Nieuw hoofdgebouw voor Fasson aan Lammenschans Bouwbeleid Universiteit is streven naar numerus fixus Zuidoostelijk deel Merenwijk Bijna 10 miljoen gulden gevraagd voor ontsluiting en bouwrijpmaken UW MENING BIOSCOPEN A. C. v. d. Woerd erelid bij „Ons Doel" Leidse scholieren schaakten eenSTERK STAALTJE GEBLOEMD ONTBIJTLAKEN ALSV SPUIT FEL KRITIEK n eitje dat lang geschud is PAGINA DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 24 OKTOBER 1B6» TAL VAN WERKEN IN EERSTE FASE Met de uitvoering van he bestem mingsplan voor de Mrreow]Jk welke achtereenvolgens in verschillende fasen sal plaatsvinden Is In totaal een pe riode van ongeveer zes jaar gemoeid. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt thans voor een ieder op het stadhuis ter Inzage. Vooral In verband met de zeer gewenste continuïteit In de voortgang van de wo ningbouw werd door de directeur Ge meentewerken een rapport uitgebracht nieuwe watergan- ting. PvdA-fractie zoekt contact met Leidse bevolking De in het voorjaar georganiseerde afdeling Leiden van de Partij van de Arbeid start het nieuwe winterseizoen met een grote openbare bijeenkomst in de kleine zaal van De Burcht (in gang Nieuwe Rijn) op woensdag 30 oktober. De Leidse P.v.d.A-raadsfractie zal op deze avond voltallig aanwezig zijn inclusief de wethouders Piena van Openbare Werken en Sannes van On derwijs. Sport- en Jeugdzaken) om op iedere vraag uit de zaal antwoord te geven. Verder zal de socialistische visie op de toekomst van de stad wor den bekend gemaakt en meningen wor den gegeven over hete hangijzers als de schouwburg, het universitaire hoog bouwproject, de nieuwe Merenwijk en de industriële positie van de stad. Nu reeds kunnen schriftelijke wa gen bij de afdelingssecretaris, de heer P. S. Blaauw, Wierickstraat 7 te Lei den, worden ingediend. Maar ook mon delinge vragen zullen zonder enige te rughoudendheid in bespreking worden genomen. De toegang is wij, iedereen is welkom. Aanvang 8 uur. Mr. G.C.v.d. Willigen 30 jaar burgemeester Burgemeester mr. G. C. van der Willigen van Leiden herdenkt 2 novem ber de dag waarop hij dertig jaar ge leden voor de eerste maal benoemd werd tot burgemeester. Op 2 novem ber 1933 ontving mr. Van der Willigen zijn benoeming tot burgemeester van Lekkerkerk. Deze plaats diende hij tot 1958 in de functie van eerste burger. In 1959 werd hij benoemd te Haarlem- /nermeer, waar hij tot zijn benoeming te Leiden in 1965, werkzaam was. Mr. Van der Willigen, die in Zuid laren werd geboren, is thans 61 jaar. Voor hij burgemeester te Lekkerkerk werd, was hij werkzaam op het mi nisterie van Binnenlandse Zaken. Na zyn rechtenstudie die hij in 1933 in Leiden afsloot met het doctoraal exa men, was hij ook enige tijd werkzaam ala voluntair op de gemeentesecretarie te Eemnes. Firma B. de Koning wordt opgeheven j Vannacht is op diverse plaatsen in Hel ongeveer tachtig jaar oude en Leiderdorp gepoogd in te breken. Op zeer bekende winkelbedrijf fa. B. de één plaats lukte dat, t.w. in het pand Koning ln de Haarlemmerstraat wordt Resedastraat 20 dat bewoond wordt met Ingang van 1 november opgeheven, door de familie Van G.: op andere plaat- In het pand zal een filiaal worden on- sen was (waren) de indringer(s) mln- dergebraoht van „De Prijsbreker". I dér suksesvol, daar werden alleen be ten behoeve van de ontsluiting van de Merenwijk via de verlengde Sumatra- straat en het bouwrijp maken van de gronden in het zuid-oostelijke deel van de nieuwe wijk. Deze werken zullen in de eerste uitvoeringsperiode van twaalf maanden tot