Boetes voor agressieve Alphense weggebruikers „Comité Bejaardenwerk" te Lisse voorziet in behoefte Parochiële Charitas staat klaar voor elke bejaarde ingezetene G. Wesselman had mooiste tuin van gem. Alkem ade BIOSCOPEN I MARKTEN DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 6 NOVEMBER 1968 Noodlokaal voor kath. Mavoschool te Lisse Jaarvergadering Noordwijkse Politie Sportvereniging De Noordwijkse Politie+port vereni ging liicld onder leiding van voorzitter A. Akkerman een druk bezochte jaar vergadering. In zijn openingswoord be groette de heer Akkerman twee nieuwe leden, hoofdinspecteur F. Bosten en de heer D. G. van der Heiden. Hg deelde mede, dat de korpschef tijn volledige medewerking non N.P.8.V. had toege legd en dat de leden, voor zover de dienst dit toeliet, aan de verschillende sportaktivitriten zullen kunnen deelne- Bekendgemaakt werd dat de verjaar dag van de sportclub over enkele weken met een feestelijke contactavond gevierd aal worden. Verder staat In de tweede helft van december een filmavond op het programma. Twee spelers van NPSV. de heren Kui pers en Van Maris speelden in het af gelopen jaar mee in het Ned. Politic- elftal tegen België en zijn thans weer uitgenodigd om de Nederlandse politie te vertegenwoordigen in het nationale team. dat omstreeks 26 november a.a. in een voorwedstryd tegen Engeland zal uitkomen. Vervolgens reikte de voorzitter de pryzen uit aan de winnaars van de hengelcompetltie. De uitslag luidde: l <5. Slats; 2 J. M. P. Barendse; 3 P. F. Mertens; 4 T. Oldersma; 5 W. Rende ring. De secretaresse, mej. J. M. Hoogcveen, gaf een uitvoerig overzicht van de sport en verenlgingaaktiviteiten in het afge lopen jaar. NPSV telt thans 46 leden en één erelid. Penningmeester M. Smilde legde de ctffer» van de inkomsten en uitgaven schriftelijk aan de vergadering over. Het verschil leverde een batig saldo op. De heer de Vries bracht een gunstig rap port uit van het onderzoek van boeken en bescheiden door de kascommissie. De nieuwe commissie zal bestaan uit de heren J. Imthorn en C. Bal jeu. Bij de bestuursverkiezing werden mej. J. M. Hoogeveen en de heer T. Oldersma beiden aftredend, herbenoemd. In de va- kature van de heer L. Krijger, die even eens aftredend was, doch zich niet her kiesbaar stelde, werd de heer C. van Maris gekozen. Grote kienavond van NKV-vrouwen te Noordwijk Onder grote belangstelling heelt de R.K. Vrouwenbeweging van het N.K.V. in Hotel De Beurs haar verg&dei seizoen ingezet met liet houden van kien-avond. Bij de inleiding bijeenkomst sprak de presidente mevr. Ibleef ongeslagen en won tevens met RomtynBinken haar genoegen uit over Chris Klop het dubbelspel. Chris Klop <1e grote opkomst, waaruit blijkt dat kwam eveneens Hans v.d. Horst, twee het afdellngsleven nog kerngezond is. keer tot winst. „Slagvaardig" l ieder tot 100 boete en voor de zoon I bovendien een week gevangenisstraf j voorwaardelijk met proeftijd van drie jaar, terwijl de derde verdachte werd vrijgesproken. AARLANDERVEEN demi1sstlchHneVT?au!" °n~ "Het w,orrf' bepaald verontrustend met derwysstichting Lisse" heeft medewer- tnenemonde nnre**i* j„. fn'?lrhtVer,0Cht V°°r i!?, ••■"""W™ en «Klimtor. i,p (to aldm de Ol/icier °P uitnodiging van KP.1 aid. Aarl.n- H.r 2Ï "ood'°k**; vee juatitie bij dc Hou„se politierecht,,. werd er eon uiturUmeling.- der zijn beheer staande Mavo-school, Het was cru acromnlir eerde ntfnire *vond gehouden, met als gasten KPJ Oranjelaan 76, alhier. Eerder ia beslo- waarvoor vader en zoon uit Alphen non j Maarsen en afd. Bunnik. De avond die ten medewerking te verlenen voor de dett m,,, en een autobestuurder uit Sehouden werd ln een prachtig versierde uitbreiding van deze school met drie Driebrugge z,ch hadden te verantwoor- ïaal van het Dorpshuis te Ter Aar, werd noodlokalen. df n Kr een atukfe rijksu.eg opqe. |om kwart over acht geopend door Door een ernstig tekort aan vaste broken en in verband daarmee moest zltler Arie Bunnik die een ieder harte- financieringsmlddelen Is het niet mo- de bestuurder run een tankwagen stop- j '^k welkom heette. De beatgroup „The gelijk om binnen redelijke tijd tot aan- j pen. Dat feit werd weer aanleiding tot lRanS®r Set" Uithoorn zorgde koop van deze lokalen over te gaan i ruzie, omdat hij de t Ook huur van dergelijke lokalen stuit op i volg was. dat rader bezwaren, omdat het huidige renteper- I mishandeling te buiten ging, eg versperde. Ge- ""«lekende muziek. De traditie werd Charitas