Raad van Oegstgeest (vervolg) Dertigjarige „Sempre Avanti vierde enthousiast feest met muziek en show Malcolm Frager bracht Beethoven en Chopin Haarlemmerstraat vandaag f voor het eerst Promenade Het Corps gaat meer naar buiten treden DISCO-BAR EIND NOVEMBER KLAAR TRAINERSKEUZE BIOSCOPEN Wat doet woningbouw vereniging Buitenkist? ZATERDAG 9 NOVEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 (EN STAMPVOLLE Stadsgehoorzaal i met meelevende familieleden, vrien- n, bekenden en andere belangstellen- in frisse, vrolijke en muzikale vrije- dsbesteding, heeft gisteravond genoten een rijk beladen programma vol ïzikale herfstverhalen, gebracht door Chr. Muziek- en Toneelgezelschap empre Avanti". De „opreehte ama- van deze vereniging wilden eens tra onderstrepen, dat thans, na dertig hun inspanningen zeer velen nog lop ontspanning kunnen brengen. Zij daar gisteren volkomen in geslaagd, tgeen behalve aan de prestaties van enthousiaste zangeressen, solisten het instrumentaal ensemble niet voor q geringe gedeelte te danken is aan gedegen leiding van voorzitter en igent Koos Kukler. „Sempre Avanti" is gedurende al die ■en van haar bestaan een springle- nde vereniging gebleven, voorname- omdat men in dit gezelschap elkaar gpii-eert en amusement bedrijft dat it op hoogdravende pretenties is ge- iseerd. Voor het eerst sinds anderhalf jaar et laatste optreden te Leiden was na geboorte van prins Willem-Alexan- trad „Sempre Avanti" weer voor voetlicht, vanzelfsprekend mogen wel zeggen in samenwerking met meisjes van Jong en Jolig, het char- inte koor, dat volgend jaar ook al ler twintig jaar meedraait. Er staat orkest en koorleden overigens een uk' seizoen te wachten: elke week is feest in stad en omgeving tot in het i land toe. Op 29 april wordt de :ks opvoeringen besloten in Den Hei waar men goede herinneringen aan It. JET PROGRAMMA van gisteravond 'groeide, na een openingswoord door ■oonitter Kukler, uit tot een aaneen rijging van succesvolle melodieën en show. Hoogtepunten te veel om allemaal op te noemen, maar met genoegen den ken wij bijvoorbeeld terug aan de ex pressieve voordracht van een mezzo soliste als Tiny Arnoldus, die over een boeiende stem beschikt. Haar vertolking van Martijn (bekend gemaakt door The- rèse Steinmetz) was zeer verdienstelijk. Van de overige solisten noemen wij de uitstekende tenor Gerard Koolhaas, die een attractief aandeel had in operette melodieën. De sopraan Nel de Vries, mezzo Lyda Epaans en vrolijke bariton Wim Brugman gaven eveneens veel te genieten. Vóór de pauze werd het programma afgerond met Tiroler klanken, voor het laatst in 1959 door „Sempre Avanti" ten gehore gebracht en nu weer gezellig en onderhoudend ingeleid door Tom Brand met gitaar en zang; het was een show, waar de vonken van enthousiasme vanaf spatten. Na de pauze waren er vooral de Franse chansons uit de jaren 20, de „gay twenties", die de aandacht trokken. Maar het was slechts een ge deelte van een plezierige avond, waarop de jubilerende vereniging haar publiek vergastte. De verbindende teksten wer den gesproken door Herman Blom. T. P. CRESCENDO'S JAARCONCERT IN VOL ANTONIUS CLUBHUIS H' KWALITATIEVE GROEI VAN HET ORKEST ET MUZIEKGEZELSCHAP Cres cendo gal, ono'er leiding van de heer W. van Strien, zijn jaarconcert in een geheel bezette zaal van het An- tonlusclubhuis. Er zit groei in dit en semble, tenminste kwalitatief. Zo doet het zyn naam werkelijk eer aan. tot drie trouwe, eenvoudige, door vriend schap verbonden, muziek makende ge zelschappen, waarop men altijd, maar heel in 't bijzonder in onze tijd, zuinig moet zijn. De voorzitter zinspeelde er op en ik wil dit ook nog eens met na druk stellen: het zou doodjammer zijn, als dit stukje volkscultuur door buma, vermakelijkheidsbelasting