00 Bob Dylan de grote, „DON'T LOOK BACK" Leidsche Kunstkring presenteert klinkende namen in dit seizoen WF Philidor-spelers bleven goed overeind in seances Bloemencorso „Bollenstreek" dit jaar weer naar Haarlem RIPPERS STONDEN OM TWEE UUR S NACHTS OP JOOP TE WACHTEN LDV HAD WIND IN DE ZEILEN meeslepende figuur in Verrader? Duistere praktijken Nachtvoorstellingen Prolongaties Met twee kostuums over elkaar de mnkel uit! VRIJDAG 1 NOVEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Beroemde pianist Malcolm Frager opent concertreeks De Leidsche Kunstkring „Voor Allen" heeft reeds enige tyd geleden het nieuwe jaarprogramma bekend gemaakt. In de gebruikelijke serie van vijf kamer-con certen zullen achtereenvolgens optreden de pianist Malcolm Frager, het Ardito- Kwintet, de pianiste Ingrid Haebler, het Guarneri-Trio en de sopraan Jennifer Vyvian. Gelet op deze namen, laat het zich aanzien, dat ook de komende con cert-reeks op het hoge peil zal staan, dat wy van de Kunstkring gewend z\jn. Op vrijdag 8 november a.s. zal de be roemde Amerikaanse pianiste Malcolm Frager de serie openen met een Beet- hoven-Chopin-recltal. Deze pianist is de eerste - en tot van daag de enige kunstenaar - die ooit won, wat de „Time Magazine" noemde „twee van de moeilijkste wedstrijden in de mu ziek": eerste prijs op het beroemde con cours de la Reine Elisabeth te Brussel en zijn belangrijke Amerikaanse tegen hanger, de New York's Edgar M. Leven- tritt Competition. Sinds deze dubbele triomf heeft Malcolm Frager steeds op de voorgrond van het internationale mu ziekleven gestaan. Malcolm Frager werd in 1935 gebo ren en gaf zijn eerste recital in de St. Louis op 6-jarige leeftijd. Vier jaar later was hij solist met het St. Louis Sym-' phonie Orkest. Op 14-jarige leeftijd ver trok hij naar New York en vervolgde zijn studies btj Carl Friedberg, een leer- ijng van Clara Schumann en Brahms. Reeds in 1952 begon hij prijzen te win- Malcolm Frager's ongewone talent be perkt zich geenszins tot muziek alleen. In 1957 behaalde hy cum laude een aka- demische graad aan de Columbia Uni versity en zijn uitzonderlijke kennis van talen (hij spreekt er zeven, inclusief Russisch) is hem erg nuttig gedurende zijn tournees door de gehele wereld. Ardito Kwintet Het Ardito-Kwintet speelt op 10 de cember 1968 en zal dan werken uitvoe ren van Danzi, Bon, Ibert, Stamitz, Van Vlijmen en Onslow. Het in 1962 gefor meerde kwintet bestaat uit Paul Verheij, fluit, Rob Visser, hobo, Sjef Douwes, klarinet, Peter Hoekmeijer, waldhoorn en John Mosterd, fagot. Dit nog vrij jonge ensemble, ook wat de leeftijd der leden aangaat, die varieert van 23 tot 26 jaar, heeft zeer snel naam gemaakt, zowel in binnen- als buitenland. In 1963, dus pas een jaar na de oprichting volgde reeds een succesvol optreden in de Uni ted States. De leden beheersen ieder hun instrument tot in de perfectie en treden dan ook dikwijls als solist op. Ingrid Haebler. Het derde concert wordt op 20 januari 1969 gegeven door de bekende Weense pianiste Ingrid Haebler, die reeds eerder met groot succes voor de Kunstkring op trad. Het klassieke programma vermeldt 'werken van Mozart, Beethoven en Schu bert. Ingrid Haebler werd te Wenen ge boren en studeerde in Salzburg, Wenen, Genève en Parijs. Reeds op 11-jarige leeftyd trad zij in het openbaar op tij dens een concert met orkest. In het jaar 1954 