappenhuis, die gemeenschappelijk toegang gaf tot de boven de winkel ge legen flatwoningen, gebruikte als op slagplaats voor zijn winkelgoederen en eiste onmiddellijke verwijdering daar van op straffe van een dwangsom van 1.000.- voor iedere dag of gedeelte van een dag, alsmede veroordeling van de winkelier in de kosten van het geding. Voor de uitslag van deze procedure bestond belangstelling bij de winke liersvereniging van het Bevrijdings plein, omdat sommigen ook de trappen huizen wel eens tijdelijk als opslag ruimte bezigden. TE WEINIG OPBERGRUIMTE De heer Th. J. van der Heijden, op komende in kort geding voor de gedag vaarde winkelier, erkende dat zijn kliënt in strijd met het schriftelijk huurkontrakt van Nationaal Grondbe zit had gehandeld. Hij wees er op dat de winkeliers over te weinig opberg ruimte in de winkels beschikken en dat zij daarom gemeenschappelijk een centraal magazijn zullen bouwen. Met het oog hierop hebben Haagse vertegenwoordigers van Nationaal Grondbezit min of meer oogluikend toegestaan dat het voorschrift „trap penhuis leeg" werd overtreden. Ge daagde, aldus de heer Van der Heijden, ziet wel in, dat hij streng geredeneerd het kontrakt moet nakomen en zal zich aan zijn kontrakt houden. Een dwangsom van 1.000.- voor iedere overtreding vond pleiter boven matig en absurd. Hij vond 75.- vol doende. Mr. Solinge legde aan de pre sident na de dagvaarding vanwege Nationaal Grondbezit foto's over, waar uit bleek, dat in het trappenhuis door Galerie Walenkamp WIE NU LANGS DE GALERIE WALENKAMP loopt, zal - als hij of zij naar binnen kijkt - verbaasd zijn, wellicht geschokt. Binnen zijn zaken geplaatst die herinneren aan „buiten": een heuveltje waarin riet is geplant, een doorgezaagd stuk boomschors met zaagsel en al, een muurtje, half afgemetseld en een vlerkante plaggenvorm, over een der diagonalen deels „opengewerkt". Het werk is van Boezem (riet en doorgezaagd boomschors), Dibbets (de plaggenvorm) en Van Elk (muurtje). HET APARTE IN HET WERK is het gewone ervan: wie ziet nu de kunst in een vierkant van plaggen of in een half-afgemaakt muurtje, waaroverheen als satire een touwtje is gespannen met een sterk burgerlijk hardgroen koordje eraan bevestigd met veiligheidsspelden. Het publiek behoort in een konfliktsituatie te geraken door de konfrontatie van zaken die binnen staan, maar die normaal buiten voorkomen. Hel koordje op het muurtje is de fijne toets die de kunstenaars eraan geven. Zo ook het zaagsel, dat in de vorm van een zaagsnede is uitgespreid bij de twee stukken boomschorst. En het riet wuift; een ventilator brengt het zachtjes in beweging. DE WAARDE VAN DEZE KUNST, die meer ontwerp- dan verkoopkunst is, moet nog worden bewezen. Volgens velen niet; die vinden het ronduit nonsens. Overigens zij opgemerkt, dat de expositie een primeur voor Nederland is en dat dezelfde mensen, Boezem, Dibbets en Van Elk, binnenkort dergelijk werk gaan tonen in het Stedelijk Museum te Amster dam. A. T. D. gedaagde nog wat rommel (dozen met oud papier) waren geplaatst. De heer Van der Heijden gaf toe, dat zlks niet in overeenstemming was met de letter van het kontrakt. Hij vermoedde dat de rommel bestemd was voor de vuilnisophaaldienst, omdat men nu eenmaal geen uren tevoren op de openbare weg dozen kan neerzet ten: de jeugd gaat dan daarmede spoe dig voetballen. Hij vond dat de win kelier in ieder geval buiten de proces kosten moest blijven. TRAPPENHUIS ONTRUIMEN De President der Rechtbank heeft de winkelier gelast de voorwerpen, welke hij in het trappenhuis mocht plaatsen, te verwijderen en het trappenhuis an ders te gebruiken dan voor het ver schaffen van toegang tot de woningen en bergruimten in het souterrain. De dwangsom beperkte de president tot de aangeboden 75.