Doop in plaats van Burgerlijke Stand Woorddienst in parochie van „De Menswording f. 3000,per dag is nodig uit Poliofonds GROFVUIL- OPHAALDIENST. DE LEIDSE COURANT Voor liliirgiMeh nieuws en wel van een «eer iiihoudvolle betekenis zorgde gisteren de jonge parochie „De Mens wording" in Leiderdon». In plaats van de gebruikelijke Woorddienst werd de gezongen Eucharistieviering 1111 vooraf gegane door de doop van drie babies. Tot gisteren was het gebruikelijk, dat de babies van de jonge parochie op zon dagmiddagen In een speciale dienst wer den gedoopt. Hoewel deze speciale diensten altyd al redelijk, maar in hoofdzaak door de bat rokken families werden bezocht, meende pastoor J. Baeten S.J. toch, dat er middelen gevonden konden worden om een groter deel van de parochie te betrekken by het bijzondere gebeuren, dat de doop is. Niet alleen voor de „onnozele" kin deren en hun ouders, maar ook voor de parochie is de opname van nieuwe men- son in de geloofsgemeenschap immers can feestelijke gebeurtenis. Afgaande op de grote belangstelling, de wijze van meeleven ook, mag gesteld worden, dat het opnemen van do Doopplechtigheid iA de Eucharistieviering aan de ver wachting van pastoor Baeten beant woord heeft: de volle kerk ervoer het sacramentele welkom aan drie voor lopig nog onmondige parochiaantjes als eon feesteiyke gebeurtenis, die volledig past In de eucharistische viering. De foto toont de drie ouderparen •lames. Beentjes en De Lange met reap, hun zoon David en dochters Larlsa en Patronella. (foto: Henri Kaem) Geboren: Neelrtje J„ d.v. P. van der Plas en J. van Rün; Johannes L.. z.v. H. Lekx en W. Staats; Harm, z-v. H. Zuidema en H. L. Reinink; Jan W.. z.v. W. Akerboom en S. A. de Boer; Sarina, d.v. J. de Jong en S. W. Scheurwater; Henricus J. F., z-v. H. M. Kortmann en M. J. Neuteboom; Monique P. M„ d.v. J. van der Hoeven en M. J. Lens; Grietje J.. d.v. K. van Hamert en A. Blouw; Remco. z.v. N. de Haas en T. ij Zwart; Jolanda. d.v. J. Volker en T. Hartevelt; Corin A., z.v. H. A. Super fine en W. J. Henson; Annemarie. d.v. W. J. den Hertog en M. Diseraad; Teu- nis, z-v. R. Scholte en L. J. van der Plas; Richard M.. z.v. H. G. Habraken en A. Biegslraaten; Johanna A. M., d.v. L. H. Hoogervorst en M. C. L. van Rhoon; Geertruida H., d.v. W. C. M. Warmerdam en S. J. W. H. van Drenth. Gehuwd: C. P. Noort en A. M. C. Brugman; R. de Jong en C. A. J. Duijn- dam. Overleden: A. J. van der Poel, 83 jaar. echtgenote van C. J. Westgeest; C. Koolmeest, 51 jaar, echtgenote van P. Broere; J. M. Vermue, 42 jaar, echt genote van L. D. de Winter. LEIDSE AGENDA DINSDAG 8 OKTOBER Stadsgehoorzaal Modeshow Ned. Ver. van Huisvrouwen, 14.00 uur. Rijksmuseum van Oudheden Lezing „Excavations at Saggara 6ea»on 1967- 1968", door prof. W. B. Emery uit Lon den 20.00 uur. Den Burcht Forum over het konflikt Nlgeria-Biafra, 20.00 uur. Modeshow bij Katli. vrouwengilde le Oegstgeest Het Katholiek Vrouwengilde. Oegstgeest, heeft de heren M. H. W. van Strien bereid gevonden namens het „Modehuis van Strien" een mode show te verzorgen. De aanvang van de show Is hedenavond te 20.00 uur in de grote zaal van het Parochiehuis aa Kerklaan. De modellen, uit de kollektie herfst- en winterkleding, worden ge toond door vyf leden van 't Gilde als mede twee dochters van Gilde-leden. De verdere „aankleding" van de man nequins, o.a. met bybehorende kapsels, make-up en handtasjes, wordt geheel door Oegstgeester middenstanders ver zorgd. Het optreden wordt muzikaal be geleid door mevr. Wand. Toegang vooi leden gratis. Voor niet-leden ƒ1,50. Als je een