LIETHORP HOOPT OP STEUN VAN GEMEENTE EN INDUSTRIE Wrakkenbestuurders krijgen flinke rekening gepresenteerd Verlies van LZC geen verrassing; wel té groot Kunstzinnige uitvoering van Mozarts Requiem UITSLAGEN Goudse Voetbalbond MARKTEN DINSDAG 5 NOVEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Leiden heeft baat bij bouw van manege in Leiderdorp De vorig jaar opgerichte Leiderdorpse Ruiter Vereni ging ,,Liethorp" geen commerciële onderneming, maar een vereniging, die zoals in haar statuten staat: zich ten doel stelt de ruitersport te bevorderen en meer algemeen te maken zit diep in de moeilijk heden. De nood-buitenmanège op een terrein aan de Laan van Ouderzorg, welk terrein „Liethorp" van de gemeente Leiderdorp heeft toegewezen gekregen, is één grote modderpoel. De paarden en pony's, die iedere zaterdag ten behoeve van de vele voor namelijk jonge Leiderdorpers met trailers uit Ab coude worden aangevoerd, zakken met hun benen diep in de brij weg. „Dat is 'n onhoudbare toestand", zegt de heer A. de Vries, voorzitter van Liethorp. ,,Nu rijden we op een nabijgelegen dijk, maar dat is natuurlijk geen manege en totaal ongeschikt. Om onze huidige nood-buiten manege te laten draineren is een bedrag van circa 5000 gulden gemoeid en dat is er eenvoudig weg niet. In het ene jaar, dat'we nu draaien, hebben particulie ren al geheel belangeloos 10.000 gulden in de vereni ging geïnvesteerd. Op dat stuk grond aan de Laan van Ouderzorg hebben we een manege en een uit een oude directie-keet gemaakte kantine gezet. Voor dat we daar echter terecht konden, gingen we we kelijks met onze jongens en meisjes naar maneges in de omgeving. Dat alles bij elkaar kostte hopen geld". Manege in „de Bloemen"? Over een paar jaar kan de niiter- sportverenigjng „Liethorp" ontleend aan de oude naam van Leiderdorp, dorp aan de Leithe uit de zorgen zyn, want in het in Leiderdorp geprojecteer de sportpark „Bloemert" is een bin nen- en buiten manege gepland met in totaal 3 km ruiterpad. Gepland maar of dat ooit een realiteit wordt, is de Maag, want 't is niet aannemelijk, dat Uiderdorp over men rekent voorlo- pl» 4 of 5 jaar twee ton voor de bauw van zo'n manege kan uittrekken. Dat staat voorzitter De Vries en be stuurslid J. Werter goed voor ogen. De heer Werter: Het mooiste zou daarom zijn als de gemeente Leider dorp ons een kleine ton beschikbaar stelt of desnoods voor een ton garant wil staan bij een lening. Wij zien kans om minder dan de helft dan de ge meente Leiderdorp eventueel gaat uit trekken, een manege te bouwen, die aan ille eisen voldoet. Taak Gewestraad Maar ook dat kan de gemeente Lei derdorp natuurlijk moeilijk opbrengen, daarom zie ik hier een taak weggelegd de Gewestraad of in kleiner ver band: intergemeentelijke samenwerking tussen Leiden en Leiderdorp om samen te komen tot de bouw van een manege. Speciaal Leiden, omdat de helft, of nog neer dan de helft, van het aantal leden /an Liethorp bestaat uit Leidenaars. In Leiden rijden vrij veel mensen paard. Zij zijn echter aangewezen op puur commerciële maneges in de om- van Leiden: Voorschoten, War mond, Wassenaar, Noordwijk en ga zo r door. Er bestaat 'n behoefte aan maneges. Er gaan steeds meer mensen paardrijden. Leiden heeft zelf ook wel en manege: de Universiteits Manege, naai* die moet binnenkort verdwijnen. Ons bezwaar tegen die commerciële maneges is, dat men er voor veel geld kan paardrijden, maar ook niets meer. Ons ideaal is, aan onze leden en dan vooral aan de jeugdige leden in hun vrije tijd