Frits van der Poel „weggejaagd van journalistenschool %£cidóc(5oti/ïCMit Elf jaar lang ter dood veroordeeld Oudenrijn Gehuwd priesterschap nu nog niet mogelijk WEER of geen WEER Onzekerheid over numerus fixus in Nijmegen Caroline Kaart stopt NCRV-serie NTS wijzigt zendschema PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 13 NOVEMBER 1988 Veel risico 's, weinig kans UANS LAMMERS, oen der prominenten "van de kerngroep Nieuw Links (groep die zichzelf als soortelijke aanduiding de naam .circus" heeft toegedeeld) heeft een nieuwe poging om Nederland los te wrikken van de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie in het vooruitzicht gesteld. Samen met de Kamerlid drs, Fraas- sen wil Lammers proberen de Partij van de Arbeid op het komend voor jaarscongres te winnen voor het actie punt: Nederland uit de N.A.V.O. Nu heeft men in socialistische kringen wel de nodige kritiek op onze buitenlandse politiek en ons militair beleid. Maar tot dusverre heeft in de leiding van par tij en fractie een ruime meerderheid gestaan op het zeer realistische stand punt, dat ondanks haar tekortkomingen en ondunks de financiële offers welke ze vraagt, de N.A.V.O. voor onze poli tieke een geestelijke vrijheid een nood zakelijkheid is. In negatieve termen zou men kunnen zeggen: de militaire alliantie van het westen is een noodza kelijk kwaad. Een kwaad vinden de heren Lammers en Franssen de N.A.V.O.; ze vinden haar alleen niet noodzakelijk en zelfs veeleer overbodig. Op dit terrein staat de pacifistische groep in Nieuw Links kennelijk zeer dicht bij de Pacifistisch Socialistische partij. Wat opgaat voor meer kwesties die op Nederlands inter nationaal beleid betrekking hebben. DIJ zijn nieuwe actie wil de heer Lam- mers c.s. uitgaan van ongeveer de volgende redenering. Het is de machtsblokkenstructuur die op dit moment een grote hindernis vormt voor het veilig stellen van de vre de en de doorbraak naar een betere we reld. Op snelle toenadering tussen Rus sen en Amerikanen kan men wel ho pen, maar men mag die niet verwach ten. Een eerste begin zal derhalve ge maakt moeten worden door kleinere lan den. Daarover is al veel gepraat, maar niemand komt met een daad. Neder land is een land dat in aanmerking zou kunnen komen om. liefst samen met anderen maar als het moet alleen, een voorbeeld te geven. Zo redenerend speculeert de heer Lammers erop, dat wanneer enkele klei nere landen van de N.A.V.O. zich van het westelijk machtsblok distantiëren. Moskou bereid zou kunnen worden om bepaalde landen van het Warschaupact een soortgelijke vrijheid te gunnen. Dan zou een eerste begin gemaakt zijn met een gedeeltelijke neutralisatie van Europa, het gebied dat tussen Washing- tong en Moskou in ligt. Het scheppen van een betekenisvolle neutrale zone en het oplossen van het Duitse probleem komen dan binnen het bereik van de reële mogelijkheden te liggen. Het klinkt aardig en is ongetwijfeld oprecht bedoeld. Maar om erin te gelo- ven, moet men wel overtuigd zijn van één van de twee volgende uitgangspun- ten: dat zelfs uitbreiding van de Sovjet- in"loedsfeer tot de kusten van de Atlan tische Oceaan beter is dan de gewapen- de coëxistentie van nu of dat de Sov- j jet-Unie oprecht wil meewerken aan het j scheppen van een neutrale zone in Europa. I Wij geloven niet dat men een tegen stander van de wereldvrede is, wanneer men tegenover deze veronderstellingen i een andere plaatst: dat speculeren op het een of het ander grote risico's schept 1 en weinig kansen voor een werkelijke j vrede opent. •JOU het Kremlin het ontluiken