LIVIN' BLUES TWIGGIE WINTERSEIZOEN „KONTAKT" GEOPEND o-n-r-ij-p-e- KOMT TOT LEVEN Itl de aanval op tpi git KASTEEL IJSSELSTEIN correspondentie ZATERDAG 12 OKTOBER Afgelopen zondag werd het winter seizoen van db jongerenvereniging ..Kontakt" geopend. Dit gebeurde met een dansavond. Maandag werd de jaarlijkse leden vergadering gehouden. Voorzitter L. Venne heette eenieder hartelijk wel kom en zei verheugd te zijn over de redelijk grote opkomst. Daarna gaf de secretaresse een over zicht over de activiteiten in het afge lopen Jaar. Hierover werden geen vra gen of opmerkingen gemaakt. Vervolgens belichtte de penningmees ter de financiële zQde. Hieraan voeg de de voorzitter toe dat er een flinke belastingaanslag binnengekomen was. betreffende de gehouden dansavonden. ..Deze aanslag". aldus de voorzitter, betekent een lelijke streep door de re kening. Maar", naar hij zei. „hoopte het bestuur hiervoor spoedig een op lossing te vinden". Hierna volgde het belangrijkste ge deelte van deze avond namelijk de bestuursverkiezing. Van de zeven aftredende bestuursle den stelde alleen de voorzitter zich her kiesbaar. Namens de vereniging dankte de voorzitter de scheidende bestuursleden voor het vele werk dat zij in de afgelo pen jaren voor „Kontakt" verzet heb ben. Deze waren: Jan v. d. Berg. Cees Floor, Tine v. d. Berg, Wil Overdevest, Jeanne v. d. Hulst en Pleter v. d. Berg. De uitslag van de stemming was: Paul SOUL IN DE VLIEGERMOLEN Op 25 en 26 oktober is er in sport hal „De Vliegermolen" te Voorburg (Prins Bernhardlaaneen soul-week- end waarin een tiental soul-orkesten zullen optreden. Herman Ysentaart verzorgt daarbij een zgn. Kindermolen. De manifestatie zal 40 uur duren en staat onder auspi ciën van kulturele zaken van de ge meente Voorburg. Marjan van Dam en Wil Overdevest kwamen nèt een paar stemmen te kort. Nadat het nieuwe bestuur zijn plaats Ingenomen had, deelde de voorzitter mee dat de ontspanningsavond op vrij dag gemengd zal worden, dit n.a.v. ver zoek van diverse leden. In de rondvraag die volgde onder vond het bestuur nogal wat kritiek over de dansavonden. Waarom komen er hier geen topbands, was de meest-gehouden klacht. Leo Venne, die als voorz. herkozen was, zei hierop dat de financiële positie van „Kontakt" op dit ogenblik geen grote uitgaven toe laat. Na de sluiting van de vergadering (terwijl er nog wat getafeltennist, ge biljart, gekaart en een plaatje gedraaid werd) trok het nieuwe bestuur zich te rug om aan de nieuwe taakverdeling te beginnen. De samenstelling is nu als volgt: voorzitter L. Venne. secretaris D. Die mei, penningmeester J. van Dam, sportafdeling jongens M. Venne, sport- afd. meisjes Tr. v. d. Steen, Palnt-in, quiz, toneel, film, modeshow etc. P. Wassenaar. De redaktie van Tellstar blijft bij P. Voorn, die geassisteerd zal worden door B. van Gent. J. v. d. Berg, hoewel afgetreden, blijft dit wintersei zoen nog werkzaam als man achter de schermen. Op 12 en 13 oktober organiseert „Kontakt" een fancy-fair. Deze is bij zonder grootscheeps aangepakt en zal deze vereniging uit de financiële nood moeten helpen. Er zijn vele attrakties, voor Jong en oud. Zo is er een mini- racebaan, een rad van avontuur, speer- jes werpen, bussen gooien, een grabbel ton, een draaischijf, ring werpen, en veloppen trekken en een vrolijke keu- Verder is er gelegenheid tot dansen. Zondagavond een speciaal optreden van de zo langzamerhand beroemd ge worden Bentley Sisters. De toegang is gratis en wij nodigen eenieder uit een kijkje te komen nemen. De opening is op 12 oktober des mid dags om 4 uur en zal geschieden door de edelachtbare heer Stolwijk, burge meester van Voorhout. FULL FRESH FULL FRESH FULL FRESH pakt zaken fris aan FULL FRESH FULL FRESH Full Fresh uit Voorburg wil in de hink-stap-sprong de beattop berei ken om