LTB-KVOB bepleit ruimere mogelijkheid van kassen bouw door de kleinere kwekers Begroting 1969 van Lisse voor onderwijs, kuituur en recreatie ingrijpend gewijzigd Begroting 1969 voor Lisse is sluitend Sassenheimse raad nam afscheid van J. Bakker Grote dag voor bejaarden van Katwijk a. d. Rijn Hazerswoudse schooljeugd kan niet veilig Gemeneweg over WOENSDAG 27 NOVEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT Raad van Noordwijkerhout Enige „verboden"plaatsen aangewezen Geen bezwaar tegen gebieds- afstand aan Noordwijk In de raadsvergadering van Noordwij kerhout kwam gisteren al spoedig na de opening een brief van de LTB-KVOB- afdeling Noordwijkerhout aan de raad ter tafel, waarin het bestuur van deze vereniging van bloembollenkwekers en bloementelers wijziging van het uitbrei dingsplan in hoofdzaak bepleit in dier voege, dat kleinere- bollenbedrjjven meer en betere mogelijkheden krijgen om als nevenaktiviteit. het broeien van bloem bollen in kassen toe te passen. De LTB- KVOB doet de raad daarvoor een aan tal suggesties aan de hand en burge meester en wethouders hebben hierover het advies ingewonnen van de stede- bouwkundigen ir. W. M. van Dael en ir. F. J. O. Ruijs in Breda. Met het bestuur van de KVOB zijn deze deskundigen van mening, dat de bouw van kassen in Noordwijkerhout niet primair afhankelijk is te stellen van de oppervlakte van een bouwperceel en dat vooral de (vele) kleinere bedrijven in de gelegenheid moeten worden ge steld hun bedrijf te intensiveren en te specialiseren. In verband met een mo gelijke verdere uitbreiding van de kern Noordwijkerhout alsmede ter bescher ming van landschappelijk fraaie gebie den is het naar de mening van de ste debouwkundigen gewenst bepaalde gebieden van kassenbouw uit te sluiten. Het gebied omzoomt door het Westeinde, de Langelaan en ten oosten van de dorpskern tot aan de Maandagsewete- rlng en de Duindalselaan ware in ver band met de uitbreiding van het woon gebied zo mogelijk van kassen vrij te houden. Ook de gebieden bij het te gra ven meer in de Boekhorsterduinen dient uit landschappelijk oogpunt van kassen bouw te worden uitgesloten. De raad machtigde b. en w. om de stedebouw kundigen opdracht te geven een wijzi ging van het uitbreidingsplan in hoofd zaken te ontwerpen. Voor de inbreng hierbij uit eigen kring zorgt een advies commissie die zal bestaan uit de heren A. J. H. N. Blaauw, A. W. J. de Haas, Th. A. A. Schaap en D. A. Heeneman, onder voorzitterschap van burgemeester H, J. M. Bosma. De heer Blaauw zag zijn hardnekkige pogingen om burge- jter en wethouders ruimere onthef fingsmogelijkheden te geven en te laten gebruiken voor die gebieden waar kas senbouw in principe zal worden toege staan, niet gelukken. Eerst zal de inge stelde adviescommissie hierover moeten beraadslagen is de mening van de bur gemeester. En hij liet zich niet. binden de datum van 31 december 1968 waarvoor de heer P. S. van Leeuwen strikje zette. Afstand van grondgebied aan Noordwjjk. De raad verklaarde zich nogmaals be leid om alle medewerking te verlenen aan een zodanige grenswijziging, dat de gemeente Noordwijk zijn bebouwings plannen kan realiseren. Burgemeester Bosma zag die medewerking zelfs „con re" gegeven, maar de heer G. Maar- en sprak in dit verband over de wat Hollandse uitdrukking van „voor wat hoort wat". Hoe staat het - zo vroeg hy - met de uitbreiding van het parkeer terrein aan het begin van de weg naar de Duindamse Slag en met de openstel ling van de weg naar die slag voor auto's De liefde kan niet altijd van één kant komen. Burgemeester Bosma had hierover al met zijn ambtgenoot van Noordwijk gesproken en hij wist van de vele moeilijkheden met Staatsbosbeheer met de zorgen voor de drinkwater voorziening. In leder geval zal niemand van de raad van Noordwijkerhout op de open bare vergadering bij de Ged. Staten van bezwaren tegen de grenswijziging uiting komen geven. Voetgangerstunnel Het „voor wat hoort wat" greep even eens de heer J. J. Duivenvoorde aan toen hij opnieuw pleitte voor de aanleg van een voetgangerstunnel onder de nieuwe provlncialeweg bij de Parallelweg. De raad verleende namelijk alle medewer king aan een verzoek van de provincie Zuid-Holalnd om