Dampo flEflOO® 9a£eidóeSoma/nt aan L. de Jong raadde VPRO uitzending te weigeren PORTRET VAN ANTON MUSSERT DOOR TEKORTKOMINGEN VERKEERD BEELD FRANSE ESPRIT DOOR DIRIGENT FOURNET Met hogere inkomens geen huis van woningbouwveren. Suggestie van Kamerlid Lucia di Lammennoor TELEVISIE VANAVOND PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 23 OKTOBER 1968 „Rechts1" faalt door versplin tering LIOEVEEL pogingen zijn er de laatste tien jaar in Nederland niet onderno men om tot stichting van een duidelijk rechtse politieke partij te komen? Bin ding Rechts is de zoveelste en waar schijnlijk vóór de eerstkomende verkie zingen niet de laatste: immers een aan tal figuren van wie men had mogen ver wachten. dat ze sympathie zouden heb ben voor het nieuwe geesteskind van ex- Boerenpartijlid Harmsen. hebben zich afzijdig gehouden. Misschien komen ze straks dus met nog een nieuwe groep. Met uitzondering van het Gereformeerd Politiek Verbond en de Boerenpartij zijn alle pogingen tot een nieuwe rechtse concentratie op mislukkingen uitgelopen. Van het Gereformeerd Politiek Verbond kan men zeggen, dat het partijtje een grote toekomst wacht; het zal in 1971 ook zonder kieswijziging al een hele toer worden om de éne Kamerzetel te behouden. De Boerenpartij leek, tot ve ler schrik, iets van betekenis te zullen worden. Maar de instelling van deze partij en vooral van haar leider, de heer Koekoek, bleek zo weinig constructief, dat ze niet eens erin geslaagd is met demagogische middelen de ontevrede nen binnen haar hekken te houden. Alleen heel onverwachte gebeurtenis sen kunnen nog tot herstel van éénheid aan het front van de vroegere Boeren partij leiden. Aangezien zulke onver wachte gebeurtenissen dan minder ge zocht moeten worden in berouw bij de ..scheurmakers" dan een mentale om schakeling van de heer Koekoek zelf. mag de kans op zo'n kentering voorlo pig wel minimaal geacht worden. Maar met „Binding Rechts" is Neder land nog niet aan het einde van zijn rechtse neigingen; de heer Max Lewin is weer druk bezig met zijn stichting ..Nieuw Rechts", terwijl anderen actief zijn met het uit de grond stampen van een nieuwe rechts-confessionele groep. D ECHTS" is dus wel erg actief (mede naar aanleiding van bepaalde ini tiatieven aan het linkerfront?), maar vrijwel elke krachtsinspanning, die er wordt ondernomen gaat ten onder aan versplintering. Op papier lijkt er voor „uitgesproken rechts" wel bestaansrecht; de traditio nele confessionele partijen in Nederland zijn bepaald niet „rechts" in de zin. zo als bijvoorbeeld de heren Harmsen, Le win. ridder Van Rappard en Kronen burg het verstaan. Ook de WD weigert de „eer" om, behalve anti-socialistisch, ook anti-vooruitstrevend te heten. Ware het dat de Boerenpartij wat verstandi ger leiders gekregen had dan de Koe- koeksclan, dan zou er in Nederland voor i een uitgesproken rechte partij in Neder- i land wel enige toekomstmuziek hebben I kunnen klinken. Nu klinkt die toekomstmuziek niet; t „rechts" lijkt een vergaarbak te zijn j van allerlei elkaar beconcurrerende I groepjes, die het te druk hebben met i hun eigen vetes dan dat zij nog gele genheid en tijd hebben zich op te wer- j pen als een serieuze oppositiepartij. j Gaat de huidige ontwikkeling zo door, i dan zal Nederland in 1971 naar de stem bus gaan met op de uiterste rechter- j vleugel een groot aantal groepjes, die geen schijn van kans maken om de kies deler te halen, of in het voor hen gun stige geval met de hakken over