Drie maal zilver in „Huize Bijdorp Raad van Voorschoten is niet te spreken over reconstructie- werk Voorschoterweg PTT plaatst caravan op Bevrijdingsplein In Zoeterwoude ruimte voor winkelcentrum Gesprek over kosten centrale verwarming woningwetwoningen MARKTEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 26 OKTOBER 1968 Ongeluk met dodelijke afloop Tienjarig jongetje kwam onder vrachtauto Op de wegkrulslng Kooil&an/W'lllem de Zwtygerlaan viel gistermiddag om 16.15 uur een aanrijding voor, waarbjj een jongetje dusdanig werd gewond, dat hy enige uren later aan de gevolgen overleed. Het Jongetje, de bjjna tienjarige (dinsdag zou hy Jarig zyn) Wlm Peter de Oroot, uit de Bloemstraat, stak de Willem de Zwygerlaan over op het moment dat er een vrachtwagen en een per sonenauto naderden, die richting Leiderdorp reden. De personenauto was bëocig de vrachtwagen in te halen. Op het kruispunt probeerde de vrachtwagen het jongetje nog te ontwyken, maar slaagde daar niet In, geilen de inhaalmanoeuvre van de personenauto. Hy raakte de personenauto nog aan de zijkant.. Het Jongetje kwam te vallen onder een der achterwielen van de vrachtwagen, waardoor hij een schedelbasisfractuur opliep. Per EHD la hy naar het St. Elisa beth Ziekenhuis vervoerd. Een uur later werd hy overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis, waar hy ongeveer half negen 's avonds overleed. Koninklijk brons voor ff v. d. Linden40 jaar bij Lichtfabrieken wmm *'t-y 4 y Bedankt voor alles wat U voor de ge meente hebt gedaan, zo sprak burge meester mr. G. C. v. d. Willigen gister middag tot de heer W. v. d. Linden, die nu reeds veertig jaar by de Stedeiyke Lichtfabrieken werkzaam is. Voor dit heugiyke feit werd de bronzen me daille behorende by de orde van Oranje Nassau door de burgemeester opgespeld. De heer v. d. Linden die op dit moment voorman-fitter is werd verder nog toe gesproken door de directeur van de S.L.F. ir. Y. Ykema en zijn chef, de heer Jumelet. Vanzelfsprekend werd hem ook de gebruikeiyke oorkonde en gratificatie overhandigd. Jeugdige postzegel verzamelaars houden j ub.-tentoonstelling In de gisteren gehouden vergadering van de Leidse Ver. van Postzegelverza melaars memoreerde de voorzitter, de heer A. de Best, het 25-jarig bestaan van de jeugdafdeling, dat op 14 november In het Antonlus-Olubhuls zal worden ge vierd. Niet met een grandioze feest avond, doch met de hobby van deze Jon gens en meisjes: een aardige tentoon stelling; een expositie van eigen werk. Dit zal beslist een bezoek waard zjjn, welk bezoek tevens een stimulans zal zyn zowel voor de jongens als voor hun leider en oprichter, de heer Van Kam penhout. Het verdere verloop van de vergade ring werd door de voorzitter vlot afge werkt. De notulen van de vorige verga dering werden ongewyzlgd goedgekeurd en de heer A. H. Gaykema ontving daar voor de dank van de voorzitter. Drie nieuwe leden werden verwelkomd terwijl er voor de volgende maand maar liefst vyftien namen op de ballotage-ltjst voorkomen. Hierna werden de dia's vertoond met 'n geluidsband door de firma Van Dieten uit Den Haag. uit pure liefhebbery ge maakt door een der firmanten, ter ge legenheid van het 75-jarig bestaan van De geschiedenis van dit veilinghuis, in ternationaal zeer bekend, was op een sublieme wijze verweven met de geschie denis van het postzegelwezen. Met in teresse en genoegen hebben de leden kennis kunnen nemen van de organisatie en het verloop van grote vierlingen met kavels van ver boven de 10.000. Aan het slot dankte de voorzitter de beide heren Van Dieten voor hun mede werking aan deze avond. Hij wenste z'n leden een goede thuiskomst. H. J. v. Es 25 jaar „walsenvoerder" bij meelfabr. 