W oningvoorraad te Voorschoten naar toneelgroep „Arena" HVL weergaloos tegen koploper Hermes BIOSCOPEN Haagwegbrug nog deze week weer berijdbaar GROFVUlb OPHAALDIENST. PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 21 OKTOBER 1968 Uit de aanbiedingsbrief van b. en w. voor de begroting 1969: De woning voorraad van Voorschoten bedroeg op 1 januari 1967: 4.714 woningen, per 1 januari 1968: 4.976 en per 1 oktober van dit jaar was de voorraad geste gen tot 5.206 woningen. In uitvoering zijn thans 807 woningen, waarvan 605 in het plan „Noord-Hofland," 84 in „Boschgeest." 36 in „Vlietwijk," 18 in „Adegeest", 16 in het Centrum en 31 in plan Oranjekade." de overige wo ningen zijn in uitvoering op verspreide plaatsen. De bouw van een bescheiden winkel centrum in de wijk „Boschgeest" gaat steeds meer dringen. Gelegde contac ten wettigen de veronderstelling dat hier wellicht in 1969 een begin ge maakt kan worden. De bewinkeling van de wijk „Noord-Hofland" is al op gang gekomen. Twee middenstanders hebben zich reeds in noodvoorzienin gen gehuisvest. De ontwikkeling van het centrum van de gemeente heeft alle aandacht. B. en w. stellen vast dat de ontwikkeling hiervan slechts moei zaam op gang komt. De gemeente is hierbij praktisch geheel afhankelijk van de activiteiten van derden. De woningbouw in Voorschoten heeft een nieuwe stimulans gekregen door de verbetering van de conjunctuur en door de nieuwe nieuwe subsidierege ling, waardoor de premie-bouw weer goed opgang gekomen is. De doorstro mingsmogelijkheden van goedkoop naar duur en van woningen met min der comfort naar meer comfort zullen binnenkort aan de praktijk kunnen worden getoetst zodra de 163 parti culiere verhuurwoningen in de wijk „Noord-Hofland" voor bewoning kun nen worden vrijgegeven. Noord-Hofland In het bestemmingsplan „Noord- Hofland" groeit een wijk met ruim 2000 woningen. Rekening houdende met de gemiddelde woningbezetting van 3Vii zal deze nieuwe wijk over enige jaren huisvesting bieden aan ruim 7 000 inwoners. De eerste ver eiste is deze burgers te huisvesten in FEESTAVOND VAN „DE ROYALISTEN" In het Antonlusclubhula hebben de leden van de personeelsvereniging „De Royalisten" Royal Litton Roosevelt- straat) en de genodigden zaterdag volop genoten van een feestavond, waarmede tevens de festiviteiten rond de viering van het 15-jarig verenigingsbestaan aucceavol werden besloten. De voorzitter van „De Royalisten" de heer J. Kanbier, sprak in z'n tal» vanouds weer zeer geestig getint) ope ningswoord zijn voldoening uit over het feit, dat zowel de directeur, de heer G. Brlnksma, en echtgenote, de oud-voor zitter en mede-oprichter van de P.V., de heer H. Meljvogel, enkele zakenre laties als vele gepensioneerden van hun belangstelling voor deze feestelijke slot- avond blijk gaven. Onder avderend applaus van „De Ro yalisten" memoreerde spreker nog de actieve steun, die de vereniging ook nu weer van de directie mocht ondervin den. waardoor het derde lustrum op zo'n luisterrijke wijze kon worden gevierd. Het feestprogramma omvatte een non stop cabaret- en variété-show, die on der het motto „Vrolijkheid in tempo" verzorgd werd door een keur van be kende radio tv-artlsten. Voor het voetlicht traden namelijk Frans van Dusschoten met zijn geestige confé rences en voortreffelijke imitaties van enkele bekende radio- en tv-artist en, het Bonelly Kwartet met twee komische muzikale shows, de zanger Ronnie To- ber, die enkele „toppers" uit zijn reper toire ten gehore bracht, de top-gooche- laar „Marconic" met twee voortreffe lijke shows, het alombekende accordeon- trio (en platenmiljonairs) „The Three Jacksons" en last but not at least de sprankelende en gevatte Rla Valk. die weer een daverend succes had met de liedjes gekozen uit haar gevarieerd re pertoire. Het geheel werd muzikaal om lijst door Het Bonelly Kwartet. Goede wijn behoeft geen krans en de feestgangers hebben zich dan ook enke le uren kostelijk geamuseerd met het non-stop klelnkunst-schouwspcl. Na afloop volgde nog een gezellig sa-, menzijn. waarbij het Bonelly Kwartet de danslustlgen eveneens volop aan hun trek lieten komen. kwalitatief zo goed mogelijke wonin gen. De eerste aanzet voor het onder wijs is de bouw van een 