stand moeten komen. Voor het ontsluiten van het zuidooste lijk deel via de verlengde Suraatrastraat wordt 'n krediet gevraagd van 1.038.000 gulden. Het betreft hier de aanleg van verhardingen voor het gedeelte van de verlengde Sumatrastraat tussen de Wil lem de Zwijgerlaan en de Slaaghsloot en de reconstructie van het kruispunt Su matrastraat - W. de Zwijgerlaan; verder de aanleg van een parkeerterrein nabij de Abraham Crljnssenstraat (circa 30 auto's), de aanleg van een toegangsweg via de westelijke onderdoorgang van de Zijlbrug, naar het oostelijke gedeelte van 't volkstuinencomplex Leiden-Noord en de bouw van een vaste brug over de Slaaghsloot in de verlengde Sumatra straat. Een krediet van 8.812.000 gulden wordt gevraagd voor het rijpmaken van gron den in de Merenwijk, welke zijn begre pen in het onder de eerste fase van uit voering vallende gebied. De uit te voeren werken omvatten: het baggeren en dempen van be staande sloten; gen, welke een functie zulleu vervul- len hl) de handhaving van het ver- eiste grondwaterpeil van gemiddeld 1.80 nieter n.a.p. en voor de af voer van het hemelwater; de gedeeltelijke uitvoering van de houw respectievelijk van een geniaal voor het regelen van het peil In de watergangen en van een centraal rioolgemaal; de aanleg van gedeelten van de ge projecteerde kaden langs de Slaagh sloot en de Zijl; het ophogen van een deel van de In *t gebied gelegen bouwterreinen, welke na volledige zetting een hoog te zullen verkrijgen van 0.60 me- het als „noodstraat" aanleggen van enkele weggedeelten met name van de verlengde Sumastrastraat. vanaf de brug over de Slaaghsloot tot in het centrum van de wijk, en de eerste voorzieningen In verband met de aanleg van een wijkpark. Te zijner tfld zullen B. en W. de raad de definitieve plannen voor het bouw rijpmaken van de Merenwijk aanbieden, waarin de verdere uitgaven zijn opgeno men, zoals die voor de wegenaanleg, voor openbaar groen en voor aanleg van straatrioleringen en openbare verlich- „VUILE HANDEN" VANSARTRE IN MICRO-THEATER In het eigen Micro-theater aan de Vestestraat gaat de toneelgroep Impe rium 8 openbare voorstelingen geven van Jean-Paul Sartres toneelstuk „Vuile handen". Op zaterdag 26 oktober is de première, daarna volgen er nog voor stellingen op 31 oktober en op 2, 7, 9, 14 en 16 november. Regisseur is Jan Chr. Bartelsman. „Vuile handen" wordt wel gezien als één van de meest menselijke van de to neelstukken van Sartre. Het is niet al leen een ideeënstuk over zijn theoriën over de vrijheid van het men nlijk han delen en de volstrekt eigen en zelfstan- dige verantwoordelijkheid voor ons be staan op aarde. „Vuile handen" is te vens een met meesterhand geschreven en aangrijpende tragedie. Centraal in het stuk staat het con flict tussen een wat onaangepaste idea list, die voor alles zuiver wil zijn en een oudere politieke leider, die weet dat hij niet kan regeren zonder vuile handen te maken. Sartre zelf heeft enige tijd afstand ge daan van dit stuk er was zelfs een proces met het Fakkeltheater in Ant werpen maar nu heeft hij het kenne lijk toch weer vrijgegeven voor opvoe- rin, gezien het feit dat de Leidse toneel groep Imperium de rechten voor een* groot aantal opvoeringen gemakkelijk kon verkrijgen. schadigingen aan raamkozijnen en deur stijlen genoteerd. Bij de familie Van G. werd een raampje dat op een kier stond, aan de achter zijde van het huis, opengewrlkt, om omstreeks 12.00 uur. De inbreken s) doorzocht (en) het gehele huis. De in houd van kasten en laden werd op de grond