Biafraantje geniet van Hollandse koffie Maria de Graaf uit Leiden in Libreville: Kort geding numerus fixus medicijnen 55 Voor melkpoeder liggen miljoenen 55 nog ongebruikt Je weet pas wat het is als je het ziet 399K& Vernieuwing Griekse Kerk hopeloze zaak DAALDEROP Ontslag aan prof. Hooykaas AOW en AWW MET 3.5 PCT OMHOOG KLM -vervoer geremd door V.S.-maat regelen DWANGSOMMEN VAN 50.000 GULDEN EN 1 MILJOEN BetermetBoter PONDERDAG 21 NOVEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Maria de Graaf uit Leiden en Nelleke v. d. Akker uit Den Haag, die nu alweer een paar weken geleden met de benodigde parate medisch kennis en een overstelpende dosis enthousiasme en naastenliefde naar Biafra vertrokken, spelen het klaar. Hun initiatief om op eigen houtje te gaan, il nadat hen was medegedeeld dat via de officiële hulporganisaties al genoeg aanbod van vrijwilli gers uit het buitenland voorhanden was, is aan het „thuisfront" in Nederland aangeslagen op een wijze die efficiënt hulpverlenen mogelijk maakt. Dat blijkt uit hun tweede schrijven, dat hier in zijn geheel volgt. VOOR ARME .LANDEN HAARLEM (ANP) ..De groot*t«- blamage is. dat er in de wereld niet j voldoende voedsel is en honger geleden wordt, doordat er nog steeds geen op- lossing gevonden is voor een distribu- 55 „Bedankt voor jullie brieven. Wij kregen ze vanmiddag tijdens de maaltijd, t is de gebruikelijke tijd; we hebben na geen hap gegeten, Nelleke liep op a gegeven moment twee gangen achter, tot wanhoop van d- bisschop. Die man me toch vlug eten, onvoorstelbaar. Wij lezen dus, dal er in Nederland al hard wordt gewerkt voor onze kinderen. Geweldig, fantastisch. Maar het is hier werkelijk zo noodzakelijk, dat er wat gebeurt. We moeten 'n noodlaboratorium hebben en snel ook, we weten anders wat ervan moet worden. Er wordt ook hard gewerkt aan een betere huisvesting voor de kinderen. Pater Pinus heeft ons in vertrouwen genomen, hij van ons hoorde wat er in Nederland allemaal voor ons gedaan werd, en ons verteld, dat de financiering nieuwe gebouwtjes voor de Biafraanse vluchtelingetjes zijn aller grootste zorg is. Al zijn hoop is nu op jns thuisfront gericht. Wij wilden dat jullie eens even om een hoekje konden kijken, bijvoorbeeld in ons hospitaal, het overtreft je stoutste ver wachtingen. Het moet beter worden, we zouden het iedereen wel willen toe schreeuwen, maar we hebben daar te weinig tijd voor. Als we eens even vrij zijn, in de siëstalijd bijvoorbeeld, gaan we snel even zwemmen. Je moet er ge woon eVen uit, helemaal even een andere sfeer, anders hou je het niet vol. We zitten vijf minuten van het strand van daan en hebben nu fietsen. De andere mensen gaan slapen, maar onze kamex-s xijn zo bloedheet, dat je zwemt in je bed dat kan je toch altijd nog beter_ in ,«e doen. De kinderen slapen ool^ tussen halt één en half drie en hebben dan trabonese oppas, die zo lui zijn dat zij, als je niet oppast, ook zelf liggen te pitten. Wij gaan dan ook na het eten kijken of zij hun plicht wel doen. Je lacht je wild: we lopen dan met een stok en geven een paar meppen op de deuren, die van ijzeren golfplaten zijn gemaakt. Ze schrikken zich bijna dood; nou ja, je zou ze ook. Het regende vandaag de hele dag pijpestelen. Je weet je dan geen raad. Met het geld, dat uit Holland werd gestuurd kon ook nog een aantal schoenen worden gekocht. De meisjes (op de foto Nelleke v. d. Akker uit Den Haag) werden bestormd toen want de kinderen, die geen koorts hebben, spelen bij goed weer buiten, maar op dagen als vandaag is dat onmogelijk. Ze waren gewoon niet te hantei-en, alles krioelde door elkaar. Het eten is dan helemaal een ramp: ze pikken alles van elkaar af en proberen in alle hoeken .en gaatjes iets te ver