en andere bezwarende oorzaken op de duur ge- Hoogtepunt in Liszt's 8e Rhapsodic IDE AMERIKAANSE pianist Mal- ilrn Frager gaf gisteravond een kon- •t, waarbij slechts komponisten op het ögramma stonden. Beethoven en Cho- De leden van de Leidse Kunstkring or Allen" waren in groten getale gekomen om de technisch zo begaaf- Amerikaan te horen. Het programma zorgde er uiteraard dat slechts een eenzijdige indruk an Fragers werk kon worden verkre- Zijn Beethovenvertolking kreeg dynamische aanpak door een rit- ilsch reliëf en een grote geladenheid de sonate opus 10 no. 2; deze sonate ie Beethoven volkomen typeert kreeg ardoor een extra pathos, dat de over- ng naar de Appasionita nivelleerde. de Appaslonata echter bereikte Fra- rs spel een climax van geladenheid. IN HET ANDANTE CON MOTTO :ek ook steeds weer de wat nerveuze anning waaraan Fragers spel lijdt, deed hierin veel afbreuk aan het kt van de finale, ezonkenheid en lyriek zijn de zwak- kanten van Frager; er kan niet irden ontkend, dat zijn Beethoven-ln- •pretatie overtuigt, maar ze is een- dig gericht op het heroïsche en krtjgs- ftige. eruit kon door de aanwezigen al wel worden gekonkludeerd, dat Chopins werk eveneens eenzijdig, hoewel impo nerend, zou worden belicht. De gekozen werken, Fantasie no. 49 en Allegro de concert opus 46 gaven hem alle kansen zijn kwaliteiten te tonen. Dit laatste deed hij op virtuoze manier, waarbij het alleen inaar merkwaardig is, dat hij soms misgrijpt met zijn rech ter pink. Als intermezzo waren opmerkelijk goed de Contredanse (uit 1827), een Feuille d'Album uit 1843 en de Prélude in cis opus 45, waarin Frager toch nog bewees tot lytriek in staat te zijn, zij het wat robuust. ZIJN SPEL is zeer persoonlijk en weloverwogen, ondanks de extroverte schittering. Dat leverde hem veel bij val waardoor drie toegiften volgden. Dat waren een wals van Chopin, de Tarantella die Frager bijzonder goed ligt en de achtste Rhapsodic van Liszt. In de rhapsodie bereikte hij wel de top van zijn persoonlijk kunnen. Dat gaf het gevoel, dat hij beter wat meer van dergelijke werk had moeten spelen; het is een oeuvre dat slecht wordt ge kend, maar dat bij een goede verwezen lijking de hoorders ook nu nog steeds kan aanspreken. dwongen zou worden, te verdwijnen. Laat men in zulke gevallen clementie betrachten. orgels, gitaren, banjo, melodica's ac cordeons, piano en slagwerk met veel ge concentreerde toewijding, zonder enige ophef, vaak heel verdienstelijk, ook wel hier en daar niet puntgaaf of wat stijf Maar het niveau van dit wel zeer ge mêleerde orkestje stijgt door de jaren heen. Men is het primitieve stadium kennelijk te boven gekomen. De schillende bewerkingen, waarmee diri gent Van Strien lofwaardig werk richt, klinken ook harmonisch meestal bevredigend. Dit was vroeger juist de zwakke stel van deze vorm van n ceren. De kleine groep mondorgelisten vormt nog altijd de kern. Ze spelen zonder notenblad en hun blik is onaf- gebrpken op de dirigent gericht. De andere spelers, het grootste deel, heb ben de gedrukte muziek voor zich. PAUL LINCKE'S Luna Walze maakte al dadelijk een prettige druk. In het langzame voorspel ging het nog wat onzeker toe, maar de wals zelf klonk goed in stijl en muzikaal Ook de tango „Mij Vrolin" liep levensecht in goed samenspel Een waagstuk was „An der schonen blauen Donau", ook al omdat de kritische toehoorder dan doorlopend aan de ideaal vertolking zit te denken en vanzelf een begrijpelijke, maar niet helemaal eerlijke verge lijking maakt. Crescendo deed het, ondanks de kleine Volkhuis en „Japie" deden goede zoken dacht in dan nu een speciale rvoor ik uw speciale aan 'fj. U krijgt twee loten vo gulden. En Japie zal dt gaan vertellen wat de pr its inhoudt". Die Japie w. an de irkt, die zich