Herenstraat tijdelijk voor t wegverkeer afgesloten Culturele Raad moet dialoog overheid-burgerij bevorderen verschillende Probie kunstuitingen Zoeterwoudse L.T.B. vierde Oogstdankdag pwfi Wat de Leidse raad te behandelen krijgt. Nieuwe w.w.-woning voor 8 pet. van de ingeschrevenen BIOSCOPEN Vèï7 MARKTEN Nog niet goedgekeurde Leidse raadsbesluiten PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 14 NOVEMBER 1968 f* V 'f V i LEIDSE AGENDA I de steensehappers de stenen weer i bruikbaar zal maken. Voor een goed verband dek met nieuwe stenen, m het afvoeren van de oude en voor aan voer en opslag van de nieuwe stenen, was het noodzakelijk de Herenstraat Ongebruikelijke tegenslag bij het ov" d£ v?lle breedte van het wegdek herstratingswerk aan de Herenstraat °P Ae, .Sp^5.'Jf. TJKi'iï j heeft tijdelijke algehele afsluiting Tegenslag bij herbestrating Geopend voor spoedeisende geval len: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. DONDERDAG 14 NOVEMBER Imperium „Vuile handen". 20.00 uur. De Burcht - - Kringvergadering KVP i 20.00 uur. Stadhuis Leidse raad 19.30 uur. St.-Antonlus clubhuis Leidse postze gelvereniging 21.30 uur. Sociale doorbraak kumtleven Burgemeester mr. G. C. van der Willigen heeft gistermiddag de Culturele Raad Leiden geïnstalleerd. De Culturele Raad, wiens hoofd taak het zal zijn een vruchtbare wisselwerking op cultureel gebied tot stand te brengen tussen de burgerij, de culturele verenigingen en organisaties, en de overheid, komt in de plaats van de commissie van advies in culturele zaken. De Culturele Raad, zo bleek uit de installatie rede van de burgemeester en het antwoord daarop van voorzitter S. Sannes, is evenwel fundamenteel anders ingericht. De oude advies commissie, aldus de heer Sannes, leidde in feite „een dood bestaan", omdat zij te veel gericht was op één bepaald aspect van het culturele leven, de commissie kon bovendien niet meer doen dan vrijblijvende adviezen verstrekken, terwijl aan de commissie geen beheersdaden waren opgedragen, zodat het werk allemaal te theoretisch van aard bleef. verstand hebben van het culturele leven trrv/Af en zich er voor willen inzetten, evenwel \JCv-LJLC3 V \_JW-L zonder te veel vast te zitten aan paalde sector die allen andere v< kunstuiting geëngageerd zijn, docli geen duidelijke organisatorische binding lieb- ly-n, zal door het oprichten van sectics voor bepaalde kunstuitingen bet con tact met de kunstlH'oefcnde burgerij gaan onderhouden. In deze secties, die gaan opereren on der leiding van eon lid van de Culturele Raad, worden alle verenigingen en orga nisaties op een bepaald gebied middels vertegenwoordigers verenigd. De uit komsten van de gesprekken in de secties worden vervolgeus „doorgespeeld" naar de grote Culturele Raad, waarin men lot een evenwichtige afweging van belangen zal trachten te komen. Naast het door geven van wensen en verlangens van beneden naar boven van verenigingen en instellingen via de secties en C.R. naar het gemeentebestuur heeft de Culturele Raad. zo bleek uit de instal- Jatlerede van de burgemeester ook een algemeen stimulerende taak. Zij zal in georganiseerde vorm voorwaarden moe ten scheppen voor ontplooiing van de voorkomende vormen van kunstuiting en met volledige inzet moeten streven naar een zo groot mogelijke sociale door braak van het kunstleven bekwame mensen bereid werden gev< den om de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders ter zyde te staan. „U hebt een moeilijke taak op u genomen, maar een werk zaamheid, die veel vruchten kan afwer pen, welke voor Leiden van 'essentieel belang zijn". Vrije discussie Wethouder Sannes verklaarde in zijn antwoord nog, dat hij hooguit voor één jaar de functie van voorzitter wil be kleden. „Alleen