gegooid. Er wordt geen geld ver mist, maar door de ravage is alles nog niet geheel gekontroleerd. Een spaar bankboekje is nog niet terecht; moge lijk is dat meegenomen. Van de dader(s) ontbreekt tot nog toe elk spoor, de politie van Leiderdorp heeft de zaak in onderzoek. Diverse inbraak pogingen hadden één maal succes GELD VOOR DE MISSIE Leiden, 22 oktober 1968 I*- ,<-c* De films In de weck van 25-31 oktoberi Camera: Bedazzled (14 ]aar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Nacht vr. en zat. 23.30 uur: Les Aby sses (18 Jeur). Zondags; 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lldo: Er kan nog meer bij. (Alle leeftijden). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 915 uur. Zondag: 2.30, 4 45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Een les ln liefdeskunst (Het wonder der liefde) (18 jaar). Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur Studio: I,e weekend (18 jaar). Trianon: Peyton Place (18 Jnar). Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur Zondag: 2.00. 5.00 en 8.00 uur. Re\: Sla een kruis en sterf (14 Jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag2.30. 4 45, 7.00 en 9.15 uur Nacht vr. en zat.: Verboden stadswij ken (18 jaar). PIJNT zijn met het erste gedeelte. Het ont werp voor 't nieuwe kantoor waar van de kosten ruim 3 miloen gulden zullen bedragen werd gemaakt door het Leidse architectenbureau Schutte Bellaard. De bouw ervan is in han den van aannemersbedrijf F. de Boer te Hazerswoude. Fasson, een van de grootste fabrikan ten van zelfklevende materialen ter wereld, nam ln mei van dit jaar een ge- Al sinds enkele jaren wordt gesugge- etages zullen worden afgebouwd. Men reerd, dat er ergens miljoenen liggen te verwacht in september 1969 gereed te liggen zonder enig nut. In het artikel over de missie-collecte (ln de krant vani j.l. zaterdag) kwam hetzelfde verhaal! weer boven drijven. Ik kr(jg hoe langer! Zes verdiepingen Drs. J. C. Smit, algemeen directeur van Fasson (Nederland) N.V.. heeft he denmiddag de eerste paal geslagen voor een nieuw kantoorgebouw aan de Lam- menschansweg te Leiden. Het nieuwe Fasson-gebouw krijgt een begane grond en zes verdiepingen. De begane grond van het nieuwe gebouw zal bij de huidige fabriek worden getrokken, die hiermede met 750 ni2 zal worden uit gebreid. Per verdieping komt ongeveer 775 m2 kantoorruimte ter beschikking. De totale hoogte van het nieuwe kan toorgebouw is 26,5 m. De bouw zal in twee faaen geschie- j uu. den. Begonnen wordt met de uitbre.- gisteravond In restaurant Van der ding Se fabnek op de begane grond en twee kantoorverdiepingen, terwijl later stadium de overige De woningbouwvereniging Ons Doel groter is dan de werkelijkheid, ook de redaktie van „Missie Integraal" heeft haar verhalen nimmer waar kun-1 nen maken. Moeten we niet oppassen voor een grote desillusie? Jaren gele-1 den hebben we in Nederland beleefd dei belastingheffing op goederen in de dode hand; want die roomse kerken en kloos ters, daar zat wat! Het is een grote flop geworden. En onze parochies, dekena ten, bisdommen en kloosters hebben te genwoordig meer tekorten dan over schotten. Orden en congregaties met missie-activiteiten weten niet hoe de eindjes aan elkaar te knopen. Als de Pauselijke missiewerken, de Miva Memisa er niet waren zou het helemaal hopeloos zijn. De grote katholieke ken hebben verantwoordingsplicht hun eigen bisdom. Laat de bisdommen dan maar eens objectief vaststellen de bedragen zitten. Mogelijk zijn e paar geldbronnen. Maar dan nog ls het beter de bron te