krant opslaat is het, min of meer dagelijks, aan alle kanten van de wereld narigheid: vulkaanuitbar sting in Sicilië, hongersnood in Biafra, aardbeving in Zuid-Amerika. En ga zo maar door. Als je naar de televisie kijkt of de radio luistert, is er om de zoveel tijd wel een aktie om gelden voor deze rampen in te zamelen. En telkens blijkt weer, dat het Nederlandse volk begaan is met het lot van slachtoffers van dergelijke rampen. Er wordt ge- gegeven en er wordt gul gegeven. Maar dichter bij huis? In Neder land zelf? Ook hier is er nog steeds heel wat nood te lenigen. Ook hier zijn er gehandicapten, die een of een been moeten missen en daardoor moeilijk hebben in de maat schappij. Het Prinses Beatrixfonds tracht niet alleen polio-patiënten te helpen, maar ook spastici, ook lijders aan multiple sclerose, spina bifida en progressieve spierdystrofie. Er is telkens steun no dig voor individuele aanvragers, voor verbetering van de outillage van in richtingen voor revalidatie, voor we tenschappelijk onderzoek en wat niet al. Mogen wij u eens een aantal aanvra gen noemen, gelicht uit de post van één dag? Een revalidatie-arts schrijft: „De rol stoel van Jantje B. is nu volkomen versleten. Ik zou u willen adviseren hem een nieuwe te verstrekken „Vorig jaar hebt u ons aan een -Ecu vrachtwagen die vrydagnacht even na het middernacbteiyk uur van de Hoge Ryndyk de üoeycstraat In wil de draaien, sneed een 19-jarige brom- a. lessenaardak lielser uit Woubrugge. Zijn 19-jarigc 2 platte daken duopassagier eveneens uit Woubrug- j c. ter afronding OEGSTGEEST Herstel dak Montessorischool te Oegstgeest Zoals bekend is hebben Ged. Staten der provincie Zuid-Holland bij beschik king van 22 juli 1968 met vernietiging van het raadsbesluit van 7 december 1966, waartegen het schoolbestuur bij genoemd college in beroep was gegaan, bepaald dat de door het bestuur van de Stichting voor Montessori-onderwijs te Leiden en omgeving bij zijn brief van 4 nov. 1966 gevraagde medewerking voor het herstel van het lessenaardak boven de ingang van zijn schoolge bouw volledig dient te worden ver leend. In de loop van het jaar is ge bleken dat niet alleen het lessenaardak aan 't euvel van waterdoorlating leed, doch ook de twee platte daken boven hoofdenkamertje/ingang en boven het leermiddelen-kamertje. De constructie van deze twee daken is gelijk aan die van het lessenaardak. Aangezien het herstel van laatstge noemde daken niet begrepen was in de aanvrage en de daarmede verband hou dende uitspraak van Ged. Staten, be hoorde hiervoor een aanvullende aan vrage te worden gedaan t.a.v. de toe passing van artikel 72 van de Lager Onderwijswet 1920. Het schoolbestuur heeft bij brief van 29 augustus j.l. deze aanvullende aanvrage ingediend. Het herstel van de daken heeft in het af gelopen jaar niet kunnen wachten op de uitspraak van het provinciale col lege. Er was al te veel waterschade geweest zodat de werkzaamheden niet langer konden worden uitgesteld en deze na overleg tussen schoolbestuur, inspecteur van het lager onderwijs en het college zijn uitgevoerd. Daar met de twee daken, waarop de aanvrage van thans betrekking heeft, hetzelfde aan de hand was als met het lessenaardak, stellen b. en w. voor de gevraagde medewerking te verlenen. Bij de stukken die ter secretarie ter lezing liggen is ten overvloede een rap port van de aannemer neergelegd, waarin deze zijn bevindingen meedeelt bij de aanvang en voortgang der werk zaamheden. Ook is een begroting aan wezig waaruit blijkt dat de kosten als volgt zijn: Stichting van ZMOK-school te