NCR V-tv brengt „Kaas van Willem Elsschot op de buis EGBERT DOUWE KWAM MEER DAN 100.000 MAAL UIT ZIJN „BEDSTEE" ^ÊcidóeSourtct/nt „Onschuldige Engelen" te onschuldig vermaak Jan Theys reikte gouden plak uit EGBERT DOUWE EXPRESS (1BGC068 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 24 OKTOBER 1968 Vragen bij het spreidingsbeleid van onze regering MET haar spreidingsbeleid op het ge bied van de rijksdiensten gaat de regering-De Jong door, alle moeilijk heden en protesten ten spijt. Een weg terug is er trouwens niet; weer ombui gen zou onmiddellijk een flink deel van de Kamer in 't geweer brengen en maar nieuwe onrust in de randprovincies wekken. Maar wanneer de weg terug op deze manier afgesloten is, dan ligt de weg eerder toch nog helemaal open. In de eerste plaats ligt er dan de vraag of de overheid om de werkgelegenheid te spreiden wel door moet gaan met het verplaatsen van rijksdiensten op de manier zoals ze nu doet. Voor het personeel dat met overge plaatste rijksdiensten mee uit de Rand stad verhuist, heeft de regering speciale financiële tegemoetkomingen vastge steld. Terecht: maar deze tegemoetko mingen (de ambtenarenorganisaties vin den ze te bescheiden) plus de normale uitkeringen volgens het verplaatsings- besluit kunnen, wanneer ze straks op nog grotere schaal moeten worden toe gepast, een lieve duit gaan kosten. Met de huisvestingskosten van de dienst zelf misschien wel zo veel, dat met hetzelfde geld ter plaatse betere werkgelegen- heidsvoorzieningen geschapen hadden kunnen worden. DELANGRIJKER dan de financiële kant van de zaak blijft overigens de menselijke factor. Er zijn mensen in overheidsdienst die niet zwaar tegen overplaatsing aankijken, maar de be scheiden praktijk heeft nu wel uitge wezen dat vele anderen zo'n gedwongen overplaatsing als een regelrechte aan slag op hun levensgeluk beschouwen. In dit verband hebben berichten dat soms, in geval van weigering om mee te verhuizen, ontslag uit de overheids dienst het enige alternatief zal zijn, bij zondere onrust gewekt. Na terzake van de gedwongen overplaatsing ook nog een beroep op de rechtsprekende macht gedaan werd, is de mogelijkheid van ju ridische consequenties niet helemaal uitgesloten. De kans op ongelijk voor de overheid moge dan al klein schijnen, de sfeer waarin gewerkt moet worden, zal voor menig werknemer in overheids dienst onplezierig worden. Los hiervan kan overplaatsing van omvangrijke diensten stagnatie in het werk met zich meebrengen. Voor de gevolgen daarvan draait dan de burger, voor wie de over heid er is, op. TOCH zijn deze verschillende bezwa ren, zelfs als men ze bij elkaar op telt, niet doorslaggevend, wanneer het doel waarop het overheidsbeleid gericht is, maar bereikt wordt. Voor ons ligt hier echter nu precies de zwakke stee. Perspectief voor werk gelegenheid en welvaart is via deze weg er een op langere termijn; zeker wan neer. hun ongenoegen ten spijt, de meeste huidige ambtenaren met hun dienst mee zouden verhuizen. Meer baat zullen de provincies in het zuiden, noorden en oosten dan ook heb ben bij een spreidingsbeleid dat op in dustrie en handel gericht is; die zijn van nature meer expansief als over heidsdiensten en in de tweede plaats meestal ook meer arbeidsintensief. Hiermee willen we niet betogen dat de overheid maar met haar diensten geheel in de Randstad moet blijven. In- zoverre het nieuwe diensten betreft of kleine bureau's die door nieuwe taken 6ne! kunnen groeien, zullen de voor delen van vestiging buiten