in IJ mm- hebben zich ernstig en zoon zich aan "'ermede verbroken, omdat nooil tevo- beraden over het bejaardenwerk in IJs- centage voor de huursom niet door Ge deputeerde Staten wordt geaccepteerd. Teneinde het ruimtegebrek eniger mate op te vangen is het schoolbestuur inmiddels spoedshalve overgegaan tot veroouw van een garderobe-ruimte ln de school tot noodlokaal. Hiertoe diende deze ruimte te worden afgesloten en van ramen, deuren, vloerbedekking e.d. te worden voorzien; de verlichting en de capaciteit van de centrale verwarming dienden te worden uitgebreid. Voorts diende dit lokaal te worden ingericht met o.a. 15 lcerlingensets en meubilair voor de leerkracht. Gelet op de wettelijke bepalingen worden o.i. door inwilliging van het verzoek de normale eisen, aan het ge ven van middelbaar algemeen voortge zet onderwijs te stellen, niet overschre den en b. en w. stellen de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen. De leden van de commissie, bedoeld in artikel 8 der Woonruimtewet 1947 moeten jaarlijks worden herbenoemd. Deze commisie wordt thans gevormd door de heren J. van Dijk (voorzitter), E. Scholte, M. Hordijk, H. de Bruin en J. Liemburg (leden), alsmede de heer J. van Bnemen, plaatsvervangend lid. Met het oog op de ervaring van de thans zitting hebben de leden, hun kennis van plaatselijke toestanden en omstandigheden, alsmede de uitdruk kelijke wens van de commissie om in de personele samenstelling geen wij ziging te brengen, stellen b- en w. voor alle leden en 't plaatsvervangend lid die zich allen bereid hebben verklaard zich een eventuele herbe noeming te laten welgevallen in gaande 1 januari 1969 opnieuw voor de tijd van één jaar her te benoemen. HAZERSWOUDE SLAGVAARDIG e team van de tafeltennis- grote j vereniging „Slagvaardig" versloeg De Valken 2 met 8-2. GiJsbert Spierenburg en stuk hout gehanteerd werd. terwijl door Wegens bijzondere omstandigheden heeft mevrouw Heemskerk als secreta- ie»8e het bestuur verlaten, als tastbare dank is haar bij het heengaan een pre sentje aangeboden voor het vele werk door haar verricht in deze functie. Mei algemene stemmen werd in deze vaca ture voorzien door de verkiezing van mevrouw Werink-Hoogervorst, in ac verwachting dat zij een waardige op volgster zal zijn van haar voorganster. Het voorlopig winterprogramma werd als volgt samengesteld: zaterdag 7 dec. St. Nikolaasfee8t van het N.K.V.. don derdag 12 december gecombineerde bij eenkomst met het N.K.V.. maandag 23 december Kerstavond in Hotel Dc Beurs Na de koffie bracht de presidente dank aan mevrouw Van Dorp voor de samenstelling van de prachtige prijzen voor de Menwedstrijd en tevens voor de bereidwilligheid om de leiding van dit I •pel op zich te nemen. GEBOREN: Alida M. dr. van J. Kor- bee en A. Nap; Monique dr. van C. v. d. Hoonaard en J. A. v. d. Meer ONDERTROUWD: H. J. L. v. d. 1 Holst en C. A. M. Ruigrok (Voorburg), M. v. d. Wolf Lisseen G. J. M. Zuid hoek; P. J. Turk en A. van der Horst; J. W. M. Slemerink en A. A. v. Bun schoten; J. P. M. Halvemaan (Leiden) en J. E. H. Kret; J. J. Verwey en M. Th. vanS chalk. GETROUWD J. G. Bakker en S. M. Goes; Th. J. W. Barentsen en M. C. Ross; P. L. V v d. Geest en P. H. den Haan; R. C. N. Groen en M. H. v. cl. Put; J. C. W. v. Egmond en M. M. van Rooyen. OVERLEDEN: Elisabeth van Oordt 91 jaar wed. van J. N. Voorhoeve; Geer- truida J. M. de Groot, geh. m. A. J. Beuk, 60 jaar. Catharina M. Hooger- vorst 50 jaar, geh. m. v. d. Ploeg. loor met 6-4 van Sparkler 2, dat aan Eg- bert van Bennekom twee keer winst toe stond en aan Hans Zandbergen en in valler Jacob de Jong een keer. ONDERTROUWD: H. P. P. Vermeu len en C. M. Captein; W. Sloos en A. P. van Es; A. Voets en C. J. van den Berg; A. Qualm en P. A. Rijkaart. GEHUWD: J. C. van Keulen en J. C. J. T. van 't Oever. ..Dat ging zo maar lopende weg", ver klaarde deze verdachte. „Ik liep langs de tankauto en gaf een schop". „Zo in de betekenis van: „maak dat je weg komt", veronderstelde de rechter en met die aanduiding was verdachte het wel eens. De vader ontkende te heb ben geslagen, de zoon gaf het feit wel toe. „Hy zei, dat het maar vijf minuten zou duren voordat hy weg zou gaan, maar het duurde wei 20 minuten", al dus een klacht. „Dat klopt, want de man moest wach ten totdal de politie arriveerde", wist de rechter. Nu had de zoon het wel zeer kwalijk gemaakt op verkeersgebied, niet minder dan 12 veroordelingen staan reeds op zyn strafblad. „Daar moet nu