4 Zes miljoen ongedekt op programma s wethouders C I Merenwijk en wegenschema behouden hoogste prioriteit UW MENING Gevarieerd Nuts-programma te Voorschoten voor komende winterseizoen ém- „Oegstgeest Actief" heeft weer plannen voor grote St. Nicolaas- en Kerstacties Defensie wil Doelen- kazerne gaan saneren Spannend vooroverleg om tekort sterk te reduceren DE LEIDSE BEGROTING voor 1969, die begin november bij de gemeenteraad wordt ingediend zal zeker weer een groot tekort vertonen. Hoe groot het tekort wordt is thans nog niet bekend. Op dit moment kan daar ook geen zekerheid over bestaan, omdat de afdeling financiën van wethouder Harmsen nog volop bezig is met het opstellen van de ontwerpbegroting en omdat de onderhandelingen met de verschillende wethouders nog niet zijn afgesloten. Naar wij vernamen hebben onlangs de wethouders voor de onder hen ressorterende bedrijven en diensten de wensen en eisen voor 1969 op de tafel van wethouder Harmsen gedeponeerd. Een vrij eenvoudige optelsom leerde, dat er, gerekend naar de huidige inkomsten van de gemeente Leiden, een bedrag van circa 6 miljoen gulden ongedekt blijft staan indien men uitvoering gaat geven aan de programma's zoals die door de wethouders zijn inge diend. Plaatselijke belastingen bieden niet veel uitkomst Het opstellen van de ontwerpbe groting: is nu in handen gesteld van de afdeling financiën. Men mag aan- I nemen, dat er in de tijd die rest voor I de indiening van de ontwerpbegroting, druk gesnoeid zal worden en dat de wethouders op vele punten nog water in de wijn moeten doen. Als belangrijkste reden daarvoor I wordt opgegeven, dat men niet alle het overleg tot november met de wet houder van financiën niet op de eerste plaats neer komen op het hoofd van wethouder Piena van Openbare Werken. Zijn begroting zou weliswaar een record zijn, maar besnoeiing op dit departement met zijn vele kostbare urgenties (Merenwijk. wegenschema) wordt nauwelijks mogelijk geacht. Men zoekt het meer in andere richtingen. De hoop, althans voor een verdere toe komst dan het jaar 1969, is ook geves tigd op de commissie organisatie en efficiency, waarvan de instelling ge schiedde op grond van de debatten by de begrotingsbehandeling '68. een sterk uitgeknepen begroting, die „slechts" een tekort van 2,5 miljoen aangaf, ging de raad niet dan met lede ogen akkoord met een verhoging van verschillende tarieven en belastingen. Er bleek toen niet meer in te zitten dan een inkomstenverhoging van ong. 500.000 gulden. Naar verluidt zullen de klappen in DE LEIDSE COURANT *vATH. SCHOOL IN DE TIMOR STRAAT Als bewoner van „De Kooi" moet ik mij steeds ergeren aan de Katholieke- School a.d. Timorstraat, hoe zo'n school aanzien hard achteruit gaat. Waarom dan juist een katholieke school? Licht dat aan de buurt? Aan gemeente Of soms schoolbestuur? Waar ligt dat aan? Je schrikt er voor terug om de kinderen te sturen. Het hekwerk is totaal kapot. Als Je dan in het ver lengde van de Sumatrastraat kijkt naar de scholen met prachtig mooi en stevig hekwerk, leuke tuinaanleg er omheen. Bij het Apostollsch-Genootschap keurig verzorgd. Maar nu Juist bij de katholieke (Wel ke toch al nooit zo best aangeschreven staan) zo slecht verzorgd. Uiteindelfjk is dit ook nog een Bij kerk. Je moet zien hoe de mensen zon dags over de hekken met afgezakt gaas heen moeten stappen, om In de kerk te komen. Dit is al bijna een jaar lang. De voortuin wordt gebruikt als speel weide. Dan de grote zandvlakte er vlak te er vlakbij, welke al jarenlang door vele gebruikt wordt om hetgeen