00 ONWEERSTAANBARE BLOEMENPRACHT 0 'r. H. G. Kuipéri opende fantastische ,EM.M,-50" te Roe/ofarendsveen EN ZAKELIJKE SHOW Gtoot succes voor groot vakmanschap Voor velen grote verrassing Binnenstad dicht op 3 oktober „Sjaloom' maakt Leiden warm voor verkiezingen L. J. J. ROOZEN 25 JAAR BIJ DE L.T.B. AANKOMEND VERKOOPSTER balles Vlieland Prijswinnaars tentoonstelling Roelofarendsveen Laatste De Koning ais brugwachter, nam afscheid 08 DE LEIDSE COURANT ADVERTENTIE GROEIBRILJANT Wanneer U een BRIUANTRING (één bril jant koopt, kunt u deze later inruilen voor een nieuwe ring met een GROTERE BRIL JANT. Slechthet PRIJSVERSCHIL betaalt U bij.' Zo groeit geleidelijk, zonder grote uitgave in- eenz, Uw BRIUANTRING en uw WAARDE VAST BEZIT. LOUPE-ZUIVERE BRIUANT BEHOUDT ALTIJD ZIJN WAARDE.' PIERROT JUWELIER HORLOGER MAARSMANSSTEEG 21 LEIDEN TELEF 20T78 Donderdagavond zullen de organisatoren van de bloemententoonstelling „E.M.M.- vooral ook zy die met een werkzaam aandeel by de opbouw waren be trokken, wel gedacht hebben „waar zyn wy aan begonnen". Dat het een nachtje doorwerken zou worden was te zien, maar daarnaast had men de angst om toch r tijdig klaar te kunnen komen, als op vrijdagmorgen de Vaste Keuringscom- missie van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde de ingezonden pronkstuk ken zou komen beoordelen. Deze jury, bestaande uit 30 man, had groepsgewijs een gedeeltelijke taak in de beoordeling van de diverse groepen. Zoals afzonder lijk voor anjers, rozen, etc. Een zware taak overigens, want in de diverse prijs- J vragen was het veelal moeilijk om tot een eenparig besluit te komen tot vast- t stelling van de beste anjer, roos, chrysant, potplanten en de veelheid van diverse I Inzendingen te kpmen. Veens vakmanschap kwam by de wel zeer talrijke inzen- f rfingen tot uiting, en de jury stak hiervoor haar lof niet onder stoelen of banken. tent, dip ipen automatisch moet door wandelen om bij de uitgang te komen, want hier toont de Veense middenstand dat ook zij met haar tijd weet mee te gaan. Levensmiddelenbedrijven naast kassenbouw. Textiel en woninginrich ting naast tuinbouwbenodigdheden. Ra dio en televisie naast Parfumerie en Cosmetica, porselein en artistiek aarde werk naast koelcel etc., kantoorbeno digdheden naast bromfietsen, kortom 'n teveel om alles apart te vermelden. U kunt hier gratis drinken en proeven en al wat meer aan attracties zijn te bie den. De tentoonstelling „E.M.M.-50" mag gezien worden als een eensgezinde uiting van wat plaatselijk vakmanschap heeft te bieden. Niettegenstaande de minder gunstige weersomstandigheden was er op deze eerste avond reeds een zeer grote belangstelling. En dit zal ongetwyfeld voor de komende dagen de beste propaganda zijn, want zij die reeds een bezoek brachten zullen niet anders kunnen getuigen nl. dat men dit Veense sprookje moet hebben gezien en be wonderd. Voor velen van deze vakbekwame mensen was deze tentoonstelling een verrassing. Mede ook door de artistieke arrangementen van de heer C. J. Berg- Smit en zijn medewerkers, waarbij ook de naam van J. Th. Oomen als plaatse lijk medewerker van het comité voor zijn groot aandeel in de opbouw van de benodigde entourage beslist niet onver meld mag blijven, was een unieke mag nifieke bloemenshow gerealiseerd. Een Veens sprookje was hier