gedurende de tijd van de organisatorische opbouw". De heer San nes zei te menen, dat de Culturele Raad van nature de plaats is voor 'n eerlijke en vooral ook openhartige dialoog tus sen burgerij en1 gemeentebestuur. Een vrije discussie tussen overheid en burge rij is niet gediend met de wat dualisti sche figuur van een wethouder-voorzit ter, aldus de heer Sannes. B\j de foto: 1 De leden van de Culturele Raad Leiden. V.l.n.r.: de heer A. Koningsveld, pen- De burgemeester ontkende uiet, dat del ningmeester; mevr. W. v. d. Hulst-Men- Culturele Kaad stellig voor niet geringe I gerink, mevr. G. H. M. van Dongen-te problemen zal komen te staan. Te N'iknhuis. mej. F. Kuenen weth. 8. krappe huisvestingen van instellingen Sannes, voorzitter; en de heren C. J. en activiteiten in Leiden, de ontoerei- Buurman (midden), prol. T. II. Lunsingh- kende financiën zijn zeker'waar de Cul- Scheurleer. J. Padl, secretaris (midden), turele Kaad vroeg of laat mee gecon-1 dr- «f- Roosenschoon, adviserend lid; frontcerd zal worden, aldus mr. Van der hurg. mr. G. O. van der Willigen en Willigen. I>rof- dr- Brouwer (vice-voorzitter). Niet op de foto staan drs. M. L.-Wurf- üe burgemeester besloot met er zijn I bain, adviserend lid, en dr. P. Provó dank over uit te spreken, dat een aantal Kluit, lid namens de gemeenteraad. deze straat voor het wegverkeer tot gevolg gehad. In overleg met de ver keerspolitie wordt het wegverkeer voor zo lang als dat noodzakelijk is omge leid. Het is nog niet te voorspellen wanneer de normale herstratingsproce- dure (telkens een weghelft) kan wor den hervat. Aan de zijkanten van-de straatklin kers van de Herenstraat heeft zich in de loop der jaren zo'n taaie koek ge hecht (door het wegverkeer verloren vet en olie, vastgeperst onder de druk van hetzelfde verkeer), dat deze zelfs na een herhaalde behandeling in de steenschrapmachine niet wil loslaten. Om ernstige vertraging in het werk en daarmee gepaard gaande hoge kosten te voorkomen is dezer dagen besloten voor zover nodig een wegdek aan te brengen van nieuwe stenen. Voorlopig zijn hiervoor 80.000 klinkers besteld (1000 stuks voor 175.-; 70 stuks per vierkante meter). De oude klinkers worden opgeslagen in de open lucht in de hoop. dat regen en vorst de vetkorst zodanig zullen aantasten dat een later te geven behandeling zal weer op de oude voet, telkens een helft van het wegdek, worden voortgegaan. De Herenstraat moet tot aan de Koepoortsbrug worden her straat. Het is nog niet eerder voorge komen dat door deze oorzaak een straat of weg helemaal moest worden afgesloten. Aula Alph. Ariënsschool Ouderver. H. Hartschool en Alph. Ariënsschool. Dr. A. M. Zeijlmans: „Tijdige sexuele begeleiding". 20.00 uur. Zuiderkerk 20.00 uur. Zuiderkerk Jeugdconcert 14.30 uur. Stadsgehoorzaal - Herdenking Boer- haave 14.00 uur. Toonkunstorkest en (niemv) Vocaal Ensemble geven barok kerkconcert Dr. A. Zwaveling lector heelkunde emen Eigen aanpak De burgemeester, stelde in zijn rede, dat het culturele leven waarvan men steeds duidelijker ervaart, dat het niet /.onder meer op het vlak van de gemeen te-administratie beoefend kan worden. Het vraagt om een wezenlijke en per soonlijke benadering en daarom ook om een aangepaste organisatorische en per sonele aanpak. Een van de consequen ties daarvan is delegatie van de vereni- woordeiykheid en de bevoegdheden aan een raad van mensen, die in ruime zin 1)1 r. li. de Goede hoogleraar in hel Staatsrecht Met het vieren van Oogstdankdag houdt de Zoeterwoudse LTB een goede traditie in ere. Volgens het vertrouwde patroon kwam men gistermorgen eerst bijeen in de Slnt-Janskerk voor het vie ren van de eucharistie. De verzorging van de gezangen was daarbij in goede handen van het dameskoor. Bij de of