sparen dan er hoepla- daar-gaat-ie mee te spelen. En wat min der fantasie over anderen zou misschien de eigen offerzin wat kunnen vergroten. S. M. Niet minder dan 108 Leidse scholleren maten gisteren In het Loge-gebouw, Steenschuur 6, In 5 ronden eikaars krachten In de jeugdschaakwedstrijden, die ter gelegenheid van haar veertigjarig bestaan door de Leidse Schaakbond werden georganiseerd. Drs. R. Sattler, leraar aan Stedelijk Gymnasium en organisator van de wedstrijden, was bijzonder blij met de grote belangstelling; „Andere jaren organiseerden we ook wel wedstrijden voor scholieren, maar dan mochten we blij zijn als er de helft van nu kwam schaken. De belangstelling is zonder meer te danken aan de jubileumcommissie van de Leidsche Schaakbond en de publiciteit, die er rondom het 40-jarig bestaan Is". De 12-jarige Thea Enserink van het Chr. Lyceum Schubertlaan was het enige meisje onder de ruim honderd Jongens. De heer Sattler; ..Dat is een normaal verschijnsel. De meisjes voelen over hel algemeen niet zo veel voor schaken. Bij ons op de schaakclub op school spelen ook maar zeer weinig of bijna geen meisjes mee. De 108 deelnemers waren onderverdeeld ln 16 groepen van 6; er werd een halve competitie gespeeld, leder speelde dus 5 partijen. Zeker een kwart van de jeugdige schakertjes speelt in een vereniging en daarom had men al naar gelang sterkté ingedeeld. In groep A kwam Erie de Vries, een van Nederlands sterkste jeugdschakers geheel volgens de verwachting als overwinnaar uit de ■trtjd. De winnaars van overige groepen waren: B: Jacques Serdijn; C: Leo Noorduin; D; A. Hendrlkse; E; Teun Brenge; F: Arie Harte veld; G: Cor Weeda; H: E. Schötteldreleri J: Xavier Dirks; L: Albert Zaalberi M: Rob Bouter; N: Ton Flerig; P; Erik Mastrlgti Q: Hans de Ru; R: Rob van den BrinlR 8: Plm B ruggaas, komt met nieuwe opzet van Sociëteit Donderdag 24 oktober opent in het Honk de Jeugdsociëteit haar poorten weer voor iedereen. (Toegang 0,50). Reeds enkele weken heeft het bestuur zich beraden over een nieuwere opzet van dit open jeugdwerk. Vooreerst werd het bestuur uitgebreid tot vier te weten de heren F. Devilee, R. Velzen en J. Naber, terwyl voor het meer vrouwelijk gedeelte men aan vulling kreeg van mej. M. van Velzen. Na een oriëntatie op het gebied van de verschillende soorten jeugdwerk in. maar ook buiten de stad en een be studering van het bekende COWER- rapport, heeft het bestuur zich bera den over een zo breed mogelijke opzet an de Jeugdsociëteit in Leiden Zuid- West. Hierbij is uitgegaan van erva ringen reeds in andere vormen van jeugdwerk opgedaan, maar ook van de verschillende publikaties die op dit gebied reeds verschenen zijn. In de bredere opzet heeft men zich vooral gericht op jeugd vanaf elf jaar. Ook de meisjes horen erbij. Het ver loop van het jaarprogramma, dat als jaarthema heeft: „Samen doen!", wil het bestuur voor een groot deel laten afhangen van de wensen die onder de jeugd leven, al betekent dit niet, dat er geen leidraad gegeven wordt Don derdag start de Jeugdsociëteit met een filmavond, die dan tevens een kennis makingsavond is. Iedereen uit de ge hele stad is van harte welkom. voorzitter A. C. Woerd. Deze trad wegens zijn leeftijd (73 jaar) af; hij blijft als adviseur aan de vereniging verbonden. De heer A. Stikkelorum, tot nu toe eerste secre taris, werd op voorstel van het bestuur tot voorzitter gekozen. Hij deelde later op de avond mee, dat het bestuur de heer Van der Woerd tot erelid heeft benoemd. Er hadden nog meer veranderingen in het bestuur