iddui tliui.svoelde op de ..vlooienmarkt" in het Leidse Volkshuis waar hij het rad van avontuur bediende. En dat ging hem ook nu zeer goed af. Hét grote klapstuk uit de prijzenpot was dan een fraaie pop. Zo een die je moet winnen al moet je er je portemonnee he lemaal voor leeg keren. Als het aan Japie lag was dat geen be- Ach hebt net die prachtige aap gewonnen. U hebt geluk zie ik. Nou, neemt h dan nog een paar loten. Wie weet". Ze kon gewoon niet zeggen en zag zich al met die zwarte schoonheid" naar buiten lopen. Er werden dus goede zaken gedaan door Japie en zijn colle ga's de mensen van „De Ratel", die deze vlooienmarkt op poten zetten. De schorten van de dames „spraken" boekdelen. De klanten werd dan ook alle vrijheid gegeven. Ze mochten rus tig uitzoeken. Vooral bij de schoenafdelingwas dat wel nodigwant het was meestal erg moeilijk een compleet paar op de kop tetlkken. En toch vlogen ze de zaal uit. Evenals de hoeden, die soms met manden vol werden weggesleept. Een betere gelegen heid om je voorraad uit te brei den op zo'n goedkope manier is er immers niet. Dat de buurvrouw later zou kunnen opmerken dat het haar hoed was, telde op dat moment niet. Ze zagen er toch nog best uit. ledereen vond er wel wat naar zijn gading. En met het oog op de St. Nicolaas-surprises was deze uitgebreide grabelton een welkome attractie waarin menigeen een aanzienlijke kosten besparing zag. gebreken, en enkele droge plekken, wer kelijk aardig. Ook de standaard-tyd (8 minuten) klopte precies. De mooie Duitse mars „Hoch Heidecksburg" was het welgeslaagde slotstuk voor de pauze. Tussen de nummers door had den Ria de Graaf en Marjan van der Woude alleen en samen het accordeon bespeeld, had de sopraan mevrouw R. Viele-Van Strien met voor een amatrice opmei'kelijke vaardigheid het colora turen-rijke Italiaanse lied „II bacio" (de kus) van Arditi gezongen. Een mooie prestatie was ook het duet (door mevrouw Viele en de tenor C. Siebert) uit The Sound of Music: „Edelweiss". HET TWEEDE concertdeel was ge vuld met een selectie uit „Ein Walzertraum" van Oskar Strauss. Nu zat het orkest links en de hande ling, in feestelijke omgeving speelde zich op. het grootste stuk van het niet te ruime toneel af. Er was aan allerlei zaken gedacht; de aankleding, de japonnen waren zoveel mogelijk in stijl; zelfs een wijnbar ont brak niet. Voor een eerste keer was het allemaal niet slecht, vooral het zin gen (kwartet, koortje) klonk vrij goed. Er was nog wel een gebrek aan tempo en men miste de soepelheid, de volko men zuiverheid in de orkestklank. Maar alle begin is moeilijk en het lijkt voor Crescendo de moeite waard, met de operette-studie door te gaan. Er is hierin wat te bereiken mits men veel luistert en heel serieus en ook kritisch te werk gaat. Joh. van Wolfswinkel Sint Nicolaas en gevolg bezoeken school jeugd (ook van r.k.-scholen) in Gehoorzaal Nadat Sint Nicolaas dinsdag 19 no- ember door de stad is gekomen en een bezoek heelt gebracht aan de burge meester, gaat de goedheilig man. als nnouds op bezoek bij de vele schoolkin deren die ook nu weer de Stadsgehoor zaal geheel gaan vullon. De ongeveer 1500 kinderen van de lagere scholen die normaliter aanwezig zijn, zullen dit Jaar zyn aangevuld met leerlingen van de eerste paar klassen van katholieke lage- soholen, waardoor het aantal jeugdige fans van de goedheilig man de 1600 ruim J overschrijden. In de diverse zalen worden afzonder lijke programma's gebracht voor de jeugd, waaronder poppenkast, kleinto- necl, spel met dieren en uiteraard op tredens van diverse goochelaars. Sinter klaas zal de kinderen (die onder leiding staan van het organiserende Sint Nico laas Aktie-comitéin de diverse zalen afzonderlijk begroeten. Na het bezoek van Sinterklaas zal het programma