SfeCcidóeSoiUfcmt Openbaar Kunstbezit niet tevreden met kleuren-t.v. Boze jonge Kloos verstoort rusthuis ONVOLDOENDE RECLAME VOOR SIERGEWASSEN ïhebmj Kleuren nog niet stabiel Vergadering bloemkwekers LTB 6.95 mczisexi wat een mensen PAGINA 2 DONDERDAG 21 NOVEMBER 1968 Procenten en de centen WAN de A.R.K.A. zal voorlopig geen medewerking voor een „centen in plaats van procenten"-systeem bij het loonbeleid voor overheidsdienaren meer te verwachten zijn. Binnen het geheel van de katholieke centrale is de A.R.K.A. dit najaar ermee akkoord gegaan, dat ten gunste van de lagere inkomens de uitkering ineens wegens een te zuinige trendberekening voor 1968 wel met eenzelfde bedrag voor alle werknemers van de overheid afgedaan werd. Maar daarbij moet het voorlopig maar blijven; inzoverre het A.R.K.A.-bestuur zelf al niet voor 1969 gekozen had voor een salarisverhoging via het „procenten"- systeem, hebben leden op het congres in Rotterdam wel laten blijken dat het „centen"-systeem een uitzondering dient te blijven. Twee met klem aangevoerde argu menten waren: de overheid moet bij haar loonbeleid geen systeem gaan in voeren, waarvoor het vrije bedrijfsleven zelf terugschrikt; in dé tweede plaats zou, indien alle inkomenstrekkers vol gend jaar dezelfde bestedingsmogelijk heden moeten houden als nu. er eerder een profressief opgebouwde loons verhoging ten bate van de hogere dan lagere inkomensgroepen bij de overheid moeten komen. 1 stelling gelooft het A.R.K.A.-bestuur zelf niet. Ze gaat uit van de overweging dat hogere inkomens meer last hebben van prijsstijgingen omdat ze een groter aandeel hebben in de dienstensector. Sociaal is deze overweging evenwel een allesbehalve onwrikbaar uitgangspunt. Wanneer de prijzen van alle auto's duurder worden, gaat de prijs Jaguar natuurlijk meer omhoog dan die van een DAF, wat bepaald niet tot de conclusie mag leiden dat men met de bezitter van eerstgenoemde wagen meer soelaas zou moeten hebben. In de dienstensector is het met het aandeel hierin vaak precies zo gesteld. Een heel andere zaak is evenwel, dat bij het pleidooi van loonsverhogingen via „centen" in plaats van „procenten" de fiscale factor te gemakkelijk over het hoofd wordt gezien. Vanwege het nog altijd sterk oplopende progressieve ka rakter van ons loon- en inkomsten- belastingsysteem. vanwege het steeds grotere aandeel dat volgens de solidari- teitsgedachle de premieheffing voor de sociale verzekeringen van een loonsom vraagt, kan zelfs bij middengroepers een brutoverhoging van honderd gulden op netto amper de helft neerkomen. WANNEER een loonsverhoging uit sluitend of in overwegende mate het karakter hebben zou van welvaarts verdeling, kan men met dergelijke conse quenties omwille van het overbruggen van de te grote afstand tussen maximum- en minimumlonen wel vrede hebben. Zolang evenwel de loonsverhogingen voor een belangrijk deel gevraagd en toegestaan worden om de waarde vermindering van het geld en in het bijzonder het duurder worden van de normale kosten van. het levensonderhoud op te vangen, wordt de rechtvaardiging van een systeem „centen in plaats van procenten" een meer gecompliceerde zaak. In dit opzicht althans zal de A.R.K.A. in zijn standpunt niet alleen staan. Trou wens in het vrije bedrijfsleven heeft in het verleden een ronde loonsverhoging met het accent op de laagste inkomens groepen vaak een denivelleringsronde als gevolg gehad. En dat is feitelijk weer een andere ROTTERDAM (ANP) De stichting Openbaar Kunstbezit, die door middel van radio en t.v. meer begrip wil vor men voor de kunst, is niet tevreden over de prestaties van de huidige kleu rentelevisie. De eerste ervaringen, op gedaan met kleurentelevisie (de serie .