won zij de eerste prijs tijdens het Internationaal Concours te München en het internationale Schubert-concours te Genève. Haar concertreizen voerden haar door de gehele wereld. Zij dankt haar grote bekendheid vooral aan haar Mozart-interpretaties. JONGE GENEVER 'm de handige kneepfles f 10,50 per liter Guarneri-Trio Het in Leiden reeds grote bekendheid genietende Guarneri-Trio, bestaande uit Herman Krebbers, viool, Danièle De- ohenne, piano en Jean Decroos, cello, concerteert op 24 februari 1969. Uitge voerd zullen worden werken van Brahms Martinu en Beethoven. Het trio bestaat sinds 1961. De naam ontstond in ver band met het feit, dat zowel Krebbers als Decroos prachtige Guarneri-instru- menten bespelen. Reeds gedurende hun eerste seizoen werden zij door de pers geprezen als zijnde een van de beste plano-trio's van deze tijd. Naast vele concerten in Nederland gaf het trio concerten in Duitsland, Engeland, Scan dinavië en Amerika. Ook zijn grammo foon-opnamen in voorbereiding. Jennifer Vyvyan Het slotconcert op 21 april 1969 zal worden verzorgd door Jennifer Vyvyan, sopraan, met aan de vleugel George van Renesse. Wy' zullen kunnen luisteren naar een nagenoeg geheel „Engels" pro gramma. Naast anonieme werkjes tref fen wij de namen aan van componisten als Purcell, Britten, Thomas Mosley, Thomas Arne, Moore, Whitaker en Jennifer Vyvyan is geboren te Kent en ontving haar opleiding aan de Ken sington High School en St.-Paul's. Zij studeerde eerst piano aan de Royal Aca demy of Music in Londen, maar na haar solisten-diploma voor dit instrument be haald te hebben, kreeg zij een beurs voor zangstudie en koos Roy Henderson als leraar. Jennifer Vyvyan heeft vele rollen in opera's van Mozart en H&ndel ver tolkt, alsook in opera's van Benjamin Britten. Zij treedt regelmatig op voor radio en televisie en geeft liederenavon- den en concerten in vele landen. Ook maakte zij grammofoonopnamen. Reeds eenmaal trad zij met veel succes te Lei den op en wel in een uitvoering van The Messiah, onder Iskar Aribo. Wij zien haar optreden als liederenzangeres met zeer veel belangstelling tegemoet. ADVERTENTIE GROEIBRILJANT Wanneer U een BRILJ ANTRING (één bril jant) koopt, kunt a deze later inruilen voor een nieuwe ring met een GROTERE BRIL JANT. Slecht, het PRIJSVERSCHIL betaalt U bij! Zo groeit geleidelijk, zonder grote uitgave in een,, Uw BRILJ ANTRING en uw WAARDE VAST BEZIT. LOUPE-ZUIVERE BRILJANT BEHOUDT ALTIJD ZIJN WAARDE! PIERROT JUWELIER HORLOGEE MAARSMANSSTEEG 21 LEIDEN TÉLEF.'Ö0T78 Kloksimultaan in Koudekerk Drie troeven van Phllidor en één van het Leids Schaak Genootschap hebben gisteravond in het kader van de festivi teiten rond het 40-jarig jubileum van de Leidse Schaak Bond in vier plaatsen simultaanséances gehouden. In Sassen- heim „rende" Ad. v. d. Berg langs de 32 borden. Gemakkelyk ging hem dat niet af. Eerst na twee uur haalde v. d. Berg z^jn eerste punten binnen. De Bollenstrekers maakten het de Philidor-man toch bijzonder lastig, want niet minder dan drie spelers wisten de zege aan v. d. Berg te ontfutselen. Dat waren de heren P. G. Kroon, drs. A. J. v. d. Meer en leClerq. Remise werd af gedwongen door de heren A. Bosch en F. J. J. den Bak. In de overige 26 par tyen zegevierde v. d. Berg. Joop Piket, eveneens uitkomend voor de vereniging Philidor, had een veel gemakkelijker avond. In Voorschoten