Michels: „Woorden van Merkel moet je nemen voor wat ze zijn" RUDIE LUBBERS OOK FAVORIET VAN RUSSEN Grootste gevaar onderschatten van FC Nürnberg TRAINING AJAX BEPERKT ZICH TOT UITERSTE Oostduitse coach opgetogen over prestaties Els van Noorduyn „BINNEN DRIE JAAR OVER DE 19 METER" Goud in zwaargewichtklasse? „Ome" Nelis jonge god van 74 jaar Hockey ploeg verloor in Mexico aan conditie Eerste optreden Fighting Mack in Nederland een enorme flop Olympisch allerlei DINSDAG 1 OKTOBER 1968 DE LEIDSE COURANT/ PAGINA 9 (Van onze sportredactie) BAARN De onverstoorbare Rinus Michels is niet van zijn stuk te brengen. De Ajaxtrainer, wiens image ten onrechte vaak met het begrip zwijgzaamheid wordt opgebouwd, laat in het majestueuze trai ningskamp in Hotel de Hoge Vuursche geen seconde ongebruikt om zijn- rood witte manschappen erop te wijzen, dat Nürnberg morgen in het Olympisch Die stoeipartij rond het water accen tueert overigens wel de stemming die in het roodwitte kamp heerst. Er wordt in de wat statige hotelfoyer veel ge lachen en dat is iets, waaraan het per soneel en de schaarse overige gasten gisteren nog duidelijk moesten wennen. Overigens valt uit de gesprekken met de spelers zonneklaar op te merken, dat Michels zaterdag in alle stilte een expe riment met het B-elftal heeft uitgehaald, dat in nauwe relatie staat met de grote strijd tegen Nürnberg. Rechtsbuiten Sjaak Swart, tijdens het 1—1-gevecht van twee weken geleden licht aan de rechterknie geblesseerd, is mede door die handicap wat uit vorm. Suurendonk, in Neurenberg overigens tot veler ver rassing ook al van de partij, fungeerde daarom op last van Michels zaterdag bij de reserves als rechtsbuiten. Een ex periment, dat volgens assistent-trainer Cor Brom echter nauwelijks geslaagd mag worden genoemd. „Suurendonk vol deed op die plaats, maar méér ook niet," luidde zijn eom'mentaar. Zodat voor Swarts positie in het eerste elftal nau welijks gevreesd behoeft te worden. Strategie Of toch...? Wie had bijvoorbeeld twee weken geleden verwacht,-dat de strate gisch sterke Ajaxoefenliiéë'sterKlaas'Tïü- ninga en Tonny Pronk buiten de ploeg zou laten? Deze beide slachtoffers van de Michelsstrategie hebben zich overi gens nog steeds niet helemaal bij die voor hun zo onplezierige surprise kunnen neerleggen. Zei Ton Pronk: „Tegen DOS mochten we woensdag wel weer mee doen en toen draaide de heie ploeg niet. Logisch, dat men dan al gauw zegt dat dit door het weer meespelen van Klaas en van mij kwam. Maar dat is natuur lijk geen reëel oordeel. Omdat te bewij zen hoop ik vurig morgen wel binnen de lijnen te komen." Ook iets En zo ongeveer ook denkt de wat zwijgzame Klaas Nuninga erover. Mi chels mag dan stellen, dat Merkel zijn spelers psychologisch weet te prikkelen, de Amsterdammer zelf kan er ook iets van. Al ip zijn methode duidelijk sym- pathierker dan die van zijn Oostenrijkse collega. Dat deze blijkens zijn uitlatin gen kwaad zou zijn op Johan Cruyff interesseert het „stoelslachtoffer" van Mies Bouwman allerminst. „Ik vind het een bijzonder aardige man om mee te praten, maar ik zou niet graag onder hem trainen. Overigens zal hij nog wel een beetje de pest in hebben over ons contact in Neurenberg. Toen ik het veld opkwam knikte ik hem vriendelijk toe. Ook hij maakte dat gebaar. In de rust bij het verdwijnen naar de kleedkamers was hij de eerste die mij groette. Zo van „zie je nou wel, wij staan met 1—0 voor". Na afloop bij het verlaten van- het veld schoot mij dat plotseling weer te binnen en dus liep ik vlak langs hem heen en deed wat hij in de pauze gedaan had. Een wat meewa rig knikje, dus compleet met een brede glimlach. Merkel bleef beleefd, maar je kon zien, dat hij inwendig kookte". Stadion evenals in het eerste duel van 14 dagen geleden, ver