14-klassige school, waarvoor de heipalen al in de grond staan. Getracht wordt tot een zo efficiënt en effectief mogelijke con centratie te komen in deze wijk van de noodzakelijke onderwijsvoorzieningen. Met de Stichting „Gezondheidszorg" zijn inmiddels de eerste contacten ge legd voor de vestiging van een derde gezondheidscentrum in deze wijk; voor lopig kan de Stichting Gezondheids zorg starten in een lokaal van het in aanbouw zijnde 14-klassige schoolge bouw. De aanleg van de sportvelden tussen de wijken Adegeest en Noord- Hofland zal bespoedigd worden. GEMEENTEBLAD „RAADHUISKLANKEN" Bij wijze van proef zijn voorberei dingen getroffen om heel binnenkort van gemeentewege met een voorlich tingsblad naar buiten te treden, waar bij tegelijkertijd de zogenaamde ideeën bus zal worden gelanceerd. Het voor lichtingsblad krijgt de naam „Raad huisklanken" en zal verzorgd worden door eigen medewerkers. De uitvoe ring zal voorlopig zo eenvoudig moge lijk worden gehouden. GEMEENTELIJKE BELASTINGEN Hoewel de gemeentelijke belastin gen geen niveau-verhoging te zien geven, komen er voor enige heffingen wel wijzigingen. Zo wordt overwogen een parkeerbelasting. Door de invoering van de B.T.W. zuil enenige tarieven een technische herziening krijgen. Te vens zal het College van b. en w. zich beraden of de grof vuilophaaldienst een verhoging van de reinigingsrechten rechtvaardigt. Het ligt ook in de ver wachtingen dat het water in Voor schoten duurder zal worden. Een nieu we belasting zal in 1969 worden in gevoerd door de reclame-verordening. BEJAARDENZORG Het aantal bejaarden (personen van 65 jaar en ouder) bedroeg in Voor schoten op 1 januari van dit jaar 1.111. Het percentage bejaarden in Voor schoten is 5.8 tegen een landelijk ge middelde van 9.9 pet. Voorschoten heeft een uitgesproken jonge bevol king. Voor concrete plannen verwij zen b. en w. naar de activiteiten welke de Stichting Algemeen Bejaardenwerk Voorschoten i.o. ten toon spreidt om te komen tot de stichting van eerste dienstverleningscenitrum annex een aantal bejaardenwoningen- Dt bouw van zelfstandige bejaardenwo ningen zal voorlopig een taak blijven voor de gemeente of een woningbouw vereniging. Plannen zijn in overwe ging (van particuliere zijde) voor de bouw van twee bejaardentehuizen. TWEE INBRAKEN IN |T i- ur l l 1 A I i Trio Louis van Dijk DE HOUTLAAN Jeugdig pubhek keek ademloos !s„KltinHazerswJd( DE HOUTLAAN 3.501),- ongemoeid Zaterdag tu»»en 1.30 en 23.30 is in twee woningen aan de Hout laan inge broken. In één der percelen werd niets gevonden. De inbreker(s) verschafte(n) zich daar toegang door liet forceren van n raam aan de achterzijde van 't huis. Bij het belendend perceel, waar de inbreker(s) op dezelfde manier binnen kwam (en). had (den) hij (ze) meer suc- hler bedroeg de buit f243 ge vonden op drie plaatsen ln het hula. Tot geluk van de eigenaar werden de 3500 gulden, die in een kastje n&ést een ander geldbedrag lagen, niet opgemerkt. De politie heeft sporen gevonden ln de woning waar geld is vermist. Gevonden voorwerpen in maand september In de maand september zijn de vol gende voorwerpen gedeponeerd op het bureau Gevonden Voorwerpen van het autowlel, damestasje, parkiet, onderkle- ding, badgoed. bankbiljetten, sleutels, kinderportemonnee, strook lood, dames- handBchoenen, boodschappentas, beursje, paraplu, armbandje, broche, rieten mand je lnh. regenbroek, damesregenjas, dt- plomatentas met inhoud, autostep, voet bal, herentweedja», klnderzegelrlngetje, herenportemonnee, kinderbrll, Jaaschort, armband met muntstuk, rijwieltaa, he re nb ril, colbert en pantalon, studieboe- slipper, radio, dameapolahorloge, etui inh. potloden, damcsbrll, militaire tas, dameatrul, zegelring, kinderjasje, ver- pleegstersschort, fototoestel, tekeningen, halsketting met hanger, hoofddoek, ak tetas lnh. boeken, vishengel, baken (mi ni vuurtoren), tas lnh. brailleschrift, windjack. Terug te bekomen en in lichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8. ingang poort op woensdag tussen 14.00 cn 17.00 uur. Telefonische inlich tingen kunnen niet worden verstrekt. Vitesse: 1. Gebr. de Ridder 764,09 pnt.; 2. J. Vellbrlef 730,54 punten; 3. Th. Don- gelmans 668.17 punten. Fond: 1. Ch. v. d. Voorn 