„REIN, NEEM JE KLADSCHRIFT MAAR MEE NAAR HUIS EN SCHRIJF HET OVER Wanhoopsdaad van Engelse bisschoppen Spionagecomplot in Bondsrepubliek lijkt wijd vertakt Nederland kiest voor kandidaat Humphrey Aandeelhouders geven Zwolsman stevige steun Vliegveldbrand Tel Aviv toch aangestoken? Beschuldiging ACF wegens prijscomplot W ereldhandelscentr um in 1972 in Rotterdam CONTROVERSE ROTTERDAM EN A'DAM McCarthy in groot aanzien DOUANIERS SCHOTEN OP VLUCHTENDE AUTO Vrijheid van geweten en meningsuiting in het geding ZATERDAG 26 OKTOBER 1968 PAGINA 5 (Van e rrslaggevers) DEN HAAG Zwolsman voelt er nog niets voor om de EMS te verlaten. Tijdens de gis teren in het Kurhaus te Scheveningen ge houden aandeelhoudersvergadering deelde hij mee, dat hij het noodzakelijk vindt om boven op de bok te blijven zitten. „Niet omdat ik het met al die aanvallen zo graag doe, maar omdat ik al mijn krachten en ook mijn geld in deze zaak heb gestoken en daarom wil ik proberen de EMS boven water te houden", aldus de heer Zwolsman. Op dart moment as het niet de juiste tijd om het roer in andere handen te geven, hoewel het lang zaam meer dan erg is geworden om voor deze vennootschap te werken. De heer Zwolsman deelde mee wél bereid te zijn om zich terug te trekken als er om war dit gevraagd, maar niet eerder dan dat de EMS een geschikte leiding heeft. Overigens lichtte hij een tip van de sluier rond het rapport van de vijf wijze mannen op, toen hij zei ge- reohrtdgd te zijn om tg verklaren, dart het de com missie niet gebleken was, dat hij de EMS uit persoonlijke belangen had benadeeld. „Ik zal blij ven vechten voor het belang vian de aandeel houders", aldus Zwolsman. De aandeelhoudersvergadering werd bezocht door 935 aandeelhouders, vertegenwoordigende 323.208 stemmen en een aandelenkapitaal van ruim 16 miljoen gulden. Mr. Hes, de raadsman tijdens het kortgeding, dat drs. Langeraar, lid van de raad v&n bestuur van de EMS, tegen de heer Zwolsman had aange spannen, deelde aan het begin van de vergadering mee, bezwaar te hebben tegen de openbaarheid van de vergadering en wilde de journalisten niet aanwezig Jjarten zijn. Naar zijn mening werd hier door de heer Langeraar het recht gefrustreerd om vertrouwelijk te spreken. Deze mededelingen horen volgens de heer Hes in een besloten ver gadering thuis. De aandeelhouders wezen dit ver zoek echter af, waarna mr. Hes kritiek leverde op de naleving van het vonnis van de president van de Haagse rechtbank. De stukken waren veel te laat tot zijn beschikking gekomen, waardoor volgers hem geen behoorlijk verweer mogelijk Bij de behandeling van de jaarstukken werd ge pleit voor een realistisch te analyse, werd mis noegen geuit over de beperktheid van de stukken, werd gezegd: „Rein, neem je kladschrift maar mee naar huis en schrijf het over", en geklaagd over het te laat verschijnen van de stukken. In anrtwoord op vele vragen vertelde de heer Veel te véél zaken zouden hierdoor op losse schroeven komen te staan. Drs. Langeraar, over wiens ontslag later op de vergadering zou worden beslist evenals een ander lid van de raad van bestuur, jhr. mr. M. R. van Lennep verklaarde hierna de redenen waarom hij de jaarstukken niet had ondertekend. Hij was niet overtuigd geweest van de juistheid van alle gegevens, onder meer omdat sommige binnenkomende poststukken hem waren ont houden. „Via het kortgeding moest ik in het bezit komen van de stukken", aldus drs. Langeraar. „maar het is toch dwaas dart je er zo om moet vragen". Een van de aandeelhouders oohtte het niet juist, dait de heer Langeraar het woord niet deel te nemer genoemd, omdat de n wenste aan deze discussie Het woord chanteur werd eer Langeraar volgens me- bedrag Zwolsman goede verwachtingen te hebben wat betreflt de omzetten ven het te verbouwen hotel Continental te Parijs. Voorts noemde hij het Nervd^plam in Den Haag een van de beste plannen van Nederland. „Dit project zal gebouwd worden", aldus de heer Zwolsman, „de gemeente Den Haag wifl