m ii H. van Weizen vele jaren op de bres voor woningbouw Strakke organisatie van studie remt de vereniging Vlootschouw verkenners op de Kaag q Dekenale Bestuursraad wil in openheid uitdagen Hans Eckl was veertig jaar lang de motor van Meerburg BIOSCOPEN Veertigjarige 'Meerburg organiseerde sportdag PAGINA 4 MAANDAG 23 SEPTEMBER 1968 Afscheid hij de De Eendracht Breestraat krijgt taxistandplaats In de loop van deze week komt op de Breestraat een vaste taxistand plaats. In overleg; met de gemeente zal de heer J. Marks, eigenaar van de El- tax, op een strook tussen de Midden- standsbank en de Diefsteeg, waar tot voor kort een bushalte was, drie taxi's stationeren. Hierna was er gelegenheid de heer Van Weizen en zijn vrouw de hand te drukken. Opmerkelijk was nog, dat van I de zijde van het Stadhuis grote belang- j Het kost de taxichauffeurs altijd stelling voor dit afscheid bestond Ook veel moeite een plaats te vinden, wan- wethouder Harmsen liet even zijn ge- neer zij in het centrum passagiers zicht zien. moeten laten uitstappen. De Eltax, het - bedrijf van de gele taxi's hoopt met Vele honderden kwamen afscheid nemen i deze taxistandplaats dat probleem op van de lieer H. v. Weizen (rechts). te lossen. Inauguratie „Augustinus" Universiteit neemt steeds meer taken over De hei i Welzcn nam zaterdagmiddag tijdens een drukbezochte receptie i der Heyden afscheid als bestuurslid van woningbouwvereniging „De Eendracht". Alleen (ie functie van secretaris van de commissie „Uitvoering Schilderwerk" zal hjj nog blijven vervullen. De nieuwe voorzitter van de vereni- J ging, de heer A. Verboom, zei, dat de heer Van Weizen altijd op de bres heeft gestaan om de belangen van de arbeiders te verdedigen en dat als bewust politicus en als bestuurslid. Van 1931 af heeft l' zich in de woningbouwvereniging ver dienstelijk gemaakt. In maart 1946 bent U voorzitter geworden. Ook al moest t: destijds uw studie als onderwijzer wegens geldgebrek afbreken de vergaderingen leidde IJ altijd als een docent, die de puntjes op de i wilde zetten. De lieer Ver- i boom overhandigde het scheidende bestuurslid namens de vereniging een enve loppe met inhoud. blecm van de huisvesting. De periode van het heilig moeten is voorbij, zo zei hjj, maar de grondgedachte van een he tere huisvesting is altijd nog aanwezig, j In Leiden is op dat gebied nog heel wat te doen. Daarom is er voor de woning- i bouwverenigingen een grote taak weg- j gelegd. Straks komen in de Meremvijk i Wethouder C. Plena, die als verte- 6000 woningen met 20.000 mensen. Ook "gingen gaan daar een grotr heid tot informeel contact en ontspan ning. Hiervoor is het nieuwe vereni gingsgebouw, dat in de loop van dit studiejaar gereed komt, bij uitstek ge- „Van belang is, dat In dit trefcentrum geen exclusieve gezelligheid bedreven wordt, waarin slechts voor bepaalde groepen en bepaalde mensen het ver blijf aangenaam Is. Voor deze exclusieve gezelligheid zjjn in Lelden betere vere nigingen te vinden", aldus de spreker, die met dit laatste duidelijk doelde op organisaties als het Leidscli Studenten Corps en de Vereniging „MEEGEGROEID MET DE EISEN VAN DE TIJD" In de traditionele rede ter gelegen heid van de inauguratie van nieuwe le den dit jaar 253 heeft de praeses van de r.-k. Studenten Vereniging „St.