Dank zij Anjerfonds en gemeente subsidie zijn de Oegstgeestse .Wilbert Drummers volwassen Dronken automobiliste richtte veel schade aan VOCAAL ENSEMBLE VANMUZIEKSCHOOL MAAKTE VOORTREFFELIJKE INDRUK ST. NIC0LAAS EN DISCRIMINATIE BIOSCOPEN MARKTEN PAGINA J Kroonsteentjes uit schakelkast ontvreemd; seliade circa 800 gulden In het gebouw van het voormalig Kruisherenklooster aan de Vrouwen- weg, dat nu wordt verbouwd, zijn uit een noodschakelkast op ondeskundige wijze kroonsteentjes ontvreemd. Daar door verbrandden de relais van de schakelkast. De schade bedraagt on geveer 800 gulden. Dit werd woensdagmorgen vroeg ont dekt. Aangenomen wordt, dat de dief stal heeft plaatsgehad in de,nacht van dinsdag op woensdag. Slot avond van bloeitibakken- wedstrijd De Leidse bloembakkenwedstrijd, die de Leidse Bloemist-patroonsvereniging en de Leidse afdeling van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde gezamenlijk organiseerden, be hoort dit jaar weer tot het verleden. Een jury heeft de vele bloembakken in de diverse stadswijken aan een des kundige keuring onderworpen en na rijp beraad de prijswinnaars aangewe zen. Tijdens een speciaal daartoe be legde bijeenkomst op dinsdagavond 26 november a.s. in de grote zaal van „Den Burcht" zullen aan de deelnemers de uitslagen bekend worden gemaakt en de diverse prijzen door burgemeester Groot feest was het gisteravond in het Verenigingsgebouw te Oegstgeest voor de Wilbert Drummers. Het overhandigen van een achttal jachthoorn, een nieuwe tambour-maitre stok, een concerttrom en als hoogtepunt een prachtig vaandel allen, die meeleefden vanaf de oprichting vier jaar geleden, een gran dioos moment. Dank zij het enthousiaste streven van de initiatiefnemer, de heer W. Driessen, en zijn echtgenote is deze afdeling van de Kath. Jeugd en Jongeren- uitgegroeid tot een band die niet alleen de KJJC maar ook de ge meente Oegstgeest op waardige wyze representeert. Groot feest in het Verenigings gebouw De voorzitter van de drum- en jacht hoornband, de heer Van Hees, mocht 'n grote schare genodigden, waaronder de wethouder van onderwijs, de heer J. J. Thorn; de grote promotor van de uit stap van de band naar Echternach ko- mend jaar, de heer A. Schlatmann; d"e 1 t«er C. van Velzen (KJJC); pagtoor J. Kooyman; ouders en donateurs welkom Aeteh. f) Spreker dankte het Anjerfonds en het Gemeentebestur van Oegstgeest voor de financiële steun „Blijft ons die steun geven!" Hierop werd door de band een keurig verzofgde show ten beste ge geven met tambours, majorettes en ipeelsters, waarna de trotse bezit- en twee bezitsters van de jacht hoorns opmarcheerden. Een lid van de band showde 't nieu- ve vaandel van blauw doek waarop in het grijs de woorden „Wilbert Drum mers Oegstgeest". In de rechterboven hoek is ingeborduurd het wapen van Oegstgeest, waaronder een jachthoorn met dieptrom. Een kleurrijk vignet dat het bijzonder goed doet. De opdracht werd uitgevoerd door de firma P. Brandt te Voorburg. Ove rigens een prachtig staaltje culier initiatief; het bedrag vaandel werd geschonken door de heer H. P. Schrama, woonachtig in de In dische Buurt, een overbuurman van Oegstgeests burgemeester. Wethouder J. Thorn, die het instrumentarium offi cieel overdroeg, haakte hierop in door te verklaren dat in de „Indische Buurt" niet de slechtste Oestgeestenaren woon- Als gemeentebestur zijn wij er trots op dat er een drumband in onze plaats aanwezig is. De daadwerkelijke kracht en het eigen enthousiasme werkt op eenieder aanstekelijk." Na een groots applaus, voor