Oegstgeest De Stichting Medisch Psychologische Kinderkliniek te Leiden heeft onder dag tekening van 5 september 1968 een aan vraag tot het college van b. en w. ge richt om ingevolge artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 de benodigde gelden beschikbaar te stellen voor de stichting van een neutrale school voor elementair buitengewoon onderwys aan zeer moeiiyk opvoedbare kinderen op een terrein ten westen van de Rhijngees- terstraatweg. Uit de aanvraag en de overgelegde verklaringen biykt dat de school de kern afdeling een afdeling voor zeer jeugdi gen en een afdeling voor voortgezet buitengewoon onderwys zal omvatten, dat de school ruimte moet bieden voor 53 leerlingen (37 kernafdeling, 8 zeer jeug digen en 8 voortgezet ondewya), de kern- afdeling van de school by de opening be zocht zal worden door 24 leerlingen, dat maximaal 16 leerlingen per lokaal zullen worden toegelaten, alsmede dat het aan tal lokalen 6 dient te bedragen (4 voor de kernafdeling en 2 voor de andere af delingen) vermeerderd met een handen- arbeldlokaal en een overblijflokaal. Voorts wordt het noodzakeiyk geacht een gymnastieklokaal aan de school te verbinden. Voormelde aanvraag voldoet aan de wettelijke vereisten en Ingevolge arti kel 75, 2e lid, van die wet dient de ge vraagde medewerking derhalve verleend te worden. Als plaats van vestiging van de echool wordt ln de aanvraag vermeld ten wes ten van de Rhyngeesterstraatweg. Hier mee wordt bedoeld het terrein ten noor- de Dr. K. Schildersschool aan de Voscuyl, waar ook het definitieve ge bouw van laatstgenoemde school is ge pland. Hiertoe zal een wyziglng van het bestemmingsplan nodig zijn. OEGSTGEEST B. en W. Oegstgeest willen subsidie verlenen aan Stichting Interkerk. Gezinsverz De commissie van advies woonruim- tevoorziening treedt periodiek af: b. w. stellen voor haar opnieuw te benoe- De heer A. Dirkse is bereid gebleken een strook grond in de Geverstraat de gemeente af te staan tegen een prijs van 15.- per m2. Het betreft een op pervlakte van 72 m2. De gemeente wil nl. ter plaatse doorlopend trottoir aanleggen. Voorts is gevraagd een vergoeding van de reeds aanwezige tegels aldaar. De to tale kosten worden geraamd op 4.000. B. en w. stellen voor tot de aankoop te besluiten, ln het belang van de trottoir verbetering in de Geverstraat, by de 40 42. De gemeente verleent een bijdrage van 3,- per verzorgingsdag aan de beide kraamcentra die in Leiden en om geving werken, t.w. die van het Groene Kruis en die t>a» het Wit-Gele kruis, voor de inwoners van Oegatgeeet die van deze instellingen gebruik maken. Aangezien Leiden en Leiderdorp nu 1,50 per dag geven, verzoekt het kraamcentrum van het Groene Kruis met klem, de bydrage niet verder dan tot 1,50 te verlagen. Aldus wordt de raad voorgesteld. Het bestuur van de stichting Inker- kelijke Gezinsverzorging heeft b. en w. verzocht een extra subsidie te mogen ontvangen ter dekking van het tekort op de begroting van het lopende jaar in de konyende jaren. Er is, zonder retributies, een begrotingstekort van 30.2.'f6. De gemiddelde hulpverlening deswege 13,- per dag moeten wor- en w. stellen voor een bedrag van f 98.7474 te schenken of een aanvullen de subsidie van 22 procent. In de loop van 1969 kan deze materie opnieuw aan de orde worden gesteld. De commissie voor financiën en het on derwys heeft zich met het voorstel verenigd. tra toelage voor slijtage geholpen." schrijft een huismoeder: „Mag ik dit jaar weer voor een bijdrage in aan merking komen; want ten gevolge van haar prothese slijt Marietje steeds driemaal