- Augustinus", de heer H. M. C. Eijkel- liof, gesproken over de „verenigings- moeheJd", die de RKSV de laatste ja- j jyke* Studenten te Leiden, ren kenmerkt. „De belangstelling voor het lid worden neemt af, en het zich inzetten voor Augustinus blijkt voor vele leden een moeilijke opgave," Als een van de belangrijkste oorzaken voor dit verschijnsel noemde de spreker het feit, dat verschillende programmapunten van de vereniging, zoals vormingswerk, ge zelligheid. culturele manifestaties en sport, meer en meer door de universi teit worden overgenomen. Minder tijd Stellingname veranderenj in spelen. steeds strakker georganiseerd De wethouder, die de heer Van Weizen 1 al heeft meegemaakt, toen deze laatste -In de verscheidene studn nog in de raad zat voor de CPN-fractie. I de studieprogramma's jaarlijks, zodat betreurde het, dat iemand met zo'n gro- velen als een zwaard van Damocles bo- te bestuurservaring wegging. Hij zei i ven het hoofd hangt, dat ze terecht kun- grote waardering te hebben gehad voor nen komen in het volledig andere pi o- I de manier, waarop de heer Van Weizen gramma van het jongere jaar. Voegt is meegegroeid met de eisen van deze U1" Wat betreft de taak, die de vereni ging op het gebied van de confessie heeft, meende de praeses, dat deze niet meer zoals vroeger is „te bevorderen, dat de Rooms Katholieke Studenten te Leiden bij de beoefening van de ver schillende takken van wetenschap aan de godsdienstige aspecten ervan de ver eiste aandacht besteden", zoals het of ficieel in de statuten heet, maar veeleer beslaat uit het bevorderen van een be- Een andere factor is de studie, die wuste geloofsstelling bij haar leden door i tijd. Erepenning Hierbij is van belang, dat het katho lieke Isolement wordt doorbroken. In dit licht is liet verheugend, dat dit jaar een aantal niet-kathollcken lid zijn ge worden van de vereniging. „Het moeten hierbij de gedwongen regelmatiger pr |Upf>r or(jen»i aldus de praeses. die studie, dan blijkt, dat minder vrije tijd lot d(1 slotsom kwam, dat de genoemde voor andere activiteiten overblijft. Om funi.tjes op dit moment nog onvoldoen- deze redenen wordt het ook moeilöker d). (|oor andere organisaties vervuld „Om deze reden is het alles- In de nacht van donderdag op vrij dag is ingebroken in het instituut voor geologie en gynealogie. Kasten werden opengebroken. Een lichte brandkast bleef onaangeroerd. Uit een geldkistje werd een bedrag van ongeveer hon derd gulden gestolen. Een 18-jarig statenloos meisje is zaterdagavond in Leiden aangehouden. Zij was ontvlucht uit een Duits op voedingsinstituut te Wurtzburr*. Het meisje is afkomstig uit Neu Ulm in Beieren. Het meisje, dat geen „pa pieren" bij zich had, wordt morgen naar Duitsland vervoerd. In de nacht van vrijdag op zaterdag uit het ledenarsenaal de beste mensen bereid te vinden tijd aan commissies De heer C. J. Koolle Van de Nationale i en bestuur te geven." Een interne oor- Woningraad betuigde ook spijt met het I zaak van de verenigingsmoeheid was weggaan van bestuurslid Van Weizen, I volgens de heer Eijkelhof het grote aan- maar zei dit besluit te kunnen respecte- I tal leden, nl. 1400, waardoor de com- ren. Wegens zijn grote verdiensten op municatle tussen bestuur en ledeD het gebied van de woningbouw overhan- j moeilijk verloopt. In verband hiermee digde hij de heer Van Weizen de ere- j stelde hij voor in de toekomst voor deze penning van de woningraad. „Ouwe rot"' Toch zinvol Schouderfraktuur en hoofdwonden De heer B. de Kier voerde namens dc Federatie van Leidse woningbouwver enigingen