ferande werden de rijke produkten van eigen bodem aangeboden, bestemd voor de Zoeterwoudse gemeenschap. De op brengst van de collecte gaat naar West- Irian en zal worden aangewend voor de ontwikkeling van agrarische bedrijven op initiatief en onder leiding van Neder landse missionarissen. Na het ontbijt dat volgde in het Don Boscohuis, sprak de geest, adviseur, de ken A. Lamot. Uitgangspunt was het concilicberaad van vorig jaar: hoe ziet u het aanvaardbaar gezag van bisschop pen en de paus? Niet het gezag is in het geding", aldus deken Lamot, „maar de manier van uitoefenen". Gezag is aanvaardbaar wanneer er geen autori tair maar collegiaal optreden is. De con clusie is dan, dat het gezag goed kan functioneren wanneer er inderdaad sa menspraak is. Wij hebben als katholie ken de plicht tot inbreng en beraad met de gezagsdragers tot in de top. Dit komt neer op vernieuwing van het christelijk leven. Er was grote aandacht voor deze belangwekkende speelde toneel prol mr B. dr Oordr, nda 1966 jr<t- De bl.|,,n„sl,.lllnK v boofflernar in hol .laat,- l>«; WMrv00r de grote LI-.—. ituiirirecht .Ir ,ondu,rl,e /orulte.l Antonlusclubful, ln Lelden Er°"°m"cï' ,"0»' kon. leed n«uwclt)k8 onder de concur- nnl tl- If.ntl iiilii in i.v antI rif Lplft.se J het avondfeest de grote LTB-familie naar het school te Rotterdam, is aan de Leidse Universiteit benoemd tot gewoon hoog leraar in het staats- en administratief recht. Prof. De Goede zal daarnaast het ambt van buitengewoon hoogleraar in de beginselen van het publiek- en pri vaatrecht alsmede het waterstaatsrecht aan de Technische Hogeschool te Delft voorlopig blijven vervullen. Mr. de Goede werd in 1915 te Arnhem geboren en behaalde Lyceum aldaar het einddiploma gymna- "ri «,lim alfa. Vervolgen» «rodeerde hll Ie" op Uet blijspel „De nieuwe veearte van P. L. van Rooyen-Bogaerds. Het bleek een stuk dat voor deze groep haai en was en waaraan de aanwezigen ■cl genoegen beleefden. We kunnen T het"waterstaats- daur sler,lts bewondering voor hebben, recht". In 1854 werd mr. Dc Goede, die Hel verloop in deae jonge, en-orgnnlaa- tot dan werkzaam wa. geweest op de uiteraard groot zodal steads op- Provtnciale Griffie van Gelderland, be 1 rentie van het AJax-cupavontuur op de t.v. Hier was ook aanwezig burgemees ter J. A, Detmers, deken A. Lamot, pa ter M. van Ejjk en afgevaardigden van de plaatselijke standsorganisaties. De KPJ die als enige vereniging in Zoeter- woude nog het toneel spelen beoefent grijpt deze gelegenheid altijd gaarne aan om voor „eigen" publiek verantwoor- het ChHme'lljB Hlrt- af te leggen van de gemaakte vor- deringen. Ditmaal was de keuze geval- Vervolgens rechten aan de Rijksuniversiteit L'trecht. In 1951 promoveerde hij aan Leidse Universiteit bij prof. mr. J. V. Rypperda Wierdsma op een proefschrift getiteld „Het beheer i uiteindelijk de nodige onthullingen het happy end. Jan v. Leeuwen creëerde een alleszins aanvaardbare Dirk Verhoeve. Ronduit sterk spel van de beide dochters, Corry Mooyman en Ria Zandbergen, debutan ten notabene. Jong talent! Truus Cap- tein stond voor de niet geringe opgave de oudere dame An de Vos te speleu, het ging haar echter goed af. Andere belangrijke rollen waren er voor Her man van- Rijt, goed rolvast, Wil van Leeuwen, bijzondere opgave de deftige taal, Huib v.d. Krogl, gave vertolking en Sjaak de Jong, wiens aparte creatie van meester Mierema het publiek bijzon der aansprak. Ook de bijrollen waren met Joke v.d. Poel, Kees de Jong en Dirk Verkleij goed bezet. Lof ook voor de grime die bij zo'n jong gezelschap een bijzondere opgave is. Na het grote applaus sprak LTB- voorzitter dankwoorden, hij hoopte dat dit succes inspiratie zou mogen geven voor nieuwe toneelaktiviteiten. Hij had bijzonder