geliberaliseerd communisme in Tsje- cho-Slowakije wel hebben toegestaan, wanneer bijvoorbeeld Nederland en eer paar Scandinavische landen als contra prestatie uit de N.A.V.O. zouden zijn ge- Niet zo zeer het- feit van de Rusischc interventie in Praag zelf als de manier waarop ze geschiedde, doet hier het erg ste vrezen. Vergeet daarbij dan boven al niet, de onmiddellijke en vrij harde reacties die er in de Sovjet-Unie vol gen, zodra groepen Russen, in het bij zonder leden van de Russische intelli gentsia stuwen naar een geliberaliseerd communisme in eigen land. Deze hardj lijn wordt wel verklaard door de omstandigheid dat de politiek van het westen de Sovjet-Unie daartoe zou dwingen, met als sterkste troefkaart de mogelijkheid van het herlevend Duits militairisme. Dit zou Inderdaad gedeel telijk kunnen verklaren Moskou's vast beradenheid om zijn stellingen aan het ijzeren gordijn intact te houden en een militaire verzwakking van het Pact van Warschau tegen te gaan. Maar de onwil om in de Sovjet-Unie de destalinisatie echt door te zetten, wordt hierdoor niet verklaard. Uit Moskou's optreden overal ter wereld, in Europa zowel als Afrika en Azië, blijkt dat het communisme zijn imperialistische verlangens niet bezwo ren heeft. Maar dan worden eenzijdige daden als die welke Hans Lammers ad viseert, hoogstgevaarlijke ondernemin gen. Dan wordt zijn voorstel omtrent de positie van de kleinere Europese landen geen bijdrage tot echte vrede, maar een droom die een nachtmerrie blijkt te zijn op het moment dat men wakker wordt. Daarom houden wij staande dat be paalde politieke beslissingen aan een ont- wapenlngspolitiek als Lammers en met hem velen in Nieuw Links adviseren vooral moeten gaan. Beslissingen, die de communistische landen niet vrij blijvend zijn. De KRO. die bepaald «en reputatie heeft op het gebied van documentai res met een sociale inslag, hield gis teravond die reputatie hoog met Pleeg kinderen, een programma van Hans Koekoek. Inzet vormden de vele kin deren die niet bU eigen ouders kunnen zUn en die veelal in kindertehuizen moeten verblijven omdat zich geen pleegouders melden. Het programma was een duidelijk appèl aan potentiële pleegouders (zij kunnen zich melden bij de Stichting Een Nieuw Begin, Postbus 5500, Am- slerdam-7). Maar het appèl was wel v eerlijk. Hans Koekoek stak niet onder stoelen of banken dat de komst van zo'n pleegkind heel wat teweeg kan brengen en daarom vooraf goed over dacht moet worden. Sympatiek was de kiese aanpak. Pleeg ouders kwamen wél in beeld, maar de kinderen die hun trieste verhalen ver telden niet, evenmin als hun natuur lijke ouders. De tydens de uitzending gedane mededeling dat het zo goed als onmogelijk Is om een adoptief kind van babyleeftijd geplaatst te krijgen leek ons overigens lichtelijk overdreven. Op „II" bracht de NTS een documen taire van Almar Tjepkema en Jaap Walvis over de Kristallnacht, de eerste felle anti-semitische uitbarsting in nazi-Duitsland. Ze sprak ons sterk aan. vooral om de eruitspringende gedach te dat we niet enkel geoordeeld zullen worden om het kwaad dat we hebben gedaan, maar ook om het goede dat we hebben nagelaten. Acheraf gezien heeft ook Nederland, hebben ook wij, veel goeds nagelaten. Iets wat deze docu mentaire over een gebeurtenis van der tig jaar geleden iets verontrustends gaf. Van ADOFC Köln kregen we slechts een compilatie te zien. Jammer, want het leek ons een wedstrijd die 2 x 45 minuten zendtijd volop waard was ge weest. Commentator Theo Koomen had aan kwaliteit gewonnen. HU praatte nog veel. maar was meestal ,.to