bergen voor de nacht. De honger staat zè nog vooraan in het geheugen. Buiten krijgen ze er minder kans voor, moar binnen verdwijnt, alles onder bedjes, matrassen, in zakjes van jurken, broekjes gekookte vis of sardines krijgen en ze bijna allemaal met de ha.nden eten, kan je je misschien voorstellen hoe het na afloop van de maaltijd ruikt. Kin deren, stoelen, bedden en matrassen ver spreiden een lucht waar je beroerd van wordt. Maar we lachen ondanks alles toch ATHENE (KNP) Onder bijzonder moeilijke omstandigheden heeft de lei van de Grieks Orthodoxe Kerk, mgr. Hieronymus Kotsonis, voor 15 ja nuari a.s. alle 70 Griekse bisschoppen en metropolieten naar Athene geroepen, om hun steun te vragen voor zijn vernieu wingspogingen. Hij vindt een zeer kri- lisch gehoor tegenover zich, van wie slechts 20 zijn beleid steunen, 15 er hevig tegen zijn en de overigen de kat uit de boom kijken. Het merendeel van de lagere geestelijkheid verzet zich tegen Kotsonis, die door de militaire junta op de zetel van Athene is gezet. Bisschop Kotsonis heeftduidelijk la ten weten, dat hij de ongeletterde pries ters voor zijn plannen niet kan gebrui ken. De situatie is inderdaad erbarme lijk: van 7350 priesters hebben er slechts '250 een theologische opleiding genoten. Ongeveer 1000 parochies, meestal, in kleine verafgelegen dorpen, zitten zon der priester. Herhaalde opi-oepen tot Kunstdiefstal m Pompej POMPEJI (AP) Een antiek bronzen beeldje van de Romeinse godin Pomona, dat een waarde heeft van meer dan één miljoen lire, is uit de ruïnes van Pompeji verdwenen. Het beeldje, dat dertig centimeter groot was. werd ontvreemd uil het huis van Publius Cornelius, waar het oorspronkelijk gevonden werd. academici, onderwijzexs en afgestudeer den aan middelbaxe scholen, om toch astublieft priester te worden, hebben ongeveer 2000 aanmeldingen opgeleverd; van de liefhebbers bezaten er slechts 24 het einddiploma van de middelbare school. Bisschop Kotsonis heeft onlangs de eerste theologische hogeschool voor Griekenland gesticht op het eiland Kreta; deze hogeschool zal ook een rol moeten spelen bij de vernieuwing van de Griekse Kerk en het uitdragen van oecumenische gedachte. De bisschop weet zich bij zijn ver nieuwingspogingen gesteund door de Griekse regering. Minister van Justitie, Kyriakopoelos, heeft gezegd, dat de priesters hun manier van leven en op treden moeten veranderen. „Hun slob berige toog, hun flodderbaard, kortom hun hele optreden inspireert allerminst tot respect. Integendeel, men zou er zijn bekomst van krijgen" aldus de minister. Ook de bisschoppen en priesters, die hem steunen, hebben kritiek op liet beleid van Kotsonis. Zij vinden dat hij de zuivering onder de bisschoppen, waar van Panteleimon en Jakovos reeds liet voorwerp zijn geworden, niet krachtig gehoeg heeft doorgezet, terwijl verschil lende gewone priesters om hun levens wijze uit hel ambt worden gezet. Wel worden bisschoppen, die door hun gedrag tegenspraak oproepen, uitgeno digd vrijwillig heen te gaan. Ook heeft de regering bepaald, dat bisschoppen die 40 jaar priester of 30 jaar bisschop zijn. naar hun klooster terug moeten. Een önder verwijt, dat mgr. Kotsonis door zijn medestanders gemaakt wordt. veel. Vanmiddag hebben we de ruimte, waar we een soort „polikliniek" in heb ben (1 x 1,5 meter) eens grondig schoon gemaakt. Er was, zolang de kinderen hier zijn en dat is ongeveer vijf weken, nog nooit iels aan gedaan. Alles zat dik onder de vliegen en ander ongedierte, om van het slof nog niet te spreken. Van avond was Maria helemaal alleen in haar barak met negentig kinderen en het is onmogelijk die alleen in bed te stoppen. De zuster, die daar moet helpen, had de benen genomen, geen werk, hè. Tenslotte