tot realiteit gekomen. Roelofarendsveen presenteer de met trots zijn naamkaartje als bloe- mencentrum, waarbij kon worden vast gesteld dat het iedere vakkundige kri tiek kan weerstaan. Naast deze ruim 300 inzendingen van de plaatselijke kwe kers, waren er ook nog een 18 stands van diverse handelskwekers. Hier wa ren weer vele nieuwigheden te bewon deren, en uiteraard was ook hier de grootste zorg besteed aan inrichting en opbouw. Bloemsierkunst van de hoogste plank deden de frele maar ook helge- tinte kleurrijke bloemen tot een lust voor het oog maken. Het zou ons te ver voeren om van de duizenden en duizen den bloemen, welke hier in fraaie werk stukken en stands zjjn verwerkt, uitvoe rig te -beschrijven. Dit zou trouwens on doenlijk zijn. Laten wij volstaan met te zeggen dat in de 3500 m2 expositie- ïuimte een bloemenshow is gemonteerd die men niet eenmaal maar minstens tweemaal moet gaan bewonderen. Veel waardering zal men dan ook krijgen voor de tweede houtwandige De Commissaris van politie maakt bekend, dat op 3 oktober a s., krachtens besluit van b. en w., de binnenstad van Leiden op de gebruikelijke wijze wordt afgesloten voor bespannen wagens, rij en trekdieren en vee en motorvoertui gen op meer dan twee wielen van 7.00- 18.00 uur. Onder verwijzing naar de betreffende publicaties wordt bekend gemaakt, dat pen beperkt aantal ontheffingen van be doelde rij-verboden tegen betaling van f 7,50 zal worden uitgereikt, indien kan worden aangetoond, dat tot het toelaten van de omschreven categorie vervoer middelen een dringende reden bestaat. Mondelinge aanvragen tot het verkrij gen van een ontheffing kunnen uitslui tend gedaan worden op maandag, 30 september, dinsdag. 1 en woensdag. 2 oktober a.s. van 9.00-12.00 uur en van 14.00- 17.00 uur aan het bureau van politie, Zonneveldstraat 10. Nogmaals wordt er op gewezen, dat de ontheffingen slechts in urgente geval len worden verleend. DE OFFICIëLE OPENING Vrijdagmiddag om 4 uur was het zo ver dat men aan de officiële opening toe was van dit door ons hierboven be schreven evenement Hiertoe was men samén gekomen in de kantine van de bloemenveiling, waar de voorzitter van Op de foto v.l.n.r.: de hoer v. Staaveren, burgemeester Smolders, veilingdirec teur Melma, wethouder Bakker, mevr. Smolders en Ir. Kuipéri. het tentoonstellingscomité, de heer A. L. Verdel, zijn vreugde uitsprak over de grote opkomst van hen die aan de uit nodiging gevolg hadden willen geven. Met name ir. H. G. Kuipéri, burgemees ter P. M. F. Smolders en echtgenote, wethouder J. J. M. Bakker en echtge note, mr. P. P. A. Teunissen van de Ver. De Bloemisterij, de heer M. Prins, voorzitter van het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen, ir. J. v. Doesburg van het Proefstation Aalsmeer, tevens voorziter van de Vaste Keuringscommis sie van de Kon. Mij., het bestuur van de plaatselijke bloemenveiling alsmede ere-voorzitter Th. W. Schrama, bestu ren en afgevaardigden van zusterveilin- gen, de heer J. G. Klapwijk van 't Rijks- tegenwoordigde. Voorz. Verdel bracht in zijn openingswoord tevens dank aan allen die aan de realisering van deze tentoonstelling een manifestatie van samenwerking hebben meegewerkt. Hiervoor moet ook genoemd worden de stand van de Kring Bloemenveilingen alsmede die van het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen. Voorts de Vaste Keuringscommissie van de Kon. Mij., maar een naam mag zeker niet onver meld blijven, aldus de heer Verdel, nl. de secretaris van het tentoonstellings comité tevens directeur van de veiling, de heer A. R. Meima, die zich voor meer dan de volle honderd procent heeft ge geven by de organisatie van deze ten toonstelling „E.M.M.