capituleerde de eerste reeds na drie kwartier, hetgeen Piket dusdanig in spireerde dat hij ook op de overige 29 borden de eerzuchtige schakers, waar onder 12 jeugdigen, weinig kans op suc ces bood. Alleen de heer C. S. v. d. Kooy trok de volle winst haar zich toe, terwijl een half puntje werd wegge kaapt door de heren J. M. Bongers, B. Smit, C. S. v. d. Voorst, A. S. Kuyper en C. Feenlage. Een score van 89 was het niet onverdienstelijke resultaat. In Rijnsburg waar ook simultaan zou worden gespeeld ging het treffen niet door. Wel in Koudekerk en Alphen waar respectievelijk de kampioen van de LSB, Jacob Kort en M. D. Etmans, alweer Philidor, aantraden. In Alphen aan den Rijn was de belangstelling niet overweldigend. Integendeel, er kwamen slechts 8 man opdagen. Misschien dat het feit dat in Alphen 's woensdags de clubavond wordt gehouden hier de oor zaak van is. De opzet werd door de geringe deelname gewijzigd. In 1^4 uur moesten nu 35 zetten worden gedaan, hetgeen er op neer komt dat in dit z.g. „Kloksimultaan" de heer Etmans voor een grote opgave werd gesteld. Hij deed het echter lang niet onverdienstelijk, want alleen de heren A. D. Kardol en Het bloemencorso „Bollenstreek" zal ook komend voorjaar starten in Haar lem. De organisatoren, die zeer goed te spreken zijn over het corso van dit jaar, hopen op een even grote belangstelling als dit jaar. Dit vertelde de heer A. Wes- selo, directeur van de stichting „Bloe mencorso Bollenstreek". De heer Wesselo was tot 14 oktober secretaris-penningmeester van het cen traal comité „Bloemencorso Bollen streek", maar dit comité is opgeheven en omgevormd tot een stichting. De verandering is gerealiseerd op aan dringen van het Centraal Bloembollen Comité (CBC), dat het corso voor eer groot deel financiert. Het dagelijks be stuur van de stichting bestaat uit dezelf de zes personen die in het centraal mité zitting hadden. De heer Wesselo ziet voor het a.s. corso maar één probleem opduiken: de rustplaats van het laatste corso is vol gende keer niet beschikbaar. Er is wel een andere ruimte, maar die heeft een minder geschutte accommodatie. Beek versloegen hem, terwijl de heer De Koning remise afdwong. Over de resultaten in Koudekerk kon ons niets worden meegedeeld. Probleem Leidse Schaakbond Wit: K al, D f7, T c6, T d5, L h4, L b7, P b2, P f3 en pion f2 (9 stukken). Zwart: K e4, D h7, T e2, L bl, L e3, P f4, P f8 en pionnen g4, g7 en h6 (10 stukken). Wit geeft mat in twee zetten. Oplossingen kunnen worden gestuurd naar de heer M. D. Etmans, Cronestein- kade 32 te Leiden. Onder de goede in zenders wordt een prijs ad. 15,- verloot. Snelschaken in foyer Stadsgehoorzaal In verband me de jubileumviering van de Leidse Schaakbond wordt mor genmiddag een snelschaaktoernooi tussen 10-tallen van de onderbonden van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond gehouden in de foyer van de Stadsgehoorzaal. Aanvang 14.00 u. Het speeltempo bedraagt 10 minuten per partij per speler. Voor het win nende team heeft de Leidsche Ver- eeniging van Industriëlen een fraaie bokaal ter beschikking gesteld. Naast de jubilerende bond nemen aan dit toernooi deel: de Haagse Schaakbond; de Hoofdstedelijke Schaajcbond; de Limburgse Schaakbond; de Noord- Hollandse Schaakbond, de Oostelijke Schaakbond, de Roterdamse Schaak bond met 2 tientallen, de Sticht-Gooise Schaakbond met 2 