hij kwyt wil te deponeren. Is daar nu niets aan te doen? vvGENSDAG 18 SEPTEMBER 19J WOEI- TOCH SLACHTOFFERS Welk resultaat het vooroverleg in het college van B. en W. zal hebben - welk (ongetwijfeld miljoenen-) tekort er uiteindelijk aan de raad gepresen teerd zal worden - is op dit moment nog niet bekend. Het z.iet er echter wel naar uit, dat Leiden ook in 1969 niet zal kunnen doen wat het gemeente bestuur wenselijk acht en dat men er van overtuigd kan zijn, dat de raad noodgedwongen op prioriteitenstelling zal moeten aandringen. Waardoor toch weer slachtoffers gaan vallen. j(Naam en adres aan redactie bekend). HANDBALPERIKELEN In uw blad van maandag 16 septem- De Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen, departement Voorschoten, pet aue I heeft voor het 99ste verenigingsjaar heil tan verachten van een verdere „elek-wat-wlb" proiramma samen- verhoging van plaatse i,ke betoaUn- mis5chi„ nl„ mel dlc zwel gen Mogelijkheden tot verhogingen „jtvhleters ala voorgaande Jaren, _.i plaatselijke tarieven en belastin gen, die „zoden aan de dijk" zetten zyn er nauwelijks, want zowel het college als de leden van de raad zijn er van overtuigd dat Leiden waarlijk niet tot de geringsten gerekend mag worden onder de Nederlandse steden als men de plaatselijke belasting niveaus beziet. Vorig jaar immers, bij Beroep Leiderdorpse lioofdkleuterleidster in behandeling G.S. Morgen, donderdag 19 september, dient voor de derde Kamer uit het college van Ged. Staten van de provincie Zuid-Hol land het beroep ingevolge de Kleuter onderwijswet van mevr. J. L. Vrolijk- de Boois te Hoogmade tegen het besluit van de raad van Leiderdorp (31 Juli '67) waarbij haar m.l.v. 7 juli 1967 eervol ontslag werd verleend als hoofdleidster van de openbare kleuterschool „Klein Duimpje" te Leiderdorp. 5-jarige rende Geregracht over hersemchudd iitg Zonder ook maar een moment op het voorbijgaande verkeer te letten rende gistermiddag omstreeks één uur de 5- jarige Jolanda Huyaatede-de Wit het trottoir van de Geregracht af de rijweg op. Een automobilist kon niet tijdig remmen en raakte het meisje. Per EHD is zij voor behandeling van een hersen schudding en schaafwonden naar het Diaconessenhuis vervoerd. OEGSTGEEST Geslaagd Aan de Landbouwhoge school te Wageningen is geslaagd voor het propaedeutisch examen de heer E. Hesselink. LEIDSCHE POSTDUIVENCLl'B Wedvlucht vanaf Sogniers op 16 sept. 1968. Gelost om 10 uur met zwakke n.o.- wlnd. Uitslag: J. van Alphen Sr. 1, 5, 6 en 8; P. H. Zonneveld 2; W. Onstenk 3 en 4; Bink/v. d. IJssel 7 en 9; K. v. d. Nieuwendljk 10. zoals b.v. het concert door de Meas- treechter Staar was, maar wel een programma met beroeps- en amateur toneel, cabaret, cursussen en excur- Bij het Nut Voorschoten zijn thans 569 gezinnen aangesloten, vorig seizoen gaven zich 113 nieuwe gezinnen als lid op, door verhuizen werden weer 40 gezinnen afgevoerd, met een achter grond van ongeveer 2000 Voorscho- tense burgers is 't Nut onbetwist de grootste culturele vereniging. Verras send is het aantal leden, dat van bui ten Voorschoten komt, vooral die le den uit Leiden, waar K. O. toch een stevige vinger in de pap heeft. Waar schijnlijk is de aanwezigheid van het Cultureel Centrum de trekpleister en de mogelijkheid voor 't Nutsbestuur om goede programma's te brengen. Het seizoen wordt donderdag ge opend met de algemene ledenvergade ring in het gebouw van de V.A.M. Na deze vergadering volgt een rondleiding door deze school voor de vakopleiding voor het automobiel- en mtorenbedrijf. Het beroepstoneelgezelschap „Amstel- toneel" bijt op maandag 23 september de toneelspits af met de Franse come- d ie/thrill er „Valstrik voor een man alleen" van Robert Thomas. In okto ber houdt 't Nut ter gelegenheid van de Werelddierendag een keuring voor kinderen met hun huisdieren met na afloop een feestelijke prijsuitreiking. Gedacht wordt aan het kind met de eigen hond, er zal het meest gelet worden op de harmonie tussen het kind en het dier. Dezelfde maand komt Fons Janssen met zijn nieuwe cabaretprogramma en dr. K. Welvaart uit Leiden met de lezing „Levenswijze en ongezondheid" In november gaat 't Nut met Wynia en Han Born „Reizen door Portugal" en de Portugese wijnen keuren. Samen met Wassenaar wordt in de Schaaps kooi een demonstratie van dansgroe pen bijgewoond. In december is weer het Kerstconcert, ditmaal waarschijn lijk met medewerking van het Leids Studenten Orkest en het Leids Jeugd orkest en op 30 december de kinder middag. In het nieuwe jaar 1969 staan op het programma Seth Gaaikema, de Werkgroep 2000, het optreden van de eigen toneelgroep en dia's over de wild reservaten in Afrika door prof, K. V- Antal de Felsögeller. „SEPTEMBERRIT" Op vrijdagavond 20 september 1968 organiseert de A.M.C. „Voorschoten" een puzzelrit voor auto's en motoren uitgezet door de heer J. van Paassen en nagereden door de heer Verkijk. Er wordt gereden op het KNMV-regle ment 1968. Deze rit telt mee voor het club- en kaartleeskampioenschap der A.M.C. „Voorschoten." De rit is open gesteld voor leden en niet-leden en zal worden verreden in een A-, B- C-klasse (C-klasse uitsluitend voor leden). Prijzen: prachtige gebruiks voorwerpen in de verhouding van 1 prijs op 4 deelnemers. Starttijd eerste deelnemer 19.30 uur. Gelegenheid tot inschrijven van 19-00 tot 19.45 uur in „Het Wapen van Voorschoten", ingang Schoolstraat te Voorschoten. ber troffen wij een artikeltje het 25-jarlg bestaande HVL. Uiteraard verheugt ook onze vereniging zich over het jubileum van deze vereniging en hoopt dat er nog vele jaren bij zullen komen. In genoemd Eirtikel lazen wij echter ook enkele nogal rancuneuze op merkingen welke aan ons adres waren gericht. Gaarne willen wij hierop een nadere toelichting geven ter vermijding van misverstanden. De manier zoals wij aan leden komen is zoals elke ver eniging zijn ledenaantal verkrijgt. Ge start met een kern van zwemmers en waterpolospelers werd de grootte van de handbal-afdeling uitgebouwd door middel van vriendjes en vriendinnetjes en een bescheiden ledenactie. De speler van HVL. welke na „een kwestie" overliep een wat nare en sterk verouderde uitdrukking was inderdaad geen waterpolospeler. Dit is voor ons van geen enkel belang, gezien het feit dat LZC een Sportvereniging is. Dit punt doet dan in het geheel ook niet ter zake. Dat dit lid de dames van HVL aangespoord zou hebben te vertrekken naar onze vereniging, zoals de heer Bronk suggereert, stemt in het geheel niet overeen met de ware toedracht van zaken. Deze dames zyn pas lid gewor den van LZC nadat enige malen door hun oude club in de steek waren gela ten. Verder doet het ons wat merkwaar dig aan dat de heer Bronk zich eerst opwindt over een lid, dat geen water polo speelt en toch naar onze vereniging komt, terwijl hij zelf verklaart dat er bij hem allemaal leden kwamen van de Leldse Golfbrekers, dus van een zwem vereniging. Gevoelt HVL gebrek aan contact tus sen de twee Leidse handbalverenigingen dan z(jn wy uiteraard altijd bereid ons gezamelijk rond de tafeUtê scharen. Misschien dat dergelijke misverstanden dan niet meer voor hoeven te komen. DE KLEINE EUROPA-CUP Voor de tweede ronde van de kleine Europa-cup moest de St.