grond te rullen voor de bouw van viaducten ten behoeve van die nieuwe weg. Burgemeester Bosnia heeft dit dringende verzoek reeds aan de gedeputeerde staten doorgegeven om dat ook b. en w. een dergelijke tunnel i.v.m. de later te realiseren uitbreidings plannen achter de Parallelweg bijzonder gewenst achten. Afgewacht zal echter moeten worden of het aandringen suc ces heeft. Subsidies cultuur De door b. en w. voorgestelde wijzi gingen van de subsidieverordeningen voor sport- en culturele verenigingen ver kregen bijna algemeen instemming van de raad. Enkele technische uitleg was voldoende. Alleen de heer G. W. ten Braak van de Boerenpartij wenste te worden geacht te hebben tegengestemd omdat zo luidde de motivering me de de financiële omstandigheden van de gemeente een verhoging van de subsidie niet toelaat en soberheid geboden is. Bur gemeester Bosma bestreed de opvatting van de heer Ten Braak, dat Noordwij kerhout op dit moment moeite heeft om de eindjes aan elkaar te kno pen. Verre van dat. „In verhouding met vele andere gemeenten is Noordwjjker- hout zelfs rijk te noemen". Omdat op het punt van gemeentelijke commissies in de gemeentewet nieuwe bepalingen zijn opgenomen, werden een drietal adviescommissies in een „nieuw jasje" gestoken. Van belang in de discussie rond dit agendapunt was de toezegging van bur gemeester Bosma, dat hij niet tot de volgende raadsverkiezingen zal wachten om uiteraard na overleg met het se niorenconvent uit de raad te komen tot vorming van functionele raadscom missies met incidentele bestuursbevoegd heid voor zaken als b.v. de recreatie, de sport en culturele aktiviteiten. WJk gebouw Een voorstel van b. en w. om gemeen telijke steun te verlenen aan een plan om in het plan Victor II 'n wijkgebouw te bouwen is op aandrang van de KVP- fractie teruggenomen. Het bestuur van het ,,Wlt-Gele Kruis" in Noordwijker- houtdorp kampt al sedert enkele jaren met een groeiende overbelasting van de consultatiebureaux. De ligging van het moeder-wijkgebouw aan de Herenweg is een handicap voor de bewoners van de nieuwe woonwijken van het Victorplan. Alle interne pogingen om aan de bezwa ren tegemoet te komen mislukten en de dlstrictakinderarts adviseerde het be stuur om een dependance te stichten in het Victorplan. Het weldoordachte plan resultaat van ruim overleg van veel betrokken instanties biedt niet al leen een oplossing van de tegenwoordige moeiiykheden, maar past ook in de ont wikkeling van de gezondheidszorg. De gevraagde steun van de gemeente be staat uit een garantie voor de geldle ning van ƒ110.000,en een jaarlijkse bijdrage van 80% In de exploitatiekos ten van het gebouw. Bij monde van de heer C. P. J. Timmer vroeg de KVP- fractle of het niet mogelijk is de plannen van het bestuur van de kruisvereniging te combineren met de te ontwerpen plan nen van de stichting bejaardenzorg. Burgemeester Bosma merkte op. dat er al een stuk grond klaar ligt met fun dering en al cn dat de architect de plan nen bouwklaar heeft. Hoe zullen de pro vinciale en landelijke overkoepelende or ganisaties tegenover zulk een comblna- tle-plan staan? De heer J. F. Beekman vroeg zich af of deze werkzaamheden naar karakter by elkaar passen. Het be twijfelde dit zeer sterk. De heer P. S. van Leeuwen, een der bestuursleden van de stichting bejaardenzorg, gaf een uit eenzetting van het eerste schetsplan van de architect van het bejaardencomplex met winkels, waarin zeker plaats is te maken voor een gebouw voor het wijk- verplegingswerk. Op deze wijze wordt het heen- en weergedraaf voorkomen terwijl wellicht ook het financieringspro bleem wordt vereenvoudigd. B. en w. zullen het allemaal nog eens bezien. Wegverlichting In de gemeenteraad van Voorhout is besloten om in samenwerking met de provincie Zuid-Holland de verlichting van de 's-Gravendamseweg te verbete ren. De heer Ten Braak vond hierin aan leiding om nog eens terug te komen op zijn vragen van een anderhalf jaar gele den om verbetering van de verlichting van de Noordwijkerhoutse 's-Graven damseweg. Wethouder Hogervorst wist nog, dat het deskundig advies toentertijd afwijzend luidde over een andere verlich ting, maar het ls zeker interessant om In Voorhout na te gaan