•interieurschilderijcn uit de 17e eeuw) waren niet zo, dal Openbaar Kunstbezit zich met huid en haar in deze nieuwe mogelijkheid heeft gestort. Ondanks veel inspanning is 't niet gelukt de subtiele kleur- en toonnuances behoorlijk over te krijgen .Het is de vraag, of dit met de technische mogelijkheden van het ogenblik al te verwezenlijken is. Wel licht geven werken met een simpeler kleurverhouding betere resultaten". Openbaar Kunstbezit heeft de pogin gen om ook middels kleuren t.v. de Ne derlandse bevolking warm te krijgen voor kunstwerken niet opgegeven. De stichting ziet met enige verwachting uit naar het tweede programma in de serie „Bauhaus" dat nog dit jaar in kleur zal worden uitgezonden. Een bij komende moeilijkheid bij kleuren t.v. is dat de eigen kwaliteitsnormen moei lijker te handhaven zijn. In een tele visieuitzending ook al gaat het over Ne derlands openbaar kunstbezit, komen menigmaal ter vergelijking enkele wer ken voor. die zich in 't buitenland be- Het is maar zelden in de praktijk mogelijk om kleuropnamen daarvan aan de hand van het origineel te toetsen met de NTS overeengekomen, in 1969 alleen dan kleur te gebruiken in zijn t.v.-programma's als dat zinvol en ver antwoord is, eventueel in de vorm van kleur-inlassen in 'n zwart-wit program- Deze visie van openbaar kunstbezit is gisteren bekendgemaakt in een com muniqué waarin ook plannen voor 1969 werden aangekondigd. Enige nieuwtjes: het is nu zeker, dat 100.000 „kijkers" van openbaar kunstbezit zullen het te gen kostprijs kunnen krijgen. Met ingang van januari zullen de pro gramma's openbaar kunstbezit te zien zijn op zondagmiddag van 15.30 tot 15.45 uur over Nederland 1 met een herha ling woensdagavond aan het einde van het programma eveneens over Neder land 1. de museumkaart, die aan de abonnees van Openbaar Kunstbezit wordt uit gereikt, ook toegang zal geven gratis of met reductie, tot enkele tientallen Een nieuw deel in de serie boekclub Nederlands en Belgisch kunstbezit is vrijwel gereed. Het bevat olieverfschet- sen van Rubens. Dit is het grootste en uitvoerigst geïllustreerd deel ooit in deze serie uitgegeven. De abonnees (ADVERTENTIE) ,,lk weet niet Een platenbon is altijd raak De radiozendtijd blijft ongewijzigd: woensdagavond om 7 uur. Openbaar Kunstbezit telt thans bijna 100.000 abonnees. De cursusprijs blijft ook in 1969 onveranderd op 13.75 gul den per jaar. De slichting Openbaar Kunstbezit zal in '69 verschillende pro gramma's vooraf toetsen bij leerlin gen van lycea in Nederland. De be doeling van de samenstellers worden op een lyceum tijdens een aantal les sen kunstbeschouwing getest. Het is dan de vraag hoe de leerlingen reageren, wat voor hun duidelijk ligt en op welke punten zij vragen hebben. Als deze met hode waardevolle gegevens oplevert, dan zullen ook andere groepen bij het vooronderzoek van programma's wor den betrokken. NEDERLAND I STER (Reclamcuilzcndingen o 18.55, 19.03. 19.56 c 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort VPRO 19.06 uur: Toontje 19.15 uur: Later, informatief programma NTS 20.00 uur: Journaal VPRO 20.20 uur: Een mens is maar e( Vanavond via Ned. I „De goede mens van Sezuan spel van Bertold Breeht (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Op de vandaag in Haarlem gehouden algemene vergadering van de vakbond Bloemkwekers van de LTB heeft de heer C. A. M. Groot- scholten, vakbondsvoorzitter, in zijn openingsrede verklaard de algemene situatie in de bloemkwekerij niet als ongunstig te willen bestempelen. Niet temin kon hij zich niet aan de indruk onttrekken, dat de tendens tot een zekere daling van de gemiddelde prijzen, zoals die in de laatste jaren golden, zich ook in 1968 heeft voortgezet. Vele bloemkwekers hebben zich daartegen verweerd en door verdergaande specialisering, rationalisering van het