-50". Hierna sprak burgemeester P. M. F. Smolders te vens ere-voorzitter van het tentoon stellingscomité een woord van waar dering voor hetgeen hier in zyn ge- President Amerika raakt ook ons meente is tot stand gebracht. Dit is een manifestatie naar buiten om naam te geven aan de groeiende omvang van as sortiment bloemen welke hier worden geteeld. Deze tentoonstelling is tevens de inzet van de viering van het gouden bestaansfeest van de veiling. Bloemen zijn het voornaamste onderdeel van een feestviering, daarom is deze bloemen tentoonstelling een passend feestge schenk om in de bruidsdagen van dit gouden jubileum aan te bieden. Spre ker ging ook in op de tijd die hieraan is voorafgegaan. Het tijdig omschake len van groenten naar bloementeelt, het tijdig verplaatsen van de veiling, de realisatie van de ruilverkaveling, zijn alle bewijzen dat men open oog heeft gehad voor de plaatselijke problemen. Bij de opening van deze tentoonstelling was het spr. een genoegen om namens het gemeentebestuur van Alkemade een zilveren wisselbeker te mogen aanbie den, bestemd voor de kweker met de beste kwaliteit bloemen op de tentoon stelling aanwezig. Ook de voorzitter van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde ter plaat se, onder welks auspiciën deze tentoon stelling is tot stand gekomen, de heer P. Sarneel, stelde vast. dat de Veenders trots kunnen zijn op deze tentoonstel ling. Ook bracht hy een woord van hul de aan de hoofdarrangeur, de heer C. J. Berg-Smit uit Noordwykerhout. TEKEN VAN WAARDERING Hierna was het woord aan ir. H. G. Kuipéri, aan wie de eervolle taak was om de tentoonstelling officieel te ope nen. Spr. was dankbaar voor de uitno diging hiertoe, omreden hy dit zag als een teken van waardering voor de uit gevoerde ruilverkaveling, waarvan hy als directeur der Cultuur Technische Dienst persooniyk veel bemoeienis mee heeft gehad. Ir. Kuipéri ging in op de 50 jaren geschiedenis van de veiling, met de diverse perioden van wisselval lige aard. Nu reeds heeft men ter plaat se alweer plannen voor uitbreiding van de pas in 1965 gebouwde velling, waar van ik mij vanwege de ruilverkaveling een klein beetje medebouwer voel. Aan deze tentoonstelling zou ik dan ook het motto „terugblikken en vooruitzien" willen meegeven, aldus ir. Kuipéri, waar- by hij op alle facetten hiervan inging. Ook besprak hij de omstandigheden waarvoor middelen tot verbetering met als hoofdbestanddeel de ruilverka veling moesten worden gezocht. De resultaten hiervan spreken ook wel in de cijfers van het aanwezig glas op de bedrijven. In 1950 was dit 90.000 m2 kas en 160.000 m2 platglas; in 1960 250.000 m2 kas en 100.000 m2 platglas en in 1968 reeds 600.000 m2 kas en 20.000 m2 platglas. Roelofarendsveen heeft nog mooi mogeiykheden voor uit breiding en expansie m.n. in ruimte lijke uitbreiding niet gelegen tegen stadsbebouwing, geen luchtverontreini ging etc. Juist op dit terrein moet men attent