3)z£<tidóe<S<yiVtant „Scala" zes maal per week op de buis? Universiteit Leiden krijgt kostbare boeken niet TELEVISIE VANAVOND Nieuwegein satelliet van Utrecht Jan Blokker naar VPRO Toekomst voor Wit- Gele Kruis probleem Denken aan jaar 2000 Kritiek op Denk-beeld De veilige manier van sparen Rijkspostspaarbank altijd safe! PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 31 OKTOBER 1968 Veertig procent in zicht /^ELIJK krijgen zij/die voorspeld heb- ben dat de sociale lasten volgend jaar zwaarder zullen wegen dan tot voor kort door langer studeren later bij de verdie nende en premiebetalende categorieën; hier en daar wordt men bovendien ook eerder gepensioneerd. Bovendien blijkt dat bij menig sociale verzekering er meer uitgekeerd moet worden dan aanvankelijk werd veronder- steld. Wanneer nu de groep premiebeta lers relatief inkrimpt, moet vroeg of laat verdere verhoging van premies volgen. do autoriteiten meenden. De sociale pre miedruk gaat stijgen van 35 naar 37.6 procent. Van elke gulden van zijn brutoloon gaat de werknemer volgend jaar 17 cent afdragen aan de sociale verzekering; zijn werkgever betaalt per verdiende gulden aan dezelfde verzekering nog eens 20 cent. In totaal wil dit zeggen, dat een premiedruk van veertig procent in zicht is gekomen. /\P zichzelf is dit nog geen reden om alarm te slaan. Maar verhoudingsge wijze wordt de groep Nederlanders die dit hoge percentage moet gaan opbren gen, steeds kleiner. Jongemensen komen UET wordt hoog tijd dat de autoritei- ten zich concreet op dit vraagstuk gaan bezinnen. Wc achten het bepaald niet uitgesloten dat bij bestedingen van onze nationale welvaart die een permanent karakter hebben, zekere voorzorgsmaatregelen no dig zijn, wil men eerlang niet voor het betalen van de sociale verzekeringen in dc grootste moeilijkheden komen. Deze zaak moet een belangrijk aspect vormen bij de planning op langere termijn waartoe na vergeefse aandrang op zijn voorgangers het kabinet-De Jong ein delijk een bescheiden initiatief genomen heeft. Tussen sprookje JVE „«tructuurcommiasie" van de Partij van de Arbeid heeft in haar advies voor het partijcongres ook een reeks aanbevelingen opgenomen terzake van de kandidaatsstelliing voor een Kamerlid maatschap. Belangrijk en navolgen»waard vin den we het, dat invloed van de partij- centrale Ingedamd wordt en die van de legere organen, die ale het goed la dichter bty de leden en de kiezers staan zwaarder gaat wegen. In het belang van goede contacten tueaen kiezers en gekozenen is verder dat, ato de structirurcommiesie haar zin en werkelijkheid krijgt, socialistische Kamerleden voor taan in hun kiesdistrict of daar vlakbij moeten gaan wonen. Er worden nog meer eisen in verband met de kandidaatsstelling aanbevolen. Zulke zaken- behoren uiteraard tot de autonomie van de politieke zaken. Van bepaalde zaken zoals bijvoorbeeld de door Nieuw Links ingebrachte maar ver worpen suggestie dat een parlementslid maximaal twaalf jaar mag „zitten" dachten wij, dat ze eerder door alle J partijen gezamenlijk, dus in de kieswet geregeld zouden behoren te worden. 1 Vrijheid van meningsuiting Laar uit Spaubeek, leraar scheikunde aan het stedelijk lyceum van Maastricht is diep teleurgesteld over de uitspraak van de kroon zo teleurgesteld dat hij heeft besloten zijn kostbare bibliotheek van ruim .'