256,36 punten; 2. Gebr. de Ridder 206,80 punten; 3. L. Burgmeyer 157,84 punten. Oude duiven (totaal): 1. Gebr. de Rid der 970.89 punten; 2. Ch. v. d. Voorn 800,41 punten: 3. Th. Dongelmans 804,81 punten. Jonge duiven: 1. Gebr. de Ridder 587, 56 punten; 2. Ch. v. d. Voorn 521,64 pnt.; C. van Dijk 519.97 punten. Navluchten: 1. Ch. v. d. Voorn 418,42 punten: 2. J. Vellbrlef 492,53 punten; 3. L. Koopman 390.72 punten. Generaal: 1. Gebr. de Ridder 1922,51 punten; 2. Ch. v. d. Voorn 1800,47 punten; 3. J. Veilbrief 1622,79 punten; 4. Th. Dongelmans 1494,46 punten 5. L. Koop man 2467,26. Schouwburg, zaterdagmiddag, werd be reikt door drie gongslagen: het werd stil! Deze gongslagen werden gegeven door de muzikant van de Haagse ktn- dertoneelgroep „Arena": zij kondigden het begin aan van het Chinese sprookje BURGERLIJKE STAND Geboren: Miranda Louise d.v. A. Koek en J. A. H. Adam; Wendela Petronella Suzanna d.v. L. L. G. Verheden en C. de Ruijter; Alison Louise d.v. J. B. Kitt en H. F. Savage; Robertus Marinus Jo hannes z.v. C. N. M. v. d. Werf en L. C. M. v. Barneveld; Martin z.v. J. C. van Rijn en P. de Vries; Margreet d.v. H. Benning en J. Luiten. Overleden: J Lamens 73 J., m.; N. Zijp 69 j., e.v. A. v. Leeuwen; D. Oling 84 j., m.; C. J. Koree 59 j.. m.; M. P. W. Egbert» 14 d„ z.; E. Lamboo 4 m., z.; B. M. J. de Hosson 89 j., m.; F. Agter- berg 66 J.. m.; N. H. Doorenbosch 78 j., m.; M. I. V. H. L. Pennlngs lm., d.; A. v. DuQn 66 j.. m. ZOETERWOUDE VOLGENDE WEEK OFFICIëLE OPENING NIEUWE SCHOOL De nieuwe katholieke lagere school aan de Veldzichtstraat ln het uitbrei dingsplan Westeinde te Zoeterwoude een week geleden door de leerlingen reeds in gebruik genomen zal op woensdag 30 oktober a s. worden Ingeze gend en officieel geopend. De plechtig heid begint om drie uur n.m. „De gestolen prins", verzorgd door de „Stichting Leidse Jeugd Actie". Adem loos keken de vele jongens en meisjes naar de verrichtingen van de tuinman en de dienstmaagd van China's keizer. En naar de ontvoering van de tweeling die de Keizerin ter wereld bracht. Van die tweeling moest er nl. één, het meis je, sterven. het stuk, hoe de groeit als visserszoon en de dochter dochter leuk effect werd aan het spel gegev door er een domme toneelmeester, een muzikant, en een verhalende spelleider, Totheroh, aan toe te voegen. Zo wordt het publiek er telkens aan herinnerd, dat alles maar spel Is en tevens wordt een Inleiding gegeven tot het „met-open- doek"-spelen van het volwassen toneel. verdienen bijzonder veel lof voor de wijze waarop z(j het Jeugdig publiek, dat de gehele Schouwburg vulde, wisten te boeien. Het spel was leuk en vol waardig, terwijl ook het onderwerp goed gekozen was. Voor de jeugd, hun op voeders (die in groten getale aanwezig én de toneelspelers was het een alleszins geslaagde middag, speelt in Hazerswoude De eerste kulturele avond georgani seerd door de Kulturele Kommissie van Hazerswoude zal gehouden worden op vrijdag 8 november om acht uur in de gemeenschapszaal van het gemeentehuls Hazerswoude-RiJndijk. Er zal een jazz concert worden gegeven door het Trio Louis van Dijk. Solistische medewerking zal worden verleend door de Amerikaan se vlbrafonist Dave Pike. Aan diverse adressen zullen de toegangsbewijzen voor deze avond te koop worden aange- HANDBAL LEIDERDORPSF. BRIDGECLUB In groep rood staan Gerlich—Van Leeuwen nu onbedreigd aan de kop, waardoor de spanning om de eerste plaats enigszins is geweken. Tijsscn De Winter hebben van van hun slechte start op de eerste avond hersteld en zyn weer een plaatsje geklommen. In groep zwart is promotie vrijwel ver zekerd van de echtparen Wessels en Pouw, terwijl onderaan een verwoede strijd wordt gestreden om degradatie te ontlopen, terwijl in de groene groep het paar mevr. Hanson met de heer Bavelaar met hoofd en schouders bo ven de anderen uitsteken, ontwikkelt er zich hier een felle strijd om de recht op promotie gevende tweede plaats. De standen luiden als volgt: Groep rood: 1 GerlichVan Leeu wen 656 pnt, 2 BlomSchippers 621. 3 Karstens sr.Loof 602, 4 Danz jr.— De Vries 594. 5 echtpaar Van KlaveTen 587, 6 LenaersSchutte 582, 7, 8, 9 BosJans, echtpaar Danz en dames JansVan Zonneveld 574, 10 en 11 De JongVan Kins en echtpaar Rompes 570. 