plaats. De heer N. Noor, tot nu toe tweede secretaris, werd tot eerste secretaris gekozen en de ver gadering koos de heer W. Hebly tot bestuurslid. In de hierdoor ontstane commis^arissenvacature werd voorzien door hel benoemen van de heer W. de Bock. De heer Van der Woerd, die 36 jaar bestuurslid is geweest, werd lof toegezwaaid voor het vele, dat hij voor Ons Doel deed. Ook de secretaris en penningmeester L- Sjardin (die evenals tweede voorzitter J. Jonk werd herkozen) kregen waarderende woorden te horen, zowel voor hun werk en beleid als voor hun jaarver slagen. De heer B. Haneveld werd her kozen als commissaris. Deze vergadering werd tevens benut om een oude kwestie formeel af te sluiten. Het betrof hier de overdracht van de „na-oorlogse" gronden aan de gemeente. De vergadering ging hier mee akkoord zodat de akte van trans port kan worden opgemaakt. Na de pauze werd de door de heren I. Hensen en C. Streefland vervaardigde kleurenfilm van de uitgaansdag der leden boven 65 jaar vertoond. Dit uit stapje werd dit jaar gemaakt ter gele genheid van het vijftigjarig jubileum vans Ons Doel. heel nieuwe fabriek in gebruik. In de afgelopen jaren breidde zij haar inter nationale organisatie uit tot tien ver koopmaatschappijen in Europa en ver grootte haar export naar Australië, Zuid-Afrika en het Nabije- en Midden- Leidse Universiteit De heer J. K. Moltmaker, geboren te Belllngwolde en thans wonende te Haar lem, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der rechtsgeleerdheid op proef schrift getiteld „De ficties in de wetge ving betreffende de belastingen wegens nalatenschappen en schenkingen van de E.E.G.-Staten en EngelandDe pro motor was prof. mr. H. A. Drielsma. De heer N. Heijboer, geboren te Rijs wijk «n thans wonendet te Leiden, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit des wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld „De ringaluiting van (fenylhydroxyacetyl) guandine". De promotor was prof. dr. E. Havlnga. Geslaagd voor het kand. ex. Japanse taal- en letterkunde de heer J. A. Stam. Op 25 oktober 1968 zal het vijftig jaar geleden zfln, dat de heer D. G. Wease- Itnk, thans wonened te Apeldoorn, pro moveerde tot doctor In de faculteit der Geneeskunde. Promotor wns prof dr. P. C. T. van der Hoeven. Marktberichten BARNEVELD, 24 okt. - Elervelling - Aanvoer 568.680 stuks, stemming rede lijk. Prijzen ln guldens per 100 stuks: eieren van 52-53 gram: 12.91-13.19; 57- 58 gr. 14.40-14.74; 62-63 gr. 14.74-15.16; 66-67 gr. 15,16-15.54. GOUDA. 24 oktober 1968. KAAS Aanvoer 53 partijen kaas. Prijzen: le kwal. 4.16-4.23 per kg; 2e kwal 4 00- 4.15 per kg; extra kwal. 4.24-4 56 per kg. Handel kalm. 's-Hertogenboech, 23 oktober. VEE Ja natuurlijk waren wij ook eens Jong. maar daarom mag Ik haar nog niet al leen laten. KORRELTJE Er zjjn grenzen in het leven van de mens, die men niet kan en niet mag overschrijden, wil men er zelf niet aan te gronde aan. Idem 2e kwal. 3.75-4.05; Idem 3e kwaL 3.45-3.66; vette stieren 4.20-4.75; worsl- koelen 3.30-3.50; vette kalveren le kwal. 3.90-4.15; Idem 2e kwal. 3.70-3.90; Idem 3e kwal. 3.45-3.65; nuchtere slachtkal- veren 1.35-1.70, per stuk 50-80; slacht- zeugen le kwal. 2.02-2.10; idem 2e kwal. 1.94-2.00; slachtkalveren 2.18-2.32; vette schapen 105-135; vette lammeren 110- 140; aanvoer: melk- en kalfkoelen vrij wel als vorige week. flauw, stijf duur; guistekoeien minimaal, onveranderd vas ter, duur; jongvee flink, goed, vaster; vette kalveren minder, redelijk, stijf pr(jsh.; nuchtere slachtkalveren gewoon. vr(j