de sloot te zullen komen om dan het parlemen- (Van onze omroepcorrespondent) laire werk via een aantal eénman- HILVERSUM De heer J. Kassies, bestuurs- fracties verder te bemoeilijken. Ud van de VPRO hccf, gistermiddag hel besluit D toegelicht, om vanavond de tv-documentaire „Por- n vormt al een voldoende reden om lret van Anton A. Mussert" niet op het scherm te do tegenwoordige gang van zaken aan j vertonen. In plaats daarvan presenteert de het rechtse front te betreuren... Maar j VPRO-tv een aflevering uit de serie Young er is nog iets waarom we het tot stand Peoples Concert". De tv-documentaire werd ge komen van een degelijke rechtse con- I maakt door de 30-jarige free-lanceregisseur drs. cent ratio zouden toejuichen. Dan kunnen j Paul Verhoeven uit Lelden in opdracht van de burgers, die het mentaal niet eens zijn VPRO. Aan deze produktie werd meegewerkt door fooruitstrevend beleid van de de verslaggever Leo Kool en de filmer Jaap Buys. grotere christen-democratische partijen, misschien zelfs met de modern-liberale ODvatlingen van de VVD. een alterna tief krijgen en ontstaan or ook op die manier in ons politiek bestel duidelijker verhoudingen. Wij zijn tegen een twee-partijenstelsel in Nederland, omdat dit waarschijnlijk hier de voordelen van zo'n stelsel in verkleinde en nadelen in vergrote mate met zich meebrengen zou. We zien wel winst in een hergroepering, waardoor het I noliticke beeld hervormd zou worden in uitgesproken links, uitgesproken rechts j en (in dc zin van duidelijk marxistisch 1 en duidelijk conservatief) met daartus senin groepen, die in deze zin noch rechts, noch links zijn, maar die de kie zers confronteren met een duidelijke eigen mening over de maatschaopijher- I vormingen en inzake het welzijn van wereld en natie. De partijen, die duidelijk tussen mar xistisch en conservatief in staat, zullen geen misverstand mogen laten bestaan over hun kleur, ook niet als dit hun een deel van hun aanhang kosten zou. Via een natuurlijke ontwikkeling kan dan waarschijnlijk tiidelijke of bestendige concentratie in dit nieuwe „midden" in de hand worden gewerkt. T"\E historische opvattingen inzake „rechts" en „links" zullen gewijzigd moei on worden. In het belang hiervan is dan weer een hergroepering van dui delijk conservatieve krachten, die in staat zijn een betekenisvol eigen front erkstuk was al een half jaar gereed VPRO had het plan om in mei deze film te ver tonen. Men besloot hiertoe niet over te gaan on der andere in verband met de dodenherdenking en de viering van dc bevrijding. Gisteren gaf de heer Kassies toe. dat de VPRO- programmaleiding wel erg laat haar veto over deze film had uitgesproken. Hij weet dit o.a. aan de rommelige interne situatie bij deze omroep en de vele mutaties, ten gevolge waarvan de nieuwe functionarissen bij de tv in de veronderstelling verkeerden, dat hun voorgangers de film gezien en goedgekeurd hadden. Een week geleden zag de programmaleiding dit werkstuk en had onmiddellijk bedenkingen tegen het slot, waarin een Haagse fotograaf een ver haal over de executie van Mussert op de Waals- dorpervlakte vertelde. Men wenste, dat regisseur Verhoeven in elk geval dit onderdeel uit zijn film zou verwijderen. De heer Kassies en Arie Kley- wegt besloten de film voor te vertonen aan prof. dr. L. de Jong, directeur van het rijksinstituut voor oorlogsdocumentatie. Afkeuring van De Jong In een brief van 18 oktober stelde prof. De Jong dat het werkstuk van Paul Verhoeven ernstige