KERKEVEILING VOOR ALPHEN-NOORD BRACHT EEN ROYAAL BEDRAG OP Pro Ecclesia en koninklijk goud lr. N. BUIJSERT NAM AFSCHEID VAN ALPHENSE GEMEENTEWERKEN van Weer rust in commissies van de Bodegraafse gemeenteraad Fulpen slachtplaats VERBETERD PLAN VOOR 222 WONINGEN GROTE DAF-SHOW Bestuur Augustinus DE LEIDSE COURANT N. Buijsert i Nadat directeur van gemeentewerken grondbedrijf ascheid heeft genomen van de raad heeft gistermiddag liet perso neel van deze beide diensten in de zaal ran de Opstandingskerlc afscheid ge nomen van de heer en mevrouw Buij sert. Wethouder C. M. Deerenberg sprak een kort afscheidswoord mede namens de wethouder van het grondbedrijf, de heer J. van den Berg, die verhinderd was dit afscheid bij te wonen. De heer Deerenberg dankte de scheidende direc teur van gemeentewerken hartelijk voor alles wat hij voor de gemeente in de 11 jaar dat hij hier heeft mogen werken heeft gedaan. Namens het kantoorpersoneel sprak de adjunct-directeur de heer A. Korver. De heer Korver wees er op. dat na het afwerken van de bestaande plannen, het grote plan Alphen-Noord op stapel werd gezet, een plan, dat gezien mag worden en waaraan de heer Buijsert een tril an rijke bijdrage heeft geleverd. Ook bracht de heer Korver dank voor de wijze waarop de heer Buijsert steeds voor de belangen van het personeel is opgekomen. Als blijk van waarderin; bood hij een lederen diplomatentas (zie foto) en werd •errast met een grote doos bonbons. aantal dozen dia- De achtste kerkeveiling, voor de Se maal gehouden ten bate van de te stichten nieuwe parochie in Alphen- noorden voor de eerste maal gehouden in de Sint Josephzaal, heeft bruto opge bracht 18.500Het vorig jaar was de opbrengst. NETTO 11,.500,nu zal nog wel veel betaald moeten wor den, maar het veilingcomité verwacht dat de opbrengst nu, naar ruwe schat ting toch wel een aardig beetje hoger zal liggen. Men is voldaan over de ro yale wijze waarop de honderden kopers geboden hebben De Alphensr Kerkeveiling. ook dit jaar weer onder toezicht van notaris A. v. d. Veen Meerstadt. heeft dinsdag avond ook school gemaakt. Er kwamen delegaties van op te richten veilings- comité's uit Maassluis en Bodegraven om zich op de hoogte te stellen van de organisatie hier. Het bleef daar niet bij want de gasten boden dapper mee en gingen royaal boven de eigen waar de der begeerde goederen uit. Zo bleef een Bodegraver zitten met een konijn voor een bedrag van 110,—. Het diertje zelf heeft echter veel meer opgebracht, want een eerste koper had het terug geschonken aan het comité en zo ging het nogeens voor genoemd bedrag van de hand. De heren van Bodegraven gaan het de komende dagen op hun kerkveiling nog eens in bod zetten, en wie weet hoeveel het daar weer zal verdienen voor het goede doel glas wijn werd een keer 22J- avonden oppas". Voor deze „koop" werd een jongedame uit de zaal aangewezen. Het was de dochter van de koster, Lia van den Heuvel. Zjj werd als zodanig bijzonder hartelyk aanbevolen door C. den Boer en dat deed haar „prijs" snel omhoog stijgen. Om nog even bij lachen te blijven I wie zal aan het einde van de Kerkevei ling tegen twee uur in de vroege mor- j gen wel het gulst en het langst ge lachen hebben? Bouwpastoor Jac. P. 1 Seijsener van Alphen-noord natuurlijk De opbrengst van de veiling heeft hem I het meest verblijd. I De onder alle kopers van de avond ver- i lote vijfdaagse reis voor twee personen naar Londen of Parijs, werd gewonnen door de heer G. Ponsioen. ALPHEN AAN DEN RIJN ALPHENSE BRIDGECLUB De stand in de pa ren com pet it ie van de Alpthense Bridgeclub na de tweede speelavond luidt als volgt: 1 De Jong- Leeuwenhoek 66,26, 2 Domburg-Van Wanrooy 64,68, Van der Horst-Vink 60,71, 4 Van Winden-Van Wijk 60,71, 5 Arlman-Zijerveld 58,33, 6 Van Eik- Rijnsburger 57,54, 7 Mevr. Smit-Wal- raven 57,20, 8 Echtp. Seppen 57.12, 9 Mevr. Aarts-Goedemans 56,34. 