-Jozefschool uit Voorschoten, beter bekend als „De Blauwe Tornado's" aantreden tegen de kampioen van Wassenaar de St.-Boni- faciusschool. Om precies half vijf blies de voortreffelijke scheidsrechter Van Nispen voor de aftrap en het waren meteen De Blauwe Tornado's die het initiatief namen. Aanval na aanval golfde op het Wassenaarse doel en het was dan ook linkshalf Bert Lamboo die na vijf minuten het eerste Tornado- doelpunt liet aantekenen: 01. Nog vóór de pauze waren het Ronnie Am- merlaan en Pim Koemans (via een Wassenaars hoofd) die er voor zorgden dat de Voorschotenaren tot 03 kon den uitlopen. Na de rust bleek dat de donder preek van de Wassenaarse coach niet zonder uitwerking was gebleven, want de St .-Bon if aciusschool drukte de Tor nado's in de verdediging. Zoals het zo vaak gaat kwam het succes aa: andere kant en bij een uitval was Dikkie Does, die van zeker 30 meter afstand raak kogelde: 04. De Boni- faciusschool bleef echter dapper vol houden en met een prachtig genomen hoekschop bracht Paul Drummen de achterstand tot 14 terug. Aanstaande vrijdag wordt in Voor schoten de returnwedstrijd gespeeld en dan zullen wij weten of het „De Blauwe Tornado's" zal luken weer tot de halve finale door te dringen. ™DOF\/lHI -OPHAALDIENST DONDERDAG 19 SEPTEMBER Buurt 23: Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tol Mare), Stille Rijn. Apo- thekersdijk, Schapensteeg, Goegernt- steeg, Prinsessekade. Turfmarkt, Steen straat, Beestenmarkt, Nieuwe Bees tenmarkt. Kort Galgewater. Morsstr., Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat. Ie Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht, St. Aagtenstr., Lammermarkt, Markt- steeg, Lange Scheisteeg, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarkt- brug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg. Dolhuissteeg, Hendrikstr., Sions- hof, St. Ursulasteeg, Caeciliastr., Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange i Agnietenstraat, Spijkerboorsteeg, Hout- j markt, Nieuwe Mare, Vestwal, 3e Bin nenvestgracht. Reineveststeeg. Lange- gracht. Vredehof. Noorderstraat. VRIJDAG 20 SEPTEMBER Buurt 24: Zoeterwoudsesingel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat, Ti- boel Sigenbeekstraat, Roodenburger- straat, de Mey van Streefkerkstraat, Cobotstraat, de Ridderstraat, Thorbec- kestraat, Wasstraat, de Laat de Kan terstraat. Cronesteinkade, P. J. Blok- straat. Fruinlaan, de Gijselaarstraat, Kernstraat, Verdamstraat, Catharina- straat. „Zwitsers" bieden geëxposeerd goed aan Herhaaldelijk proberen de laatste tijd zich als Zwitsers voordoende handelaren textiel van slechte kwaliteit aan de man, vrouw te brengen. Zij zeggen, dat hun werkgever ook een Zwitser de aangeboden textiel op een tentoonstel ling heeft geëxposeerd en nu aan minder bedeelde mensen de textiel voor de kost prijs wil verkopen. De handelaren, die eerst brabbel-Duits praten, maar al gauw overgaan op gewoon Nederlands, vertellen dit allemaal met tranen in hun ogen. De politie waarschuwt er tegen, dat bij eventuele aankoop voorzichtig heid moet worden betracht. Kwart ton kwam uit Leiden voor Kankerbestrijding De collecten, die van 2 tot en met 7 september in Leiden werden gehou den voor het Koningin Wilhelmina Fonds t.b.v. de Kankerbestrijding heb ben ongeveer hetzelfde bedrag opge leverd als vorig jaar, nl. 25.239,88. Dit mooie resultaat is mede te dan ken aan de medewerking van verschil lende bedrijven. Daarvoor