veel waardering voor regisseur pater P. Peeters Weem, die een envelop pe met inhoud in ontvangst mocht ne men. Voor de dames van het gezelschap waren er bloemen. De avondviering werd besloten met een dansje waarbij het Fiësta Trio voor de muziek zorgde. Dr. A. Zwaveling, wetenschappelijk hoofdambtenaar bij de afdeling Heel kunde van het Academisch Ziekenhuis te Leiden, is benoemd tot gewoon lec tor in de heelkunde met een bijzondere opdracht voor de klinische oncologie aan de Leidse Universiteit. Dr. A. Zwaveling, die in 1927 te Oud Schoonebeek in Drente is geboren, be zocht de H.B.S. te Hoogeveen en stu deerde vervolgens geneeskunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Na enige jaren als militair arts werkzaam te zijn geweest, werd hij in 1957 aangesteld als gouvernementsarts in Indonesië. Van 1958 tot 1964 ontving dr. Zwaveling, die inmiddels naar Nederland was terugge keerd, een opleiding tot chirurg bij prof. dr. M. Vink te Leiden. In 1960 promo veerde hij, eveneens bij prof. Vink, cum laude op een proefschrift, getiteld „Im- plantatiemetastasen. Chemotherapeu- tische prophylaxe en groei in geïnfec teerd mileu". In het academiejaar 1963-1964 maakte hij een studiereis naar de Verenigde Staten, waar hij wetenschappelijk on derzoek verrichtte op de tumorkliniek van de University of Wisconsin te Ma dison, is lid van een aantal commissies op het gebied van de kankerbestrijding Hij is om zijn verdiensten op oncologisch terrein door het Nederlands Kanker In stituut in 1963 onderscheiden met de gouden Rotgansmedaille. Vorige week vrijdag, daags nadat hij was terugge keerd uit Paramaribo, waar hij had ge doceerd op een Boerhaavecursus. heeft i dr. Zwaveling te Utrecht voor zijn on- i derzoek op het terrein van de sytostatica de Dr. Saai van Zwanenbergprijs ont vangen. In de Geref. kerk aan de Oude Vest (no. 133) wordt woensdag 20 november a.s. een concert gegeven door 't Toon kunstorkest Leiden. Een bijzonder as pect aan dit kerkconcert wordt ver leend door 't eerste openbare optreden van een Vocaal Ensemble, gevormd uit leerlingen van de solozangklasse van de Leidse Muziekschool. In besloten kring heeft dit uit ongeveer 28 dames en heren bestaande vocaal ensemble eerder al opvallende prestaties geleverd o.a. met Brahms' Liebesliederwalzer, welke vertolking toen al een belofte voor de toekomst inhield. Het ensemble, onder de bekwame leiding van Loek Stevens, directeur van de muziek school ,is zorgvuldig geselecteerd naar stemkleur en beschikt mede daardoor over zeer veel vocale mogelijkheden. Het Toonkunstorkest f loreert de laat ste tijd buitengewoon. Het orkest is uitgegroeid tot 25 strijkers en zes bla zers. Er kan nog wel aanvulling worden gebruikt (b.v. bij de cellisten), maar de ..architect" van het orkest, dirigent Henk Briër, is van mening, dat de tijd rijp is om een meer symfonisch reper toire op te bouwen. De basis van het orkest wordt daardoor veel breder en er kan ook een groter concertpubliek worden bereikt. Briër zal beslist niet te hoog grijpen met hoger eisen te stellen aan het ensemble, waarvan de kwaliteit geroemd mag worden. Het programma van woensdagavond vermeldt enkele zelden gehoorde wer ken met twee imposante Bach-cantates als hoogtepunten: no. 78 „Jesu, der du klare taal OUDE GENEVER in de handige kneepftes f TI,— per Ster ADVERTENTIE De gemeenteraad van Leiden komt op maandag .25 november des avonds te half acht in vergadering bijeen. Op de agenda slaan o.m. de volgende voorstel len: benoeming van eert lid van de Cul turele Raad vacature dr. P. Provó Kluit); benoeming hoofdleidster openba re kleuterschool aan de Rijnsburgersin- gel (De Boterbloem): aanstelling van assistenten aan de openbare en bijzonde re scholen voor elementair