Goede show van 40-jarig K en G en van de drie gastkorpsen Entourage werkte niet in alle opzichten mee Koninklijk zilver voor scheidende J. C. Delmeer SLEUTELGAT Bussen boorden zich door kaartjesbarrière Ridder O.N. bij afscheid Kamerlingh Onnes lab. V erkeersmaatregelen op 3 oktober BIOSCOPEN Leidse Reddings Brigade overspoeld met felicitaties DE LEIDSE COURANT MAANDAG 30 SEPTEMBER 1968 TAPTOE ONDER STERRENHEMEL KUNST EN GENOEGEN gaf zaterdagavond, met drie gastkorpsen, zijn ver jaringsshow op het doorhraakterrein Levendaai (in de volksmond St. Joris- boulevard). Tegen veler verwachting in bleef het al die tijd droog, mooier nog: een sterrenhemel, tussen de bedrijven door even zichtbaar, luisterde het feest op. De duizenden toeschouwers, achter de hekken opeengepakt, moesten het wel uitsluitend van het gebeuren zélf hebben; de terrein-entourage was, de naam „doorbraak" zegt het trouwens al, zo brokkelig en onesthetisch mogelijk. Ook zijn de huizenwanden te laag en te ongelijk en in verhouding tot de breedte is de lengte te groot. Effekt had nog beter kunnen zijn een bewegelijk midden tussen fanfare en rum. De mat-witte uniformen, dito sja- j ko's met rode pluimen en van buiten rode. op de rug hangende mantels, maak ten een fraaie indruk. er 4 De Hilversumse doedelzakspelers (10 u t', ^du" mrt, r°?r plus 9 trommelaar»! w.ren geheel In hetpubliek dat dn ««„anden bevolkte. Scko,3e kIed |te ^k)M Ze n et Keuorden, „at het had kannen werktell „8iwkeuri| en „hielend. hun acties waren rustig en kennelijk luid in intensiteit af en men had daar aan de uiteinden ook geen goed over- j De organisatoren en niet te vergeten de politie, hebben echter van de ge geven situatie het best mogelijke ge- maakt. De afzetting was perfekt en de orderegeling soepel, maar afdoen- I de. Het zou wel te wensen zijn, dal het gemeentebestuur naar een ruime en ook akoestisch geschikte show plaats ging uitzien. Als die bestaat tenminste, want Leiden is een plein- loze stad. doordacht. Ook bereikten ze een zeer bevredigend evenwicht tussen de klank van de goedbespeelde doedelzakken, de trommen en het bewegingspatroon. Non-slop show Hierna knipten de 96 schijnwerpers uit en betraden twintig jonge fakkel dragers van de chr. gymnastiekvereni ging DOS het terrein. Ze stelden zich aan de lange achterzijde op en onder het fantastische levende schijnsel gaven de K en G-senioren (de jnuioren waren al geweest) een non-stop show van 20 minuten, waarin ze een uitstekend ge presenteerd overzicht van een deel van hun uitgebreid repertoire toonden. Toen werd de fina'e aangekondigd. Alle kornsen stelden zich ou en lieten zich achtereenvolgens nog één keer ho ren (de K en G-senloren met een tan go). IJmuiden soee'de twee coupletten van „Blijf bfj mij Heer" en om kwart voor el' (een kwartier vóór de bere kende tQd) sloot het volkslied de In me nig opzicht zeer geslaagde teesttaptoe af. JOH. VAN WOLFSWINKEL Vlot verloop l>e taptoe zelf verdient alle lof. Het vlotte verloop stokte geen ogenblik. De politie zorgde bovendien voor een on gestoord op- en afmarcheren. Vooraf waren de korpsen door ge- J stencilde programma's nauwkeurig in- i gelicht. Vanuit een geluidswagen werd ook het publiek van alles op de hoogte- gehouden. Na de stadhuisklokslag van 9 uur marcheerden de vijf korpsen van I twee zijden op, namen hun voorgeschre- ven plaatsen in en presenteerden zich. Alle deelnemers combineerden, wan