de heer Schrama in het bijzonder, volgde een tweede optreden van de band, nü met een jachthoornfantasie van de heer B. v. d. Pluym die lid is van de KMK en speciaal als instructeur is aangetrok ken voor de showleiding. Ten besluite werd de „enorme stuw kracht, welke de heer Driessen en zyn echtgenote tentoonspreiden", zoals voor zitter Van Hees het noemde, bezegeld met een warme handdruk. Na de pauze was het feest m.m.v. de Plcordl-Drums. MEISJE BRAK POLS Een leerlinge van het Chr. Lyceum de Schubertlaan is gevallen, gis teren om ongeveer 11.00 uur, tijdens de sportles in de sporhal Boshuizerlaan. Zij brak daarbij haar linker pols. Per EHD is zij naar het Diakonessenhuis vervoerd. Gistermorgen 11.45 uur reed de 22- jarige bromfietser H. S. uit Leiderdorp in de bocht links op de kruising Ha- venplein/Oude Vest tegen een bestel auto, die bestuurd werd door de 48- jarige P. M. M. uit Weert (L.). De bromfietser liep een lichte hersen schudding en een diepe snijwond aan het voorhoofd op. Per EHD is h.ij naai* het Academisch Ziekenhuis vervoerd. LEIDSE AGEISDA DONDERDAG 21 NOVEMBER Lakenhal Pianoconcert Chaia Ger- stein (K O en L.A.K.). 20.00 uur. Parochiezaal VViUibrordkerk Kath Vrouwengilde. Spr. prof. dr. C. Scharff O.S.A. 20 uur. Schouwburg Cabaret Herman van Veen. 20.00 uur. VRIJDAG 22 NOVEMBER Honk „De Duikboot" Cursus handen arbeid door J. P. A. v.d. Hout. 20.0022.00. Schouwburg Cabaret Herman van Veen. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Ned. Ver. van Huisvrouwen. 20.00 uur. Geb. Staalwijk Ledenvergadering D.E.V. 20 uur. ZATERDAG 28 NOVEMBER Schouwburg Kinderoperette door Maskerette. „Ameleoranna en de groehe paraplu". 14.30 uur. Schouwburg Cabaret Herman van Veen. 20.00 uur. Imperium Toneel „Vuile Handen" van Sartre. 20.00 uur. Romanuszaal Jongerenmis 19.15 Mej. A. M. A. Schrandt inspectrice huishoud- onderwijs Met ingang van de dag, waarop zij haar ambt zal aanvaarden is mej. A. M. A. Schrandt benoemd tot inspectrice van het voortgezet onderwijs, belast met het toezicht op het huishoud- en nij verheidsonderwijs, in de rang van hoofd administrateur in vaste dienst bij het Ministerie van Onderwijs en Weten- Mej. Schrandt werd geboren te Am sterdam op 19 augustus 1923 er^is thans directrice aan de r.k. huishoud- en in dustrieschool „Ancilla Domini" te Rot terdam. Na de meisjes-h.b.s. te Leiden te heb ben doorlopen behaalde zij in 1948 de akte N VIII en in 1953 de akte paeda- gogiek m.o.-A. Na enige jaren lerares koken en huishoudkunde te Schiedam en lerares opvoedkunde te Schiedam en aan de Mater Amabilisschool te Schie dam en te Lisse te zijn geweest werd mejuffrouw Schrandt op 1 november 1958 in haar huidige functie benoemd. Als standplaats is mejuffrouw Schrandt die 1 december 1968 haar nieuwe functie zal aanvaarden, Venlo aangewezen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN; Yvette Mei-lien dr. van K. K. Kwee en S. N. Jap; Leendert Leen zn. van C. den Hollander en B. van Hal; Corina Petronella dr. van J. A. Smit en P. Brama; Gerardus Theodorus zn. van C. Hilferink en C. L. C. Welsing; Janna Maria Jacoba dr. van J. van dei- Oever en J. J. Kuijt; Anna Hendrika dr. van J. D. Matze en A. H. Wareman; Paul Adrlaan zn. van A. Dorrepaal en M. J. P. van der Vijver; Johannus F. zn. van C. J. Knijnenburg en E_. Zwaan; Arine dr. van IJ. de Jong en j. A. van 't Wout; Elsbeth Wilhelmina. Johanna dr. van K. Koopmans en G. M. Baijer; Cornelia Theodora dr. van H. J. van der Wal en C. M. van der Helm; Johanna Annamarie dr. van H. J. van der