buitengewoon onderwijs voor imbeciele kinderen: ver zoek van het bestuur van de Cunera Stichting om medewerking voor de aan schaffing van meubilair ten behoeve van de docentenkamer van zijn mavo-school noemd tot gemeentesecretaris van Utrecht. Vier Jaar later volgde zijn be noeming tot buitengewoon hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft. Mr. De Goede, vhn wiens hand een aantal publlkaties zjjn verschenen, is vanaf 1965 voorzitter van het Instituut j van Bestuurswetenschappen te Haag. Sedert vorig Jaar vervult hij even eens het voorzitterschap van de Staats commissie voor de Waterstaatswetge ving. ADVERTENTIE GEMEENTEBEGROTING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in de artikelen 228 en 253 der gemeente wet, dat de begroting der plaatseiyke inkomsten en uitgaven voor het dienst jaar 1969. alsmede de begrotingen voor dat dienstjaar van de takken van dienst, aangewezens krachtens artikel 252 der gemeentewet, op de secretarie der ge meente voor een ieder ter lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Loideu, 13 november 1968 met debutanten moet worden ge- rkt. Niet in het minst aan de bekwa- regie van pater P. Peeters Weem is t ie danken dat enkelen hunner tot ii zeer goede prestatie kwamen. Een aktueel gegeven, de opvolging m n landbouwbedrijf speelt een overheer- nde rol in dit stuk. Dirk Verhocve de kapitale boerderij van zijn vader. Daar omheen de liefdesperikelen van zijn beide dochters waarin een in het buitenland verblijvende buurjongen en een zich voor veearts uitgevende jongeman uit de stad tot de favorieten behoren. De amoreuze ontwikkelingen beperken zich echter niet tot dit viertal. Natuurlijk zijn er KERK EN .JEUGD Op zaterdagavond 16 november om kwart over zeven organiseert de Aktie- groep Gezamenlijke Jongerenmisviering Leiden weer een jongerenmis in de Ro- manuszaal achter de Hartebrugkerk. Het thema van de week is. De verhou ding tussen de kerk en de jeugd. De celebrant is drs. Th. Overeem ofm. rec tor van het Bonaventura College te Lelden. Laagst betaalden vormen grootste groep woningzoekenden De informatieve nota van b. en vv. over het Leidse huisvestingsvraagstuk vermeldt een verslag van het bureau statistiek, waaruit blijkt, dat de in geschrevenen by Huisvesting voor liet overgrote deel tot de groep laagst betaalden moeten worden gerekend. Een uitzondering hierop vormen de ingeschrevenen die van elders naar Leiden koinen. De verdeling van de ingeschrevenen naar inkomen is als volgt: Van alle ingeschrevenen 35901 verdient 64 pet. een bruto maand inkomen van minder dan 761 gulden. De zelfstandig wonenden in deze groep beloopt 64 pet. Dit inkomen wordt genoten door 62 pet. van de inwonenden, 81 pet. van de a.s. huwenden en door 37 pet. van buiten de gemeente wonenden. Een maand-inkomen van 761 tot 988 gulden heeft 27 pet. van de ingeschrevenen. In deze salarisgroep bevindt zich 28 pet. van de zelf standig wonenden, 31 pet. van de inwonenden, 16 pet. van de a.s. huwenden, 33 pet. van de buiten de gemeenten wonenden. Meer dun 988 gulden wordt verdiend door 9 pet. van de ingeschre venen. Dit Inkomen geldt verder 8 pet. van de zelfstandig wonenden ingeschrevenen, 7 pet. vna de inwonenden, 3 pet. van de a.s. huwen den, 33 pet. van de buiten de gemeente wonenden, i De bedragen zijn exclusief eventuele kinderbijslag en enige belo ningen van incidentele aard). Gezien het feit aldus de nota dat de maandhuur in de nieuwbouw- sector, inclusief verplichte voorzieningen (centrale verwarming, schoon houden van portieken, verlichting e.d.) op minstens 150 gulden is te stellen, is het duideiyk. dat slechts een geringe minderheid van de woningbehoe- venden in een dergelijke woning is te plaatsen. Voor het overgrote