te kortkomingen vertoonde. De bedoelingen om de mens Mussert te schetsen waren allerminst ge slaagd en de NSB-leider werd eigenlijk, in een te gunstig daglicht geplaatst. Dit misleidend effect was ontstaan doordat onwillekeurig het accent was gevallen op Mussert als politicus Daarbij werd vergeten om o.a. te vermelden de landver- radelijke contacten van Mussert voor de Duitse inval in mei 1940. Bovendien poogden oud-SS'ers en NSB'ers in deze film Mussert en zichzelf lof toe te zwaaien in hun strijd tegen de geallieer den, waarbij vergeten werd, welke rol de SS. de WA. de Duitse Wehrmacht en hun Nederlandse handlangers tegen de mensheid begingen. De be rechting van Mussert wegens landverraad bleek in deze documentaire, speciaal voor hen, die de oorlog niet hebben beleefd, meer als een uitoefe ning van wraakzucht. Kortom, prof. De Jong was van mening, dat deze film juist op de jongeren alleen maar een misleidende uitwerking kon heb ben. Hij stelde daarom de VPRO voor de doeu- niet in dez*> vorm uit te zenden. I erkeerde interpretatie Drs. Paul Verhoeven, regisseur en samensteller van dit portret was niet aanwezig. Wél had hij telefonisch zijn verbazing uitgesproken over de beslissing van de VPRO. Volgens hem zou een half jaar geleden deze rolprent door programma directeur drs. I. van Houte zijn goedgekeurd De regisseur veronderstelde, dat de film thans anders werd gepïterpreteerd dan hij had bedoeld Hij had in dit werkstuk willen laten zien, hoe iemand in de ban kan geraken van zijn eigen ideeën. Daarbij was de afhankelijkheidsrelatie van Mussert of Hitier het kernpunt. De heer Kassies wilde dc integriteit van de ma ker niet in het geding brengen. Hij verklaarde, dat de VPRO hoopte dc heer Verhoeven te kun nen bewegen met deskundige bijstand zijn werk stuk zó te wijzigen, dat er alsnog tot uitzending kan worden overgegaan. te e Vanzelfsprekend zal de christen-demo cratische concentratie dan niet aan dat front mogen staan. Openbaarheid TOCH moet het eerlang wel tot veel ruimere mate van on«nh«M mn/l hot TERWIJL het kabinet-De Jong als eerste sinds vele jaren bereidheid toont om metterdaad iets te gaan doen aan het probleem van het te besloten J karakter van veel overheidsbeleid, krijgt werk ia de betekenis het rekening gepresenteerd - hetgeen er op en rond de departementen gebeurt vóór een bepaalde maatregel getroffen wordt. Men wil weten hoe het ligt met adviezen die de overheid vraagt en krijgt; men wenst bijvoorbeeld meer openheid rond het instituut van de verschillende „raden". Bij de installatie van nieuwe leden van de Raad voor de Kunst is de kweatie weer eens aangesneden nota bene door de voorzitter, professor Idenburg. zelf. Hij drong in zijn rede aan op veel meer openheid rond het werk van de raad en liet blijken ook geen tegenstander te zijn van openbare vergaderingen. Waarvoor minister Klompé vooralsnog niet veel bleek te voelen. Begrijpelijk inzoverre op dit moment een officiële door het kabinet ingestelde commissie voor t gehele complex van vraagstukken rond de. openbaarheid van het overheidsbeleid aan het werk is gezet. openheid rond het erk van adviesraden komen. Juist door de beslotenheid van hun volksvertegenwoordiging In niet geringe mate uitgehold. Er worden. na inschakeling van raden en andere adviesinstanties, beslissingen voorbereid en soms zelfs genomen, waar het zelfs voor direct belanghebbenden uiterst moeilijk is om er zelf of door middel van het parlement nog een speld tussen te