düt jaar de grondruil tot stand brengen en een potentiële koper zal worden gevonden. Zo spoedig mogelijk zullen we met de bouw be- Ook verklaarde de heer- Zwolsman, dat enkele leden van de commissie van wijze mannen bereid zijn om commissaris van de N.V. te worden onder bepaalde voorwaarden. Deze voorwaarden kan ik nog niet aanvaarden, aldus de heer Zwolsman, we wachten op het goede moment. Ik trek me niet terug voordat er een nieuwe directeur is gevonden. voerde, omdat deze nog steeds met ziekteverlof is. „Ik wens hder geen sterfgeval mee te maken", merkte deze aandeelhouder op. Na een korte schorsing van de vergadering werd gestemd over het jaarverslag. Het verslag werd goedgekeurd met 251.282 stemmen voor, 38.443 tegen en 2212 bianco. Hierna, het was inmiddels al tien uur geworden, nadat de vergadering om half drie 's middags was begonnen, werd een aanvang gemaakt met de discussies over het voor stel tot ontslag van de leden van de raad van bestuur, drs. A. H. Langeraar en jhr. mr. M. R. van Lennep. De heer Zwolsman verklaarde, dat men tot het voorstel was gekomen omdat een samenwerking met de heer Langeraar niet mo gelijk ds, waardoor dit besluit moest worden genomen. Mr. Hes verklaarde, dart drs. Langeraar hebben gevraagd van zes ton tot één miljoen gulden als schadevergoeding, waarbij hij af zou zien van onthulling n over de EMS. Gezien dit standpunt had de EMS ook van arbitrage afge zien. Mr. Hes ontkende nadrukkelijk, dat er sprake zou zijn van chantage en dat dergelijke bedragen zouden zijn genoemd. „Wij hebben arbitrage voor gesteld", aldus de heer Hes. De schriftelijke stem ming over het ontslag wees uit. dat een groto meerderheid van de vergadering voor het ons lag Vervolgens was het voorstel tot ontslag van jhr Van Lennep aan de orde. Mr. de Brouw verklaard* namens hem, dat hij hert ontslag aanvankelijk niet had aanvaard om dp heer Zwolsman niet de enigi directeur van de EMS te laten worden. De hee: Van Lennep had zijn verzet echter inmiddels op geheven en diende een verzoek tort ontslag zander aanspraak te maken. De heer Zwolsman toonde zich dankbaar, omda/t het door dirt ontslag mogelijk is de reorganisatie voort te zetten. Hij waardeerde dit besluit ten zeerste. Hierna u-as het laatste voorstel aan de orde tot wijziging van de statuten van de vennootschap. Door deze wijziging zullen de priorited/tsaandelen in beheer worden overgedragen aan een op te richten stichting. Het bestuur van die stichting zal bestaan uit zeven leden, waarvan twee te benoemen door de Zwolsmangroep, drie door en uit de raad van commissarissen en twee outside- leden. Bovendien kan door deze statuenwijziging het bestuur van de N.V. worden gevoerd door een één- of meerhoofdigc directie. Voorlopig wil men beginnen met één directeur, maar dit aantal zal worden uitgebreid. De leden van de raad van commissarissen cn de raad van bestuur zullen hun mandaat ter beschikking stéllen. BONN (DPA) Eduard Adorno, par lementair staatssecretaris van het West- duitse ministerie van Defensie, heeft in de Bondsdag verklaard dat de Westduit- se militaire veiligheidsdienst niet over genoeg gegevens heeft beschikt om een arrestatiebevel te doen uitgaan tegen de gepensioneerde vice-admiraal Lüdke, lie waarschijnlijk zelfmoord heeft ge pleegd. Adorno zei voorts dat er een verband bestaat tussen de dood van Lüd ke en die van het waarnemend hoofd van de Westduitse geheime dienst. Horst Wendland en luitenant-kolonel Johannes Grimm van het ministerie van Defensie. Wendland en Grimm hebben zlefmoord gepleegd. Waar Gerhard Böhm, een hoofdamb tenaar aan het ministerie van Defensie, die sinds maandag vermist wordt, zich bevindt, is niet bekend. In al deze ge vallen, aldus Adorno, is tot nu toe niet gebleken dat er spionage in het spel is geweest. Aangenomen wordt dat de oor zaken van de dood van Wendland en Grimm en het verdwijnen van Böhm „el ders" gezocht moeten worden. Adorno zei dat er tussen de pensione ring van Lüdke op 1 