o.a. de verzorging van de paar- en pony's over te laten. Dat is een prachtige bezigheid. Karakteomrmend. Niemand heeft verwacht dat het de s.v. Leidsche Zwemclub zou lukken te vinnen van Neptunus Arnhem, en de nederlaag in de zesde ronde van de be kercompetitie was dan ook bepaald geen verrassing. Wel kwam de grootte de score tot te grote hoogte: 14-4. Debet hieraan was in hoofdzaak het feit, dat de sterke achterhoedespelers Roland Koedooder, Joop Kuiper en Klaas Parrel niet aanwezig waren. De jeugd spelers, welke voor hen in de plaats kwamen, waren natuurlijk niet opgewas- i tegen de sterke Arnhemse aanval- Neptunus was vanaf de eerste secon de oppermachtig, en misschien was de Leidse score vanuit dat oogpunt beke ken nog aan de behoorlijk hoge kant. In de eerste periode, welke eindigde met een 3-1 stand, scoorde Nico van Sittert voor LZC. Hij deed dat op zyn eigen manier, welke waarschijnlyk door nie mand te imiteren is, zodat de keeper geen tyd kreeg in te grypen. Ook de tweede speeltijd leverde een 3-1 score op. Ditmaal was het de steeds beter spelende Hans Versluis die zich vrij wist te zwemmen. Na een 4-0 stand van de derde periode leverde de laatste speel tijd nog twee Leidse treffers op. Een fout in de achterhoede van Neptunus bracht de bal bij Van Sittert, die met een merkwaardige doortikbal doelpunt te, terwyi ook Hans Versluis aan een tweede treffer toekwam. Deze maal ge beurde dat uit een zwemrush over het halve veld. Vragen uit de raad In 1962 bij de behandeling van de begroting 1963 heeft het raadslid Lijten (KVP) by het college van b. en w. ge vraagd of in Leiden voor de hippische sport geen ruimte kon worden gescha pen. In de memorie van antwoord, zei het college geen mogelijkheid te zien binnen de gemeentegrenzen ruimte voor :n manege te scheppen. Leiden heeft er dus geen ruimte voor. Leiderdorp heeft er grond voor gereser veerd, maar heeft tegen die tijd waar schijnlijk. geen geld. Leiden ook niet, - samen kunnen ze de kosten mis schien wel opbrengen. Dat zou natuur lijk prachtig zijn." Het bestuur van „Liethorp" begrijpt, dat dit alles niet op korte termijn kan worden verwezenlijkt en is blij met de tot nog toe morele steun, die ze van de gemeente Leiderdorp heeft ontvangen, r toch wil ze voor de sterk groeien- ereniging met nu al een kleine 150 leden zo spoedig mogelijk een geschikte ruimte vinden om de hun ge liefde paardensport te beoefenen. Het voormalige pony-centrum „De Hoefslag" aan de Hoogmadeseweg vorig jaar door het faillissement van eigenaar werd opgeheven staat nu een jaar leeg. De huidige eigenaar wil de manege niet aan „Liethorp" ver huren. Wel verkopen, maar de vereni ging kan de prijs (pl.m. f160.000, niet opbrengen. Donaties industrie „Mits", zegt voorzitter De Vries, „de industrie bijspringt. We hebben met ver- schillende industrieën al contact gehad flinke donaties ontvangen. Als zij ons financieel steunen, dan kunnen wij hun werknemers voor een aantrekkelyk be drag laten paardrijden en dat is toch nog altyd ons voornaamste doel: de rui tersport binnen ieders, maar dan ook ieders bereik te brengen. Niet alleen de beter gesitueerde moet kunnen paard rijden, maar ook de gewone man." Militaire mutaties bij landmacht Bij de generale staf van de Kon. Landmacht in Den Haag is majoor H. G. Prins uit Alkemade benoemd tot lui tenant-kolonel; tot tijdelijk lt.-kolonel is benoemd maj. J. J. M. Antoniëtti uit Leidschendam. Bij het dienstvak van de intendance is maj. M. C. J. Hartvelt uit Voorschoten tot lt.