bedrijf en hogere kwaliteitsproductie per vierkante meter, de bedrijfsrentabiliteifrop "peM weten te houdpn. De freer GrootscHolten doelde hier voornamelijk op het onlangs door de staatssecretaris van Economische Za- Van 1967 op 196tf rtétti 'hef -glkséreAal bloemisterij toe van ruim 1246 ha. tot bijna 1400 ha. De veilingomzetten ste gen eveneens. Over de eerste negen maanden van dit jaar bedroeg die omzet ruim 228 miljoen, vorig jaar over eenzelfde periode ca. 200 mil joen. Deze verhoudingen Liggen niet ongunstig, al moet daarbij wel worden bedacht, dat de toename van de pro- duktie altijd iets groter is dan do ciële instanties areaaltoename zou doen vermoeden. de verkoop De export blijft zich eveneens gun stig ontwikkelen. Over de eerste acht maanden van dit jaar bij de S.E.R. ingediende voorstel tot wijziging van het vestigings- besluit levensmiddelenbedrijven 1961. Hierin wordt voorgesteld in het assor timent levensmiddelen ook „eenvoudi ge" bloemen en planten op te nemen. Wanneer dit voorstel door alle offi- il zijn aanvaard, zal eenvoudige bloemen planten in kruidenierszaken zonder _jr zijn toegestaan. Verwacht wordt 163 mil- dat de bolbloemen als eerste zullen deze mogelijk- orde, onder mcei en Honselersdijk. Roelofarendsv Koopgewoonten De zich wijzigende koopgewoonten van de consument doen hun invloed ook in de bloemenhandel reeds gelden en vragen om andere verkoopkanalen dan de traditionele. Om deze ontwik keling te kunnen opvangen is het nieuw gestichte toeleveringsbedrijf voor su permarkten en zelfbedieningszaken in binnen- en buitenland, de N.V. Sierafor, per 1 november jJ. gaan werken. De ze activiteit krijgt nog meer betekenis tegen de achtergrond van wat er op het terrein van de detailhandelsver koop staat te gebeuren. Nieuw- Ondergraving ingen zijn aan de j De fo|oemenvejijngen worden aange past cn gemoderniseerd. We moeten ze blijven zien als de punten waar aanbod en vraag elkander geconcen treerd ontmoeten. Dit is nodig voor het behoud en de versterking van de economische positie van de bloemkwe kers. De toenemende tendens om bui ten de veiling om te verkopen of le veringscontracten af te sluiten met grootwinkelbedrijven betekent in wezen een ondergraving van de met veel moeite en kosten verworven positie, aldus de heer Grootscholten. Een andere collectieve zaak. waar voor aandacht werd gevraagd is die van de reclame. Voor reclame en pro paganda staat een „armzalige" halve procent van de veilingomzet ter be schikking. Door de tendens van een voortdurende produktie-uitbreidnig in de komende jaren, zal men niet alleen bereid moeten zijn om de enorm ge stegen kosten van reclamevoering zelf op te vangen, maar ook om nog extra-kosten op te brengen voor de op voering van de reclame-activiteiten. Het ontbreken van een gemeenschap pelijke regeling voor de reclame voor siergewassen is echter niet de enige zaak waarover wij ons met be-, trekking tot' de E.E.G. zorgen 'rrfe-' ken, aldus spreker, die bezorgdheid geldt evenzeer voor het tot dusver' ontbreken van een gemeenschappelijke structuurpolitiek voor land- en tuin bouw. Zolang er voor land- en tuin bouw geen gemeenschappelijk struc tuurbeleid gevoerd gaat wordenzal men blijven kampen met voor die branche discriminerende omstandighe- Wij moeten onze regering er steeds maar toe blijven aanzetten, dat zij in Brussel met nog meer aandrang blijft pleiten voor het spoedig realise ren van een gemeenschappelijk struc tuur- en subsidiebeleid, alsmede voor een zo snel mogelijke harmonisatie van het fiscale en sociale beleid in de E.E.G. (Van onze radio en t.v.