oktober en de te gen hem gerezen verdenking van spio nage geen verband bestaat. Lüdke was op zijn verzoek om gezondheidsredenen vervroegd gepensioneerd. Men zal ver der nagaan of de dood van Lüdke, die BEIROET (Reuter) Een Palestijn se commando-organisatie die zich „het volksstrijdfront" noemt, heeft beweerd dat het verantwoordelijk is voor de brand die de dag tevoren op het vlieg veld van Lydda, bij Tel Aviv, woedde. Leden van het front hadden volgens een communiqué zes brandbommen gelegd bij elektrische kabels in het douanekan toor op het vliegveld, Israels enige inter nationale luchthaven. De Israëlische autoriteiten noemden donderdag kort sluiting als oorzaak van de brand. tot zijn pensionering hoofd van de afde ling logistiek op het NAVO-hoofdkwar- tier voor Europa was. en het verdwij nen van een Turkse NAVO-employé ver band met elkaar houden. Inmiddels heeft de Amerikaanse mi nister van Defensie, Carl Clifford, de jongste gevallen van zelfmoord in West- Duitsland en de verwikkelingen hierom heen in verband met het mogelijk be staan van een spionagenet „bijzonder ernstig" genoemd. Bovendien heeft de Westduitse rege ringswoordvoerder Ahlers bevestigd dat zes Oostduitse agenten is het begin deze maand haastig de Bondsrepubliek hebben verlaten. NEW YORK (AP) Het Amerikaan se departement van Justitie heeft o.m. de zes Nederlandse naamloze vennoot schappen, die enkele jaren geleden zijn samengegaan In A.C.F. (Amsterdam Chemie Farmacie) in staat van beschul diging gesteld wegens een samenzwering om de prijzen van kinine en kinine- produktcn kunstmatig op een te hoog peil te houden- De klacht is gebaseerd op de Sherman anti-trustwet en de Wilson tarievenwet. De overtredingen zouden zijn gepleegd tussen 1958 en de zomer van 1966. Volgens de beschuldiging had de General Service Administration gevraagd om biedingen op de 13,8 miljoen ounces kinineprodukten- Twee der beklaagden, Nedchem (N.V. Nederlandse combinatie voor de chemische industrie) en Buchler und Co. (West-Duitsland) hadden biedin gen gedaan. Het grootste deel van de voorraad was geleverd aan Nedchem. De afleve ring zou worden gespreid over een periode van vijf jaar. De Amerikaanse regering annuleerde echter de contrac ten. Op 12 november 1965 diende „Nedchem" een klacht wegens contract breuk in tegen de Ver. Staten. Die klacht werd op 27 januari 1966 echter weer ingetrokken. (Van ome correspondent Ben Sirs) LÓNDEN Het ultimatum van de Engelse hiërarchie aan priesters, die zich niet kunnen verenigen met Humanae Vitae, heeft tot de onvermijdelijke reacties geleid. Ook mensen, die het pauselijke verbod op alle anti-concep tiemiddelen voor zichzelf wel kunnen aanvaarden, zijn diep verontwaardigd over de boodschap aan de betreffende priesters: zwijgen onder alle omstan digheden of het actieve priesterschap opgeven. En van verschillende zijden wordt nu aangedrongen op een juridisch onderzoek van de positie, waar een mens het recht van gewetensvrijheid en vrijheid van meningsuiting wordt ontzegd met het uitsluiten van roeping, functie en bestaan als dwangmiddel. Daarbij spreekt men dan zowel over de toepasselijkheid van het Engelse recht als van het kerkelijke recht. Burgemeester Thomassen De astronauten van de Apollo 7 maakten deze ruimtefoto van de orkaan Gladys ter hoogte van Florida. Op de achtergrond ligt Cuba. ROTTERDAM (ANP) Rotterdams burgemeester Thomassen en zijn wet houder voor openbare werken Polak hebben gistermiddag in Rotterdam de vergevorderde Maasstedclijke plannen voor de stichting van een enorm world trade center (wereldhandeslcentrum) pige schema wordt gerealiseerd zal de eerste faze van het enorme handelscom plex in 1972 voltooid moeten zijn. 18 maanden later kan het hele cen trum gereed zijn. Volgens de vrijdag in Rotterdam prijsgegeven plannen voor ziet het Maasstedelijk wereldhandels centrum onder andere in twee grote 35 verdiepingen tellende en 144 meter hoge kantoortorens. Voorts komt er een par- (Van r verslaggevi HILVERSUM Wanneer Nederland de Amerikaanse president zou mogen kiezen, zou de democraat vice-president Humphrey het ver winnen van de re publikeinse kandidaat Nixon. Volgens een onderzoek van VARA's t.v.