'De Sleutels' De heer Hubertus .Jacobus van Es \ier~ de gistermorgen het feit, dat hy 6 sep tember 1R43 in dienst was getreden by i de N.V. Meelfabriek „De Sleutels" v.h. j De Koster Co. I Om organisatorische redenen was de j viering van dit 25-jarig jubileum verlaat. De heer van Es werd eerst afzonderlijk door de direktie ontvangen. Daar werv hem een geschenk onder couvert aange boden. Om 11.30 uur werd de heer Van Es gehuldigd voor het gehele personeel. De heer F. J. A. Sanders, technisch direk- teur van de N.V., sprak daarbij enige lovende worden. Daarna gaf de heer Sanders een be- schryving van de loopbaan van de Jubi laris, die nu walsenvoerder is. Voorts dankte dlrekteur Sanders de jubilaris voor diens prettige omgang in het bedrijf. De echtgenote van de jubi laris werd tevens bedankt voor de vele opofferingen die zij zich had moeten ge troosten. Bij zijn dankwoorden overhan digde hy de jubilaris een getuigschrift van de Ned. My. voor Nijverheid en Handel. De bedryfschef van de afd. produktie, de heer W. F. Neuteboom, bracht daarna de jubilaris dank voor diens prettige samenwerking. Namens het jubileum fonds overhandigde hy hem een geschenk onder couvert en - wegens ontstentenis van de voorzitter van de pers. ver. - te vens een geschenk onder couvert namens de personeelsvereniging. GEVEILDE PERCELEN In het Venduhuis der Notarissen wer den navolgende percelen geveild t.o.v. not. M. P. Kaptein te Leiden: Woonhuis Assendelftstraat 28 te Oegstgeest voor 30.800, koper dhr. Proper q.q. kantoorpand le Binnenvestgracht 28 v. 11.400, koper dhr. Kraneveld. Pakhuis met woning Oude Singel 206 v. 15.400, koper J. v. Iterson q.q. Woonhuis Oude Singel 240 voor 11.300, koper E. v. Starkenburg q.q. NKOV-ENQUETE LEIDSE KOOP AVOND De afdeling Leiden van het Ned. Kath. Ondernemers Verbond heeft on der haar leden een enquête uitgeschre ven over een wekelijkse koopavond in Leiden. De leden wordt gevraagd of zij vóór dan wel tégen een koop-avond zijn. De uitkomst van de enquête, die stellig van groot belang is, omdat het NKOV een zeer groot deel van de Leidse middenstand vertegenwoordigd dient om het bestuur te informeren. Het bestuur is namelyk door het Leids gemeentebestuur uitgenodigd voor over leg met betrekking tot de eventuele in stelling van een koopavond. R..K. VROUWENBEWEGING De leden van de Sted. R. K. Vrouwen beweging worden opgeroepen om heden avond of zondagavond 7 uur in de Rouw kapel van het St.-Elisabeth Ziekenhuis, de rozenkrans te komen bidden voor de zielenrust van mevr. Meyers-Schimmel, die donderdag in de leeftijd van 65 Jaar is overleden. Mevrouw Meyers-Schimmel was vele jaren lid van de vrouwenbeweging. De H. Mis van Requiem is maandagmorgen om 10.30 uur in de parochiekerk O. L. Vrouw' Hemelvaart en St.-Joseph, He rensingel 3, waarna de begrafenis plaats vindt op de R. K. begraafplaats „De Zijl poort" om ca. 11.15 uur. Prof. dr. Hofstra met emeritaat Aangezien hy onlangs de leeftyd van zeventig jaar heeft bereikt, is aan prof. dr. S. Hofstra, die sinds 1947 aan de Leidse Universiteit byzonder hoogleraar in de Afrikaanse volkenkunde vanwege het Leidsch Universiteits-Fonds is ge weest, door dit fonds eervol ontslag ver- Prof. Hofstra zal gedurende het acade miejaar 1968-1969 aan de Leidse Uni versiteit een onderwysopdracht in de volkenkunde en de sociologie van Afri ka vervullen. VOORSCHOTEN VERWARMING IN FLATS Naar aanleiding van een gezonden brief door de bewoners van 72 woning wetwoningen over de navordering van 37,20 over de kosten van de centrale verwarmingsinstallatie, delen b. en w. mee dat zy bereid zijn om over te gaan tot aanschaffing van warmtemeters in de betreffende woningen. Aan de minis ter