-redactie) Het parabelstuk „De Goede mens j In deze situatie is openbaar kunstbezi' Sezuan" is door Bertold Brecht in 1941 geschreven. In Denemarken, waarheen i hij kort na de Rijksdagbrand was ge vlucht. Vanavond om 20.40 uur wordt het stuk, dat eigenlijk een modern sprookje (of legende) is, door de VPRO televisie op het scherm gebracht. Drie goden dalen neer uit de hemel om de wereld te bezoeken. Zij hebben veel klachten gehoord; zij hebben ge hoord dat de mensen zich niet meer aan hun geboden houden, dat ze ze lastig vinden en dat er dus eigelijk geen goede mensen meer op aarde zijn. Zij gaan nu op zoek naar de goede mens. Wang, de waterventer van Se zuan, weet dit én hij is van plan, als hij de goden ziet, ze hen gunstig voor zichzelf en voor de mensheid te stem men. Hij weet echter van zichzelf dat hij geen goed mens is, want hij geeft water uit een beker met een dubbele bodem Als de drie goden eindelijk opkomen, met hun paraplu's, herkent Wang ze onmiddellijk. Hij zal een onderdak voor hen zoeken. Hij slaagt daar aan vankelijk niet in. Bij de notabelen in Sezuan is geen plaats.Tenslotte ontdekt de waterventer nog een plaats je bij Shen-Te, de prpstituée. Om haar te belonèn, geven de goden haar de volgende morgen wat geid. Zij huurt er een tabakswinkeltje voor, maar wordt omdat ze veel te goed is al gauw een prooi voor vele uit buiters. Zij begrijpt dat de kans die zij van de goden gekregen heeft, spoe dig verkeken is als ze niet snel in grijpt. Een van haar afzetters brengt haar op het idee zich op een denkbeel dige neef te beroepen. Zij gaat ertoe over die neef werkelijk ten tonele te laten verschijnen en vermomt zich dus als man. Zij is ondertussen echter ver liefd geraakt op de vliegenier Yang Soen een jongeman zonder gewe ten maar die haar in haar vermon- ming als neef helpt het werkvolk tot grote prestaties te brengen. Tenslotte wordt de neef ervan beschul- D. heer GrooUcholten ,pr,k voprt, Shen-TJte hebben vermoord Drie no, over de B.T.W. en over het ,role ^terj*. °ver bem prijsverschil tussen het (dure) aard rallen. De go- is. en daarom zullen ze haar niet ver der helpen. Zij is immers goed? Dat komt allemaal vanzelf in orde. Wang, de waterventer treedt dan nog even naar voren en zegt dat wij met z'n allen de goede mens moeten hel pen. anders gaat de goede mens ten Maar Shen-Te blijft achter: haar dilem ma is gebleven wat het was. Wat is de oplossing? Een ander mens? Een andere wereld? Andere goden? Geen goden? Brecht is niet gemakkelijk; ook niet in dit stuk. Maar elke kijker kan eruit halen wat er (voor hem) ,in- 20.40 uur: Der gute Mensch von Sezuan, t.v.-spel NTS 22.35 uur: Tweede journaal TELEAC 23.00 uur: Kijk eens wat ik zeg NEDERLAND II STER (Reclaineuitzendingen om 18.55 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 ut Nieuv 19.03 ut Scala. i het kort 20.20 uur: Danny Kaye-show 21.10 uur: Twistgespreken met God 21.50 uur: Jong en oud nieuw en anders, amusements programma CVK'TKOR 22.10 uur: 't Zal de kerk een zorg Televisie morgen NEDERLAND I NTS'NOT 11.00 uur: Studielessen 11.25 uur: Walter en Connie De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. NCRV 20.00—20.30 uur: Hoofden op hol, luisterspel 22.40—23.55 uur: Onvoorzien, sluitpost HILVERSUM II AVRO 20.05—21.40 uur: Resident ie-Orkest 21.40—22.30 uur: Over de heuvel, luisterspel 22.55—23.55 uur: Nieuwe opnamen van hedendaagse componisten RADIO NIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 7.30, 8.00. 8.30, 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 8.00, 11.00, 13.00. 