<0.000 boeken te verkopen aan de Rockefeller Foundation te New York. In deze collectie bevinden zich zeldza me boeken op natuur-wetenschappelijk, botanisch, zoölogisch en biologisch ge bied. In zijn testament had dr. ir. Van de Lai^zijn bibliotheek vermaakt aa universiteit van Leiden. „Ik zal dit tes tament herroepen", aldus dr. ir. Van de Laar, die woensdag in de krant moest oor schade aan zijn kostbaar, en in de kelder opgeslagen boekenbe- als de gemeente achter zijn wo- een sportveldencomplex ging aan- i en daarvoor gedeeltelijk de ach- oudheidkundig genootschap verloren zou gaan. Dr Leidse •it en andere wetenschappelij- n betreurden het zeer als deze bibliotheek uit ons land ver- Zij hopen dat dr. ir. Van de Laar toch nog op zijn „rampzalig" be sluit zou terugkomen. Kritiek van omroepen zij het <ïat thans minder het persoonlijk aspect van de ontslagene en meer het algemeen aspect van vrijheid van radio- en telervdslejournallsten aan de orde is. We hebben de indruk dat betrokke nen en geïnteresseerden het, bij nader Inzien, niet zo zeer over de boeg gooien van de vrijheid van meningsuiting en meer over de boeg van vrijheid die srtlstleke medewerkers in het algemeen voor de uitoefening van hun beroep moeten hebben. De vrtjherld van meningsuiting, In de ztn van vrijheid om te informeren en opinies te vormen, is in het geval van de heer Van der Poel inderdaad maar heel betrekkelijk aan de orde geweest. Trouwens hetzelfde geldt voor meer gevallen waarin de „groep van 73" in Hilversum stelling genomen heeft tegen omToepdirectles en hun gevolmachtig den. In het algemeen kan er trouwens geen twijfel over bestaan of principieel de vrijheid van meningsuiting bij radio- en televLslejournaJisten niet anders ligt dan bij de journalisten van de gedrukte media. Ook deze vrijheid is aan bepaalde beperkingen in het vlak van de gezags uitoefening In reflatle tot de verantwoor delijkheid onderhevig, i WIJ zijn beslist voor een zo groot mogelijke mate van vrijheid van me ningsuiting en ook van artistieke vrij heid. Maar „zo groot mogelijk" is niet Identiek aan „totaal)). Dit geldt tevens voor de artistieke vrijheid. Ook in het artistieke vlak gelden bepaalde spel regels; een toneelspeler heeft zich uit eindelijk neer te leggen bij de inzichten van de regisseur en de concertmeester bij die van de dirigent. Wie dit niet kan of wil, zal zijn beroep moeten gaan uitoefenen op de mander van gastspeier of losse medewerker, waar men het in eigen handen heeft om uitsluitend dan creatief of reproduktief mee te doen, wanneer de eigen inzichten volledig aan hun trek kunnen komen. Natuurlijk behoren de beslissende per sonen open te staan voor een zo ruim mogelijk overleg. Maar wanneer de „groep van 73" en andere belangheb bende groepen beslissingen die voor radio- en televisiemedewerkers in afwij zende zin uitgevallen zijrn kritiseren en wanneer ze naar wegen gaan zoeken om hier verandering ln te brengen, mogen ze niet nalaten ook kritiscn te onder zoeken in hoeverre de vrijheid waarvoor zij in de. bres klinmpn glanzen heeft en welke vrijheid in bépaaloe conflicten feitetiyk aan de orde is geweest. Mto-.iiaakdan tegwfcAet oatalag,.zpals gegeven aan de heer Van der Poel en andere in Hilversumse conflicten be trokken radio, en televisiemedewerkers bezwaren blijven hebben, ook wanneer men met begrippen als geestelijke vrij heid, recht op meningsuiting en artis tieke vrijheid wat minder royaal om springt. UTRECHT (A.N.P.). Het ryk en dc provincie Utrecht hebben