zoveel ondergoed als m'n andere kinderen „Ik zou een betrekking kunnen krijgen; maar hoe kom ik over de afstand van huis tot fabriek van 2 km, als ik geen vervoermiddel heb; want een bus rijdt er niet", vraagt een jon ge werklustige zich af, die ongeacht het missen van een been tengevolge van polio - aan de slag wil gaan. „Prof. X," zo luidt de aanvrage van een der universitaire instituten, bezig met een onderzoek naar de oor zaken van spasticiteit. Is het mogelijk dat het Prinses Beatrix Fonds hieraan financiële steun verleent?" Het zal u duidelijk zijn, dat voor deze en soortgelijke aanvragen véél geld nodig is. Het Prinses Beatrix Fonds heeft per dag rond 3.000,- nodig om aan deze vele aanvragen op redelijke wijze te kunnen voldoen. Vandaar de collecte, die dit jaar in de week van 1419 oktober wordt ge houden. Vandaar de vraag van de col lectant, die bij u aan huis komt of u op straat om een bijdrage vraagt. Dichter bij huis is ook veel Daarom doet het fonds een dringend beroep op allen, die bereid zijn hun medemensen in nood te helpen, om zich aan te meldne vóór 10 oktober a.s. als collectant(e) voor de huis- aan-huis-collecte in de gemeente Lei den van 14 t.m. 19 oktober, of iets later voor de straatcollecte op zater dag 19 oktober. Meldt u aan bij de heer L. Lyklema, Muldersstraat 45 te Leiden (tel. 26550). FORUM CONFLICT NIGERIA/BIAFRA In het Nigeria-Biaf ra-forum, dat morgenavond, te beginnen om 20.00 u. in de grote zaal van „De Burcht" ge houden wordt hebben de volgende personen zitting: D. Boetink (van het Biafra-aktiecomité) deze zal het Bia- fraanse standpunt verdedigen. W. van Kemenade: deze zal de wes terse politiek, haar mogelijkheden er. beperkingen belichten; Dr. K. L. Ros kam (medewerker van het Afrika- instituut te Leiden): deze zal de kwes- tie-Biafra aan de orde stellen in ver band met de organisatie van Afrikaan se Eenheid en de V.N. Ook zal hy trachten iets te zeggen over de toe komst van Biafra; D. Scherpenzeel (journalist): deze zal het Nigeriaanse standpunt verdedigen. Noodlokaal Kamperfoelielaan te Oegstgeest Zoals bekend moesten tengevolge van het feit dat met de bouw van de systeem- school voor de 3e openbare school pas onlangs kan worden begonnen noodmaat regelen worden getroffen om enige klas sen van de nieuwe protestants-christe lijke school en de Jenaplanschool in het pas aangevangenschooljaar onder te brengen. Enige klassen konden worden onderge bracht in het Jeugdgebouw Taberna naast de Gereformeerde Kerk en in de Koningin Julianaschool. Bovendien was het nodig een noodlokaal te plaatsen bij de school aan de Kamperfoelielaan. Voor laatstgenoemd lokaal konden b. en w. van de gemeente Leiden een houten kleedgebouw van het sportcomplex Pie- ter Bothstraat te Lelden tijdeiyk ln ge bruik nemen. De huurprys van dit kleedgebouw ls 400,- per maand. Voor de plaatsing van dit lokaal en het geschikt maken voor schoolgebruik is een bedrag nodig van 15.800,- nodig volgens een by de raadsstukken ter in zage liggende specificatie. Voor het jaar 1968 is daarom een be drag nodig ad 5 maanden en 400,- ls 2000,- plus 15.800,- is in totaal 17.800,-. B. en w. stellen voor dit bedrag be schikbaar te stellen. Ten aanzien van de huurprys van het gebouw Taberna wordt nog overleg ge pleegd. In een volgende raadsvergade ring zullen b. en w. de kredietverlening voor deze huur en de aankoop van meu bilair en inventaris voor beide genoemde scholen aan de orde stellen. De raadscommissie voor de financiën en het onderwijs kan zich met bovenge noemde kredietverlening verenigen. B. en