is verzocht het verschil tussen de werkelijke kosten van het stookselzoen 1967-1968 en het in rekening gebrachte bedrag wat 'n verschil geeft van 37,20, te mogen opnemen in de stichtingskosten van de woningen. Ondertrouwd: Johannes J. ten Don kelaar en Janny H. C. Bosch te 's-Gra- venhage; Cornelis H. van Leeuwen te 's-Gravenhage en Anna M. Jansen; Jurriaan E. Reudink te Enschede en Mieke M. Mendes; Nicolaas J. Visser te Leiden en Angenita M. A. Kamp- Trainerskeuze Roodenburg M. Keereweer. B. de Jonge. C. Pennenburg, f. v. Weerlee en A. Ooyendijk; W. Rijsbergen en W. v. Kam pen: J. Rietkerken. S. den Os. J. v. Weerlee en I. Klinkhamer. U.V.8. W. Sloos. T. Balkhoven. H Rol. B- Lardé, H. Plezier; A. Koren en J. Leget; S. Teske. L. Holl, G. Désar en G. Logeman. WEG-0PBREKEN TE VOORSCHOTEN Vragen mr. Geertsenut aan ministers Het tweedekamerlid mr. Geertsema heeft met betrekking tot het opbreken van een weggedeelte in de gemeente Voorschoten de volgende vragen ge steld aan de minister van Econ. Zaken en Binnenlandse Zaken: 1. Hebben de bewindslieden kennis ge nomen van het feit, dat het drie maanden geleden gereconstrueerde gedeelte van de Leidseweg in Voor schoten naby de Zilverfabriek weder om wordt opgebroken ten behoeve van een pyplelding van N.V. Neder landse Gasunie? 2. Kunnen de bewindslieden mededelen, waarom ten tyde van de reconstruc tie niet direct deze buizen in dit weg dek zyn gelegd en wat de extra kos ten zyn ten gevolge van het feit, dat dit niet gebeurd is? 3. Zyn de bewindslieden van mening, dat het mogeiyk zal blijken te zijn het bedoelde wegdek weer geheel in de huidige gave toestand te herstel len? 4. Is het niet mogeiyk deze pypleiding onder de weg door te boren of te pulsen en zo ja, zyn de bewindslieden dan bereid deze oplossing te bevor- OEGSTGEEST Getrouwd: J. N. van Abswoude en As van den Dool; W. Bank en A. J. M. van der Zwet; G. C. van der Duin en P. W. Kraaij. Overleden: E. J. Veldhuyzen; C. J. v. Delft. e.v. P. Oudshoorn en A. P. v. Es. Ondertrouwd: C. R. Borghart en A. P. Tijdelijke oplossing De P.T.T. heeft zoal# bekend destyds de voormalige winkel van Albert Heyn op het Bevrydlngspleln aangekocht om daarin een bypostkantoor voor Leiden Zuid- West te vestigen. In afwachting van het gereedkomen van de verbouwing van die winkel tot bykantoor wordt thans een voorlopige voorziening getroffen. Deae bestaat uit het plaatsen van een z.g. postcaravan op voornoemd plein tegónover he* huidige postagentschap. In verband met de grote afmetingen van deze caravan (13 x 4 m.) zal het transport plaats vinden in de nacht van dinsdag op woensdag a.s. (aankomst te plm. 4 uur). Zo spoedig mogeiyk zal deza post caravan voor het publiek toegankeiyk worden gesteld onder geiyktydige ophef fing van het huidige postagentschap in de winkel van de heer Lepelaar voor wie daarmede dan een periode van circa 11 Jaar wordt afgesloten, waarin hy als postagent Lelden Zuid-West heeft bediend. In de caravan zyn aanwezig een ruime hal met telefooncel en een 2-tal loketten alsmede enige personeelsaccommodatle. van der Sluys; L. B. Sysma en A. E. van Oven; R. V. van Ommen en W. Ravens- bergen; J. J. de Bruin en M. J. de Jager; A. S. van der Hoeven en A. M. J. Diep hout; L. W. den Ouden en A. L. van Nieuwkoop. Bouw 0.L school aan Dorpsstraat Na het slopen van een aantal panden aan de Dorpsstraat enkele jaren gele den heeft de gemeente Zoeterwoude het slopen van het Emaf-complex aanbe steed. In het kader van het bestem mingsplan Kern zullen ter plaatse win kels worden gebouwd. Hiervoor moet echter nog meer ruimte vrijgemaakt worden. Zo zal ook de openbare school de Dorpsstraat met de daarby be horende onderwyzerswoning moeten