hier een schitterlichtje toe te voegen aan het ti'enerfirmament. Aan dit plan wordt per week min stens drie avonden gewerkt. En de plaats waar ideeën worden geopperd, overwogen of uitgeprobeerd, is een oude zolder. Ergens in het oude ge deelte van Voorburg. Hier zitten de leden van FF geïsoleerd van de bui tenwereld Ideaal om pottenkijkers op afstand te houden. Om op die zolder te komen is ten eerste een goed kompas nodig voor de plaatsbepaling. Eenmaal daar dient de „outsider" 't juiste wacht woord te geven. Dan pas nodigt een smalle neerdalende trap uit de koers te zetten naar de gapende opening, die in de zoldering verschijnt. De argeloze bezoeker is dan in het heiligdom van FF, de zolderruimte die schaars is verlicht maar toch een feestelijke stemming oproept door de gekleurde kerstboomlampjes. Zanger Onno Mulder, gitarist Wim v. d. Velden, basgltarist Jos Bour- quln, slagwerker R. v. d. Ham en organist Demmenie scharrelen er en mompelen wat over een eigen com positie. die er maar zo snel mogelijk moet komen, want in de grammo- foonplatenstudlo staat men al on geduldig te trappelen. Manager G. v. d. Sluis (hij wordt Guus genoemd maar zal bij de burgerlijke stand wel als Gustaaf (of Gustave?) zijn in geschreven) demonstreert tegen zijn zin in vakkundig hoe een plukje vochtige tabak in een rljstevloetje gewrongen moet worden. „Wat wy willen is „muziek maken", zegt G., „geen moeilijke of malle muziek zoals underground, geen lichteffecten ook. Dan pakt het pu bliek na een poosje toch de biezen; we hebben het een keer geprobeerd. In de zaal werden ze knettergek. Dus maar liever lekkere muziek, hits die het publiek wil, uit de oude doos of de gangbare. Daar hebben we tot nog toe het meeste succes mee gehad." FF wil hogerop, een vastomlijnd plan voor de kortste weg is er niet. „We zijn amateurs", vervolgt G„ „als je beroeps wil worden is er heel wat nodig." De jongens knikken. Zij vin den hun instrumentale techniek nog wat te kort schieten, daar moet snel wat aan gedaan worden, vindt men. Het succes van FF moet zich maar verbreiden als de wijder wordende kring In het water als er een steen in is geworpen. De bezoeker die dit alles aanhoort wil wat actie van de groep. Op een wenk van G. produ- i eert FF enkele nummers, die fijn in het gehoor liggen. Hieruit blijkt dat de cirkel in het water al tamelijk groot moet zijn. Straks als de plaat er is draait alles sneller. Het Engelse fotomodel Twiggy, dat een rondreis maakt door de V.S., is een ander meisje dan dat wat van de foto's bekend is. Twiggy heeft gedurende een jaar het haar laten groeien. Het reikt nu bijna tot haar schouders. Verder zweert zij nu bij een make-up als een vamp. In een vraaggesprek zei het 19 jaar oude meisje, dat zij nog niet aan een huwelijk denkt, ofschoon zy zich ver loofd beschouwd met haar manager Justin de Villeneuve, die juist een echtscheiding heeft gekregen. Hij zal haar vergezellen op de reis van drie weken door Amerika. Twiggy zal tot na de terugkeer uit Amerika moeten wachten op haar verjaardagsgeschenk van Justin een paarse mini wagen met een Rolls Royce-motor. By het interview droeg zy een zeer kort paars minijurkje en een paarse nauwsluitende broek blijkbaar om vast te wennen aan de nieuwe wagen. Zij heeft tien rijlessen gehad en hoopt spoedig haar rijbewijs te halen. Haar garderobe voor de Amerikaanse toernee is ontworpen door Ossie Clark. Twiggy vertelde, dat zij nog steeds zelf een deel van haar kle ren maakt. Justin vertelde, dat hy vast van plan is het volgend jaar een film met Twiggy te maken. Zoals zij de protégé van Justin is, heeft Twiggy zelf ook een bescher melinge. Het is de jonge zangeres Mary Hopkin uit Wales, die zij ont dekt heeft bij een t.v.