boven de huidige en dus slechte competitievorm zal uit groeien. „De woorden van Merkel moet je nemen zoals ze zijn. Hij mag dan wel zeggen, dat wij al in de tweede ronde zitten, maar er moeten nog altijd 90 minu ten gevoetbald worden. Kijk, Merkel is niet alleen een bekwame trainer, hij is, voor Duitsers althans, tevens een goed voetbalpsycholoog. Met minachting voor de prestaties van het eigen elftal, probeert hij zijn spelers doelbewust op te jutten. En dat is hem in het verleden vaak gelukt. Hopelijk komt het morgenavond niet zover", aldus de Ajaxtrainer, die even tevoren bijna door zijn discipelen op een onvrijwillig bad in een van de talrijke vijvers rond het „sjieke" hotel werd getracteerd. GEEN ZORGEN OVER ATLETIEKPLOEG Niet uitgepraat Johan Cruyff kan er nog om lachen. De in de laatste maanden duidelijk rij per geworden „woi)der"-voetballer blijft 01e Ritter reed snelle 5 km MEXICO De 27-jarige beroepswiel renner Ole Ritter, die in de Mexicaanse hoofdstad is om een aanval te doen op het werelduurrecord, heeft gisteren een sensationele tijd gemaakt op de .>.000 meter. Ritter, die reed op de baan van de mi litaire academie in dus niet op het olym pische hout waar de amateurs zondag over de baan flitsten, maakte gisteren in de vroege middag een tijd van 5 min 57,0 sec over de vijf km Hij bleef daar mee ruim vijf seconden onder het offi ciële wereldrecord van Leandro Faggin (6.02.4). Zijn prestatie komt echter niet als re cordverbetering in aanmerking. In de eerste plaats werd zijn recordpoging niet van te voren bekendgemaakt, in de tweede plaats is Ritter niet gecon troleerd op het gebruik van verboden stimulerende middelen. Volleybal togen Tsjechen DEN HAAG Hedenavond (dinsdag) om 21.00 uur speelt de Haagse volley balvereniging „Haag '68" in de sport hal VUegermolen in Voorburg een wed strijd tegen de sterke Tsjechische vere niging Slavoi Pilsen. MEXICO CITY Het thuisfront bchoclt zich over de Nederlandse atletiekploeg geen'zorgen te maken. De moei lijkheden, die op de morgen van het vertrek van de olym pische afvaardiging ontstonden door het plotselinge weg blijven van coach Wil Westphal, hebben vrijwel geen weer slag op het atletiekteam gehad. Aanvankelijk hielden de dames van de estafetteploeg, die zeer nauw aan Westphal gebonden zijn, zich nogal wat afzijdig van de rest van het team, maar met de komst van Jakob Dikken, donderdag jl., werd ook dit probleem opgelost. Dikken heeft Mieke Sterk, Corrie Bakker, Vfilma van den Berg, Truus Henndpman en Hillie Gankema vrijdag stevig onder handen genomen, waarna hert vijftal de situatie ac cepteerde. En zo reageerde ook 800-meterloopster li ja Keizer, die oorspronkelijk met de eetafetteloopstere was meegegaan. De aanpassing aan de vreemde omstandigheden In Mexico City te vooral bij de atletiekploeg bijzonder vlot verlopen Juist omdat zij weinig hinder ondervond van de ijle atmos feer was het gevaar van een te grote inspanning niet denk beeldig. Ton Eykenboom heeft zijn mensen de afgelopen dagen dan ook herhaaldelijk moeten afremmen. Kogelstootster Els van Noorduyn is bijzonder opgetogen over de trainingsmogelijkheden, die zij hier heeft- „Alles wat Ik wil doen. kan hier Ik voel me alsof fk met vakantie ben." Toen de Oostduitse atletiekploeg eind vorige week in het olympisch dorp arriveerde, ging ook de laatste wens van de Nederlandse kampioene en recordhoudster in vervuMnf. Met de Oostduitsers arriveerde namelijk Karl-Heine Bauers- feld, een van 's werelds beste trainers op de werpnummers. Els van Noorduyn heeft de algelopen jaren a) enkele maden stage gelopen bij de kleine Buuersfeld, die grote mogelijk heden in de Amsterdamse ziet De afgelopen maanden heeft Els elke weck schriftelijk contact met hem gehad en het opvallende was dat de Oostduitser