Bovendien tiert in een dergelijke sfeer van „vertrouwvol beraad" 't schadelijke gerucht even welig als het positieve vertrouwen. Bepaald onjuist is verder, dat de jaarverslagen, die dan wel openbaar gemaakt worden, meestal op zo'n tijdstip ter kennis van de burgerij komen, dat men in feite nog maar één ding kan doen: doelloos napraten en het stuk snel in het archief stoppen. formeel geen sprake R'dams Pliilliariiioniscli Orkest Het valt ons iedere keer weer op. dat opmerkelijk samenspel ontstond met de het Rotterdams Philharmonisch Orkest solist. zich mag verheugen over een talrijk pu- Bijzonder verrassend werd de uitvoe- bliek, als "t concerteert in het nog steeds ring van Mozarts Jupiter Symphonic (K. fantastische gebouw: De Doelen. Ook V. 551). Een afwerking tot in de puntjes gisteravond was dit weer het geval, toen i gaaf en rijk in de vele nuanceringen, het orkest o.l. van hun dirigent I misschien iets te nadrukkelijk in zijn al- Jean Fournet stond. Het zal beslist in- i gemeenheid, juist omdat men uiterst ge- spirerend werken op dc musici, die mei concentreerd speelde. Bijzonder plezierig buitengewone aandacht speelden. is hel dan ook op te mogen merken, dat de klank van de instrumenten ten volle bewaard blijft zowel in de pp. als in de Het valt op dat de sound van het or kest sinds Fournet dirigent en artistie ke leider is, nog meer helderheid cn klaarheid vertoont, bovendien is 't sa menspel tussen de verschillende instru menten verbeterd. De overname van 't thema verglijdt veel soepeler; 't volume wordt steeds beter in de hand gehouden Het R.PH.O. mag zich gelukkig prijzen Fournet aangetrokken te hebben. Moge de Franse esprit nog meer wonderen De tweede symphonic van Badings. die in 1961 voltooid werd, stond als forti. Vanavond kan an dit geslaagde c (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede-Kamerle den Van der Peijl (Christelijk Histo risch) en Van den Doel (Partij van de Arbeid) hebben er gisten in de commis sievergadering voor Volkshuisvesting van de Tweede Kamer voor gepleit, dat woningbouwvereniginen de verplich ting krijgen geen huizen aan mensen met behoorlijke inkomens te verhuren. De heer Van den Doel wilde verder een inkomensgrens voor alle gesubsi dieerde woningen, maar minister Schut ging dat allemaal te ver. Hij stemde er volmondig mee in. dat meer draag krachtige mensen uit woningwetwonin gen worden geweerd; er wonen nog te veel mensen met behoorlijke inkomens in huizen met te lage huren. Maar hij voel de er niet voor om centraal te dirigeren. De gemeenten en woningbouwvereni gingen moeten het zelf bekijken. De minister bevestigde, dat het bij zonder moeilijk is een inzicht te krijgen in de vraag, welke woningen van welke types en hoeveel goedkope woningen er nodig zijn. Ook is niet duidelijk wal precies de verhouding inkomenhuur moet zijn. De minister waarschuwde, dat niet a) te goedkoop moet worden gebouwd, maar een betere kwaliteit hoeft overigens niet altijd meer te kos ten. Verscheidene Kamerleden vroegen het subsidiebeleid spoedig zo te wijzigen, dat in plaats van een subsidie op de wo ning voortaan subsidies aan de bewo ners worden gegeven, waardoor dus de subsidie terecht komt bij de mensen die deze het meest nodig hebben. Ir. Schut voelde niet veel voor het idee van socia list Van den Doel om arbeiderswonin gen van de huurliberalisatie uit te slui ten, want dan ontstaan scheve verhou dingen op de plaats van de woning markt. De radikaal Jansen wilde dat de