de Randstad meestal de nadelen overtreffen. Heeft het kabinet-De Jong in dit op zicht plannen? Buiten een heel klein kringetje is er over die plannen maar weinig bekend. Jammer, want daardoor valt het moeilijk om te kunnen beoor delen of het spreidingsbeleid, dat de regering nu volgt, werkelijk aan de problemen van de economisch zwakke provincies tegemoet komt of dat het meer een beleid van psychologisch ef fect en dus van tactiek is. Met een variatie op een bekend spreekwoord zou de regering kunnen denken „elk jaar een rijksdienst maakt een flinke verschuiving van werkgele genheid op de duur". Maar als de op die manier geweven hemdsmouw achteraf van slechte kwa liteit blijkt, hebben de vele draadjes ook geen nut gehad. Ze kunnen het niet laten HET gesprek tussen de anti-revolutio nairen en de Politieke Partij Radi calen heeft in eerste instantie niet veel vorderingen opgeleverd, maar het wordt voortgezet. Kernpunt schijnt vooral te zijn, of de anti-revolutionairen willen meedoen aan de progressieve concentra tie. Misschien kunnen we beter zeggen: aan een progressieve concentratie; im mers in de kring van de initiatiefne mers is men het ook nog lang niet eens over de vorm die zo'n concentratie moet krijgen, laat staan over haar concrete werkwijze. Volgens de heer Jurgens van de P.P.R. heeft de A.R.-missie die het gesprek met de radicalen voert, ondanks de af wijzing van haar gesprekspartner toch de kwestie van de christelijke inspira tie aan de orde gesteld. „De anti-revo lutionairen kunnen het nu eenmaal niet laten" moet de heer Jurgens hebben opgemerkt. Kan men van de anti-revolutionairen anders verwachten? Deze christelijke in spiratie heeft in de eerste periode van de werkzaamheden der christen-radica len 'n dermate belangrijke rol gespeeld, dat het alleen maar vreemd is. wan neer de heer Jurgens c.s. er nu niet meer over willen praten. Een duidelijk antwoord op de vraag i van de anti-revolutionairen is de beste methode om te bereiken «dat. ze het wel gaan laten". Vrijwel het gehele avondprogramma besteedt de NCRV aan de uitzending van de televisiepresentatie van Wil lem Elsschots novelle „Kaas", die ver scheen in 1933. Het vertelt de Ineen storting van de illusie van een eenvou dige kantoorbediende, Frans Laar mans, die gehoopt had zich in enkele weken te kunnen opwerken tot een zelfstandige koopman. Deze Laarmans krijgt door bemiddeling van een rijke vriend de vertegenwoordiging in Bel gië en Luxemburg aangeboden van een Nederlandse firma. Maar meer dan een kantoorruimte in richten en het opstellen van een brief hoofd komt er niet uit zijn handen, om dat hij iedere ervaring in het zakenle ven mist en slechts in gedachten dat gene bereikt, waarom hij juist in de praktijk struikelt. De NCRV heeft zich voor de rol van Laarmans kunnen ver zekeren van de medewerking van de medewerking van de groot acteur Paul IADVERTENTIE „Hü heeft een grammofoon. Dus Een platenbon is altijd raak! v.a. f 4.25 Paul Steenbergen en Riek Behagen als Frans Laarmans en Fine in ,,Kaas'\ de novelle van Willem Elssohot. Steenbergen, die hiermee zijn eerste televisiecreatie maakte. Onlangs heeft ..Kaas" ook meegedongen naar de Prix d'Italie. waar het weliswaar niet in de prijzen viel, maar toch zeer gunstig werd ontvangen. Willem Elsschot werd als Alfons de Ridder geboren op 7 mei 1882 te Ant werpen, waar hij in mei 1960 overleed. Hij heeft gestudeerd aan een hoger handelsinstituut, vervulde enkele jaren administratieve betrekkingen en stond