rustig, minimum te handhaven; schapen en lammeren redelijk, iets wil liger, stevig prijshoudend; fokzeugen wei nig, kalm, iets aflopende prijzen; lopers en biggen minimaal, rustig, nauwelljlks of niet gehandhaafd; slachtvee minder, lui, duur; slachtzeugen groter, gunstig, vast. BARNEVELD 23 okt. Pluimvee Aan- 10.000 stuks, handel redelijk. Prijzen in guldens per kg.: Slachtkippen witte en zwarte 1,05-1,25, gekruiade en rode 1,35-1.45. Slachtkuikena 1,60-1,70. LXUEC1IT ?4 okt. Vee Totale aan voer 4310, runderen 1263, vette kalve ren 108, graskalveren 75, nuchtere kal veren 372, schapen 1088, varkenu 497 boven 1(H) kg. Idem 38 beneden 100 kg. biggen 834, bokken en geiten 35. Pry- melk- en kalfkoelen 1000-1350, kalfvaarzen 950-1025, vare koeien 840- 1040, pinken 64U-775, stieren 735-1225, graskalveren 400-575, nuchtere kalveren 40-80, fokkalveren 125-325, schapen 95- 130. lammeren 105-165, drachtige zeu gen 350-500, lopers 85-110, biggen 80- bokken en geiten 12-64, prijs p. kg. vette koelen 4,25-4,45, le kw. idem 2r kwal. 3,95-4,15. 3e kw. 3,55-3,85, vette Aanvoer totaal 7076; runderen 2702;kalveren le kw 3.95-4,20. 2e kw. 3.75- graakalveren 493; vette kalveren 394; 3,95, 3e kwal. 3,20-3.50, nuchtere kalve- nuchtere kalveren 1558; schapen en lam- ren 1,45-1,85, zware vette varkens 2,15- meren 304; fokzeugen 7; slachtverkens 2.22, zouters 2,35-2,40, slachtzeugen 1,80- 923; biggen 695; slachtrunderen 792; 1.90, jonge slachtzeugen 1,90-2,00, Haiv- prtjzen: melk- en kalfkoelen 1025-1665; del: melk- en kalf koeien matig, hoger, guistekoeien 890-1325; graskalveren 440- vette koeien willig, prijshoudend, vare 650; graskalveren rood-bont 1200-1650; koeien matig, nauw. prijsh. vette knlve- zwart-bont 1115-1470; kalfvaarzen 1050-ren vlug, hoger, graskalveren rustig, 1375; guistevaarzen 970-1210; pinken niet prijsh. nuchtere kalveren rustig. 200-325; weideschapen 85-120; welde-1 prijsh. fokkalveren willig, prijsh .icha- lammeren 85-110; drachtige zeugen 330- pen willig, prysh. lammeren willig, pr. 450; biggen 58-70; slachtrunderen ex- houdend, varkens matig, prysh. biggen tra 4.80-5.15; idem le kwal. 4.15-4.70;1 matig, prijsh. grote maat 6.25 HAARLEMMERSTRAAT 172 - 174 - 179 HERENSTRAAT 9 M I D Z A vakantie Wat te voorzien gebeuren. Na de loopt de dlskussie c stuurs vorm en de Inrichting van het onderwijs aan de uni versiteit weer hoog op. De Algemene Leidse Studenten Vereniging heeft gisteren een rapport gepubliceerd, dat haar antwoord Inhoudt op het zogenaamde Ontwikkelings plan van de Leidse universi teit, dat een beknopte plan ning wil geven tot 1972. „I>e universiteit Is een eitje, dat erg lang geschud is, van bui ten gaaf, maar binnenin al leen maar smurrie en nie mand durft 't stuk te slaan", zo staat het In de nota. De Algemene Leidse Stu denten Vereniging beschul digt het universiteitsbestuur ervan, dat zij het Ontwikke lingsplan heeft opgesteld, zonder studenten, weten schappelijke staf. hoogleraren en technisch-administratief personeel te raadplegen. De ALSV denkt niet, dat zij door haar diskussiestuk het Ont wikkelingsplan zal kunnen veranderen. Want dat is al naar de Akademische Raad en het Ministerie gestuurd. Zij betreurt, dat de initiatie ven weer door de studenten genomen moeten worden, maar hoopt toch daarmee de routinesleur van de universi teit doorbroken te hebben. BEKTUURDER8KLUB Het rapport van de ALSV veroordeelt fel de zogenaam- Ie demokratie van de uni versiteit. Het is ln feite een ktub vsn enkele Heden, die het voor het zeggen hebben. Als voorbeeld noemt