Wal C. M. van der Helm; Cornelia Theo dora Anna dr. van H. J. van der Wal i C. M. van der Helm. VVD'ers willen inspraak bij bouw krachtscentrale Zoals bekend, is het punt „rondvraag" ui de agenda van de Leiderdorpse raadsvergaderingen al sinds geruime tijd •schrapt. Als alternatief hiervoor geldt i, dal er schriftelijk vragen aan t gesteld kunnen worden, welke dan op de eerst komende raadsvergadering be antwoord zullen worden. De fractie van de WD, de heren ir. R. Poels en drs. J. P. van Oostrom hebben hiervan gebruik gemaakt. Zij vragen het college, of dit met hen van mening dat de te bouwen Leidse elektrische centrale in Zoeterwoude, ingrijpende consequenties kan hebben voor het land schap, de kwaliteit van het oppervlakte water en de bewoonbaarheid van de wij de omgeving. Voorts vragen zij zich af of het juist dat de inspraak van de betrokken gemeentebesturen rond Lelden tot nu gering is geweest of althans nage noeg niel in openbaarheid heeft plaats gehad. Tenslotte zouden zij gaarne van b. en welke stappen zij denken indien de antwoorden op bo venstaande vragen bevestigend zijn, opdat alsnog de belangen van omwonenden, waaronder de inwoners van Leiderdorp, terdege zullen tellen bij de techische op- BRIDGECLUB „DE SLEUTELS" Dè stand in de huishoudelijke pdln competitie van bridgecltib „De Sleutels" is*ha 12 ronden van 12 spelen: Groep A: 1 Kuyt-Eldering 746, 2 Jan- son-Rip 740, 3 v.d. Berg-Wesseling 739, 4 Rompes-Pries 733, 5 echtp. De Vrind 728, 6 Biesot-v. Weizen 727, 7 Kooy- man-Hernmers 722, 8 Hollanders-v. Hel- vert 718, 9 Zwetsloot-Rodenburg 710, 10 echtp. Tijssen 703, 11 dms. Sier-Van Zijl 693, 12 De Vries-Lodder 691. Groep B: 1 Dek-Goedhart 1007, echtp. Hollman 962, 3 v. Ravenswa Engels 949, 4 Poot-Lansbregen 897, 5 echtp. Jansen 881, 6 Bernhard-Selier 868, 7 dms. Derogee-Kengen 853, 8 Klin- kenberg-Smittenaar 843, 9 echtp. Van Ingen 836, 10 dms. Stigter-v. d. Ende 830. 11 mevr. Vryenhoek-Gevers 829, 12 Robbers-Lepelaar 795, 13 dms. Bern- hard-Bon 780, 14 dms. Den Dekker-Wie- demeijer 756. Groep C: 1 De Vries-Oudshoorn 1037, 2 v. d. Veek-Holsboer 941, 3 v. d. Heide- Nijweide 931, 4 Stevens-Sonneschein 921, 5 Middeldam-Beugelsdyk 913, 6 Veldkamp-du Pont 905, 7 Scholvinek- Wessels 872, 8 v. d. Berg-Sllereck 865 9 Oudshoorn-Lelieveld 858, 10 mevrouw Winkler-Prins-Riel 829, 11 Duiser-Eseh- ler 829, 12 De Koning-Snijders 799, 13 dms. Blanken-Nouwens 766, 14 dms. Ye-Stelnis 721. Bridge Parencompetitie district Leiden Hoofdklasse: 1 echtp. Brakel 583 (101), 2 Tflssen-De Vrind 573 (125), 3 Kuyt- Meester 553 (127), Kaptein-Den Oete- laar 553 (109), 5 Dek-Goedhart 547 (107), 6 Biesot-Van Weizen 543 (115), 7 De Jong-v. d. Plas 528 (110), 8 En- gels-v. Ravenswaay Cl. 514 (90), 9 echtp. v. Wingen 504 (82), 10 echtp De Graaff 502 (114). Eerste klasse:'1 Vreeburg-Biegstraa- ten 1039 (218), 2 echtp. De Ruiter 1025 (225), 3 De Vries-Lodder 1010 (214). 4 echtp. Den Hoed 1001 (205), 5 mevr. Dieben-Middelbeek 998 (185), 6 echtp Meisje door winkel ruit gedrukt Gisteravond 20.15 uur is iu de Haar lemmerstraat ecu 21-jarige Leidse au tomobiliste aangehouden en naar het politiebureau gebracht. Zij wilde, na het gebruiken van een tamelijk grote hoeveelheid sterke drunk, met haar Volvo-personenauto van de Lange Mare. de Haarlemmerstraat in rijden, in de richting van de Haven. Zij nam de bocht te ruim, waardoor zij een geparkeerde auto aan de achterzijde raakte: deze auto is rechts achter be schadigd. Zij probeerde haar fout te herstellen door naar rechts „bij te sturen". Daar