tientallen. Het ligt in de bedoeling van dit toernooi een terugkerend evenement te maken. Be langstellenden zijn van harte welkom. Een bloemrijke ereboog, met daarop de olympische ringen en een wel- j komstgroet aan zoon Joop zorgt er deze week voor dat het huis van de familie Zoetemelk, dat anders onopgemerkt voor de voorbijganger enigs- zins op de achtergrond staat, nu in Rijpwetering wel gezien móet worden. Huize Zoetemelk is trots op zijn kampioen, Rijpwetering niet minder. Want Joop die na zijn Mexicaanse avontuur en de grote feestvreugde na het olympische succes bijna zijn bed niet meer heeft gezien („In drie dagen heb ik ongeveer maar vier uur geslapen") eindelijk eens heeriyk wou gaan slapen trof bij zijn thuiskomst, woensdagnacht om twee uur, vele enthou siaste dorpsgenoten, die hun nachtrust hadden opgeofferd, om een ode aan „gouden Joop" te brengen. Het werd al met al toch weer vier uur eer het rustig was. Geen wonder dat wij hem gistermorgen niet konden spreken. „Nee, ik wil liem nu echt niet wakker maken. Hij heeft bijna niet gesla pen de laatste dagen. Ik zal er wel voor zorgen dat dat de komende dagen verandert" zei ons mevrouw Zoetemelk. Joop, bruin gebrand al schijnt zijn neus de oude tint weer snel te willen aannemen, lieten wij daarom tot gistermiddag met rust. Intussen kon Joop rustig zijn post sorteren en de vele uitnodigingen nog eens doorkijken. Want het resultaat van het kam pioenschap is dat Joop naast de vele interviews ook vrijwel iedere dag een huldiging moet ondergaan: in Harderwijk, bij Fedor den Hertog, op het Amsterdamse gemeentehuis, in Rijpwetering zelf a.s. zaterdag wan neer het oranjecomité het feest zal verzorgen en volgende week o.a. in Born en Woensdrecht, de woonplaatsen van Jan Krekels en René Pynen. Gelukkig heeft Joop Zoetemelk er alle tijd voor. Zijn baas roept hem pas over twee weken weer op en in die tijd kan Joop kalm relaxen. Kan hij zich weer aanpassen aan het Nederlandse leven, dat zoveel verschilt van het Mexicaanse. „We hebben het in het begin rustig aan gedaan. De eerste week trainden we ongeveer 80 100 km per dag. Niet op snelheid, nee kalmpjes aan. Je moet eerst acclimatiseren. We hebben veel te kampen gehad met ziekten. Zelf heb ik ook een paar dagen darmstoornissen gehad, maar bang dat ik niet zou kunnen fietsen ben ik niet geweest". De zelf moord van een Mexicaan, die vijf minuten voor het vertrek van de Neder landers een revolver op zichzelf richtte, tastte het moreel van het kwartet niet aan: „We hebben het niet opgemerkt. We waren al wat aan het inrij den. Later heb ik het pas gehoord". Joop Zoetemelk en z(jn medecoureurs, die door de omstreden soigneur Sjeng Collard vier broers werden genoemd, concentreerden zich dus geheel op de 100 km tijdrit, waarin z(j mikten op de derde plaats: „Ik persoonlek had gehoopt op brons. Die Zweden waren broers, die ik weet niet hoeveel hebben getraind. Wij dachten dus achter hen en de Italianen als derde te kunnen eindigen. We dachten oververmoeid te worden. Niet door de ijle lucht, maar door de inspanning. Nee, van die lucht hadden we weinig hinder. Dat heb je meer bij de achtervolging. In zo'n tijdrit rijd je constant het zelfde tempo. Die dag was het toevallig bewolkt. Dat hadden we dus mee. Er was geen grote man. We waren even sterk. Als er een sterker is dan gaat het met horten en stoten. Voor zulk