w. delen nog mede. dat uiteraard ook voor rekening van de gemeente is het t.z.t. ln de oorspronkeiyke staat dit lokaal weer plaatsen in Leiden. De kosten hiervan, die geschat worden op 10.000,-, komen ten laste van een vol gende dienst. Een krediet zal pas wor- den aangevraagd als het lokaal niet lan ger nodig zal zijn. Geslaagd Aan de Vrije Universi teit te Amsterdam slaagde voor het kandidaatsexamen biologie de heer J. Janse Siljee. Bijdrage aan begraafplaatsen gevraagd aan raad Oegstgeest De raad verleende bij besluit van 29 maart 1967 voor dat jaar een tegemoet koming van 5000,- voor de begraaf plaats bij de Groene Kerk en van 2500,- voor de r.k. begraafplaats. In afwachting van een nader voorstel over continuering in een of andere is op de begroting 1968 een voorlopig bedrag ad 7500,- uitgetrokken. B. en w. hebben zich over deze aange legenheid beraden en zijn van mening gebleven zoals in ons voorstel maart 1967 reeds naar voren is gekomen dat een tegemoetkokming gekomen dat een tegemoetkoming bil lijk is. B. en w. hebben gezocht naar een ob jectief gegeven voor de bepaling van de tegemoetkoming, waarin de relatie tus sen de gemeente en de begraafplaatsen tot haar recht zou komen. Zij menen dat door het geven van een bedrag per be graving van ingezetenen der gemeente deze relatie het beste tot uitdrukking Ter vaststelling van de tegemoetko ming zyn de volgende gegevens voor handen a. begraafplaats Groene Kerk 38 per sonen uit Oegstgeest; b. r.k. begraafplaats 27 personen uit Oegstgeest. Dit zijn het aantal begravingen in het jaar 1967. Het is het eenvoudigst het aantal begra vingen van het voorbije jaar als maatstaf te nemen voor de tegemoetkoming in het nieuwe jaar. B. en w. stellen de raad voor aan de besturen van de beide begraafplaatsen een tegemoetkoming te verlenen van 100,- per begraving van personen, die op de dag van overiyden in het bevol kingsregister stonden ingeschreven. MAANDAG 7 OKTOBER 1968 ECHTPAAR DOOR KOLENDAMP BEDWELMD TEN00RDWIJK Het bejaarde echtpaar Van der Zalm, wonende aan de Molenstraat te Noord- wyk. is gisteren ternauwernood aan de verstikkingsdood door kolendamp ont snapt. Toen mevr. Van der Zalm 's mor gens omstreeks zeven uur beneden kwam voelde zij zich onwel en duizelig. In de keuken gekomen, zakte zij in elkaar en geraakte buiten bewustzijn. Na enige tijd kwam zy weer bij en had toen de tegen woordigheid van geest in een stoel bij het raam te gaan zitten. Toen een voor bijganger langs kwam, tikte zy tegen de ruit. Binnengekomen, bemerkte deze man, dat de vertrekken vol kolendamp stonden. De heer Van der Zalm trof hij bewus teloos op bed aan. In ernstige toestand werd deze naar het Academisch Zieken huis le Leiden overgebracht. Eerst in (le namiddag kwam het .slachtoffer weer bi|. Hy maakt het thans weer redelijk goed. Zyn vrouw liep, waarsehyniyk tenge volge van haar val, letsel aan het been op. Zy wordt thuis verpleegd. Omtrent de oorzaak vernamen wij, dat de heer Van der Zalm de avond tevoren de haard had bqgevuld. Toen hij bij het naar bed .gaan de haard controleerde, meende hij, dat zij uitgegaan was. Daar op was door hem de srhuif van de haard dichtgezet. Het te veel afsluiten van haarden is in deze tqd van het jaar met windstil, vochtig weer levensgevaarlijk. Geslaagd Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde voor het docto raal examen geneeskunde eerste gedeelte de heer J. van 't Wout. Alphense hoofdagent gewond bij botsing Vanmorgen om half negen verleende een Alphense hoofdagent V. niet zijn patrouillewagen op de Lysterlaan geen