gedurende het grootste deel van zijn leven aan het hoofd van een door hem zelf gesticht publiciteitsbureau. Na zijn debuut met „Villa des Roses" in 1913 volgden „Een ontgoocheling" acht jaar later en „Lijmen" in 1924, welke ro man vele keren werd herdrukt. Niet tegenstaande dat had hij slechts een kleine kring van bewonderaars. Eerst in '33 zette hij zich weer tot schrijven. In drie weken had hij het mauscript van „Kaas" gereed, door hemzelf be schouwd als zijn gaafste vertelling. Het spel is een coproduktie met de BRT. (Nederland I - 20.45 uur). Over „moeten" gesproken MINISTER VERINGA heeft antwoord gegeven op de vragen die vier Kamer leden staatssecretaris Grosheide hadden gesteld over een departementale circu laire die in onderwijskringen onrust te weeg gebracht heeft. De gewraakte zin in de circulaire luidt: „In totaal moet 50 procent van de lessen aan de gehele school (v.w.o. en h.a.v.o.) gegeven worden door leraren die de adequate bevoegdheid bezitten. Voor zover aan dit vereiste per 1 augus tus 1968 niet wordt voldaan, dient deze bepaling in acht te worden genomen bij het aantrekken van nieuw personeel". Bedoeling van de wetgever is, dat in het brugjaar en de lagere h.a.v.o.-klassen •en groot deel van de lessen gegeven gaat worden door leraren met tweede graads bevoegdheid en niet door hun collega's met de hogere eerste-graads bevoegdheid. Vrees in onderwijskringen is, dat op die manier het zelfs onaantrekkelijk wordt gemaakt om een hogere graad te gaan behalen. De kans zou zelfs kunnen bestaan dat een volledig bevoegde kracht plaats moet gaan maken voor de minder- bevoegde. Minister Veringa ontkent in zijn ant woord aan de Kamerleden dat de circu laire in strijd is met de mammoetwet of de vrijheid van de richting van 't onder wijs. Hij verzekert ook dat men zich niet onnodig bezorgd behoeft te maken want de woorden „moeten" en „dienen" van de circulaire moeten „niet als een imperatief doch als uitdrukking gevende aan een voorwaarde worden opgevat. Een ambtelijke uitdrukking, die zo helder is als koffiedik. Wanneer stelt de overheid eens een commissie in om een ambtelijke taal te ontwerpen die belanghebbenden ook verstaan en waar uit de gewone burger kan afleiden wat de bedoeling van de wetgever is. En nu maar afwachten hoe departe ment en onderwijsinspecties met dit „niet-imperatieve moeten" gaan werken. Misschien moet de minister (wel impe ratief) er nog eens bij te pas komen. Leve de computer! WANNEER de overheid voor haar sa larisbetalingen een computer inscha kelt, is dat een goede zaak. Helaas on derschat de overheid wel eens de con sequenties van die stap. wanneer het om niet zulke eenvoudige betalingen gaat. De overheid heeft bijvoorbeeld ernstig de moeilijkheden onderschat wel ke gepaard gaan aan de nieuwe bezol diging van haar werknemers bij het on derwijs. Afgelopen zomer werd meege deeld, dat voor een aantal gevallen men pas in december het rechtmatige sala ris zou kunnen uitbetalen. Wat beteken de dat in verschillende gevallen de be treffende werknemers vier maanden een salaris uitgekeerd kregen minder dan waar ze recht op hebben. Maar kom aan, op een kleinigheid moet men niet kijken. Maar in een nieuwe circulaire heeft de uitbetalende instantie nu laten weten, dat niet in december, maar pas komend voorjaar de zaak recht getrokken kan worden. „Leve de computer" zullen de betrokke nen wel denken. Wij zijn benieuwd, of de overheid, die zelf denk aan de fiscus alle moei te doet om tijdig het hare te ontvan