het woord. Als er ooit een be stuurslid van een bouwvereniging is ge- weest, aan wie ik een enorme steun heb universitaire gehad, dan is dat Van Weizen geweest, noemde hij „de opvang aldus de heer De Kier. die hij even later een „geroutineerde ouwe rot" noemde. Uiteraard werd ook mevrouw Van Wei zen niet vergeten, die haar man altijd heeft bijgestaan, want „als de vrouw er niet achter staat, dan kan de in het kantoor van een ziekenfonds, inpakken", zo formuleerde de heer De aart de Lagekanterstraat, ingebroken. Kier het. Daarom overhandigde hij me- Een brandkast werd opengebroken vrouw Van Weizen ^en doos_bonbons deze bevatte echter niets, Uit de zgn. - „kleine kas" werd een gering bedrag meegenomen. Bij de voetbalwedstrijd Rooden- burg 5UVS 5 brak een speler van Roodenburg zijn rechter-onderbeen. toen hij een trap tegen de bal wilde geven. Per EHD is hij naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd- De golf van diefstallen en vernie lingen gedurende het weekend had te vens de Chr. Scholengemeenschap aan de Schubert-laan als slachtoffer. Een koffiezet-automaat werd van de muur gerukt niet werd daaruit vermist aangezien deze op penningen werkt. Alle kasten waren doorzocht, echter zonder „winst" voor de inbreker(s). Ook het gebouw van de Alg. Bond voor Bouwnijverheid aan de Hooi- I gracht werd met een bezoek „vereerd." Deuren werden ingeslagen, een gas haard van de muur getrokken, bloem- j potten kapotgegooid, een telmachine i vernield en een elektrische kachel. Ook 'n splinternieuwe stencilmachine werd totaal vernield. Uit een busje werd een geldbedrag van vier gulden gestolen. Eindelijk is het dan zover Ook Leiden zal zijn eigen miss-verkiezing krijgen. De vereniging „Dancing Lov een initiatief van Judith Buis rr,~ Versluis, zorgt zaterdag a s. voor dit spektakelstuk. De avond wordt verder opgeluisterd dor een groot beat-festijn met muziek van de „Four Measions' en een mode-show, waarop o.m. bou tique Pompidou haar nieuwe collectie zal tonen. Dames, die mee willen din gen naar de Leidse titel, kunnen alle inlichtingen krijgen onder telefoon nummer 01710 - 21310. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht geslaagd voor hét kand. De spreker wees erop. dat de vereni ging ondanks deze problemen nog ver schillende functies heeft in de huidige ereld. Als eerste hiervan lensen, die in Leiden gaan studuren. en het schep pen van een leefklimaat voor hen. waar in de overgang van huis naar het zelf standig leven als student wordt verge makkelijkt." Voorts heeft St.-Augusti- nus nog steeds een taak in het confes sionele en wetenschappelijke vormings werk. waarbij evenwel steeds gestreefd moet worden naar samenwerking met enveloppe met in- 1 andere organisaties. Een belangrijke Op de wegkruising Hooigracht-Ir. Driessenstraat vond zaterdagmogen 00.15 uur een aanrijding plaats tussen oen 48-jarige Leidse fietser, die plotse ling linksaf ging, bestuurd door Begin reeks gezamenlijke activiteiten Als afsluiting van het vaarseizoen en tevens als eerste van een reeks toekomstige gezamenlijke activiteiten hebben 10 groepen zeeverkenners uit Leiden en omgeving (450 jongens en meisjes) zaterdag een vlootschouw ge houden op de Kagerplassen. Aan de vlootschouw werd deelgenomen door ruim 50 boten waaronder vele zgn. lelievletten, die voorbij trokken aan schouw. het oog van een aantal genodigden. Het waterdefilé werd vanaf een varende dekschuit muzikaal