12 TijssenDe Winter 541, 13 BeekKarstens jr. 535, 14 dames Van GelderDe Jong 484. Groep zwart: 1 echtpaar Wessels 679. 2 echtpaar Pouw 675, 3 echtpaar Van der Pool 591, 4 KarstensVander Kom mer 581, 5 dames LenaersZandbergen 578, 6 echtpaar Groesbeek 577, 7 echt paar Groesbeek 577. 7 echtp. Zwanen burg 576, 8 De KoningVan Zonne veld 574, 9 echtpaar Verduin 551, 10 dames SchutteZwarts, 11 en 12 Noor manSpeekman en echtpaar Kruts 536, 13 Van der BijlVan der Koog 535, 14 Van Berge HenegouwenHelver- steyn 533. Groep groen: 1 mevr. Hansonhr. Bavelaar 697, 2 mej. en hr. De Vrind 634, 3 Van der Kommer jr.Leopardi 622. 4 VeldhuyzenVan Vliet 621, 5 mevr. Van der Kommerhr. Kiel 615, 6 Van der LaarSmit 587, 7 Hooger- vorstVan der Vliet 577, 8 Blansjaar Pul 572, 9 echtpaar Thesingh 565, 10 dames Van dei- BrinkSeis 533, 11 dames BosGerlich 528, 12 mevrouw Van Schendelhr. Hanson 521, 13 mevT, Onrusthr. Stokhuiyzen 498, 14 Van den AkkerVan der Bijl jr. 494. VISVERENIGING DE RUI8VOOBN „De Ruiavoorn" hield gisteren haar derde wedstrfld in dit seizoen in IJmul- den. De vangst was slecht. 4620 Gram vis werd gevangen (42 stuks). Uitslag: 1 J. Voskuil 7 stuks, 865 g; 2 W. Mulder 4-635; 3 P. Oudshoorn 7- 605; 4 H. v. Oosten 6-545; 5 P. Kijk ln de Vegte 4-435; 6 A. Kijk in de Vegte 6-395; 7 Th. Voskuil 4-370; 8 J. Solle- veld 3-280; A N. Dorrepaal 1-160; 10 A. Slingerland 1-155. Grootste voorn: P. Kijk In de Vegte: grootste biel: W. Mul- VELDHANDBAL HVL, de handbalploeg van coach Frank Bonte, heeft gisteren voor een sensationele uitslag gezorgd in de eerste klasse van liet district West B. In de uitwedstrijd tegen Hennes, tot dat mo ment koploper zonder puntenverlies, boekten de Leidenaars een gedecideerde overwinning. De s.v. „Leldsche Zwern- club" heeft zijn overwinningsreeks ook niet laten stuiten door ODIS. Hoewel de ploeg uit de Lier er voor eigen pu bliek alles aan heeft gedaan, volgens de regels of niet, trainer Plet Korver zorg de ervoor dat zyn pupillen met 18-11 aan het langste eind trokken. Een zeer homogeen spelend HVL heeft na afloop van de wedstrijd tegen Hermes vele complimenten in ontvangst mogen nemen. De rood-wltten speelden dan ook hun beste wedstrijd van dit seizoen. Weliswaar waren er twee in vallers, maar toch sloot het geheel als bus. Vanuit een wilskrachtige de- vertelde coach Bonte. „Een droog veld, met wat zonneschijn. Vooral Hans Ka- gie ls dan ln zijn element en niet te houden." HVL had al vrij spoedig, tot verba zing van de Hermes-spelers, een 3-0 voorsprong opgebouwd. Weliswaar gin gen de gastheren in het tegenoffensief, maar veel haalde dit tegen de goed op dreef zijnde Leidse verdediging niet uit. De rust brak aan bij de stand 2-6 en na het theedrinken draaide de HVL-aanval al spoedig weer op volle toeren. Wel kwam Hermes nog terug, maar ver beten voor de punten strijdend wist HVL de winst ln eigen handen te houden: 7-9. Topscorer ln deze wedstrijd werd Theo Zwartjes met vijf treffers. Hans Kagie, Kees Lucas,, Rob Rotteveel en Johan Theelen scoorden leder éénmaal. LZC waa ook gisteren beduidend be ter dan tegenstander ODIS. Dat de grote veldmeerderheid slechts ten dele uit de uitslag blijkt, komt hoofdzakelijk door het grove spel waaraan de spelers uit de Lier zich bezondigden. LZC wist zich echter goed te beheersen en ging niet voor eigen rechter spelen, met het ge volg dat er nogal wat acties niet met een doelpunt werden afgerond. De scheidsrechter wist over het alge meen goed in te grijpen. „Men had mij van tevoren al gewaarschuwd", vertel de hij ons na afloop. Peter Korver zorg de voor de helft van de Leidse doelpun ten. terwijl Walter Görtz de ODIS-kee- per driemaal liet rissen. Tweemaal werd gescoord door Erik de Vos en Fic Meijer. Aad Arbouw en Hans Versluis doel puntten ieder één keer. VIJF MISLUKTE DAGEN UIT HET LEVEN VAN EEN EX-GEVANGENISKLANT Op 2 augustus verliet een 21-jarige opperman uit Leiden de Haagse ge vangenis, op 7 augustus zwaaien de deuren weer voor hem open en nloten zich achter hem. Voor hoelang? Indien de officier van Justitie zijn zin krijgt zal dat voor acht maanden zijn met de nog verborgen kans, dat er vier maan den bU komen, want die waren reed» eerder voorwaardelijk opgelegd