en ook voor de medewerking van de tientallen col lectanten en collectrices wil het be stuur van de afdeling Leiden van het Fonds via deze weg hratelijk dank zeg gen. PIETER J. J. TAFFIJN. Dragline vernielde leidingen te Zoeterwoude Gisteren heeft een dragline ter hoogte van perceel 14 aan het Watertje te Zoeterwoude een telefoonkabel en de gasleiding beschadigd. Het uitstromend gas werd ingeperkt en in de loop van de dag zijn maatregelen genomen. En kele woningen aan de overzijde van het Watertje bleven geruime tijd van gas en teelfoon verstoken. In opdracht van het Hoogheemraad schap Rijnland worden baggerwerk- zaamheden uitgevoerd o.a. aan het Wa tertje. De dragline stuitte op de kabel en leiding omdat deze niet op de voor geschreven diepte bleken te liggen. De vorige week trof een elektrische kabel (op ongeveer dezelfde plaats) een eender lot. Eerste paal Leids Studenten Sport centrum de grond in De eerste paal voor het Leids Stu denten Sporctxtrum is de grond in. Hedenmorgen om 11.00 uur nam de, oud-rcetor-magnificus van de Leidse Universiteit prof. dr. P. Muntendam even de taak van de heiar over en sloeg met harde slagen de paal zachte bodem in aan de Wassenaarse- weg. VOORSCHOTEN Geboren: Jessica M., d.v. T. A. A. M. Panhuijsen en A. M. T. Klomp; Jasqueline. d.v. B. P. Breedeveld en I. M. J. Jansen; Jolande C., d.v. A. de Waal en C. Herlaar; Elisabeth, d.v. J. A. Zuilhof en D. Rooker. Gehuwd: Franoiscus A. Klijmeij te Leiden en Agedina L. Boon; Pieter J. Visser te Baarn en Cariene H. M. van Ooyen; Edward Behan te Sanquer (Groot-Brittannië) en Maria E. ter Haar; Coenraad L. Tuinstra te Eg- mond-Binnen en Anna C. Plieger. Overleden: Willem E. Kloezen, 58 jaar; Petrus J. van der Krogt, 85 jaar; Elisabeth W. Tukke, 86 jaar. Expositie leden Mater Sprenger op „Ons Buiten Op zaterdag 21 en zondag 22 septem ber a.s. exposeren leden van de Leidse Amateur Bloemen-, Planten- en Fruit teeltclub „Mater-Sprenger" met leden van de volkstuinvereniging „Ons Bui ten" hun met veel zorg gekweekte produkten. ^loemen, groenten en fruit zullen worden tentoongesteld. De „vruchten" van de volkstuinlief hebberij behoeven bepaald niet onder te doen voor het beste kwaliteitswerk, Dit moge blijken uit het tentoonge stelde materiaal. De tentoonstelling wórdt gehouden in het clubgebouw van „Ons Buiten", te bereiken via de Mamixstraat of einde Pieter Both- straat (Willem de Zwijgerlaan) en is geopend op zaterdag van 16 tot 19 uur en zondag van 10 tot 19 uur. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 18 SEPTEMBER G&renmarkt Vertrek excursie K&O naar Amsterdam, 8.30 uur. Rest. Zomerzorg - Bijeenkomst St. Augustinusver. Spreker P. J. Barten uit Wassenaar over „Schilder- en teken techniek in de kleuterschool". 18.45 uur. Rijksherbarium - Kon. My. Tuinbouw en Plantkunde - 20.00 uur. Holiday Inn - Slmca-show - 16.00 uur. DONDERDAG 19 SEPTEMBER Stadsgehoorzaal - Residentie-orkest o.l.v. Bruno Maderna, solist Jan Wyn, 20.00 uur. Rest. Van der Heijden - Ledenvergade ring Dierenbescherming, 20.00 uur. VRIJDAG 20 SEPTEMBER Stadsgehoorzaal (foyer) - Dialezing Alaska. 20 uur. Stadsgehoorzaal - Openbare vergade ring Gewestraad, 20.00 uur. Schouwburg - Cabaret Herman v. Veen „Harlekijn", 20.00 uur. ZATERDAG 21 SEPTEMBER Rest. Van der Heijden - Afscheid H. van Velzen woningbouwver. „De Een dracht". 15.00-17.00 uur. Antoniug Clubhuls - Feestavond Meer burg, l.v.m. 40-jarig jubileum, 20.00 uur. De Burcht - Cabaretavond VNL, 20.00 Schouwburg - Amsterdams Volkstoneel met „Roole Sien". 