worden afgewerkt, voor de kinderen naar huis gaan. In afwachting: wie de koek krjjgt en wie LEIDERDORP Burgeravond voor nieuwe inwoners In het Dorpshuis te Leiderdorp werd gisteravond de tiende burgeravond ge houden, de derde in dit jaar. In zijn ope ningswoord, waarin loco-burgemeester Meerburg de nieuwe Leiderdorpers har telijk welkom heette, sprak hij de hoop uit, dat een nieuwe burgemeester spoe dig zijn intrede in Leiderdorp zou mogen doen. Een naam, of zelfs een datum kon hij op dit moment nog niet geven. „Hal verwege het volgend jaar", aldus de loco „zullen de nieuwe dagwinkels worden geopend. Ook zal met de bouwstroom, waarin de grotere winkels zijn opgeno men, binnenkort een aanvang worden genomen." Na een uitleg over het ont staan van de naam „Engelendaal" (ge naamd naar een klooster, dat in 1595 AD. INT werd afgebroken), gaf hij het woord aan LEIDSE AGENDA ZATERDAG 9 NOVEMBER Imperium (Vestestraat 40). „Vuile panden" van Sartre. 20.00 uur. Schouwburg Litteris Sacrum met ,.0p blote voeten in het park". 20.00 u. Westerkwartier (speeltuin) Recep tie n.a.v. 40-jarig bestaan. 15.00 u. Antonius Clubhuis Cabaretavond Wescendo. 20.00 uur. Romanuszaal (Harlebrugkerk). ngerenmisviering. 19.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende geval- i: Centraal Apotheek, Breestraat 74, 20552. Medische diensten LEIDEN; Leidse huisartsen: tot za- rdag 10 uur dient men de eigen huis- ts te raadplegen. Na zaterdagmiddag uur belle men voor spoedgevallen de kterstelefoon 22222. Apotheek: Centraal, Breestraat 74, tel. 552. LEIDERDORP: dkt. M. Hennink, tel. Maurltssingel 166; apotheek: R. n Breest Smallenburg; wijkverpleging: v. d. Leer, tel. 23109, B. G. Cortslaan ongevallen: 01714-278. OEGSTGEEST: dkt. H. Reterink, Ter- ieweg 152, tel. 50391; apotheek: Oegst- «alse apotheek (gesloten: zo. van 8-24 wijkverpleging: zr. Warmenho- tel. 54500 b.g.g. 22222. VOORSCHOTEN: dkt. F. Swem, mrseweg 20, tel. 2356; Apotheek Voor heken, tel. 2525 (gesloten; zo. van 22 uur); wijkverpleging: Gezondheids- ntrum, Wijngaavdenlaan 2, tel. 2177. Hel Leidsch Studenten Corps wil meer naar bulten gaan treden. De be hoefte aan deze verdere existentie laat zich vooral de Jaatste Hid voelen, nu de studenten niet alléén maar behoefte hebben aan ouderwetse mannen-onder-elkaar gezelligheid, die meestal uit het nuttigen van een behoorlijke hoeveelheid bier bestaat. Een van de aspehteu, waaruit hoven- slaande moge blijken, was de „AU-Amerlean Night" van woensdag jl. Een ander aspekt „is in aanbouw". De ingang Vrouwensteeg mondt uit op de kegelbaan (35 bij 4 m2). deze ruimte gaat nu een disco-bar worden. Studenten die ook eens willen dansen kunnen een meisje meenemen naar deze bar „In statu naseendi". Dat Impliceert, dat ook niet-corpsleden en zelfs niet-studenten de bar kun nen gaan bezoeken, die ongeveer 27 november a.s. klaar zal zyn. De bar zal witte wanden krijgen, met plastic bespannen waarop films worden ge- projekteerd (met roterende projektoren). Hierdoor en mede door andere lichteffekten hoopt men een psychedelisch festijn te maken van elk bezoek aan de toekomstige bar. Het ontwerp is van de Amsterdamse architekt Cor Aldershoff. Deze heeft als „leuning" bij de barkrukken en andere krukken (bestaande uit een stuk eternit-pijp. met rode zitting) een grote slang aan de muur gekreëerd, die met leer is bekleed; een verend ruggesteuntje! Als muziek wordt de hitparade gedraald, althans platen van artisten, die daarin regelmatig voorkomen. Disk-jockey is een student (by toerbeurt); ook de barkeepers zijn studenten. De opening van de bar is van 10 uur 's avonds tot 4 uur 's morgens. wethouder J. Nievaart. Deze lichte de aanwezigen in over onderwys, sport en recreatie. „De groei van het inwoner tal", aldus de