voorrang aan een voor hem van reehls komende personenauto op de Thorbec- kestraat. Bij de hevige botsing werd de hoofd agent togen de stijl van het pórtier ge smakt en verloor hij het bewustzijn. De politie-auto reed nog ongeveer 50 meter door en kwam ln een plantsoen tot stil stand. De heer V. werd, nadat door dokter Pilon eerste geneeskundige hulp was verleend, met een zware hersenschud ding naar de neurologische afdeling van het Aceademisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De dienstauto werd totaal ver nield; de andere auto liep ernstige be schadigingen op. MEVROUW MAAKTE BROKKEN Gistermiddag om vier uur reed op de Korenbloemweg ln Noord een Al phense inwoonster in een auto onder toezicht van haar man. Haar rijvaar digheid was nog niet bijster groot, want toen zq de Veldbloemweg was ingere den. verzuimde zij het stuur weer recht te draaien. Het gevolg was, dat de auto tegen een geparkeerde personenauto botste. Er vielen geen gewonden maar de geparkeerde auto werd geheel %-ernield de wagen r.k. begraaf- ohel onfortuinlijk echt- De tegemoetkoming zal dan worden paar kreeg ook een zware tik mee. het jaar 1968: L begraafplaats Inbrekende broers te Woubrugge gepakt De Rotterdamse politie heeft in de ge meente Woubrugge de hand gelegd op de twee Rotterdamse broers Van de W. De Rotterdamse politie zat het twee tal geruime tijd op de titelen, omdat zij ervan verdacht worden in (le afgelopeu weken een serie inbraken gepleegd te hebben in de Langstraat en het Land van Heusden en Altena. Met de inbraken, die de politie op de naam van de broers denkt te kunnen schrijven, is een bedrag van ca. 12.000.- gemoeid. De Rotterdammers werden ln Woubrugge betrapt bij een strooptocht. Marktberichten LEIDEN, 7 okt. - Groente - Appe len 20-36, peren 24, aardappelen 9-11, andijvie 8-29, pronkbonen 60-103, snij bonen 57-227, stambonen 79-148, Chine se kool 7-13, groene kool 9-26, poste lein 47-78, prei 15-30, spinazie 27-112, spruiten A 50-73, spruiten B 48-71, to maten A 700-740, B 820-850, C 700-720, CC 500, witlof 180-230. nleloenen 23, bloemkool 15-70, knolselderij 19-23, sla 12-40, bleekselderij 14-16, bospeen 42- 56, kroten 5-13, peterselie 9-13, selderij 7-13. VOORSCHOTEN DAMESCONTACTCLUB De R.K. Damescontactclub Voorschoten begint het nieuwe seizoen dinsdag 15 oktober met de jaarvergadering. Het Jaarprogramma geeft voor iedere maand grote avond aan. Deze maand staat ook op het programma een dagtocht Noord-Holland. In november een middagtocht naar een groot winkelbe- miuuBgiucut naar een groot wintteiDe- Zeer waarsehyniyk zal het nog diver- drij, jn Zaandam; in december de tra- ongelukkig met het pla veisel in aanraking en brak zyn linker dybeen. In die zeilde nacht slipte «-en perso nenauto op de Botermarkt. De wagen schoot hel trottoir op en ramde de éta lage van een kledingmaguzyn Boter markt 24. De winkelruit sneuvelde daar bij. De wagen wordt op eventuele tech nische mankementen door de politie on derzocht. Zaterdagmiddag wilde een 14-jarlge fietser woonachtig in Voorschoten rijdende op de Korevaerstrant, nog net eventjes vlug het groene licht halen. Hij trapte daarbij zo wild, dat zijn rech tervoet van het pedaal afschoot. Hij maakte een zwenking, kwam op het trottoir terecht en vervolgens tegen de winkelruit van eeu slagery aldaar. Glas- j scherven verwondde de jongen uan pols, hoofd en dyen. Een klant in de winkel kreeg ook wat wondjes. De schade was nog vry aanzieniyk. Omdat al het vlees, dat lil de etalage lag door de glassplin ters onverkoopbaar werd. Een blauwe Citroen, die