deel zal dus een oplossing ln de bestaande woning voorraad moeten worden gevonden. Bij hantering van de algemeen gebruikte huurnorm van 15 pet. van het bruto-inkomen zou op basis van. het inkomen van het gezinshoofd alléén van de thans Ingeschreven woningzoekenden slechts 8 pet. (300) recht streeks voor een nieuwe woningwetwoning in aanmerking kunnen komen. aan het Levendaal 54; verhoging van het verleende krediet voor de stichting vari een r.k. school voor g.l.o. aan de Donizettilaan, (Stichting Rooms-katho- lieke Scholen) en preadvies op het ver zoek van deze stichting om medewer king voor de aanvulling van leermidde len voor de leerjaren 1 tot en met 5 van deze school; voorzieningen ten behoeve van de openbare en de r.k. school voor imbeciele kinderen; het beschikbaar stellen van gelden voor de aan het betrekken van het schoolgebouw Vrouwenkerkhof 1 door de prot. chr. school voor slechthorende en spraakge- brekkige kinderen, verbonden kosten; verzoek van het bestuur van de Vereni ging voor Christelijk Fröbelscholen om medewerking voor uitbreiding van de speelplaats van zijn kleuterschool aan de Herensingel 28; verzoek aan de mi nister van Onderwijs en Wetenschappen te bepalen dat een vijftal openbare kleu terscholen gedurende het jaar 1969 in stand wordt gehouden; opheffing van de Commissie tot wering van schoolver zuim; vervanging van de bij de Brand weer ingebruik zijnde persluchtmaskers met toebehoren; het aankopen van perce len weiland in de Broek- en Simontjes- polder; het verkopen van percelen bouw terrein, gelegeu aan de Smaragdlaan, Koraalstraat, Saffierstraat en de Robijn straat; het treffen van voorzieningen aan de opstallen behorende bij de hoeve „Stochem" te Zoeterwoude; het aangaan van een geldlening ad 1.500,000, verrekening van de wederzijdse vorde ringen en schulden voortvloeiende uit de Wet van 11 maart 1966, Stb. 92. tot wij ziging van de grenzen der gemeente Lei den en van een aantal omliggende ge meenten: oninbaar verklaren van een aantal bedragen en vorderingen; wijzi ging van de begroting van de gemeente voor het dienstjaar 1968; wijziging van de begroting van de gemeente voor het dienstjaar 1968 en de begrotingen voor dat dienstjaar van de Elektriciteits fabriek. het Openbaar Slachthuis en het Grondbedrijfwijzigen van de begroting van de gemeente en die van het Sa- neringsbedrijf voor het dienstjaar 1968; het aangaan van een overeenkomst tot levering van gas met de gemeenten Moerkapelle en Zevenhuizen: de leve ring van stoom ten behoeve van de ver warming van de veemarkt-sporthal aan de Willem de Zwijgerlaan; Informatieve nota van b. en w. inzake het huisves- tingsvraagstuk. meine Seele" (een „gouden" zangstuk) en no. 89 „Ich bin vergnügt mit mei- nem Glücke," beide cantates, zijn ge schreven voor solisten, koor en orkest. Verder worden uitgevoerd Psalm 117 voor koor en orkest van G. Ph. Tele- mann, een Concerto Grosso van Pieter Hellendaal en de kostelijk getoonzette, doch zelden gespeelde, „Frantasieën" van Henry Purcell. Het geheel staat onder leiding van Henk Briër. Aan deze barok-avond wordt mede werking verleend door bekende solis ten: Leny Stevens-Ridderhof. sopraan, Liesbeth Arends, alt, Marius v. Altena, tenor, en Aad Hasenoot, bas. Instru mentale solisten zijn Han Kapaan, hobo en Ada van der Bent, orgel, die hun sporen ook al ruimschoots hebben ver diend. Het concert in de Geref. kerk begint om kwart over acht des avonds. De films in de week van 14-21 novem ber zijn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Het wonder van de liefde prol. (strikt volw.) (nacht vrijdag en zaterdag 23.30 uur), 11 demonio (bezeten) 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur, Lido: Wanted (gezocht) 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Mijn naam is Pecos 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Zoals vogels sterven in Peru 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Engel der liefde 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Zeventien ontoelaatbaar. Nacht, vrydag. en zaterdag 23.30 uuri 8% Felllini18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE Er is menigeen, die uitstekend weet te dichten, maar er dwaze oordelen op na houdt. (Boileau) Maskerette met „Amelioranna" in de Schouwburg Zaterdagmiddag 23 november. 