overeenstem ming bereikt over de hoofdlijnen van de planologische ontwikkeling in het gebied ten zuiden van de stad Utrecht. Op het grondgebied van de gemeenten Jutphaas en Vreeswijk zal de satelliet stad Nieuwegein voor rond 50.000 inwo ners worden gebouwd. Jutphaas en Vreeswijk zullen naar verwachting op korte termijn worden samengevoegd. Men kan zo met bouwen beginnen. De minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, ir. W. F. Schut, noemt het tussen rijk en provincie Utrecht bereikte akkoord betreffende de satellietstad een alleszins bevredigend compromis, dat hij als model voor soort gelijke stedelijke ontwikkelingen wenst te beschouwen. Hij noemde het een uni cum in ons land dat in gemeen overleg een synthese is gevonden tussen twee plannen, die van het rijk en die van de provincie. HILVERSUM Het informatief NTS- programma „Scala", dat op dit ogen blik viermaal per week in dc voor avond wordt uitgezonden, blükt een zeer grote populariteit cn kijkdicht heid te bezitten. Dezer dagen is aan de hoofden van de televisieafdelingen der omroepen het plan voorgelegd, om ingang van 1 januari a.s. de frequentie van „Scala" te vergroten tot zes uit zendingen per week. „Scala" zou dan op alle werkdagen werden uitgezonden in de vooravond. De rubriek zou dan uitgroeien tot een volledig actualiteiten programma van een half uur in de vooravond met dien verstande, dat op woensdagavond „Scala" een lengte van een uur zou krijgen. Vrijdag 1 november a.s. zou de pro grammaraad van de NTS zich over dit plan buigen en zijn mening en even tuele adviezen aan programmastaf en bestuur kenbaar maken. In omroep- kringen schijnt echter nogal wat verzet tegen dit voornemen te bestaan. Niet alleen omdat verwezenlijking van dit plan uiteraard een nauwgezette coör dinatie vereist met de andere actualitei tenrubrieken, maar ook omdat men deze concurrentie van NTS-zijde ongewenst acht. De mening heeft post gevat, dat Carel Enkelaar alle pogingen in het werk zal stellen, om dit programma, dat in wezen zoveel op het oude „Monitoi" van vorig jaar gelijkt, te doen uitgroeien tot een van de meest populaire t.v.-uitzendingen. Alleen de plaatsing in de vooravond al belooft een grote kijkdichtheid, hetgeen reeds nu ook het geval is met „Scala" bij een frequentie van viermaal per week. Anderzijds vragen de programmaleiders zich af, of men zich bij de NTS wel realiseert dat een dergelijke opzet van „Scala", uiteraard met een groter HILVERSUM (ANP) Op ber a.s. zal de heer Jan Blokker in dienst treden van VPRO-t.v., als chef van de informatieve programma' kunst- en jeugdzaken. Jan Blokker was geruime tijd werk zaam in de dagbladjournalistiek o. redacteur van het Parool en het Al gemeen Handelsblad. Reeds enkele jaren verleende hij medewerking aan VPRO- t.v.-programma's voornamelijk al: j samensteller van de filmrubiek „Cinema". I Journaal KRO 19.06 uur: I Piste, amusements programma NTS 20.00 uur: Journaal KRO 20.20 uur: .Brandpunt, actualiteitenrubriek 20.40 uur: School der dapperen, 21.55 uur. Gamma, weten schappelijk progr. NTS 22.35 uur: Tweede journaal TELEAC Kijk e wat ik zeg NEDERLAND I (STER- (Reclameuitzcndingcn oi 18.55. 19.03. 