10 Bou- man-Van den Oever 55,95. 11 Echtp. Thesingh 55,56, 12 Schouten-Verwegen 55,42, 13 Echtp. Kroon 54,80. 14 Star- derende woorden tot de scheidende recteur, die bij allen in hoog aanzien Ontvangstbijecn komst van gouden Chr. Lyceum te Alphen Het bestuur van het Chr. I l/pheii a. (1. Rijn heeft ter g i'anjt het SO-jarig bestaan van dinsdagmiddag in gebouw ontvangst belegd, die nn.'-i vaa de lieer C. Otto. nieentebestuur we-m aan gelegenheid ui de school, „Nabij" een leiding stond mas het ge-1 vezig burge- j - de wethou ders A. J. Dekker, C. M. Deerenberg, •I. C. Duin en de secretaris mr. H. v. d. j Top, voorts het bestuur, curatorium, le- i raren en het bestuur van de Schoolver eniging en een deputatie van oud-leer- lingen: verder deputaties van andere scholen voor hoger onderwijs. Een inleidende toespraak werd gehou den door de heer C. J. P. Engel, voor zitter van het bestuur. De burgemeester herinnerde aan het gouden jubileum van de gemeente. In hetzelfde jaar viert het Lymeüm om dezelfde reden feest. Spr. dacht met ge noegen aan de energie en doortastend heid van velen die de school hebben ge sticht, geleid en uitgebouwd en vast beraden hebben gewerkt aan de intel- ligentia, die niet gemakkelijk is. En veel belangrijker bron. het Evangelie, is aan de school ten grondslag gelegd. De heer L. de Graaf, die 40 jaar pen ningmeester van de school is geweest, concludeerde, dat de geldelijke zorgen vroeger toch wel zwaarder wogen dan in deze tijd van monetaire beperkingen. Prof. W. J. Wieringa uit Amsterdam, een oud-leraar van het Lyceum te Al phen, sprak mede namens de Bond van scholen voor hoger onderwijs. De oud-rector. <T.-. A. J. Scherpbier, noemde de school ..een versteld pak", was nieuw bij de aanschaf, werd ver bouwd, de inrichting af en toe veran derd en kreeg enkele malen een „stuk" erbij. De heer A. Bikker, hoofd van de chr. u.l.o.-school te Alphen. sprak namens de Bond van Verenigingen voor Chr. Middelbaar en voorbereidend onderwijs. Namens de leerlingen hield Els de Man van de Vevo een gezellig praatk waarin zij een gelukwens had en bood een geschenk aan. De heer Wieling sprak namens de leraren: in beeldspraak vergeleek hjj de school met een rijk uitgegroeide boom met vele bloesems en rijke vruchten. Rector drs. M. A. Taal schetste het beeld van een rector in de school. Spr. pleitte voor spoedige bouw van het ge plande complex. Als laatste sprak mevr. G. Duindak- Boot namens de oud-leerlingen en bood het bestuur een geschenk n f.3000. week als stond. Hij bood raampjes aan. Vervolgens heeft de heer Buijsert de namens zijn vrouw allen dank gezegd Voor 0„J5 ~«..- voor hun medewerking gedurende de 11 betaald; een doos bonbons bracht ƒ120,- renburg-Mevr. Straver 54,74, 15 Van jaar, dat hij in Alphen heeft gewerkt, j in het laatje: toch was de koper van Uaalen-Gaillard 54,56. 16 Mevr. Van Voorts verzocht hij allen en dan niet dit nummer niet helemaal duur uit. want de Vechte-Wijnand 53,57. 