the point" en hij verviel niet te vaak in het verhalen van zaken die we zelf kon den zien. De SUFA, de Nationale Najaarslotei-ij met baten voor vele goede doelen, dragen wij uiteraard een grote sympa tic toe. Maar we moeten toch een vraagteken plaatsen bij de Socutera- uitzending van gisteren. Vijftien minu ten uitbundige lof op het stukje Spanje dat Ibiza heet. In STER-termen aanprijzing van dat ideale vakantie- of woonoord tonnen kosten. Nu werd het gratis geboden omdat de SUFA-hoofd- prijs een huis op Ibiza 75.000, groot is. De volgende prijs is misschien een auto van merk X. Zou SUFA een even uitbundige vijftien-minuten-spot over „X" óók oirbaar achten? Bij bezoek prins Claus DOCENT DIENT UIT PROTEST ONTSLAG IN wezig bij een les van de heer Stappers- hoef. De heer Van der Poel was naar de School voor Journalistiek gekomen op verzoek van de NTS-regisseur. Na de les gingen de heren Stappershoef en Van der Poel lunchen. Aan deze lunch zou ook prins Claus, die een bezoek bracht aan de school, aanzitten. De directeur van de school, dr. H. Schneider, gal voor het begin van de lunch de heer Van der Poel te verstaan, dat er sprake was van een „besloten lunch". Hierna vielen enige harde woor den tussen de heer Stappershoef en de heer Schneider. De heren Stappershoef en Van der Poel verlieten daarop het gebouw. Stap pershoef liep naar de schooladministratie en tikte zijn ontslagaanvrage, die hij later in een open enveloppe aanbood. UTRECHT Dc ontslagen televisie journalist Frits van der Poel heelt gis teren het gebouw van de School voor de Journalistiek in Utrecht, op verzoek van de directeur dr. H. Schneider ver laten. Dc aanwezigheid van de heer Van der Poel viel samen met een bezoek van prins Claus aan de School voor de Jour nalistiek. Direct na het verzoek van dr- c„hn.iH^ VTC later in een open enveloppe aanbood. heeft van- scnool I morgen verklaard, dat tijdens het bezoek NEDERLAND I STER (Reclamcuitzendingen on 18.55, 19.03. 19.56 ei 20.10) NTS «18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.06 uur: Scala, magazine 20.00 uur: Journaal 20.13 uur: AjaxFenerbahce, Europa Cupvoetbal 22.00 uur: Charlie Chan op Broadway, film 23.10 uur: Nabeschouwing voetbalwedstrijd 23.20 uur: Tweede journaal 23.25 uur: Openbaar Kunstbezit NEDERLAND II STER (Reclameuitzendingen om 18.55 en 20.16) NTS #18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort TROS 19.03 uur: Programmaoverzicht 19.08 uur: Voyage to the bottom of he sea. t.v.-serie NTS 20.00 uur: Journaal TROS 20.20 uur: Het spook en mevrouw 20.45 uur: Old time movie club lachfilmpjes 21.20 uur: Een zomer in Hiroshi ma, documentair* •22.00 uur: De dief van Washing ton, t.v.-serie NTS 22.50 uur: Tweede journaal Televisie morgen NEDERLAND I NTS/NOT 11.00 uur: Beroepen na de LTS 11.25 uur: Grote Europeanen 14.00 uur: Ontdekkingen in onze samenleving 14.25 uur: Walter and Connie De i aangegeveD programma's zijn klewrentelevisieprogramrr Stappershoef. als docent verbonden, zUn ontslag in. Frits van der Poel was gisteren Ontdekker Lambeth Walk overleden LONDEN (AP) Carl Louis Heimann, de man die de Lambeth Walk in de jaren 30 populair heeft gemaakt, is gis teravond overleden. Hij hoorde de Lambeth Walk voor het eerst zingen door balletmeisjes in een Londens theater. Toen ontdekte hij een jongeman in een danszaal die bij de dans zijn duim bo ven zijn rechterschouder stak en „oi" riep. De dans vond zelfs ingang in ko ninklijke kringen, maar Hitier verbood haar in Duitsland. „Dat", zo heeft Hei- mann eons gezegd „maakte de dans po- Vg. WASHINGTON (Reuter) De 34-Ja rige Edgar Smith, die elf jaar geleden ter dood is veroordeeld, maar wiens exe- eutie sindsdien steeds Is uitgesteld, beeft opnieuw een kans gekregen er het leven af te brengen. Het Amerikaanse hooggerechtshof ver nietigde de uitspraak van een lager hof van beroep en beval een nieuw onder zoek om uit te maken of zijn in 1957 afgelegde bekentenis van de moord op een 15-jarig meisje niet onder dwang is afgelegd, zoals Smith beweert. Smith was al vier keer eerder bij het hooggerechtshof in beroep gegaan, maar steeds zonder aucces. Sinds de zaak Caryl Chessman heeft geen Amerikaan zo lang op de voltrekking van zijn dood vonnis gewacht. Chessman slaagde er in zijn executie twaalf jaar uit te stellen door telkens weer in beroep te gaan Hij werd in mei 1960 terechtgesteld. Vervolg van dc voorpagina) AL IN 1935 Ir. A. E. Nap, hoofddirecteur van Rijkswaterstaat, gaf vervolgens een uit voerige schets van de geschiedenis van het kruispunt Oudenrijn. Al in 1935 kwam Rijkswaterstaat tot dc conclusie dat op deze plaats t-z.t. een klaverblad zou moeten komen, maar dat in eerste instantie volstaan zou kunnen worden met ecu voor die tijd gigantisch ver keersplein. Gelet op de geringe omvang van het in de eerste Jaren te verwachten verkeer werd deze oplossing aanvaard. Ir. Nap herinnerde eraan, dat daarbij werd overwogen dat het niet economisch sou zijn de links afslaande voertuigen per jaar x-miljoen kilometer over de lussen van een klaverblad te laten aHeg gen, zolang met do korte afstand via het ploln zou kunnen worden volstaan. Het klaverblad, dat thans geopend wordt, werd toen al met vooruitziende blik ontworpen. Op dc klaver is aan de cis voldaan, dat de bestuurder, geholpen door de bewegwijzering, slechts éèn be slissing tegelijk hoeft te nemen, zij het in opeenvolgende fazen. De oplossing met het klaverblad werd gekozen, nadat Rijkswaterstaat zich uit voerig op de hoogte had gesteld van de praktijkervaringen in het buitenland. Du heeft Rijkswaterstaat de overtuiging ge schonken, dat de oplossing van het kla verblad nog gedurende vele jaren het verkeer zal kunnen verwerken. Hierbij dient in aanmerking te worden genomen, dat bij de verdere uitbouw van ons wegennet het percentage linksaf-bewe- gingen op het knooppunt bij Oudenrijn »al verminderen. Te denken valt aan de doortrekking van weg nummer 27 van Lexmond naar de nieuwe weg nr. 22 ten oosten van Utrecht, waardoor de linksal be weging AmsterdamArnhem zal ver vallen naarmate de weg nr. 1 Amster damHoevelaken verder zal zijn ver beterd. „Wij hebben bet vertrouwen", aldus ir. >ap, „dat het klaverblad goed zal vol doen. Het publiek zal er echter zonder frwijfel eerst nog zUn weg op moeten )eren vinden". Bisschoppenvergadering: HAARLEM (KNP) In hun gisteren gehouden maandelijkse vergadering I hebben de Nederlandse bisschoppen zich diepgaand beraden over de vraag, I welke mogelijkheden zij hebben om priesters, die huwen of van plan zijn te huwen, hun zielzorgelijke arbeid te laten vöortzetten, als deze priesters dat wensen en daartoe de geschiktheid blijken te bezitten. Aldus het com muniqué, dat na afloop der vergadering werd verstrekt. Verder beraad op basis van Noord wijkerhou t Het communiqué vervolgt: De bis schoppen willen, zoals zij nu reeds doen, bevorderen, dat die priesters voor ver schillende vormen van zielzorg behou den blijven. Zij kunnen echter, zoals de bisschop van Haarlem, mgr. Th. Zwart kruis, op 5 november al verklaarde, aan een priester die huwt of van plan ls te huwen, op dit moment geen verlof geven om voor ie gaan in