hebben wij ook honger na zo'n hele dag. De bisschop gaat om half acht aan tafel en dan heb jij ook maar te zorgen dat je er bent. Ze beginnen ge woon en als je te laat bent, .moet je maar zien wat er nog over is. Maar daarovei- geen zoi-gen, we eten best. Van morgen heeft Nelleke de mensen in de kerk (hospitaal) wat Hollandse gezellig heid bijgebracht. Ze had lekkere koffie gemaakt. Dat kennen ze hier helemaal niet. Had je die snuiten moeten zien. Ze vonden het hardstikke lekker. We hebben niet zoveel over de kinderen geschr maar daar word je ook bei oerd van. We sluiten nu maar de ogen voor alle ellende en doen wat we kunnen We maken ove rigens ook al aardige vorderingen in de Franse taal. Nelleke spreekt ook nog Engels met de Ierse doktei', voor wie zij tussen het baden en de andei-e activi teiten door een nieuwe administratie maakt. Maria werkt met een Spaanse zuster, die heel weinig Fians spreekt, dus dat is meer handen- en benenwerk; je lacht je dood als je het ziel. Voor de rest hebben we nog een tolk gevonden, die Duits spreekt en halen we twee- a driemaal in de week Franse les bij een Nederlander, pater Peters. Het is dus nogal een allegaartje en daar komt dan nog bij, dat de kindei-en op zijn minst nog vier verschillende soorten Ibotaal spreken, waar je geen letter van ver staan kan. Maar gebaren doen ontzettend Tot de laatste cent Onze kinderen blijven hier zeer waar schijnlijk een lange tijd, vandaar werkt men ook hard aan het nieuwe gebouw voor hen. Het komt hier op het terrein te slaan en we gaan iedere dag even kijken, hoe het ex-mee staal. Vanavond hebben we hierover een bespreking met père Pinus, hij is verantwoordelijk voor 'achthonderd kiridt Als je èdn weet. dat ze elke daff toe atjn. WK zullen» dus heb geld. dat zoals jullii binnenkomt, tot de laatste cent goed besteden. Het is hier allemaal wel heel anders, in het begin hadden we het cr wel moei lijk mee. Het is verschrikkelijk warm en vochtig. Alles droogt even slecht. Idioot bloedhete zon, maar als je bijvoorbeeld hebt gezwommen, duurt het toch uren voor je haren weer droog wel zijn. We beginnen het is een rot klimaat. We zitten hier vlak aan zee, vanuit onze kamer kunnen we hem zien. Libreville is •rij grote stad, ontzettend duur, om dat alles geïmporteerd wordt. Een haven hier niet, alles wordt met kleine boot- 5 aan land gebracht. De Europeanen hier wonen in goede huizen. Dc Gabo- zelf leven in heel kleine hutjes. Ongelooflijk. We zijn vorige week even met de wasvrouw mee geweest naar haar „huis"; verschrikkelijk wat een armoede. Een hutje van vijf l>ij drie meter, waar koken, eten, slapen. Je snapt niet boe die mensen zo kunnen leven. Van zeven tot half acht We werken hard, van 's morgens zeven tot 's avonds half acht, met tussen de middag twee uur pauze Wat we zoal doen? We beginnen met het uitdelen van medicijnen, vitaminen etc. aan alle kin deren (86 bij Nelleke in de oude kerk, 83 bij Maria in de barak). Daarna de genen met wondjes, oorontstekingen, wur men en noem maar op, schone verband jes geven, spuiten en dex-gelijke. Een eigen ziekenhuisje is het dan. Dan volgt het wassen, met z'n drieën; gewoon onder de kx-aan en in de teil. want iets anders is er niet. Het is dan fond negen uur en de gx-oten gaan naar „school". Van de twee andere bax-akken komen de kleintjes dan bij ons, om wat te zingen en te spelen onder leiding van een paar Biafraanse meisjes, met wie we heel goed kunnen opschieten. Wij gaan dan even wat eten en drinken, om daarna te helpen bij het bedjes opmaken, vloei-en vegen, potjes legen, neuzen en billetjes vegen, knuf felen, kortom xlles wal een kind nodig heeft. Vex-volgens weer eten klaaxmaken, want om kwart voor tien krijgen ze brood met kaas en