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 (ADVERTENTIE) „Hü was geweldig biy met m'n cadeau" Een platenbon is altijd raak! Zweedse t.v. wil omroepsters aaien de goedkopere ollè^ HUI stateerde dat het vak door de tot standkoming van een vrij handelsver keer in de E.E.G. per 1 juli van dit jaar nieuwe kansen heeft gekregen. De export naar landen, die voorheen moeilijk toegankelijk waren. zoals Frankrijk en Italië, neemt op ver heugende wijze toe. Ondanks de toe nemende concurrentie blijken er in West-Europa nog wel kansen te liggen, mits we maar produkten van de hoog ste kwaliteitsklasse op de markt weten te brengen, aldus de heer Grootschol ten in zijn openingstoespraak. De ver gadering duurt inmiddels voort. de rechters blijken de drie go den te zijn. De neef verzoekt hun hem alleen te horen en als de zaal is ontruimd laat Shen-Te zien dat zij en de neef dezelf de zijn. Zij vreest dat het oordeel van de rechters verschrikkelijk zal zijn. (ADVERTENTIE) „Ze is morgen jarig i Een platenbon-per-brief is altijd raak! (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Er is in de Zweedse dagbladpers nogal wat deining ont staan na het bekend worden van de plannen der programmaleiding, met ingang van het volgend jaar de tv-om- roepster haar congé te geven. Vele kijkers hebben schriftelijk gereageerd, zowel bij het staatsomroepbedrijf als met ingezonden stukken in de pers. I Opvallend is het, dat de brieven voor i het merendeel worden geschreven door j mannen. Ze houden niet alleen een I pleidooi voor het beroep van de char mante tv-informatrices. maar verkla ren ronduit, dat aankondigingen buiten beeld of middels dia's, titelrollen en andere toestanden, voor hen zo on aantrekkelijk is, dat ze overwegen een grote actie te ontketenen. De leiding van de Zweedse tv ver klaart, dat men deze maatregel die trouwens niet uniek is, de BBC-tv heeft ook geen omroepsters alleen wil nemen met het oog op de tijdwinst, die men denkt te kunnen boeken als men zonder omroepsters gaat werken. Met de nieuwe werkmethode hoopt men per week zeker een uur meer tv te kunnen uitzenden. Of de Zweedse kijkers begrip kunnen opbrengen voor dit argument, staat te bezien. De VA RA moest twee jaar geleden eenzelfde voorstel haastig intrekken, "omdat de leden van de verenigingsraad er geen goed woord voor over hadden. RADIO PROGRAMMA HILVERSUM I (402 m) - NCRV: 18.00 Tijd vrij voor muziek in vrije lijd: fanfare- ADVERTENTIE Heils (gr). 19.35 HILVERSUM II (2: de Volkspartij voor' 18.30 Lichte orkestm e protestants cnrisieujKC oigani- Stereo: Muziek van Het Leger :r). 19.35 Stereo: Lichte orkest- Mjhe Id "en UDemocVa\fe rs. 19.00 Knipperlicht: weggebruikers. 19.30 Nieuws. IKOR. 1 AVRO: 20.05 Stereo: Residentieorkest soliste: klassieke en morderne muziek. S Over de heuvel, hoorspel. 22.30 Nieuws. 5 rise les (herh&llng). muziek.0 18.45 Sportkro (herhaling). 18.55 L 23.10 Orkestmuziek. Kinder-klanken-kleuren-plaat, waarop 12 geliefde artiesten 24 kladerliedjes zingen. mèt alle teksten en een Zó'n prijs voor zó'n plaat kan alleea maar tijdelijk zijn! En de netto-opbrengst komt ten goede aan het Bio-Revalidatie-centrum (stichting Bio-Vacantieoord) voor gehandicapte kinderen. Verkrijgbaar bij alle platenhandelarm HILVERSUM 1 (402 m) KRO: gevarieerd progra i Musiësta: licht gevarieerd muzieki nma. (Stereo) TROS 15.00 Mensen ik. Profiel van een volk: Bulgaren. 2.26 Medede- oorlichtlngUitzending voor de 1 NRU: 12.39 Stereo: Lichte g imuziek. 12.49 Recht en slecht, pra piano: klassieke ompas. 17.45 Act 0 Boem!: popshow VPRO: 7.54 Dez de dag. NRU: 9.00 Voor de kleine bea moderne muziek (opn). AVRO: 10.01 de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminci (11.00-11.02 Nieuws). 11.30 Het B (ADVERTENTIE) „Hü heeft een grammofoon. Dus?" Een platenbon is altijd raak! 4.03 Lynx (of Los). 5.03 Muzlek-F 10 Nieuws. 17 Mssen 10 plus erbericht, dagklapper en b' [3.20 Tafelmuzlek. 14.00 Ni« eke muziek. 16.00 Nieuws, erbericht en mededelingen, ziek. 17.45 Geestelijke lledere De Eerste Kamer lijkt soms op de conversatiezaal van een oud. heel duur rusthuis. In alle rust cn vrede worden er beschou wingen gewijd aan 's land.