heer Nievaart, „manifes teert zich wel heel duideiyit in de groei van de verenigingen. Een turnvereniging (Sparta) is inderdaad niet mis met meer dan 900 leden. Bovendien heeft de mu ziekschool momenteel het volume en de capaciteiten, binnenkort tot „streekmu- ziekschool" te kunnen promoveren. Ook wees deze wethouder de aanwezigen nog op het bestaan van de studietoelage - commissie. Deze achtte hy van groot be lang, om nu eindelijk eens de achter stand, welke wy op intellectueel gebied op het buitenland hebben, in te lopen. Het sportpark „De Bloemert", zo be sloot hij, „waarin o.m. een binnen- en een buitenmanege geprojecteerd liggen, gaat rond de 4% miljoen kosten. De heer Meerburg besloot deze voor velen zeer informatieve avond, mede met een woord van dank voor de frisse en zelfs soms geestige intermezzi door de heer J. G. Vis en ir. J. Zwart. Het elftal van LFC, dat zondagmid dag aan de Boshuizerkade het Rotter damse CVV ontmoet, ziet er als volgt uit: doel: G. van Leeuwen; achter: W. Blom, R. de Wit, L. de Jong en H. Sira; midden: P. van Laarhoven en C. van Weerlee; voor: A. Neuteboom, A. Hey- mans, J. Dreef en P. Gubler. GROFVUIL OPHAALDIENST MAANDAG 11 NOVEMBER Buurt 21. Havenplein, Haarlemmer straat (van Haven tot Mare), Donker- steeg. Kulperssteeg, Dullebakkersteeg, Hooglandsekerksteeg. Pelikaanstr., Koe straat, Lege Werfsteeg, Duizenddraad- steeg, Van der Werffstraat, Bouwelou- wensteeg, Meermanshof, Dnickerstraat, Maredorpsedwarsstraat, Grevenstr., Vol- dersgracht, Noord- en Zuid-Rundersteeg, Janvossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstr., Vosmolengracht, Oost- dwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat, Baatstraat. DINSDAG 12 NOVEMBER Buurt 22: Melchior Treublaan, Stiel tjesstraat, Franchimontlaan, v. d. Hoe- venstraal, Kanaalweg (van v. Vollen- hovenplein tot spoorlaan), v.d. Sande Bakhuyzenlaan, Beyerincklaan, Tem- minckstraat, Suringastraat, Burggra- venlaan (geheel), Asserstraat, Schol- tenstraat, Moddermanstraat, Oppen- heimstraat. ZOETERWOUDE INZAMELING COMITé KERKEBOUW De inzameling die gisteravond door het comité Kerkebouw is gehouden, on der het motto „Samen sterk voor de nieuwe kerk", heeft een bedrag van oirca 4.000,opgeleverd, inclusief de by- dragen van Huize Emmaus en de zelf standigenflat daarbij ad. 662, Het eindbedrag zal zeker hoger zyn; alle zakjes zyn nog niet opgehaald en diverse overschrijvingen (die zyn toege zegd), zyn nog niet binnen. komst In het restaurunt kreeg mevrouw Den Haan alB blijvende herinnering een j uit 1676 daterende prent van Cornelia Hagen aangeboden, voorstellende „De I Blauewe Poort". De winkeliersvereniging Onder de gloeiende slierten van de feestverlichting bij de Hartebrug- kerk heeft de Leidse wethouder van Verkeerszaken, mevrouw N. A. j den Haan-Groen vanmorgen de Haarlemmerstraat-Promenade geopend. j De wethouder opende het voetgangersdomein met het doorknippen I van een lint naast de hekken, welke de Haarlemmerstraat tot vanmiddag 5 uur hermetisch gesloten zullen houden voor alle motorisch verkeer en fietsers. Mevr. Den Haan knipte lint door Voorafgaande aan de officiële opo ningshandeling kreeg mevr. Den Haan een boeket bloemen aangeboden door Lia van Teylingen, 'n dochtertje van een van de ondernemers op de Haarlemmer straat, die vrijwel zonder uitzondering de opening van de Promenade als een byzonder heugelijk feit beschouwen. Na het verrichten van de openings handeling begaf het gezelschap zich naai het restaurant van de heer Voortman, de voorzitter van de winkeliersvereni ging „Haarlemmerstraat", waar de kof fie werd gebruikt. Tijdens de bijeen- :el de By de by. winkeliers als mevrouw Den Haan «ie wens uit, dat de proef mei de Haarlem- merstraat-Proiuenade zal slagen. Zowel ln de