en in een zitting met gesloten deuren zou de officier zijn el» moeten stellen, of die al of niet ten uitvoer gelegd zullen Op 2 augustus toog de jongeman dan huiswaarts. De ontvangst was er ken nelijk niet al te enthousiast, in ieder geval stond hij de volgende avond al weer op straat. Hij moest ergens het vermoeide hoofd neerleggen en stal daartoe ln de Jac. BrandUtraat een ge parkeerde auto. welke uitnodigend daar toe niet op slot was gezet. De straat maker reed de auto naar de Leidse Hout en aliep de slaap des rechtvaardigen. Zo lang. dat hij te laat ontwaakte om naar zijn werk te gaan. Dat was overi gens in de rijf dagen alweer zijn tweede baas.Want op zijn eerste werkdag had de opperman als „handlanger" van een straatmaker gefungeerd, doch laatstge noemde bleek niet al te vakkundig; hij werd in elk geval door de werkgever ontslagen. En mét hem da handlanger. Ter nadere Informatie: ook de straat maker was nog maar net uit de gevan genis gekomen. De opperman kreeg een baantje bij een oom, maar toen hij van de te lange nachtrust in de gestolen auto had ge noten, kreeg hij ook daar ontslag. En zo ging de vierde dag van zijn vrijheid ln. Hij reed naar Hazerswoude en werd door een dame liefderijk ontvangen en verzorgd. Op de rijfde dag was de po litie er. Nu stond de opperman dan I Em. Bach, weer voor zijn rechters. Een verbroken verloving had hem op drift doen slaan en zoals de officier con stateerde. in de kwade Leidse vrien denkring gedreven, waarvan de leden elkaar van tijd tot tijd ln de gevangenis ontmoeten. Dames. Afdeling le klasse: Athene 2- EDH 6-4, Foreholte -HMSH 11-0, Roh- da-Hollandia 7-10, Wings-Nio 4-9. Afd. 3e kl. B: Hercules 2-Warmunda 6-2, Animo 3-CWP 2 4-2. Afd. 3e klasse A Union Sport-LZC 3-3, Kwiek Sport 2- Foreholte 2 4-5. Heren. District le klasse: DWS-Dy- namo 9-10, Meeuwen-Quintus 11-6, Her- mes-HVL 7-9, Operatie '55 2-Schutters 12-16. Afddeling 3e kl. A: Wings 3- EHC 3 7-7, HVS-EDH 15-8, Quintus 3- HVL 2, Quintus teruggetrokken; Union Sport 4-Hercules 3 11-6. Afd. 3e kl. B: Hellas 5-SDS 3 11-2, Elandia 2-Hercu- les 2 13-4, MS V-Kwiek Sport 13-7, Roh- da 2-Northa 8-8. Afd. 3e kl. C: Animo 4- MSV 2 10-6, HVL 3-Westlandia, West- landia niet opgekomen; ODIS-LZC 11- 18. it als visserszoon en de dochter 1 1 1 n dodo opgeschreven wee ale LOSWDrOKen paartleil van een roverhoofdman. Een C I veroorzaakten ongeluk Zondagavond om even over negenen is op de Papeweg in Wassenaar een personenwagen met vijf inzittenden in aanrijding gekomen met twee paar den, die waren losgebroken uit een manege. De twee paarden doken plotseling voor de wagen op en de bestuurder kon ze niet'meer ontwijken en raakte de macht over het stuur kwijt. De wa gen kwam half in een langsgelegen sloot terecht. Een paard werd onmid dellijk gedood en de tweede moest later door een politie-agent met een pistoolschot uit zijn lijden worden geholpen. De films ln de week van 17 tot 24 oktober zyn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera Spel met de zonde 18 jaar. (nacht vr. en zat. 23.30) De liefde van een blondje 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lhlo: De reis om de wereld ln 80 dagen alle leeftijden. Dagelijks: 14.30 en 20.00 uur. Zondags 14.30 en 20.00 uur. Luxor Een les in liefdeskunst (Het won der der liefde) volw. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Engelchen 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De laatste trein uit Katanga 18 jaar. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 915 uur. Rcx: Bemin je naaste, maar vergeet je vrouw niet 18 jaar (nacht vr. en zat. 23.30 King Kong 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN INLEIDEN in de week van 30 sept. tot 7 okt. L. O'Herne, Witte Singel 65; E. J. Wyntjes, Schubertlaan 57; J. de Vink, Tevelshof 4; N. P. van Schouwenburg, Griegstraat 44; A. J. van Braam, Hooi gracht 44; A. van der Valk, Hoge Rijn dijk 75; P. E. Briët, Hartesteeg 2a; M. J. T. Trapman, Haarlemmerstraat 68. M. G. E. Bleeker, Janvossensteeg 31; C. M. Calsijn-De Groot, Anna Paulow- nastraat 37; C. Beider, Diamantplein 13; R. A. Achilles, Groenhovenstraat 13; A, W. L. Naaktgeboren. Kaiserstr. 