de viering van de eucharistie en om het daarbij behorende predikambt uit te oefenen. De bisschoppen kunnen en willen niet vooruitlopen op beslissingen, die afhan kelijk zijn van verder beraad. Tijdens het beraad van bisschoppen en priesters van 27 tot 29 oktober te Noordwijkerhout hebben de daaraan deelnemende priesters aan de bisschop pen gevraagd ruime mogelijkheid te bie den om pastoraal werkzaam te blijven aan priesters, die willen huwen en die op grond van hun instelling en bekwaam heid zeer geschikt zijn voor het ziel zorgelijke werk. Clarke Boland Big Band in De Doelen DEN HAAG In samenwerking mei de NRU is De Doelen te Rotterdam erin geslaagd op zondag 1 december in de grote zaal van De Doelen een con cert te organiseren van Clarke Boland Big Band. De bezetting van dit orkest omvat behalve slagwerkers Kenny Clarke. Fats Sadi en pianist Francy Boland de trompettisten Bannuy Bailey, Shake Keane. Idrees Sulieman en Jimmy Deu- j char, de trombousten Ake Persson, Nat Peck en Eric v. Lier, de saxofonisten I Humble, Don Menza. Johnny Griffin, Ronny Scott en Sahib Shihab en de bas sist Jimmy Woode. Fats Sadi en Kenny Clare Tijdens het beraad van Noordwijker hout heeft de grote meerderheid va aanwezige priesters als zijn overtuiging uitgesproken dat het voor de Nederland se kerkprovincie waardevol zou rijn als naast het uit persoonlijke evangelische inspiratie gekozen ongehuwde priester schap, ruimte zou kunnen worden ge vonden voor het priesterschap van ge huwden. Zij hebben aan de bisschoppen gevraagd alles in het werk te stellen om deze verschillende vormen van priester schap zo spoedig mogelijk in Nederland te verwerkelijken. De bisschoppen heb ben toen de priesters geantwoord, dat zij deze wens en overtuiging beschouwen als een belangrijke informatie naast de belangrijke gegevens, die de uitslag van de onder de priesters gehouden enquete zal opleveren. Over de resultaten van die enquete zullen zij in 1969 kunnen be schikken. De bisschoppen hebben toegezegd dat zij van de mening van de Nederlandse priesters getuigenis zullen afleggen en dat zij op basis daarvan overleg zullen plegen met de buitenlandse bisschoppen conferenties en met Rome over het celi- baatsprobleem. Overeenkomstig het antwoord aan de priesters in Noordwij kerhout zullen de bisschoppen hun be leid blijven voeren. De bisschoppen hebben tevens het ini tiatief goedgekeurd van de Nederlandse oommissie voor Liturgie om een landelijk directorium met pastoraal-liturgische richtlijnen uit te geven, dat met ingang van 1 januari 1969 gebruikt zal kunnen worden in alle bisdommen. Jimmy Smith Trio in Kurzaal DEN HAAG De zowel in jazz- als popkringen befaande hammondorganist Jimmy Smith zal met zijn trio zaterdag 23 november twee volledige concerten verzorgen: 's avonds in de Kurzaal te Scheveningen en 's nachts in het Am sterdamse Concertgebouw. Jimmy Smith, de man die ervoor zorgde, dat het hammondorgel als volwaardig in strument in de jazzwereld werd geac cepteerd, wordt begeleid door gitarist Nathan Page en drummer Charles Cros by. Nog geen tekenen van leven van „Oostmeep" HARLINGEN (ANP) Er is nog geen enkel levensteken van de vermiste co aster „Oostmeep". De directeur hoopt nog steeds dat het schip pech heeft ge kregen en dat het ergens tegen een onr bewoond eiland ligt. De tekenaar, die indertijd het schip heeft ontworpen, heeft de hele zaak gis teren nog eens nagegaan en vastgesteld dat het schip een bijzonder grote stabi liteit heeft. Bovendien ligt het grootste deel van de lading, bestaande uit oud ijzer, in het ruim. Het is