-auditie voor amateurs en die zij onder de aan dacht van haar vrienden, de Beatles, heeft gebracht. Miss Hopkin staat nu no. 1 op de hitparade, waarop Twiggy weer trots is. Terugkomend op haar lange ver kering met Justin zei Twiggy: „Het komt niet omdat' ik denk dat het huwelijk nadelig voor mijn carrière of mijn image zou zijn. Ik geloof alleen maar dat de mensen niet moes ten trouwen voordat zy rijp zijn en dat ben ik nog niet". De Haagse „Livin' Blues" mag dan nog zo overtuigd zingen, dat Murphy McCoy gestorven is, met de blues is dat geenszins het geval. In tegen deel. pas nu gaat ook de gewone tiener deze betere muzieksoort waar deren, getuige de top-40-noteringen van „Fleetwood Mac" en „Cuby and The Blizzards" hiet respectievelijk „I need your love so bad" en „Window of my eyes". Een van de groepen die hoogst waarschijnlijk gaat mee profiteren van deze onverwachte wending van het popsteven, is de Haagse formatie „Livin' Blues". Onder de zakelijke leiding van mevr. Oberg groeiden de vijf knapen in nauwelijks tien maanden tijd naar een niveau, dat het mogelijk maakt de verwende Engelse bluesliefheb bers te gaan veroveren. „Livin' Blues" vertrekt namelijk op 2 de cember naar pop-city Londen om van daar uit in nauwelijks 8 dagen tyds maar liefst tien concerten te geven in wat de Engelsen gering schattend „de provincie" noemen. De uitnodiging, die al enige maanden terug werd ontvangen werd vorige week pas echt realiteit, toen de „Livin' Blues" een bijzonder veel belovend optreden maakte in het voorprogramma van de fameuze „Fleetwood Mac". „Hun manager was erg geestdriftig", vertelde mevr. Oberg trots. „Hij heeft naar aanleiding daarvan eigen lijk de knoop doorgehakt. Misschien is het nu zelfs mogelijk om onze eerste plaat „Murphy McCoy" in Engeland uit te brengen. Maar d< L onderhandelingen daarover bevin- r den zich nog in een té prematuu; stadium om zeker te kunnen zyn". I Steunend op het stuwende drumwerl 1 van Caesar Zuiderwijk eens d« I „big man" bij Hu and The Hilltops - bet wervelende gitaarspel van solo- Z gitarist Ted Oberg jazeker, d( s| zoon van mevr. Oberg en hei bluessy harmonicaspel van John It j Grand, speelt de groep bluesnunv mers, die georiënteerd zijn op de Amerikaanse sound. „Het repertoire wordt samengesteld uit de platencollectie, die ik in de loop der jaren als enthousiast blues fan heb opgebouwd", zegt mevr Oberg lachend. „Natuurlijk bewerker we de nummers iets, maar doordai de meesten hier in Nederland vrij onbekend zyn, lijkt het alsof hei produkten van onszelf zijn. Met op treden is het ook wel fijn. Omdat bijvoorbeeld Cuby typisch Engel' georiënteerd is, kunnen wij met herr in een programma staan. Dat wa< onder andere het geval in Hengelo waar we zo'n drieduizend man pu bliek hadden. Dat is voor de jon gens natuurlijk geweldig, want je doet routine op". Die routine zal hen overigens in het land van John Buil uitstekend van pas komen, want de eisen van de verwende bluesliefhebbers zijn daar nogal hoog. Getuige de koele ont vangst van bijvoorbeeld de „Fleet wood Mac". DE LAFFE AANVAL OP KASTEEL IJSSELSTEIN DE LAFFE AANVAL OP KASTEEL IJSSELSTEIN Korte inhoud van het voorafgaan de: Ridder Ewout van IJsselstein wordt door Keizer Karei ten strijde geroepen. Hij laat zijn gemalin. Vrouwe Adelheid en zijn zoop Ro- derik met 10 soldaten op het kasteel achter. Roofridder Aarnout vejpovert het kasteel en houdt de bewoners gevangen behalve Roderik, die weet te ontsnappen en Aken te bereiken om zijn vader het slechte nieuws te vertellen. Na enige tijd ontsnapt ook Vrouwe Adelheid. In Aken aange komen weet ze de keizer over te halen Ridder Ewout met zyn man nen naar IJsselstein terug te laten gaan om het te herovere. Na veel avonturen bereiken ze IJsselstein. Op een paar kilometer afstand van IJsselstein hielden ze stil om krijgs raad te houden. „Eerst 2 verkenners om de situatie te