19.56 e 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant redactie- en presentatieteam, onherroe pelijk moet leiden tot een ongewenste concurrentie met het NTS-journaal, dal zowel voor als na „Scala" elke avond met haar nieuwsbulletins verschijnt. Zelfs al zóu de NTS-programmastaf besluiten alle vaste informatieve rubrie ken als ..Van gewest tot gewest". „Herinneringen van Jan Cottaar", het parlementair verslag, „Openbaai kunst bezit" enz. in „Scala" op te nemen, het geen momenteel grotendeels al het geval is, dan nog zou terwille van de attractiviteit van dit programma een deel van de dagelijkse zendtijd van De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's „Scala" gevuld kunnen worden met onderdelen, die zich bij uitstek lenen tot aanpak door het NTS-journaal of de actualiteitenprogramma's van de om roepen. Ingewijden verklaren, dat in dien de hiei'boven opgesomde bezwaren niet doorslaggevend blijken, straks de coördinatie tussen NTS, omroepen en ïournaalredactie nog de grootste moei lijkheden kan veroorzaken. NEDERLAND II (STER- (Reclameuiteendingen t 18.55 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Scala, magazine 20.00 uur: Journaal VARA 20.20 uur: Het mysterie van de zilveren sleutel, film 21.20 uur: HaarHem 21.50 uur: Achter het nieuws, actualiteitenrubriek IKOR 22.15 uur: 't Zal de Kerk een zorg zijn (Van «en onzer verslaggevers) UTRECHT Op het congres van de rooms-katholieke kruisvereniging het Wit-Gele Kruis In Utrecht heeft dr. J. T. A. C. de Kok van Leeuwen het „een grote vraag" genoemd, in hoeverre de krulaorganisatles in de evolutie van dc gezondheidszorg blijven bestaan of tot geheel andere structuren zullen worden omgevormd. HU verwacht voor de toe komstige gezondheidszorg 'n verregaan de samenwerking tussen de ziekenhuizen en de verpleging thuis. Binnen de 25 jaar zal ook de „hulsarts" als maat schappelijke instelling niet meer be staan. aldus dr. De Kok van Leeuwen. In verband hiermee zag hij een grote re taak weggelegd voor de wijkverpleeg ster, die dan wel een betere opleiding moet krijgen. Hij zag de taak van de wijkverpleegster vooral liggen op maat schappelijk gebied. Ook prof. dr. R. A. de Moor zag de or ganisatievorm van het Wit-Gele Kruis in de toekomst als een probleem. Het Wit-Gele Kruis blijft een sterke groei vertonen. Het aantal plaatselijke verenigingen komt niet meer boven de 630 uit. Het aantal aangesloten gezinnen is echter in de afgelopen tien jaar toe genomen van ruim 650.000 naar ruim 950.000 gezinnen. Dat betekent dat onge veer 70 procent van de katholieke gezin nen bij het Wit-Gele Kruis is aangesk- Toekomst De futoroloog, dr. Fred I. Polak, heeft in een vanmiddag gehouden redevoering als «fjn mening uitgesproken, dat de transplantaties van organen en weefsels, die nu zo de aandacht trekken, al weer bijna uit de tijd zijn. De toekomst is aan elektronisch bestüurde kunstorganen. Dr. Polak verwacht dat organische ziekten als kanker, virusziekten en ziekten van hart- en bloedvaten definitief worden overwonnen, maar ook dat socio-psychi- sche en psycho-somatische (ziekten veroor zaakt door spanningen) zullen toenemen. De nodige aandacht zal besteed moeten worden aan de biogenetische revolutie, die nu al zijn schaduwen vooruitwerpt. Als straks, zoals de deskundige verwach ten, kinderen geheel of gedeeltelijk bul ten de baarmoeder om kunnen worden gecreëerd en als wijzigingen in de men selijke evolutie door kunstmatige ingre pen tot stand kunnen worden gebracht, mag men zich daardoor niet onvoorbe reid laten overrompelen. De huidige be langstelling voor het jaar 2000 vindt dr. Polak volstrekt onvoldoende, aangezien de jeugd van nu