20.00 uur. Clubgebouw „Ons Bulten" - (Pieter Bothstraat) - Bloemententoonstelling „Mater Sprenger", 15.00 uur. MARKTEN LEIDEN 18 sept. Groente Aardbeien 46, appelen 20-37, peren 13-17, aardap pelen 7-12, andijvie 10-12, pronkbonen 57-76, snijbonen 106-146, spekbonen 58, stambonen 113-138, kroten 17, Chinese kool 29, rode kool 7-13, groene kool 15- 20. postelein 32-48, prei 32-45, rabarber 4. spinazie 26-66, spruiten A 71-86. id. B: 80-93, komkommers 15-51, tomaten A 370-400, id. B 430-440, id. C 340-410, id. CC 250-260, uien middelfijn 9-19, was- peen 24-28, witlof 138-202 per 100 kg. Meloenen 59-192. bloemkool A 83-121, id. B 36-92, id. C 25-46, knolselderij 14-16, sla 9-25 per 100 stuks. Bospeen 22-47. peterselie 11-15, radijs 8-14. selderij 11- 14 per 100 bos. Nog overleg tussen gemeente en Defensie In de Defensiebegroting voor 1969 wordt ook gesproken over de sanering i de Doelenkazerne in Leiden. Het is een bekend feit, dat het oude kazernecomp niet ineer voldoet. De toestand van de legering vraagt dringend verbetering, keukens moeten gemoderniseerd worden, enz. Omdat Defensie voor deze no zaak stand is op het departement een saneringsplan ontwikkeld. Of dit plan derdaad gerealiseerd kan worden en op welke termijn is nog niet bekend. 1 aanvraag voor een bouwvergunning, vereist op grond van het Voorbereidir besluit voor het gebied tussen Rapenburg en Witte Singel, is nog niet lngedi< Zoals bekend worden door het Leids gemeentebestuur en het Departement Defensie besprekingen gevoerd over de eventuele toekomst van het Leidse i taire apparaat en de bestemming van het Doelen terrein. Deze besprekingen nog niet afgerond, zodat het dus niet zeker is of Defensie de noodzakelijk aehte saneringsplannen zal kunnen uitvoeren. Inmiddels is wel komen vast staan, dat Defensief niet meer geporteerd is voor de verhuizing van het Lek militaire apparaat (Kokschool) naar de Haarlemse Ripperda-kazerne, lange tijd In Leiden sprake is geweest. Foto: rechts ziet U een gedeelte, van de Doelenkazerne aan de Doelengrachi Restauratie is nodig. Maar wanneer? I I Het bestuur van „Oegstgeest Actief" j hield een druk bezochte ledenvergade ring in restaurant „Boerhaave" te Lei- j den. De voorzitter, de lieer L. Trijze- laar, is uitvoerig ingegaan op het wel en wee der vereniging en kon een zeer opgewekt geluid doen horen. Het leden tal neemt steeds toe en de vereniging is financieel gezond. Hij stelde, in de nabije toekomst, een plan tot algehele I modernisering van de De Kempcnaer- 1 straat In het vooruitzicht. 1 Voorts waarschuwde spreker tegen niet-bona-fide bureaus en gaf in over weging steeds vooraf inlichtingen in ie winnen bij het bestuur. De zegelactie blijkt meer en meer een enorm succes, Hiorna werden de nol uien van sec re- j taris Paddenburg goedgekeurd. Er was van 't gemeentebestuur een schrijven ingekomen dal aan de wens van het bestuur ral worden tegemoetgekomen. zodat voortaan aan verkoop van vuur- J j werk de voorwaarde zal worden ver- j bonden dat deze beperkt moet blijven 1 tussen 27 december en 1 januari. Uitvoerig is ter sprake gebracht door I de voorzitter of men al dan niet als I lid van de Kon. Nederi. Middenstands- bond zal terugtreden omdat z.i. te weinig aandacht wordt besteed aan de belangen van de zwakkere afdelingen van de mieldenstandsverenigingen in den lande. Hierover zal eerst volgende week nog een bespreking plaatsvinden met het Hoofdbestuur. De heer J. L. Nouwens heeft nog in overweging ge- geven contact op te nemen met de ge fuseerde R.K. en Chr. Middenstands bonden, daar Z.L hiervan meer kracht kan uitgaan. Dit jaar zal de goede Sint een rond rit. van vele kilometers door onzet ge meente worden bespaard. Het bestuur stelde voor een feestmiddag te organi seren voor kinderen tot 7 jaar. Blij was het bestuur met de toestemming van de burgemeester om de geluids wagen te mogen inschakelen bij be paalde gelegenheden al zal hiervan ter wille van het publiek een zeer be scheiden gebruik worden gemaakt. Verder is er weer een St.