-rubriek „Achter het Nieuws" krijgt Humphrey van de Nederlanders 41 .stemmen, Ni xon slechts 21 stemmen. Daartegenover staat, dat maar liefst 37 procent van de ondervraagden geen mening gaf over de twee kandidaten. Nederland geeft hiermee een ander beeld dan Amerika, waar op dit ogenblik Humphrey een aan hang van 38 procent, Nixon van 43 pro cent heeft, althans volgens Gallup. Opvallend is, dat bij een onderzoek onder de schooljeugd (800 leerlingen van Utrechtse scholen) maar liefst 74 pro cent Humphrey zou kiezen en slechts 14 procent Nixon. Mocht echter de de mocraat McCarthy kandidaat geweest zijn, dan zou hij 50 procent van de leer lingen achter zich gekregen hebben. Bij het landelijk onderzoek naar de keuze van kandidaten bleek 24 procent Hum phrey te verkiezen en 20 procent Mc Carthy, tegen 15 procent Nixon. Merkwaardig is, dat „achter het nieuws" bij de aanhangers van alle Ne derlandse politieke partijen hetzelfde re sultaat verkregen heeft. De keuze ligt bij deze partijen voor Humphrey tus sen de 37 en 55 procent (met D '66 liefst 55 procent) en voor Nixon tussen de 21 en 33 procent (VVD 33 procent). Zelfs de C.P.N. sprak met 48 procent zijn voorkeur uit voor Humphrey. Andere gegevens uit dit t.v.-onderzoek zijn: voor meer ontwikkelingshulp 40 procent, voor minder 12 procent, gelijk blijven 37 procent. Merkwaardig is. dat i de aanhangers van praktisch alle par- I tijen meer ontwikkelingshulp verlangen I en dat tussen de 48 en 82 procent on- j dervraagden (PPR 82 procent) graag! een eigen bijdrage wil geven van bij voorbeeld 1 procent van het eigen inko- j Een grote meerderheid van de Neder- j landse ondervraagden meent ook. dat Amerika door onderhandelingen de oor log in Vietnam moet beëindigen. Lande lijk is dit percentage 61 procent, bij de scholieren 74 procent. Een meerder heid in Nederland is ook tegen het ge bruik door negers van geweld, bij het verkrijgen van de hun toekomende rech- „Achter het nieuws" komt volgende week met de resultaten van een onder zoek naar de binnenlandse politieke ver houdingen. „Het onderzoek heeft belang rijke verschuivingen aangetoond, maar lang niet zo sensationeel als 'n aantal Ne derlandse bladen uit een eigen onder zoek gepubliceerd hebben", aldus „Ach ter het Nieuws". keergarage voor 2000 auto's, motels, winkels en restaurant. Het centrum, dat onderdak moet gaan verschaffen aan bedrijven, diensten en instituten, die zich met de internationale handel be zig houden, is geprojecteerd in het Leu- vehavenbekken, in het centrum van de stad. Het project, dat door particulieren gefinancierd zal worden, gaat ongeveeT 300 miljoen gulden kosten. Tijdens een bijeenkomst in Rotter dam onder andere bijgewoond door vertegenwoordigers van de pensioenfond sen van Shell en Philips, die belangstel ling hebben voor het plan is uitvoe rig de gisteren in de openbaarheid ge komen nieuwe controverse tussen Am sterdam en Rotterdam over de bouw van een wereldhandelscentrum ter spra ke gekomen. De hoofdstad heeft ook plannen voor de stichting van 'n han delscentrum. 't Amsterdamse gemeente bestuur verklaarde donderdag bij mon de van wethouder Hamm, dat in Neder land maar plaats is voor één centrum. Deze wethouder kondigde daarbij aan de minister te zullen inschakelen bij de behandeling van de vraag waar 't cen trum zal moeten verrrijzen: in Amster dam of Rotterdam. Burgemeester Tho massen verklaarde vrijdagmiddag, dat zijn stad al veel eerder begonnen is met het ontwikkelen van plannen voor een handelscentrum dan Amsterdam. EINDHOVEN (ANP) Bij bet grens- kantoor Lommcl-Luyksgestel hebben douanebeambten gistermiddag de 28-ja- rige Th. v. II. en zijn 15-jarige zwager S. H., beiden uit Lommei (België) aan gehouden. In de auto van 't tweetal trof fen de grensbewakers