verkennen, vrij willigers voor" zei Ridder Ewout. Zes meldden zich aan, de 2 slimsten werden uitgekozen en vertrokken. Toen ze terug kwamen vertelden ze dat de brug naar beneden was, de poort open en dat de vijand kennelijk geen Idee had, dat Ridder Ewout in aantocht was. „Er zyn.ongeveer ,200 man in het kasteel, wy met 100, dat is te weinig, laten we dus iedereen die de poort uit komt gevangen ne men en in de boedery van boer Ber- tus opsluiten en als we dan een man of 50 in onze hemden hebben, be ginnen we onze aanval. Dan moe ten we eerst het hele kasteel om singelen en dan gaan enkele de brug op om de touwen door te hakken, zodat de brug niet meer opgehaald kan worden. Nu gaan we op zoek naar mannen van Ridder Aarnout, misschien zyn er wel een stel In het bos". En Ja hoor, in de verte hoor den ze zingen en lachen. „Er op af, vyanden aanvallen en gevangen ne men". De mannen van Ridder Aar nout, ongeveer 30 in getal, waren nergens op verdacht en zo gevan gen genomen. Evenzo een andere groep, die ook in het bos aan het hout hakken was. „Nu hebben we wel genoeg vyanden uitgeschakeld. Nadat we het kasteel omsingeld hebben, gaan 2 mannen de touwen van de brug door hakken en dan trekken we het binnenplein op en verspreiden ons zo vlug mogeiyk over de gebouwen om de vyanden niet de kans te geven zich volledig klaar te maken voor het gevecht". Na een wild gevecht slaagden de 2 mannen erin de brugwachter te over meesteren en de touwen door te hak ken. De helft van de troepen de andere helft had het kasteel omsin geld) trok het binnenplein op. Tot hun grote verbazing werden ze helemaal niet vanaf de muren be kogeld. Zelfs in de gebouwen trof fen ze maar een man of 10 aan die ze met gemak gevangen namen en in een kamer opsloten. Wel waren er sporen dat de indringers er nog woon den, zoals etensresten en brandende haardvuren. Langzamerhand werden de mannen van Ridder Ewout bang dat ze in een hinderlaag gelokt wa ren en wilden terug gaan om te zien of er iets aan de hand was. Maar het was al te laat want ineens klonk er een luid geschreeuw en ze zaten in de val. OPLOSSING VAN DE VORIGE OPGAVEN 1. Een kers, aardbei. 2. Rotterdam - Amsterdam. S. hoofd - lichaamsdeel hoofd - leider «>et - lichaamsdeel voet - byv. voet van een berg Spreekwoord met paard: Honger heb ben als een paard. (Andere spreek woorden waren ook goed). Verder kwamen nog goede oplossin gen binnen van: Anneke van Velzen, Roelofarendsveen; Hennle v. d. Sluis, Zevenhoven; Paula Ruters, Warmond; SUvia Frericks, Lelden; Tineke Box, Voorhout; Willie Steenbergen, Mar- ga van Bergen, Maurlts Kluivers, Leo Kuiters, Ernst Jan Groenendyk, Jo- sanna Welters, Dlkkie van Giezen, Diederik de Bruin, Guus van Buuren, Marjan Brocaar, Agnes Lodder, Tru dy Wessendorp, Gé Peterse, Martin Roelandse, Bennie van Dyk, Silvia Jansen, Carla H d. Berg, George te Marvelde, Edward Neuteboom, Wim Barenri.se, Karin vun Cleef, Ronald Dickhoff, Yvonne v. d. Meel, Berco de Helden, José Zandvliet, Riidie Ro- iiiij11Yvonne Timmers, Edwin Ko- ree, Karina de Gouw, Tonnle Kallen berg, Tineke Lamhoo, Jolnnda Wit kamp, Rarin van Britsum, Marcel Fluitsma, Jos van Schagen, René Wernars en Gerard Turk. PWÜVkV Kan je «pellenT De pianist is volkomen verdiept in zyn spel. Hy speelt muziek van zijn lievelingscomponist. En als je wilt weten, wie dat is, moet je de letters verschuiven! •usAomoaa :Sujrooido Er zyn al heel wat verhaaltjes over het 3 oktoberfeest binnengekomen. Vandaag komen er al enige in de krant. Over een paar weken horen jullie wel, wie er een boek gewonnen heeft. Het 3-oktoberfeest De avond voor 3 oktober ging ik met myn moeder mee gebak weg brengen. Het was moellyk om in he donker de nummers te zoeken. Ein delijk hadden we het numme vonden. Ik mocht de doos brengen. Een mevrouw deed open en Ik