maar eens een eind aan komen," waarschuwde de Officier, die tegen vader en zoon ieder 100 boete vorderde. Wat de derde verdachte be trof. de Officier vond daar het straf- rechteiyke in de gebeurtenissen niet be wezen, zodat hy vrijspraak vorderde. De rechter veroordeelde vader en zoon kleine verloting op touw gezet ter be strijding van de (hoge) onkosten, die ge weldig goed liep, mede door de leuke pr\jzen met als hoofdprijs een konijn ir een versierde wieg, welke na de verlo ting een „thuiB" kreeg by de afd. Maar- sen. Om 12 uur liep het feest teu einde. De voorzitter van de afd. Bunnik Bloot de avond en bedankte Aarlanderveen voor het gastvrye onthaal en de fan tastische avond en nodigde Aarlander veen tevens uit voor eeu dansavond in Bunnik op zondag 24 november. ROELOFARENDSVEEN REIS- EN LOl'RDESFONDS Met 40 deelnemers startte het re en Lourdesfonds te Roelofarendsveen ln café v. Heemskerk, Langeweg 2. Het werd een spontane avond er werd gezel lig gekaart. De uitslag: 1 C. v.d. Hoorn 5529 punten, 2 Ria v. Es 5459, 3 J. v.d. Zwet 5457, 4 M. v.d. Vlist 5310. 5 N. v. Egmond 5302, 6 Th. v. Egmond 5301, 7 C. v.d. Zwet 5297, 8 mevr. Kouwen- hoven 5231, 9 mevr. Stam 5005. 10 H. Hogenboom 4901. Poedelprijs Joke Ver del 3620. A.R.-memorandum aan gemeentebestuur van Katwijk over woningbouwbeleid Het bestuur van de AR-kiesvereni- ging van Katwyk brengt in een memo randum aan het gemeentebestuur en kele punten naar voren met betrekking tot het toekomstige woningbouwbeleid. Deze punten behelzen: 1. De particuliere woningbouw zou meer kansen moeten krygen, wil men de „doorstroming" uit de goedkopere woningen bevorderen. 2. De woningbouwverenigingen zouden in de premie-sector meer mogelijk heden moeten kunnen scheppen, ter- wyi het aantal premie-woningen in zyn totaliteit zou moeten worden verhoogd. 8. De leefbaarheid van de nieuwe wy- ken moet veel meer aandacht heb ben. Gedacht wordt aan recreatie terreinen, parken, speelweiden, vy- vers, eenvoudige speelwerktulgen, etc. 4. wyk-polltie of hulp-politie uit de ge meentenaren zou beter hulp kunnen bieden bij de bestrijding van vanda lisme en het verpauperen van met name het oosteiyk gedeelte van de Hoornespolder. Burgemeester Smolders verrichtte prijsuitreiking ln de gemeente Alkeuiade heelt sinds twee jaren een afdeling \a Kon. Ned. Maatscliappy vooi Tuinbouw en Plantkunde. Onder auspiciën hier van zyn reeds diverse activiteiten tot ontwikkeling gekomen. Een hiervan is ook geweest de ln de afgelopen gehouden tulnkeuringen, waarvan dins dagavond in de kantine van de plaatse lijke bloemenveiling de pryswinnaars werden bekend gemaAkt. De avond werd ingeleid door de voorzitter van de Alkemade, de heer P. SarneeJ, die groot aantal leden en belangstellenden mocht verwelkomen, waaronder ook burgemeester P. M. F. Smolders keinade. Het doel van de tulnkeuringen, welke door de Kon. Maatschappij Is ge organiseerd, Is aldus de heer Sarneel, het animeren van de verzorging van de eigen tuin, dit om het aanzien meente en dorp te verfraaien. Voorts gaf spr. een uiteenzetting van de doelstellingen van de Kon. Mantschap- py en propageerde het lidmaatschap hiervan, hetwelk voor de leden vele voordelen inhoudt. Tenslotte deelde spr. nog mede. dat nog enkelen kunnen deelnemen Wereld-stedebouwdag vrijdag in Stadhuis Vrijdag 8 november is het Wereld- uu stedebouwdag 1968. Ter gelegenheid te houden cursus bloemschikken, daarvan hebben burgemeester en wet- Namens het bestuur van de afdeling houders van Leiden eeu informatief i bracht de heer A. R. Meima dank aan film- en diaprogramma van circa 60 dc commissie en jury van de gehouden minuten laten samenstellen. Dit zal tuinkeuringen. Volgend jaar hoopt men overdag aan leerlingen van de hoogste (n deze keuring ook het Kaagdorp te klassen van het Leidse voortgezet on- Sltan betrekkeu. Spr. was verheugd over •terwijs worden getoond, 's Avonds om de groei van de vereniging. Hy hoopte, zeven uur, acht uur en negen uur zal dat allen zullen meewerken om de om- programma voor belangstellenden geving steeds mooier te maken. Als lid uit de burgerij worden getoond. Men van de jury. welke de tuinkouringen an, uiteraard gratis, even vóór ge- had verricht, vertoonde de heer noemde aanvangstijden 's avonds te- Borst hierna dia's van deze tuinen, waai- rccht aan de Breestraatingang van het by hy deze van commentaar voor/og. Te- ,"ahu"' veni wm er gelegenheid om »«n de hand Het programma begint met de kleu