36; R. Cohen, Klikspaanweg 16; J. T. Rijsbergen-van Holst, Ambonstraat 11a; J. W. E. Stam, Rapenburg 122; J. L. M. van Pelt, Pieter de la Courtstraat 57; C. M. Nijdam, Nieuwe Rijn 18; I. Osinga, Merelstraat 31; T- Spee, Ko- ninginnelaan 66; J. F. Schüsler, Klik spaanweg 59; H. M. J. Lippits, Klik spaanweg 54; C. M. Smits, Klikspaan- weg 11; M. J. va nder Wal, Stadhou derslaan 29; B. Noorland, Schubertlaan 203; T. M. Bakker Axkema. Merelstraat 6; L. J. M. Slats, Hooigracht 15; M. J. J. Hessing, A. Kamstra, H. W. Koenhen, M. E- Prins, G. H. J. Stegeman, R. J. de Beere, G. A. C. Aelmans, H. J. Blikman, allen Noordeinde 2a; J. E. Schotsman, Witte Singel 80; J. H. Tel- ders, Vrouwensteeg 11; J. van Zijl, Noordeinde 2a; M. van Hees, Witte Singel 98; A. van der Tang, Morsweg 22a; H. M. P. Eigeman-Olivier, Hoge Rijndijk 6; R. A- M. Westgeest-van der Poe. Vlietweg 98; P. P. A. M. van ThieL Thorbeckestraat 34; A. J. E. Harmens en T. J. van Munster, Witte Singel 27; Doordat men niet te kampen heeft gehad met onwerkbaar weer en ook door veel extra arbeid o.m. op de zaterdagen ziet het er naar uit, dat de herstelwerk zaamheden aan het wegdek van de Staatsspoorbrug In de Haagweg nog deze week beëindigd kunnen worden. De werkploeg is thans bezig aan liet laatste stukje, zodat het einde van veel verkeersellende door de ingewikkelde omleidingen ln zicht ls. De oplevering van de vernieuwde brug, die in de afgelopen weken een ware „brug der zuchten" werd voor de weggebruikers, zal. Indien het werk nog deze week geklaard wordt, drie weken eerder zijn dan het oorspronkelijk werkschema Voor de reparaties was aanvankelijk zes weken gepland. Later, door het goede weer en wat technische meevallers bij liet herstel, dacht men maar vier weken nodig te hebben. Door overwerk heeft men tenslotte nog een week van het schema af kunnen knabbelen. PHILIPP EMMANUEL KWARTET CONCERTEERDE IN GROENE KERKJE THEA EKKER-v. d. PAS ZONG BACH EN SCARLATTI Het Philipp Emmanuel Kwartet, ge noemd naar de beroemde tweede zoon Joh. S. Bach, heeft vrijdagavond gecon certeerd voor leden van de afdeling Oegstgeest van de Leidse Volksuniversi teit K O in het Groene Kerkje. Mede werking verleende de sopraan Thea Ek- ker-v. d. Plaa. De kwartetleden Froukje Glltay, viool, Lous Goossens, viola da gamba. Alphons van Leggelo, fluit, en Rienk Jiskoot, clavecimbel, hadden de omstandigheden niet erg mee. In de halflege kerk trad te veel toonvermen- ging op en met zo'n „rijke" akoestiek maken muzikanten al gauw de indruk van te hard spelen. Misschien kwam het daardoor, dal wij nog wel eens wat nu ancering in de klankkleur van dit en semble misten. Met name was dit in het openingswerk, de Triosonate in G. Gr. t. van de naamgever van het kwartet, Ph. ■S uitvoering zonder heldere M. Jongerieus, Oude Singel 50; S. van Hemsbergen, Haagweg 61; P. Schansingh, Klikspaanweg 51; H. A. Bijlmer, Witte Singel 27; J- G. B. M. Rohlof en C. A. M. van den Ende, Hansenstraat 43a; L. Visser, Klikspaan weg 53; J. G. Schouten, Klikspaanweg 17; J. van de Graaf, Hooigracht 15; D. Licht, Prinsenstraat 51; E. J. C. Rinses- Fastenau, Nieuwsteeg 13; E. E. de Jong. Rapenburg 122; J. van Wingerden, Houtlaan 55; M. Jaquet, T. J. M- Ger- des en C. 't Lam. allen Rijnsburgerweg 10; P. van Gestel. Hooigracht 15; J. F. van den Bout, Houtlaan 55; A. G. Snel- derwaard, Amaliastraat 32; C. Touw. Balistraat 77; J. H. den Otter, Bartók- straat 25; R. W. Dries, Bevrijdingsplein 21; H, P. van der Vlist, Charlotte de Bourbonhof 27; P. G- H. van Borssum Waalkes-Zaadnoordijk, Gerecht 11; M. van Leeuwen, Gerrit Doustraat 93; J. H. ten Hove, Gerrit Dou9traat 4a; T. J. J. Strik-Beijk, Morsweg 49; Q. D. van Dam, Herengracht 43; H. L. L. Goudappel, Hoge Rijndijk 35; E. M. op 't Land-Koeman, Hoge Rijndijk 69; J. B. Goutier, Hoge Rijndijk 75; A. J- P. M. van der Kroft, Hoge Rijndijk 192; B. T. Prinsen, Rijnsburgerweg 10; M. L. van Rooyen, Hogewoerd 87; J. E. van Bueren, Hogewoerd 87; M. C. Spoor, Hugo de Grootstraat 11; R. de Jong, Jac. Romansstraat 3; G. Kluin, Jacques Urlusplantsoen 286; B. Kadiri, Groene- steeg 43; C. T. M. Gardeslen-Borst, Jan van Goijenkade 25. IN DE WEEK VAN 30 SEPT. T/M 7 OKT. 1968 H. J. Hensing, de Genestetstraat 17, Voorschoten, Leldseweg 250; U. C. C. Noordenbos, Kennedylaan 50, Rotterdam Hoflaan 67; B. R. Potjer Rijn en Schie- kade 110, Ver Staten v. Noord Amerika; G. F. Cool Burggravenlaan 79, Utrecht v. Vollenhovenln. 