door reed zij een 18-jarige Leidse fiet- ster aan, mej. W. V. Het meisje werd door de kracht van de aanrijding van het rijwiel geworpen en zij schoot door een étalageruit van een manifakturenwinkel. Het meisje had Van der Willigen worden uitgereikt. Na de pauze zal de heer E. Steen- hardt Carré, ambtenaar bij de Rijks- tuinbouwvoorliohtingsdienst kleuren films over tuinbouw en het kweken van bloemen vertonen. De bijeenkomst begint om kwart over acht en is ook vrij toegankelijk voor hen, die belang stelling hebben voor en eventueel willen deelnemen aan de bloembak kenwedstrijd in het komende jaar. diverse anijwonden op gelaat en lichaam en rugletsel. Zij is per EHD naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Haar flets was totaal vernield. De automobiliste reed ondertussen verder. Eerst probeerde ze weer naar links te rijden, waar ze voor de tweede keer tegen een geparkeerde auto aan botste, die eveneens aan de achterzijde werd beschadigd. Toen zij verder reed in de richting van de Haven, werd ze door de inmiddels gealarmeerde en aan gekomen politie aangehouden. Afscheid G. Schrama oud-wethouder Voorschoten van bedrijfsleven De heer G. Schrama, oud-wethouder van Voorschoten, heeft besloten zleh terug te trekken uit het bedrijfsleven en als mede-firmant van het bekende bedrijf „Schrama Veevoeders" aan de Rijndijk-Haagse Schouw. Op 2 november was het precies 50 jaar geleden dat de heer Schrama als 24-jarige jongeman zijn intrede deed in het bedrijf, dat hij tot grote bloei heeft gebracht. Op dinsdagavond 26 november zal in Avifauna te Alphen aaan den Rijn een grote afscheidsavond worden gegeven voor de afnemers van het bedrijf. Concert met Toonkunstkoor Voor een verheugend groot aantal be langstellenden het gebouw was tot de laatste plaats bezet heeft het Toonkunst-orkest Lelden in de Gerefor meerde kerk aan de Oude Vest een concert gegeven, dat onder leiding stond van Henk Briër. Aan de uitvoering werd behalve door solisten medewer king verleend door het Vocaal Ensemble van de Leidse Muziekschool, daarbij voor het eerst naar buiten optredend. Dit ensemble op kamerkoorsterkte, dat enkele jaren terug in meer intieme kring al grote bewondering wekte onder meer door een min of meer over rompelende, zeer levendige vertolking van Brahms' Liebesliederwalzer heeft gisteravond zich publiekelijk gepresen teerd als een vooraanstaande vocale groep, die wij bijzonder graag (en niet alleen in de barok) vpel meer op het podium zouden willen zien. Muziek schooldirecteur Loek Stevens, die ver antwoordelijk is voor t)e «electie van de groep uit de zangklasse en er de lei ding over heeft, mag terecht trots zijn op dit ensemble. Het ensemble, dat over louter ge schoolde stemmen beschikt, maakte een voortreffelijke indruk in de juichende Psalm 117, getoonzet door Telemann: „Laudate Jehovam omnes gentes". Hier zong een vocale eenheid met een uit muntende toonkleur. Ook in de belde kantates van Bach leverde het koor een respectabel aan deel. Vooral in de kantate 78 hoorden Holleman 994 (220), 7 De Bruyn-Wam- steeker 982 (216), mevr. Vrijenhoek- Philips 982 (211), Vlaardingerbroek- Haasbroek 982 (171), 10 Eling-Ooljen- dijk 980 (214), 11 Hissink-De Haas 975 (173), 12 dms. Tielkemeijer-Aenmel) 959 (183), 13 Hoekman-v. Dormolen 945 (206), 14 Huls-Sljpeateyn 940 (173), 15 echtp. Rompes 937 (167), 16 Wage- naar-Peschier 931 (155). Tweede klasse: 1 Hage-Klos 1349 (295), 2 Paul-Trljzelaar 1326 (265), 3 De Goede-Stempels 1287 (258), 4 mevr. De Jong-v. Kins 1285 (237), 5 Bloem hof f-De Jong 1260 (247), Poot-De Rui ter 1260 (267), 7 Gerlich-v. Leeuwen 1241 (200), 8 Cancrinus-Roth 1239 (245), 9 Heemskerk-v. Wierlngen 1236 (265), 10 Lenaers-Schutte 1225 (250), 11 Van Duyvenvoorde-v. 