biyven. Grond, kapitaal en ar beid moeten een optimale benutting kry- gen. Door mechanisatie en automatise ring kan men tot nog grotere prestatie en produktle komen. Spr. besloot met enkele behartigingswaardige adviezen voor de kwekers van Roelofarendsveen. De bereidheid tot zeer Intense samen werking en eensgezindheid kunnen het devies van de veiling „Eendracht Maakt Macht" brengen tot „Eendracht Maakt Kracht" en dan zal het voor de toe komst van Roeloafrendsveen waarach tig wel gaan, aldus ir. Kuipéri, waar mede hij de tentoonstelling „E.M.M.-50" voor geopend verklaarde. Hierna maakten de genodigden een rondgang langs de expositie, waar men met bewondering van al het pracht en praal kennis nam o.a. ook van de prach tige stand van de Kring Bloemenveiling, van de stand van het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen. Van deze laat ste had haar arrangeur W. Prins wer- keiyk iets byzonders gemaakt. Een Veense praam het vaartuig voor de tuinders uit vroegere jaren was be nut om met het Elshout als achter grond weer te geven hoe het in vroe gere jaren was. Hier trof men ook aan de produkten uit deze vroegere Jaren, zoals aardbeien, peulen, snybonen, augurken, tomaten etc. Vermelden wy ook nog de speciale stand van de Kon. My. voor Tuinbouw en Plantkunde, de Tuinbouwschool uit Ter Aar, de Voorlichtingsdienst, N.A. K.S. etc. en ook dan nog weten wy niet volledig te zyn geweest in onze beschrij ving over de werkeiyk unieke en fraaie tentoonstelling, welke heden en morgen zondag op het terrein naby de veiling aan de Sotaweg te bezichtigen zal zijn Directie en personeel van de LTB hebben gistermiddag In de bedryf aan de Hoge Ryndyk de heer L. J. J. Booten gehuldigd, die 25 Jaar bU de LTB werkzaam is. Eigeniyk had dit feestelUke gebeuren hnlf augustus al plaats moeten vinden, doch vanwege de vakanties werd dat een maand verschoven. De heer Roozen <41 jaar) kwam als 17-jarige in dienst by de LTB, die in 1943 nog gevestigd was aan de Rynsburgerweg. Hy kwam toen op de afdeling schade- behandeling van de verplichte en vrijwillige ongevallen- en ziekteverzekering. Thans vervult de heer Roozen de functie van chef van de Medische Varlaverzeke- rlngen. Het eerste feest by de LTB. die volgende maand hanr nieuwe onder komen officieel in gebruik zal nemen, werd gevierd door de directie en het vol tallig personeel, die beide de jubilaris en zyn vrouw (welke laatste ook lange tijd haar krachten voor de LTB heeft gegeven) niet met lege handen naar huis stuur den. Onder de vele cadeaus, bevonden zich vele boekwerken en enkele enveloppes met inhoud. Lovende woorden weiden toegezwaaid door directeur W. H. M. Om men. de heer G. v. d. Berg (voorzitter bestuur), de heer M. Heuzen (namens de inspectie en de binnendienst), de heer C. Jansen (namens vertegenwoordigers) en namens de afdeling mej. A. Deiss. ADVERTENTIE Gevraagd die zelfstandig onze afdeling voor honden en poezen (dus riemen, kettingen, manden, geneesmiddelen, voeders, e.d.) kan verzorgen en onze klanten bedienen. Naast verkoopervaring moeten wy van U verwachten, dat U een aange boren liefde voor deze dieren meebrengt. De rest leert U, onder onze lei ding, vanzelf Over salaris en alle bykomende voorwaarden, worden wy het wel eens. De meeste zyn toch al vanzelfsprekend. Ook by ons. Heeft U