-Nicolaas- en Kerstactie op stapel gezet, wat de algemene instemming had van de le den. Ook kon de ledenvergadering zich verenigen met de invoering van een zgn. geschenkenbon. Het thema winkelsluiting heeft de voorzitter andermaal ter sprake ge bracht. daar men streeft naar een al gehele sluiting op de maandagmorgen of -middag; een streven wat tot dus ver niet realiseerbaar is gebleken en vooralsnog een vrome wens zal blij ven. Dit punt leverde nogal wat dis cussie op, waarbij de heer De Haan de visie van de melkhandel verdedigde. De voorzitter wierp voorts de vraag op of de leden instemden met een her haling op grootscheepser wijze van O.A. 1966 te houden in 1969. F,en groot aantal leden bleek hiermede in te stemmen, zodat hel er wel van zal komen. In de vergadering van januari 1969 zal dit punt nader ter tafel ko men. In de rondvraag zyn tenslotte nog enkele heren aan het woord gekomen, zodat het kwart voor twaalf midder nacht was aleer de voorzitter de ver gadering kon sluiten, ZOETERWOUDE TAFELTENNIS De teams van Effect gaan in de be- kercompetitie onverdroten voort op het pad der maximale overwinningen. Het herenteam klopte St. H./TSB g met 10-0. W. Minnaard, J. v.d„ Bergj M. Verstee- gen en G. du Prie speelden gisteravond voorlopig hun laatste wedstrijd en wel tegen Reflex b. Het junioren a-team maakte een succesvolle reis naar War mond. Steeds Vooruit b. werd met een 10-0 score aan de zegekar gebonden. Programma 21 sept. jun. Effect '54 a- TOV. P.I.T. '54 - Het eerste herenteam van PIT '54 verloor van Scylla e met 8-2. Anneke Koek en K. Koemans wonnen ieder een partij. Het tweede team be reikte een 5-5 uitslag. G. Verhagen bleef ongeslagen terwijl J. Koek en P. Opdam ieder een punt aan het gelijke apel bydroegen. Het derde viertal kwim even eens een puntenverdeling overeen met Novio d. Steeds Vooruit a bleek te sterk voor het eerste damesteam: 7-3. Mevr. F. v.d. Geest-Schuur won al haar enkel spelen. Dames b ging met 9-1 ten on der tegen Unitas b. Het meisjesteam a kwam door 5-5 stand tegen Avanti na twee wedstryden op een totaal van 3 punten. Programma voor deze week: Play Fair hcren-PIT a, 20 sept. Het 2e team brengt 19 sept. een bezoek aan Treffers c. PIT 3 speelt thuis en de meisjes uit. Ook de damesteams komen achter de tafel. MIDDENSTANDSSHOW Een twaalftal zaken neemt deel aan een middenstandsshow die deze week in Ons Huis aan de Dorpsstraat wordt ge organiseerd. Er is een grote verscheiden- l.jid aan diverse branches. Diverse demon straties zullen een bezoek aan deze snow nog aantrekkelyker maken. Voor velen zal het ook een eerste gelegenheid zyn, dit fraaie, nog maar enkele maanden oude gebouw, ook eens inwendig te zien. De opening wordt donderdagavond om 8 uur verricht door burgemeester J. A. Detmers. De openingstijden zijn don derdag 19 sept. 20-23 uur. vrydag 20-23 uur, zaterdag 14.00-17.30 en van 19.00- 23.00 uur. MEERBURG De trekking van de lo terij. die t.b.v. het 40-jarig bestaan van de voetbalvereniging Meerburg is ge houden, geschiedt heden avond om 9.15 uur in de kantine. Belangstellenden zijn van harte welkom. RIJNTAMBOERS Hel muziekgezelschap de „Ryntam- boers" hebben afgelopen weekend op een concours in Assendelft een tweede plaats behaald in de 2e afdeling. De drumband kreeg 186.5 punten en de tambour-maltre 22.5 punten. Jongelui met belangstelling voor de drumband kunnen iedere woensdag- en donder dagavond in ,,'t Vierde Eendje" terecht. L.T.B.