welke mogelijk heden en de voordelen van een en andere (betere) verlichting van de 's-Graven damseweg zijn. Dit zal zeker geschieden. De heer C. J. de Winter wist een goede bestemming voor het geldsbedrag, dat de Bondsspaarbank bij zijn komst in Noordwijkerhout aan de gemeente schonk. Iets voor by het complex be jaardenwoningen in De Zllk. Burgemees ter Bosma zei, dat aan het geschenk weliswaar geen voorwaarden zijn ver- bondes, maar dat de teneur toch wel ging in de richting van iets voor Noord- wijkerhout-dorp. Daar is per slot van rekening de Bank toch gevestigd. De heer mr. J. F. Beekman suggereerde iets van de overleden oud-dorpsgenoot prof. Wenckebach. Burgemeester Bosma zal deze suggestie in overweging nemen. Voor onderwijs, kuituur en recreatie (vierde) leerkracht voor de openbare l.o. is, In verband met de mammoetwet ingrijpende wijziging in de opzet bij de begroting 1969. Betreffende het kleuter onderwijs wykt de begroting weinig af van de begroting 1968. Het basisonder wys (vroeger l.o.) verandert ook weinig qua begroting. Het bedrag per leerling is vastgesteld op 99,11, 1,50 méér dan vorig jaar. De stijging van het aantal leerlingen per o.l. school stelt de gemeente ook voor huisvestingsproblemen, vooral ten aan zien van de bijzondere kleuterschool. Wellicht moet reeds in 1969 een nieuwe TOTALE BUDGET BIJNA TWEE TON KLEINER Het verheugt b. en w. van Lisse, dat tiet gelukt is voor 1969 een sluitende begroting te krijgen„wat voor een gezond gemeentelijk beleid eeti onmis bare voorwaarde is". Het totale buget (met uitzondering van de post verrekeningenis terugge lopen van 8.201f.300,95 in 196S tot 8.027.276,55 in de ontwerpbegroting 1969. Een verlagende invloed op het totaal der uitgaven hebben de volgende fak- 1 wegvallen van kosten voor ulo en nij verheidsonderwijs 385.000, b werking alg. wet bijzondere ziekte kosten (AWBZ), waardoor verple- gingskosten voor een belangrijk deel wegvallen, 458.000, e de vorming van een dienst voor sport en recreatie, waardoor de kapitaals- lasten van het sportpark en de ex ploitatiekosten van de sporthal uit de gewone dienst der gemeentebegro ting zijn verdwenen, 105.000, Hiertegenover staan belangrijke uit- gaafstygingen, w.o. 1 jaarwedden en sociale lasten plm. 78.000,—. 2 door openbare werken uit te voeren werken voor de gemeente gewone dienst, ƒ121.000,—. 3 kapitaalslasten (rente en aflossing) 114.000,—. bijstand aan niet in inrichtingen ver blijvende personen 107.000, Uitgaafsstijgingen van geringere om vang op velerlei andere posten beper ken de teruggang van het totaal der uitgaven tot een bedrag van plm. 175.000,—- V olkshuisvesting: aantal woning zoekenden zakt niet In de beschouwingen delen b. en w. betreffende de volkshuisvesting mede, dat de uitkomsten weinig verschil ver tonen met de ramingen van vorig jaar. Het nadelig saldo bleef t.o.v. 1968 be perkt tot 7.000,Dit vrijwel onver anderde beeld is vooral het gevolg van het feit dat in de begroting 1968 reeds de gevolgen van de 432 etagewoningen in de Poelpolder waren verwerkt, terwijl in de begroting 1969 nog geen rekening is gehouden met de nog in aanbouw te nemen 120 etagewoningen, omdat op het tijdstip van samenstelling der be groting de toestemming tot gunning van deze woningen nog niet was ontvangen, Per 1 oktober 1968 zjjn 573 woningen in aanbouw. Het aantal woningzoeken den blijft de laatste jaren vrij stabiel, ondanks de flinke woningproduktle. Per 1 oktober j.L bedroeg het aantal 617 tegen 604 per 1 september 1967. school worden aangesteld. De exploita tievergoeding is voor het bijzonder ba sisonderwijs is ongeveer ƒ10.500,ho ger dan vorig jaar; de vergoeding voor het vakonderwijs is 8.000,hoger ge raamd. Het nadelig Slot van deze begroting, 69.000,is vooral een gevolg van de stichting van dc prot. ehr. school in de Poelpolder. Het bijzonder buitengewoon onderwijs heeft nagenoeg eenzelfde be groting als in 1968. Alleen de post kapi taalslasten kon 4.500,lager wor den geraamd, hetgeen de verlaging van het nadeling slot tot een ongeveer gelijk bedrag verklaart. Voorhands is in de ontwerp-begrotlng uitgegaan van een bedrag van 330, per leerling. Dit bedrag is nog in stu die; het standpunt van b. en w. zal