renfilm „Bouwspelement" van de ci neast Hugenot van der Linden. Hierop aansluitend worden eveneens in dc Burgerzaal dia's over het plan Me ren wyk vertoond, waarbij uitleg wordt gegeven Na afloop kan men in de gang bij de raadszaal by tentoonge steld materiaal over de Mcrenwnk u° w „„a* kemade vragen stellen en eventueel nadere toelichting krygen. Vóór het verlaten van het stadhuis (via de ingang Stad huisplein) kan men een Merenwijk- krant meenemen. Het Initiatief voor het instellen van de Wereld-stedebouwdag is genomen door de Argentijnse stedebouwkundige Dells Paolera, die aldus hoopte dat eén dag per jaar in vele landen de belangstelling van de burgerij zou worden gericht op de stedebouw in de omvangrijkste betekenis van 't woord. Het Nederlands instituut voor ruimte lijke ordening en Volkshuisvesting, dat op zich heeft genomen dit initiatief in Nederland te propageren, heeft ver zocht drt jaar vooral de jongeren by de Wereld-stedebouwdag te betrekken. van deze vertoonde dia's In discussie te treden. Na de pauze verrichtte burgemeester P. M. F. Smolders de uitreiking van de pryzen. waarbij hy zich zeer waarderend uitliet over hetgeen hier in het belang van de verfraaiing van zyn gemeente tot stand werd gebracht. De eerste en ere prys i wisselbeker van de gemeente Al- was toegekend aan G. Wessel man. Westeinde 67D, Roelof arenasveen. De volgende eerste pryzen gingen naar J. Kreuze, Populierenstraat 74. Oude HOOGMADE Kaarten voor Invaliden Zaterdag 9 november organiseert de Invaliden- bond „St.-Lidwina" een grote kaart avond In hotel-café-rest. A. v.d. Ploeg to Hoogmade. De waardevolle pryzen zyn ruimschoots de moeite waard om de kruis- en klaverjassers ln de gele genheid te stellen een gezellige avond by te wonen. De opbrengst is voor het Reis- en Lourdesfonds van deze vere niging. De aanvang is 8 uur. Op aen goede opkomst wordt gerekend. Wetering; J. M. van Leeuwen, Vrouw Venneweg 31. Oud Ade; Coöp. Veiling „EMM", Roelofarendsveen; P. v. Noort, Spoorstraat 14. Roelofarendsveen; J. Ob- dam. Achterweg 2G. Nieuwe Wetering; G. P. Warmerdam, Koppoellaan 19, Rijp- wetering J. J. v. d. Lubbe, Vrouw Ven neweg 8, Oud Ade; G. Bakker, Lljster- besstraat 21, Roelofarendsveen. Tweede pryzen werden toegekend aan. P. Kerkvliet, Floraweg 73, Roelof arendsveen; H. J. van Emmerik, Geest- weg 5, Roelofarendsveen; mevrouw v. d. Geest-Koot, Vrouw Venneweg 34, Oud- Ade; Gebr. v. d. Zwet, Galgenkade 4 en 5, Roelofarendsveen A. Hoogenbooni, Floraweg 81, Roelofarendsveen; Kassier Ralffeisenbank, Rypwetering; C v. d. Berg, Kerkstraat 8b, Oude Wetering; A. Hoogenboom, Floraweg 85, Roelof arendsveen; J. van Ruiten, Floraweg S>1, Roelofarendsveen; J. Verhaar, Boekhor- sterweg 17, Oud Ade. Derde pryzen werden toegekend aan: J. W. Spruit, de Baan 15. Oude Wete ring fam. v. Eeden, de Baan 63. Oude Wetering; A. M. Hogenboom, Sotaweg 64, Roelofarendsveen; J. v. d. Wereld, Geestweg 14, Roelofarendsveen: j. G. v d. Meer, Galgenkade 12, Roelofarends veen; P. A. v. d. Geest. Vrouw Venne weg 39, Oud Ade; M. Nieuwint, Noord einde 242, Roelofarendsveen; J. C. van der Meer. Noorderhemweg 27, Roelof arendsveen; G. Elstgeest, Zuideind? 76. Roelofarendsveen; fam. J. C. Lycklama, Plet de Jongstruat 23. Roelofarendsveen. De waarde van de pryzen bestonden o.m. uit tulnhobby'a, planten, grote pakket ten bestrydlngsmiddelen, pakketten bloembollen etc. Tydens deze avond, welke in een gezellige en geanimeerde stemming werd gehouden, werden ook nog prachtige dia's ^vertoond van de on langs gehouden bloemententoonotelling ,.E.M.M.-'50". TER AAR K LA VERJASWED STRIJDEN De uitslag van de klaverjaswedslrijd van de nieuwbouwcommissie van de voetbalvereniging TAW is: M. Keuters 5217 punten, C. v.d Have» 5213, Th Hoogervorst 5115, B. de Wit 5078, C. Keyzer 5038, G. Keijzer 4992, A. v.d Vlugt 4949, J. Goedhart 4923. H. An- genent 4846. T Verkerk 4727. De poedel- prys kreeg D. v. Rossenberg met 3712 p. In de kantine van de voetbalvereni ging Altior werd ook een klaverjaawed- strijd gehouden. Uitslag: Th. v.d. Hoorn 7088 punten, D v.d. Vlugt 7043. L. Slof 6903. A. v. Lammeren Sr. 6849, A. van Tol 6807, G. Bader 6805, A. Verhaar 6779. C. D Bos 6746, A. Kok 6729, J. Touw 6696. Geboren: Mar jon d.v. A. Moraal en W. Aker, Cornelia J. M. d.v. A. Slof en J. A. M. Straver. Ondertrouwd: T A. Sluys 28 jr. en J. A. v.d. Hoorn 30 jr. J. L. Rodenburg 26 Jr. en M. M. Esveld 25 Jr. Huweiyk: C. G. A. Rijnsburger 31 jr en 5. Meer fantasie by de vormgeving plaatsing der woonruimten kan het „blokkendoos-effect" tegengaan. 