het rap port de funk tl es van prof. dr. D. J. Kuenen, die namens de hoogleraren de vergaderin gen van curatoren bijwoont, pro-rector ls van de universi teit en Lelden vertegenwoor digt ln de Akademische Raad. De samenstellers van de nota stellen een organisatiemodel van de universiteit voor, waai wordt geredeneerd vanuit de basis in plaats van uit de top, en waar grote verschillen kunnen bestaan ln de inrich ting van de verschillende In stanties. die samen de uni versiteit vormen. ZU uiten een zacht dreigement aan het college van curatoren. „ZIJ dienen te beseffen, dat ze voorlopig nog te kiezen heb ben voor e»-n of andere orga nisatievorm imaar hoe dan ook over enkele jaren niet Bouwbeleid Keihard is ook de kritiek op het bouwbeleid van de uni versiteit, De nota becyfert dat het Investeringstekort ln 1970 360 miljoen gulden be draagt, tegen 295 miljoen ln 1980, Het Ontwikkelingsplan echter berekent de achter stand ln 1970 op 250 miljoen gulden en ln 1080 op 52 mil joen. Dit ls te herleiden op de verwachtingen van het Uni versiteitsbestuur over de aan tallen studenten in 1970 en 1980. Het Ontwikkelingsplan zegt: 10140 studenten in 1070 en 1U0O studenten ln 1980. Volgens de berekeningen van de studenten sullen er ln 1970 minstens 11400 studenten zyn tegen 14300 in 1980, Volgens de ALSV Is er mitar één konklusle moge lijk het univeralteltsl»e- stuur streeft naar een nu merus fixus. Zo niet, dan zou de universiteit liuar jaarlijkse Investeringen van 81,8 miljoen vanaf 1970 moeien verdubbelen. Behalve al deze kritiek op de universiteit formuleren de studenten ook hun bezwaren tegen de Stichting Pro Civl- tale, die zowel de algemene belangen van de universitaire gemeenschap moet bevorde- ren uls ook toezicht dient ta houden op de voorzieningen voor studenten, die door de curatoren aan de Stichting worden toevertrouwd. De ALSV wil deze werkzaamhe den in twee afdelingen on derbrengen. Het dageiyka be stuur van de afdeling studen tenvoorzieningen zou drie stu denten als leden moeten tel len. Deze studenten worden dan benoemd door de Leidse Studenten Raad. In dit dage- ïyks bestuur zouden verder drie nlet-studenten zitting moeten hebben, die door het college van curatoren be noemd zouden moeten wor- AAN DE LIJN hmtel heelt eell lelie rode kaft en i-, getiteld I Alma Mater aan de iyn?". Op de omslag staat een kor- puleute vrouw, die door een figuur ln pandjesjas, de „mi nister", ln 'n „financieel cor set" wordt geregen. Toen de Hitmenstellnr, W. Helser, met enige van zyn medewerkers het diskussiestuk met prof. Kuenen besprak, maakte deze zich over een passage so kwaad, dat hU bet ontwerp In stukken scheurde en de lucht In slingerde. In die passage werd de universiteit met een geschud el vergeleken. Dinsdagavond 29 oktober wordt ora 19 30 uur ln de kantine van het Kamerllngh Onnes laboratorium een groot debat georganiseerd tussen de Leidse Studenten Raad en het Universiteitsbe stuur. Het ontwerp van de avond is het Ontwikkelings plan van de universiteit. De nota, die door de Algemene Leidse Studenten Vereniging over het Ontwikkelingsplan ls gemaakt, Is door het univer siteitsbestuur niet geaccep teerd als diskussiestuk. De ALSV heeft nu stellingen ge formuleerd om ln leder geval «en uitgangspunt te hebben. De voorzitter van het debat Is de president-curator dr. E. H. Reerink. Het debat zal wor den geleld door de student Jan Kees Wiebenga, ren beetje vreemde konstrnktie, maar de enige waarmee de uinversttett akkoord ging.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5