17 Van de een uitgezonderd ook in de toekomst de 'het geluk was met hem toen de klok Helm-Joha 52,78, 18 Mej. Karsemeyer- heer Korver alle medewerking te ver- ging spelen ten teken dat een premie I Koren 52,78, 19 Mevr- Van de Helm- lenen die nodig is om de dienst perfect aan de beurt was. die aan hem kon Oppelaar 52.38. 20 Blom-Mevr. Duin te laten draaien. Men bleef daarna nog worden uitgekeerd. 51,82, 21 Van der Knijff-Mevr. Van geruimen tijd in ongedwongen stemming Een leuke koop, waarom men veel Wijk 51,59. 22 Korthals-Mej. Werther bijeen. plezier in de zaal beleefde, was „3 51.20, 23 Carsjens-Van Oort 51.19, 24 Tramper-Mei. Van de Vechte 51.19. 25 I Pilon-Zaal 51.08. 26 Kamerbeek-Noor- j denbos 50,78. 27 Harting-Kuypers 50,40, Van de Hulst-Van Sprang 50,39, 29 Dames Hageman-Wolters 49,20, 30 Echt paar Brink 49,07, 31 Van de Hoek-Mej. Van de Made 48,81. 32 Bultman-Mej. Van Donk 48,76, 33 Van Heyningen- De Wit 48.41, 34 Jansen-Mevr. De Lee9t 48,01, 35 Echtp. Van Winkel 47,22, 36 j Echtp. Bremer 46,82, 37 Cats-Dobbinga I 46,71, 38 Echtp. Matzinger 46,62, 39 Da- j mes Van de Vechte-Wijnand 45,23, 40 Bulk-Wilms 44,15, 41 Duin-Visser 44,05. j 42 Echtp. Huizer 43,65, 43 Boot-Krum- pelman 43,22, 44 Ligtlijf-Van Vliet ken uit te breiden tot vier personen 42,19, 45 Keetman-Van de Veen 42,06, werd aanvaard, zodat de weg bereid is 46 Mevr. Schouten-Van de Vechte 41,87, voor de verkiezing van de heer Groen, i 47 Dames Jansen-Laros 41.66. 48 Nieu- die nog in geen enkele commissie zit- wenhuizen-Van Oort 41,56, 49 Dames ting had. Zo is dit stukje dorpspolitiek Bulk-Wilms 41,27, 50 Echtp. Heeren weer achter de rug. 38.99, 51 Echtp. Zaal 37.03, 52 Nijhuis- Nog vóór januari kan de raad een Mej. Pilon 34,52. voorstel van b. en w. tegemoet zien betreffende de overdekking van he; HAZERSWOUDE instructiebad. Weth. Van der Heyden Geslaagd De heer C. P. Heyker be- De wrevelige stemming die in de vreesde- dal de werkzaamheden niet haalde aan de kweekschool Mariahoeve vorige raadsvergadering was ontstaan voor volgend jaar voltooid zouden zijn. te Den i.a.v. het buitensluiten van de heer i ?e hueren Gro?n en Jongeneel opper- Jongebreur in de raadscommissie voor den bezwaren tegen het voornemen de 1 openbare werken is thans verdwenen. Ir°dwgelegenlieid op zaterdag te be- De gekozen heren Van Briemen en ?erken' c" ï®*"1 de tanefsverdubbe- i Groen hadden te kennen gegeven hun !in° va" *1 '!2o^en °R werkdagen i benoeming niet te aanvaarden, waarna Jilssen 1-15 en ]5.30 uur- Burgemeester de heren Jongeneel en Jongebreur ge- antwoordde dat de mensen hier- -- - - aan maar moesten wennen. Er moet orde en regelmaat zijn. De raad was blij met de bouw van 19 woningen in Nieüwerbrug. Dé lieer Ooms trok de noodzaak van deze be- j hoefte in twijfeL Een huurprijs van j 30.- per week vond de heer Jonge- I breur te hoog. Wethouder Karssen ging j nader in op de technische details. Met één stem tegen besloot de raad twee stroken grond te verkopen aan het GEB te Gouda om daar twee gasregu- lateurstations te vestigen. Mevrouw Bilderbeek vreesde ontploffingsgevaar, maar mr. Croles stelde haar gerust. Enkele onderwijsverzoeken werden ha merstukken. Burgemeester H oogeboom gaf de koninklijke, wereldlijke waardering voor de verdiensten van de jubl- lares.se door. werk voor de Zevenhovende genieen schap, ook buiten schoolverband. „Het licht U.ui'l' 1.' 