nog nader in een aan de raad voor te leggen voorstel worden bekendgemaakt. Het bijzonder voortgezet onderwfl (mavo) is een rijkszorg geworden, waardoor op de gemeentebegroting geen ramingen daar voor voorkomen. Ander onderwijs, dat niet valt onder de eerdergenoemde soor ten, bv. zwemonderricht, ls geraamd op 15.000,Deze raming heeft betrek king op de periode van 1 september t.e.m. 81 december. Voor kuituur en recreatie zjju niet meer de voorheen gebruikelijke ramin gen met betrekking tot het sportpark en de ramingen van de exploitatiekosten van de sporthal opgenomen. doch alleen het nadelig saldo va* de begroting van de commissie voor sport en recrentlc. Dit wordt geschat op 127.701,90, Een en ander als gevolg van de vast stelling van de beheeraverordening voor genoemde commissie. De subsidie voor de muziekschool voor de bolenstreek is bepaald op ƒ50.- per uit de gemeente afkomstige leerling. Dat betekent reeds een stijging van ochtenhalve gulden, maar in de toekomst moet met een ver dere st(jging rekening worden gehouden, wil de muziekschool haar funktie op een verantwoord niveau vervullen. Tenslotte stellen b. en w. voor dc subsiedie van de overkoepelende organen van jeugdzorg te verhogen van 5.000,— tot 7.500,—. Boeiende Nutsavond Maandag avond heeft het Nut te Lisse een zeer interessante avond gohad met dra. J. C. Oudshoorn, uit Wassenaar, die sprak over „Grafologie". In zyn lezing met dia's liet hij duidelijk uitkomen, dat er een duidelijk verband is tussen 't hand schrift en de gelaatsuitdrukkingen van de mens. Hy vertelde voorts van de mo- geiykheden voor het testen door mid del van handschrift bestuderen, waar door zijn Psychologisch Instituut te Rot terdam een grote bekendheid verworven heeft. Esso bouwt flats in Kooiplan In de raadsvergadering te Sassenhelm van gisteravond las de voorzitter b(j de ingekomen stukken een schrijven voor van de heer J. Bakker, waarin deze als raadslid ontslag nam. Hjj dankte het college cn «Ie raad voor de samenwer king. die lijj goed noemde. Hoewel de voorzitter zei liet besluit te moeten res pecteren, betreurde hy dit. Hy schetste de heer Bakker als een man met. een opreelit en open karakter. Iemand waar warmte uit straalde. De heer Verschoor (Prot. Chr.), die jarenlang met de heer Bakker in de raad en fractie had samengewerkt, prees diens gefundeerd oordeel. H(j zei alle vertrouwen te hebben in zjjn opvolger, de heer A. van Breda. De heer Platje (WD) sloot zich hierbij aan en zei de heer Bakker dankbaar te zijn voor dleDa respect en openheid voor andermans me ning. Altyd was hy bereid samen een oplossing te vinden. De heer De Nennie (KVP) zei veel van de wysheld van het scheidende raadslid geleerd te hebben. „Diens bescheidenheid zal het zijn, dat hij afwezig is". Mevr. De Meyer sloot zich in het bijzonder bij het laatste aan. Hierna werd de heer A. van Breda tot de raad toegelaten. ONDERWIJS In verband met de nieuwe wet op het voortgezet onderwijs, werd vervolgens de overdracht van de Dr. de Visser- en Don Bosco-mavoscholen aan de betrok ken schoolbesturen goedgekeurd. Met LISSE Postzegelruildag Op a.s. zaterdag 30 november wordt In de Witte Zwaan een grote Postzegelruildag gehouden door de afd. Bollenstreek van de Inter nationale Ver. „Philatelies". De ruildag vangt aan om 10 uur en sluit om 5 uur. Buurtvereniging „Wilhelmina" - Door de buurtvereniging „Wilhelmina" wordt a.s. zaterdagmiddag 30 november een groot St.-Nicolaasfeest gehouden voor de kinderen der vereniging in T KAB- gebouw. Schoolstraat. Zieke kinderen krijgen ook hun deel wat de tractatie betreft, welke afgehaald kan worden by de fam. Buisman, Willemskade. Fotoclub Bollenstreek De Fotoclub Bollenstreek houdt a.s. vrydagavond 'n grote „werkavond" in de filmzaal van het Bloembollenlaboratorium te LlSse. Er kan zowel door zwart-wit als door kleurenfotografen gewerkt worden. HILLEGOM DIA-AVOND „WERK KAPELAAN HAM IN BRAZILIë Vrijdag 29 november a.s. zal er een dia-avond gehouden worden over het le ven en werk van de Hlllegomse kapelaan J. L. Ham die nu twee jaar in het dorpje Clementina in Brazilië ls. De avond wordt gehouden ln het Jeugdhuis achter de St.