ook zinvol moet kunnen leven in 2025 en 2050. Sterftecijfers In 1860 stierven nog 17.000 Nederlan ders aan besmettelijke ziekten. Ondanks de enorme bevolkingsaanwas was dit sterftecijfer in 1966 gedaald tot 650. Prof. dr. P. J. Thung, hoogleraar in de betrek kingen tussen natuurwetenschap en ge neeskunde aan de rijksuniversiteit in Leiden noemde deze cijfers gistermid dag op het congres „zorgen voor mor gen" van het Wit-Gele Kruis. Hier staat tegenover, dat kanker in 1966 ruim zevenmaal zo vaak als doods oorzaak werd geregistreerd als in 1860, namelijk 22.000 keer. In een periode van vijftien jaar (1950-1965) werd het sterf tecijfer voor verkeersongelukken 1,9. dat voor hartziekten 2.5 en dat voor longkan ker 2.6 maal zo hoog. Prof. Thung zei verder, dat dit jaar 148 patiënten een kunstnierbehandeling (dialyse) krijgen en volgend jaar waar schijnlijk 24U. Het aantal niertransplan taties zal naar hij verwacht stijgen van 31 in 1968 tot 60 in 1969. Onderzoek naar dure aankoop National Gallery LONDEN (AP) De Britse procureur- generaal is door de regering verzocht na te gaan waarom een 13de-eeuwse Itali aans schilderij, dat onlangs door de Na- tonal Gallery voor 150.000 pond (ruim anderhalf miljoen gulden) werd gekocht eerder dit jaar voor slechts 2.700 pond werd geveild. Het schilderij „Maagd met kind en vier engelen" van de Ita liaanse schilder Duccio werd in maart uit de nalatenschap van Thomas Brid- som verkocht aan de Amerikaanse kunsthandelaar Julius Witzner, die het schilderij deze maand voor bijna 50 maal die prijs van de hand deed aan de National Gallery. ADVERTENTIE .Morgen is zij jarig. Wat moet ik reven?' Een platenbon is altijd raak MGR. POST BEGRAVEN NIJMEGEN (KNP) „Post is zUn hele leven geen ouderwets vroom gebleven. HU had een scherp oog voor de veranderingen, die hem niet in pa niek brachten, ook a! was hü het niet overal mee eens. AI jaren terug heeft hU de recente beslissingen van Rome voorspeld, omdat deze volkomen in de lijn der historie lagen. Maar dit houdt niet in, dat Post zUn Kerk onkritisch bezag. Integendeel, zün kerkbeeld was getekend volgens de waarheid der feiten en zijn liefde voor haar was volledig ontmythologiseerd." Dit zed vanmorgen prof. dr. W. K. M. Grossouw iai de kerk van de H. Jozef te Nijmegen, waar de uiirtvaartddenst wend gehoud f-n voor prof. mag. dr. R. R. Posrt, oud-hoogleraar in de middel eeuwse geschiedenis en de kerkgeschie denis aan de katholieke universiteit, die zondag is overleden. De eucharistievie ring werd opgedragen door kardinaal Alfnink, zeflif oud-hoogleraar van de unlversttett De kerk was gevidd met veeS oud- collega's en oud-studenten, die de Nij meegse geleerde naar zijn laatste rust plaats begeleidden. Posts opvdlger als hoogleraar, prof. dr. A. G. Werrler. had tevoren tijdens een academische touw- zLtitring dc overledene getekend met name zoalls hij spreekt uflt zijn vefle publikaties. Een platenbon is altijd raak! Singer-legpenning D. F. Lunsinjrh LAREN (ANP) Tijdens het gulacon- cert van het Kunstmaandorkest. dat ge geven werd ter gelegenheid van de hon derdste geboortedag van de Amerikaan se kunstschilder William Singer in de Singerconcertzaal te Laren, weid gister avond voor de eerste maal de Singer- legpenning uitgereikt. De jury had una niem besloten de penning toe te kennen aan de heer D. F. Lunsingh Scheurleer, rijksinspecteur voor roerende monumen ten en hoofd van de Dienst voor 