11 lint ZIJ was ge weest in nl die jaren, werd gesymboli seerd in een cadeau: een dile-armiga zilveren kaarsenstandaard. Pantin Velzebo nut, dat de werk- ednille Buijsert Interpellatie De heer P. Dongelmans sprak namens 10 de handarbeiders van de dienst waar- O VCX_ CCllLl 3.1C kozen werden. Een voorstel heren drs. Koops en Van Dam 01 adviescommissie voor openbare Jaarvergadering Alphens Belang Den Haag de hoofdakte basisonder wijs. Geboren: Nicolaas z.v. N. den Hertog en J. de Pater; Cornells z.v. C. Verkerk en A. v.d. Neut; Joan z.v. S. Loeven en Ondertrouwd: Frederik van Bekkum 50 jaar met Pietje A. J. Boer 25 jaar. Gehuwd: Willy' G. H. Cornet 25 jaar met Gerritje Staal 21 jaar. Onderwijsjubileum te Zevenhoven met veel luister gevienl Veertig jaar onderwijseres en dan nog wel aan één en dezelfde school, diit was het feit. dat Zevenhoven dinsdag In fees telijke stemming bracht. Een feestvie ring, die ongetwijfeld een hoogtepunt bereikte, toen „Kerk en Staat" de jubi lerende onderwijzeres, mej. M. v. Fulpen, heide met een onderscheiding hun waar dering deden hlijken. In de uitbundig versierde SI. Jan de Doper-kerk, die geheel was gevuld, nam de feestdag een aanvang met een plech tige Eucharistieviering, in concelebratie opgedragen door pastoor N. Velzeboer en moderator J. Schlatmann. Onder lei ding van de heer C. v. d. Loo zongen de kinderen op voorbeeldige wijze de ver schillende gezangen. Pastoor Velzeboer verwees naar de roeping van Mozes, die eerst ook huiverde voor de verantwoor delijkheid, maar later met Gods hulp voor zijn volk zo'n vruchtbare leidsman was. „Zo hebben generaties van Zeven hoven onder uw wijze leiding de weg gevonden naar hun beloofde land". Na de kerkdienst vormden alle leer lingen een erehaag naar de pastorie, waar de jubilaresse met familie en kerk bestuur een „versierd" kopje koffie ge noot, terwijl de jonge garde zich verza melde in het Bondsgebouw. Schoolhuhle Temidden van veel bloemen en een door de schoolkinderen vervaardigde feestelijke zaal-aankleding- vond daar de hulde door de tegenwoordige schoolbe volking plaat». Hoogtepunt vormde hier Nadat de voorzitter had gesproken werd een dronk gewijd aan een succesvolle toekomst gouden Lyceum en was er gelegenheid het bestuur persoonlijk met een hand- "'mm druk te complimenteren. NIEUWVEEN De vereniging „Alpliens Belang", de gefortuneerdste en invloedrijkste in Al phen a. d. Rijn, is een vereniging die zich voornamelijk len doel stelt aange legenheden of zaken, die raakpunten hebben met het algemeen belang van de gemeenschap, te bevorderen of te ver wezenlijken. De vereniging heeft haar ontstaan en haar financiële positie vlak na de 2de wereldoorlog verkregen door de wens en schenkingen van een sociaal ingestelde notabel van deze gemeente, die overigens onbekend wenste te blij ven. „Alphens Belang" heeft in haar bestaan al veel bereikt, gestimuleerd en daadwerkelijk op gang gebracht. Tot recente onderneming ter nastre ving van haar doelstellingen, moet ge rekend worden de stimulerende bijdrage tot oprichting van een Cultureel Cen trum en van een Streek-Muziekschool. Met genoegen herinnert de Vereni ging „Alphens Belang" ook aan haar initiatief tot oprichting van een actie comité voor een overdekt zwembad. Die actie werd het vorig jaar bekroond door dat het gestelde doel „een ton voor het overdekte" praktisch werd verwezen lijkt. Een ander initiatief, dat onlangs al tot praktische resultaten heeft geleid, is het