-kol. benoemd; bij de geneeskundige troepen maj. W. P. Spigt, Leidschendam. Tot majoor bij de technische staf werd benoemd kapitein ir. J. C. M. Hendriks te Leidschendam; tot majoor bij de in fanterie: H. J. v. d. Graaf, Leidschen dam; J. Tjassens, Oegstgeest. Bij de artillerie, verbindingsdienst en technische dienst werden resp. tot ma joor benoemd: N. G. v. Veen, Hazers- woude, en H. W. Huigen te Leiderdorp. Bij de speciale diensten van de inten dance werden tot majoor benoemd: F. F. H. J. v. d. Reijden en J. Wilmink, beiden te Leiden; bij de speciale dien sten der aan- en af voert roepen: E. W. v. Oosterom te Leiderdorp en J. C. van Diggelen te Voorschoten, en bij de ar tillerie C. Boekei te Oegstgeest. Diploma-uitreiking doktersassistente Voor de vyfde maal werd in Leiden het examen Doktersassistente (op 26 okt. en 2 nov.) afgenomen onder toe zicht van de Kon. Ned. Maatschappy tot bevordering der Geneeskunst en voo tweede maal ook onder toezicht van Ryksgecommltteerde. Alle kandidaten waren opgeleid door de Leidsche On derwijsinstellingen. De examens vonden plaats in de gebouwen en laboratoria van de LOI, Oosterkerkstraat. Er slaagden 124 kandidaten, o.a.: mej. C. M. P. Aalders, Leiden; mej. D. E. G. M. Blom, Sassenheim; mej. H. A. Boog- ans, Leiden; mej. C. P. Bijl. Wasse- iar; mej. J. S. Dikkerboom, Alphen d. Ryn; mej. A. E. Doornink, Leiden; mej. E. C. Gordyn, Wassenaar; mej. M. Hardenbroek Ammerstol, Lelden; mej. L. M. Horz, Oegstgeest; mej. C. J. R. v. Lierop, Voorschoten; mej. J. C. Miedema, Leiden; mej. Y. v. Ommen, Alphen a.d. Rijn; mej. G. E. Oxener, Wassenaar; mej. A. E. J. Raaff, Oegst geest; mej. T. J. Reijneveld, Nieuw- veen; mej. A. Rührwiem, Lelden; mej. J. Schroten, Leiden; mej. M. J. Th. Slingerland, Sassenheim; mej. A. J. Va der, Oegstgeest; mevr. P. M. v.d. Vel- den-Klaverkamp, Alphen a. d. Rijn; mej. C. Verboon, Voorschoten; mej. J. Ver boon, Katwijk a. Zee; mej. C. Verloop, Noordwijk; mej. F. J. Volbeda, Leiden; mej. W. Wind, Alphen a.d. Ryn. Er werden 38 kandidaten afgewezen, terwijl het examen van 3 kandidaten wordt voortggezet. RIJPWETERING OPENINO LEESBIBLIOTHEEK Morgenavond (woensdag) om 8 uur wordt de nieuwe leebibliotheek „De Op komst" door parochie-pastoor E. van Diepen officiël geopend. De bibliotheek is gevestigd in de kleine vergaderka mer van het Dorpshuis. Om alle misverstand te voorkomen, wordt er op gewezen, dat deze officiële openingsavond uitsluitend voor genodig den is. Voor het leesgrage publiek is de bibliotheek opengesteld a.s. donderdag, 7 nov. van 2 tot 4 uur 's middags en van 7 tot 10 uur 's avonds. Voorts voor lopig iedere donderdag op dezelfde tij den. Afscheid A. Dirkse bij „De Leidse Courant" na 52 jaar trouwe dienst De heer A. Dirkse, chef van de stype- De heer Dirkse heeft als voorzitter afdeling van „De Leidse Courant", heeft gistermiddag afscheid genomen van bedryf, waaraan hy gedurende 52 jaar zyn beste krachten had gegeven. By viering van zyn gouden jubileum, tw< jaar geleden, was reeds gebleken, hoe de persoon en het werk van de heer Dirkse ln het bedryf hogeiyk gewaar deerd werden. Deze waardering kwam opnieuw tot uiting by zyn afscheid, dat plaats had ln de commissaris-kamer ln aanwezigheid van de voltallige directie, de hoofdredacteur en vertegenwoordi gers vnn de verschillende bcdryfstak- ken. Namens de directie hield de heer J. F. J. M. Koens een toespraak, waarin hy zeide, dat het vertrek van de heer Dirkse voor het bedryf een groot lies was, op de eerste plaats wegens zijn