verhuispremie bij krotontruiming wordt verhoogd van f 600 tot f 1000 en niet tot f 750, zoals nu het geval is. De minister wees dit af omdat er geen geld voor is. Maar drs. Jansen nam met deze naar zijn mening onbillijke hou ding van de minister geen genoegen. Hij zal er later op terug komen. De pa cifist Lankhorst leverde kritiek op de werkwijze van de huuradviescommissie, die naar zijn mening in vele gevallen ADVERTENTIE alsnog genieten BIJ VERKOUDHEDEN oakt de ste I d'Opera Ituliana di Milano t programma-onderdeel. Een werk dal door elf sleden ui Nederland, niet overmatig moeilijk is, de totstand- „Lucia di Lammer moor" ra koming van dit werk vond plaats is sa-, Donizetti 17971S',S) menspraak met Louis Stotijn. daar het programma plaatste. Gisteren te Rotterdam de Italianen zongen in Rotterdam nteel oorspronkelijk bedoeld was voor het Rot terdam symphonieorkest, Symphonia Men kon zich hierdoor verdiepen in de expressiemogelijkheden en in de afwer king van de details, waardoor van hel werk een bijzondere bekoorlijkheid uit ging. Het derde pianoconcert van Bela Bar- tok, dat hij vlak voor zijn cood schreef, kreeg een briljante uitvoering door de Franse pianist Eric Heidsieck. Vooral viel op zijn begaafdheid om de partituur open te spelen; kennelijk heeft hij zich geïnspireerd op de minder hoekige com positie, zoals wij dat gewend zijn van vele andere composities van Bartok. Zeer gaaf was het tweede deel. In het geheel weid het pianoconcert verfijnd uitge voerd. De deskundige en strak leidingge vende hand van de dirigent was duide- L';k merkbaar; zeer correct volgde het x-' est van dirieent. wasrdoor «ofc aat voorstelling meemakend, konden we wederom begrijpen, dat deze opera één van de eenenzeventig door hem geschreven! het nog steeds doet, gehoord de bijzondere aandacht, die de Italiaanse meester aan de stemmen heeft geschonken. Zijn schrijftrant voor de vocalisten, hetzij solistisch, hetzij in vereniging, is bijna volmaakt te noemen. Want het valt niet te ontkennen, dat hij de melodie bevrijdde van de overdadige ornamentiek, zo kenmerkend voor Rossini. Dit alles kon men zelfs constateren in een presentatie, die de nodige wensen open liet. Dirigent Sergio Massaron mocht dan een geroutineerd vakman zijn, hij kon zijn (Hongaars) orkest en zijn koor niet brengen op een aanvaardbaar niveau. mpagnm En wat de solisten betreft: in feite tournee j was het. voor ons althans, alleen de aarin zij koloratuursopraan Amelia Benvenuti. Gaetano die ons trof door een zeer acceptabele hau - stem; jammer genoeg miste ze de tegenspelers, die haar artistieke optreden werkelijk verdiend had. Maar in het vermaarde sextet in de tweede akte vergat men dit aUes: ieder van de solisten deed zijn best, zéér zijn best, waardoor men kon ervaren, dat dit fragment in de operaliteratuur een heel aparte en bijzondere plaats inneemt. Wat ons ook trof? Met de partituur werd nauwgezet omgegaan, wat van eerbied voor het oeuvre van de meester getuigde. Von Kara jan deed dat anders: die arrangeerde en instrumenteerde destijds op een wijze, dat Donizetti zelf, zo hij dit had kunnen meemaken, onaangenaam verrast zou zijn geweest. Hoe ook opgevoerd: hier behield „Luciahet authentieke karakter, waardoor ze bleef wat ze moet zijn: een echte romantische belcanto-opera. onvoldoende onderzoek naar klachten enz. instellen. In de commissievergadering heeft minister Schut toegezegd, dat hij medio 1969 evenals dit jaar aan de Kamer een nota zal uitbrengen