ver dwijnen. Hoewel nog niet vaststaat wan neer een en ander zal worden gereali seerd, aldus b. en w., is het toch nu al noodzakeiyk de betreffende gronden zo veel als maar mogeiyk is vrij te maken opstallen teneinde daarop in af wachting van definitieve vormgeving eventuele noodwinkels te kunnen toela ten. De school kan echter eerst worden gesloopt al6 is voorzien in een andere nuisvesting. Men heeft gemeend deze te moeten zoeken in de bouw van een ge prefabriceerd schoolgebouw, omvatten de twee leslokalen op de voor scholen bouw bestemde grond in het bestem mingsplan Westeinde. De bouw van twee leslokalen met nevenruimte is afge stemd op de tegenwoordige behoefte. Ook nu aijn er twee lokalen in gebruik. Er zyn b. en w. geen gegevens bekend op grond waarvan zou kunnen worden besloten tot 'n omvanrijker bouw. Ge prefabriceerde scholen zyn door diverse firma's geoffreerd. De keus van het col lege is daarby gevallen op de aanbie ding van Redwood Systeembouw te Warfhuizen. Rekening houdend met de omstandigheid dat deze prysopgaaf is van december 1966 en nog enig grond en straatwerk moet worden aangebracht worden de totale stichtingskosten ge raamd op 120.000,—. Ook het pand Dorpsstraat 34 zal moeten worden af gebroken. De eigenaar, de heer C. Hen- neken te Zoetermeer heeft zich inmid dels bereid verklaard zyn eigendom, om vattende huis, schuur en erf voor 15.000 gulden aan de gemeente te verkopen. Overeenkomstig doen b. en w. de raad een voorstel. GEMEENTERAAD De Zoeterwoudse gemeenteraad komt a.s. donderdag 31 oktober om 20.00 uur bijeen ten gemeentehuize. De agenda vermeld o.m.: aanstellen van een tweede tuinman; aankoop van een motorische heggeschaar; aankoop van schaf twa- gens: verlenen van medewerking inge volge artikel 50 van de Kleuteronder- wyswet t.b.v. de kleuterschool Hummel hof; het bouwen van een nieuwe open bare school voor lager onderwys; verho ging subsidie jeugdbeweging; aankoop van het pand Dorpsstraat 34; vrijziging Zesde lustrum van de school ongedwongen gevierd Drie docenten van de H.A.V.O.- school „Bijdorp" vierden hun zilveren onderwijsfeest en de school vierde het zesde lustrum. Genoeg voor de leer lingen en de overige docenten om er een sessie te houden, die uitliep in een zeer genoeglijke maar vooral kunst zinnige happening. In de aula van de school waren de leerlingen en vele genodigden, waaronder burgemeester L. de Kool, wethouder W. J. Iestra, van de bouwverordening; vaststelling van een verordening omtrent het opha len van huisvuil en wyziging van de verordening op de heffing van de rei nigingsrechten; voorstel van b. en w. tot het instemmen met het ontwerp ge- meenschappeiyke regeling voor het re creatiegebied 's-Gravenwoude; overdracht van de zorg voor de afvoer en zuivering van het rioolwater aan het Hoogheem raadschap van Rynland. GESLAAGDE KAARTAVOND N.I.K.B. Er was weer een grote belangstelling voor de kaartavond die ten bate van de Nederlandse Katholieke Invaliden Bond in de zaal Paardekooper werd gehouden. De stemming was uitstekend en de op brengst voor het goede doel stemde de propagandist Van der Zwet tot grote tevredenheid. De uitslagen luiden: Kruisjassen: 1 A. J. Berg 4173, 2 mevr. Zandbergen, 3 mevr. v. Teylingen-Bont- je, 4 mevr. d. Jong-v.d. Zon. 5 mevr. Veldhuizen-v.d. Salm, troostprijs: mevr. Berg-v. Velzen. Klaverjassen: 1 N. Rys- dyk 5702 pnt. 2 G. v. Teylingen, 3 mevr. Rijsdijk, 4 H. v. Gerven, 5 J. Creygton, 6 mevr. Opdam, 7 mevr. Berg. Troost- prys Jos Opdam. Spaanse moderne schilderskunst in Galerie 't Duivenhuys Tot onze grote smart is van ons heengegaan ten gevolge van een noodlottig ongeval ons lief zoontje en broertje WIM H. G. de Groot A. de Groot-Bleeker