taakvervulling, maar ook om steun tot vorming en behoud van g interne verhoudingen in de Leidse tiging van Westerpers N.V. LEIDERDORP Vechtlustige jongelui aangehouden Zondagavond jl. om 19.00 uur stopte een auto met vier inzittenden op de Splinterlaan te Leiderdorp bij een drie tal jongelui, die op weg waren naar d< De inzitenden, resp. de 18-jarige B. v. d. H. en de 16-jarige A. H. S. uit Zoe- terwoude en de 20-jarige L. V. en de 18-jarige L. Ch. C. V. uit Leiden, stap ten uit de wagen en vielen de Jongelui zonder aanleiding aan. De jongemannen, t.w. H. C. Pundt, N. van Remundt en P. Schools uit Lei derdorp werden mishandeld en kregen daarby gescheurde kleren. Klaarblqkelljk vonden de aggressleve autorijders dat niet voldoende, want in Zoeterwoude werden een half uur later weer drie jongelui aangevallen, resp. de 20-jarlge cafébezoeker A. de B. uit Ha- zerswoude en even later de 17-jarige M. L. J. K. en diens vriend, de dienst plichtig soldaat P.M. de G. Beide laat- sten waren eveneens uit Hazerswoude afkomstig. De politie te Leiderdorp wist giste ren de vier aanvallers aan te houden. Concert in St. Victor te Noordwijkerlwut De St. Victorkerk te Noordwijkerhout is beschikbaar gesteld vo'or de uitvoe ring van concerten en andere culturele manifestaties. Gisteren werd onder aus piciën van de Culturele Kring „Bollen streek" een concert in de kerk gegeven, het eerste in de serie. Het concert begon met een werk van Joeef Haydn voor orgel en strijkorkest. Organist was Jan Jansen. We weten niet waar het Adema-orgel van deze kerk vandaan is gekomen. Het moet dateren uit de vroege Adema-periode en is met enige stemmen uitgebreid, waar onder de helaas te dominerende misture. Daarbij wijkt de stemming belangrijk af van de orkest-A als basis, waarmee het orkest wel enige hinder ondervond. In ieder geval verliep het eerste deel niet geheel bevredigend, ook al niet door accoustisch hinderlijke nagalm. Het tweede en derde deel gaf groter bevre diging en hadden organist en orkest elkander muzikaal gevonden. Hierna hoorden wy i en kunstzinnige uitvoering van de Re quiem van Mozart. Er is veel geheim zinnigs over deze mis gezegd, ove bestemming en over de compositie, die slechts volledig het Requiem en Kyrie van Mozarts hand zou bevatten. Een leerling, maar dan een zeer begaafde, ene Sussmayer, heeft de rest voltooid. Maar dat zyn problemen voor de musi cologen. In ieder geval is deze mis een verrukkeiyk stuk muziek geworden en Maarten Kooy heeft met zyn „Neder landse Cantory" en Jeugdkoor er een prachtige uitvoering van gegeven. Mooie klankverhouding tussen de stem men; goed genomen tempi en geen ster ren op het podium voor de soli, maar leden van het jeugdkoor en van de can tor Ij. Wat een gave meisjes- en verruk kelijke jongensstemmen, aangevuld door enige geschaalde mannenstemmen. Dit is o.i. de enige manier waarop een mij moet worden uitgevoerd. Door zijn lei ding van koor en orkest heeft Maarten Kooy dit waargemaakt. THEO TEN HOOVEN. VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER „Er rijden in Nederland nog zeer vele auto's rond, die in een dermate slechte staat ver keren, dat zij een groot gevaar op de weg betekenen. Het is dan ook welhaast onbegrijpe lijk, dat men met dergelijke vehikels, vaak zelfs zonder rijbewijs en WA-verzekering de weg op durft te gaan". Aldus uitte gisteren de officier van justitie,' mr. Tli. de Wit, in de zaak, die diende tegen een JiO-jaiige grondwerker uit Leiden, zijn misnoegen over het feit, dat verdachte destijds