Interesse, maak dan eens een praatje met onze chef. die dageiyks aanwezig is van 9—12 en van 26 uur (behalve 's maandags). Ook kunt U voor 's avonds een telefonische afspraak maken. Nieuwe Rijn 50 Leiden Telefoon 20824 (01710) Op de avond van de 5e november zal 't Ame rikaanse volk een presi dent kiezen, die een van de zwaarste verantwoor- deiykhedcn voor het lot van de he'e wereld draagt. De beweging „Sjaloom" heeft deze verkiezingen aangegrepen in een po ging om de mentaliteit van het Nederlandse volk te veranderen, in het be sef, dat eigenlijk de hele wereld mede verantwoor delijk is voor de keuze van de Amerikaanse president, juist omdat hij over de ge hele wereld zyn invloed kan laten gelden. Met dat doel is gister avond in het gebouw van Catena aan het Rapen burg een bijeenkomst be legd. waar de heer F. Sal- verda nadere mededelin gen deed over de aktie en ile achtergrond ervan. In Leiden is een aktiegroep gevormd waar vele orga nisaties en particulieren aan mee doen. Op grote schaal zal het boekje „Wy kiezen een president, het Witte Huis-aan-Huis plan" worden verkocht, waarin de eigenlijke bedoelingen van de aktie nog eens haarfyn staan omschre- Dinsdag 5 november zal er in sociëteit Minerva een grote verkiezingsbijeen komst worden gehouden, waarvoor politieke com mentatoren uit het gehele land zijn uitgenodigd. Via de televisieschermen zul len de uitslagen binnen stromen, zodat er onmid- „Minerva middelpunt aktiviteiten deliyk analyses over de toestand kunnen worden gemaakt. Er zyn onder handelingen met de NTS gaande om een program ma op het scherm te bren gen uit de sociëteit, zoals dat ook reeds door de NTS met Groningen is afge sproken. De Leidse avond kan zo het middelpunt van de Nederlandse aktivitei ten worden. De landeiyke afdeling van de aktiegroep van „Sjaloom" heeft met de VARA kontakt opge nomen, zodat de rubriek i Achter het Nieuws verslag zal doen hoe Nederland gestemd zou hebben over de Amerikaanse presi dentskandidaten. In het boekje „Wij kiezen een president" is een 8cheurkaart ingevoegd, waarop de lezers hun keu ze kunnen aangeven. De kaarten zullen worden doorgestuurd naar de Amerikaanse krant „The New York Times", zodat de Nederlandse opinie in Amerika terecht komt. Aan de Leidse pastores is gevraagd in hun prediking aandacht te besteden aan de presidentsverkiezingen. Plaatselyke afdelingen van de politieke partijen zal om hun medewerking worden gevraagd. In het licht van al deze aktiviteiten is 't teleur stellend. dat hel Leidse gemeentebestuur afwyzend heeft gereageerd op een verzoek een stand beschik baar te stellen op de Leid se markt. De organisatie zal proberen via lopende colportage een belangryk deel van de bevolking te bebrelken. De laatste telg uit het brugwach tersgezin De Koning nam vrijdagmid dag in café J. Keyzer, wegens de pen sioengerechtigde leeftijd, afscheid. De heer Ko de Koning (bij iedereen be kend) is 40 jaar brugwachter geweest, j De eerste 25 jaar was hij behalve brugwachter ook tolgaarder, waarvan I 10 jaar in dienst der gemeente Leimui- I den. Sinds 1953 is de brug eigendom van de Provineiale Waterstaat, Ko de Koning was toen 15 jaar brugwachter. Rij dit afscheid waren vele collega brugwachters. De heer Post van Gedeputeerde Sta- i ten zei dat de familie De Koning een [sterke familieband