over de stand van de woningbouw. De liberale Wiegel had hierom gevraagd. De minister zei. dat het aantal in aan bouw zijnde woningen op een record hoogte ligt. Hij wilde niet toezeggen vol gend jaar meer dan 100.000 gesubsidieer de woningen in aanbouw te doen toene men. De KVP'er Andriessen gaf de mi nister steun door te vertellen, dat de noodzaak van verdere opvoeringen van de bouwproduktie niet erg duidelijk is. De minister was ten aanzien van de woningproduktie en de krotopruiming niet zo somber gestemd als de radikale Janssen en de socialist Van den Doel, maar was met de heer Van der Peijl (Christelijk Historisch) van oordeel, dat de vooruitzichten voor de woningbouw gunstig zijn. De minister kreeg van zijn partijgenoot Aantjes wederom grote steun. Het beleid voldoet redelijk vond deze. De sombere voorspellingen ten aanzien van de werkloosheid in de bouw van vorig jaar zijn niet uitgekomen, N.C.-reporter beschuldigd van ketterij KANSAS CITY (KNP) Het interna tionaal bekende katholieke Amerikaanse weekblad „Nationaal Catholic Reporter" is door de bisschop van Kansas City. mgr Helmsing, ervan beschuldigd, dat het zich heeft gemaakt tot een „plat form van ketterijen" en dat het „de heiligste waarden van het katholieke geloof" ontkent. De bisschop, die zeil in 1964 hel beginkapitaal voor dit week blad fourneerde, heeft het blad verbo den nog langer zich katholiek te noemen De raad van bestuur van de National Catholic Reporter wijst de beschuldigin gen van de bisschop af en weigert in te gaan op de order, dat de aanduiding katholiek moet wegvallen. In de vijf jaar van zijn bestaan heeft de National Catholic Reporter zich de reputatie opge bouwd van een vooruitstrevend blad met een van de bisschoppen onafhankelijk beleid- Het publiceerde onder meei eerste documenten van de pauselijke commissie voor de geboorteregeling. Het volgt van nabij de vernieuwingsstromin gen in de Kerk, vooral binnen het Ame rikaanse katholicsisme. In zijn verklaring zegt de raad var bestuur van het weekblad dat de bis schop de journalist ziet als een ver lengstuk van het leergezag van de Kerk. De leiding van het blad evenwel bena drukt de onafhankelijke status van d< journalist en ziet de godsdienstige jour nalistiek als een vorm. waarin het onder zoek, het experiment en de onofficiële mening een kans hebben- Deze volko meneigen bijdrage van de journalistiek kan een aanvulling zijn op het leerge zag van de Kerk, aldus de raad van be stuur van de National Catholic Reporter. B. R. I Kunst en kunstenaars Ben Feij. organist van de Dorpskerk te Loosduinen, geeft zaterdagmiddag 26 oktober een orgelconcert in de Ou de Kerk aan de Herenstraat te Voor burg. Op het programma staan wer ken van J. Speth. G. Böhm. J. K. Kett. Bach. Franck en van de con- certgever zelf. Dc Turkse klaveoiniste Ayse Eski. die na pianostudie in eigen land met een beurs van de Nederlandse regering te Amsterdam een jaar klavecimbel ge studeerd heeft, geeft woensdag 30 ok tober een recital in Diligentia. Zij zal werken ten gehore brengen van o.m. Bach. Couperin, Scarlatti en Hna- del. Het Zuidelijk Toneel Globe geeft dins dag 12 november in de Stadsschouw burg te Tilburg de eerste voorstelling van „Kleren maken de man of: de maskerade ontmaskerd" naar de ko medie The man of mode or Sir Fop- ling Flutter van Sir George Etherege ge in de bewerking van Nic Brink, Hans Keller en Wilbert Bank. De laat st# tekent met Ton Lut* voor de re gis. Het NTS-programma Denkbeeld, dat