door Alphens Belang ontworpen plan tot bewegwijzering in en naar het Industriegebied-west. Na langdurig over leg met de gemeente is dit voorjaar het college van b. en w. akkoord gegaan met de opzet van het plan. jai r Ter gelegenheid van de manifestatie •erk'l i ,,Het houden Alphen" heeft het bestuur van Alphens Belang aan de jarige ge meente een parkbank ten geschenke aangeboden. Deze modern uitgevoerde j grotingswijzigingen, bank, voorzien van een inscriptie, is door de dienst van gemeentewerken tij dens de feestweek geplaatst aan hel Bosparkvijver tegenover het raadhuis, maar zal binnenkort waarschijnlijk een definitieve bestemming vinden aan het gazon nabij het beeld mét fontein bij het Slnt-Jorisplein. Donderdagavond 24 oktober om 8 uur vergadert Alphens Belang in hotel slotwoord •Toor" °nller "'"""B v*n heer H Ottens. voorzitter; secretaris is de heer J. W. O. v. Leeuwen. Molenvliet 1, en de heer H. Korthals. De 'erige bestuursleden zijn de heren P. Stouthamer (plv. voorzitter), J. S. Deur- loo. J. v. Kernebeek. A. .1. Th. M. Kor ver. J. A. Lemkes en J. G. Ponsioen. Vimmciële meevaller voor Nieuwkoop het zangspel „De gouden armband", een spel in vier bedrijven, onder regie van mej. L. de Jong, onderwijzeres aan de Nieuwveense school. Het was 'n enthou siast gebrachte uitvoering niet feeën, rovers en een tovenaar, dat uitliep op de aanbieding van een heuse gouden arm band aan de „juf" als feestgeschenk van de hele school. De royaal getracteerde kinderschaar luisterde met volle mon den en rode wangen naar het ontroerde dankwoord van de feestelinge. Als klap op de vuurpijl nodigde zij nlle kinderen 's middags uit voor een feest rond een echte goochelaar, die het Bondsgebouw uren deed daveren van het applaus. Receptie Na een intiem diner tn hotel Toor in Alphen. waarbij behalve de familie ook de collega's en het kerkbestuur aan zaten, spoedde men zich ln de dichte mist terug naar Zevenhoven voor de „huldiging door groot-Zevenhoven". Pastoor Velzeboer van Zevenhoven leest met mej. Van Fulpen de oor konde bij de pauselijke onderschei ding. worden omgekeerd naar de kunt der be loning en deelde onder luid applaus mee. dnt de paus mej. v. Fulpen bad onder- schelden niet liet gouden erekruis „Pro Ecclesia et Fontlftce". Burgemeester Hoogeboom, met ztyn wethouders aanwezig, bleef niet achter en vertolkte «ie flank van de burgerlijke overheid. „Zevenhoven was terecht bl(j met u, en u was begrijpelijk bltj met deze hechte dorpsgemeenschap, waar aan u zoveel heeft kunnen bijdragen", vooral de oud-leerlingen, die haar a.s. vrijdag een grootse huldiging gaan bren gen, een grote voldoening voor haar zouden betekenen. Hi) was hij), voor baar ook een kon. onderscheiding te mogen meebrengen: de gouden ore-medaille van de Orde van Oranje Nassau, die hU vervolgens naast het pauseiyk erekruis opspeldde. Na de burgervader voerden nog het woord de heer C. v. d. Loo, het huidige schoolhoofd van Zeveuhoveu, en de heer Smit van de Nleuwkoopse huishoud school. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich ook vele onderwijskrach ten uit de omliggende plaatsen, oud- burgenieester Van der Weyden van Nieuwkoop en echtgenote, dokter v. d. Ent Braat uit Alphen aan den Rijn en vertegenwoordigers van vele verenigin gen en organisaties. Oud-pastoor Does- wijk was reeds in de ochtenduren ver schenen. terwijl begrijpelijkerwijze velen zich deden excuseren wegens het slech te weer. Bloemen en geschenken stapel den zich rond de beduusde juffrouw op. die bij monde van de heer Snoek dankte voor de overweldigende dag en daarbij speciaal haar zus noemde, die haar de vervulling van haar taak mogelijk maak te. Een lange rij dankbare Zevenhovenaren drukte de jubilaresse nog de hand tot besluit van deze grootse dag, die vrijdag avond In Uithoorn wordt voortgezet met de reünie der oud-leerlingen. Zevenhoven is terecht voldaan over een zeer geslaagd feest, dat duidelijk maakte wat veertig jaar „trouw in evolutie" door deze be minde onderwijzeres voor haar beteken- Stationsplein Uitvoerig werd gesproken over de besprekingen met de N.S. Dit in ver band met de reconstructie van het Stationsplein. De N.S- zal met een ge ringe bijdrage delen in de kosten op voorwaarde dat langs de Stationsweg 'n benzinestation gebouwd wordt Hoe wei dit de raad zwaar op de maag lag werd hierin noodgedwongen toege- De interpellatie was wellicht het meest interessante deel van de verga dering. Uit de dagbladen was bekend, dat Rotterdam voor de vier grote ste den een centrale slachtplaats wenst met een veemarkt. Als vestigingsplaats is Bodegraven voorgesteld. Burgemees ter Croles had nog geen contact met burgemeester Thomassen kunnen krij gen. Maar dat dat voor onze gemeente een zaak van grote betekenis kan wor den, vooral voor de werkgelegenheid, is zeker, aldus de voorzitter. Het euvel van de vaak lang gesloten Rijnovergang had weer de wrevel op- H" bestemmingsplan Weat. voor 10- gewokt van enkele raadsleden De 1 bet ak III betreft, dus link, van voomiter had de politie opgedragen '1p Achterweg, wordt ln een op advies hierover een rapport op te maken voor v«" G<,d P""> G.S. Bovendien ral in de vergadering "W aangeboden ter vaststelling van het Groot-Waterschap Woerden j r;n„,tj.ip,i .,lan over deze kwestie worden gesproken. De vergadering sloot met enkele be- De planwijziging is voorbereid door Stad en Land van Zudi-Holland en heeft (ADVERTENTIE) Voor verdere ontsluiting en het bouw- rijpmaken van uitbreidingsplan „West" had de raad een bedrag beschikbaar ge steld van f850.125.—. Dit bedrag was gevoteerd voor verbreding en verbete ring van de Achterweg vanaf de Kolf baan tot aan de boerderij Van der Zon, voor de aanleg van het parkeerterrein nabij de H. Hartschool, alsmede voor wegenaanleg en bouwrijpmaken in Vak III (teh zuiden van de Achterweg), voor afwerking van de Kennedylaan en van de aansluiting naar de Provincialeweg. De diverse aanbestedingen blijken in hun totaliteit erg meegevallen en de ge raamde kosten komen nu op f 755.000 -, een overschot dus van f 95.000. Dit bedrag zal nu bestemd worden (na goedkeuring van de raad) voor liet verder bouwrijpmaken van de terreinen voor de 72 binnenkort In uitvoering ko mende premiewoningen en de 34 gara- i II. „Oud-Nleuwveen" op fancy-fair Op 25 en 26 oktober a.s. zal in Gebouw Kwiek Schoterveld te Nieuw veen een fancy-fair worden gehouden ten bate van het Jeugdhuis „Resonans" van de Ge reformeerde Kerk, aldaar. Behalve de verschillende bekende attracties zal hier aan verbonden zijn een tentoonstelling ..Oud-Nieuwveen", inhoudende vele prenten, kaarten en archiefstukken, als mede enkele schilderingen van 't dorp, van de hand van de heer D. Zemel, ter wijl tevens de poppencollectie van H.M. 4e Koningin te bezichtigen zal zijn. Op zaterdagavond zal de „Boerenka- pel" een groep uit muziekkorps „Cres