werk moet je vier even sterke jongens hebben, dan gaat het mooi egaal. Vooral tegen die kleine heuveltjes. Er waren er een paar gemene bij. Dan moet je toch op eigen kracht naar boven. Goed we hebben allemaal een punt gehad dat we even verzwakten. Dan bleef een ander even langer op kop rijden'*. Joop Zoetemelk heeft een uitstekend seizoen achter de rug, maar aan prof-worden denkt hij toch maar liever niet. Hij vindt zich nog te jong, 21 jaar, om in dit zware metier te stappen, in tegenstelling tot Jan Krekels en René Pijnen die wel „de gok wagen". J. Kort winnaar in hoofdgroep VEELBOND- EN HUISSCHAKERS IN VIERKAMPEN VAN DE LSB Het hoogtepunt van het 40-jarig bestaansfestijn van de L.S.B. is onge twijfeld het 4-kampen tournooi ge weest. Niet minder dan 108 schakers uit de bond en huisschakers hadden zich hiervoor opgegeven, en speelden maandag, dinsdag en donderdagavond tegen elkaar op het scherp van de Vooral in de le vierkamp was de spanning voelbaar, want bij het ingaan van de laatste ronde hadden Piket, Kort, Wouters en Van Halderen 1 pnt uit 2 partijen. Na 2 uur spelen kwam de ontknoping: Kort had Piket be dwongen in de Samischopstelling van het Konings-Indisch. Piket, zijn na tuur getrouw, offerde een stuk, doch Kort bleek over stalen zenuwen te beschikken en pareerde de aanval. Toen de balans werd opgemaakt bleek Kort gewonnen te staan. Van Halde ren en Wouters hadden meer tijd no dig. Wouters kreeg allengs een zware druk op de zwarte koning en wikkelde af naar een foutloos eindspel. Na loting bleek Kort de gelukkige winnaar in j de le groep. In de andere groepen werd de uit- I slag: hoofdklasse a): J. C. Kort, b): E. de Vries, c): Verberg, d): G. P. Sluiter, e): W. G. Demmendal. le klasse: a) W. F, Schüss, b): Mr. A. J. Mulder, c): C, Kerkdijk, d) H. van Loon; e): A. D. Kardol. 2e klasse: a): H. v.d. Maat, b): C. H. Kuypers, c): A. Geyer, d): C. J. M. v.d. Bult, e): A. Snellenberg, f); C. K. van Steenwijk, g)i T. H. v. Rijn, h)t R. Bausch; i): J. S. Dijken. 3e klasse: a) A. Hendrikse, b) L. Spierenburg, c) C. Steenmayer, d) W. Turk. e) P. Klein, f) A. Kost, (k Vraa- ken, H. de Nijs. In toppers toonde DCL niet voldoen de mentale hardheid bezitten. Door een gebrek aan zelfvertrouwen werd de derby tegen de reserves van LDV met 13-7 verloren. Beide tientallen verschenen maar met 9 man. Bij LDV liet J. v. Leeuwen en bij DCL H. Schild verstek gaan. Winkel dacht zijn partij met een ge weldige damslag tegen Hakenmulder te beëindigen, doch door een schijf te STUDIO: Don't look back Het tegendeel van de titel „Don't look back" (kijk niet terug) bl(jkt in deze film, waarin de grootsten van liet folks- en blues-front op de cast staan: Bob Dylan, Joan Baez, Donovan, Derroll Adams om maar enkele namen te noemen. De film laat Dylan zien, in z(Jn „normale" doen, d.w.z. op toernee, op de Bühne, ln de (vaak groezelige) kleedkamers, met steeds een legertje men sen om zich heen. Dat legertje bestaat uit mede-artiesten, Journalisten die meestal dezelfde (stereotiepe) vragen stellen, mensen die om handteke ningen zeuren. Middelpunt la Bob Dylan, een ervaring!, die met grappen en snaakse in vallen iedereen om zich heen scherp aanvalt en desnoods „af laat gaan". Zo la Donovan een van zijn slachtoffers. Eens, toen Donovan nog niet zo'n beroemd popslnger was, kreeg Dylan een prijs op een soort Edison-uitrel- king, vlak