14.30 uur wordt in de Schouwburg een voor stelling gegeven van het stuk „Ame- leoranna en de groene paraplu" in het kader van de Stichting Leidse Jeugd Actie. De voorstelling wordt weer ver zorgd door de kind eroperettegroe p „Maskerette" uit Leiderdorp. Over de inhoud schreef de leiding van de groep het volgende: „Zoals jullie weet, is Sinterklaas deze dag al in Leiden en de goedheiligman is vast van plan een bezoekje af te leggen bij Ameleoranna in de Schouwburg. Om jullie al vast iets te vertellen over Ameleoranna: zij is 't oudste meisje jn een gezin van zes kinderen. Alle zes kinderen zijn, evenals alle andere dorpskinderen, .uit genodigd het Sinterklaasfeest te vie ren bij de Baron. Het zal een groot feest worden, maar helaas! En dag van tevoren worden de vijf broertjes en zusjes van Ameleoranna ziek; ze kun nen niet mee naar 't feest en Ame leoranna moet alleen gaan. Ze neemt echter haar grote groene paraplu mee, terwijl het niet eens rekent! Waarom? Komt maar naar de Schouwburg, dan zul je dat te weten komen." De tekst van dit kinderzangspel werd geschreven door J. P. Stam-Dressel- huys en W. J. Stam-v. d. Staay en de muziek is van Tonny Weidner. BURGERLIJKE STAND Geboren: Edwinus A. z.v. H. Donker en M. L. T. v. Es; Monique S. d.v. H. L. Roedoe en A. M. Steijger; Laura A. A. d.v. W. F. Wegman en A. A. Hartevelt; Foeke z.v. J. Mandema en P. Wynia; Jacquelien d.v. I. L. v. Bohemen en C. Heemskerk; Paulus J. E. z.v. P. J. Neu teboom en P. v.d. Heyden; Richard z.v. D. L. Vogelenzang en W. Langezaal; Eveline L. d.v. N. B. L. Prosman en M. A. Brink; Dirk W. F. M. z.v. C. Brandt en W. Vroegh; Annemieke B. N. d.v. H. G. van Olst en B. E. C. Voorzaat; Corne- lis z.v. J. de Vreugd en N. v.d. Plas; Fredericus B. A. z.v. T. F. A. M. Hooge- woonink en J. M. van Rooden; Joyce E. E. d.v. P. H. J. Leenders en E. F. Mul ler; Marian d.v. W. v.d. Merj en N. Ho- gewoning. PUNT. „Stilte, a.n.b.l" WOERDEN 13 nov. Kaas Aanvoer 17 partijen; prijzen: 4,15-4,26; extra kw, tot 4,45. Handel kalm. GOUDA, 14 nov. Kaas Aanvoer 24 partijen kaas. Prijs: 4.104.50 per kg. Handel stug. BARNEVELD, 14 nov. Eieren Aan voer 476.179 stuks, stemming rustig. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 52/53 gram 15.41J15.75; 57/58 gram 16.54—16.87; 62/63 gram 17.00—17.10; 66/67 gram 17.02—17.32. ta BARNEVELD, 13 nov. Pluimvee Aanvoer pl.m. 13.000 stuks; handel kalm. Prijzen in guldens per kg: slachtkippen wit/zwart 1.15-1.35. gekruisde/rode 1.50- 1.70. slachtkuikens 1.60-1.70. UTRECHT, 14 nov. Vee Totale aanvoer 4721. 1226 runderen; 98 vette kalveren; 63 graskalveren; 463 nuchtere kalveren; 1286 schapen: 438 varkens boven 100 kg; 122 varkens beneden 100 kg; 989 biggen; 36 bokken en gei ten. Prijzen: melk- en kalfkoeien 1050 1450; kalfvaarzen 9751050; vare koeien 8501050; pinken 675800; stieren 7251225; graskalveren 375 550; nuchtere kalveren 4080; fokkal- veren 110350; schapen 95—135; lam meren 110170; drachtige zeugen 350 475; lopers 85115; biggen 6274; bokken en geiten 1260; vette koeien, le kwal. 4.304.50. idem 2e kwal. 4.00 4.20, idem 3e kwal. 3.603.90; vette kalveren, le kwal. 4.25—4.50, idem 2e kwaL 3.954-25, idem 3e kwal. 3.50 3.80; nuchtere