cendo". verschillende nummers ten bes ts gevei NIEUWKOOP PLAATSING TELEFOONCELLEN De openbare telefooncel op liet Reglit- huysplein voorziet, gezien de meer dan verwachte klandizie, in een duidelijke behoefte. Ook in Noorden zou een open bare telefooncel zeer welkom zijn. Van de PTT is nu bericht notvangen, dat deze cel begin 196» kan worden ver wacht. Nog is een dergelijke telefooncel zeer gewenst in het steeds meer aangroeien de plan West. waar een groot aantal gegadigden op telefonische aansluiting wacht. Wel heeft de PTT verzekerd in het 3e kwartaal 1969 een 200 aanslui tingen te kunnen verrichten, maar zjj heeft zich tevens bereid verklaard tot plaatsing van een openbare cel tegen het einde 1969 begin 1970. VAN DONDERDAG 24 T/M ZONDAG 27 OKTOBER HOUDEN WIJ EEN GROOTSER DAN OOIT IN DE RIJNSTREEK GEHOUDEN Naast de complete DAF-LIJN: 33. 44 en 55, tonen wij u de DAF-PONY. de 55 COUPE en de volautomatische DAF-RACEWAGEN, bekend van de grote successen op het circuit van Zolder (België). Onze show is geopend: donderdag 24, vrijdag 25 en zaterdag 26 oktober van 9.00 tot 22 00 uur; zondag 27 oktober van 10.00 tot 18.00 uur. (Ingang om de hoek Wielewaalstraat Willem de Zwijgerlaan 39 - Tel. 01720-5441 - Alphen a. d. Rijn DAF-dealer ook voor UW woonplaats!! een waarderende goedkeuring van de Provinciale Plan Commissie verkregen. Er zijn geprojekteerd zes bouweenhe- den van 24 woningen, telkens in vier blokken, in totaal 144 woningen dus, gedacht als huurwoningen. Bij elk van deze 6 eenheden is een complex van 12 garages geprojekteerd. Aan de zuidzijde met het talud van de Hoge Dijk komen 62 zgn. drive-in-woningen niet 3 bouw lagen (zoals in plan West II). In het midden komt een groene zone, waarin een voetgangersverbinding met de groenstrook op de Hoge Dijk. Aan de uiterste westzijde is nog een bouwstrook met gelegenheid voor 16 In dividueel te bouwen woningen. Het gehele nu aangeboden plan biedt ruimte voor de bouw van in totaal 222 woningen en 142 garages. Boven een gedeelte van de garageblokken kunnen eventueel nog woningen voor alleen staanden gebouwd worden, aangenomen dat er aninio voor bestaat. In parkeerkommen en stroken zal plaats zijn voor 154 auto's. De breedte van de rijwegen ia over het algemeen Rijwielpad Nieuwkoop-Alphen De Provinciale Waterstaat in Zuid- Holland heeft de rijwiel-verbinding Al phen-Nieuwkoop aanbesteed aan de aan nemer „Randstad Holland N.V." te Oude Wetering voor de somma van f758.000. Tot nu toe fietsten, vooral veel scholie ren, over de Provincialeweg, hetgeen nogal hinderlijk was voor het gemotori seerd verkeer. Een rijwielpad er langs kon niet vanwege de talrijke bruggen' die in deze weg liggen. Deze /.aak was al Jaren I Eindelijk zal het er dan toch Tot Aartlanderveen zal het deelte mi de Achterweg ld' aard wel ter sprake gekomen, maar eerst had men met andere problemen af te rekenen. Sinds enige tijd kent men problemen van bestuurlijke aard. aangezien door het aftreden van voorzitter en secr.