rondreed met ven auto, die tal rijke essentiële gebreken had en nog wel zonder enige rij bevoegdheid en WA-verzeke- De grondwerker was één van de opmerkelijk vele ver dachten, die gisteren voor de plaatsvervangend kantonrech ter, mr. J. C. de Vroom terecht stonden, omdat zij al dan niet in het bezit van een rij bewijs of wettelijke verplichte verzekering zijnde, met een „wrak op wielen" het wegver keer in een niet denkbeeldig gevaar hadden gebracht. Zo ook dus de grondwerker. Hy voerde tot zijn verdediging aan: „Ik kocht die auto zuiver voor de sloop en was er net mee op weg naar huis toen ik werd aangehouden". „Wel erg toevallig", reageerde de plv. kantonrechter prompt. „Het was toch echt waar", verze kerde verdachte hem met na druk. De officier hechtte eveneens weinig geloof aan verdachtes bewering en kwam tot deelcon clusie, dat ook deze verdachte een ontstellend gebrek aan ver antwoordelijkheidsgevoel aan de dag had gelegd. Na bovenvermelde opmerking te hebben gelanceerd, eiste hy voor het rijden met een „ve hikel" een totale geldboete van 220, subs 44 dagen, en ter correctie van het rijden zon der i-ybewijs en W.A.-verzeke ring twee geldboeten van res- pectieveiyk 100 en 100 subs 40 dagen alsmede een voor waardelijke hechtenisstraf de tyd proeftyd v« Verdachte clementie vegens 2 weken met een n 2 jaar. bepleitte uiterste ■n wel, omdat hij :kte in financiële moeilijkheden verkeerde. De plv. Kantonrechter wilde hem daarom wel iets tegemoet komen en vonniste met een to tale boete van 335,subs 67 dagen. De geëiste voorwaarde- ïyke hechtenisstraf liet hij dit maal nog achterwege en stelde hiervoor „een ernstige waar schuwing" in de plaats. Even halen Geen rijbewijs en WA-ver- zekerlng alsmede „het wrak op wielen", waarmede een 24- jarige lasser uit Leiden in de avond van de 2de mei j.l. door de' politie werd aangehouden, leverden hem in totaal 5 pro cessen-verbaal op. „Ik reed er pas twee dagen mee en kocht hem met de be doeling 'm geheel en al op te knappen", aldus probeerde de lasser „een verzachtende om standigheid" aan het rechts college te siyten. Hy had In middels zijn rijbewys gekregen en vond dit ook een punt in zijn voordeel. Toen de plv. kan tonrechter hem vroeg het pas verworven rijbewijs te tonen, kon verdachte dat niet. Hy had het thuis laten liggen, maar kon het wel even gaan halen. De plv. kantonrechter stemde hierin toe, schorste de zaak een half uur en gaf verdachte aldoende „het volle pond" In zake rechtspleging. Nadat verdachte zyn rybewijs had overlegd, week de officier bij zijn eis inzake het „ryden zonder rijbewys" van het ge bruikelijke tarief (ƒ100.af en eiste in dit geval 25 subs 5 dagen. Voor het ryden zon der verzekering eiste hy zowel een geldboete van 150 subs 30 dagen als twee weken voor- waardeiyke hechtenisstraf met een proeftyd van 2 jaar en in zake de gebreken aan de auto een totale boete van 235 subs 47 dagen. Ook de lasser verkeerde, zo verklaarde hy, ln financiële moeilijkheden en vroeg derhal ve uiterste clementie. De plv. kantonrechter liet het daarom by een totale boete van 275 subs 55 dagen, doch be paalde in zyn vonnlswyzlng wel, dat het in beslaggenomen „vehikel" van Rykswege zal worden vernietigd. Voorts liet hy ditmaal de gevraagde voo»- Waslijst Toen een 21-jarige schilder uit Leiden in de nacht van de 20-ste augustus j.l. met zyn auto de Zyipoort aan „de ver keerde kant" voorby reed, werd hy daarby „op heterdaad be trapt" door twee toevallig ter plaatse patrouillerende politie agenten. Daarby