kreeg een gulden voor 3 oktober. We reden vlug naar huis want lk moest naar bed. Ik sliep heel gauw. Dat was fyn want dan zou ik vroeg wakker zyn. Om 7 uur was lk op. Om kwart over acht zouden er twee pipo's komen. We zaten te wachten. Eindeiyk kwa men ze. Wat hebben we gelachen om die malle clowns. Ze gingen weg en toen gingen we voetballen. Ik mocht in het doel. Toen gingen we naar de kermis. Daar heb ik niet zo veel gewonnen; een hondje, een sleutelhanger en ver der niets meer. Maar 's avonds ging het beter. Myn vader won twee dure dingen, myn broertje een pyi en boog, mijn moeder een pipo en ik een fotoschrikding. Myn vriendje had ook niets gewonnen, maar 's avonds wel iets. 's Middags gingen we met ons winkelmeisje mee naar de optocht kyken en later zyn we-met haar weer naar de kermis geweest. Met ballen gooien heb lk een puzzel gewonnen. Mijn vriendje was er ook by. Die had een pleister op zyn wang want hy was de avond tevoren van de fiets ge vallen. We gingen kyken by het pyl en boog schieten. Hij wou schieten. „Je schiet toch niet raak". „O nee, schiet ik niet raak? Ha, ha!" „Nou goed, schiet dan eens". Hy had betaald. „Raak goed joh," zei de mevrouw van de tent. „Pang!" Raak en nog eens raak. Als beloning kreeg hij een plaatje en een snoepje. Toen ging ik in de plakton. Dat is een ton waar mensen in gaan. Als die ton gaat draaien dan plakken de mensen tegen de wand. Daar ben ik twee keer in biyven zitten. Op weg naar huis kwam myn Vriendje zyn oma tegen en daar gingen we een kopje thee drinken. 's Avonds in bed droomde ik dat ik een hoofdprys gewonnen had. Tonnle Kallenberg: Edwin Koree: Mijn 3-oktoberfeest We gingen met de auto naar het veld. We hadden een goed plekje voor de auto. vlak by het Legermu seum. We moesten nog wel een eindje lopen, maar het duurde niet lang of we waren op het veld. We gingen eerst naar de boten. Dat was leuk. Je kon aan een touw trekken, waar een pluim aanzat. Toen gingen we naar de rups. Myn moeder en ik gingen er in. Myn vader is nergens in geweest. We kwamen by het spook huis, maar daar zijn we niet in ge weest, want dat kostte één gulden per persoon. Maar we zyn wel ln de raketten geweest. Dat was pas leuk en het ging erg hard. Er zat een stuur in het raketje. Toen gingen we naar de skoeters. Daar ben ik drie maal in geweest. In een heel klein huisje moest je eenmunt voor 50 centen kopen. Die munt moest je in een gleuf van de skoeter doen en dan ging hy ryden. Je mocht niet zo lang ryden, zo ongeveer een minuut. We kregen nu allemaal wat lekkers, een zuurstok, een zakje patat, een worst en nog meer. Opeens zagen we myn tante met 3 kinderen. Nog een poosje hebben we lopen kyken en toen gingen we naar huis. Thuis at ik maar een boterham, want ik had helemaal geen honger meer. We gingen weer even buiten spelen, met mijn feestneus en myn petje op. Dat was een leuk gezicht. Ik heb een neus zonder snor en Fred heeft er een met snor. Myn vader kwam ons roepen om naar de optocht te gaan kijken, met m'n neus en m'n petje op. We kwamen ook Lia en Ria tegen met hetzelfde petje op. Bij de ysboer kochten we drie ijsjes. Myn moeder hoefde er geen. De ijsboer vertelde dat de optocht om vier uur langs zou komen. We gingen een eindje wan delen toen ze ons achterna riepen dat de optocht al langs kwam. We liepen er vlug heen en zagen nog heel wat van die grote wagens, die door kleine traktoren werden getrokken. Hoe 3-oktober was We zyn 's morgens vroeg al naar de kermis gegaan, we waren er al om negen uur. Het was er erg leuk. Ik heb twee keer touwtje getrokken. Ook heb ik blikjes omgegooid, je kreeg altyd een prijs en ik kreeg een rol snoep. Ik ben niet in het spook huis geweest, dat mocht niet. Er waren twee spookhuizen. We hebben oliebollen gegeten en ik heb een ysje gehad. Alles was erg duur. Het