haar telkens veertien dagen van tevoren een nationaal record voorspelde, dat vrijwel op de centimeter klopte. Na de 16.30 meter van begin juni ging zij in ruim een maand tijd via 16.59 naar 16 78 meter. Bauersfeld nam zijn pupil maandagmiddag voor een prtrt- training onder handen Ton Eykenboom was op zijn uit drukkelijk verzoek ook aanwezig en hij toonde zich bij zonder tevreden over de laatste tralnlngsresuttaten in het universiteitsstadion. De Oostdultser was vooral geïmponeerd door de gcwlohta- training, die Els van Noorduyn 's morgcm had gedaan. ZU verwerkte toen in vijfendertig minuten 9500 kilogram. Het bracht Bauersfeld tot de opmerkelijke uitspraak: „Els, Je stoot binnen drie jaar over dc negentien meter". Een vreedzaam tafereel op een van de bi/velden van het Olympisch Stadion. De heren Merkel en Cebinac hebben de voor voetballers verboden vredespijp gerookt en blikken zorgelijk voor- en onderuit. Op de rug van Popp verkeert het Joego-Slavisch talent in een plooibare positie voor „der Max". in zijn hart een gezond Amsterdammer tje. Vol gein en vol humor. En zeker niet alleen In zijn spel. Het is aan de stemming in het Amsterdamse Hiltonho- tel te bemerken, dat de Neurenbergers vooral hem vrezen. Zeker nu de aan zijn blindedarm geopereerde Ludwig Müller er niet bij is. Deze in de Bondsrepubliek hoog geprezen international was volgens het toonaangevende Duitse voetbal weekblad Der Kicker ondanks zijn niet geringe fysieke kracht niet eenmaal in staat die ongrijpbare Cruyff onder con trole te houden. En dat terwijl hij in in terlands Braziliaanse en Engelse steraan valler wèl aan banden had weten te leg gen. En nu moet reserve Leupold die on dankbare taak nog van hem overnemer ook. Niettemin lieten de Neurenbergers zich gistermiddag de complete Indische rijsttafel uitstekend smaken en raakten zij niet uitgepraat over Amsterdams ros se buurt, die zij vanuit een rondvaartboot in de middaguren hadden leren kennen. Nonsens Overigens schijnt de controverse sen Merkel en Cebinac nog niet hele maal tot het verleden te behoren. De in vergelijking met vroeger heel wat toon tjes lager zingende Oostenrijker ontwijkt ieder gesprek over de Joego-Slaaf met een veclbetekend schouderophalen, ter wijl „Ccbi" zelf alleen maar glimlacht en zwijgt. Wel wil de ex-PSV'er vertellen, dat men hem in enkele Duitse kranten verweten heeft door de Amsterdammers te zijn omgekocht." Ze schreven, dat men mij geld betaald had om uit het trainingskamp weg te lopen, en mijn ploeg in de steek te laten. Nonsens na tuurlijk. Ik heb ln Neurenberg inderdaad geld ontvangen van enkele Amsterdam mers, maar dat gold als betaling voor tribuneplaatsen, die ik ze geleverd had. Een normale zaak." Zoals het ook wel een normale zaak zal gaan worden, dat de kleine rechtsbui ten aan het einde vah dit seizoen uit de keurploeg van Merkel stapt. Na het ver trek van topscorer Franz Brungs en de Oostenrijkse spielmacher Gustl Starek opnieuw een belangrijke aderlating voor de Nürnbergers. Hoewel hun kansen voor morgen m het eigen kamp laag wor den aangeslagen, laat Merkel zijn man nen echter geen moment met cust. In de ochtenduren een stevige training, 's middags rusten en 's avonds om tien uur naar bed. „Als ze Amsterdam wil len bekijken, dan gaan ze er maar een keertje met vakantie naar toe. We zijn hier om te voetballen, niet om champag ne te drinken in de een of andere dure nachtclub", stelt de Oostenrijker na drukkelijk. Wat dat betreft is college Michels heel wat soepeler. Training van Ajaxspelers beperkt zich tot het uiterste. Wat wan delen, wat losmaken. Meer niet. Gister avond wel een bezoek aan bokswedstrij den in Amsterdam en vanavond een ontspannend bioscaopje. Van de daken Valt over de opstelling van de Amster dammers nog