kwam ook aan 't licht, dat de auto een „wasiyst" van gebreken ver toonden en een gevaariyk „weg projectiel" was. „U reed met een „wrak op wie len" en het was maar geluk kig, dat die politieagenten u te pakken kregen", kwam de plv. kantonrechter tot de con clusie. „Ja maar ik was niet van plan om er mee te biyven ryden, want hij was voor de sloop bedoeld. Ik reed ermee, omdat ik even vlug ergens naar toe moest", zo kwam ook deze verdachte met een zyns in ziens „verzachtend excuus" aandragen. Ook zyn excuus vond echter by het rechtscol lege geen weerklank. De officier laakte ook ln deze verdachtes roekeloosheid en eiste twee geldboeten van res- pectleveiyk 100 en 40 subs 28 dagen, een voorwaardeiyke ontzegging van verdachte» ry- bevoegdheid voor de tyd van 6 maand n met een proeftyd van 2 Jaar en de vernietiging van Rykswege van hel tnbe- »1 afgenomen vshlkek De plv. kantonrechter zag geen reden tot enige clementie en vonniste geheel conform. In paniek Voor een afwisseling op het „wrakken-menu" zorgde een 55-jarige inwoonster van Oud Ade. Zij mocht op 6 Juli J.l. even de auto van haar man besturen en reed na enkele ki lometers ryden promt tegen een brugleuning op, met een schadeclaim van Rijkswater staat t-b.v. 700 tot gevolg. Na de botsing reed verdachte die geen enkele rybevoegd- held bezat er yiings van door doch kon later via het kentekennummer worden ach terhaald. „Waarom reed u door?" Wilde de plv. kanton rechter graag weten". Ik raak te in paniek en wist toen niet meer wat ik deed", zo luidde verdachtes bescheid. „Waar om greep uw man, die toch naast u zat, dan niet in?" Om dat ook hy zeer confuus van Gezien de ernst van het geval eiste de officier Inzake de bot sing een boete van 75 subs 15 dagen en voor het ryden zonder rybevoegdheid 100 subs 20 dagen. Wel wat veel vond verdachte, zy had immers al 700 schade moeten betalen. De plv. kantonrechter was ech ter niet tot enige clementie be reid en vonniste derhalve ge heel conform. personeelscommissie geen popu lariteit gezocht, maar in een prettig en vertrouwvol contact is het overleg van groot nut geweest voor de besluitvor ming op sociaal terrein. De heer Koens was dankbaar voor al de goede adviezen, die hy van de voor zitter van de personeelscommissie mocht ontvangen. Hy bood hem voor zyn taak vervulling in het technisch bedryf en in de personeelscommissie een geschenk in enveloppe aan. Mevrouw Dirkse werd met een ruiker bloemen vereerd. Namens het technisch bedryf sprak de heer J. van Hees woorden van harte- ïyke dank tot de heer Dirkse voor de prettige samenwerking en voor diens niet gemakkeiyke taak in de personeels- commfssle. Hy bood een geschenkbon en sigaren aan. Namens de overige bedryfsafdelingen sprak de heer C. P. de Heiden een welgemeend dankwoord, onder bieding van een „lekker" geschenk De heer Dirkse dankte, mede nai zyn echtgenote, voor de betoonde v dering en besloot met de beste we voor het bedrijf- ADVERTENTIE Dè jas Super gesneden. Elegant - slank van HJn. Licht van gewicht en tóch heerlijk warm. Dit alles binnen ieders bereik, ook wat de prijs betreft. M. DE VRIES Herenkonfektie en Mode HAARLEMMERSTR. 