621; D. L. Westbroek, Du Rieustraat 19, Rotterdam, Hoflaan 67; J. Wagenmakers, Mozartstraat 31, Eemne», Raadhuislaan 60; J. Laven Schubertlaan 255, Oegstgeest. Irislaan 263; C. van der Zeeuw, Suringarstraat 32, Diemen, Henry Dunantlaan 12; D. Stokkel, Anna van Burenhoff 50, Haar lemmermeer, Keizersweg 9: F. van Vliet, Vondellaan 16. Leiderdorp, v. d. Valk Boumanweg 196; H. H. de Kiewit Vijf Meiplein 22, Emmen, Avekingecamp 29; P. J. Smit, Montgomerystraat 14, Eindhoven, Aarschotlaan 6; A. H. van Ravesteijn Witte Singel 28, Rijabergen, Tiggeltsebergstr. 62; M. Metz-Donker- sloot, Antillenstraat 174, Hlllegom, Oosteinderlaan 38; R. F. J. I. Nibbrig, Rijndijk 290, Amsterdam Weesperstr. 11 II; E. A. J. Sprokkel, Roomburgerlaan 26. Tilburg, Cobbenhagenln. 84; L. Jonk Schelpenkade 64. Haarlem, Hedastraat 16; C. Dubbeldeman. Staringkade 38, Duitsland; T. Hanbal, Nic. Beetsstraat 21, Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 127; P. D. J. van Iterson, de Sitterlaan 16a, Amsterdam, Torenmolen 71; C. H. M. van Zanten-Huibers, Stadshouderslaan 25; Doetlnchem, Burg v. Nispenstr. 8; S. R. Criens, Paramaribostraat 101, Oegstgeest, Pr. Bernhardln. 46; K. E. M. Swart, van Oldenbarneveltstraat 31, Utrecht, Hoogravenseweg S3; M. L. kreeg. Het vreemde van deze compositie Doornink, Wassenaarseweg 6, Amster- is, dat de verre van blijde tekst (waar- dam. Witte de Wltstraat 142 II; E. W. van natuurlijk geen woord verstaanbaar Treiture. Doelengracht 3. 's-Graven- PUNT KORRELTJE Marktberichten ROTTERDAM, 21 okt. - Vee - Aan voer totaal 1836, slachtrunderen 1275, varkens 561, slachtrunderen 470-510, 410-455, 355-390, 335-350, varkens 236- 240, 233-236, 230-233; stieren 425-485, worstkoeien 325-340, slachtzeugen 190- 200, zware varkens 205-215, slachtrun deren; iets korter, redelijk, even ho ger: varkens: iets ruimer, tamelijk prijshoudend. AMSTERDAM. 21 okt. - Aanvoer 283 runderen; prijs 3.605.00; varken» 2.90-2.97. Aanvoer vlot. RIJNSBURG 19 okt. Bloemen Chry santen groot: Alex Bedser 15-25, Migoli 10-17, Bornholm 25-33, Breitner 25-37, Clingedeal 25-42, Diplomaat 25-39 p. st. Chrysanten tros: Deadream 65-100, Tip Top 75-110, Luerda 50-85, White Spider 200-240, Lyona 100-130. Tokyo 160-190, Indianapolis 170-200, Star Stream 170- 200, Grace 75-100, Sateliet 65-85, Peter Pan 90-110 per bos. Div. Snijbloemen: Anthurium 45-230, Gerbera 15-63, Lelies kelk 10-18, Lelies tak 75-175, Enphorba 45-115, Nerine 10-20, per stuk. Irissen 100-300 per bos. Anjers: Witte Sim 3-17, Rode Sim 5-18, Rose Sim 3-17, Crowly Sim 4-16, Dusty Sim 5-20, Arthur Sim 4-16, G. J. Sim 7-20, Espérance 10-24, Crowly Sim 8-18, Keefer Sim 7-19, Brandaris 10-20, Harvest Moon 10-22, Clear Yellow 10-23 per stuk. Freeaia's: Golden Yellow 45-110,, White Swan 100- 2,75, Stockholm 55-100 per bos. Rozen: Baccara 15-63, Zorina 8-18, Carol 6-12, Garnet 5-11 per stuk. in deze kerk) lijnrecht staat tegen over de joyeuse muziek; een zuidelijke bijkomstigheid, die bij Thea Ekker door leefd gestalte ontving. Voor de soliste en dames van het kwartet waren er bloemen. Het publiek was gul met ap- T. P. hage. Loosduinseweg 1095: A. Tegelaar, Beatrixstraat 24. Zoeterwoude, Lebui- nusstraat 1; W. Brocaar, Driftstraat 48 Leiderdorp, Mauritssingel 29; P. van der Velde, Rijnkade 13, Katwijk, Pa trijsstraat 2; B. E. Oosterhoff, Sterre- wacht 9, Groningen, Ubbo Emmiusstr. 32; B. B. M. Gorfti, Nw. Beestenmarkt 8. Enzchede, Annastraat 12; G. P. Jan- De verdediger, mr. G. Smelt, zette uiteen, dat verdachte geen criminele in slag heeft, maar wel zeer explosief is. Veel van het mooie in het leven blijkt een zeepbel te zijn die uiteenspat, zo dra daarin wordt geprikt. En zo gaat het ook in het leven van deze Jonge man. Er waa even een kortsluiting met de reclassering, juist op een moeilijk weekeinde voor verdachte. Toen liep het meteen fout en ontwikkelde zich de menselijke tragedie. Pleiter verzocht in elk geval niet de voorwaardelijke straf tenuitvoer te leg gen. Vonnis op 29 oktober. voordracht Een Trioaonate In dezelfde toonaard van G. Gtordini klonk verzorgder, maar de totale Indruk bleef onaf tot aan de triosonate in c kl. t. van Bach (uit „Das Musikalische Opfer"). die we het best geslaagd vonden door fraai ensemble- a kn.p uitgevoerde perttjen. He. fc.J5.?