water. En dan zijn we een poosje kapster en pedicure. Om elf uur wordt het middageten gehaald, als hel even kan door Maria. Dat gebeurt name lijk in een grote lajQClrover: machtig is dal. om -.daarmee over het heuvelachtige terrein të-rijden. twee mptoi'en heeft zo'n ding. Na het eten gaan dp kinderen naar bed. Wij gaan dan zelf et'en bij de bisschop met ongeveer dertig mensen, 's Middags weer medicijnen voor speciale gevallen. Om half vier weer brood en dan op nieuw naar school of wat spelen. Er zijn hier nog hele kleintjes, net één jaar oud misschien; zielig hè? maar daar denken we maar niet aan. Het in bed doen is de grootste klus: uitkleden, pagnes om doen (gewone doeken die ze hier als pyjama omknopen, gekocht van het door jullie gestuux-de geld) en dat bij ruim tachting kinderen met zijn tweeën. In Holland is één soms al veel. Maar met veel dreigementen, die ze niet verstaan maar des te beter begrijpen, krijgen we ze er wel onder. Tenslotte eten wij weer, douchen ons, schrijven brieven en ver maken ons wat, om dat heerlijk te gaan maffen. Onder een muslcietnet, want je wordt toch al opgegeten door de insekten, dat jeukt gruwelijk en armen en benen zitten al onder. Intussen werken wij ijverig verder aan de verbetering van het laboratorium, waarvoor juliie binnenkort de nodige spullen gaan sturen. Fantastisch, iedereen dio hierbij hielp, geweldig dank. Het is (ADVERTENTIE i Dc Dorothé is de handigste theepot die er bestaat. U hoeft alleen maar kokend water op de thee te schenken en verder niets. Trekken en warmhoüden doet de Dorothé zelf omdat-ie dubbel wandig is. Alleen de binnenkant blijft heet, de buitenkant hoog stens handwarm. Een theemuts. theebeurs of thee lichtje hebt u niet meer nodig. Dat is handig theezetten met 'n pot die een sieraad voor hel oog is cn die u overal kunt neerzetten. Dat mag ook wel. want als u 'm koopt (ƒ33.50) of krijgt (ƒ0,00) dan hebt u 'm voorjaren. Breken kan hij niet en barsten evenmin. Er is 'n Dorothé voor 10 en voor 5 kopjes. U kunt kiezen: 'n glanzend of mat ytrchroomde Dorothé De barak waar Maria de Graaf uit Leiden werkt, ingericht als zieken zaaltje, maar eigenlijk is liet een bezinkingsapparaat, 2 Neubauertelkamers, pipetten, voorwerpglaasjes, reageerbuis ec. (het geheel werd samengesteld door de Ierse dokter in Libreville en r besteld onder leiding van een Neder landse arts). Via de giro is binnengekomen voor de kinderen in Libreville ruim 6000 gulden. Het gironummer blijft open: 53.67.96 en name van A. Spruit, aalmoezenier j Haags Jongerencontact, Schenkkade 117, Den Haag, met vermelding: voor de kin deren in Libreville. Plaat Er is een 45-toerengrammofoonplaat uit gebracht (50.000 exemplaren) ten bate van deze Biafraanse kinderen, onder de titel: „Ook zij zouden graag zingen met Kerst". Kinderkox-en zingen hierop vier kerstliederen. De actiegroep rekent in deze op medewerking van de Nederland se jeugd, van jongerenverenigingen, stu dentenorganisaties, yan directies van kantoren en bedrijven, die deze plaat misschien zouden kunnen insluiten in de gebruikelijke kerstpakketten voor hun pei'soneelsleden. van scholen en derge lijke die hiervoox- aan het werk gaan enz. maar ook op vele mensen in hel land die deze plaat privé gaan bestellen. De prijs is 4,50 gidden per stuk De netto opbrengst komt ten goede aan „Libre ville". Besteladres-: uitsluitend postbus 2102, Den Haag (bestellingen per bx-ief- kaart). VRAGEN IN KAMER is de weinig sehillcnden zijn assistente] u-op •erk isjrs aan bij dit tafereel, dat lie zijn er niet altijd zoveel me nu op de foto staan. De Biafri ook graag bij. gx-andioos, op deze manier iets voor de kinderen te kunnen doen. De meesten hebben geen ouders meer: omgekomen in de ooi-log