nadat een journalist hem had gevraagd hoe h(j Donovan vond. Dylan zei daarop „Die prijs heb ik niet nodig; geef maar aan Donovan". Er is geen moment verveling in deze indringende film, die voor de men sen die niet van bluesachtige muziek houden, altijd waardevol kan blijken door de humor waarmee het geheel „gesausd" is en door de achtergronden die belicht worden uit het leven van een vooraanstaand artiest Dylan Is nog steeds „de best-verkochte folks/blues-zanger". En hij zal dat nog lang blijven! Keuring: 14 jaar. LIDO; De 13e man Hoeveel stof heeft de tweedo-wereldoorlog produ cers niet geleverd? Onbeschrijfelijk veel. Ieder facet van dit gruwol- gebeuren is wel eens belicht. De inval van de Duitsers In de diverse landen en het verzet, al dan niet. In groepsverband. De 13de man duikt op in een groep verzetsmensen, die in Frankr()k een gevangenis onder vuur nemen, de cipiers misleiden en de gevangenen In vrijheid stellen. De opzet was twaalf mensen mee te nemen. Achteraf blijkt dat dit aantal met één is overschreden. Onvermijdelijk wordt direct gedacht aan een verrader. De man is gauw gevonden. Wie draagt er Immers Duitse laarzen als hij niet met de bezetter sympathiseert? De „verrader" wordt goed in het oog gehouden, krijgt een speciale bewaker, maar des ondanks kan hy zich vry gemakkelijk uit de voeten maken. Hy maakt er evenwel geen misbruik van, maar probeert slechts zyn „kameraden" te overtuigen van zyn goedwillendheid. Keuring van deze zeer goede film 14 Jaar. REX: Hammerhead, de meedogenloze Vlnee Edwards (de t.v.-kykers be kend als dr. Casey) is ln de film „Hammerhead, de meedogenloze" een geheim agent, Charles Hood, die de opdracht heeft de zonderlinge Hammer head een pervers en misdadig mannetje te schaduwen om zo achter diens geheim te komen. Dat geheim biykt het kontakt van Hammerhead te zyn met bepaalde In stanties die byzonder veel aandacht hebben voor geheime papleren die de Britse ambassadeur in handen heeft. Hammerhead verhult zijn duistere praktyken door een florerende handel (en wandel) in pornografie. De film is boelend, spannend en vaak keihard. Vince Edwards zet een super- goed geheim agent op het celluloid en dat hy daarby hulp krygt van een Londense hippie (Judy Geeson) mag voor niemand verwonderlijk zyn. Diana Dors speelt óók nog een rolletje ln deze film, waarvoor de keuring 14 jaar is. REX draalt 's nachts de film „De prooi" vun Roger Vadlm, die daarin zyn vrouw Jane Fonda filmt. De K.F.K. heeft voor deze film de keuring strikt volwassen afgegeven, onder ernstig voorbehoud. Voor de tweede week draalt ln CAMERA de film „Les Abysses" (De melden) van Nico Papatakis. Deze film is 18 jaar gekeurd. Sterke rollen zyn van Franclne en Colette Bergé. Voor de derde week in LUXOR „Het wonder van de liefde", een les In liefdeskunst. Zeer positief stelt Kolle de liefdesrelatie van man en vrouw aan de orde. Vanwege het feit, dat enkele vragen bulten beschouwing z(|n gebleven, is door de K.F.K. voor deze film het voorbehoud strikt volwassen geadviseerd, voor personen vanaf ongeveer 18 Jaar. TRIANON gaat de tweede week in met do boelende en suksesvolle film Peyton Place, al bekend van de geiyknamlge t.v.