een geladen flo- TORNADO Een tornado heeft don derdagnacht zware schade aangericht aan ven deel van de plaats Hyéres, aan de Franse Riviera. In een kwartier tijd werden elektrische en telefoonlijnen nield, daken afgerukt en honderden bo men ontworteld. Daarop volgden zwa re regenbuien die in verscheidene wij ken overstromingen veroorzaakten. De schade wordt geraamd op tien miljoen frank (ruim 7 miljoen gulden). Het katholieke parlementslid Norman St. John Stevas, een jurist, verklaarde gisteravond, dat de maatregel van de Engelse bisschoppen zonder enige twijfel in strijd is met beide. „Iedere Britse burger", betoogde hij. „heeft het onver- vreembare morele en constitutionele rechl tot vrijheid van meningsuiting. Ook hebben de parochianen van kape laan Paul Weir, die nu definitief ont slagen is, besloten volgende week don derdag een speciale bijeenkomst te be leggen. Formeel wil men verslag uitbren gen van een gesprek tussen een pa rochiedelegatie en de aartsbisschop van Southwark. dr. Cowderoy, die steeds ooraan heeft gestaan met harde en on- erbiddelijke maatregelen om het verzet tegen de encycliek de kop in te drukken. Men heeft echter tevens een jezuïet uit genodigd om de kerkrechtelijke positie van de betreffende priesters toe te lich ten. Bovendien is de UNO-commissie de rechten van de mens verzocht Het is uiteraard waarschijnlijk, dat de UNO zich verre zal houden van con flicten binnen de Engelse katholieke kerk. Het idee geeft echter een indruk van hetgeen zich nu afspeelt. Natuurlijk de progressieve krach ten binnen het Engelse katholicisme zijn verdeeld en zU vormen gezamenlijk nog steeds "n minderheid. Maar op het punt van vrije meningsuiting voelen alle Brit ten zich verenigd. Daarom zou het mij niet verbazen, als In dc nabiie toekomst één der getroffen priesters, of een groep je vooraanstaande loken een civiel ge ding aanhangig zou maken. Kerkelijk recht verbiedt weliswaar acties tegen een kerkelijke overheid voor een burgerrechter, maar in dit geval zou er weinig aan te doen zijn. Elke inmen ging van buitenaf in dc aangelegenheden van de rechterlijke macht wordt in Groot-Brit tannic omschreven als „con tempt of court" (minachting van het hof), het enige misdrijf waarvoor een gevangenisstraf voor onbepaalde tijd kan worden opgelegd. Wanhopige poging In Groot-Brittannie begint men zich nu af te vragen of de initiatieven van de Engelse bisschoppen wellicht werden geïnspireerd door recente instructies van Rome. omdat de ontwikkelingen een bizar beeld vormen. In de praktijk is do situatie nu zo: leken kunnen zich des noods beroepen op de superioriteit van in i zak i De Belgen bekenden de dieren op Ne derlands gebied te hebben gestroopt Voordat de twee nabij Luyksgestel kon den worden aangehouden, hadden zij lange tijd getracht om achtervolgende douaniers van zich af te schudden. Tij- L dens de achtervolging probeerden de J ambtenaren nog met drie waarschu- wingsschoten en een gericht schot de I auto van de stropers te doen stoppen. I het geweten hoewel het woord van de Paus identiek blijft aan het onver anderlijke woord van God maar voor priesters bestaat die gewetensvrijheid niet volgens de officiële Krk- Priesters moeten in het openbaar en bij het uit oefenen van hun pastorale werk dus ook in privégesprekken, in de biechtstoel en op de preekstoel Humanae Vitae uitdragen als de enige waarheid. Zij moeten de leer van do encycliek onvoor waardelijk en volledig toepassen, zij moeten zich in alle opzichten onderwer pen aan het centrale gezag of heengaan Volledigheidshalve heeft de Engelse hiërarchie alle ordehoofden verzocht hun leden aan dezelfde voorschriften en voorwaarden te onderwerpen. Waar tot dusver al 220 priesters de pauselUke encycliek hebben afgewezen, begint voor de Engelse Katholieke Kerk nu een acute faze van gezagscrisis. Trouwens, allerwegen dus ook bulten dc kringen van de erkende progresslcvcn groeit het onbehagen over de vorm die bet gezag steeds duidelijker