neer ze In beweging waren, muziek ma ken met allerlei mars- en andere loop figuren. Omdat deze beschouwing, meen ik, buiten de kritiek moet blijven, moet slechts worden opgemerkt, dat over 't algemeen ook in détails, correct werd gewerkt, maar dat men het in een enkel geval met de gelijkheid in de gelederen niet steeds zo nauw nam. Het was jam mer, dat men door de ruimtelijke en akoestische omstandigheden, vooral bij de bewegende korpsen, de totaalklank onvoldoende kon waarnemen. De toe schouwers (-hoorders) van het midden front hebben van alles zeker 't meest geprofiteerd. Gastkorpsen De IJmuider Harmonie (rood jack, zwarte broek met rode bies, zwarte sja ko met witte pluim) met drumband gaven een aantrekkelijke variatie van figuren, ritmen en tempo's te zien. Ze durfden zelfs even een kleine chaos aan, kwamen er dan als een gesloten blok weer uit te voorschijn. De drumfanfare Excelsior uit Ooster hout (ook in het buitenland gerenom meerd) werkte in, voor het gezicht, onafhankelijke secties trompetten, post hoorns, trommen, enz.), die elk voor zich bewogen en speelden, maar samen toch een merkwaardige eenheid van een gevarieerd patroon opleverden. Het korps', uit mannelijke en vrouwelijke jeugd samengesteld, vormde inderdaad Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen bio-logie mej. A. A. Bosma, wonende et Leiden. Het examen werd cum laude afgelegd. In de nacht van vrijdag op zater dag is een 21-jarige sbraatmaker uit Leiden aangehouden wegens beledi ging van een politie-ambtenaar. De straatmaker had nog een maand ge vangenisstraf tegoed. Zondag 23.00 uur werd op de Zoe- terwoudseweg door de politie een Simca-personenauto onbeheerd aange troffen, die in Amsterdam werd ver- Het voetballen is zondag niet voor alle spelers een pleziertje geweest. De 22-jarige VNA'er Piet Pracht, die in de wedstrijd LDWSVNA verkeerd kopte, kreeg een hersenschudding. Hij is per EHD naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd. Oranje GroenRoodenburg was 'n wedstrijd die voor G. v.d. Bom uit Leiden verkeerd afliep. Toen hij met een speler van de tegenpartij, Rooden burg in aanraking kwam, geraakte z'n linkerann uit de kom. 50 jaar nerkzaam geweest bij SLF Vandaag, één dag voor zijn pensione ring na een dienstverband van 50 jaar b(j de Stedeiyke Fabrieken voor Gas en Elektriciteit, heeft de heer J. C. Del meer de zilveren medaille, behorende by de orde van Oranje Nassau ontvangen. Het opspelden van de versierselen ge schiedde door burgemeester mr. G. C. v. d. Willigen in de directiekamer van SLF. In een harteiyke toespraak zei de burgemeester, dat het stadsbestuur dankbaar is, dat de heer Delmeer, die als 15-jarige als leerling-fitter in dienst trad, gedurende een halve eeuw de ge meente naar beste vermogen heeft wil len dienen. In vele functies en rangen heeft de jubilaris zich ook verdienstelijk gemaakt voor het Leids gemeentelijk bedryf. In 1927 ging hy over naar het magazyn, waar hy in de loop der jaren gestadig opklom. Sinds 1962 is de heer Delmeer tot vandaag werkzaam ge weest als voorman-vakman in de toon- winkel aan de Hooigracht. In deze hoe danigheid hebben veel Leidenaars hun voordeel kunnen doen met de adviezen van de heer Delmeer., Nadat de burgemeester de onderschei ding had opgespeld en hem een goede toekomst als gepensioneerd man had toegewenst, sprak de directeur van de SLF. ir. Y. Ykema, zyn byzondere waar