gen, niet eraan gaat denken om straks op de nabetalingen rente te gaan uitke ren. Misschien heeft een en ander trou wens fiscale consequenties. In deze tijd, moet vrije-producer Paul Kijzer hebben gedacht, In deze tijd nu de wereld zucht onder breed uit gemeten leed, moeten w(j de schouw burgbezoekers niet confronteren met hu welijksproblemen, generatieconflicten en In de soep gedraalde familieverhoudin gen. Laat ons iets luchtigs, iets onschul digs brengen. Zich naar Berlijn begeven hebbende, trof de heer Kijzer daar in het Theater am Kurfiirstendamm ..Twee onschuldige Engelen aan", geschreven door Erich Ebermayer en geregisseerd door Wolfgang Spier. Haha. dacht de heer Kijzer, daarop zit het Nederland se publiek te wachten. Dót is het. Hij liet het stuk vertalen, zocht spelers bij elkaar en kon zo gisteravond in de Stads schouwburg Amsterdam zijn „Twee on schuldige Engelen" den volke tonen. De Kijzer hulde! Want als hij er niet was geweest, als hij de Engelen niet naar ons land had gehaald, hadden wij het stuk wellicht zien opduiken bij een welig tierende amateurtoneelver eniging. (Niet dat dat enig verschil ge maakt zou hebben..) Onschuldig blij spel dan „Twee onschuldige Engelen" bestaat er waarschijnlijk niet. Het is geen geringe verdienste van schrijver en regisseur om in twee uur toneel nu werkelijk niets te laten gebeuren. De dialogen overigens fraai geregis seerd door Arnold Gelderman zijn net niet spits genoeg om leuk te zijn. De regie van dezelfde man die de suc cesvolle reeks voorstellingen in Berlijn op zijn naam heeft staan. Wolfgang Spier brengt ook niets opzienbarends. De twee onschuldige engelen, resp. Enny Mols de Leeuwe en Lily Bouw meester, hebben wel een forse reputa tie, maar blijven in deze voorstelling IADVERTENTIE „Ik weet niet Een platenbon is altijd raak! duidelijk onder hun niveau. Zij spelen twee oude dametjes, die op eén wonder lijke manier twee creditkaarten toege zonden krijgen en daarvan een wereld reis gaan maken, zonder dat de kaarten door enig bank- of ander saldo gedekt zijn. Zij belanden voor de rechter we gens oplichting, maar voor de zitting ten einde is, is alles weer op de onschuldige pootjes terechtgekomen. Mocht Paul Kijzer nog steeds van me ning zijn dat het publiek dit soort ver maak zoekt, dan wordt het toch tijd dat hij zijn mening herziet. „Twee onschuldige Engelen" ls zó on schuldig. onschuldiger kan het niet. Het is bijna zouteloos. Leo Vandermeel. El Greco terug na revolvergevecht TURIJN (AP) Een revolvergevecht tussen politie en vluchtende rovers in de straten van Turijn is dinsdagavond uit gelopen op het vinden van een gestolen schilderij dat aan El Creco toegeschre- Het doek, voorstellende de kruisafne ming van Christus, werd in februari van dit jaar gestolen bij een kunsthandelaar in Turijn. Tipgevers deelden de politie mee dat de dieven probeerden het doek in een auto buiten Turijn te brengen Bij een vuurgevecht lieten de dieven de auto in de steek en ontsnapten. De waarde van het doek wordt geschat op 290.000 gulden. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM-BRUSSEL „Rob, jon gen, Je bent een van de weinige dee jay», die ook als s&nger bij het publiek aanspreken", zei een vaderlijke Vero- nleadlrecteur Buil Verwey gistermid dag toen hU zijn „omroeper" Rob Out feliciteerde met het feit dat er van „Kom uit de bedstee, mijn liefste" meer dan honderdduizend exemplaren over de toonbanken van de Lage Landen bij dc zee waren gedaan. Een prestatie, die de grammofoonplatenmaatschappU „Phonogram" en produktle-promotle- maatscbappU ..Red Bullet" noopten tot een exclusief feest ter meerdere glorie van het fenomeen Egbert Douwe en sijn tekstschrijver Peter Koelewijn. En dus huurde men bij de Nederlandse Spoorwegen een aparte trein, doopte hem vliegensvlug om in de „Egbert- Douwe-Express" en schreef een groot aantal vrienden en kennissen aan om 't gebeuren extra luister bU te zetten. „Red Bullet kwam met de idee", vertelde „gouden" Egbert Douwe, „Maar bij Phonogram vond men het maar niks. Pas toen er met de vuist op tafel geslagen werd, gaf men cr zijn fiat aan. Gelukkig maar, want dit ls een ein de stunt". Inderdaad was het feest juist door de beperktheid van de trein meer dan geslaagd te noemen. De „Egbert- Douwe-Expres8" vertrok uit Amsterdam om via een aantal stations door te reizen naar Brussel, waar talenwonder Jan Theys klaar stond om zijn collega in het gouden pletenzonnetj* te zetten Op het station Brussel-Noord, waar de uitreiking plaats vond. viel een spe ciaal neergezette bedstee bijna ten prooi aan wat al te heethoofdigen, wie de aan blik van de daar in gelegde etalagepop te machtig werd. Gelukkig kon alles in de kiem gesmoord en de thuisreis aan vaard worden zonder dat er brokken ge maakt werden. De „Egbert-Douwe-Express" die vol zat met onder meer populaire Ne derlandse artiesten als Golden Earrings, Sandy Coast. Shoes, Bojoura en Bonny St.-Ciaire kreeg onderweg nog even met moeilijkheden te kampen toen een der feestgangers aan de noodrem trok. Een oponthoud van circa tien minuten was het regelrechte gevolg, maar met een afgehuurde trein bleek dat geen bij zondere moeilijkheden te geven. „Het ls eigenlijk te gek", vertelde Eg- bert nadat hij zijn gouden plak in ont vangst had genomen. „Er zijn artiesten die jarenlang zwoegen voor erkenning en alsmaar ondergewaardeerd worden En dan kom ik er voor de gein toeval lig aan met een lekker gek nummer en dan zet je er honderdduizend weg. Niet dat ik het erg vind want financieel is het natuurlijk een uiterst aantrekkelijke zaak. Per slot van rekening moet ik als vader van een gezin aan de centen den ken. Vandaar ook, dal ik hoop dat „mijn nieuwste „Vader is de dader" een even grot* klapper wordt. „Het zit er in, want Phonogram kan de bestellingen niet bijhouden". Als het zo ver komt gaan we wat anders doen", al dus Douwe. „Misschien organiseren we ADVERTENTIE „Ze Is morgen jarig en woont ver i Een platenbon-per-brief is altijd raak! Bü de tweede aflevering van Blik opener bleek dit VPRO-magazine qua vormgeving en presentatie een flink stuk vooruit te zijn gegaan. Het al te erge premièregeschutter was verdwe nen. De gedebiteerde grapjes waren over het geheel niet leuk, maar er za ten een paar leuke bjj. Een der aardigste: de sketch over de marine-advertentie. Leuke bijzaak: hét toonde hoe een vervelende t.v.-spreker kon worden afgezet Voorts een paar onderdelen met niveau. Zanger Henri Tachant b.v., het door Henk van Dijk op muziek gezette gedicht van Remco Campert en de meesterlijk door Van Altena hertaalde lesbische gedichten van Pierre Lonys. Overigens: Tachant is géén allemans- poeët cn bU Lonys zullen velen een vreemde smaak in de mond krijgen. Blikopener mikt daarmee op een heel klein publiek. De samenstellers zouden er, geloven wü. goed aan doen om dan ook maar alle flauwiteiten overboord te gooien, benevens eigen (on?)geschre- ven wetten te maken zoals van „in elke aflevering moet bloot". Blikopener zou dan een kwaliteitspro