of zoekgeraakt. Had je die gezichtjes moeten zien, toen wij pas van het uit Nedex-land gestuurd geld schoe nen voor ze hadden gekocht, 320 paar. Laaiend enthousiast waren ze, ze liepen al die tijd al op blote voeten en som migen hadden al infecties opgelopen. Wij hopen ook dat de gi-ammofoon- platenactie een groot succes zal worden. Pater Rinus rekent daar al helemaal op, dan kan hij tenminste doorgaan met het bouwen van de noodzakelijke huisves ting voor al zijn kinderen. Namens hem ook gxoeten en veel dank. Wij eindigen nu dit schx-ijven. De kin- dcx-en beginnen al te vragen of wij voor taan al bij hen zullen blijven; we krij gen het er Spaans-benauwd van. Maar hot geeft ook weer veel voldoening. Wij hebben nog nooit zo duidelijk het gevoel gehad niet voor niets te bestaan. Dat wil len wij graag aan al onze onmisbare medcwerkers(sters) meedelen, want het heeft ook op hen betrekking. Hartelijke groeten. Nelleke van den Akker I Maria de Graaf Van het „thuisfront" wordt nóg mede- j gedeeld Rond 21 november wordt verzonden:! 100 liter onvermengde lysol, 100 liter Cetavlon, 200 grote bussen insecticide, 100 liter gainmexaansmeersel, 1000 kindcr- ledikant jes, 500 grote lakens, 500 meisjes- j broekjes. 500 jongensbroekjes; voor het j laboratorium 1 voor de tropen geschikte 1 DEN HAAG (ANP) Het Eerste- Kamerlid mr. J. H. van Wijk (PSP) heeft schriftelijke vragen lot de minis ters van Onderwijs en Wetenschappen en van Justitie gericht over de gebeur tenissen die hebben geleid tot de ont slagaanvrage van prof. dr. J. P. Hooy kaas als hoogleraar aan de rijksuniver siteit te Utrecht. Prof. Hooykaas diende zijn ontslag in nadat in studentenkrin gen onrust was ontstaan over zijn uit latingen inzake het intelligentiepeil van „kinderen uit de lagere stand". Mr. Van Wijk dringt er bij.de bewindslie den op aan deze aangelegenheid niet „enbagatelle" af te doen. Hij informeert ernaar or van de door velen gewraakte uitlatingen van de hoogleraar een band opname is gemaakt 1 vijf miljoen agrarici-s waaraan dr. Mansholt blijkens hetgeen van diens plannen is uitgelekt schijnt te denken, totale werkelijkheid zal mor ton worden, kan voorlopig wel tot zij de worden gelaten, vond de heer Ver- DEN HAAG. Dr minister van Sociale Zaken is voornemens «Ie uitkeringen krachtens de AOW en AWW met onge veer 3.5 pet te verhogen. De minister raad zal hierover morgen een beslissing De AOW-uitkering vooi gehuwden gaat omhoog met circa 13,50 per maand (is nu 399,50) cn die voor ongehuwden met circa 9,50 (is nu f 281,-). Dezelfde verhogingen gelden voor de weduwen- pensioenen (respectievelijk weduwen met en zonder kinderen). De wezenuitkerin gen zullen overeenkomstig worden ver hoogd. Aan de verhoging zal terugwer kende kracht worden verleend tot 1 no vember jl. De verhoging i.s een gevolg van de ontwikkeling van dc loonindex. De wet telijke bepaling ls, dat de uitkeringen moeten worden verhoogd, zodra drie maanden achtereen de loonindex een verhoging van drie procent of meer aangeeft. De laatste verhoging van deze sociale verzekeringsuitkeringen geschied de op 1 april jl. Zoals bekend bestaat, los van het bovenstaande, bij de regering het plan om op 1 januari, los van de loonindex, de uitkeringen opnieuw te verhogen. Dan in verband mot de stijging van dc kaften van levensonderhoud. Deze verhoging zal 1.1 pet bed^gph. tfitcraard overliet nieuwe uitkeringsbedrag cn dan zo afge rond, dat er gemakkelijk uitbetaalbaie maandbedragen ontstaan. DEN HAAG liet vrachtvervoer bl| de KLM is in de periode juli tot en met september (2c kwartaal van het boek jaar 1968-1969) gestegen met 30 proeent van ruim 57 miljoen tonkllometer in de overeenkomstige periode van 1967 lot 74'/« miljoen tinkilometer, zo