kalveren 1.451.85; zwa re vette varkens 2.352.38; zouters 2.422.48; slachtzeugen 1.851.95; jon ge slachtzeugen 1.952-05. Overzicht handel: melk- en kalfkoeien: matig hoger; vette koeien: vlot - ruim prijsh.; vare koeien: rustig - ruim prijsh.; vette kalveren: vlug - hoger; graskalveren: matig - prijsh.; nuchtere kalveren: rustig - prijsh.; fokkalveren: rustig - prijsh.; schapen: rustig - prijsh.; lam meren: rustig - prijsh.; varkens: rede lijk - hoger; biggen: redelijk - hoger. De lijst van Investeringen, waartoe de Leidse raad heeft besloten, niaar die door Ged. Staten nog niet zyn goedge keurd, Is in vergeiyking met die van ver leden Jaar kleiner geworden. Vorig jaar bedroeg het totaal aan niet goedgekeur de Investeringen boven de 25.000,nog ruim ƒ65.500.000,thans bedraagt dit even meer dan ƒ43.000.000,—. Op deze lijst van nog niet goedgekeur de raadsbesluiten staan o.m.: Nieuwe Schouwburg, aanleg tweede deel sport velden Kikkerpolder, restauratie St.-Cae- ciliagasthuis, aanleg speelveld bij Korte Vliet, parkeerterrein Pieterskerkgracht, aanleg speeltuin Aaltje Noordewierlaan; liquidatiekosten Gasfabriek: aanleg ge deelte Plesmanlaan: investeringen Gas fabriek 1968 buitengemeenten; investe ringen Gasfabriek 1968 Leiden; aardgas voorziening gasloze gemeenten: investe ringen Elektriciteitsfabriek 1968 buiten gemeenten: investeringen Elektriciteits fabriek 1968 Leiden: kosten voorberei ding plan omhoog brengen spoorweg Lei- GR0FVUIL- OPHAALDIENST BOUW PREMIE-WONINGEN Nationaal Grondbezit N.V. te Den Haag heeft verzocht van de gemeente te mogen kopen de bouwterreinen, gele gen aan de Smaragdlaan, Koraalstraat, Saffierstraat en de Robijnstraat. Deze N.V. heeft het voornemen op de te koop gevraagde grond 36 premiewoningen en een aantal garages te realiseren. VRIJDAG 15 NOVEMBER i Buurt 24: Zoeterwoudsesingel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade. Durieuxstraat, Ti- i boel Sigenbeekstraat, Roodenburger- i straat, de Mey van Streefkerkstraat, Cobotstraat, de Ridderstraat, Thorbec- kestraat, Wasstraat, de Laat de Kan- I terstraat, Cronesteinkade, P. J. Blok- straat, Fruinlaan, de Gijselaarstraat, Kernstraat, Verdamstraat, Catharina- straat. den-Woerden; aankoop Koppenhinksteeg 4 en 6; stichting Rudolf Steinerschool; aanleg wegen en speelweide nabij Mors singel; geldlening t.b.v. revisiewerk zaamheden badhuis „De Eendracht") onteigening percelen Levendaal 35/35a en 39; revisie stadhuiscarillon; aankoop grond aan de Morsweg; verkoop grond aan de Morsweg: onteigening perceel Hooigracht la; ombouw op aardgas cen trale verwarmingsinstallatie stadhuis; aanschaffing 2 verrijdbare schoolloka len; bouwrijpmaken enz. terrein nabij de Besjeslaan; verkoop grond Leidse in valsweg; bouwrijpmaken Rodenburger polder en doortrekking Koningstraat; aanvullend krediet uitbreiding gemeen telijk archief; bouwrijpmaken gronden in de Waard; onteigening perceel Hooi gracht 97a/99; verhoging krediet bouw Mytylschool. liet toenemend gebruik van kunststof fen en van radioactieve stoffen voor al lerlei doeleinden heeft tot gevolg, dat door de brandweer by liet blussen van branden veelvuldig gebruik moet worden gemaakt van persluehtniaskers, tenein de de brandweerlieden te beschermen te gen gifgassen en radioactieve besmet ting. De negen persluchtmaskers, waarover de brandweer momenteel beschikt zijn evenwel dermate verouderd en onbe trouwbaar geworden, dat dringend be hoefte bestaat aan vervanging van deze negen nieuwe persluchtmaskers met toe behoren, welke tevens geschikt zjjn voor gebruik onder water, bedraagt in to taal 7.416,Dit bedrag kan worden verminderd met de inruilwaarde van de complete uitrusting, zijnde ƒ2.801,

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4