-CURSUS ln het komende seizoen zal er weer een ontwikkelingscursus gegeven worden in het Don Bosco-huis en wel op 12 din- dagavonden van 15 oktober tot en met 14 januari. Het programma omvat weer een keur van onderwerpen waarvan wi er enige noemen: veranderingen in d< kerk, lichaamshouding en lichaamsbe weging, het moderniseren van bestaan de woningen, vergadertechniek, het le- Burgerlijke Stand Geboren: Johan Carel, z.v. B. Goslings en M. A. Mees; Linda Mariëlli d.v. W. M. T. Zilverentant en A. Elzink Lauderix Marinus, z.v. L. M. v Linden en A. C. van Nobelen; Moniqui d.v. J. C. Luynenburg en H. C. Kroez< Johannes, z.v. J. F. Breedeveld en J. S. Bonnet; Astrid, d.v. M. W. Aafjes en Sijbring; Robert René, z.v. L. Ouw hand en C. I. van der Plas; Elisabet d.v. J. Siera en A. Colpa; Karin Jacoba d.v. N. van Dooren en C. van den Oe\ Sabine Alexandra, d.v. A. C. Boer A. P. van Pelt: Robbert Johannes Ber nardus, z.v. J. B. Tebrugge en J. J. H Warmond: Johanna Geertruida Corn* lia, d.v. G. J. J. Bakker en G. A. M Ham; Richard, z.v. T. W. Pet en W. i Zeist; Dina Maria, d.v. M. Anneeze M. J. de Bruijn; Ludorus, z.v. L. Camp fens en M. P. Kooien; Edwin, Byisma en S. Breeuwsma; René Alei ander. z.v. J. van Ispelen en J. den Vlekkert. Berlinda, d.v. J. C. va RosBum en G. S. P. Molenkamp: Ant Daniël, z.v. T. H. M. va Veen en A. van Brecht; Johannes Theodorus Marii z.v. T. H. M van Veen en A. I Brecht; Mirjam Jantje, d.v. A. Lang- larf en J. Roest: Yvonne, d.v. P. C. Dc:- ker en C. Boekkooi. Geboren: Robertus Johannes Corn? lis zn van R. F. A. Polman en C. W. C M. van zyi. Rudolf zn van P. de Koning en D. J. L. Seller. Manfred Wilhelm An drew zn van W. A. J. Donkers Baauw. Raoul Wouter Zaren z R. E. Klelnveld en A. Fohrer. Annelles Johanna dr van C. Houps en M. J. Fran Gehuwd: H. Roeloffs en M. de Kier Gehuwd: R. F. K. Neef en H. Have; H. Q. Conley en L. M. Huizinga. Overleden: A. R, R. Swagers, 82 jaar man; P. Schellingerhout, 77 Jaar, man A. J. B. Goosen, 12 jaar, zoon; P. F. den Otter, 64 jaar, man; W. Roos, 73 jaar, man; J. M. Vendeloo, 54 jaar, m Loos, 76 Jaar, wed. van E. J. va ten; M. Verkoren, 57 Jaar, echtgenote van J. Schipper. Overleden: M. Jacob 78 jr. man. J. M Witmans 79 jr, vrouw. A. J. van de Wij- gert 66 jr, man. H. Chevallier 83 jr, wed van A. A. H. wynnobel. D. Kershof 53 jr, man. E. M. C. van den Berg 1 jr, dochter. Overleden: J. H. J. M. Pierrot 59 Jr man. J. T. van Cassel 72 jr, man. Bakker 61 jr, wed. van J. C. Huisman. G. C. Hubert 82 jr, man. C. de Haas 68 Jr, man. J. Rysbergen 63 jr, man. L Bon, 80 jr, wed. van W. v. d. Hoogt. A Skotarczak 62 jr, man. V; beurd Genii weer plate plaat ondei sogei zeggi kunr «ull« Bij dl via ven in de natuur en aan het slot een be zoek aan Opera, Operette of Musical. De ervarhig heeft geleerd dat de LTB kans ziet zeer bekwame sprekers a~~ trekken. Het belooft weer een zee teressante cursus te worden. Deelnam' ia mogeiyk voor leden van de LTB, uil zoeterwoude of omgeving, hun echtge noten en meerderjarige huisgenoten. Men kan zich opgeven tot uiterlijk za terdag 21 september by Jac. van Leeu wen,Zuidbuurtseweg 44, tel. 216.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4