-. Ten aanzien van de kosten bepaalde de president dat iedere partij haar eigen kosten van het proces moet dragen. Het bouvvconfcingciil voor 196», zo «leien B. en W. in haar memorie van Antwoord mede, is thans nog niet bekend. Het zal onder andere worden gebruikt voor de bouw van een aantal woningwetwoningen in de Meren- wyk. De particuliere gesubsidieerde woningbouw (premiebouw) en de on gesubsidieerde woningbouw zijn niet meer aan een contingenterlng naar aantal gebonden. De volgende percelen bouwgrond zijn thans of binnen afzienbare tyd beschikbaar: Bouwplaats bestemd voor de bouw verwachte datum aanvang bouw 36 woningwetwoningen iflats) begin 1969 96 woningwetwoningen (eengezins) begin 1969 36 premiewoningen (verkoop) id. begin 1969 176 premiewoningen (verhuur) flats medio 1969 57 premiewoning, (verk.) eengezlnsw. onbekend 135 premiewoningen (verhuur) flats onbekend 60 ongesubsidieerde woningen (flats) onbekend 46 woningwetwoningen (flats) begin 1969 18 premiewoningen (verk.) eengez. begin 1969 36 premiewoningen (verhuur) flats medio 1969 104 premiewoningen (verhuur) idem begin 1969 CESAR FRANCKSTRAAT 134 premiewoningen (verhuur) idem begin 1969 APOLLOLAAN 128 premiewoningen (verhuur) idem onbekend APOLLOLAAN 12 ongesubsidieerde woningen (eengez.) onb. JACOB v. CAMPENLAAN 64 premiewoningen (verkoop) flats onbekend TURKOOISLAAN SMARAGDLAAN KORAALSTRA AT PLESMANLAAN ROBIJNSTRAAT BOERHAAVELAAN W. DE ZWIJGERLAAN BESJESLAAN LEKSTRAAT HOGE RIJNDIJK BEVRIJDINGSPLEIN Aanbesteding riolering en vijvers langs Voorsehoterweg Uitslag van de openbare aanbeste ding. namens b. en w. van Leiden door de directeur Gemeentewerken, van de aanleg van rtansportriolen langs de Voorsehoterweg en het leggen van een Brahmslaan, tusscD Voorsehoterweg, als- van vijvers langs de met bijkomende wer- riool langs Brahmsbrug en mede het grave Voorsehoterweg, Ingeschreven werd o.a. door Gebr. Schouls N.V. te Leiden, voor f 1.479.00(1 ~a door aannemlngs- en transportbedrijf Mens te Lisse, voor f 1.427.000. Laagste Inschrijver is fa. J. de Vries Zn, te Delfgauw, voor f 1.332.500. „Floralian-beker naar H. Wagemans Traditiegetrouw hebben de leden van de tuintjesverenlging „Flornlla" (Tuin- stadswijk) de afgelopen zomermaanden weer onderlinge tuin- en kweekwedstry- den gehouden. Tydens de jaarlijkse Flo- ralia-familieavond, die gisteren in ge bouw „Staalwyk" werd gehouden, maak te voorzitter J. H. Smit de uitslagen bekend. Een bijzonder woord van hulde richtte de heer Smit tot de heer H. Wagemans, die met 84 punten als kampioen 1968 uit de wedstrijd te voorschijn kwam en daarom voor een jaar beslag legde op de Floralia-wisselbeker. Dat „Floralia" op een goed jaar kan terugzien, bleek uit het jaarverslag van de penningmeester, H. Wagemans, die wederom een batig saldo kon vermelden. De bijeenkomst werd besloten met een gezellig samenzijn. De diverse uitslagen luiden: Achtertuinen: 1ste prijzen: H. Wage mans, Kastanjelaan 3, 84 p. (wisselbe ker), H. Pouw 81 p., P. C. v. Houten 78 p., B. v. Meijgaarden 75 p., mevr. H. Duyzend-Nieuwland 74 p., mevr. J. Bult huis 74 p., D. v. Bommel 74 p. Voortuinen: 1ste prijzen niet toege kend wegens het niet behalen van het minimum van 75 p.; 2e prijs A. Linscho- ten 69 p. Plantenkweekwedstryd (voor dames): lste prijzen: T. Smit-Bootsgezel 27 p., J. de Jong-De Ruyter 26 p., H. Verhoe ven-De Tombe, J. v. Meygaarden-Zirk- zee, mevr. H. v. Bommel, mevr. H. Pouw, allen 24 p. Kweekwedstryd voor kinderen: lste prijzen: Conneke v. Strater 26 p., Jeroen Wesselink, Huib Verhoeven, beiden 24 p. De prijzen bestonden uit diverse huis houdelijke- en gebruiksvoorwerpen en speelgoed voor de jeugdige winnaars en Bridgeclub V.O.G. Uitslag vierde ronde viertallencompetitie: Team Dof- ferhof wint van team Braakman met 51; team Tjalkens wint van team De Tombe met 60; team Plan je wint van team v. d. Soheun met 60; team De Haas wint van team Van Norden met 60; team Schoof speelt gelijk tegen team Boogaard met 33. Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland speelde voor Leidse schooljeugd Het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Hol land heeft zich gistermiddag gepresen teerd aan de' schooljeugd van Leiden. Dat gebeurde onder auspiciën van de Commissie Esthethische Vorming van de Schooljeugd. Tweemaal werd in de Stadsgehoorzaal geconcerteerd onder lei ding van Bart van Beinum, de zoon van de beroemde, enkele jaren geleden over leden Eduard. De toehoorders waren leerlingen van de hoogste klassen van openbare en bijzondere scholen voor ge woon lager onderwijs. Het programma werd ingeleid door Robert Weeda, die velen zullen kennen van de schoollessen „Leren luisteren naar muziek". Op een voor de jongens en meisjes aansprekende manier Introdu ceerde hij deze jeugd, van wie de mees- ten wellicht voor het eerst een echt con cert bezochten, in de concertzaal en stel de hen de verschillende instrumentale groepen voor. Van Guiseppe Torelli klonk vervolgons het Concerto Grosso in G. voor twee violen, orkest en klavecimbel. De heer Torelli wist met deze muziek wel weg, want hij was zelf een actief violist. Het naar voren halen van een of r instrumenten, zoals dat bij een concerto grosso gewoon is, bevordert de contrast werking, die verder nog versterkt wordt door het muzikaal „gesprek" tussen de aanvoerders van de eerste cn tweede kest gaf een verdienstelijke weergave vs ten speelde. Met name de eerste violist was niet overal even zuiver in haar strijken. Een betere indruk maakte het Ge westelijk Orkest in de bijzonder mooie Symfonie nr. 39 in Es (K.V. 543) van Mozart, een nog jeugdig werk met veel humor en tal van aardige melodieën. Wel bleven de eerste violen (4 stuks) wat lel tegen de achtergrond van de blazers, maar allengs groeide er een betere sa menhang en werd een fraaiere ensemble klank verkregen die eerder ontbroken had. Het laatste deel van deze symfonie gaf veel te genieten, maar dat zal op de eerste plaats aan Mozart zelf gele gen hebben. Bart van Beinum, een diri gent, die nog niet helemaal uit de verf is gekomen en een wat plichtmatige, aangeleerde manier van dirigeren zon der veel fantasie heeft, zal nog heel wat te schaven hebben voordat zijn ensemble een volwaardige plaats op niveau heeft bereikt. Voor dit orkest is het nog pas een beginnen en dan mogen we wel wat door de vingers zien. T. P. Péter Frankl dinsdag in Leiden solist hij Residentie-Orkest De Hongaarse pianist Péter Frankl (38) zal dinsdagavond 8 december In Lei den als gast van liet Residentie-Orkest o.l.v. Willem van Otlerloo liet tweede Beethovenconcert vertolken. Het programma wordt begonnen met de Symfonische étude van Hendrik An- drlessen en na het optreden van de solist besloten met de Symfonie ln d. kl. t. van César Franck. Maandag- en donderdagavond zal Pé ter Frankl met het Residentie-Orkest optreden in resp. Hilversum en Den Haag (Kurzaal). Zijn eerste optreden met dit orkest vond plaats in jan. 1966. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 29 NOVEMBER Stadsgehoorzaal (Foyer). Tentoon stelling Leidse Pluimvee- eu konijnen vereniging. Rest. Zomerzorg Kynologenver. Rijnland, 20.00 uur. ZATERDAG 80 NOVEMBER aula. 14-00 Schouwburg - Modern ballet Marjo lein Brier, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal - Expositie Leidse pluimvee- en konijnensportver. St.