-Josephkerk en begint om acht uur. Een toelichting wordt gegeven door kapelaan W. Boe lens uit IJsselsteln (Utrecht) de col lega van kapelaan Ham, die wegens ziekte (tydelijk) is teruggekeerd. BRAND IN SACRISTIE ST.-JOSEPH Een oliekachel, staande in de sacristie van de St.-Josephkerk, stond maandag middag omstreeks vier uur in brand. Di rect maakte koster Jonkman melding en binnen luttele minuten rukte dc Hllle gomse Vrywillige Brandweer uit. De ka chel brandde uit en de vloer ervoor had een zwart geblakerd aanzien. Gelukkig kon erger worden voorkomen. subsidie voor het godsdienstonderwijs aan de Openbare School, dat volgens de voorzitter sinds jaar en dag door de Ned. Protestantenbond wordt verzorgd, werd acoord gegaan. Naar aanleiding van vragen door de heer v. d. Vaart (KVP) deelde de heer Platje mee dat, op één na, alle leerlingen godsdienstlessen vol gen. Besloten werd tot verkoop van 9 wo ningwetwoningen, daar de verkoopaprys Inmiddels werd vastgesteld door de mi- Verder ging men accoord met het ge bruik voor een aantal uren van de Open bare School door de Stichting Muziek school. De lokaalhuur zal 1,85 per uur bedragen. «RONDVERKOOP De onderhandelingen met Esso Neder land N.V. hebben tot resultaat, gehad dat deze N.V. in het Kooiplan tot bouw van een quickservice-statlon «n een win kel/flatgebouw zal overgaan. Hiervoor werd door de gemeente een perceel grond verkocht van ca 2.243 m2 voor 409.000. Esso zal het gedeelte grond, bestemd voor het flatgebouw, doorverkopen aan de N.V. Grootstad XII te Nootdorp. Deze N.V. zal het gehele bouwobject t.w. het service-station voor rekening van de Esso bouwen en het flatgebouw/winkelgalery bestaande uit 6 winkels op de begane grond, met 5 woonlagen van elk 6 flatwoningen, vo.r eigen rekening. De flats zullen by voorkeur worden verkocht of verhuurd aan de eigen ingezetenen, of aan hen die economisch aan de gemeente gebon den zyn. Mevrouw De Meyer vroeg naar de huurprys van de flats, waarop de voorzitter antwoordde dat deze nog niet vaststaan. Hy nam aan dat de woonflats Voor bijna f600,- aan geschenken Het was gisteren de grote dag voor Men bleef hierna nog lange tyd ln de bejaarden van Katwijk a. d. Rijn. Ze gezellig samenatyn byeen. Oude vrien- waren in zeer grote getale opgekomen; deil hadden weer eens de gelegenheid er waren voorts velen uil het bojaar- met elkaar kontakt te hebben. Hot was deiilmls „Salem" Ie Katwijk aan Zee, een extra geslaagde middag, waarvoor die echter geboren KatwUk-Kjjnders wn- de bejaarden het comité zeer dankbaar ren; de liefde tot zjjn plaats Is ledi aangeboren. Het parochiehuis was tot de laatste stoel bezet met het oprichtingscomité, pastoor G. A. Emmelknmp, ds. v. Beek, ds. Makkenze, ds. Bun c pi-laan F. J Wüat, burgemeester 1 Vermeulen en echtgenote en de bejuaiden. De voor zitter van het comité sprak 'n openings woord. Na de thee sprak burgemeester Vermeulen woorden van dank aan de initiatiefnemers van de bejaardengroep, waarby hij er vooral op wees dat de Caritasstlchting het Initiatief tot deze oprichting genomen had. Het is daar om thans geen bejaardenzórg doch be- Jaardenwerk, Na de burgemeester was het pastoor A. B. Emmelkamp die het comité, waar aan de oprichting te danken was, hier voor extra dank bracht. Ook hy sprak de wens uit dat de byeenkomst nog zeer dikwyis znl plaatshebben. Tussen de thee en koffie en gebak had nog een gratis verloting plaats, die nog een groot aantal aanwezigen door zeer mooie pryzen gelukkig maakte. Opgemerkt zy, dat de leiding berustte bij de heer Fen- nix, ambtenaar by de „Estec". Er was ook een grote voorraad spelen aanwe zig, waarmede velen zich Intussen kon den vermaken. Ds. A. Makkenze van Katwyk a. d. R. sprak een slotwoord, dat eindigde mot de wens dat het eomlté nog lang haar vruchtbaar werk zou mogen doen en in de premiesector gebouwd zullen wor- dat hierop Gods beste zegen moge ten. NIEUWKOOPSE LANDIJSBAAN HEEFT NU UITSTEKENDE VERLICHTING Dinsdagavond hield de Nieuwkoopse landysbaan zyn jaarvergadering in ho tel „Plaszioht". Er waren ongeveer 20 belangstellenden. In zijn openingswoord vertelde voor zitter J. de Koker, dat de nieuwe en uitstekende verlichting heeft proefge draaid. Er staan 8 lichtmasten van 12,5 meter hoog, met lampen van 