's rijks verspreide kunstvoorwerpen, wegens zijn belangrijke bijdrage tot de verhoging van het niveau van beheer en presen tatie in het bijzonder van de kleinere musea in Nederland. HENDRIK IV IN DEN HAAG Dit is Theater- Carol Liassen nis Prins Hal in Shakespeare's Hendrik IV op het ogenblik dat hij gekroond wordt als Hendrik IV. Woensdag a.s. speelt Theater liet tweede gedeelte nan dit stuk. Zoals bekend ging bejubbelde voorstelling te Nijmegen van beide delen met een maaltijd- i'i-de-echoubmrp Een platenbon is altijd raak! y-«- 4.25 (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Het blijkt, dat de NTS-rubriek „Denkbeeld", waarin ge durende een uur per maand op Neder land II in een zgn. sprekershoek allerlei „geestelijke" stromingen in ons land hun zegje kunnen doen, nog al veel weerstand heeft opgeroepen. De ze kritiek richt zich speciaal op de prestatie door NTS-redacteur Jack van Belle, zijn mederedacteur Jaap Jon- gedijk en regisseur Wim Witteveen. De eerste twee t.v.-uitzendingen han delden over het leven na de dood. Daarin kwamen o.a. vertegenwoordi gers van dc Rozekruisersorde Amore en de antroposofen aan het woord. De critici o.a. in de NTS-programma- raad richten zich vooral tegen presen tator Jack van Belle die onder het mom van objectiviteit, zijn gespreks partners de grootste nonsens laat ver tellen, zonder ook maar eenmaal met een kritische vraag de loze bewerin gen probeert te ontmaskeren. Daarbij wordt speciaal gedacht aan de ver klaringen van de heer Dq Zeeuw er '*dë vader, die zondfer blikken of 'blo zen vertélde via de elektrische* lamp een teken van zijn overleden zoon te hebbèn ontvangen. Élke bbjéctiêvé in terviewer had gerust na deze uitspraak mogen vragen of er op dat moment, dat het licht uiting de lamp soms los zat of een schommeling in het elektri citeitsnet was opgetreden. Verscheide ne tv-mensen zijn ervan overtuigd, dat de NTS op deze wijze de veel bekritiseerde toekenning van zendmach tigingen aan zeer kleine groepen of sekten, alleen maar in de hand werkt, aangezien de NTS-programmaraad en de omroepen zich nimmer akkoord kun nen verklaren met deze presentatie vorm onder verantwoordelijkheid van de NRS. Naar verluidt zal op dinsdag avond 3 dec. a.s. de „Denk-beeld", redactie gelegenheid geven aan inge wijden om te spreken over de moge lijkheid langs de weg van geestelijke training te komen tot bewustzijnsver ruiming. Het zou ons niet verwonderen als de NTS besluit voorlopig van dit gespreksthema af te zien. HILVERSUM I NCRV 20.00—20.23 uur: Hoofden op hol, luisterspelserie 22.40—23.55 uur: Onvoorzien, amusementsprogr. HILVERSUM II AVRO 20.05—21.30 uur: Residentie-Orkest 22.55—23.30 uur: Venster op de heden daagse muziek RADIO NIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00. 7.30. 8.00. 8.30, 12.30, 18.30, 22.30. 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 8.00, 11.00. 13.00. 16.00. 18.00. 19.30, 22.30. 23.55 HILVERSUM ni: Elk heel uur vanaf 9.00 PROGRAMMA Stereo: Aubade: moderne en klassieke mu ziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen 12.00 Van twaalf tot RADIO- DONDERDAG HILVERSUM I (402 m) NCRV: 18.00 Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: koorzang en mandoline-orkest. 18.30 Nieuws en weer- praatje. 18.46 Actualiteiten. 19.05 Spektrum: nieuws uit de protestants-christelijke organi- (gr). 19.35 Stereo: Lichte orkestmuziek met zangsolist. 