gramma voor een kleine minderheid kunnen worden. Met de desnoods af en toe tegennatuurlijkheid, desnoods af en toe bloot, desnoods af en toe anti-de- bekende-dingen. Maar geen van die anti's als vaste prik s.v.p. Vroeg in de avond bracht de VPRO de eerste aflevering van de jeugdrubriek Later Die begon met een overspan nen tekst waarin de ouderen gesugge reerd werd dat het heel erg zou wor den en hen tevens gesmeekt werd de knop niet om te draaien. Het werd helemaal niet erg. Er werd redelijk over politiek gepraat, vriendelijk over het schoolsysteem, onschuldig over seksuele voorlichting en bepaald aardig over schoolkranten. Minst aardige was een soort achter-het-nieuws dat precies zo klonk als de programma's voor vol wassenen. Maar voor het overige kan Latertot een goed programma uit groeien. waarvoor de knop echt niet omgedraaid hoeft te worden. Vg. STER (Reclameuitzendingen om 18.55, 19.03, 19.56 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort NCRV 19.06 uur: Breng eens een zonnetje, amusements programma 19.25 uur: Durf te leven, be j aardenprogramm a NTS 20.00 uur: Journaal NCRV 20.20 uur: Hier en nu, actualiteitenrubriek 20.45 uur: Kaas. t.v.-spel 22.45 uur: Credo NTS 22.50 uur: Tweede journaal TELEAC 23.00 uur: Kijk eens wat ik zeg nederland ii STER (Reclameuitzendingcn om 18.55 en 20.16) NTS •18.15 uur: Olympische Spelen 1968 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Scala, magazine 20.00 uur: Journaal AVRO 20.20 uur: De Danny Kaye Show 21.05 uur: Medische kroniek 21.40 uur: Jong en oud, nieuw anders, volksliedjes NTS 22.00 uur: Olympische Spelen Televisie morgen koerland i NTS 07.30 uur: Olympische Spelen I 1968 NTS'NOT 11.00 uur: Studielessen Walter and Connie NTS 17.00 uur: Olvmpische Spelen De niet aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. hilversum i NCRV 20.00—20.20 uur: Cirkus Mikkenie, luisterspel NRU 22.00—02.00 uur: Olympische Spelen 1968 hu versum ii AVRO 21.30—22.00 uur: Nin Non Nan, luisterspel 23.30—23.55 uur: Stefica Zuzek, harp RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 7.30, 8.00. 8.30. 12.30, 18.30. 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00. 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 RADIO PROGRAMMA HILVERSUM I (402 m) - NRU: NCRV: 19.05 Spektrum: nieuws uit de protestants- christelijke organisaties. 19.20 Stereo: Mu ziek van Het Leger des Heils (gr.). 19.35 Stereo: Lichte orkestmuziek (gr.). 20.00 Clr- Een platenbon is altijd raak! v.a. 4.25 De Olympische Spelen 1908 in Mexico. (22.30 Nieuws; 23.55-24.00 Nieuws). HILVERSUM II (298 m) AVRO: 18.00 Nieuws. 18.16 Radiojournaal. 18.20 Uitzen ding van de Volkspartij voor Vrijheid en De mocratie. 18.30 Stereo: Licht orkest. 18.50 Gesproken brief. 18.55 Voor de kinderen. i de Wereldraad van Ker ken. AVRO: Gelders orkest en solisten: mo derne en klassieke muziek. 21.30 Nin Non Nan, hoorspel. 22.00 Stereo: Wenen - Boe- 22.40 Radiojournaal. 22.55 Stero: Nieuwe grammofoonplaten: werken van 20e-eeuwse componisten. 23.30 Harp, cello en fluit: klas sieke en moderne muziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL NED (324 m) 18.00 Nieuws. 18.05 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportuit- slagen. 18.30 Franse les. 18.33 Zang. 18.35 Wegwijs wezen. 18.40 Espana. 18.52 Taalwen- ken. 18.55 Zang. 19.00 Nieuws, weèrbericht en actualiteiten. 19.40 Romantische muziek. 24.00 Openbaar kunstbezit. »;10- -Vlaamse muziek of vertolkers. 20.30 Hoorspel. 