-- problemen. De heren en enkele dames houden serieu ze betogen, deskundig en diep gaand, zonder zich te bekom meren om de kleine akkeviet jes van alle dag. In de Eersti Kamer gaat het om „de groti lijn". Wie zijn betoog gehou den heeft, schrijdt terug naai zijn bank om daar aandachtig te luisteren, wat met de buur man te mompelen of nu en dan weg te doezelen. Maar deze week ging het er heel anders aan toe. Tussen de bejaar de, bedaarde of befaamde politici zitten ouk enkele jeugdiger figu ren Meestal houden zij zich aan de gedragsregels van het huis. En zo hoort het toch ook? Niet echter deze week Kloos. Opeens verstoorde hij de rust en bedaagdheid van de Eerste Kamer door een uiterst scherpe en lelie aanval op minister Roolvink te Bü de behandeling i komen ongeveer twaalf maal zo hoog is, het morele recht te heb ben de laagste inkomenstrekkers een schamel stukje welvaartsgroei te mogen onthouden?". Opeens was de hele Eerste Kamei wakker. Ongehoord, foei. het minimumloon vroeg Kloos de minister van Sociale Zaken: „Meent de minister, wiens in- de wet op kan niet De minister, zijn per salaris moeten buiten dc discussie blijven. Minister Rool vink kreeg meteen een verdedi ging van zijn partijgenoot prof. De Gaay Fortman, die als vrij progressief bekend staat. En zelfs de wilde pacifist Boetes vond dat Kloos over de schreef was gegaan. Maar de „boze jonge man" voelde er niks voor om 't boetekleed aan ie trekken. Politiek, zei hij, is een aak van geweten en dan mag men wel wat gewetensvragen Kloos tastte met zijn ongewone raag de zeden van de Eerste Kamet aan. Dat zedeloze gedoe wordt hem natuurlijk kwalijk ge nomen. maar van de andere kant is zijn frisse aanpak toch ook een verademing. Nog even los van de vraag naar het gelijk, als er meet mensen als Kloos in de Eerste en Tweede Kamer zouden zitten, dan zouden de debatten veel beter te verteren zijn. Wat men ook van Kloos mag zeggen, bij hem geen dorheid en middelmatige kneute righeid- die blijkbaar het kenmerk van vele politieke debatten moe- Spitsere debatten en het scherper stellen van de politieke tegenstel lingen zouden de overmaat aan saaiheid en het gebeuren in de volksvertegenwoordiging wat kun- oen doorbreken. De fluwelen handjes, waarmee men elkaar tanpakt en het monotone dreunt ie. waarop vele politieke beschouwin gen worden gehouden, maken soms onduidelijk wie wat tegen wie heeft Maar die gewetensvraag van Kloos, moest dat nou? Goed, hel mag er best in de debatten pitti ger en scherper aan toe gaan, maar het is te betwijfelen of Kloos zichzelf mei die vraag goed heeft gedaan. De „boze jonge man" heeft geen kans gehad om Roolvink voor hel blok te zetten, maar is zelf wel erg ver uit zijn tent gekomen. Roolvink-Kloos, dat is geen „close harmony", geen ..ouwe jongens onder mekaar". Ook al zijn 7.e beiden groot geworden In de vak beweging. De soms vurige Kloos en zijn NVV gaan zich feller op stellen tegen de nuchtere, hardi oud-CNV-bestuurder Roolvink. Duidelijk is, dat in de aanval van het Eerste-Kamerlid Kloos ook d< NW-voorzitter Kloos meespeelde En dan komt men weer op d< aloude kwestie van de vermen ging van functies terecht. De gewetensvraag van Kloos wa inderdaad misschien veel mee gericht tot de persoon Roolvin) dan tot de minister. Mfiar in dt politiek is de persoon nooit var de zaken te scheiden. Dat wee' Roolvink ook. De leerschool var de vakbeweging heeft hem hart gemaakt. Hij kan terugslaan er heeft het geduld om zijn tijd af wachten. Het „paar apart" in de Eerste Kamer heeft zijn eerste grotr nummer weggegeven. Ze zullen elkaar verder zeker niet met rusi laten Roolvink en Kloos zijr geen mannen om elkaar te onl ROOLVINK

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2