6. De Inspraak van de burgery, alge meen gewenst, kan worden bevor derd door uit haar midden een soort overleg-orgaan te vormen, dat tijdig over bepaalde plannen wordt geïn formeerd. 7. De raadsfracties van de verschillende partyen moeten zich in eigen kring overtuigen van de daar levende sen en hun geestverwanten ir gelegenheid stellen met suggesties te komen. SASSENHEIM ADVENDO Voor het eerst na de grote vakantie heeft de Sport Ver. „Advendo" zyn on derlinge wedstryden gehouden. Deze keer was het voor drie groepen van de vereniging t.w.: meisjes van de 6e klas, meisjes 12-13 jaar en meisjes 14- 16 jaar. Op zaterdag 26 oktober jl. was het voor meisjes van de 6e klas o.l.v. mej. Ouwerkerk. Ongeveer 18 meisjes namen hieraan deel en ontvingen allen een diploma van deelname terwyi er aan de 3 besten een medaille werd uit gereikt, nl. aan: 1 Annemarie Robertz met 35.25 pt. 2 Cora v.d. Zwaan 33.50 pt. 3 Tineke Jansen 33.25 pt. Op zaterdag 2 november jl. traden de meisjes op van 12 en 13 jaar en 14-16 jaar o.l.v. de heer Hendrikse. Ook deze meisjes ont vingen een diploma (-f 33) en dedrle besten een medaille die door voorzitter C. J. den Elzen werd uitgereikt. De uit slag van meisjes 12-13 Jaar. was zeer verrassend. 1 Wil Baak met 31.70 pt. 2 Marjan Keyzer 30.60 pt. 3 Els Bader 31.70 pt. Uitslag meisjes 14-16 jaar: 1 Lies Vermeulen 31.65 pt. 2 Coby v.d. Zwaan 30.50, 3 Agaath v.d. Pijl 30.25 pt. Beide middagen waren zeer geslaagd hopeniyk zullen de wedstryden die nog volgen ook zo zijn, daar voor de andere groep van de verenigingen dit Jaar ook onderlinge wedstryden gehouden zullen worden. *e. Na rijp beraad is men gekomen tot In het leven roepen van een „Comité Bejaardenwerk". In «Ut comité hebben S leden zitting als „dagelyks bestuur' en wel voor elke parochie iemand die hiervan deel uitmaakt. Daarvoor den uit de genoemde besturen aange zocht en bereid gevonden de volgende personen: de heer N. J. Boekei, voorzit ter, namens de Engelparochie, NIc. Div- messtraat 56; mevr. A. M. Warmerdam v. d. Mey, Crevelin gonst raat 8, secreta resse, namens de Agathaparochie; mej. A. Beelen, pennlngmeesteresse, Oranjelaan 6, namens de Maria-paro- chie. Dit „dagelyks bestuur" heeft team medewerkers om zich weten te verzamelen, die ln verschillende woon wijken van Lisse als „contact-personen* zullen optreden. Het medewerkersteam wordt gevormd door de volgende perso nen: mevr. Martens, Irissenstraat 82; mevr. Oostveen, De Ruyterstraat 15; mevr. Willemse, Oranjelaan 114; mevr Verschure, Kievitstraat 44; mevr. Ver bout, Catharynelaan 1; mevr. vai Berg, Cath.laan 40; de heer Th. Ham, Lisserdyk 511; en mej. Froutwein, Bond straat 11 DE TAAK U moogt er als bejaarde zonder enige sdhroom gebruik van maken. Laat de drempelvrees varen en maak rustig gjebruik van de gelegenheid welke de medemens u bieden wil. Wendt u tot het Comité Bejaardenwerk, ook al be hoort men niet tot de R.K. gemeen schap. Wy wensen het Comité Bejaar denwerk zegenrijke arbeid toe met dit stuk sociale arbeid ten behoeve van de gemeenschap. LISSE Camera: Myn vriend, de duivel (14 jr.) I Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. fl Zondags: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Nacht vr. en zat. 23.30 uur: Les Abv. sses (18 jaar). Lldo: De 13de man (14 jaar), Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Een les in liefdeskunst (Het wonder der liefde) (18 jaar). Dagelyks 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Het is uiterst moeilijk om het bejaar denwerk precies te omschrijven, omdat 't begrip zéér veel omvattend is. Het mité is ln staat met hulp van wle"n uit de maatschappy, die de bejaarden eer warm hart toedragen, „leven aan hur jaren" toe te doen. Wanneer men als medemens daar voor oog heeft, dan is het of alle mo- gelykheden zich zó maar opstapelen. We noemden reeds het probleem van de eenzaamheid. Wat kan al niet ge daan worden om de bejaarden, die langzamerhand uit het gemeenschaps leven dreigen weg te glijden en zich, misschien onbewust, terugtrekken, weer in de gemeenschap te betrekken. Een eenvoudig bezoekje is reeds een bejaardendienst; het verrichten kleine diensten als het vervoer per auto wanneer een bejaarde eens graag een familielid zou willen bezoeken of noodzakelijk om andere redenen voer nodig heeft; het invullen van biljet of formulier waarmede de be jaarde geen weg