geen zinnig woord te zeg gen, Merkel heeft zijn ploeg op de aan- valsspitsen na reeds geformeerd. In te genstelling tot Neurenberg, waar Rynio in het doel stond, fungeert Wabra weer als laatste man. terwijl de achterste vier door de Deen Hansen. Mullers vervanger Leupold, Wenauer en Popp gevormd zullen worden. Het middenveld is voor Zaczyk en Heinz Muller (geen familie van de onfortuinlijke Ludwig), terwijl de beide vleugel posities door Cebinac en Volkert ingenomen zullen worden. Wat de aanvalsspits betreft, vermoedelijk zal de 31-jarige aanvoerder Heinz Strehl plaats moeten maken voor de jonge Nus- sing of voor doorzetter Beer. terwijl Hennes Küppers daarentegen, ondanks de par- Maar hoe luid Merkel ook van de daken van het Hiltonhotel mag schreeuwen dat zijn ploeg bij voorbaat al uit het Europa Cup toernooi ligt, de Ajaxploeg blijft voor deze argumenten stokdoof. In de Hoge Vuursche beseft ieder een, dat het grootste gevaar van deze returnwedstrijd in het onder schatten van de tegenstander be staat. MEXICO-STAD De Rus Alexander Denisoff. voorzitter van de Europese af deling van de internationale amateur- boksorganisatie, aarzelde geen moment toen hem gevraagd werd wie zijn favo riet is voor bet goud In de zwaarge wichtklasse: „Natuurlijk jullie Rudle Lubber»". Deze vleiende uitspraak heeft de Amsterdamse student In de li chamelijke opvoeding te danken aan een grandioze reeks overwinningen in het afgelopen Jaar. Achter elkaar overwon, neen overklaste Lubbers de Russen Emilianof, Toeplin en Barannikof. van wie de laatste vorig Jaar bij de voor- Olympische Spelen in Mexico het goud veroverde. Dit drietal Is overigens niet gekozen voor de spelen van Mexico omdat de I Russische leiding hen kansloos achtte tegen Lubbers. De Sovjets hebben nu I hun vierde man Sjepulis meegebracht. Maar dat de hoop op succes van hun „geheime wapen" niet groot Is bleek uit de woorden van Denisoff. De blonde reus Rudle Lubbers, die I elke dag een kwartiertje zon opdoet in j de hoop als een gebruind man in Ne- Cinecenlrum filmt Olympische Spelen HILVERSUM (ANP) Cinecentrum in Hilversum heetf medegedeeld, dat het in opdracht van de „International News- reel Association" voor de bioscopen in de gehele wereld de Olympische Spelen in Mexico zal filmen. Cinecentrum heeft zlJn chefredacteur Philip Bloemendal dan ook belast met het vormen van een opname-équipe. Behalve de Nederlandse cameraman Jan van Meerten krijgt de heer Bloe mendal die inmiddels naar Mexico ls vertrokken ook een aantal filmreporters van buitenlandse filmjournaals tot zijn beschikking. In de laboratoria in Hil versum worden de nodige voorbereidin gen getroffen om straks de tienduizen den meters film zo snel mogelijk te ver werken tot filmjournaals. Coach Bromberg niet pessimistisch MEXICO CITY Onder dc brandende Mexicaanse zon. die hoog aan de hemel stond, werkten op de hockeyvelden van het grote sportcomplex Mixhuca achttien Nederlandse kerels zloh ln het zweet des aanschUns. Meedogenloos liet ooach Plet Bromberg, met de stopwatch In de hand. zUn ploeg over dc grasmat draven. Jn Nederland hadden de jongens een topconditie, maar als Je ziet wat daarvan nou ls overgeblevenBromberg, die zelf geen aanpassingsmoeilijkheden heeft gehad, moet helaas constateren, dat dat met verschillende mensen in zU" ploeg anders Is gesteld. Het was zelfs voor de leek zonneklaar, wie dat zijn, toen de Jongens hun rondjes liepen tijdens de Intervaltralnlng. ,KijK Fransje wir4t nou gelcuptBromberg doelt op Frans Spits, di^ met Gerard Hyllkema en.Sdo Buxog ,iwiL4e8eneii^ttllg^Üil4ic jliLBJfC'Ste hinderajider- vinden van het leven en het sporten op grote hoogte. l5é rone GronlnJftSTfflHnter Hylkema, die zich in de laatste maanden ontwikkelde tot een vooral door zijn grote snelheid