vrydagnacht op de Rynsburgerweg stond geparkeerd, ls ontvreemd. Het kenteken is: 09 22 AE. De kantine van Docos in de Kikker polder is zaterdagnacht door enkele on gewenste personen met een bezoek „ver eerd". Zy namen koeken, flesjes, fris dranken en dergeiyke mee. Ook een voorzetapparaat (om het tweede net te ontvangen) namen de onverlaten mee. Totaal 30.000,— B. en w. stellen levens voor het be drag van deze kosten beschikbaar te stellen. Bij de betaalbaarstelling zal rekening worden gehouden met even tueel nog door de inspecteur van het lager onderwijs te maken opmerkingen, welke indirect van invloed zouden zijn op de begrote bedragen. De raadscom missie voor de financiën en het onder wijs adviseert de gevraagde medewer king en het krediet te verlenen. se Jaren duren voordat met de bouw de school begonnen kan worden. Dit is afhankeiyk van het verlenen van urgen tieverklaringen en financiering, waarop de gemeente weinig invloed kan uitoefe- Voorloplg wordt de school gehuis vest in het pand Geversstraat 87, dat door de stichting hiervoor is aangekocht. B. en w. stellen voor de medewerking tot stichting van de school te verlenen met de restrictie dat het aantal en de soort van de lokalen nader door de ge meenteraad zal worden vastgesteld. Over deze lokalen zal nog nader des kundig advies moeten komen o.a. van de Inspecteur van het buitengewoon lager onderwys. Met nepte staat nog geenszins vast dat aan de nieuw te bouwen school een eigen gymnastieklokaal kan worden toegewezen. De raadscommissie voor de financiën en het onderwys kan zich met dit voor stel verenigen. dltionele Sinterklaasviering en in janu ari een bezinningsmorgen. Het produkt- schap voor Groenten en Fruit geeft in februari een demonstratieavond en het Nederlands Zuivelbureau komt in maart met een zelfde soort avond. De zangertjes van „St. Laurentius" en De Zonnestraaltjes" geven in samen- I werking met het herenkoor van de St. Laurentiusparochie donderavond om 8 uur in het Bondsgebouw een zang- en muziekavond. Behalve een aantal lie deren en enige muzieknummers zal op gevoerd worden de kinderoperette „De broek van Pietje Slim". Deze avond wordt herhaald op donder dag 17 oktober, eveneens in het Bonds gebouw, Leidseweg 100. Om de dirigent W. J. Schrama te ont lasten is een commissie gevormd, be staande uit de heren H. W. G. Kort- Lamboo en W. v. d. Wetering, deze commissie zal in van 18.30 tot 19.45 uur - meisjes van 10 tot 12 jaar; vrijdagavond van 20 tot 22 uur - jongens en meisjes boven 16 jaar; zaterdagmorgen van 9.30 tot 10.30 uur - jongens van 6 en 7 jaar; zaterdag morgen van 11 tot 12 uyr - jongens van 8 en 9 jaar. Het clubwerk is het nieuwe seizoen begonnen met een mini-kermis in de voormalige manschappenkantine op het M.O.C.-terrein. Ruim 120 jongens en meisjes van 6 tot 12 jaar hebben zich op deze kermis vermaakt. De uitslag van de wedstryden: aantal bonen in pot (499 stuks): 1 Peter Meijer; 2 Jollen Kryt. Naam van de pop (Marjolein): 1. Ditte Looman; 2 Jan Leth Espensen. Naam van de vis (Goud staartje): 1 Connie de la Mar; 2 Fenny Knol; 3 Freddy Perel. Aansluiting bij de diverse clubs ts wekelijks mogeiyk. Geslaagd Aan de Vrije Universi teit te Amsterdam slaagde voor het Gouden paar Burggraaf-Zeilstra in „aparte" Hazerswoudse gemeenschap GEBOREN: Irma J. M„ dr. v. A. J. W. Brécht en J. G. M. van Brecht; Richard F., zn. v. K. F. Schaik en E. M. Bernard; Leonardus T. P. zn. v. L. Paasen en A. M. Koot; Norbcrt zn. v. B. van Es en C. M. T. de Vries; Robert A. zn. v. F. Bakker en Minnie E. Sharp; Willem A. zn. v. M. J. C. van