't Hof 1192 (240), 12 Bos-Sprlnk 1186 (254), 13 mevr. v. d. Bijl-Karstens 1181 (210), 14 Sonnen- schein-Stevens 1173 (249), 15 echtpaar Seppen 1169 (204), 16 v. Dockum-De Graaff 1168 (224), 17 Smink-Vlnk 1164 (277), 18 echtp. Libeton 1155 (227), 19 echtp. Kiel 1127 (265), 20 dms. Cancri- nus-Zwerver 1077 (181). LEIDERDORP Geboren: Marie E. W. dr v. Harm Schelhaas en Wlllemine S. van Ne»; Ro bert D. zn v. Dirk A. C. Jansen en Ca- tharina A. Roest. Ondertrouwd; Marinus van Esch en Suzanne van de Poel; Hendrik Oechies en Christina E. A. de Groot. Overleden: Willemina G. Harmsen, 63 jaa.r, echtg. van Daniel Jonker. wij een kamerkoor met karakter. Het demonstreerde een uitgebalanceerde Btemming in de vier partijen. Ook het Toonkunst-Orkest mag te rugzien op een verdienstelijke uitvoering die geopend werd met het Concerto Grosso in Es no. Ill op. 4 van Pieter Hellendaal. De kwaliteit van het orkest is ongetwijfeld vooruit gegaan, maar de muzikale exactheid ontbreekt nog wel het een en ander. De bewegelijke er boelende drie Fantasieën van Henry Pur- cell hadden geen goede bondgenoot in de droge akoestiek van het kerkgebouw elke gevallen steek wordt hierin nogal genadeloos blootgelegd. In Bachs tate 78 was de samenhang veel beter en werd vaak éen mooie klankvorming bereikt onder de gedecideerde en ana lyserende leiding van Henk Briër. Solistisch gaven de sopraan Leny Ste vens-Ridderhof en de tenor Marius van Altena het meest te genieten. Voor eerst deed. de sopraan dit met kantate 84 ,,Ich bin vergnügt mit meinem Glü- cke", een beheerste voordracht met de gave klank van de hobo, knap geblazen door Han Kapaan. Een prachtige vertolking gaf Leny Stevens in de kantate 78 van Bach: „Je- su, der du meine Seele", een schitterend hoogtepunt van de avond. Zij had hier in veel kleuren op haar palet, ook haar rimpelloze techniek deden het gehele toongebied door haar gemakkelijk helder realiseren. Een kostelijk duet zong ztj samen met de alt Llesbeth Arends, die een warme toon ontwikkeld' maar wier stem in de lagere registers niet krachtig genoeg is. Veel indruk maakte ook Marius van Altena in deze kantate. H(j zong een aria met een duidelijke dictie, die bo vendien verrijkt werd met de klaarheid van zijn melodieuze stem. De bas Aad Hasenoot hoorden wij in een recitatief; hij zingt met een fraaie diepe klank, maar zijn voordracht wordt wat ge schaad door het achter in de keel zin gen. De verstaanbaarheid was hier heel wat minder. Ada van der Bent zat aan het orgel. KATWIJK AAN DEN RIJN Burgemeester Vermeulen en mevr. Vermeulen-Kallis brachten een bezoek aan het verpleeghuis voor bejaarden „De Wilbert" aan het Overrijn n De burgemeester onderhield zich lange tijd met de directeur mr. G. J- ten Doeschate. Het echtpaar onderhield zich ook langdurig met de verpleeg den en toonde grote belangstelling voor het recreatieve werk. De verpleegden waren met dit bezoek zeer vereerd. Aanvulling We meldden dezer da gen de viering van het 7e lustrum van de St.