alom gevreesde middenvoor, kon het tempo van zijn makkers nu rriet bijbenen. Maar gelukkig kon Bromberg daarnaast ook optimistischer geluiden laten horen Er zijn er namelijk ook, die nauwelijks of geen hinder ondervinden van de bijzondere klimatologische omstandigheden, zoals aanvoerder Jan Piet Fokker, die als een veulen door de wei dartelde. Als oorzaak van de achterstand, die bepaalde hockeyers thans hebben, noemt Bromberg het gebrek aan tyter en hieraan is volgens de coach door de medici in Nederland toch te weinig aandacht besteed. Hylkema was in Nederland dicht bij bloedarmoede en dat wreekt zich nil. Met die ene per dag toegestane staalpU ls de achterstand nu zeer moeflljk weg te werken- derland terug te keren, weet hoe hoog zijn kunnen alom wordt geschat, maar blijft nuchter onder het favoriet zijn. „Er kan zoveel gebeuren in een wed strijd", zegt hij. „Bovendien komen er nu mensen van wie niemand ooit heeft gehoord, laat staan dat we lets over hun capaciteiten zouden weten". Merk waardig genoeg ziet Lubbers het meest op tegen de Oostduitser Bern Anders, die hij overigens de afgelopen winter ln het internationale toernooi in Moskou duidelijk versloeg. Een unieke figuur in de Nederlandse boksploeg Is trainer „Ome" Nclls Bis schop, die als een jonge god in zijn blauwe trainlngscostuum met de jon gens meedoet. Uniek want hij wordt op 15 oktober 74 Jaar. Bisschop Is veruit de oudste bewoner van het Olympische dorp en het plan bestaat dan ook om hem op zijn verjaardag een groots ges- tljn te bereiden, waarbij de organisato ren van de Spelen zeker niet achter zullen blijven. Ove Kindvall bij Zweedse selectie STOCKHOLM De Feijenoordspeler Ove Kindvall behoort tot de selectiegroep van zestien man, waaruit het Zweedse elftal zal worden geformeerd voor de op 9 oktober in Stockholm te spelen wed strijd tegen Noorwegen voor de voorron den van het wereldkampioenschap 1970. De Zweedse Voetbalbond heeft toestem ming van Feijenoord om op die datum over Kindvall te beschikken. Naast Kindvall zijn nog vier andere profs geselecteerd: Per jan Persson (Glasgow Rangers), Ove Grahn (Gras- hoppers Zurich), Bo Lars son (VFS Stutt gart) en Kurt Axelsson (FC Brugge). AMSTERDAM Het eerste optreden van dc Europese weltcrgewichtkampioen Fighting Mack in een Nederlandse ring is een enorme flop geworden. De 22-Jarigc, op Aruba geboren bokser won door knock out in de derde ronde van de negen jaar oudere in Spanje wonende Argentijn Yalerlo Nunez, die in geen enkel opzicht partij was voor Fighting Mack in dit op tien ronden vastgestelde De 2600 toeschouwers, die naar de Sporthal-Zuid in Amsterdam waren ge komen om de eerste Nederlandse Euro pese kampioen sinds dertig jaar tegen de Duitser Karl Furcht te zien boksen, kre gen voor het begin te horen dat Furcht vervangen was door de in Spanje wonen de Argentijn Valerlo Nunez. De Argen tijn zou drie weken geleden tegen de Spaanse kampioen Torres onbeslist heb ben gebokst en moest dus als een waar dig voor Furcht gelden. Nunez was het in geen enkel opzicht. Hijwas net zo min bestand tegen de agressieve Antilliaan. Nunez, die de in druk maakte opvallend ongetraind te zijn, werd al in de eerste ronde door Figthing Mack neergehaald door een te lage stoot. Scheidsrechter Krom liet het eerste fluitconcert van de bezoekers over zich heen gaan, maar nadat Figthing Mack ook in de volgende ronde de gordel van de volvette Spanjaard nog enkele keren veel te laag taxeerde, kreeg hij van de scheidsrechter een berisping VOLVETTE SPANJAARD VERVANGER VAN FURCHT De zaal joelde, floot en gilde opnieuw. De eenzijdige strijd was na 2'/s minuut lin de derde ronde beslist. Nunez ging neer op een genadeloze leverstoot van Fighting Mack, waarna arbiter Krom bewees tot tien te kunnen tellen. De