Gorsel; Barbara A. M. O. M. Croon en I. A. Lampe; Jan W. I Op II oktober staat het Hazerswoud- komst. Sinds dat jaar huist het echt- Assink en T. se echtpaar P. Burggraaf (78) en paar in de woning Stationsstraat 2. De taak van deze commissie zal in r; L-£- Marda L. Zellstra (72) in het centrum van de 1 vlak by het voormalige station Hazers- hoofdzaak bestaan uit de financiële n 5?' Vogelezang: Adnanua G. C. zn. belangstelling, wanneer ze hun gouden I woude-Koudekerk. zorgen. T- L- Roodakker en G. Hyneman; huweiyksfeest vieren In het Koudekerk- Boudewijn zn. v B. I. C. Kemner en se „Hotel Van Egmond". De vijf ge- 1 -WiJ vormen met de paar gezinnen CLUBWERK UDE GROENE KIKKERuT.-- huwde kinderen, de dertien kleinkinde- hier langs de spoorlijn een aparte ge- In het vernieuwde clubgebouw „De jder Meer Groene Kikker" op het voormalige thonie Nicaise M.O.C.-terrein is het voorschotenBe Leiden, clubwerk weer gestart. Deze open clubs houden zich bezig met handenarbeid, pingpongen, knutselen en al wat een jongen of meiaje vanaf 6 jaar tot 16 jaar en soma nog ouder graag wil doen. Er aijn 8 verschillende clubs: maan dagavond van 20 tot 21.30 uur - jongens van 13 tot 16 jaar; dinsdagavond van 19 tot 20.30 uur - meisjes van 13 tot 16 jaar; woensdagmiddag van 15 tot 16 uur - meisjes van 6 tot 9 jaar: woens dagavond van 19 tot 20.30 uur - jon gens vsn 10 tot 12 Jasr; donderdagavond DINSDAG 8 OKTOBER i Blankenburgstraat, Julius Röntgen- Buurt 2: Aaltje Noordewierlaan, straat, Mozartstraat, Bernard Zweers- Cornelis Schuytlaan, Diepenbrocklaan, straat, Sweellncklaan, Eduard v. Bel- Joh. Verhulststraat, Rich. Hollstraat, I numstraat, Brücknerstraat, Debussy- Obrechtstraat, Churchill-laan, Willem i straat, Ravelstraat. Chopinstr., Moes- Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, sorgskistraat, Verdistraat, Jac. Urlus- Joh. Wagenaarlaan, Valeriusstraat, Van 1 plantaoen, César Franckstraat. ONDERTROUWDNicolaas J. één achterkleinkind hopen Anna M. Meegdea; An- dit fce*t getuige te zijn. Tussen vier en I Ser- toei1 ichap", aldus de bruidegom. „Vr Johanna de Man te GEHUWD: Andrè Tegelaar en Lenie Middelkoop; Dirk Heckman te Groote broek en Maria J. Luynenburg; Ferdi nand L. van der Burg en Anna M. B. van der Valk; Peter P. M. T. Hermans te Leiden en Marijke van den Heuvel- Gerardua F. de Reus en Petronella Douwes. OVERLEDEN: Jan Willem Eggtnk, 79 jaar (Bachlaan 21); David Leuge- ring, 80 jaar (Leid6eweg 130b); Wil helmus Schrofer, 70 jaar (Veuraeweg 110). ijf kan men het gouden paar f «-li riten tijdens de receptie in „Hotel Van E. De bruidegom, in het dorpje Rietveld naby Woerden geboren, geniet in de krin gen van de Nederlandse Spoorwegen een goede naam. te meer daar hy bij deze veertig jaar werkzaam is geweest. Na eerst nog „op het land" zijn ge luk beproefd' te hebben, ging hy „aan het spoor", eerst te Zwammerdam en Harmelen-Vleuten, later te Hazerswou- de, waar hy sinda 1934 woont met zijn echtgenote, een Bodegravense van af- de wijk Rhynenburch nog niets bestond, - nü." Hy wyst er in dit verband op, welk medeleven men geniet bij ziekte enz. Toch kunnen de gouden echtelingen zich ook verenigen met het heden. Als overbuur van de tennisvereniging HTC zegt de bruidegom: „Ik ben helemaal geen sportman, maar heb toch met ple zier die tennis-mensen geholpen, toen ze in de knoop kwamen te zitten met de aanleg van elektrisch licht." Het zal de familie Burggraaf „van 't spoor" waarschynlljk niet aan be langstelling ontbreken op hun gouden huwelijksfeest.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4