ogen van het gemeentebestuur en de zakenmensen, als ln do ogen van de kopers. Zoals bekend wordt Haarlem merstraat-Promenade volgend jaar augustus wederom bekeken. Aan de hand van de opgedane ervaringen zal dun he keken worden of de Promenade per manent de gehele week zal worden. DAMES-KONTAKT OP EXCURSIE Met frisse moed stapten 50 leden van het „Dames-kontakt" Z.W. donderdag om half tien in de bus, om een excursie te maken naar de textielfabriek H. van Puyenbroek in Goirle. Er was veel be langstelling voor deze excursie, zodat vele nlet-leden moesten worden teleur gesteld. Vier dames vertrokken op eigen gelegenheid daar de bus vol was. Om 12 uur arriveerde het gezelschap in Oisterwyk waarin restaurant „Groot Speyk" een Brabantse koffietafel klaar stond. Na ook van de mooie herfstnatuur in de bossen genoten te hebben, vertrok het gezelschap naar Goirle, waar men om half twee werd verwacht. Er werd een uiteenzetting gegeven over het tot standkomen der produ'kten, die ln deze fabriek gemaakt worden. In drie groe pen werd een rondgang langs de machi nes gemaakt. A.s. dinsdagavond 12 nov. volgt in het Ontmoetingscentrum Z.W. om 8 uur een avond over Goed Wonen. Ook nlet-leden zijn van harte welkom. Eerste telefooncel in Zoeterwoude Zoeterwoude heeft zyn eerste openba re telefooncel! Deze is gisteren geplaatst in de Dr. Boudykstraat nabij de Citoso- bushalte die daar sedert enige maanden ln gebruik is. Nog deze maand zal de aansluiting gerealiseerd worden en kan de cel in gebruik worden genomen. Hier mede zal een lang gekoesterde wens ln vervulling gaan. Enkele jaren geleden werd ln de gemeenteraad reeds aan gedrongen op een dergeiyke voorziening voor de Jan van Banningatraat en om geving. Door verplaatsing van het post kantoor van de Dorpsstraat naar de Jan van Banningstraat werd deze daar min der urgent hoewel men van de gelegen heid ln het postkantoor alleen in de openstellingsuren gebruik kan maken. De plaats van vestiging is ideaal gele gen; aan het begin van het nieuwe uit breidingsgebied Westeinde en dlchtby de bestaande dorpskern. Hopeiyk zal de Zoeterwoudse jeugd deze onontbeoriykc voorziening ontzien. Toezicht hierop van ouderen en in het byzonder omwonen den kan hier veel toe bydragen. De cel ls van de allernieuwste uitvoering en voorzien van kostbare apparatuur. Naar verluid zyn ook de vooruitzich ten voor een openbare cel aan de Hoge Rijndyk byzonder gunstig. Films In de week van 7-14 novemberi Camera: Bedazzled (14 jaar) (pro!.) Dagelijks: 2.3U, 7 UO en 9.16 uur. Zondags: 2.30. 4.45. 7 00 eD 9.15 uur. Nacht vr. en zat. 23.30 uur: Les Aby sses (18 jaar). Lido: Sameroel Piraat (a.1.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 eD 9.15 uur. Luxor: Een les in liefdeakUDSt (Het wonder der liefde) (18 Jaar). Dageiyks 2.30, 7,15 en 9.15 uur. Zondag: 2.80, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Don 't look back (Bob Dylan). (14 Jaar). Dageiyks: 5.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De detective (18 Jaar) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.16 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Kex: De vloek der desperado's (14 Jr.) üagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nacht vr. en zat. 23.30 uur: Schaamte loze erotiek (18 jaar). KORRELTJE PUNT. -ffc „Sinds myn man een doo-het-aelver la, kunnen we er eindelijk eens aan gaan denken een huisje te bouwen!" ZOETERWOUDE SJZ Voor zondag Ls opnieuw de uitwedstrijd tegen Aphia vastgesteld. Aanvoerder L. Bosman is op huwelijks reis, waardoor de ex-Mecrburgspeler TON KOEK de kans krygt in 't eerste elftal te debuteren. De opstelling ziet er nu als volgt uit: doel: T. Vurens; achter: G. v. d. Geest, L. van Veen, Jac. Olsthoorn en L. v. d. Ham (aan voerder); midden: T. Koek en Th. van Klink; voor: Jac. Wortman, P. Beere- boom. Chr. Bosman en Jac. van Slin gerland. Reserves: T. Zaal, N. v. d. Krogt en A. van Noort. Scheidsrechter J. C. Baten. Aanvang 14.30 uur. VOORSCHOTEN AUTOBESTUURDER DIE GEEN VOORRANG VERLEENDE GEWOND Gistermorgen 09.30 uur verleende op de hoek Oude Papelaan/Oranjekade een personenauto die uit de richting Wassenaar kwam en die bestuurd werd door de 33-jarige J. E. R. uit Oegst geest, geen voorrang aan een personen auto uit de richting Maduroweg, be stuurd door de 40-jarige Voorschote naar A. L. van B. Hierbij raakte de heer R. licht gewond. Na medische hulp van dr. Swen werd hij per am bulance naar het Academisch Zieken huis vervoerd. Mevr. Gouverneur-Van Deene (KVP) somde met betrekking tot' de IndiBche Buurt een viertal punten op: 1. goede speelplaatsen voor de jeugd; 2. meer ge legenheid tot recreatie; 3. méér doen aan de tuintjes voor de hulzen; en 4. mogeiykheid tot het scheppen van par- keerhovens. Wegens het ontbreken hier van lopen de kinderen gevaar die op straat moeten spelen. De heer v.d. Voort (KVP) vestigde er de aandacht op, dat toen de wijk ge bouwd was er niemand een auto had, dat was destijds ook in het Oranjepark zo. Hoe de wyk aan te passen? Dat is niet in een paar woorden te zeggen, zo concludeerde spreker, die niets voelde voor het toevoegen van verdiepingen op bestaande huizen en ook niet inzag hoe de straten te verbreden. Dat er geen goede verbinding bestaat met de rest van Oegstgeest, hebben wij te danken aan onze voorouders. De heer Van der Voort ging zelfs zover het woord „ghet to" te gebruiken. Burgemeester v. Eysln- ga weersprak dit laatste met klem. „Het is géén ghetto, géén achterbuurt en geen krottenwyk! Volgend jaar wordt de speeltein opgeknapt, de aanleg van een plantsoen begint dezer dagen." Voorts verklaarde de voorzitter: (hy is zelf woonachtig aan de andere zijde van de Rijksweg) „Ik kom dageiyks langs de Indische Buurt en heb niet het idee in een „ghetto" te wonen. (De heer Van der Voort nam overigens deze uitdruk king terug). Wij leven ann de andere zyde van de Ryksweg ook heel normaal. Het is gewoon een stuk van de gemeen te, gebouwd in een andere tyd. Dc tuin tjes en heggetjes zijn goed onderhou den, het wegdek is fatsoenlijk, 's avonds staan er veel auto's, maar je komt er toch doorheen. Het is niet prettig de trottoirs „op te schuiven". „Wij mogen niet denken aan een krottenwijk of een onderontwikkeld gebied!" De heer Brouwer, antwoordende op de vraag „wat doet de Woningbouwver eniging „Bultenlust?", stelde, dat de meeste woningen van deze vereniging zijn en dat de wijk haar zeer ter harte gaat. De vereniging ziet graag afschaf fing van de voortuintje en heggetjes en betegeling tot aan de woning. Ook meer parkeergelegenheid, desnoods van de speeltuin een parkeerplaats maken en op een andere plaats een speelweide realiseren en verdere afronding met en kele open speelplaatsjes. Onder rehabili- satie verstaat de heer Brouwer: aanpas sen aan de eisen des tyds, méér ruim- teiyk aanzien. Nadat alle wensen nog eens ter tafel kwamen tot en met de suggestie een rapport te laten maken door daartoe bekwame instanties, werd de gedachten- wisseling gesloten. Men zal zich over het een en ander beraden. „PERCEEL-VERHUIZING" Aan het begin van de raadszitting werd geruime tyd aandacht besteed aan punt vijf van de mededelingen, betref fende de aanwyzlng van een ander bouw perceel in het bungalowpark, ten behoe ve van de burgemeesterswonlng. De structuur van de grond op het oorspron- kelijke perceel zou hogere kosten met zloh meebrengen met betrekking tot het heiwerk, waardoor de begroting met 7350 gulden zou worden overschreden. De „verhuizing" was reden voor de heer Aldershoff (PC) om zich min of