-serie en het geiyknamlge boek. Het meisje Allison geeft het sterk gedramatiseerde verhaal een bij zondere fleur. Keuring voor deze uitmuntende film: 18 jaar. CAMERA gaat de tweede week in met de knotsgekke film „Bedazzled" (M(jn vriend, de duivel). De duivel tracht ln deze film door eon biljoen ziel tjes te winnen, zich een plaats terug te veroveren in de hemel. Keuring: 14 jaar. vergeten erbij te offeren, kwam plotse ling de DCL'er beter te staan. Echter in het eindspel beging hij zo'n vrese lijke blunder dat de partij alsnog door hem werd verloren. Beter daarentegn deed De Vink het, die na enkele weken van zeer slecht spel, nu eens goed voor de dog kwam. Voorts verloor DCL's voorzitter op de klok. Na nog overwinningen van Heemskerk, J. Klinkenberg en remises van v. Duyvenboden, v.d. Reyden en Van der Putten werd de gedetailleerde uitslag: DCL 1-LDV 2: J. Slingerland- N.O. 2-0, W. Blom-W. Heemskerk 0-2, H. Brouwer-J. Klinkenberg 0-2, W. v.d. Reyden-Th. Uitenbogaard 1-1, C. Ha- kenmulder-J. Winkel 0-2, N.o.-P. v.d. Stel 0-2, D. v. Duyvenbode-J. Zaalberg 1-l.W. Nienhuis-P. pyi 0-2, J. de Vink -N.o. 2-0, A. v.d. Puten-J. Freke 1-1. Totaal 7—13. 30-jarige bankwerker ging in r weer een ander binnen. Omdat hy geen Lelden winkelen, hetgeen hjj op zyn nier deed. HjJ zag in een groot modema gazijn een eostuum en paste dat aan. Het paste hem en dat vormde dus geen pro bleem. Wel de betaling, want de bank werker had niet meer dan twee gulden b(j zich. „En daar koop je zelfs lil dat magazijn geen eostuum voor", meende de Haagse politierechter te mogen aanne men. Want de bankwerker had het geld probleem opgelost, door het ene eostuum over bet andere aan te trekken. En zo wandelde hy dat m&gazyn uit eu portemonnee by zich had, nam hy daar drie portemonneea weg. „Wat moet je nu met drie portemon nees, ook al zou u geld by zich hebben gehad?" verwonderde de rechter zich. Daar wiet de bankwerker ook geen antwoord op. Zyn volgende bezoek gold een ander warenhuis, waar zyn keus viel op een sjaal. Die deed hem de das om, want by deze diefstal werd de bankwerker be trapt. Toen kwamen ook de andere dief stallen uit. „Myn vrouw had het geld", veront- ZOETERWOUDE S.J.Z. De Zocterwoudse voetbal lers vervolgen zondag de competitie met een uitwedstrijd tegen SJC in Noordwyk. Het ziet er naar uit flat SJZ volledig uit zal komen. De opstelling ziet er dan als volgt uit: doel: T. Vurens, achter: G. v. cl. Geest, L. van Veen, Jac. Olathoorn en L. v. d. Ham, midden: L. Bosman en Th. van Klink, voor: Jac. Wortman, P. Beereboom, Chr. Bosman en Jac. van Slingerland. Reserves: T. Zaal, N. v. d. Krogt en S. van Es. Aanvang 14.30 uur. Scheidsrechter: J. J. Mulder. Burgerlijke Stand Bastiaan Leonardus Hendrikua J. H. H. van Heek en W. M. T. Goddynj Gerit zn v. J. J. vun Werkhoven en J. Plug; Hendrlka Wllhelmina dr v. E. Willemse en A. M. Stouten; Wilma An nette dr v. G. Kuijt en W. de Jong; Ro- naldus Petrus Maria zn v. P. J. Vonk en M. W. Kortekau.s; John Frederlk Chrlstlaan zn v. J. G. Gombalt en M. van Venetlën. schuldlgde verdachte. „Ik koop altyd het beste". Daarom nam hy een eostuum van 240,-. De officier van justitie vond dat het een merkwaardige dag voor verdachto was geweest. Hij had niet eerder gesto len maar het was nu meteen goed raak. „Laten we het nog eens een keer aan zien". En dat zou dan gebeuren, middels 150,- boete en do voorwaardeUjke ge vangenisstraf van twee weken. Daar had de rechter vrede mee en het vonnis werd conform die els.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3