haast niet mogelijk, aldus de reder, de heer C. van der Schoot, dat het schip vergaan zou rijn. zonder dat de bemanning de gelegenheid zou heb ben gekregen om in de sloepen ie gaan. Dan zou de „Oostmeep" in een keer ge kapseisd moeten zijn. Er wordt nog steeds gezocht door schepen en vliegtui gen, maar het af te zoeken gebied is bijzonder groot; de lengte is ca 1700 mijl, bij een breedte ven meer dan MO mijl. DE BILT Boven Midden- Scandinavië bevindt zich hogedrukgebied, dat in betekenis toegenomen en vanmorgen kerndruk van 1040 mbar had. Ten zuiden van IJsland ligt daaren tegen een depressie. Een rand- storing van laatstgenoemd sys teem veroorzaaTcte bonen' de Golf van Biskaje en zijn omgeving d) ukdalingen. Deze ontwikkelingen resulteerden in een toename van de zuidoostelijke wind. Hierdoor kon, ondanks flinke opklaringen, alleen op somige plaatsen in het zuiden van het land het kwik tol KNMI DEELT MEDE: prins Claus door de RVD geen kele poging is gedaan een ontmoeting tussen prins Claus en Frits van der Poel te voorkomen. Ook het verzoek van de drecteur van de school, dr. Schneider, aan Frits van der Poel de school te ver laten, gebeurde niet op verzoek van de RVD. De RVD heeft gisteren minister-presi dent De Jong door middel van een knip sel uit een van de laatste edities var Leidse Courant" ingelicht over het dent op de School voor de Journalistiek in Utrecht. De redactie van „Achter het Nieuws" heeft gisteravond een telegram van de volgende inhoud gezonden aan dr. M. Schneider, directeur van de School voor Journalistiek in Utrecht: „Protesteren met klem tegen uw optreden tegen de heer Van der Poel. Uw optreden kan niet los worden gezien van pogingen van de RVD een ontmoeting tussen prins Claus en Van der Poel te voorkomen. Daarmee heeft u nieuw voedsel gegeven aan de ketterjacht tegen een bekwaam collega" Overwegend droog bij het vriespunt dalen, nieuwe randstoring trekt inmiddels van het zeegebied bij de Azoren naar het oosten, maar aangezien het hogedrukgebied stand houdt, heeft dit geen invloed op het weer in onze omgeving. Met zuid oostelijke Winden zal geleidelijk iets koudere lucht aangevoerd worden. waarin wolkenvelden voorkomen. In de komende nacht kan de temperatuur tot om het vriespunt dalen. De middag- temperaturen zullen dezelfde waarden bereiken als vandaag of iets lagere. Het blijft overwegend Vooruitzichten voor vrijdag: koud en vrijwel overal droog met 's nachts plaatselijk lichte vorst Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over ons land. Voor vrijdag: zon: 10 tot 60 pro cent; minimumtemperatuur: I tot 7 graden onder normaal; maxi mumtemperatuur: 2 tot 7 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal 80 procent. NRU 20.00—22.05 uur: AjaxFenerbahce. voetbal 22.40—23.55 uur: Iks - een sprong in het duister, amusements programma VARA 20.10—20.40 uur: Het oproer kraait, rebelse liedjes 22.55—23.55 uur: Peter Tsjaikovski 75 jaar geleden gestorven RADIO NIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00. 7.30, 8.00. 8.30, 12.30. 18.30, 22.30. 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 8.00, 11.00, 13.00, 16.00. 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 (Van i correspondent) NIJMEGEN Nadat de minister van Onderwijs en Wetenschappen, dr. Verin- ga, enige tijd geleden de curatoren van de katholieke universiteit te Nijmegen had verzocht een numerus fixus aan de medische faculteit geen doorgang te laten vinden, hebben de curatoren de faculteit een eensluidend dringend ver zoek gedaan. De faculteit heeft voorals nog geen standpunt bepaald. Pas morgen zal, na overleg met de curatoren, een nadere uitspraak volgen. Gisteravond werd in Nijmegen een druk bezochte informatie-avond gehouden de numerus fixus. Van de kant het faculteitsbestuur zei prof. Lam- „als de faculteit het besluit zou RADIO 1 tualitelten). 