dering en dank uit namens het bedrfjf. Hy sloot zich aan bij de beste wensen van de burgemeester en overhandigde de gebruikelyke gratificatie. De heer T. Wiersma, chef van de afdeling in koop, voerde daarna nog het woord na mens de collega's van de afdeling, waar op de heer Delmeer de laatste jaren werkzaam is geweest. Het cadeau uit het jubileumfonds van de personeelsver eniging werd tenslotte aangeboden door voorzitter A. Crama. Vooruitlopend op de echte eerste rit op de nieuwe ringlijn, die pas gisteren plaats vond, heeft de NZH met mid denstanders van de Haarlemmerstraat en de Hooigracht een feestelijk tintje gegeven aan de opening van de nieu we busroute. Zoals wij zaterdag reeds schreven is het effect van de nieuwe lijn 13 en 14 vooral, dat het aehterste deel van de Haarlemmerstraat beter bereikbaar is geworden voor de mensen, die uit sluitend op het openbaar vervoer zijn aangewezen. Het Elisabeth-ziekenhuis is ook beter bereikbaar geworden, al blijft een een halte direct voor het zie kenhuis een wens. die NZH en zieken huisbestuur zo spoedig mogelijk ver wezenlijkt willen zien. door twee bussen, die elk vooraf ge gaan werden door een muziekgezel schap, n.l. de St.-Franciscusband en het gezelschap „Concordia". Ter hoogte van de Ir. Driessenstraat (bij het kantoor van de Duinwaterlei dingmaatschappij) stootten de twee bus sen door een barrière van buskaartjes. NZH en middenstand hopen nu, dat het niet by deze ene kaartjesdoorbraak zal blyven. Het gedeelte van de ringiyn waarvan men goede zakeiyke verwach tingen is als volgt: Kon. Wilhelmina- laan, Lammenschansweg, Geregracht, Oranjeboomslraat, St.-Jorisplein, Hooi gracht, Ir. Driessenstraat, Oosterkerk straat, Zijlsingel, Kooipark. Na de Kooi rydt deb us door Leiden-Noord, vandaar naar het Diaconessenhuis, dan naar het station Leiden. Van het station loopt de ringiyn verder naar Zuid-West en van daar naar de Koningin Wiihelminalaan. ADVERTENTIE GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN ONTHEFFING WINKELSLUITING IN VERBAND MET DE 3 OKTOBER-VIERING Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat op woensdag 2 oktober 1968 tot 24.00 uur en op donderdag 3 oktober 1968 tot 01.00 des nachts winkels voor het pu bliek geopend mogen zijn en ln de uit oefening van markthandel, straathandel en handel te water, waren te koop mo gen worden aangeboden of mogen wor den verkocht. SLUITINGSUUR VERGUNNINGS- EN VERLOFLOKALITK1TEN EN CONSUMPTIE-INRICHTINGEN IN VERBAND MET I»E 8 OKTOBER VIERING De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat door hem ont heffing is verleend van het sluitingsuur voor vergunnings- en verloflokaliteiten en consumptie-inrichtingen voor de nacht van 2 op 3 oktober en voor de nacht van 3 op 4 oktober a.s. tot OLOO uur. Houders van muziekvergunningen mogen gedurende genoemde nachten tot dat tydstip muziek ten gehore doen brengen. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUS Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat de gemeentesecretarie, het bureau van de burgeriyke stand en de overige bureaus der gemeenteiyke diensten en -bedreven op donderdag 3 oktober a.s. de gehele dag gesloten zullen zijn. Het stedelyk Museum „De Lakenhal" en het Molen museum „De Valk" zullen geopend zyn van 10.00-12.00 uur. DRANK- EN HORECAWET De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat het verbod in artikel 3, eerste lid, onder a. van de