Henk Rene Frans Dick Anneke Op dinsdag 29 oktober, de dag van zijn 10e verjaardag, vieren wy de H. Eucharistie met een gezongen Engelenmia om 10.00 uur in de parochiekerk van O.L. Vrouw Hemelvaart en St. Joseph, Herensingel, waarna wy hem te ca. 11.00 uur te rusten leggen op de r.k. begraafplaats zyipoort. IN GALERIE 't Duivenhuys aan het Leidse Rapenburg exposeert deze weken de Spanjaard Joan Sibecas een aantal schilderijen, aquarellen en teke ningen. Het is de eerste maal dat deze Catalaan zijn werk toont buiten de grenzen van zijn land. Buiten die lands grenzen is hij ook nog weinig bekend en het is „een goede greep" van galerie 't Duivenhuys het merkwaardig-oor- spronkelijke werk van deze zuiderling naar onze noordelijke streken te bren gen. Gisteren is de expositie geopend door dr. Francisco Carrasquer, die een analyse gaf van Sibecas' werk zoals hij dat ziet. Dr. Carrasquer zei onder meer. dat Sibecas tot nu toe uitsluitend in Spaanse galerieën en musea had ge- exposeerd. Echter, „het is relevant dat juist een schilder als Sibecas voorbe stemd bleek om het eerst naar buiten te treden in Holland." Het is niet hele maal toeval „dat men juist in 't werk van Sibecas zozeer de Hollandse kunst gereflecteerd ziet." Deze toevalligheid kan men niet improviseren. „Laten we stellen dat Sibecas verwant is aan Vermeer: door zijn kleurinstelling, door zijn doorwerking en door zijn under statement van zijn onderwerp," aldus dr. Carrasquer. Sibecas kan niet gerekend worden tot een bepaalde school, maar hij is sterk gebonden aan zijn geboortegrond, het Spaans-noordelijke deel van de Py reneeën. Hij heeft een geheel eigen GR0FVUIL- 0PHAALDIENST MAANDAG 28 OKTOBER Buurt 13: Rynsburgerweg, Terwee- park, Boerbaavelaan, Mariënpoelstr., Kagerstraat, Brasemerstr., Zweiland- laan, Van Swietenstraat. Faljerilstr., Houtlaan, Antoine Duycklaan, v. Beu- ningenlaan, Van Slingelandtlaan, Jo- han de Wittstraat, Joha v. Oldenbar- neveldstraat, Hogerbeetsstraat, War- monderweg, Nachtegaallaan, Mezenstr., Vinkenstraat, Lijsterstraat, Roodborst- straat, Merelstraat, Wassen aar 9e weg, Leeuwerikstraat. r\AT IS OOK DE algemene indruk, die het werk op de beschouwer maakt. Hij creëerde een geheel eigen stijl van quadratische vlakken, waaruit hij zijn tableaux opbouwt in sobere schakering van soms ook wel sombere tinten. Hy werkt figuratief, zij het dan dat de figurativiteit een sterke hang naar het abstracte vertoont. Het is zeer decoratief, maar met een sterk stilistische inslag. De architectonische onderwerpen zyy strak en rechtlijnig van opbouw, mooi van kleur en compositie. De landschap pen zijn meer gesymboliseerd en lyken ons trouwens ook sterk geïdealiseerd, dikwijls schematisch en naar het ab stracte neigend. De tekeningen daaren tegen vertonen een geheel ander beeld. Deze zijn volledig decoratief en inter nationaal van stijl, hoewel „Dorp" (nr. 23) ontegenzeggelijk een uit ge spróken eigen handschrift verraadt. IIET STERKSTE en meest persoon- lijke zijn de stadsgezichten. Strak van compositie in vertikale lijnvoering; daarbij ondanks de weinige ver scheidenheid in Sibecas' palet mooi en gevoelig van kleurschakering. De schilder demonstreert hierin vooral zijn subtiele gevoel voor licht en lichtval. De landschappen daarentegen zijn meer abstract. De kleur van het landschap in zijn geboortestreek, hel dorre bruin grijs, overheerst. Ze schynen ons ook meer gesymboliseerd en Sibecas zal er de liefde voor zijn geboortestreek in hebben geïdealiseerd. Dat is overigens het goede recht van de kunstenaar. Die idealisering vinden we ook terug in enkele stillevers. die een fraaie vlak verdeling tonen met goed afgewogen toonwaarden. Persoonlijk