-Elisabethvereniging en n< den de eerste bestuursleden. Hieraan moeten nog worden toegevoegd: mej. Elisabeth Grimbergen z.g. en mevr. Castenmiller-van der Eick. WEES NIET TE NUCHTER i deze nieuwe centrale. ENIGE DAGEN geleden huishoudelijke inkopen doende, zag ik op straat een grote drukte van moeders met kin deren op een ongewoon uur. Het bleek me al spoedig, aan de opgewondeu stem metjes en gezichtjes, dat Sint-Nicolaas zou arriveren in de stad, en dat al dat kleine grut, daarbij aanwezig wilde zijn. De ongewone spanning kwam ook tot uiting door het feit, dat alles dicht om moeder heen.dromde, en vooral doordat ze moeders hand stevig vast hielden. Iets dat gewoonlijk niet plaats vindt. In normale dagen ia er wel enig ge roep en gedreig nodig, om dit resultaat te bereiken. Dit alles aanziende kwam er een ge voel van weemoed over me; én naar de eigen kindertijd èn naar de tijd waarop je met het eigen kroost de intocht van Sint-Nicolaas ging meemaken Wat een angstige, zalige lijd, zijn de weken voor Sint-Nicolaas voor de kin deren, waarin ze, af en toe, hun schoen mogen zetten, tot eindelijk de grote dag 5 december, daar is. Alleen ia het voor de ouders van nu, moeilijker dan het voor ons was. Wfl hadden een kachel of haard, en kendeD nog paarden, die soms wagens voort trokken; maar de romantiek van een klomp met hooi en een grote wortel, Is voorgoed voorbij. De radiator kan moei lijk aan Zwarte Piet doorgang verlenen. Geen nood, hij komt wel op een andere wijze, en de fantasie van een kind is on uitputtelijk. LATEN DE OUDERS van deze tijd, toch niet té nuohter worden, en hun kind dit geluk gunnen. Alles staat te genwoordig op een wankele basis, en niets is meer zeker. Een gelukkige jeugd vol vaste zekere dingen, vormt mensen die later de grote ontgoochelingen waar schijnlijk makkelijker opvangen. We kunnen hun toch langzaam aan gaan wijzen, op alles wat hun later, misschien, te wachten staat. In deze tijd van voorbereiding op 5 december kunnen we In de verschillende dagbladen en tijdschriften, artikelen vin den, die gewijd zijn aan de feestelijkhe den rond de goed heilig man. Zo las ik in een der grote bladen, een artikeltje over de mogelijke discriminatie dis er zou zijn, tussen Sint en Pist. Sint een grote blanke man, ernstig en waardig. en z'n knechtje», jonge men»en met een donkere huid, die dol doen, en krom en gebrekkig praten. Met de grond van m'n hart zei ik „ba, wat een onzin". Laat deze schrij vers zich toch eens 'n ogenblik verplaat sen ln de gedachtengang van een kind. Op d« eerste plaats kent een kind geen discriminatie, tenzij dit, hen door de ouderen, wordt bijgebracht; en ten twee de vindt het kind Zwarte Piet heerlijk griezelig. Dit is ook een kant van het mens zijn, want wat doen wij ouderen, als we naar sommige T.V.-ultzendingen kijken? Toch ook heerlijk griezelen. Wat het kromme praten betreft, voor een kind verhoogt dit de spanning: vooral die rollende rrr is prrrachtlg. Wij oude ren moesten dit krom praten heel nor maal vinden, want wat zullen de mees ten van ons doen, als we op reis zfln ln het buitenland? Waarschijnlijk brengen wij het er niet beter af dan de Zwarte Pieten in ons vaderland; en voelen wij ons dan gediscrimineerd als de eigen be woners van het land om ons lachen bij de verkeerde uitspraak? Het komt er alleen op aan hóé we lachen. Laat dit niet zijn op een discri minerende wijze, dan is alle» ln orde. GROOTMOEDER Haar ondersteuning was als steeds vol komen betrouwbaar. Henk Briër liet in het hartelijke applaus na afloop met na druk de leider van het Vocaal Ensemble, Loek Stevens, delen. T. P. Zoeterwoude en de elektriciteitscentrale in de Barrepolder Wethouder v. Hofwegen: bouw nog lang niet zeker Gebleken is, dal in het door ons ont vangen en dinsdag jl. gepubliceerde ver slag van de kaderbijeenkomst van het NKV te Zoeterwoude, enkele onjuist lie