21.29 Operettemuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Plasti sche kunsten. «2<30 Jazz:- 23.00 Nieuws. 23.10 Kamermuziek. 23.40-23.45 Nieuws w. (9.00-9.10 Ochtendgym van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw; 12.30 Nieuws: 12.41 Actualitei ten; 13.00 Raden maar....) 14.05 Schoolra dlo. 14.30 Stereo: Musiësta: licht gevarleer- muziekprogramma. TROS: 15.00 Mensen a u en ik: Profiel van een volk. Deel IV. Ara bieren. 15.30 Proefdraaien; nieuwe lichti grammofoonplaten Olympische Spelen (17.45 Actualiteiten). HILVERSUM II (298 m) AVRO: Ochtendgymnaj :amermuziek. AVRO: 10.00 Voor del platenpro^ramma^ (1LOO-IL02 P°pUla'r jj se integratie. 12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.29 Overheidsvoorlichting: Uitzending voor de landbouw. 12.39 Stereo: Licht vocaal ensemble (gr.). 12.49 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. VAR: 13.11 Ac- tualiteiten. 13.20 Voor de middenstand. 13.25 Stereo: Modc.ne gram moto,.nmuziek. NRU: I 14.10 Toerismo: veertiendaags programma met toeristische informatie uit binnen- en id. 14.30 Poëzie op punten: wedstrijd 1 lordrager luchtige poëzie ÉgÊÊm gymnasia: HILVERSUM III (240 l TROS: 14.00 Nieuws. AVRO: 15.00 Nieuwi naai. 17.05-18.00 'tuss BRUSSEL NED 12.03 Lichte muzi< dedelingen, progra notUles.-) VPRO. 12.00 s Kemna. 13.30 Heip. 14.03 Lynx (of Los). 15.01 Musiek-Boe£ek-. euws. 17,02 Radiojour-F I Weerbericht, i iuitenlands persoverzicht, weerbericht, dagklapper Nieuws. 14.03 Schoolradio. (15.00 Nieuws). 15.30 Klassieke muziek. 18.00 Ni Olympische flitsen) Rob Out oftewel Egbert Douwe was de afgelopen maanden al honderdduizend maal uit zijn bedstee geklommen. Gisteren deed hij het nog eens om met een speciale Egbert-Douwe-Expressnaar Brussel te reizen en daar van collega eit talenwonder Jan Theys voor zijn prestatie een gouden plak in ontvangst DONDERDAG Nederland 2 18.15 Olympisch journaal- 19.27 Zwemmen: Series 200 m vlinderslag dames en heren. Series 200 m vrije slag heren. Series 400 m wisselslag dames. 22-00 Halve finales kanovaren. 22.45 Turnen. Duitsland 1 21.45 Reportages, inform., meningen 22.00 Halve finales kanovaren. 22.45 Turnen. Duitsland 2 16.00 Reportages, inform., meningen 20.00 Reportages, inform., meningen. RADIO Hilversum 1 7.30 Olympisch journaal. 17.00 Halve finales kanovaren Paardesport: Dressuurproef. Zwemmen Series 200 m vlinderslag heren. Series 200 m vrije slag heren. Hockey (halve finales). Verder boksen, turnen, voetbal, volleybal, torenspringen. 18.50 Samenvatting 1- 22.00 Halve finales kanovaren. Halve finale voetbal. Zwemmen: Finale 800 m vrije slag dames. Hockey (halve finales). Verder boksen, turnen, volleybal. I 24.00 Samenvatting 2 VRIJDAG TELEVISIE Nederland 1 7.30 Samenvatting. Stakings aanzegging bij BRT-RTB BRUSSEL (ANP) Stijgende ontevre denheid onder het leidinggevend perso neel van de Belgische Nederlandse en Franstalige radio en tv, de BRT-RTB, heeft gisteren geleid tot een stakings aanzegging. De ontevredenheid is het gevolg van het uitblijven van een beloofde wijzi- 3'ng in het kader en de vrees, dat het recht van vakbonds vertegenwoordi gers op directe onderhandelingen met de directie over een aantal welom schreven problemen niet zal worden na geleefd. Het gemeenschappelijk front van de socialistische en christelijke vakbon den heeft de directie een brief gezon den, waarin met een staking per 10 no vember wordt gedreigd, als voordien geen bevredigende oplossing is gevon- J

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2