Drank- en Horecawet ten aanzien van het verstrekken van zwak-alcoholische dranken niet geldt op 2 en 3 oktober a.s. voor de houders van verversingstentjes e.d. op het Schuttersveld en voor de hou ders van verversingstentjes, die na ver kregen toestemming van burgemeester en wethouders standplatas hebben ge kregen op de Beestenmarkt, de Nieuwe Beestenmarkt, de Lammermarkt, de Molenwerf en de 2e Binnenvestgracht en dat het sluitingsuur voor alle boven genoemde verversingstentjes voor 2 ok tober a.s. is bepaaid op 24.00 uur en voor de nacht van 3 op 4 oktober a.s. op 01.00 uur. Petitie aan minister Dienstweigeraars willen Legermuseum laten uitbreiden Een groep dienstweigeraars, tewerk gesteld in de psychiatrische inrichting „Endegeest", heeft zich in het kader van de Vredesweek gericht met een petitie tot minister van Defentie. In de sarcastich gestelde petitie brengen de dienstweigeraars de minister onder de aandacht, dat militairen niet ge schikt zijn om, bijvoorbeeld in Navo- verband, te streven *haar ontspanning en vrede. Militairen, aldus de onder tekenaars, houden wel van: vrede, maar alleen zolang die verdedigd moet wor den. Het streven naar vrede, dat uiteinde lijk zal leiden tot afschaffing van het leger, kan het beste gediend worden door de Regering, zo valt uit de petitie in te lezen. Reden waarom verzocht wordt om reeds nu de fundementen te laten leggen voor een uitbreiding van het Nederlandsche Legermuseum te Leiden. AUTO GESTOLEN Tussen donderdag 23.30 en vrijdag 06.30 uur is een auto gestolen, merk Ci troen ID 19. De auto stond geparkeerd in de Leliestraat. Het kentekenbewijs ls GT 24-13; de kleur van de wagen is lichtgrijs met een donkerblauw dak. In de auto bevonden zich fotomateriaal en hengelartikelen ter waarde van 400,-. WINKELDIEFSTAL Zaterdag werd in V D vermist een fototoestel ter waarde van 625,- en 'n nerts-bontjaa ter waarde van 1000,-. Van de dief (dieven) ontbreekt elk spoor de politie heeft de zaak in onderzoek. H. Kuipers, vermaard glastechnicus Zeer actief bij ontwikkeling van de school Na bijna vijtig jar het wel en wee van de Leidse Instrumentmakers- school te hebben meegemaakt, nam de heer H. Kuipers zaterdagmorgen afscheid van de school en het Kamer lingh Onnes Laboratorium. De oude collegezaal van het laboratorium was gevuld met collega's, medewerkers, leerlingen en oud-leerlingen, die hem geen van allen graag zagen vertrek- Het was een grote verrassing voor de vertrekkende meesterglasblazer- instrumentmaker, toen de heer prof. C. J. Gorter hem namens de koningin het ridderschap in de orde vn Oranje Nassau aanbood. Prof. K. W. Taconis vertelde in zijn rede iets over de plaats die de heer Kuipers op de instrumentmakers- school heeft ingenomen. In 1919 maakte hij kennis met de school. Hij werd in dat jaar leerling. Twee jaar later deed hij zijn exa men eerstbeginnend glasblazer. Ook zijn diploma's eerstbegii.nend instru mentmaker en meesterglasblazer be haalde hij hier. In 1923 werd hij aan gesteld als hulpleraar glasblazen in de werkplaats van de heer Kesselring. Anderalf jaar later verliet hij Leiden voor zeven jaar. Hij werkte achtereenvolgens in de natuurkundige laboratoria van de uni versiteit van Oxford, van Philips Gloeilampen fabriek en van de uni versiteit van Utrecht. Ook werkte hij nog ruim twee jaar als leraar aan de Philips bedrijfsschool alvorens terug te keren naar Leiden. In 1933 werd hij