-Bonaventura-Lyceum, Marlënpoel strnat EHBO-wedstryd Peerke Don ders, 14.00 uur. ZONDAG 1 DECEMBER Stadsgehoorzaal Tentoonstelling Leidse pluimvee- en konijnensportver Schouwburg Toneel De Gastspelei met „Het Dievennest", 20.00 uur. Gewestraad Leiden koos commissies De Gewestraad Leiden heeft zich gis teren in de openbare vergadering, wel ke gehouden werd in het raadhuis van Rijnsburg, beziggehouden met de ver kiezing van een aantal commissies. De samenstelling van de commissies is als volgt: Commissie Bestuurszaken: J. A. Det- mers, mevr. mr. J. Geelkerken-Brusse, drs. J. W. de Graaf, M. A. v. d. Have, L. de Kool, G. J. v. d. Kroft en mr. G. C. v. d. Willigen (voorzitter). Commissie Ruimtelijke Ordening" Verkeer en Vervoer: M. v. Vlien, mr. W. Geertsema, C. Kamsteeg, B. H. Koo- mans, drs. A. F. v. d. Laan, C. Meerburg en A. G. Vermeulen (voorzitter). Commissie Financiële en Economi sche Aangelegenheden: dr. J. P. Duy- verman, mr. dr. W. F. v. Gunseren (voorzitter), J. C. J. Lambermont, J. v. d. Meij, A. Pronk, E. Paauw en W. G. den Dubbelden. Commissie Sociale Zaken, Woning bouw en Volkshuisvesting en Volksge zondheid: K. F. de Bree, jhr. T. A. J. v. Eysinga, P. Jaapies, J. J. Bosman, dr. P. S. Pels (voorzitter) en mr. A. v. Vuure. Commissie Onderwijs, Recreatie en Culturele Zaken: C. v. d. Berg, K. v. d. Meij, J. Nievaart, E. R. Frans, drs. G. H. v. 't Klooster (voorzitter), drs. F. K. Langemeljer en W. J. J. Pompe. Tot secretaris-penningmeester werd benoemd mr. H. C. Blokhuis, ambtenaar ter gemeentesecretarie Wassenaar. Zonder discussie besloten de leden van de Gewestraad aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten de opdracht te geven tot het maken van een nadere studie van het Gewest en de terreinen, waarop samenwerking eventueel moge lijk is. Het presentiegeld per vergadering werd vastgesteld op f30.en een ver goeding voor reis- en verblijfkosten van f 5.per vergadering. De vergadering volgde niet dc heer v. Aken, die voor stelde de bedragen te bepalen op f 40.— en f 10.—. Mist veroorzaakte veel last De mist was er vanmorgen vroeg de oorzaak van. dat een Volkswagen en een Taunus op het kruispunt Dahlialaan- Korenbloemlaan op elkaar botsten.. De bestuurder van de Volkswagen, J. H. uit Leiden, moest met hoofdwonden in het Academisch Ziekenhuis worden op genomen. Ook al weer door de mist raakte van morgen even voor zessen de personen wagen van J. H. uit Lelden in de Haar lemmertrekvaart. Bij het passeren van een tegenligger kwam de wagen in de berm terecht en vandaar in het water LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het Kand. ex. W. Sociologie: de heer C. Cozijn, Lisse; de heer A. S. J. Flapper, Leiderdorp; mej. L. M. B, Musterd, Den Haag; de heer S. G. Meijer, Den Haag; mej. H. S. Riedstra, Wassenaar; mevr. S. Buyze- Miedema, Rijswijk; de heer P. Weenink Den Haag. Doet. ex. Ned. Recht: de heer J. Leopold, Rotterdam. Een 24-jarige Leidenaar. F. V., liep gistermorgen om 8 uur een gebroken sleutelbeen op toen hij op de hoek Chur- chilllaan - Telderskade met zijn brom fiets geen voorrang kreeg van een 38- jarige automobilist. De bromfietser werd per EHD naar het Academisch Zieken huis overgebracht. Enkele honderden draadjes van een 1800-draad8 kabel zijn ln de nacht van woensdag op donderdag vernield. Aan de PTT-kabel worden werkzaamheden uitgevoerd, die echter woensdag niet voltooid konden worden. Daarom werd de kabel op het voetpad van de Chur- chilllaan (ter hoogte van de sterflat) af geschermd door een tent, die door on bekenden is weggetrokken. De schade bedraagt minstens 2000 gulden. Gistermiddag om 2.30 uur zijn rndlo- actleve stoffen overgebracht van het an organisch laboratorium aan de Hugo de Grootstraat 27 naar1 het Chemie Com plex aan de Wassenaarse weg. De radio actieve stoffen (in vloeibare en vaste vorm) werden eerst in kluisjes opgebor gen en vervolgens in één grote kluis met loden wanden teneinde de bestraling te- g te houden. Per vrachtauto werd het geheel overgebracht. Moeilijkheden de den zich, dank z(j de uitstekende bege leiding, niet voor. ADVERTENTIE TOT ST.