we een tijdlang niet zagen, was giste ren gewijd aan de vraag in hoeverre de overheid tot taak heeft avant-gar- distlsche kunst te stimuleren door sub sidie en of zU daarbij bepaalde normen moet hanteren. Denkbeeld wordt nog steeds geprodu ceerd volgens de NTS-methode, d.w.z. met gebruikmaking van middelen die een echte discussie alleen maar moei lijker maken, maar die het voordeel bieden dat de NTS door zijn grote bug- get heenkomt. Het gesprek werd dus gevoerd van drie verschillende studio's uit. De gespreks leider zat apart: de twee partijen creatieven en overheden elk in een apart zaaltje met publiek, welks aan- wezigheid werd verklaard doordat van- uit dat publiek tweemaal een niet ter zake doende vraag werd gesteld. De technische opzet liet uiteraard geen goede discussie toe, dat is nu eenmaal niet te verwachten als men niet tegen mensen maar tegen een t.v.-toestel zit te praten. Maai- er werden tal van be hartigenswaardige opmerkingen ge maakt. die tot en goede discussie had den kunnen leiden. Die opmerkingen kwamen zowel van creatieve (Doorman, Blokker. Van t Reve) als van bestuur lijke (Algra. Van Riel) zijde. Kostelijk was de vondst om ook een hilariteits- factor in te bouwen in de persoon van Van Rappard. We zouden de ridder wel elke avond op de buis willen hebben! „Amateurs actief", ook bij de NTS gaat aandacht wijden aan de kunstbeoefe ning in ons land, voor zover dat op llefhebbersbasis geschiedt. We zagen gisteren een Rotterdamse toneelgroep voorbereidend, discussiërend en uitvoe rend bezig met Pirandello. Aardige uit zending met als enige bezwaar dat men in elke faze duidelijk blijk gaf zich be wust te zijn van de aanwezigheid van de camera's. AVRO's Televizier moet geprezen om een bijdrage van Jan Brusse die vijf maanden na de mei-,.revolutie" boeiend naging wat de Parijse revolutionairen van toen dachten over hun resultaten van vandaag. WOENSDAG 18.15 Olympisch journaal. 22.30 Paardesport: individueel springconcours. 23.00 Turnen. Duitsland 1 16.45 Reportages, inform., meningen. 20.15 Paardesport. Duitsland 2 21.30 Kwartfinale boksen. 23.00 Turnen voor dames. 24.00 Zwemmen. 1.50 Wegkampioenschap wielrennen. RADIO Hilversum 1 18.50 Samenvatting 1. 22.00 Kanovaren (herkansingen). Wegkampioenschap wielrennen. Zwemmen: Finale schoonspringen dames. Finale 400 m vrije slag dames. Finale 200 m vrije slag dames. Finale 400 m wisselslag heren. Finale 100 m rugslag dames. 24.00 Samenvatting 2. NEDERLAND I STER (Reclameuitzendingen on 18.55, 19.03, 19.56 er e0.16) NTS 18.15 uur: Olympische Spelen 1968 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in hel kort 19.06 uur: Scala, magazine 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Zendtijd Politieke Partijen (BP) 20.30 uur: Uitzending Stichting Socutera 20.35 uur: Three on a spree, filn 22.00 uur: Attentieampex opname 20 seconden na nu, ballet 22.10 uur: Eigentijds II. ballet 22.40 uur: Tweede journaal 22.45 uur: Olympische Spelen 1968 *,rnERLAND II STER (Rcclamcuitzcndingen o 18.55 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort VPRO 19.03 uur: Later, jongeren programma NTS 20.00 uur: Journaal VPRO 20.20 uur: Concert voor jonge 21.10 uur: Company of fouls, film 21.40 uur: BlikOpener, kunst- magzine NTS 22.15 uur: Tweede journaal Televisie morgen ""-nERl.AND I NTS 07.30 uur: Olympische Spelen 1968 NTS NOT 11.00 uur: Beroepen na de lts 11.25 uur: Van Wilson tot Johnson 14.00 uur: Ontdekkingen in onze samenleving 14.25 uur: Walter and Connie De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. HILVERSUM I NRU 17.00—0.20 uur: Olympische SRelen 1968 HILVERSUM II VARA 20.10—20.40 uur: Ina en Toon samen alleen, cabaret 23.20—23.55 uur: Radio-jazzmagazine RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00. 