aan neemt. over de manier waarop het ge zag wordt toegepast. Uit alles blijkt, dat de hiërarchie zieh de implicaties goed bewust is. Men mag de ontwikkelingen daarom zien als een wanhopige poging van dc bisschoppen om de suprematie van het hiërarchische gezag eens en voor altijd te bevestigen, omdat zo meent men de vernieuwing in de Kerk ook op dat punt veel te ver is gegaan. Dit is een offensief, wiiurop alleen maar een tegen offensief kan volgen. In de komende weken moeten we dan ook opzienbaren de gebeurtenissen verwachten. De zoge naamde ad hoccommissie van vooraan staande leken is actiever dan ooit. Een deel van dit werk moet achter de scher men worden gedaan. Persoonlijk zie ik echter geen ruimte meer voor een zin vol compromis, waar de opvattingen over gezag, Kerk, ambt en moraaltheologie zo lijnrecht tegenover elkaar staan. Ontslag Eén van dc vijftig priesters, die enkele weken geleden de opzienbarende brief aan de Times tekende, pastoor Kenneth Allan van de St.-Aidansparochie in Couls- don bij Londen, heeft zich eveneens be roepen op zijn juridische positie. Hij gaf verder het volgende verslag van het onderhoud met zijn bisschop, weer nie mand meer of minder dan dr. Cowderoy „Het onderhoud duurde precies vier minuten. Ik verklaarde, dat ik niet zo maar op de gestelde voorwaarden kon ingaan. Dr. Cowderoy antwoordde, dat hij het uitblijven van een onmiddellijk antwoord als een weigering zou uitleg gen. Hij zei, dat hij mijn bevoegdheden zou ontnemen en mij zou suspenderen. Ik betoogde, dat hij dat niet doen kon, omdat mijn bevoegdheden voortvloeien uit mijn ambt. Ik zei. dat hij me dus eerst zou moeten ontslaan. De aartsbis schop antwoordde, dat hij me dan inder daad op staande voet zou ontslaan en bood me een bedrag van 5000 gulden per jaar, totdat ik een andere werkkring gevonden zou hebben. Ik nam daar ech ter geen genoegen mee. Ik vertelde de aartsbisschop, dat ik een deskundige op liet gebied van het kerkelijk recht had geraadpleegd. Die deskundige had mij geadviseerd, dat ik niet ontslagen kon worden tenzij ik me schuldig had ge maakt aan immoraliteit of een misdrijf Volgens die deskundige moet de «arts bisschop me formeel van een dergelijk vergrijp beschuldigen cn een rechtzaak tegen mij aanhangig maken. Ik vertelde dit allemaal aan dr. Cowderoy en voegde daaraan toe, dat Ik dus op een schrifte lijke mededeling zou wachten. Daarop zei de aartsbisschop dat hij mijn mede delingen nog eens wilde overwegen. En dat was het eind van het onderhoud". Of pastoor Allan nu sterk staat voor het kerkeliik recht of niet. Is In de hui dige altuatie niet eens zo belangrijk moer. Het punt is. dat dit soort verhalen in de Engelse bladen eenvoudig tot een algemene afkeer van dit soort gezag moet leiden onder progressieven en conservatieven, onder katholieken en buitenstaanders, die de ontwikkelingen met steeds toenemende verbazing gaan CHRISTINA PRIMi 1 MEZZO President eku ndidaat Wallace uekte groot tumult bij zijn bezoek aai New York. Voor- en tegenstanders gingen op de New Madison Square Oardet op de vuist. De politie moest tussenbeide komen. MONTREAL (AP) In een verhaal over een volle pagina meldt het Franstalige Canadese blad La Patrir zijn lezers dat Christina een eenvou dig hardwerkend leven leidt b(J haar zangstudie in Monlreal- De verslaggeefster Claude-Lyse Gag- non vertelde hoe zij het lnstitut dr la musique Vincent d'Indy was bin nengekomen door voor te wenden, dal zij een studente was. Zij hrrM foto's genomen van de prinses, wijl zij in een cafétaria met andere studentes de lunch gebruikte. Christina schijnt een uitstekend» mezzo-sopraan te rijn. Juffrouw Gagnon schrijft dat dr prinsoH een eenvoudige kamer In h»-t instituut bewoont. Haar kamer is r anders ingericht dan die van andere studentes. Het enige verschil Is. dat zIJ in haar kamertje schilde rijen aan de muur heeft hangen Picasso en Buffet uit haar eigen v zamel ing.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5