weet; zorgen dat byv. de vuilnisemmer aan de straat komt te staan; huishoudelyke hulp verlenen; een boodschap doen, enz. enz. Het teveel om hier alle mogelykheden op te noemen, waardoor men in deze dienstverlenende sector werkzaam kan zyn. „DREMPELVREES" ,,Zou ik dat wel kunnen vragen en wat zal het kosten", dit zijn vragen die de bejaarden vaak weerhouden om hulp te vragen, maar een duidelijk antwoord hierop is: vraag gerust! Men helpt u graag en het kost niets! Het Comité Bejaardenwerk wil hierin veel mogelijk tegemoet treden en zorgt ervoor, dat alle bejaarden een adres kaart in plastic etui thuis krijgen, waarop het adres en het telefoonnum mer van de dichtstbijwonende contact dame of contact-heer woont. De be jaarden mogen zich ervan verzekerd houden, dat het „Comité Bejaarden werk" met het team van medewerkers voor hen gereed staat om op allerlei ieren een dienst te bewijzen en deze „dienst" is heus geen „gunst". ALPHEN AAN DEN RIJN INBRAAK IN GARAGE I» de afgelopen nacht is ingebroken in de Bervo-garage aan de Nieuwesloot te Alphen a. d. Ryn. Men verschafte zich toegang door een ruitje in de autowas serette in te drukken en vervolgens de deur te openen. De kantoordeur werd finaal stukgetrapt. Hierbij is de dader vermoedelijk gewond geraakt, want door het kantoor liepen etteiyke bloed sporen. De ln het kantoor aanwezige EHBO-kist werd aangesproken, want men had verband dringend nodig. Op de verdere tocht van de onbekende» n werd uit een geldkistje ongeveer 200 gulden ontvreemd. Ook vergat men niet een aantal colaflesjes leeg te drinken. De politie heeft een onderzoek ingesteld. VOORSCHOTEN Als „feestganger" achter het stuur „Zyn gedragingen leken op die van een feestganger," aldus het oordeel van iemand, die de verrichtingen van een 24-jarige banketbakker in de Koningin Julianalaau had aanschouwd en die kennelijk het begrip ..feestganger" ver bond met „intoxicatie." waaromtrent officier van justitie en verdediger van de banketbakker het wel eens waren. In het nachtelijk uur van 3 mei reed de banketbakker na cafébezoek in Leidschendam huiswaarts. Hij kwam niet zyn auto niet verder dan een wat lastige bocht in genoemde laan. omdat hij daar uit de bocht vloog en tegen een lantaarnpaal botste, waarbij de auto stevig werd beschadigd. De officier zag geen reden in dit ge val een andere straf te eisen dan de gebruikelijke, nl. twee weken gevan genisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid met aftrek van de tijd waarin het rijbewijs is ingenomen. Daar ging de rechter mee akkoord, het vonnis luidde confom de eis, maar de rijbevoegdheid werd gedurende 15 maanden ontzegd, waarvan 6 maanden voorwaardelijk, met aftrek van de tyd waarin het rijbewijs reeds is mgeno- Voor bloembollen- en bloemkwekers worden speciale voorlichtingsbyeenkom- sten georganiseerd over het per 1 Janu ari a.s. ln te voeren systeem Belasting Toegevoegde Waarde. De voorlichting wordt verzorgd door deskundigen van de samenwerkende boekhoudbureaus van de CBTB, de Holl. Mij. van Land bouw en de LTB. De te houden voorlichtingsbyeenkom- sten, welke voor iedere bloembollen- of bloemenkweker vry toegankelijk zijn, vinden o.m. plaats: ln de Bollenstreek, op dinsdagavond 12 november a.s. in hotel-restaurant „De Nachtegaal" te Lisse. Aanvang 19.30 uur; en. op don derdagavond 14 november a.s. ln hotel restaurant v. d. Geest te Noordwyker- hout. Aanvang 19.30 uur. Deze byeenkomsten gaan uit van de regionale besturen van de CBTB, Holl. Mij. van Landbouw en KVOB. De eerste jury-byeenkomst voor de actie Kassa-Toto, georganiseerd door de gezameniyke Bottelaars van Coca-Cola, is voor mevrouw M. J. v. Dommelen- Liefrink, Trompstraat 50 in Rynsburg by'zonder succesvol geweest, zy legde beslag op een der tien wekeiyks uit te keren derde pryzen, bestaande uit 250,-. SCHAKEN Uitslagen van de gisteravond voor de borden competitie gespeelde partyen. Jac. P. Noort-Teun Meijrink 0-1, A. Ra- venbergen-Henk de Mooy 0-1, W. Scho- neveld-J. Hogewonlng 0-1, Henk Tyster- man-Joh. Schoneveld x-x, M. J. Goudri- i-Adrie de Mooy 1-0, G. Slingerland- Studio: Don 't look back (Bob Dylani (Alle leeftydeni Dagelyks; 5.