intrigeerde ons sterk een stilleven met pot en appelen, donker geschilderd in 'n blauw groene sfeer. Wij moesten hier denken aan Verster. maar dan minder speels dan de Leidse meester. De zicht naar stilering vonden we het sterkst terug in enkele bloemstukken, waarvan voor al „Rozen", decoratief van opbouw en fraai, hoewel sober van kleur, ons zeer kon bekoren. W. HRINS. Veel ingekomen stukken en medede lingen en een korte agenda vormden de stof voor de Voorschotense raadsverga dering van de maand oktober. Bij de mededelingen inzake de afsluiting van de Voorschoterweg nabij de Zilverfa briek in verband met het leggen van de aardgasleiding had de gemeente (B. en W.) uitvoerige informatie verstrekt. Deze werd dan ook uitvoerig besproken. Hoewel de gemeente in deze practise)! geen partij is, ondervindt, zij wel de na delen. Coördinatie werd zeer gewenst geacht, terwijl ook verspilling van geld werd genoemd. De gemeente is er wel bij betrokken geweest, maar er warm voor de Provincie maar twee mogelijk heden: wachten met de reconstructie van de gehele Voorschoterweg of wel reconstrueren. De provincie vond het laatste het belangrijkst en liet dit pre valeren boven een doorkruising van plannen. Voor Voorschoten heeft dit on geveer vijf weken verkeersmoeilijkhe den. Baan voor baan wordt afgesloten. Dat betekend vijf weken oefenen met de slalom. Alles ivordt echter duidelijk met verlichte markeringen aangegeven en de rijkspolitie zal een oogje in het zeil houden. Een aantal bewoners van het com plex van 72 woningwetwoningen in Noord Hofland heeft zich tot de Raad gericht inzake een afrekening van de kosten van de centrale verwarmingsin stallatie. Er zit ergens een fout In de berekening. Gecalculeerd was een be drag van 159.60 voor de verwarmings kosten per woning. De gemeente kwam hiermede niet uit. Er werd meer gas verbruikt dan was geraamd. De ge meente staat op het standpunt, dat wat wordt verbruikt moet worden betaald. De bewoners zouden nog een bedrag van 37,20 moeten bijbetalen. Nu is na- heffing altijd vervelend. En om dit in de toekomst te voorkomen willen b. en w. met ingang van 1-11-1968 dit bedrag verhogen tot 20,per maand voor stookkosten. Het merendeel van de be woners van de woningen hebben een adres tot de gemeente gericht om de navordering van ƒ37,20 voorlopig niet te voldoen. De raad kwam er ook niet uit. Er zal gepraat moeten worden in alle openheid. Voorlichting en uiteen zetting van zaken zal worden gedaan. Warmtemeters zijn bij het college niet erg in trek. al stond dit in het stan- daardconli act. Dit zal kostenverhogend werken met ongeveer 20,per jaar terwyl in de praktijk blykt, dat de warmtemeters niet geheel voldoen. Dit probleem zal in algemeen overleg wor den opgelost. Zo werd besloten. Met 1 blanco stem werd de wethouder Iestra afgevaardigd deel te nemen in de commissie inzake de gemeenschap pelijke regeling van Rijswijk Voorburg en Leidschendam betreffende het beheer van de Gemeentelijke Sociale Werk plaatsen te Rijswyk. GRONDEN IX XOORD HOFLAXD Noord Hofland moet verder worden ontsloten en bouwrijp worden gemaakt. Met de dienst van Openbare Werken is uitgemaakt dat met de ontsluiting van de gronden, begrensd door de toekom stige Trompweg, Thorbeckeweg en de spoorbaan een uitgave van 1.652.000,- nodig zal zyn. B. en w. stelden voor dit bedrag te voteren, hetwelk geschiedde. NIEUWE STRAATNAMEN Het stratenplan in Noord Hofland moest worden herzien. Waren er eerst 15 namen nodig, dat is nu gewyzigd in 7. B. en w. stelden aan deze straten namen te verbinden van personen van de voormalige Nederlandse Regering in ballingschap te Londen tijdens de 2e Wereldoorlog, alsmede de naam van de overleden