1000 watt. De baan staat nu gedeelteiyk onder wa ter. De voorzitter bracht dank aan de mensen, die by de werkzaamheden ge holpen hebben, met name de heer W. Schoonderwoerd. Hierna las de secretaris S. Bodegra ven notulen en jaarverslag. In dit laat ste releveerde hij de gevoerde bespre kingen met de voetbalvereniging. Deze heeft het terrein nodig als bij- en trai ningsveld in verband met een nypend tekort aan sportvelden. Overeengeko men is, dat de voetbalvereniging 't ter rein in gebruik mag hebben tot half november. Dan gaat de baan onder wa ter tot eind januari, De afgelopen winter was voor de ys- sport zeer slecht. Ook voor de kas na tuurlijk, Er was maar 3 dagen ys en de kwaliteit was niet best. Penningmeester G. Sanders had alle contributies nog niet binnen. Daardoor was het financieel overzicht niet vol ledig. Hy heeft momenteel in kas f 687,80 en er staat nog f 121,25 op het boekje. Als alle contributie betaald is, zullen de bescheiden van de penning meester gecontroleerd worden door de heren K. Rommen, H. Teunissen jr. en als reserve J. Verhage. De aftredende bestursleden J. v. 8oest, N. Hoogerwerf, Jao. Kranenburg, G. d. Neut en C. v. Houten werden by acclamatie herkozen. Als assistenten van het bestuur by de ysbaan-controle gaven zich op, de he- H. Versluis, J. Jansen en J. Ver hage. Na afloop gaf de voorzitter 'n over- zich van de totstandgekomen verlich ting. De masten zyn een geschenk van de heer Luc Kroesemeyer. Deze moes ten echter aanmerkeiyk verlengd wor den. Een en ander en ook de aanslui ting kost niet weinig. De 8 lampen kos ten b.v. f 350.per stuk. Alles byeen bedragen de kosten ongeveer f9000. Deze zullen gedragen worden door de y8c)ub en de voetbalvereniging geza- meniyk. Gehoopt wordt echter ook nog op een aandeel hierin door de gemeente. zullen zyn. De volgende bijeenkomst kan pas over drie weken plants hebben Opgemerkt zy, «Int de Kulffelsenbank te lintwyk B. «I. Kl|n vanwege het feil dat é«ln van haar Inleggers deze week de tien miljoen heeft vnlgcmnnkt, een hedrng van f 500,ter beschikking stel de van de bejaarden. Ook de Lion's Gluh heeft een bedrag toegezegd van f 75. waarvoor spelen zullen worden nange- -successen op Haagse expositie Enkele leden van de Kleinvee Sport vereniging Rynland hebben vrydag t.e.m. manadag deelgenomen aan een tentoon stelling georgantseerd door de Haagse Klelndierenfokkers Vereniging HKV. De heer J. J. Schellingerhout waa aan wezig met een Inzending van 20 hoen ders. zyn dieren werden als volgt beoor deeld: Hollandse hoender zwart geloverd 1 (zg); Dreghoender Wljnandot wit (zzg); Diverse watervogels Muskend- cend bond (zzg); Peklngeend wit, Rou- aaneend bruin; Comb. De Mey met sier- duiven Valenciana (zg); Hoogvlieger zzg)D. B. Tuimelaar (zzg); Th. v.d. Ven met Russisch Zwart (zzg); D. v.d Ven met Roodoog Pool (zzg); L. v. Gor- kum met Vlaamse Reus wit (zg). Bovendien la maandag een twintigtal leden uit Delmerhorst (Did.) teruggeko men, waar zy het week-end hebben door gebracht op uitnodiging van de daar ge vestigde vereniging, welke zich even eens bezighoudt met het fokken van kleinvee. Papoea-dag in Stadsgehoorzaal Het comité nationale herdenkingsdag Wcst-Papoea/Melanesië onder leiding van de heer M. W. Kaislëpo organiseert ook dit jaar weer een herdenlngsbij- eenkomst, en wel op zondagavond 1 december in de Stadsgehoorzaal In Lei den. Na een vlagceremonie om elf uur en een dienst onder leiding van ds. L. Talahatu wordt de herdenking middags ingeleid met toespraken van bestuursleden der aangesloten or ganisaties. Het avondprogramma be- itaat uit een receptie. RAAD VAN BENTHUIZEN WILDE GEEN VERTROUWEN IN B. EN W. UITSPREKEN Beide wethouders stelden zetel beschikbaar Omdat de raad geen vertrouwen in het college van B. en W. wilde uitspre ken hebben de twee wethouders van Benthuizen tijdens de openbare raads vergadering van maandag hun zetels ter beschikking gesteld. Het zijn dc heren J. van der Eyk (Gemeentebelang en R. Zonneveld (P.v.d.A.f. Aanleiding tot deze. door burgemees ter J. Keyzer betreurde, situatie in de raad van Benthuizen was het feit, dat het raadslid A. van Noort (Prot. Chr.) bulten medeweten van b. en w. infor- „Burgemeester pleegde nooit