bezit; ze heeft 7 dochters en 3 zoons, die allen getrouwd zijn en nu aanwezig zijn. „Veertien jaar werken bij de Provinciale Water- i staat is niet lang. maar toch betreuren wij dat U weggaat". De heer Teekens van Provinciale Waterstaat wees erop dat een brug wachter een diendende taak heeft, maar wel een mooie taak, die de heer K. de Koning op voortreffelijke wijze heeft verricht. Het verleden is in elk opzicht goed geweest. E)e heer W. de Ridder, chef hoofd- bouwkundige van Provinciale Water staat, memoreerde dat de brug 60 jaar door de familie De Koning is bediend. Het speet hem dat er nu geen opvol ger in het gezin De Koning is, want hij was blij met de brugwachter, maar niet met de brug. De heer Van Wout, namens de per soneelsvereniging, bood een horloge aan. Broer Klaas de Koning sprak Ko op rijm toe en verraste hem met bloe- Wethouder P. A. J. van Graas, sprak vanwegen verhindering van burge meester H. L. Breen. Hij zei dat de gemeente wel blij is met de brug en met de 60-jarige bediening van familie De Koning. De heer C. van Velzen, afgevaardigde van de K.A.B.C., hoopte dat de heer Ko de Koning, ondanks zijn pensioen gerechtigde leeftyd, 14:1 zal blijven van de vakbond en daardoor in con tact blijft met zijn oud-collega's- „De heer Ko de Koning was altijd een goed vakbondslid, niets was hem te veel, hij was een trouw bezoeker van de vergaderingen en zag niet tegen een eindje fietsen op. De jaarlijkse kaartavond miste hij evenals zijn vrouw nooit. Zy brachten de gezellig heid en sfeer". Hij hoopte dat het gezin de Koning gezondheid en levens lust in de toekomst mag behouden. Door de jury werden de volgende prijzen toegekend: Getuigschrift voor verdienste: Chrys. Jack Straw van H. J. Flaton. Naaldwijk; Chrys. Yellow Spider, id.; Roos Nisette van N. v. 't Kruis, Aalsmeer. Prijsvraag Anjers: le prijs A: Crow ley Sim R. Broesterhuizen, J. H. M. Broesterhuizen; Witte Sim A. Hoogen- boom; William Sim: P. Verdel; Crow ley Sim P. J. Droogh. William Sim R. Broesterhuizen; Fanfare Ton Hoogen- boom; Keefers Sim P. Jong; Crowley Sim W. J. Hogenboom; Arthur Sim J, A. van Klink en Zn.; Alice Sim: gebr. Wubben. Prijsvraag potplanten (Cyclamen): le prijs H. J. Bakker en J. Jong; 2e A. Loos en Zn.. J. Verhaar. Kalanchoë: le pr. A. Loos en Zn.; 2e prijs C. J. Huigsloot. Prijsvraag Rozen: grootbloemig - le prijs Nicoletta, fa. K. en P. Spaargaren te Aalsmeer; Dr. A. J. Verhage, J. d. Salm; Baccara. Jos Vermeij; Su- er Star: M. T. A. Hooeenboom: Carla: C. Y. van Klink; Baccara, Fa. A. C. v.d. Wereld; Tawny Gold, J. Th. Bak ker. Middelgroot: le prijs Nordia, J. Th. Bakker; Coral Princess, F. Hoo- genboom en All. Hoogenboom; Bridal Pink. W. van Klink. Klcinbloemig: Zorina: A. H. Verdel; Garnette: fa. J. Klein; Zorina: gebr. Castelein; Nisette: N. van 't Kruis, Aalsmeer; Carol: H. Bouwmeester; Tiara: H. Klein; Zorina: G. C. Straat hof; Spanish Sun: A. H. Verdel; Gar nette: C. Y. van Klink; Carol: J. v.d. Salm; Garnette: Th. Zoetendaal. van de Provinciale Waterstaat -mUan Prijsvraag Chrysanten, grootbloemig Golden Alec Betser: A. M. Hoogen boom; Escorte: H. A. v. Klink; Alec Betser:; A. M. Hogenboom ;Neil Zwa ger: J. W. v.d. Meer; Migolie: fa. A. C. v.d. Wereld; Trosbloemig: Lilian Hoek: Jac. v.d. Meer; Yellow Spider: H. J. Flaton te Naaldwijk; Pinoccio: A. H. v. Velzen Monica: J. W. v.d. Meer; Gele Escorte: Jac. v.d. Meer; Koens Elite: P. Meer. Prijsvraag diverse inzendingen; Li- lium Georgia: N. v.d. Klugt; idem White Superior: N. v.d. Wereld; Stre- litzia: P. J. van Klink; Dahlia (pom pon): H. Bijl c.s.; Lilium Tigrinum: G. Termeulen; Lilium Rubrum Nanus Impressive: G. A. Elstgeest; Lilium Rubrum: N. v.d. Klugt; Gloriosa: W. L. Onderwater,Lisse. Iris Dominator: N. v.d. Klugt; Iris Prov. Blauw: H. Klein; Nerine: J. Th. Elstgeest; Nerine bowdenu: Jos v. Klink; Anth. andrea- num: J. Th. Bakker; Dahlia (gem.) H. Bijl c.s.; Freesia Golden Yellow: fa. J. P. Hoogenboom; Gerbera: A. J. Huigsloot; Hipastrum (am.): H. J. Klein; Lilium Umbellatum: A. J. v.d. Zwet. Gouden medaille met lof var jury, inz. Chrysanten: Jac. Hoogen boom. Gouden medaille: inz. Potplanten: H. J. v. Emmerik; Anjers, M. C. van Staveren N.V. Aalsmeer; Chrysanten, H. J. Straathof; Iris: Fa, Passchier, Noordwijk; Anjers, N.V. Hilverda Co., Aalsmeer; Chrysanthen: J. Hoo genboom Jacz. Rozen: Th. C. v. Kleef, Aalsmeer; Anjers: Fu. M. Lek. Nieuw- veen; Alstroemeria: N.V. Wulfinghoff, Rijswijk. Klein goud: in.' RTDV en NAKS, v. snijbloemen: K. C. Stein, Poeldijk Bindwerk: M. Prins; Rozen: G. Ver beek, Aalsmeer. Verguld zilver; inz. Beshecsters: Fa. F. Fopma, Boskoop; div. snijbloemen D.C.K.. Zwijndrecht; Cactus en vet- planten; Fa. N. v. Os. Waarderingsprijs: Arrangementen groente en fruit „Zoals het was" M. Prins, Honselersdijk. Stand Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde afd. Alkemade. Wisselbeker E.M.M.: Beste stand tentoonstelling: v. Kleef, Aalsmeer. Wisselbeker Gemeente Alkemade: beste inzending totaal prijsvragen Gol den Alec Betser: A. M. Hoogenboom. Wisselbeker N.V. Hilverda: beste vaas prijsvraag anjers Crowley Sim: R. Broesterhuizen. Wisselbeker Nijssen Koeltechniek - beste vaas prijsvraag rozen Zorina: A. H. Verdel. Wisselbeker v.d. Klugt, Leiden - beste vuas prijsvraag chrysanten Gol den Alec Betser: A. M. Hoogenboom. Wisselbeker Ligtvoet, Leiden - beste vaas prijsvraag div. snijbloemen Lilium Georgia: N. v.d. Klugt. Wisselbeker Kon. Ned. Mij (afd. Al kemade) - beste inz. pr. potplanten Cyclamen: H. J. Bakker. Beker directeur v.d. E.M.M. - totaal arrangement: C. J. v.d. Berg-Smit, Noordwij kerhout. Waar geen plaatsnaam vermeld is dit Roelofarendsveen. ZOETERWOUDE BROMFIETSER OI» BROMFIETSER Tydcns het korte noodweer gister avond reed de 17-Jarlge W. v.d. Salm met zijn bromfiets op de Nleue Weg. Door de duisternis en hevige regenval zag hij de bromfietser niet, die zyn brommer lungs de weg stond te repa reren en knalde er boven op. Hy kwam daarbij zon ongelukkig terecht, dut hy huis moest worden opgenomen. Later hleaek het allemaal nog wel mee te val len en kon hy ln de loop van de uvond naar huls terugkeren. ,sjy# Er wacht de Zoeterwoudse voetballers aj. zondag een byzondere ontmoeting: een bezoek aan Rypwete- rtng. De groen-wlttcn zullen in de vol gende opstelling binnen de ïynen ko- L. v. d. Ham; midden: L. Bosman en Th. men: doel: T. Vurens; achter: G. v. d. Geest. L. van Veen, Jac. Olsthoom en van Klink; voor: Jac. Wort man, P. Becreboom, J. Koek en Jac. v. Slinge- land. Reserve: T. Koek en J. Mooymon. Aanvang 14.30 uur. Scheidsrechter: R. Balkema.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3