andere prof partij, die voor de pauze op het programma stond, was nog snellei afgelopen. De debuterende beroepsbokser Nico Alosery werd na anderhalve minuut ln de eerste ronde van de op zes ronden vastgestelde partij, na ingrijpen van de ringarts, tot veriiezer verklaard tegen Chris Kok. Een blessure aan de linker wenkbrauw maakte verder boksen voor Alosery onmogelijk. De Antilliaan Jack Johnson werd win naar ln de eliminatiewedstrijd om de vacante middengewichttltel tegen de Amsterdammer Joop Kruis door inter ventie van scheidsrechter Ben Bril (die ls uitgenodigd om wedstrijden van het olympisch bokstoernooi in Mexico te leiden) in de aesde ronde. Kruis bloedde hevig uit een wond aan het gelaat Johnson zal door dit resultaat tegen Michel Blinkert uitkomen met het natio nale kampioenschap als inzet. Johnson had zich ln de partij, die felle slagwisse lingen konde, de technisch betere bokser getoond. De Nederlandse zwaarwelterkampioen Ronald Riedeuald behaalde een over winning op de Belg Lionel door medische interventie in de vierde ronde. Lionels linker oog zat geheel dicht. De Luike- stond op het moment van inter ventie duidelijk op punten voor. Hij be antwoorde het geweld van Riedowuld met uitgekookt boksen en plaatste veel meer stoten dan Riedewald. Het voornemen van het hoofdbestuur van de Nederlandse Boksbond om 2/3 van de gage van de Argentijnse bokser Nunez, die maandagavond tijdens een boksgala In Amsterdam van de Europese kampioen Fighting Mack verloor, In te houden, ia tijdens een geïmproviseerde persconferentie op vele bezwaren ge stuit. De NBB zet, bU monde van zUn penningmeester, de heer G. Beerlage, te willen onderzoeken of Nunez inder daad de bokser is zoals hU was aan gekondigd. Volgens scheidsrechter Krom had de Argentijn zUn kansen niet goed verdedigd. Nadat insiders de recordltJal van Nunez hadden aangetoond, vergader de bet hoofdbestuur drie kwartier, waar na bekend werd gemaakt dat Nunez als nog zijn volledige gage krJJgt uitbetaald. MEXICO-STAD Per dag breidt de bevolking van het olympisch dorp zich met ongeveer 800 personen uit. Maandagmorgen had men 5700 be woners uit 80 landen. De grote keu kens bereiden elke dag 2500 maal tijden meer. Er waren gisteren zoveel verjaarda gen te vieren, dat op een gegeven moment negen groepen marlcachl'a door het olympisch dorp trokken. Tot degenen, die jarig waren, behoorden de Nederlandse zwemster Mirjam van Hemert, de Cubaanse Miquelina Cobian, de Russin Nadle Chlaova en en de Bulgaarse Nina Popova. Mevr. Fanny Blankers-Koen was op alle parties eregaste. De meest gefotografeerde deelneem ster aan de spelen is ongetwijfeld de Franeaisc Klkl Caron, die opnieuw aller aandacht trekt. Toch haalde deze dagen ook een foto van de Ne derlandse sehoongspringster Marrlet Dommere de voorpagina's van de kranten. De laatste dagen heeft Klki Caron wat populariteit betreft bo- vendier concurrentie gekregen van de Tsjechiache Vera Caalavska, die niet alleen mooi is, maar ook kan bo gen op een erelijst met onder meer drie gouden olympische medailles. De meest in het oog lopende atleten zijn de Riissische basketballers, van wie er niet minder dan zes tot boven de twee meter reiken. De langste is Kovnlenko Segev met 2.17 meter. De broodmagere Vladimir Andreev blijft met 2.15 meter niet ver bij hem ach ter. Meer. Timmer remise in schaaktoernooi EMMEN In de vtjtdr rond» van hm Danlonschaaktoernooi voor dame* heeft mevrouw Rie Timmer het punt gedeeld met de Roemeense Baumstark. De tweede Roemeense die deel uitmaakte van het leidende trio, PoHhronlade, heeft voor lopig nog geen winst geboekt ln de vijfde ronde. Haar partij tegen de Tsjechische Ecetova werd afgebroken. i IV» punt, T. Maan Jak 1 punt.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 9