overleg", zeggen schoolhoofden Leerkrachten en ouders willen wèl samenwerken Nooit heelt burgemeester C. G. van Dobben de Bruyn met de hoofden van school, (de heer Q. Fianen van de- RK school voor basisonderwijs en de heer D. P. Elsman van de prot. christ. school voor basisonderwijs) overleg gepleegd omtrent de noodzakelijkheid van het begeleiden van schoolkinderen bij het 1 ersteken van de Gemeneweg, ter hooi7- van de Dorpsstraat. Laat staan, dat uitvoerig over deze zaak is gespro- keu. De uit de gemeenteraad gevormde commissie tot onderzoek van «Ie begro tingen 1969. bestaande uit de heren J. A. Groen, A. M. Berlemon en .1. Vos, had in een van haar kanttekeningen er op gewezen, dat het begeleiden van schoolkinderen by het oversteken van Ie Gemeneweg, ter hoogte van de Dorp straat, noodzakelijk la. „Gedacht wordt hierby aan verkeersbrigadlers". aldus de commissie, die hierbij vermeldde, dat zy meende te weten, dat de voorzitter (i.e. de burgemeester) hiertoe een be paalde opdracht had ontvangen. GEBREK AAN MEDEWERKING De letterlijke tekst, die burgemeester en wethouders by schryven van 21 no vember aan raadsleden en pers ver strekte, luidt als volgt; ,j)e voorzitter van ons college heeft met de desbetref fende schoolhoofden uitvoerig overleg gepleegd. Dit overleg heeft eohter geen resultaten opgeleverd, door gebrek aan medewerking, zowel van de zijde van de schoolhoofden als van de ouders". De heer Q. Fianen, hoofd van de RK. school voor bastsonderwysi „Wat is dat voor baariyke onzin. De voorsitter van het college hoeft noch met my noch met de heer Elsman van de prot. ohristeiyke school voor basisonderwys over deze zaak ook maar één woord gewisseld". Bovendien vroeg de heer Fianen zich af, met welke ouders dan contact ls ge zocht. Tevens stelde hy, dat hij nu door de ouders van de schooljeugd wordt af geschilderd als een hoofd der school, dat weigert medewerking te verlenen in een zaak, die zo uitermate belang rijk is. De heer D. P. Elsman, hoofd van de andere school voor basisonderwys in Haaerswoude-dorp, verklaarde dat hij al evenmin door de burgemeester Is bena derd omtrent een oplossing over het begeleiden ven de kinderen bij het over steken van ds Gemeneweg bij de Dorps straat „Nog niet «0 erg lang geleden had er op dat kruispunt een verkeers ongeval plaats, waarby een kind van de RK. kleuterschool was betrokken. Ik heb toen nog de opperwachtmeester der politie, de heer J. A. Broekhulzen, aangehouden en gevraagd: „wat moet je hier aan doen?" Dit hoofd van een school, die sinds 1 augustus 364 leer lingen en elf leerkrachten teil, stelde: ..Wij willen wel verkeersbrigadiers". De heer Elsman heeft dinsdag de leer lingen van de vyfde en zesde klussen het bericht, dat in de kranten heol't gestaan, voorgelezen. „Opvallend was, dat ver- scheidenen het al hadden gehoord, thuis bij hun ouders". Hy heeft de leerlingen verzocht, om thuis bij hun ouders reac ties los te maken. De heer Fianen meende eerst nog met een grap te doen te hebben. Toen hem de letterlijke tekst werd voorgelezen, zoals aan de raad en pers verstrekt op 21 november j.L reageerde hij met: ,J)ot niet niet 1 naar. De voorzitter van het college heeft nooit met ons (de heer Elsman en hemzelf) overlegd". REACTIES OUDERS Intussen blijken In Hazerswoude-dorp diverse ouders hal ook niet eens te zyn met wat van de «yds van het schryven van >1 november wordt gesuggereerd. Eon in Zuid wonende vader van school gaande kinderen: „Dat bericht over geen medewerking van dc zyde van de ouders is byzonder insinuerend. Persoonlijk heb ik nooit gemerkt, dat do burgemeester een oplossing aan het zooken was voor de beveiliging by dat kruispunt. Met kennissen onder elkaar hebbon we wel eens gediscussieerd, hoe we onze kin deren hot veiligst over die Gemeneweg krygen. De moeders willen desnoods wel de armen uit de mouwen steken". Een vader van drie schoolgaande kin deren van de Burgemeester Warnaar- kade: „Ik begrijp niet, hoe men dat zo kan stellen: geen medewerking van de zyde van de ouders" Weer een ander: „Do moeders kunnen hier wel licht een taak verrichten, in samenwer king met da oudervereniging". OUDE KOEK De beveiliging van het kruispunt Ge- meneweg-Dorpsstraat