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Peyton Place (18 Jaar; Dagelyks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 eo 8.00 uur. In de dinsdagavond gehouden verga dering van de Pluimvee- en Konijnen fokkersvereniging „Lisse en Omstre ken" heeft men het overlijden van het ere-lid prof. dr. E. van Slogteren her dacht. Voorts had voorzitter N. J. Dol de aangename taak te vervullen om de heer A. de Wit bij besluit van de algemene ledenvergadering tot ere-lid te benoemen. Hij heeft zich bijzonder verdienstelijk gemaakt in het vereni gingsleven door het organiseren van vele tentoonstellingen. De woorden van de voorzitter werden met een har telijk applaus onderstreept en de heer De Wit dankte voor deze onderschei ding welke hem tot een eer was. Breedvoerig werd gesproken over de in januari te houden tentoonstelling. Door de tentoonstellingscommissie werd een kosten-begroting voorgesteld welke aangenomen werd. Reeds nu zijn 170 ere-prijzen beschikbaar gesteld. Met de aanwezigen werd een systeem voor de pry zentoekenning doorgenomen. Be sloten werd om ook voor de inzendin gen van sier-eenden en Cavia's een waardevolle prys toe te kennen. De voorzitter deed een beroep op alle aan wezigen om onder de dierenfokkers uit alle plaatsen veel propaganda te maken voor de tentoonstelling. PHILATELICA VERGADERDE De afd. Bollensrteek van de Inter nationa le Postzegelverzamelaarsvereni- ging „Philatelica" hield dinsdagavond in de Witte Zwaan een ledenvergade ring. Door voorzitter C- A. Gehrels werd de begroting voor 1969 aan de orde gesteld. Deze begroting vermeldt in ontvangsten en uitgaven een bedrag van 6800.- De aanwezigen konden zich met deze financiële opzet ver enigen. Omtrent de activiteiten in deze win- tercampagne werd medegedeeld, dai op zaterdag 30 november a.s. (dus niet 20 november) een postzegelruildag wordt gehouden in de Witte Zwaan van 10 tot 5 uur. Voorts wordt op 3 december een St.-Nicolaasavond ge houden in postzegelsfeer op zaterdag 28 december een tweede postzegelruil- dag van 10-5 uur in de Witte Zwaan, gevolgd door de feestelijke jaarverga dering op maandag 30 december in de Witte Zwaan. Als verdere data werden opgegeven: 21 januari. 13 februari; ruildag 1 maart, 1 april, 6 mei en Besloten werd om in september 1969 een Jubileum-tentoonstelling te orga niseren waarvoor een speciale tentoon stellingscommissie werd benoemd. In gaat de afd. Bollenstreek name lijk het derde lustrum vieren. De avond werd verder gevuld met een 'eiling van mooie kavels, waarna ruim schoots gelegenheid werd gegeven tot het ruilen van zegels. BEZINNINGSAVOND L.T.V- Dinsdagavond werd door de afd. Lis- se-Engel van de Land- en Tuinbouw Vrouwenorganisatie (L.T.V. een druk bezochte vergadering gehouden in „Morgenzon" in De Engel. De presi dente mevrouw Van Ruiten-Elstgeest mocht ook een aantal mannen als gasten welkom heten. In haar ope ningswoord deelde zij mede, dat de afdeling een naaicursus gaat organi seren van 6 ochtenden, óók toegan kelijk voor niet-leden der afdeling. Men kan zich hiervor spoedig opgeven bij de secretaresse mevr. Heemskerk. Vervolgens werd het woord gegeven aan de Geestelijke Bondsadviseur van de L.T.B. en L.T.V-, kapelaan Hansen, uit Amsterdam. Deze sprak over het onderwerp: „Christen zijn in deze tijd". Lisse wil subsidie geven aan Leidse K 0 De stichting „Leidse Volksuniversi teit K en O", te Leiden, heeft verzocht 1968 een subsidie van fl.— per in Lisse wonend lid te willen toe kennen. Het aantal uit deze gemeente afkomstige leden bedroeg op 1 april '68: 97. Rex: Hammerhead, de meedogenlozt (18 jaar). Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nacht vr. en zat. 23.30: De Prooi (is jaar). KORRELTJE Zonder woorden. RIJNSBURG, 5 november. Rloeme.. Anjers: Witte Sim 8-21, Rode Sim 9-22, Rose Sim 6-17, Crowly Sim 7-18 Dusty Sim 8-21, Arthur Sim 6-17, Gj! Sim 7-18, Espérance 13-27, Selecta Sim 10-22, William Sim 8-21, Harvest Moon 10-24, Clear Yellow 10-25 alles p. stuk Freesia: Golden Yellow 40-140, White Swan 100-225, Stockholm 40-125 alles p. bos. Rozen: Baccara 15-50, Carol 6- 14, Garnette 6-15, Zorina 8-20 alles pei stuk. Chrysanten groot: Bornholm 15 27. Diplomaat 20-38. Clingedael 20-4) Wit 35-51 alles p. stuk, Chrysanten tro? Lyona 85-120, Indianapolis 100-135 White Spider 200-270, Star Stream 140 170, Golden Christal 200-240, Sylil 100 125, Popcorn 100-115, Jacob Maris 125 150, Golden Seal 100-125, Golden Glin: 90-115. Bornholm 100-135, Harald 1U 135, Roodkapje 135-150, Oranje Wonde 170-190 alles p. bos, div. Snijbloemen Anthurium 45-210, Gerbera 15-55, Lelin tak, 50-200, id. kelk 20-42, Euphorbüj 25-125 alles p. stuk, Irissen 100-1 Eikeblad 20-45 p. bos. ROELOFARENDSVEEN, 5 nov. Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 20- 36, Sim Rood 24-34, Sim Wit 14-20, Sim Keefer 26-31, Sim Arthur 22-25, Espé rance 27-31, Nerine 12-66, Rozen: Gar- nete en Carol 11-17, Zorina 22-28, Se venteen 15-19, Nordia 25-31, Carla 41- 43, Motrea 26, Coral Princess 21-26, Spanish Sun 22-27. Geplozen Chrysan ten: Kaufmann, Red Rolinda, Orchid Beauty 19-25, Saskia 28-33, Luida 29. Mirjam 31-32, First LRdy 22-28, Tros- chrysanten: Popcorn 56-87, Luyona 63- 70, Bonnie Jean 57-76, Bornholm 48-80. Roodkapje 1.02-1.23, Hurricane 53-60 Sybil 74-95, Superform 52-62, Indiana polis 70-1.04, Harold 9-93, Rose Bella 751.00, Golden Glint 64-81. Criterion 1.14-1.39, Portrait 95-1.00, Escorte 60- 66. Joke 57-66, White Spidor 1.85. Troa gemengd 1.J1-1.25, Eikenblad 55-60, Iris- sen 1.85-2.45, Freesia's 60-1.20, Orni- thogalum 38-50 p. bos. - I leend van f2.25 per uit deze gemeenti aar geen afzonderiyke afdeling is - afkomstig lid. Het provinciaal subaidlt is gebaseerd op het aantal niet in Lei den woonachtige leden èn het gemiddel de tekort op de algemene kosten. D« algemene kosten hebben betrekking op het Instandhouden van het centraal bu- dat de activiteiten van de stich ting ook voor de leden van de buiten gemeenten organiseert. Provinciale Sta ten zyn er bij hun subsidieregeling min eer van uitgegaan, dat ook de bul- ten-gemeenten een subsidie verlenen. Gezien de doelstelling van de stich ting en het aantal leden uit deze ge meente (97) is het verlenen van het gevraagde subsidie van fl.per lid gerechtvaardigd, zodat b. en w. voor stellen het gevraagde subsidie ingaande 1968 te verlenen. VOORZITTER VAN „St. MATTHIAS" TE WARMOND NA 45 JAAR AFGETREDEN Tli. R. de Vroomen benoemd tot ere-voorzitter i«te agendapun ten van de algemene jaarvergadering van de Muziek- en Toneelvereniging „SL-Matthlas" was het aftreden Peter Doesburg wint ^remgu.g gewast en ran., rn. Roland v.d Mei1 I l94fl tot. heden ®0n\451 leidende functie in de hem te danken, dat ooral de harmonie, ook ver huiten War mond, op muzikaal gebied zo'n uitste kende naam beeft. Jeugdacliaki in Henk Oudshoorn, Roland v.d! Mey verliest van Albrecht v. Egmond, Mar- i !J .d. Mey verliest van jln v. Zuilen.vere°25f ^7 Cokkie Kralt wint van Wim de Leeuw. Jac. de Mooy wint van Cees Bos en van de twee broers Mart en Henk v.d. Eijkel eerstgenoemde de verliezer. WOUBRUGGE KLAVERJASSEN ln de kantine van de voetbalvereni ging werd dinsdagavond de veertien daagse klaverjaswedstryd gespeeld. De uitslag werd: 1 J. v.d. Horst 5857 p. 2 mevr. Boer 5458, 3 G. Klarenbeek 5230, 4 N. Brunt 5165, 5 A. Roosemalen 5128, 8 H. Haak 5065. 7 mevr. Koetsier 4892. Volgende wedstrijd op 19 november. zyn steun op elk gebied, dus ook mate rieel, heeft er veel toe bygedragen dat de vereniging thans op een gezonde ba sis stoelt en een grote voldoening zal het voor hem zyn geweest dat onder zyn leiding de vereniging zyn gouden bestaan heeft mogen vieren. Op voorstel van de vice-voorzitter besloten de leden, onder groot applaus de heer De Vroomen te benoemen tot ere-voorzitter van de ver eniging. De heer De Vroomen toonde sieh seer getroffen door de vele vriende- ïyke woorden tot hem gericht voor de toegekende onderscheiding, die h(j op hoge prys stelde. Hy bracht een byzon- der woord van dank aan zyn mede-be stuursleden voor de grote steun en mede werking, die hij steeds van hen heeft mogen ondervinden en zyn wens, dat de vereniging nog tot in lengte van jaren in groei en bloei zou mogen toenemen. De aftredende secretaris, de heer J. L Weyers, werd met algemene stemmen herkozen terwijl ais nieuwe bestuurs leden werden gekozen mej. J. Stkking en de heren L. J. van Noort. Als leden der kascommissie werden benoemd de he- heren Heykoop, P. J. de Vetten e Duynhoven. Hierna werden 36 rente- vrye obligatienummers uitgeloot en wel de nummers: 108, 112, 114, 117, 121, 158, 164, 174, 175, 177, 186, 189, 218, 226, 233, 267, 334, 335, 338, 339, 344, 349. 363. 367, 368, 382. 385, 386, 4, 22, 32. 60. 77, 91, 97 en 98. Gevraagd werd de verengilng me de publiciteit te brengen hetgeen medt zou kunnen gebeuren door gebruikma king van het maandblad „Contact". Ge discussieerd werd over de verhoudinn tussen de afdelingen harmonie en toneel welke verhouding wel enige verbetering behoeft. Nadat de vice-voorzltter had mede gedeeld dat binnenkort zal worden over gegaan tot benoeming van een nieuw* voorzitter werd de seer geanimeerde bij eenkomst gesloten.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4