-NICOLAAS A.S Ochtendprijzen tot 12 uur 's morgens artikelen o.a.: IIAARDROOGKAPPEN met regelaar 29,95 DRAAITOPSTOFZUIGER MESSENSLIJPER MIXERS 3 snelheden PHI LI SHAVE 3 kops scheerapparaat LADYSIIAVE in cassette Batterij SCIIEKRAPPARATEN ELEKTR. DEKENS 1-persoons 24,95 59,50 VIJF MEIPLEIN 1-16 - LEIDEN TELEFOON 25100'13631 Deelnemer St.-Nlcolaasprysvrang De films in de week van 28 nov. tot 5 dec. zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Het wonder van de liefde prol. (strikt volw.) Dagelijks; 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur, Vrijdag en zaterd. nachtvoorstelling 23.30 uur: Dagboek van een kamer meisjes (str. volw.). Lido: The Devils Brigade 14 jaar. (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De bende van Quint (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De pussycats van het oude Rome (prol. - 14 jr.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Landing bij Anzio (14 jr.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: Werelddeel der verschrikkingen (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 cn 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.U0 en 9.15 uur Vrijdag en zaterd. nachtvoorstelling 23.30 uur: The incident (18 jr.). KORRELTJE Lachen en glimlachen zijn poort deur. waardoor veel goeds ln de mens' kan binnenglippen. tChristiaan Morgenster: PUNT. Optie op grond Zaterdag: A: Q. Boys al-Rijnsb. B. al 2.30; A3: Oegstg. a2-ARC a3 vervalt; BI: Alphen bl-Rypwet. bl 2.30; B2; VVOA bl-Woubrugge bl 2.30; C8: Ter Leede c3-Warmunda c2 1.30. Ingelast: B4: T Leede bl-Sp. Lisse bl 2.45; C8: Sp. Lisse c5-Sp. Lisse c6 1.15. Zondag: 2A: Alphia 2-UDO 2, 12.00i 4E: SJZ 4-Weter. B. 4, 12.00. opgezegd door kerkbestuur Het kerkbestuur van de St.-Willl- brordparochie te Oegstgeest heeft gis termiddag besloten de optie van de Stichting Roomburgh en de Stichting St.-Elisabeth-Gasthuis te Leiden op te zeggen. De stichtingen hadden het plan op gronden van de Oegstgeester paro chiekerk een complex te realiseren voor de huisvesting van bejaarden en «Ie ver pleging van chronisch zieke bejaarden. „Men heeft de optietermijn van zes maanden laten verlopen, waarop het kerkbestuur gemeend heeft de optie te moeten opzeggen", aldus deelde mr. M. J. Hansen gisteravond mede tijdens een vergadering van de afdeling Leiden van de KVP. De heer Hanssen voelde zich gedwongen de zaak ln de openbaarheid te brengen, „omdat", zoals hij zei, „het plan van de stichtingen ten behoeve van de katholieke bejaarden van Leiden ern>- stig gevaar loopt ln de grond geboord te worden". Wethouder S. Menken deelde later op de avond mede, dat de stichtin gen al reeds een garantie hadden van de gemeente Lelden voor het gedeelte van het complex, waarin bejaarden, die geen speciale medische begeleiding behoeven, zouden gaan wonen. De rente en de af lossing van het kapitaal, dat nodig was om de verpleeginrichting te bouwen, moest komen van de provincie. Een an dere gegadigde voor aankoop van de grond is nu do gemeente Oegstgeest, die achter de St.-Wllllbrorduskerk be jaardenflatjes ln de vrije sector wil la ten bouwen. al de vierde, olie LEIDEN, 29 november 1968, VEE Aanvoer: stieren 6, melkkoeien 50, vette koeien 260, vare koeien 35, graskalve- 2, vette kalveren 43, nuchtere kalve ren 4, vette schapen 40, vette lammeren 1625, varkens (zeugen) 40, schrammen 61, biggen 503, geiten 14. Totaal 2683. Notering: slachtatieren 4.60-5.00, melk- iten 975il2Q0-165O, vette koelen 3.50- 4.10-4.85, varo koeien 600-900-1300, vette kalveren 3.75-4.20-4.40, vette schapen 100-115-135, vette lammeren 120-140- 75, zeugen (drachtige) 375-400-450, chrammen 90-110-120, biggen 65-70-75, geiten 15-45-75. Handel: slachtatieren: goed, melkkoeien: heel rustig, vette koelen: kalm, vette kalveren: vlot, vette schapen en vette lammeren: goed, big gen, schrammen en zeugen: redeiyk, gelten: kalm. LEIDEN. 