ten behoeve van de schooljeugd heeft overigens in do gemeenteraad al de nodige aandacht gehad. Ook daarbuiten en tijdens een vergadering van de AR-kleavereniglng ln Januari van dit jaar heeft raadslid P. de Vogel gepleit voor een onder grondse oversteek, onder Gemeneweg, omdat enkele eerdere voorstellen niet zouden kunnen worden vcrwezeniykt. In de gemeenteraadszitting van 25 Jun, noemde deze zelfde heer dc Vogel de verkeerssituatie bij meergenoemd kruis punt levensgevaarlijk, vooral voor de schoolkinderen. Overleg omtrent ver- keersbrlgadiertjcs, zo werd toen al ge steld, met de leerkrachten bleek op niets uitgelopen. („Er is nooit overleg geweest", uldus de heer Elsman). De heer de Vogel zou graag gepen sioneerden zien ingeschakeld, de heer F. Kouwcnhoven huismoeders. Eind fe bruari antwoordde de raadsvoorzitter, dat Provinciale Staten nog steeds geen antwoord hadden gegeven, toen de heer de Vogel op een afdoende regeling zei te wachten. „We mogen het hoofd niet in de schoot leggen, ook al zyn we nu «Jan al twaalf Jaar bezig een oplossing H zoeken". Ook toen suggereerde dit raadslid „kloarovers" de gevaren voor een deel te doen bezweren. De hele raad aohtte het hoog tyd, dat er een oplos sing komt. En die moet nog steeds wor den gevonden ,Mf 4 mattes had lngewonrtën by de hoofd ingenieur-directeur van de provinciale directie voor volkshuisvesting en bouw- nyverheid in Zuid-Holland, naar aanlei ding van de behandeling van de nota Inzake de ruiniteiyke ordening van de gemeente. De nota word maandagavond niet behandeld, want de voorzitter schor ste de vergadering tot vrydaguvond. Op die avond wil burgemeester Keyzer meer commentaar geven op het beschikbaar stellen van de belde wethoudorazetels. ROELOFARENDSVEEN TAFELTKNNiaVKR. SPARKLER Niet alle teams brachten het de af gelopen week tot gunstige resultaten. Wol ging het eerste team van Sparkler op de goede weg door en won met 3-7 de ultwedstryd tegen NKF 2. L. Aker boom bleef ongeslagen, tcrwyi J. v, d. Zwet en S. Straver elk een nederlaag moesten Incasseren. Ook het dubbel werd een vcrllespunt. Sparkler 2 verloor met 8-2 van St. Vooruit 8. J. Klerks en A. Verdel kwamen ieder tot een overwin ning, maar K. v. d. Meer verloor alle partyen. By Sparkler 3 kwam J. Oomen tegen RTC tot twee overwinningen en won J. Hoogenboom een maal. H. Hoo- genboom kwam niet tot winst, zodat de uitslag werd 3-7 ln het voordeel van RTC. Sparkler 4 won met 3-7 van 8TT '66 1. R. Turk en Fr. v. Rhoon bleven ongeslagen. De licht geblesseerde D. v. d. Meer kon niet tot winst komen! By de junioren verloor Sparkler 1 met 7-3 van TOV 4. H. Elstgeest leverde 'n goede prestatie door ongeslagen te biy- ven. H. Bakker en J. v. Klink verloren nogal pechvol hun wedstrijden. Ook het dubbel ging met veel pech verloren. Het komende programma vermeldt voor de senioren op 9-12: Sparkler 1- Don Burcht 1, 12-12: Slagvaardig 2- Sparkler 8. 9-12: Reflex 2-Sparklcr 3. 11-12: Sparkler 4-NSSS 6. En by de junioren op 7-12: PI. Fair 2-Sparkler 1. WOUBRUGGE HT.-NICOLAAA KWAM MET RACEBOOT Dit jaar deed de Sint zijn Intocht in het dorp per raceboot. Dinsdagmiddag arriveerde hy met zyn zwarte knecht, na een tocht over dc Woudwetering, rond drie uur by het Oude Raedthuys. Hier werd hij verwelkomd door honder den kinderen on vele moeders. Vervolgens was hij eregast by een tweetal poppenkastvoorstellingen, ver zorgd door dc heer J. Kersbergen uil. Amsterdam. Hierby ontbraken de no dige Sinterklaasliedjes en het strooien vnn pepernoten uiteraard niet. STOMPWIJK Botsing Gistermorgen om half 8 reed» de Stoompwyker v. L. met *yn personenauto op een geparkeerde vracht auto, die verlicht werd door 'n straat lantaarn. De bestuurder van de per sonenauto liep hierby een lange sny- wond op aan zyn onderarm; zyn auto werd totaal vernield. Stompwykso Boys Zondagmiddag om half 3 speelt Stompw. Boys 1 thuis tegen het Hoogmadese MMO. Dc Stomp- w IJ kers spelen ln dc volgende opstel ling: N. Groeneweg; A. Waayer, T. Kny- nenburg, M. v. Leeuwen en K. Droog; K. Belt en A. v. Zon; K. Lelieveld, S v. d. Brink, G. Lelieveld en Th. Dulve- stein. Het B-eiftal speelt tevoren teven A8C 8.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5