opgeluis terd door de band van de Paulus- groep. De vlootschouw werd bijge woond door o.m. burgemeester mr- G. C. van der Willigen van Leiden, de heer W. J. Buijtendorp, afgevaardigde van het nationaal hoofdkwartier van de N.P.V., de heer G. Steinbach, direc teur van de Leidse Jeugdactie, alsmede de drie districtscommissarissen van Leiden t.w. mevrouw G. Groen en de heren A. C. J. Duindam en K. van Rije. Na de vlootschouw brachten de wa- terpadvindsters en de zeeverkenners de nacht door in tenten op de Koogjes- polder. Gistermorgen maten de groe pen onderling hun krachten in roei-, wrik- en zwemwedstrijden. Foto: Een deel van de Leidse ver- kennersvloot tijdens de grote vloot- De Dekenale Bestuursraad vergaderde vrijdag j.l. in de pastorie van de Lode- wijkskerk aan het Steenschuur. De voor zitter deken W. Haring leidde de ver gadering in met te wijzen op de belang rijkheid van dit vergaderjaar. Volgens af spraak zullen rond september 1969 de huidige bestuursleden van de dekenale personenauto, j bestuursraad aftreden en zullen nieuwe 21-jarige inwoner leden gekozen moeten worden. Daarom Leiden. De fietser kreeg tengevolge j is het zaak in de loop van het jaar de van de aanrijding een rechterschouder- status van de bestuursraad duidelijk te fraktuur en diverse hoofdwonden. Per maken statuut moeten MEDISCHE DIENST LEIDEN functie is ook het bieden Apotheek Van Driessen, tel. 20406. Apotheek Smallenburg is tevens ge- gelegen- opend. j-_,J1—4* kW „1 ffainir Hun Wii is dal Geseondeerd door van „Hansie, Hansle" uit de kelen van honderden Meerburg-aanhangers be trad de heer H. (voor ieder een gewoon Hans) Eckl op verzoek van NKS-voorzltter P. Blegstraaten zaterdag avond het podium van het Antonius Clubhuls. Het al 40-jarige bestuurslid van Meerburg knipte verschrikt tegen het felle licht In en wist eigenlijk niet goed wat iverkw Hü Frits Meerburg! bezig feest 1e vieren. Feest te vieren, omdat zijn dull Meerburg 40 jaren bestaat. De jubileumcommissie had daarvoor een keur van Ne derlandse pretmakers als 'n C'iska Peters. Ronnie Tober Riieno de Mesquita en An dre Meurs naar Leiden ge haald. Die deden de feest vierenden genieten. Waar- geroep Hans Eckl, gedurende tig jaren de ziel van de Zoe- terwoudse voetbalvereni ging Meerburg. Wie kent hem aan de Hoge Rijndijk eigenlij niet? De kleine be weeglijke man. die nog al tijd wat moeilijkheden heeft met de uitspraak van de Ne derlandse taal. Dat herin nert nog aan de tijd, voor hij zorgzaam In het huis van de familie Vlasveld werd opgenomen. Hij is van geboorte Wener, maar kwam al op twaalfjarige leeftijd na de verschrikkin gen van de Eerste Wereld oorlog naar Nederland. In zijn geboortestad was hij als zoon van een voetbalvereni gingsvoorzitter een enthou siast voetballer. Hier in Ne derland zocht hij al gauw vrienden die met hem hier of daar op een stuk weiland een partijtje wilde spelen. Twintig jaar was hij. toen hij met enige anderen op pastoor Meijer afstapte en vroeg of hij wilde meewer ken aan de oprichting van een voetbalvereniging. Dat gebeurde en Hans Eckl, die op dokters advies zelf geen bal meer mocht trappen, werd een van de bestuurs leden: Penningmeester; hij zorgde dat de centen bin nen kwamen. De pastoor hield verder het beheer over de ping-ping. „Dat was in die dagen heel normaal", zegt Hans Eckl nu. Altijd is Hans Eckl op het veld van Meerburg te vin- hU r keelt tand heelkunde de heer 