meer uitputtend te verdiepen in de merites van deze zaak. De heer Van der Voort (KVP) wenste te verklaren, dat het een „open en eeriyke zaak" was: „wy zijn er trots op, dat de burgemeester de overschrijding van 7600 gulden niet heeft willen accepteren." BENOEMING Mej. E. E. van Es, onderwijzeres aan de derde openbare lagere school, werd met algemene stemmen benoemd ln vaste dienst. SALARISMAATREGELEN De salarismaatregelen, welke het Mi nisterie van Binnenlandse Zaken dit jaar trof voor het overheidspersoneel, wor den toegepast voor het gemeenteperso- neel. Dit betreft ook de uitkering In eens van 116 gulden, zynde het recht trekken van hetgeen de salarissen van het overheidspersoneel zyn achtergeble ven by do loonontwikkeling ln hel par ticuliere bedryfsleven. Met betrekking tot de bezoldiging van het gemeentepersoneel stelde de heer De Graaf (PvdA) vragen over dc uitkering van diploma-toelagen, De heer v.d. Voort (KVP) Informeerde naar dc mogeiykheld gemeentewerklieden, die een diploma behalen' een hoger salaris te geven. „Dit als aanmoediging om te studeren." De voorzitter zag hier geen enkel bezwaar in en zegde toe het nader te zullen bekijken. VARIA By het agendapunt „herstel van ge breken aan woningen Javastraat" kwam een technische kwestie voor de dag. Het betrof „het Inzetten van stalen ramen ln hout, hetgeen de woningbouwvereni ging ontraden was", zo deelde do heer Brouwer (PC) mee. Wethouder v. d. Voet was er echter van overtuigd, dat deze werkmethode zyn voordelen had en deelde de bezwaren van de heer Brou wer niet. „Het ia de vlotste, biliykste, beste en snelste oplossing aldus de wethouder, die even later het voorstel technisch en financieel door de raad be krachtigd zag. Voorstellen voor het ver lenen van kredieten ten behoeve van het onderwys stuitten op weinig moeliyk- heden, terwyi men akkoord ging met het verlenen van een subsidie van 1500,ten behoeve van een tentoon stelling van het werk van de drie heden daagse kunstenaars Erie Claus, Lex Horn en Karei Visser by de opening van het Rynlunds Lyceum. De heer Van der Voort KVP) sprak de wens uit, dat men ook 'b avonds of op een zaterdag ln de gelegenheid zal zyn de tentoon stelling te bezoeken. PTT-CARAVAN Mevr. Gouverneur-v. Deene (KVP) was er nog steeds niet gerust op. dat het nieuwe zwembad vóór 1 januari klaar zal zyn en dat dan tóch BTW zal moe ten worden betaald. De Voorzitter stelde haar gerust en mocht het onverhoopt toch verkeerd uitpakken, dan zal het maar 'n klein „staartje" worden ln ver- geiyking tot de totale kosten van het bad. „De verlaging van dc leerlingen- schaal by basis- en kleuteronderwijs on dervindt dit de Hteun van het college?" „Verwacht U, dat w(j gaan demonstre ren?" vroeg de voorzitter op zyn beurt aan mevr. Gouverneur. „Dit Is hele maal een zaak van het ministerie en van de tweede kamer". Mevrouw toonde zich hiermede wel tevreden en vestigde de aandacht vervolgens op dc PTT-caravnn op het Vyfrnelpleln te Leiden. „Komt dat ook te Oegstgeest- Noord?" wilde zy weten! De voorzitter kon mededelen, dat dit inderdaad met de PTT overlegd is. „In het gesprek wat wy er over hebben gehad, toont de PTT alle begrip". De mogeiykheld voor een caravan te Oegstgeesl naby het E8SO- statlon aan de Irlslaan biykt min of meer aanwezig te zyn. Met vragen van dra. De Grnaf over de sportraad en de subsldle-nota voor jeugdver., was het de beurt van belde wethouders om te antwoorden. Wethou der v. d. Voet zal zich als voorzitter van He sportraad terugtrekken; „het is de bedoeling de raad een eigen gezicht te geven". Het zal echter wel alle steun biyven verlenen. Wethouder Thorn Heel de tenslotte mee, dat de jeugdsubsldie- nota nog dit jaar te verwachten ls.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5