29 nov. 1968, KAAS Aanvoer 1 party Goudse kaas. Notering: extra kwaliteit tot 4.20. LEIDEN, 29 nov. Groente Cham pignons 1.80-3.20. apelen 22-26, peren 7-80, andijvie 55-83, snijbonen 1.85-3,50, kroten, gekookt 15, boerenkool 26-33, rode kool 22-28, groene kool 9, prei 28- 42, spinazie 1,21-1.26, spruiten A 71-80, id. K 68-74, tomaten A 7.70, id. B 8.10, id. C 6.20, uien middelfyn 9-20, ld. mid- delgrof 16. ld. grof 18-27, witlof 94- 1.62 per 100 kg, bloemkool 24-64, knol selderij 5, sla 23-33 p. 100 stuks, peter selie 31. raapstelen 14, selderij 21-30 p. 100 bos. R'ARENDSVEEN, 28 nov. Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 1629; Sim Rood 17—26; Sim Wit 15—19; Sim Keefer 2224; Rozen: Garnette on Carol 18 25; Zorina 1926; Spanish Sun 23 32; Seventeen 1524; Carla 4147; Coral Princess 3743; Sonora 3640; TENTOONSTELLING IN TRAPPENHUIS DER LEIDSE ACADEMIE Op vrijdag 29 november wordt om acht uur ln het trappenhuis vun het Academiegebouw der t,eldae Universi teit de eerste eenmanstentoonsteliing van screens van de te Edam wonende kunstenaar Bert van den Oever ge opend. De expositie, die is georganiseerd door het Leids Academisch Kunstcen trum en die duurt tot en met vrijdag 27 december, ls van maandag tot en met vrydag te bezichtigen van negen tot twaalf uur en van twee tot zes uur. Zy ls zaterdags en zondags gesloten. Voor drie Leiderdorpse gymnastiek lokalen 950.000 gulden li. en w. van Leiderdorp stellen de raad voor een krediet te verlenen voor de bouw van drie gymnastieklokalen. Het bedrag dat daarvoor dient te wor den uitgetrokken is f 950.000,—Daar van zou dan t 700.000,moeten worden besteed voor de houw van twee lokalen in de Zytlaan en Me.vpolder waar hel In «Ut eds l«w Thn longebled één lokaal spanning kunni le Leiderdorp de zgn. „vuistregel" han teert en er van uitgaat dat op pl.m. 500 leerlingen één lokaal moet worden ge bouwd, dub ls de limiet reeds duidelijk overschreden. Met het oog op de te bouwen scho- leu (waaronder een zes-klasstge open bare school voor basisonderwijs aan de Vogellaan, een zes-klasslge christelijke school voor basisonderwijs aan de Wild- dreef en een twaalf-klasslge r.-k. lagere school aan de Leeuwerikstraat) is uit breiding van de ontspanningsruimte noodzaak. Geschat wordt dat zo'n 1500 leerlingen de drie bestaande en de drie te bouwen scholen zullen bezoeken. By de aanwezigheid van één lokaal en met toepassing van de vuistregel betekent dit, «lal voor 1.000 leerlingen gymnas- tlekruimte moet worden gecreëerd. In eerste Instantie wilde men een dubbele accommodatie houwen. B. cd vv. zijn hierop teruggekomen omdat sommige scholen op een te grote afstand van dc zaal Zouden komen te liggen. Twee af zonderlijke lokalen lijkt dan ook dc bes te oplossing. Eén ervan kan worden gebouwd op een perceel grond In dc omgeving van dc Prins Willem Alxan- derschool. Nagegaan zal worden of de parkeerruimte door het aanleggen van een Insteekhaven kan worden vergroot. Het twee.de lokaal is geprojecteerd ten noorden van het klein Industrieterrein aan de Lynbaan of op het terrein, be stemd voor openbare bebouwing, gele gen by de fluts langs de Engelenduol. Ook ln het oudere gedeelte van de gemeente, met name in de Ornnjcwijk, is behoefte aan gymnastick-accommo- datle. Een irrgentleverklarlng ls afge geven voor de bouw van een lokaal by dc Willem de Zwygerschool, hetgeen een uitgave vergt van f 250.000,—. B. en w. adviseren de raad de lokalen toe te voe gen aan de bestaande bouwstroom ten behoeve van de diverse scholen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5