- pennlngmeester men nog ateeds met enige bestursvacatures te maken had. De vergadering stond nu onder leiding van waarnemend voorzitter J. v. d. Zwet Az, die ln zijn welkomstwoord maar van een matige belangstelling voor deze toch zo belangrijke vergadering mocht spreken, temeer daar de vereniging toch altijd nog zo een kleine 70 leden telt. Nadat door hem de bestuursverkie zing met een kort woord was ingeleid, had de stemming tot uitslag, dat tot nieuwe bestuursleden werden gekozen: Hub Hoogenbooni Thz. en Nle. Straat hof Wz„ die thans naast waarnemend voorz. J. v.d. Zwet en waarnemend se cretaris-penningmeester Nic. v. d. We reld en commissaris J. de Graaf het be stuur completeerden. In de eerstvolgen de bestuursvergadering zullen de func ties onderling worden verdeeld Zoals vernield kwam ook het 75-jarig bestaan der vereniging in deze verga dering ter sprake, hetwelk ln januari 1969 met een feestavond gevierd zal RIJPWETERING HANDBAL. Alg. Ver. Bloemen cultuur afd. Roelof- arendsveen bestaat 75 jaar Op 23 december a.s. is het precies 75 jaar geleden, dat in Roelofarends- veen een afdeling van de Alg. Ver voor Bloembollencultuur werd opgericht. Op dit komend jubileum hopen wjj t.z.t. dan I HMSH 2. Alleen de adsplranten konden ook nog meer uitvoerig terug te ko- het niet bolwerken en verloren van MSV. men. Op de gisteravond in café Wage- Woensdagavond a.s. training In het naar gehouden vergadering is dit ulter- dorpshui». Het eerste team van de handbnlver. N.I.O. heeft zondag J.I. een ruime en alleszins verdiende overwinning behaald in de uitwedstrijd tegen Wings. De Rlpse dames toonden zich de gehele strijd su perieur en de toch al hoge score van 9 tegen 4 had nog groter kunnen zijn, als voor de rust niet vele te hoge worpen door paal en lat werden gekeerd. In de tweede helft zocht N.I.O. het met hun schoten wat lager by dc grond. Dat leverde nicer succes op. Tot zesmaal toe moest (le Wings-keepster ln deze helft de bal uit het net vissen, terwijl er slechts maai- één tegenpunt gescoord werd. Het werd dus 9-4 voor N.I.O., dat met deze uitslag een opmerkelijk resul taat boekte. De Junioren deden hier niet voor onder maar liefst met 10-1 RIJPWETERING Kaartavond t.b.v. NRIB ln café „De Vergulde Vos" organiseert de pro pagandist van <lc Ned. Kaht. Invalide- bond. de heer G. v.d. Zwet. a.s. zater dagavond 26 oktober weer een grote kaartavond. Vele en waardevolle prijzen worden voor het kruis- en klaverjassen beschikbaar gesteld. Dc opbrengst van deze avond komt geheel ten goede aan het Lourdesfonds Men kan verzekerd zijn van oen gezellige avond en daarom hoopt de heer Van der Zwet uiteraard op een massale deelname. Aanvang 8 uur. Zie ook de advertentie In ons blad van morgen! Bejaanleiikaa-actlea De filmavond in het dorpshuis is voor de bejaarden- kas succesvol verlopen. Het comité t« de ongeveer 120 aanwezigen bijzonder dankbaar voor de betoonde belangstel ling. De „geringe" entreeprijs was mis schien wel wat aan de hoge kant, maar het was in leder geval aan een goed doel besteed. A.s. vrijdagavond om 8 uur precies is het weer prjjsjassen- in café „Rust oord". Gelukkig ia er in de deelname een kleine vooruitgang te zien. Het co mité hoopt, dat de belangstelling nog nieer zal mogen groeien! De prachtige prijzen en het beoogde doel zijn het ze ker waard! OU DHR AVOND ..DE RIPPERS" In de „rode" zaal van het dorpshuis wordt a.s. donderdagavond een ouder avond gehouden van dc jeugd- en sport- ver. „De Rippers". Het bestuur van de r.k.s.v. „Sanctua Augustinus" heeft zich voor het Jaar 1968-1969 als volgt heeft samengesteld C. Th. M. van Teylingen. praesea; F'. J. M. Hoogenboom. vlce-praese»; mej. Mar griet M. Bot, ab-actia I; C. W. M. Dea- sens, quaestor; mej. Anne-Miek M. L. M. Hnns»en, sb-actis II. A. C. van Noort,

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3