7.30. 8.00, 8.30. 12.30. 18.30. 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 8.00. 11.00, 13.00. 16.00. 18.00. 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 RADIO PROGRAMMA HILVERSUM HILVERSUM 402 m) NRU: (17.1 Nieuws. 18.16 Actualltelter VARA 's Popshow: dans- 9.35 Buitenlands weekot BIJ DoruS op verandert de tijd wikkelingen in BRUSSEL NED (324 en filosofie. 18.50 Plar n berichten. 22.15 9 (gr). (7.30 Nieuws: pedagogische lezing. 2.26 Medcdelingei Actualltei DONDERDAG TELEVISIE Nederland 1 7.30 Samenvatting waarin o.m. Finale torenspringen dames Finale 400 m vrije slag here Finale 200 m schoolslag dames. T~r 1 I Wielrennen: wegkampioenschap IlÜd.r..Jr CFlCFDilllCG ..Brandpunt" ging iagdienst. NRU: 15.31 ding. 9.00 Moderne kamermuziek (gr 9 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 A beldsvitaminen: populair verzoekplatenpr gramma. (11.00-11.02 Nieuws.) 11.30 Stere Radiophilharmonisch orkest (opn.): klassie Mededelini lledjesprc II Koorzang. III. Stereo: ivondqulz. (herhaling v 1.03 Muziek hij schippers. 12.48 l uws). 15.30 Lichte nu- russen 16.00-18.00 Olyrn- Beursberichten. 16.09 Verder (urnen, boksen, Bulgarijc- Nederland (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Het ligt in de bedoe ling van de programmaleiding van de NTS om zondagavond van 18.00 tot 18.45 uur op Nederland I een samen vatting uit te zenden van de voetbal interland Bulgarije-Nederland. Graag had de NTS de kijkers een recht streeks beeldverslag gegeven, maar aangezien het eurovisienet zondag o.a. ten gevolge van de t.v.-reportages over de Olympische Spelen totaal over belast is, moest van gezien worden. HILVERSUM Vandaag vertrok een leant van de actualiteitenrubriek „Brandpunt" van dc KRO-tclevisie naar Turkije. Verslaggever Ed van Westerloo cn lflmcr Piet van Striem zullen ten behoeve van het teivisiepro- gramma „Brandpunt-buitenspel" dat op zaterdag 2 november door de KRO wordt uitgezonden, een reporta ge gaan maken bij de tegenstanders van Ajax. de Turkse voetbalclub „Fe- nerbahfe Istantbul". Twee andere medewerkers van de in formatieve afdeling bij de KRO-televi- sie, de heren Braamhorst (filmer) en Jenner (geluidstechnicus) vertoeven mo menteel in Teheran, waar zij in samen werking met de National Educational Television 'n documentaire maken over de streken van waaruit de drie konin gen naar de kribe van Bethlehem reis- Grammofoonplaat voor het gestoorde kind ARNHEM (ANP) De Nederland se platenbranche, verenigd in dc stich ting „Collectieve Grammofoonplatencam- pagne" komt op 1 november uit met een nieuwe langspeelplaat. getiteld „Drie maal drie is negen", een reeks traditionele Nederlandse kinderliedjes, tezamen met het kinderkoor „De Schel- lebellen" onder leiding van Panla van Alphen uitgevoerd door een aantal Ne derlandse artiesten. De nettobaten van de verkoop van de plaat zijn voor het BIO-revalida- tiecentrum voor motorisch-gestoorde kin deren bij Arnhem. Zoals bekend zijn daar ook in aanbouw een manege en een kinderboerderij, twee projecten die aan' hel centrum worden aangeboden en gebouwd door onderdelen van de Neder landse krijgsmacht.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2