3. P. Korsten. Aan de Techn. Hogeschool te Delft slaag- den voor het prop. examen w erktuigk. ingenieur de heren H. J. Nortic GROFVUIL- 0PHAALDIENST DINSDAG 24 SEPTEMBER Buurt 26: Hoge Rijndijk (van Wil- j helminabrug tot Rijnvreugd), Utrecht se Jaagpad (van Wilhelminabrug tot I Rijnvreugd). Rijnvreugd, Bruggestr.. Besjeslaan, Park „Die Leythe". Room- burgerweg, Aarstr., Meerburgerkade. Gouwestraat, Amstclstraat, Leedestr., Wierickestraat, IJsselkade, Kasteelhof. i Vliststraat, Zaanstraat. Maasstraat, Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestr., Spaarnestraat, Lekstraat, Meerburger-1 straat. podium op? Schacht* hij beurtelings van z|ju voorzitter, de lieer H. M. Klein naar de lachende NKS-voorzitter. Tranen van ontroering stonden in zijn ogei de NKS-bondsspeld en een oorkonde werden opgespeld en uitgereikt. Goed, 40 jaar had hij zit ting gehad in het bestuui en zit er nog in, maar dal was toch niets bijzonders Hij had altijd plezier geha.l in zijn hobby: de voetbal vereniging Meerburg. Nog meer was hij onderste boven, toen de Meerburg- voorzitter hem een gouden M-speld op de i te en zei; „De M burg, maar ook v terlijk, Hans. Je i jaren meesterlijk i vereniging." komen. Tevens zal duidelijk moeten wor den in welke verhouding de bestuurs raad staat ten opzichte van de parochie raden. Tot nog toe is het kontakt van de bestuursraad met de parochieraden gering geweest. Dit jaar zal ook bespro ken moeten worden hoe de situatie is van de parochies in Leiden en de omlig gende gemeenten, die tot dit dekenaat behoren. De vraag werd gesteld welke strukturele veranderingen er moeten worden aangebracht. De inhoud van de funktie van de deken moet dit jaar be sproken worden, omdat de huidige deken volgens een opgesteld schema voor janu ari 1970 aan aftreden toe is. Na dit' inleidende woord vroeg kape laan Van Breukelen het woord. Hij zei, dat de Bestuursraad in het léven is ge roepen om een hele nieuwe weg te zoe ken in de zielzorg in Leiden. „Dit be stuur moet een uitdagend karakter krij gen. Door het statuut alléén wordt er niets bereikt. Er zijn grote pastorale zorgen in de verschillende parochies van dit dekenaat, die onze aandacht vragen", aldus kapelaan Van Breukelen. Op een vraag aan 400 nieuwe studen ten, die hun studie beginnen aan de uni versiteit: „Wat is Uw eigen geloof?" antwoordt meer dan de helft dat zij er niet meer mee te maken willen hebben. Kapelaan Van Breukelen stelde als eis, dat zaken die belangrijk zijn, dienen be handeld te worden in de voltallige ver gadering. Hy meent, dat de bestuursraad door het D.B. niet serieus is genomen, Elke keer moet er uitdagend vergaderd worden. Van de vergaderingen moet verslag gedaan worden aan de pers in alle bladen: „Wij zijn verantwoording schuldig tegenover het hele dekenaat". Door andere bestuursleden werden op merkingen gemaakt en voorstellen ge daan, maar de hele vergadering ging er mee accoord, dat er op een uitdagender I wijze vergaderd zal worden dan in het Hans Eckl zit nu al veer- verleden gebeurd is. In concreto wil dit tig jaar in het Meerburg- zeggen, dat de bestuursraad experimen- bestuur. „Het ls mijn leven ten gaat stimuleren en uitlokken en ver en ze hebben me graag bij bindt daaraan dat degenen die experi- Meerburg wordt me altijd inenten doen, gecontroleerd willen wor- gezegd, dus waarom zou ik den door de bestuursraad. Wat het uit- er mee ophouden. Ik doe 't dagende verder inhoudt, zal