blijkt uit het verslag over het 2c kwartaal. Op bijzondere vluchten werd 14 pro cent meer vervoerd, mede doordat dc Olympische Spelen in Mexico in deze periode vielen. Het totale vervoer nam met 10 pro cent toe tot 243 miljoen tonkilometei doordat de stijging van het passagiers vervoer weid afgeremd door de actie van de Amerikaanse regering tot beper king van het Amerikaanse toeristenver keer naar en via Europa. Het passa giersvervoer steeg daardoor met slechts 2 procent tot ruim 145 miljoen tonkllo meter. In het eerst .halfjaar van het boek jaar 1968-1969 (april tot en met septem ber) blijkt hel totale vervoer te zijn gr stegen met 13 procent tot 751 miljoen tonkllometer. (ADVERTENTIE) stelde dat beide partijen onschuldig i schuld ligt buiten volgens hem. HIJ medische faculteit i (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Namens de Neder landse Studentenraad, de Algemene l.eidse Studentenvereniging cn drie me dische eerstejaarsstudenten uit Leiden, heelt mr. A. J. van der Marei van het Amsterdamse advocatenbureau baron Van der Feltz, vanmorgen in een kort ceding voor de president van de recht bank te Den Haag de onmiddellijke in trekking van de numerus fixus van de 1-cidse medische faculteit geëist. Dit met ren dwangsom van 10.000 gulden per dag per eisende partij (samen 50.000 gul den per dag). Het universiteitsbestuur moet het be sluit tegenhouden op straffe van een dwangsom van 1 miljoen gulden per dag. Van de betrokken hoogleraren wordt bovendien geëist, dat de intrek king van dit besluit wordt gepubliceerd op straffe van een dwangsom van 10.000 gulden per dag bij overschrijding van de gestelde termijn. De drie medische stu denten eisen te verbieden, dat een se lectie wordt toegepast bij het propaedeu- tisch examen medicijnen. Mr. Van der Marei neomde het be sluit van de medische faculteit, tot in voering van de numerus fixus tegen de uitdrukkelijke wens van het ministerie van Onderwijs, niet wettig. Hij wees op de afwezigheid van een noodsituatie en op inbreuk op de studievrijheid. Boven dien is de bepaling in strijd met het verdrag van Rome, dat bepaalt dat de mens het recht tot onderwijs niet mag worden ontzegd. De studenten moeten nu weten waar ze aan toe zijn. omdat de eerstejaars reeds in januaxi het eerste tentamen af moeten leggen, dat van invloed is op hun overgangsexamen. Mr. Van der Marei schetste uitvoerig de onjuistheden waarop deze maatregel zou zijn gebaseex-d en de rampzalige ge volgen die dit voor de medische studen ten zou hebben. Ook vermeldde hij het feit, dat de medische faculteit van de universiteit in Nijmegen, wellicht onder druk van de regering, de aankondiging dat eveneens een numerus fixus zou worden ingesteld, heeft ingetrokken. (De zitting duurt voort) Jhr. mr. P. .1. W. de Brauw uil Den Haag, optredend namens gedaagden, nlstai iemlsche lering idrukte. dat de i !r tegenstander is van de numerus fixus als de studenten j en de studentenorganisaties. De rechtbankprésident, mr Wit sen i El tas, vroeg daarop, hoe gehandeld zou j worden als er driehonderd sltudcnten in één keer voor het propedeutisch examen zouden slagen, terwijl er maar plaats ls voor 180 in het tweede studiejaar. Jhr. De Brauw: „Dan worden allen toegelaten tot het tweede studiejaar." )e Rotterdamse Kunststichting expo seert van 23 november tot en niet 15 december in expositiezaal De Doe- J len aan het Kruisplein werken van Maliangkay, Jansen, Spermon en Geurts. In kunstzaal Zuid aan het Zuidplein zijn van '24 november tot en niet 8 december lakpanelen van Jan Berkelouw te zien. Waarom heet een boterham een boterham j dacht u? Omdat j hij met echte boter \C; het allerlekkerst is.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 9