den en onduidelijkheden zijn geslopen. Op de kn<]er\erguderlng. werd gespro ken door wethouder I'. v. Hofwegen, die onder meer over de ruimtelijke or dening in de gemeente en, meer in het bijzonder, over de toekomstige elektri sche centrale In de Barrepolder heeft gesproken. Uit het verslag is met name een ver keerde weergave van het Zoeterwoudse standpunt Inzake de centrale naar vo ren gekomen. De wethouder heeft be toogd, dat de nieuwe centrale, als het aan Zoeterwoude ligt, er nog lang niet is. De bouw ervan zal een heel groot deel van Zoeterwoude gaan beheersen. Tegen het aanvankelijke plan had Zoe terwoude in principe weinig bezwareq; toen was er sprake van 50 ha industrie- grond, die de centrale zou gaan kosten. Thans wordt er echter, aldus de heer Van Hofwegen, vijfmaal zoveel geëist, namelijk 250 ha. Voor een gemeente als Zoeterwoude ls dit niet aanvaardbaar. Onzekerheden Verder zijn er nog tal van onzeker heden, zoals de kwestie van de koeling. Op dit punt heeft het Hoogheemraad schap van Rijnland een belangrijke stem ln het kapittel. Zoeterwoude wil dus eerst wachten op het advies van Rijn land over het koelsysteem. Wethouder Van Hofwegen heeft voorts gewezen op het verlies van een belang rijk deel van de kostbare cultuurgrond ln de Randstad als de bouw van de centrale zou doorgaan. De Leidse raad is op zijn minst voor barig geweest met de mededeling, dat de bouw van de nieuwe grote elektrici teitscentrale in de Barrepolder te Zoe terwoude zal plaatsvinden", aldus wet houder Van Hofwegen. NOORDWIJKERHOUT BUREAU MOEDERHULP (Uitgaande van de Kath. Ver. Meis- jesbelangen te Leiden). Spreekuur: vrij dag 22 november (en elke 4e vrijdag van de maand) van 1.30-2.30 uur in het Bu reau Maatschappelijk Werk, Herenweg 9. Noordwijkerhout. Het bureau in loei den (gevestigd Hugo de Vriesstriiat 1) is dagelijks van 9.00-12.30 uur telefo nisch bereikbaar onder nr. 25708. Het stelt zich ten doel de niet-gehuwde moe der (en vader) te begeleiden bij de be slissingen die zij voor de toekomst van henzelf en het kind moeten nemen en hen te helpen de beslissingen ten uitvoer te brengen. Aan het Bureau zijn verbon den 2 maatschappelijk werksters, een psycholoog, een psychiater en een jurist. Spreekuur van de maatschappelijk werkster: elke morgen van 9-10 uur en volgens afspraak. De films in de week van 21-28 novem. ber zijn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Het wonder van de liefde prol. (strikt volw.) (nacht vrijdag en zaterdag 23.30 uur), Th.> Cincinnati Kid IS jaar. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: The Devils Brigade 14 Jaar. Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Erotiek In Moulin Rouge 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 915 uur. Studio: De pussycats vi i M •■•(i'i.s 2 30, 7 00 Zondags: 2.30, 4.45, 7 i het oude Roms .00 i 9.15 uur. Trianon: De wraak van SHE 14 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: Django, kill 18 jaar. Nacht, vrijdag en zaterdag 23.30 uur Het moeras der zonde - 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE UTRECHT, 21 nóv. Vee Totale aanvoer 4751; 1168 runderen; 109 vette kalveren; 43 graskalveren; 506 nuch tere kalveren; 1199 schapen; 519 var kens boven 100 kg; 54 varkens bene den 100 kg; 1119 biggen; 34 bokken en geiten. Prijzen: melk- en kalfkoeien 10251450; kalfvaarzen 9501025; va re koeien 850—1050; pinken 700—850; stieren 9001200; graskalveren 375 575; nuchtere kalveren 4080; fokkal- veren 110325; schapen 95135; lam meren 100160; drachtige varkens 350 