20.00 Hoofden op hol, detective hoorspel. 20.23 Stereo: Steravond: gevarieerd programma. 21.35 Stereo: Lichte grammo- foonmuziek. 21.50 Een vaste burcht Is onze God: klankbeeld over Luther. 22.30 Nieuws. 22.40 Onvoorzien: de sluitpost van de dag. HILVDRSUM II (298 m) - AVRO: 18.00 Nieuws. 18.16 Radiojournaal. 18.20 Uitzending van de Anti-Revolutionaire Partij. Spreker Mr. Dr. W. de Kwaadsteniet. secretaris van de A.R.P. 18.30 Stereo: Licht instrumentaal ensemble. 18.50 Gesproken brief. 18.55 Voor de kleuters. 19.00 Stereo: Licht gevarieerd muziekprogramma. 19.30 Nieuws. IKOR: 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Mens en Bijbel, radiocatechese. AVRO: 20.05 Stereo: Residentie-orkest en olist: moderne en klas- van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualitei ten; 13.00 Raden maar....). 14.05 Schoolra dio. 14.30 Stereo: Musiësta: licht gevarieerd platenprogramma. TROS: 15.00 Mensen als u en ik: Profiel van een volk. 15.30 Spot light op Burt Bacharach. 16.00 Nieuws. 16.02 Fllmmemo, een programma van en voor filmliefhebbers. 18.30 Boem!: pop-show. 17.15 Sportkompas. 17.45 Actualiteiten. HILVERSUM II (298 m) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnsstiek. 7.20 Lich te grammofoonmuziek. VPRO: 7.54 Deze dag AVRO: 8.00 Nieuwa. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Lichte grammofoonmuziek. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. NRUS.oo Voor kleine bezetting: moderne kamermu ziek. AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 Nieuws). 11.30 Het Oproeporkesimoderne muziek. 11 -55 Beursberichten. NRU: 12.00 Blik op de wereld: programma over ontwik kelingswerk. 12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.29 Overheidsvoorlichting Uitzending voor de landbouw. NRU: 12.29 Lichte grammofoonmuziek. 12.49 Fecht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. VARA: 13.11 Actualiteiten. 13.20 Stereo: Semi-klassieke muziek (gr). 14.00 Wikken en wegen: consu- Irlsch programma. 22.30 Neiuws. 22.40* Ra diojournaal. 22.55 Venster op de hedendaag se muziek muzikale lezing. 23.30 Stereo: So praan en fluit: moderne liederen. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL NED (324 m) 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportuit- slagen. 18.30 Franse les. 18.32 Grammofoon- muziek. 18.35 Verkeerswenken. 18.40 Lichte muziek. 18.52 Taalwenken. 18.40 Lichte mu ziek. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte muziek. 19.00 Nieuws, weerbericht en actualiteiten. 19.30 Protestantse kerkdienst. 20.00 Harmo nie- en fanfaremuziek. 20.30 Hoorspel. 21.83 Filmmuziek. 22.00 Nieuws en berichten. 22.15 De zeven kunsten: plastische kunst. 22.30 Jazzmuziek. 23.00 Nieuws. 23.10 Moder- rte muziek. 23.40r33.45 Nieuws. W" -«•"'-VRIJDAG HILVERSUM I (402 m) KRO: 7 00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.1S Badinerie: klassieke muziek (gr.) (7.30 Nieuws: 7.32 Actualiteiten) 7.50 Overweging; 8.00 Nieuws).8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw 9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw). municatie cn democratie: discussie. 15 on Klein chanson. VPRO: 16.00 Nieuws. 16.02 Thuis: programma voor thuiszittenden. 16 45 Stereo: A. Radio Filharmonisch orkest en so list: klassieke en moderne muziek; B. Ra diokoor: oude liederen. 17.35 Informatie: ach- HILVERSUM m (240 m en FM-kanalen) VARA: 9.00 Nieuws. 