Minister Van Staat Prof. Mr. P. J. Oud. Er zullen dus nu komen een Gerbrandylaan, een Van Kleffensplant- soen, een Van den Tempelplein, een Al- barda-plantsoen, een Welterdreef, een Steenberghenlaan en een Oud-Plantsoen. Mr. Kloosterman miste een figuur van de C.H.U. en zag gaarne een persoon als Mr. van Boeijen vernoemd. Deze omissie kan bij een volgende gelegen heid nog in orde komen. Het laatste voorstel in deze vergadering was de aanbieding van de begroting van de ge meentebedrijven en de begrotingen van de alg. dienst voor het dienstjaar 1969 een en ander met de daarbybehorende toelichting. Op de foto: v.l.n.r.: Zuster Marie- Elise, burgemeester L. de Kool, Zuster Salome en mej. A. Jansen. de inspecteur voor de H.A.V.O. C. Wes terhof, priorin van Huize Bijdorp en pastoor C. Hamers uit Rotterdam, aan wezig terwijl de jubilerende docenten door de directrice van de school, Zus ter M. Cyrilla o.p. naar hun ereplaatsen werden geleid. De zilveren docenten waren zuster drs. Marie-Elise, onder-directrice en lerares naituur- en scheikunde; zuster M. Salome, lerares tekenen en kunst geschiedenis en mej. A. H. M. Jansen, lerares gymnastiek. Daarna volgde „Drie in de pan", een bescheiden lek kernij, toebereid en opgediend door leerlingen van „Bijdorp". De ingre diënten bestonden uit befaamde terug blikken, een feestcatechismus (stukje kostelijk rooms leven), drie odes t iedere jubilaresse één en als feestelijk slot een opvoering van het blijspel „Les Précieuses ridicules" van Molière in een Nederlandse vertaling en onder regie van Ben Heuer, docent aan de Bijdorp-school en schrijver. De jubileumviering vond plaats in een ongedwongen sfeer, waarbij do centen en leerlingen de spot niet schuwden, maar weldoordacht gebruik maakten van alle ondeugden, welke een leraar juist zo deugdelijk voor e speciale school maakt. Dat is de jarige HAVO-school Bijdorp, sedert 1 september geen M.M.S. meer, maar school voor meisjes en jongens, w van de eerste zes thans de eerste klas mede bevolken. BIOSCOPEN De films in de week van 25-31 oktober: Camera: Bedazzled (14 jaar*. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Nacht vr. en zat. 23.30 uur: Les Aby sses (18 jaar). Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Er kan nog meer bij. (Alle leeftyden). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Een les in liefdeskunst (Het wonder der liefde) (18 jaar). Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Le weekend (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Peyton Place (18 jaar). Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Sla een kruis en sterf (14 jaar>. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nacht vr. en zat.: Verboden stadswij ken (18 jaar). KORRELTJE Dwazen vragen dikwijls dingen, waar op wyzen zelfs geen antwoord kunnen geven. LEEUWARDEN, 25 okt. Kaas Commissienoteringen (in guldens per kg) Goudse kaas 3.46; Edammer kaas 3.23; Broodkaas 3.23; Handel redelijk. LEIDEN 25 okt. Groente drui ven 157-172, peren 8-19, aardappelen 14. andijvie 25-48, pronkbonen 140-155, snij bonen 210-235, stambonen 145-280, boe renkool 20-27, rode kool 10-17, groene kool 24-28, witte kool 18, prei 19-34, spinazie 117-136, spruiten A 85-89, id. B 84-89, komkommers 15-81, tomaten A 590-620, id. B 650-670, id. C 540-560. id. CC 260, uien middelfijn 4-13, witlof 132- 196 per 100 kg. Bloemkool A 106-126. id. B 85-125, id. C 1994. knolselderij 18- 28, sla 14-40 per 100 stuks. Bleekselderij 20-23, peterselie 23-30, selderij 8-23 pet 100 bos. PUNT Ja, ik weet wel dat het al vier uur i? maar geef nie toch alsjeblieft de gele genheid ons huis terug te winnen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4