475; lopers 90120; biggen 6876; bokken en geiten 1862; vette koeien. Ie kwal. 4.304.50, idem 2e kwal. 4.00 —4.20, idem 3e kwal. 3.60—3.90; vette kalveren. Ie kwal. 4.304.55, idem 2e kwal. 4.004.25, idem 3e kwal. 3.30 3.85; nuchtere kalveren 1.451.85; zware vette varkens 2.402.45; zouters 2.522.56; slachtzeugen 1.901.96; jon ge slachtzeugen 1.96—2.05. Handel cn prijzen: melk- en kalfkoeien: rustig - prijsh; vette koeien: vlot - prijsh; vare koeien: rustig - prijsh; vette kalveren: traag - ruim prijsh; graskalveren: rus tig - prijsh; nuchtere kalveren: rustig - prijsh; fokkalveren: flauw - prijsh; schapen: rustig - prijsh; lammeren: rustig - prijsh; varkens: vlug - ruim prijsh; biggen: vlug - ruim prysh. GOUDA, 21 november. Khhs Aanvoer 20 partijen kaas. Prijzen: 4,12 -ƒ 4,52 per kg. Handel kalm. 's-IIERTOGENBOSCO, 20 nov. Vee Totale aanvoer 7180. 2566 runderen; 551 graskalveren; 345 vette kalveren; 1987 nuchtere kalveren; 357 schapen; 8 fokzeugen; 838 slachtvarkens; 528 biggen; 835 slachtrunderen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 10701690; guiste koeien 850—1300; graskalveren 410 635; kaTTvulirzcn rood/bruin 1265 1675; zwarl/bont-1150—1280; klamvaar- zen T100—1390; guistevaarzen 980 1185; pinken 660890; nuchtere kal veren 200330; weideschapen 85125; weide lammeren 80105; drachtige zeugen 350470; biggen 61—72; slacht runderen, extra kwal. 4.855.20, idem le kwal. 4.254.80, idem 2e kwal. 3.75 4.15, idem 3e kwal. 3.40—3.65; vette stieren 4.304.85; worstkoeien 3.30— 3.50; vette kalveren, le kwal. 4.30 4.55, idem 2e kwal- 4.054.25, idem 3e kwal. 3.803.95; nuchtere slacht- kalveren 1.40—1.80, per stuk 50—85; slachtzeugen, le kwal. 2.102.20, idem 2e kwal. 2.022.08; slachtvarkens 2.25 —2.35; vette schapen 105130; vette lammeren 115140. Overzicht handel: melk- en kalfkoeien: normaal - rustig - stug prijsh.; guistekoeien: minder - sle pend - moeizaam prijsh.; jongvee: groot - vrij rustig - nauw. goedkoper; vette kalveren: beknopt - stug - duur der; nuchtere slachtkalveren: ruim - redelijk - staande prijzen of iets lager; schapen en lammeren: minder groot - kalm - flauw prijsh.; fokzeugen: wei nig - redelijk - niet goedkoper; lopers en biggen: gewoon - lui - stug duur; slachtvee: normaal - tamelijk vlot - even vaster; slachtzeugen: groot - wil liger - hoger. BARNEVELI», 20 nov. Pluimvee Aanvoer ca. 15.000 stuks; handel matig. Prijzen in guldens per kg: slachtkip- pen witte en zwarte 1.15—1.35; ge kruiste en rode 1.401.60; slachtkui- kens 1.60—1.70. BARNEVELD, 21 nov. - Elervelllng - Aanvoer 342.680 stuks, stemming kalm. Prijzen ln guldens per 100 «tuks. Eteron van 52-53 gr. 14.73-15,22, 57-58 gr. 15.79 -16.08, 62-63 gr. 16.62-16.98, 66-67 gr. 17.67-17.28. RLINSRURG, 20 nov. Bloemen Anjers: Witte Sim 8-25, Rode Sim 10- 31, Rose Sim 8-26, Crowly Sim 7-27, Dusty Sim 10-32, Arthur Sim 8-26, G.J. Sim 10-31, Eapérance 10-33, Selecta Sim 12-36, Keefer Sim 10-34, William Sim 8-30, Harvest Moon 10-32 alles p. stuk, Freesla: Golden Yellow 100-220, White Swan 120-260, Stockholm 50-135, Auro ra 300-400, Irene 250-340 alles p. bos, Rozen: Baccara 20-71, Carol 10-21, Gar net 9-18, Zorlna 10-28 alles p. stuk, Chrysanten groot: Shoeamlth 33-40, Her- co 23-28 p. stuk, Chrysanten tros: Lyo- na 75-125, Tokyo 140-170, Indianapolis 125-185, White Spider 180-250, Paris 125-145, Portrait 120-140, Golden Seal 115-145, Orchid Beauty 140-185, Tunv- full 140-160, Criterion 150-175, Oranje Wonder 120-150, Jozef 140-170. PUNT

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5