™' 0L,? DINSDAG 22 OKTOBER spe, en uugevuei ue pe.njeu. "g veenstraat, Titus Brandsmalaan, Mont- meeat opva lend vonden we de accurate eomerystraat, Joh. p0statraat, Walra- en aterke ritmiek bij Jiakoot -vooral n Halatraat, Wiardi Beckman- Gtordlni - en het gedegen, mnaikale 15traa,_ v d Helmlaan. Arent Brun- L.eggeio (ae ^,raat Lieven de Keystraat, Zocher- straat, Van Banchemhof, De Bazelstr., Jac. Romanstraat, Jan Keldermanstr., Vingboonshof. Jacob v. Campenl aandeel van fluitist V lagere tonen kwamen niet zo goed Thea Ekker vertolkte twee aria' Bach en een Cantate van Alessandro vader van de grote Domenico Scar latti. Over de begeleiding konden we niet verrukt zijn, maar deze sopraan maakte veel goed met haar fraai geronde DONDERDAG 24 OKTOBER en helder getimbreerde stem, die in de Buurt 11: Maresingel (van Zwarte lagere registers een aangename glans j Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pas- heeft. Haar voordracht viel in het bij- teurstraat. Hansenstraat en Korte Han- zonder te bewonderen in Scarlatti's Can- senstraat. Leeuwenhoekstraat, Groen- Uta, die voldoends dramatische werking1 oordstraat en -plein, Lucas v. Leyden-(Woonschepen). straat, Bakker Korffstraat, Jan Lieven- straat, Frans v. Mierisstraat, Gabriël Metzusstraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstraat, Maredijk, Piet Heinstraat, Vondelstraat, Poelgeeststraat, Schut terstraat, Maredijkhofje, Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsburgersingel, Marislaan, Mussenbroekstraat. VRIJDAG 25 OKTOBER Buurt 12: Veilingkade. Lammen- schansweg (van Veiüngkade tot Lam- menschansplein), Lammenschansplein, Zoeterwoudseweg, Meloenstraat, Ap pelstraat. Tomatenstraat, Druivenstr„ Kersenstraat. Carbuterweg, Planteyn- straat, Kanaalweg (van Lammebrug tot spoorlijn), Vrouwenweg, Cronestein sen-van Duijn, Kersenstraat 10, Wou- brugge, Kerkstraat 55; R. Lammers, Burggravenlaan 170, Groningen, Laan v. d. Vrijheid 27; J. C. M. van Eeden, Thorbeckestraat 52, Noordwijkerhout Gooweg 28; L. H. Rietveld, Utrechtse Jaagpad 52, Oegstgeest, Wijttenbach- weg 45; M. D. van der Mejj-Schwartz, Houtlaan 55, Rijnsburg, Piet Heinstr. 21 C. A. J. de Jong-Duyndam, Rapenburg 19, Zwolle, Obrechtstraat 365; A. C. Wenckebach, Rembrandtstraat 24. Am sterdam, Burg Hogguerstr. 347; G. Y. Maters, Herengracht 74, Duitsland; J. H. Gijbels-Bazel, Koninginnelaan 57, Zoeterwoude, Bennebroekweg 1; W. H. Ferman-van Klaveren, Witte Singel 21, Rotterdam, Kerkedijk 90; J. W. J. Berk- vens, Rijnsburgerweg 62a, Eindhoven, Le Sage ten Broekln. 1; T. J. Karim, Vinkenstraat 4. Amsterdam, ab. a. d. Hornweg: W. Zekveld, v. Oldenbarne- veltstr. 16, Alphen a. d. Rijn, Eikenlaan 19; W. H. Schipper, Hoge Morsweg 24, Zeist. Amersfoortseweg 41c; D. M. He- deman, Witte Singel 27; Zoeterwoude, Weipoort8eweg 1M. Muis, Haagweg 206; 's-Gravenhage, van Alkemadelaan 34; P. van der Waal, Breestraat 64, 's- Gravenhage, Conradkade 27; F. van der See, Noordeinde 2a, Haarlem, He rensingel 59 rd.; B. Dubbelaar, Haven 50. Katwijk, Overrijn 7; P. J, de Vet, Pieter Bothtsraat 18, Amsterdam, Tobi as Asserstr. 31, E. Jongebreur. Rijns burgerweg 10, Utrecht. Naxosdreef 119; A. Blusse van Oud Alblas. Breestraat 135, Rotterdam, 's-Gravenweg 15. A. N. van den Heuvel, Noordelnde 2a, Den Helder, Het Nieuwe Diep 5; D. Joustra, Noordeinde 2a, Almelo, Tukkerstraat 3; J. M. H. Sterke, Rijn en Schiekade 115e Oegstgeest, Jan Steenlaan 14; G. Baar- da, Scarlettistraat 5, Haarlemmermeer, Lisserdijk 365; A. Burgtj. Rijndijkstraat 2, Leiderdorp, Hoogmadeseweg 23; A. M. C. Noort-Brugman, Frans v. Mieris straat 33a, Rijnsburg; Bosbaan 308; W. F. Glasbergen, Sophiastraat 42, Hilver sum, Noodweg 37; R. L. M. Hoogen- boom. Noordeinde 2a, Breda, zandberg laan 12; B. de Koff, Noordeinde 2a. Den Helder, Het nieuwe Diep 5: F. H. A. Odijk, Noordeinde 2a, Den Helder, Het Nieuwe Diep 5; J. Ooms, Noordeinde 2a, Den Helder, Het Nieuwe Diep 5; G. Keereweer, Rapenburg 118, Oegst geest, Fred Hendriklaan 4.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4