ijsje was maar heel klein en kostte 25 ct.. Op de kermis was het heel modde rig. Er lagen grote plassen, het veld was zacht en myn voeten waren kletsnat. Ren Wernars: aan met een touwtje. Ik trok aan het touwtje en toen hoorde je tuut. tuut! Van de draaimolen gingen we naar „touwtje trekken". Daarnaast kon je ook nog met een pijl gooien, maar dat mocht lk niet. Dat was jammer, want het was heel erg leuk. We bleven toen een poos naar „de rups" kijken. Dat was leuk om te zien, want als hij heel hard ging dan ging er een doek overheen. We kregen een suikerspin, dat was lekker. Myn zusje lustte hem niet eens en toen mocht ik hem hebben. Myn grote zus was kwaad, ze pakte myn spin en nam er een grote hap uit. I L We gingen ook oliebollen eten, dat p vonden we fijn. Bij de achtbaan bleven we ook even kykéri, daar was een ongeluk gebeurd. In een poffer tjeskraam hebben we poffertjes ge geten en daarna gingen we naar huis. We hebben die dag thuis hutspot ge geten. DIERVERHALEN Taptoe Een kat vergeef me de uitdruk king is geen uitgesproken water rat. Zoals je wel weet, houdt hy zich verre van al wat nat is. Maar uitzonderingen bevestigen de regel. In Turkye is de Wan-kat bekend om haar liefde voor het natte element. Een vroeg ochtendbad is het liefste wat hy doet en hy dankt zyn naam dan ook aan het wanneer dat op een afstand van 150 km van de Turks- Russische grens ligt. De kat ook een kundig visser, terwyl hij er totaal geen plezier in heeft op muizenjacht te gaan. De laatste jaren heeft men geprobeerd, de Wan-kat ook naar de rest van de wereld te exporteren, wat langzaam gelukt. Toen we 's avonds naar de taptoe gingen kyken, was ik er niet bij want ik liep mee. Ik liep met mijn gymnas tiekvereniging Exxcelslor. Ik liep met een stok. Die stok had iets leuks; er zaten lichtjes in. Als je de stok naar links zwaaide dan ging er aan de rechterkant een lichtje branden. Myn vriendje liep ook mee. Hij liep achter aan. Langs de weg zag ik nog een ander vriendje staan. r de XX VA KaSnS VXX W «JMXX MPIPPMÏIf IHIlil XXXTXXniam «asi/f 89 P1PP1P WPFPP? A m w Ml a WX m XXX/f XX X OOM TOP Marcel Fluitsma: 3-oktober Het was leuk op de kermis. Eerst ging ik met mijn zusje in het spook huis. Dat vond ik leuk. We gingen door een deur het spookhuis binnen. Het was er donker. Opeens kwam er een geraamte uit een doodkist. Dat was wel een beetje eng. We waren er bijna uit, toen er een spook om de hoek kwam gluren. We kwamen toen bij de lachspiegels. Telkens stootte ik myn voorhoofd. Ik mocht toen in het ,.rad". Wat ging dat hoog. Ik kon heel ver over de stad zien. By het touwtje trekken won ik een grote beer. Hy was mooi. Ik nam de beer mee in de draaimolen. Leuk was dat! By het hengelen stond er op myn visje 3000. Nu kreeg ik een nog grotere beer. Toen mocht ik ballen gooien. Ik gooide alle blikken om en ik kreeg een spuitbloem. Bij het weggaan mocht ik nog even in een vliegtuigje. Dat kostte maar eventjes 75 centen. We gingen met de auto naar huis. Er kwam een optocht voorby onze flat. Ik ging buiten kyken en zag mooie versierde wagens. Ik ging die avond om 12 uur naar bed. De vol gende dag moesten we weer naar school. □1 Maar volgend voorjaar komen DaH kinderen, volgende week verder, terug! TANTE JO. Kermis De volgende dag gingen kermis. Bij de ingang stond een grote beer. Mijn zusje zei, dat het Barend de Beer was. Achter de beer stond het spookhuis. Achter een deur zag je een echt spook staan. We gingen nu in de draaimolen. Ik ging in ee«» trein zitten, daar zat een handel I Kijk eens wat een zwaluwen, oom Top, boven op de telefoon draden. II Ja, ze verzamelen zich, Tijs. Ze zullen nameiyk al gauw weg vliegen, helemaal naar Zuid- Afrika. In de winter zyn er im mers geen lnsekten voor ze.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 10