technicus le klas aan Kamerlingh Onnes laboratorium, in 1933 leraar aan de daaraan verbon den instrumentmakersschool. Hij volgde zijn vroegere leermeester de heer Kesselring op. Deze ad in ons land langzamerhand een grote ver maardheid gekregen en het was een grote opgave hem te evenaren. Hierin is de heer Kuipers volledig geslaagd. Hij is altijd zeer actief ge weest bij de ontwikkeling van de school en de glastechniek in Neder land. Voor de leerlingen heeft hij ja renlang de driedaagse excursies geor ganiseerd. Ook verzorgde hij het vak blad glastechnische mededelingen (G TM). Namens de GTM sprak de heer dr. Botden. Hij prees de Friese eigen schappen van de in Drachten geboren heer Kuipers. Hij ad zich ergens voor ingezet, dan hield hij vol tot het einde. Voor zijn hobby, het fotograferen, overhandigde dr. Botden hem een tele- „Beste Kuipers, ik ben altijd ja loers geweest op die gewedldige kuif van jou". Dit waren de woorden waarmee de al kalende heer J. W. Groenewold zijn speech eindigde. Hij bood hem een filmprojector aan. Na mens de leerlingen dankte de heer A. Ruygrok zijn oud-leraar voor de ma nier waarop hij altijd had lesgegeven. SFEER VERANDERD In zijn afscheidsrede vergeleek de heer Kuipers de sfeer van de school in de tijd, dat hij leerling was met nu: „Wanneer vroeger een professor les kwam geven, verspreidde dat nieuws zich als een lopend vuur door het la boratorium. Hij kwam in een rijtuig en droeg een hoge zijden hoed. Als hij de collegezaal binnen kwam zweeg iedereen eerbiedig. Voor de leerlingen was het ten strengste verboden een boord of slobkousen te dragen. Kwa men zij op de fiets dan werden zij op het matje geroepen. Nu komen zij per auto en een professor wordt als een doodgewoon mens behandeld. Nu hij alle tijd voor zichzelf heeft, gaat de heer Kuipers zich aan zijn hobby's wijden: fotograferen en rei zen. Binnenkort vertrekt hij naar Au stralië waar hij zijn doeter voor enkele maanden zal bezoeken. h Ongecorrigeerd VOORSCHOTEN GEWOND AAN ARMEN EN HOOFD Zondagmiddag 15.20 uur schepte een auto, bestuurd door de 46-jarige heer P. v. d. B. uit Rijswijk, een brommer, bereden door de 19-jarige J. v. D. uit Leidschendam. Het ongeval vond plaats op de Veurseweg bij de inrit van kas teel Duyvenvoorde- De bromfietser werd aan armen en hoofd gewond en is per ambulance naar het Academisch Ziekenhuis ver- 8 OKTOBER-OPTOCHT De burgemeester van Leiden verzoekt de burgery tydens de 8-oktober optocht het middengedeelte der straten vry te laten, niet met de optocht mee te lopen en alle belemmeringen uit de weg te Voorts doet hy een dringend beroep op leder om, ter voorkoming van onge lukken, niet met serpentines, vuurwerk, confetti e.d. te werpen. september De films in de week van 2' tot 3 oktober zyn als volgt: Camera: Ik ben nieuwsgierig-geel prol. (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nacht vr. en zat. 23.30 uur Dr. Srange- love (18 jaar). Lido: Wat niet weet, wat niet deert (alle leeftijden) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Camelot (14 jaar) Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Met jouw tanden in mijn nek (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Bandolero (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.UU en 9.15 uur. Zondags: 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: Mini-poker (18 jaar). Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nacht vr. en zat. 23.30 uur: Lollipop, een meisje van 17. KORRELTJE UITSLAG PUZZEL PGG De prijzen werden gewonnen door: eerste prijs 10,-: Kees van Velzen, Ju- lianalaan 10 te Voorhout; de tweede prijs, 2,50: mevr. Lovink, Frans van Mierisstraat 17a te Leiden. De oplossing van de puzzel luidt: HORIZONTAAL: 1 geel, 4 ara, 6 ever, 9 K.E., 10 peer, 12 lade, 14 anti, 18 regen, 20 node. 22 persen, 24 nestel, 26 et, 27 transport, 30 ne, 31 zet, 32 oer, 33 Gen, 35 vel, 36 kolen, 38 rol, 40 die, 41 ver, 42 sok, 43 ren, 44 alg, 46 adder, 48 kei, 50 ter, 52 een, 53 Dan, 55 A.M., 57 barnsteen, 60 To, 61 marode, 63 entree, 65 enig, 66 samen. 69 eelt, 70 Ne, 71 erts. 73 eden. 75 es. 76 nono, 77 ton, 78 Aster. VERTIKAAL: 1 genet, 2 epistel, 3 le, 4 are, 5 ale, 6 ed, 7 venster, 8 reden, 9 kapel, 11 Erna, 13 anno, 15 belet, 17 tr, 19 gesel, 21 Ot. 23 ert. 25 erg, 28 Noorden, 29 present, 31 zeelt. 34 Noren, 35 via, 36 kea, 37 nor, 39 lei, 45 gebogen, 47 desem, 48 Kantens, 49 ramen, 51 rad, 53 den, 54 toets, 56 manen, 58 rest, 59 eend, 50 teler, 62 r.i., 64 re. 67 ast, 68 een, 72 Ra, 74 ea. Marktberichten ROTTERDAM 30 sept. Vee Aanvoer totaal 1853, slachtrunderen 1345, var kens 508, slachtrunderen 470-510, 410- 455, 300-390, 345-355, varkens 240-244, 139, 230-236, stieren 425-485, worst koeien 340-350. slachtzeugen 190-200. e varkens 205-215, slachtrunderen groter, zeer kalm. afloop traag, lager, varkens ruimer, kalm, lager. AMSTERDAM, 30 sept. - Vee - Aan- oer 280 runderen, prijs 3.60-5.00; 77 arkens, 2.953.00. Handel: runderen traag, varkens hoger. LEIDEN, 30 september. Groente Appelen 32-55; druiven 171-173; peren 21; aardappelen 6-9: andenvie 9-18; pronkbonen 53-70; snijbonen 97-204; groene kool 18-24; postelein 72-86; prei 19-21; spinazie 7-74; spruiten A 62-68; spruiten B 60-66; komkommers 15-45; tomaten A 640-660; B 630-650; C 30- 650; CC 370-380; uien middelfijn 18- 21; waspeen 32-36; witlof 166-228; me loenen 41-141; bloemkool A 74-99: B 51-59; C 46; knolselderij 23-29: sla 5- 22; bleekselderij 10-20; peterselie 7-18; selderij 10-12. Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis: I. dat van 1 oktober te 20.00 uur tot 4 oktober 1968 te 12.00 uur: a. het Schuttersveld gesloten is ver klaard voor 't verkeer, met alle voer tuigen, rij- en trekdieren en vee, als mede voor voetgangers, in beide richtingen: b. behoudens het onder IV vermelde, de geslotenverklaring in één richting van de Blauwpoortsbrug en de Steen straat niet zal gelden; II. dat op 2 en 3 oktober 1968: a. de wegen, waarop de 3 oktobermarkt wordt gehouden, gesloten zijn ver klaard voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, tn beide richtingen: :en parkeerverbod is vastgesteld voor het gedeelte Haarlemmerweg, gele gen tussen Maresingel en Musschen- broekstraat, aan de zijde der bebou wing. aansluitend aan het ter plaatse geldende stopverbod; III. dat op 3 oktober 1968 van 7.00 tot 18.00 uur; a de geslotenverklaring in één richting van de Breestraat. de Botermarkt, de Vismarkt, de Aalmarkt en de Boommarkt niet zal gelden; de toegangswegen tot de binnenstad gesloten zyn verklaard voor het ver keer met voertuigen (uitgezonderd handwagens, rQwielen en motorvoer tuigen op twee wielen) en rij- en trekdieren. de Willem de de Oegstgeesterweg Zwijgerlaan; 3. van de Hoge Rijndijk langs de Zoe- terwoudse Singel, de Witte Singel en de Haagweg; 4. van de Haagweg als onder 1 aange