14.00 Lichte orkestmuziek (gr). 14.25 Stereo: Tenor en klavecimbel: oude liederen. 15.00 Gereformeerde middagdienst. PROGRAMMA WOENSDAG HILVERSUM I (402 m) NCRV: 18.00 Veel gevraagde gewijde muziek (opn). 18.30 Nieuws en weerpraatje. 18.46 Actualiteiten: 19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 Gastcollege. 20.00 Reportage voetbalwedstrijd Ajax—Fe nerbahce. 22.05 Onderwijs een kostbaar goed. lezing. NCSH: 22.20 Sextant, radio weekblad van de NVSH. NRU: 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: X. een sprong in het duister. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) VARA: 18.00 Nleuw6. 18.16 Actualiteiten. 18.20 Uitzending van de Boeren Partij. 18.30 Stereo: VARA's Popshow: dansorkest met solisten. 19.00 Stereo: Licht vocaal en instrumentaal en semble en zangsollst. 19.30 Nieuws. 19.35 Bui tenlands weekoverzicht. 19.45 Composities zlkale lezing. 20.10 Het oproer kraait: rebel se liederen. 20.40 Vragenvuur: een bekende Nederlander beantwoordt vragen van jon ge mensen. 21.00 Plaats gevonden: regionaal ziek. 22.30 Nieuws. 22.40 actualiteiten; 22.55 ms met meer informatie over mensen en din gen die minder op de voorgrond treden. (16.00-16.02 Nieuws). NCRV: 17.45 Sportae- HILVERSÜM II (298 m) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.54 De ze dag. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojour naal. 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwij ding. 9.00 Stereo: Week van de koorzang: werken van de 18e ceuwse Belgische compo nisten (gr). 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair verzoekplatenprog. (11.00-11.02 Nws.). 1130 Stereo: Pianorecital: klassieke en moderne muziek. 11.35 Beursberichten. 12.00 Johan Willem Frlso Kapel. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.29 Modern platteland. 13.11 Radiojournaal. 13.30 't Muzikantenuur I. Stereo: Muziek en voordracht. II. Mono: Week van de koorzang, muzikaal vraagge sprek. 14.30 't Is historisch: programma over geschiedenissen archeologie. 15.00 ^Voor de zle- een radioprogramma in een noledop. 17.00 Jeugd en ritme: muziekprogramma voor Klassieke kamermuziek (gr). 23.55-24.00 BRUSSEL NED (324 m) 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Dekenmoraal en -filosofie. 18.50 Sportkroniek. 18.55 Taalwen- ken (herhaling). 19.00 Nieuws, weerbericht. 19.45 Adviezen. 20.00 Voordracht. 20.30 Ope rettemuziek. 22.00 Nieuws en berichten. 22.15 De zeven kunsten: toneel. 22.30 Concert. 23.00 Nieuws. 23.10 Lichte muziek. 23.40 Nieuws. 23.45-0.30 Voor de zeelieden. DONDERDAG HILVERSUM I (402 m) KRO: 7.00 Nieuws. tualitelten7.50 8 Overweging: 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw. (9.00- 9.10 Gymnastiek voor de hulsvrouw: 9.35 Waterst.). NRU: 10.00 Wat heeft dat kind: pedagogische lezing. 10.20 Stereo: Muziek uit de Barok (gr). KRO: 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast, gevarieerd programma. (12.15 3oekbespreking; 12.26 Mededelingen t.b.v. lingen. HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Voor de zieken. 9.40 The Kllima Hawaiians Show. 10.00 Nieuws 10.03 Hoofden op hol. detective-hoorspel, (dl. 2). 10.26 Klapstuk, steravondqulz. (herhaling van donderdag J.l.) 11.00 Nieuws. 11.03 Mu ziek bij de koffie. NRU: 12.00 Nieuws. 12.03 Programma met Ad 's-Gravesande en Felix Meurders. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Actuali teiten. 13.08 T.N.T. licht platenprogramma 14.00 Nieuws. 14.03 Pop-In. lS.oo Nieuws 15.03 Holster: ^pop- en countrymuziek. 17.00 Dranljjljofdraallk: vcr/.oekplatenprogramn»> BRUSSEL NED (324 m) 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte- muziek: 12.40 Weekbericht, me dedelingen. programmaoverzicht en SOS-bc- richten voor de schippers. 12.48 Lichte or kestmuziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weerbericht, dagklapper en beursberichten. 13.20 Tafelmuzlek. 14 00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. (15.00 Nieuws). 15.30 Lichte muziek. 16.00 Nieuws, ir oi Beursberichten. 16.09 Hand in hand met Ne derland. 17.00 Nieuws, weerbericht en mede- moeten intrekken, zal zij zich moeten neerleggen bij 'n landelijke regeling en die is er nog nog, terwijl de vraag is of die er voor juni nog zal komen. De enige toegestane oplossing is dan voor ons een wachtlijst, maar dit heeft e^n cumulatief effect". Normalen t r 12 ti ruber Min. temp. Max. temp Den Helder Eelde De Bilt Vlissingen Vit'. Z.-Limburg Weer in Nederland Weer in Europa Frankfort Grenoble Innsbruck Kopenhagen Rijk de Gooyer, de aangevende helft van het Paar-Apart. is thans ook auteur. Gisteren is te Amsterdam z'n boek ten doop gehouden. Het heet „Krentebolleu kogels en klatergouden Rijk vertelt erin van zijn veelzijdige carrière waarin hij bakker, doodbidder, illegaal grensoverganger en tolk bij het Amerikaanse Ifger in Duitsland was voor hij toneelspeler, cabaretier met Utrechts accent en showman werd. HILVERSUM Regisseur Willy van Hemcrt beeft mede namens Caroline Kaart aan de leiding van de NCRV-tele- visie meegedeeld, dat men de t.v.-se- rie rond Caroline wenst te beëindigen. Een woordvoerder van de NCRV ver klaarde niet gemachtigd te zijn zich over deze kwestie uit te laten. Het schijnt dat Caroline weinig gelukkig was met de regie van de heer Jurriaan Andriesen. HILVERSUM (ANP) Hel bestuur van de NTS heeft besloten met Ingang van 1 januari a.s. enige wijzigingen aan le brengen in het zendschema van de televisie. Zo zal het NTS-programma „Scala" dat thans viermaal per week wordt uitgezonden, dan elke avond be halve op zondag op het scherm komen. Voor de omroepverenigingen is de zend- tijdruil, die voor deze wijziging nood zakelijk is. aantrekkelijk, omdat r(j hierdoor tot een betere programmaop- bouw kunnen komen. Tevens wordt hiermee bereikt dat de programma's van Nederland I en II be ter gecoördineerd kunnen worden dan tot nu toe het geval is. De NTS-Jeugd- serie wordt vanaf 1 januari niet meer op de zondag-vooravond, maar op de dinsdag-vooravond uitgezonden. De kerken zullen hun rubriek „kenmerk" verplaatsen van de maandag- naar de dinsdagavond. Tenslotte zullen in het nieuwe schema de eindtijden van de uitzendavonden die i door de VPRO en de TROS worden ver- I zorgd. gelijk worden gelegd met de avondeindtijden van de andere om roeporganisaties. Het verschil in die tij den is per 1 oktober ontstaan door de zendtijduitbreiding van de vier grote omroeporganisaties met elk een half uur. Om dit verschil te kunnen ophef fen hebben de VPRO en de TROS de zendtijd van de vier woensdag- en za terdagmiddagen waarover zij per jaar beschikken, laten vervallen. Daarmee komen zij ook niet meer toe aan 't pro- j duceren van kinderprogramma's. Deze laatste programma's kunnen nu voor taan met een grotere regelmaat door de I andere omroepverenigingen worden uit- 1 gezonden.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2