9 02 Klink-klaar. zonder nonsens. (10.00 Nieuws). NRU: ll.oo Nieuws 11.03 Micronotities. VPRO: 12.00 Nieuws 12.03 Agent 000. 13.00 Nieuws. 13.03 Hans Kemna. 13.30 Help. TROS: 14.00 Nieuws 14.03 Lynx (of los). AVRO: 15.00 Nieuws. 15.03 Muziek-Boetiek. (16.00 Nieuws). 17 00 Nieuws. 17.92 Radiojournaal. 17.05-18.00 Tus sen 19 plus en 20 min: programma voelr da BRUSSEL NED (324 m) 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Lichte muziek. 12.48 Lichte orgelmuz. 13.00 Nieuws, weerber., dagklapper mededelingen, progr.-overz., SOS- ber. voor schippers en actualiteiten. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nws. 14.03 Opera- en Bel cantoprogramma. 15.00 Poëzieprogramma 15.10 Klassieke muziek. 16.00 Lichte muziek. 17.00 Nieuws. 17.10 Volksmuziek. 17.45 Gees telijke liederen. Mgr. Ernst over priesterberaad HILVERSUM, KNP) Mgr. H. Ernst van Breda zal vanavond voor de t.v IKOR Ned. II, 19.30 uur) een nabeschou wing geven over het priesterberaad te Noordwijkerhout. Zondagavond zal de bisschop over deze bijeenkomst een gesprek hebben voor de KRO-rubriek „Kruispunt" 22.00 uur). ADVERTENTIE SPAARBANK! S89II- EN VOLGN 998-1 Er zijn 2200 vesügingM. Op da poe&attwea leuntda neie dag toracht E»n aantal daarvan t zelfs ook op vrijdagavond of da pfaataelijlea koopavond geopand. Voor da postagentschappen gelden aparte opar.:ng«rjd»n Een platenbon is altijd raak! ..Washington brandt" Documentaire van Brandpunt in Spanje bekroond (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM Voor de tweede mul heeft een produktle van de Brand- puntredactle een Internationale be kroning gekregen, namelijk de grole Ondasprijs van de Spaanse radio en televisie. Deze reportage werd in mei J.I. door Aad van den Heuvel en fil mer Piet Kaart gemaakt onder de ti tel „Washington brandt". Dit filmver- alag gaf een beeld van de onlusten die in Washington ontstonden na de moord op dominee M. Luther King. De hrandweerredacteuren filmden daarna ook de navrante taferelen in een oe- gerkerk. Donderdagavond 14 november zal in Barcelona de Ondasprijs, bestaande uit „De zilveren vogel" tijdens een groot galabanket van de Spaanse tele visie worden overhandigd aan de heer Richard Schoonhoven, oud-chef-redac- teur van Brandpunt en thans plaats vervangend hoofd van de KRO-televi- Er namen aan dit festival 22 landen deel. De KRO-televisie was door de or ganisatoren verzocht de in Cannes be kroonde Soekarnoreportage in te zen den. Maar de programmaleiding vond het niet fair om in Spanje met een re portage deel te nemen die reeds eerder de erepalm had veroverd. Reed6 bij de eerste stemming behaal de „Washington brandt" 15 stemmen van de 22 buitenlandse juryleden. Rustig aan voor Andrea Domburg (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM Andrea Domburg heeft de fysieke eisen, die het werken voor de televisie aan de mensen stelt, blUk- baar wat overschat. Na enige tijd t« hebben gewerkt aan een t.v.-programma voor de TROS, heeft zU van haar dokter de waarschuwing gekregen, dat sfl meer aan haar gezondheid moest den ken. Tengevolge van een en ander hebben de TROS en Andrea Domburg bestolen de zaken wat kalmer aan te pakken. Dat betekent echter, dat het onzeker is of men dit seizoen gereed zal kunnen komen met de zes uitzendingen, die met Andrea Domburg als middelpunt zouden worden gemaakt. In ieder geval hoopt men minstens drie programma'* voor dit seizoen gereed te krijgen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2