in de be- allemnal veel te graag." stuursraad uitgemaakt worden. Bijzonder verguld is de heer De hele vergadering was het er mee Eckl met het feit dat vele eens, dat alles wat de bestuursraad doet, leden de afgelopen dagen in de pers gepubliceerd wordt. Hele spe- de obligaties, die zij in het ciale gevallen kunnen door hun karak- den. Hij is. dat mag zonder meer gezegd worden, ge liefd bij ledereen. Hij is „hun Hansie". De Jeugd en de ouderen lopen met hem weg. Jarenlang beheerde Hans Eckl de kantine en nu als tweede penningmeester staat hfj altijd aan het hek om voor Meerburg de centen binnen te halen. Al tijd zorgde hij voor de klei ne en grote dingen in Meer burg. Moest er iets op de kop getikt worden: Hans zorgde er wel voor. Met handigheidjes kreeg hy al tijd wel wat hij wilde. In het dagelijks leven helpt hy in de zaak van zyn pleegzuster, mej. M. A. Vlasveld, bij wie hy en nog een pleegnichtje, inwoont, en loopt met de Leidse Cou rant. „Hans met de twee vrouwen", wordt hij wel ge noemd", zegt zijn pleegzus ter lachend. verleden van Meerburg had den genomen, nu ter gele genheid van het 40-jarig ju- hileum van de vereniging gratis teruggeven. „Ik hoop dat meer leden, die obligaties van ons heb ben. dat doen", zegt Hans Eckl en geeft als zo vaak als hij Iets gedaan wil krij gen een knipoogje De heer P. Biegstraatcn speldt Hnns Eckl de NKS- bondsspeld op de revers. ter hiervan worden uitgezonderd. Er werd ook besloten om per toerbeurt een van de bestuursleden de vergadering te laten leiden. De concept-nota, die aan de kerkbe sturen van de Leidse parochies gestuurd zal worden, werd met enige aanvullingen aanvaard. Besloten werd deze nota te bespreken met de kerkbesturen in zijn geheel, samen met 2 afgevaardigden van elke parochieraad en alle parochiepries ters van Leiden en Oegstgeest. Naar aanleiding van het stuk, door de heer Neervoort ingezonden, is de situatie van de parochies van Leiderdorp, de Ho ge Rijndijk en de binnenstad besproken. Hierover zal eerst met de kerkbesturen kontakt worden opgenomen. De niet-katholieke pastores van Leiden Zuid-Oost hebben een brief aan de be stuursraad geschreven over interkerke lijke samenwerking. Zij vragen bijzon dere aandacht voor een goede oplossing nu kapelaan Heijnen verplaatst wordt. De bestuursraad zal hierover de bisschop van Rotterdam op de hoogte stellen en vragen om een goede plaatsvervanger. BIJ de bespreking met de kerkbesturen en de bestuursraad op 15 oktober zal men een voorstel doen te komen tot het instellen van een financiële commissie, die de zorg krijgt de financiën te behe ren van het dekenaat. De zeer uitdagende en soms emotio nele vergadering sloot om 11 uur. De volgende vergaderingen zijn: 25 oktober, 22 november en 13 december. Reacties en suggesties kunnen gezonden worden aan: Secetaris van de Dekenale Be stuursraad, Moddermanstraat 4, Marktberichten ROTTERDAM, 23 sept. - Vee Aanvoer totaal 1634, slachtrunderen 1197, varkens 437, slachtrunderen 480- 520, 420-465, 370-400, 355-365, varkens 244-248, 240-243, 234-240; stieren 430- 490, worstkoeien 350-360, slachtzeugen 190-00, zware varkens 210-220, slacht runderen: iets ruimer, kalm, afloop traag, iets lager; varkens: korter, ta melijk, even hoger. AMSTERDAM, 23 september, VEE Aanvoer: 389 runderen, prijzen: 360-510; 105 varken, prijzen 298-304. Beide per kg geslacht gewicht. Handel kalm. LEIDEN, 23 sept. Gr. Camera: Ik ben nieuwsgierig-geel prol. (18 jaar) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nacht vr. en zat. 23.30 uur L'aven- tura (18 jaar). LIdo: De hel van Macao (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De Soemerai (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: De bruid gaat tn het zwart (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 i Trianon: Guess who's coming to dinner (14 jaar). Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 c Rex: De kanonnen van Navarone prol. (14 jaar) Dagelijks 2 en 8 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Nachtvoorst. - vrijdag en zaterd. 23.30 This crazy sexy world (18 jaar). KORRELTJE Waar ruwe kracht zinloos heerst, kan geen werklust tot stand komen. (Schiller) PUNT „Saar, of je my Annie, Tine of Beb als vrouw hebt aan te bieden, dat geeft niet, hoofdzaak is, dat ik jou als schoon moeder krijg." len 44-47, peren 14-24, aardappelen 8- 15. andijvie 14-34, snijbonen 150-165. stamboneu 92-121, stokbonen 99-115, kroten 5-18, Chinese kool 15-26, rode kool 7-14, groene kool 16-24, postelein 12-39, spinazie 29-75, spruiten A 92-96. id. B 91-98, komkommers 17-53, toma ten A 450-490. id. B 400-430, id. C 430- 450, id. CC 290-300, uien middelfyn 5- 20 waspeen 29-31, witlof 150-229 p. 100 kg, meloenen 88-121, bloemkool A 100- 107, id. B 62-90, sla 6-29 p. 100 stuks, bleekselderij 25-29. peterselie 15-19, sel- Appe- derij 7-12 p. 100 bos. de feestavond een zonnige weliswaar in liet licht van de aan wezige lampen de sportdag werd door de regen wel een klein beetje in de war gegooid. Begonnen werd met een H. Mis uit dankbaarheid t.g.v. het 40-jarig ju bileum van „Meerburg". Treffend was het dal cm.pnstoor Kouwenhoven vele jnren geestelijk adviseur deze H. Mis opdroeg. In zijn toespraak haalde hij o.m. aan de brief van de H. Apostel Puiilus aan de Corinthiërs: „Weet gij niet dat allen lopen, doch dat slechts één de prijs kan winnen?" Niet één man kan dit resultaat behalen, doch U moet dit samen weten op te brengen. Na afloop van deze H. Mis kwamen de leden om 12.15 uur wederom bijeen om hun sportdag te voltooiien. In zijn ope- hun sportdag te voltooien. In zijn ope- H. Klein o.m.: dit jaar kunnen wij U nog ontvangen op het eerste terrein, het volgend jaar zal een tweede terrein zo goed als zeker tot uw beschikking zyn. Hopeiyk zal ook het volgend jaar een nieuw clubgebouw verrezen zyn. Daarna begonnen de wedstrijden voor ond de pupillen. Na de eerste rust e loop vonden de volleybalwedstryden plaats voor dames en heren. Jeugdgym- nastiek en turndemonstraties werden ten beste gegeven. Het optreden van de drumband „De Ryntamboers" was we derom een groot succes. De klap op de vuurpijl moest zyn de wedstrijd Meerburg 1Warmunda 1 Deze klap viel voor Meerburg wel iets tegen, want men verloor met 24. Het was overigens een plezierige en aantrek kelijke wedstrijd. J. Zandbergen scoorde in de eerste helft het eerste doelpunt waarna de rust inging met 12. De tweede helft bracht niet veel kansen op voor Meerburg. Uit een voorzet van Westerhof maakte O. den Elzen het tweede doelpunt. Overigens, zy hebben er wel voor gelopen, doch wat wil men presteren na zo'n knalfeestavond. Na afloop bood Warmunda bloemen aan. Spijtig was, dat door de aanhoudende regen de turnwedstryden moesten wor den ingekort en de gymnastiekoefenin gen niet geheel konden worden afge-

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4