geven. Het is verboden in bovengenoemd tyd- vak met een voertuig, waarvoor de ver- k^ersafsluiting geldt, in de binnenstad op de openbare weg een plaats in te nemen. Deze voertuigen mogen, behou dens geldende verboden, worden ge plaatst in de zijstraten van-de Maresin gel, van de Herensingel, van de Witte Singel en van de Zoeterwoudse Singel. Zy. die binnen de afsluiting met een zo danig voertuig wensen te worden toege laten, moeten hiertoe by de Commissaris van Politie een vergunning aanvragen. De kosten hiervan bedragen 7,50. IV. dat van 3 oktober te 18.00 uur tot 4 oktober 1968 te 01.00 uur: de Stationsweg, de Steenstraat en de Rijnsburgersingel gesloten zijn ver klaard voor hot verkeer met voer tuigen uitgezonderd handwagens, rijwielen en motorvoertuigen op twee wielen), in beide richtingen; dat van 28 september tot en met 1 oktober 1968 een inhaalverbond is vastgesteld voor het Schuttersveld. I)e Leidse vrijwillige brigade tot het redden van drenkelingen in het ge wone spraakgebruik de Leidse Reddings Brigade is met een zeer druk be zochte receptie in Old Dutch begonnen 1 aan tie reeks activiteiten rond het vyftig- jarig bestaan. De Reddingsbrigade werd. zoals wij donderdag reeds schreven, in 1918 op gericht als een onderafdeling van de Leidsche Zwemclub en ging in 1928 ge heel op eigen kracht drijven als een j zelfstandige afdeling van de Koninkiyke Nederlandse Bond tot het Redden van I Drenkelingen. Een hoogtepunt tijdens de receptie was daarom ook de komst van ItEiCio I j mej. A. Claus, secretaresse van de K&O OEGSTGEEST ORGANISEERT j KNBRD. die namens het Bondsbestuur BAROKCONCERT de £ouden LRD kwam complimenteren Voor het doorgaande verkeer blyven i met heJ. jujjneum zy haaide jn het kort de volgende routes beschikbaar: Hel Philip Emmanuelkwartet z»il een 8tuk van de geschiedenis op, voor- 1. van de Morsweg over de Rijnzicht- vrijdag 18 oktober een barókconce: t namelijk ter illustratie, dat de Leidse brug, Haagweg. Witte Singel, Zoeter- geven in het Groene Kerkje te Oegst- Brigade er een is, die bruist van leven woudae Singel en Hoge Ryndyk; [geest. Solistische medewerking wordt I en van activiteit. Zij besloot met de aan- 2. van de Rynsburgerweg. vla de War- verleend door Thea Ekker-Van der I bieding van een zilveren prestatieschild, monderweg c.q. Boerhaavelaan naar Plas. sopraan- De aanvang is 20.00 uur. dat de Brigade ln de toekomst als wis- Mej. Claus complimenteert voorzitter L. Immink en de bestuursleden van de Leidse Reddings Brigade. Voorzitter dr. Algera van de KNBRD was verhinderd in Lelden aanwezig te zyn omdat hy de Bond moest vertegenwoordigen by een 40-jarlg feest ln Zwolle. selprijs kan inzetten bij belangrijke wed strijden. Namens het gemeentebestuur kwam burgemeester mr. G. C. van der Willigen het bestuur complimenteren; verder waren er vertegenwoordigers van tal van zusterverenigingen in de provin cie Zuid-Holland en vertegenwoordigers van EHBO-verenlgingen, waarmee de Leidse Reddings Brigade uit de aard van de gemeenschappelijke menslievende doelstelling nauw samenwerkt. Het ongedwongen samenzijn van de geiykgezinden werd tot veler verrassing halverwege de receptie opgeluisterd door een draaiorgelhulde vanaf de Binnen vestgracht. Het gouden feest wordt 15 november voortgezet en besloten met een feestavond voor alle leden in het St. Antonius Clubhuls.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4