14» LEIDEN WARMOND STEEDS VOORUIT BOOD TEGENSTANDERS WEINIG KANS Het eerste damesteam won met 6-4 Unltas 1. De punten werden gescoord door Marlies Broxterman 3x, Lies v. d Post lx en invalster Ans Koek lx. Het dubbel was ook winst. Het eerste herenteam behaalde de volle winst tegen DDC 2, Nol Sikking en Nora Broxterman bleven ongeslagen. Nel Ryn won ook lx. Het dubbelspel wat 8ste punt. Tegen De Treffers 5 kwamen zy niet verder dan een geiykspel. Hier werden de punten gescoord door Nora Broxter- 2x en Nol Sikking 2x. Samen schreven zy ook nog het dubbel op hun Het 2de herenteam deelde ook de pun ten met hun tegenstanders Salamanders 5. Ton v. d. Voort en Corné Elburg wis ten ieder 2x tot winst te komen. Rob Ritzen zorgde voor het 5de punt. Heren 3 streven recht op het kampi oenschap af, na 5 wedstrijden zijn ze nog ongeslagen. Nu bonden ze Taverzo 1 aan hun zegekar. Louis Ritzen bleef op nieuw ongeslagen, terwyi Jan de Vroo- en Hans van Wissen ieder nog 2x tot winst kwamen. Uitslag 8-2. Heren 4 Is ook na 5 wedstrijden nop igeslagen. Deze keer was Pit '54 het slachtoffer. Ben Duyser, Nico Waasdorp Simon van Ryn bleven allen ongesla gen. Het 5de herenteam kwam ook tot verdlensteiyk geiyk spel tegen Re flex VS 3. Bert Slingerland zorgde voor 3 winstpunten. Mart Meskers voegde er hier nog één aan toe, terwyi ze samen nog het dubbelspel wisten te winnen. Team 6 verloor met 9-1 van Taverzo 2. Arle Duynhoven wist de eer te redden. Heren 7 kwam by NSSS 4 niet verder dan 7-3. Martin Ouwehand zorgde voor 2 punten. Jan Orémus scoorde lx. Het 1ste meisjesteam won met 8-2 van Smash RK. Joke Versluya stond geen enkel punt af. Greet van Ryn en Anne- mlek Broxterman kwamen 2x tot winst. Meisjes 2 won met duideiyke cyfers ui de Valken. Els van Ryswijk, Marian Versluys en Tineke v. d. Zalm bleven allen ongeslagen. Het 3de meisjesteam moest de meerde- erkennen in Pit '54. Met een 10-0 nederlaag werden ze naar huls gestuurd. Ook het 4de team moest de punten aan hun tegenstander Avantl 7 laten. Lles- beth van Winsen en Marian Zoetemelk wisten ieder lx te winnen. Het 1ste jongensteam won met 6-4 van TOV 5. Lode Schrama won 3x, Paul Duynhoven 2x en Leo v. d. Post lx. Ook het 2de Jongensteam haalde hun haarste punten binnen en wel tegen Pit '54. Cees Witsenburg bleef ongeslagen. Hans v. d. Berg won 2x en Martin Broxterman scoorde lx. Het dubbel was ook winst. Uitslag 7-3. In 't voetspoor van Pieternel Na de „solo" van Ter Aarse Pieternel Vis, die enkele maanden geleden de eer ste vrouweiyke scheidsrechter van de Leidse Voetbal Bond werd. gaan a.s. zaterdag opnieuw twee meisjes de gras mat op. Vorige week ontvingen zy het diploma na de cursus onder leiding van de heer Th. v. d. Klugt met cuccea te hebben afgelegd. Het zyn de dames J. J. P. v. Es uit Leiderdorp en mej. T. N. Verloop uit Noordwyk aan Zee. die rea- pectleveiyk do wedstrijden ASC cl Quick Boys cl en Woubrugge cl—MSV cl hebben toegewezen gekregen. Lang zamerhand begint de drempelvrees dus te verdwynen en het ligt dan ook In de lyn der verwachting dat straks in janu ari. wanneer de nieuwe cursus zal aan vangen tussen de heren meerdere dames te vinden zullen zyn. GR0FVUIL- 0PHAALDIENST DONDERDAG 7 NOVEMBER Buurt 19: Lage Morsweg. P. C. Hooft- laan, Vondellaan, Van Baerlestraat, Ja cob Catslaan. Gerard Brandstr., Coorn- hertstraat, Const. Huygenslaan, Brede- rostraat. Spieghelstraat, Roemer Vis- scherstraat, Tesselschadestraat, Leegh- waterstraat, Storm Buysingstraat, Ca- I and straat. Leemanstraat, DUkstraat, Stuwstraat. Sluisstraat, Duikerstraat, Dam laan. Haagsestraatweg, Conradstr. VRIJDAG 8 NOVEMBER Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovcnplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingastraat, Colenbrander- straat. Duyvendakstiaat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot Van Vollen- hovénplein), Rijndijkstraat, Kanaalstr., Dozystraat, De Goejestraat, Hartman straat, Roomburgerlaan. Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug). Catharinastr., Rijn stroomstraat. Ulenbeckkade, Meyers- kade, Cosijnstraat. LEIDSE AGENDA DINSDAG 5 NOVEMBER Ultv. Tlmdelerclub, Kath. Schouwburg 20.00 uur. Parochiezaal Petruskerk Vrouwengilde, 20.00 uur. Soc. Minerva All American Night (verkiezingen), 22.00-03.00 uur. Leidse Voetbalbond 1 Woubrugge 1-Sleutels 1 4-2; WSB 1-Lelden 1 0-4; IA: SVOW 2-RCL 3 2-4j T. Leede 3-Llsser B. 2 2-1; 2A: Q. Boys 0- Rouvvkoop 2 2-2; 2B: Rouwkoop 3-VWS 2 2-3; 3A: Woubrugge 3-SVOW 4 1-1| 3B- SVOW 5-Haz. Boys 6 3-1; 3C: Llsser B. 4-T. Leede 4 2-3; MVKV 2Q. Boys 8 4-3; 3D: Q-Boys 9-Oegstgeest 4 0-1; 3Et GWS 4-MVKV 3 0-4; Katwyk 7-Sleutels 4 6-3. 3F: T-Leede 6-Llsser B. 6 2-3; 3Qt Katwyk 9-Leiden 5 4-1; Lissor B. 7- Rynsburgse B. 8 2-7; GWS 5-Oegstg. 6 4-4; 3H: WSB 4-Q Boys 12 4-1; Valken '68-2-Lelden 6 7-1; 3J: Llsser B. 8-Q. Boys 13 4-4; Valken '68-3-SJZ 2 8-L VETERANEN C5: Spel. Llsse cl-T. Leede cl 4-3; Lls ser B. cl-WSB cl 0-8; Noordwyk cl- SJC cl 0-1; C6: T. Leede c2-WSB c3 3-0; C8: WSB cö-Noordw. c3 0-8; War- munda c2-Spcl. Llsse c5 2-5; Cll: Q- Boys c3-VNL cl 8-2, C13: Q-Boys c6- Katwyk c3 0-11; C15: Rouwkoop c4-UDO c2 1-3; C16: Katwyk c5-VNL c3 5-0. Uitslagen zaterdag 2 november le klas: Floreant-Rynstreek 4-0. 2e klas A: Sportlust 4-SchoonhoVen 2 0-3. 2e klas B: Floreant 3-WDS2 3-0, Ze venhoven 2-RCV 3 2-1, Bodegraven 3- Be Fair 4 1-5. 3e klas A: Be Fair 5-Sportlust5 8-7. Aarlanderveen 2-Sportief 2 1-4. 3e klas B: Bodegraven 4-WDS 3 5-0. 3e klas C: Zevenhoven 3-Spirit 6 2-2. 3e klas D. Aarlanderveen 3-Moerka- pelle 3 0-0. 3e klas E: Bodegraven 5-Splrit 7 3-1. Alle vastgestelde wedstrijden voor zondag zyn wegens terrelnafkeurlng niet doorgegaan. ROTTERDAM. 5 november, VEE Aanvoer totaal 3100, weckaanvoer 4939. slachtrunderen 200, gebrulksvee 716, vette kalveren 91, graskalveren 285, nuchtere kalveren 1501, varkens 6, big gen 48, paarden 7, veulens 8, schapen en lammeren 221, bokken en geiten 17. Pryzen: slacvhtrunderen extra kw. 475- 515, le kw. 415-465, 2e kw. 365-400, 3e kw. 340-355; vette kalveren le kw. 390- 415, 2e kw. 370-385, 3e kw. 345-365, stie ren 440-495, worstkoelen 330-345, kalf- en melkkoeien 1100-1600,, vare koelen 850-1200. vaarzen 900-1075, pinken 600- 800, graskalveren 425-525, nuchtere kal veren 170-180, mestkalveren 200-280, schapen 75-105, lammeren 105-145. Overzicht: slachtrunderen groter - rede- lljk - als gisteren; kolf- en melkkoeien gewoon - tamelyk - prijshoudend; vare koeien als vorige week - flauw - stabiel; vaurzen en pinken Iets kleiner - stroef - onveranderd; graskalveren korter - vlot - iets hoger; vette kalveren minder - vlot - als vorige week; nuchtere kalve ren ruimer - lui - met moeite gehand haafd; schapen en lammeren ruimer - rustig y schapen lager en lammeren on veranderd. BODEGRAVEN, 5 nov Kaas Aan voer 32 partyen Goudse kaas. Prijzen: le kwal. 4.134.26; extra kwaL 4.34. Handel kalm. RIJN8BURO, 4 november bloemen, Anjers: Witte Sim 8.20, Rode SIra 7-17 Roze Sim 6-16, Crowly 10-20, Dusty 10- 24, Arthur 7-20, G. J. 6-18, Selelta 10-23 WlUAom 10-24; Harvest Moon l»-26 Clear Yellow 12-25, Oranje Triumph 10-24; Freesla: Golden Yellow 45-160, White Swan 100-240, Stockholm 50-135 per bos; Rozen: Baccara 20-64, Carol 6-13, Garnette 7-14, Zorlna 8-21; Chry santen groot: Boubolm 20-33, Diplomaat 20-41, Schoesmtth 15-31, Alex Bcdser 16-26 per stuk.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5