„SOLGLYTT" aan ramp ontsnapt GELUK BIJ ONGELUK: BRANDHAARD OP ZOLDER GROFVUIL OPHAALDIENST randweer pas slrUdlngslppara,uur' Ioa,s bhmen" 1 datÏJl< a kwartier ealarmeerd INBRAAK IN POMPSTATION TE SASSENHEIM Al meer dan 300.000 bezoekers in de Vliet JOY RIDING LIEP ONPLEZIERIG AF IN OEGSTGEEST Burgemeester opende BIOSCOPEN vernieuwde V D-pand LEIDSE AGENDA PINT Y D Leiden opende geheel vernieuwd en uitgebreid pand Marktberichten FLES COGNAC VOOR PETER AKERBOOM! Ronde van Noorden WAND AG 16 SEPTEMBER 1968 gbÜ DE LEIDSE COURANT lag f, tem Alle inwoners razendsnel z,j in veiligheid gebracht zü" gr De bewoners van de verpleeginrichting „Solglytt" aan het Plantsoen zijn heblv aterdagavond ontsnapt aan een ramp, die voor Leiden van ongekende afmetin- ;cq had kunnen zjjn. Doordat er brand uitbrak op de zolderverdieping was het nogeiyk in nog geen tien minuten tjjd alle patiënten, 76 in getal het grootste lantai van hen is bedlegerig ongedeerd naar buiten te brengen. Was de brand n lagere verdieping in het huis ontstaan dan is het zo goed als zeker, dat slachtoffers had moeten betreuren, omdat de evacuatie van de bewoners 'atters uitsluitend kon geschieden via de trap van het huis. De brand ontstondz aterdagavond omstreeks vijfu ur in een van de zes kamers i de zolderverdieping. Tijdens het onderzoek van de Leidse recherche is komen n' vast te staan, dat de oorzaak gezocht moet worden by een geesteiyk gestoorde jongeman, die een krant in de brand liet vliegen en in paniek wegrende. B en officieel voorgeschreven brandbe- ple I E! Mens f. Q A's tl B Bel personeel van de inrichting zag dire kt het ge -aar. Een aantal perso- ifelsleden ving terstond aan met de iQtruiming van de zolderverdieping, erwijl anderen de brand trachtten te ien got lestrijden met de in huis aanwezige In de nacht van zaterdag op zondag verd ingebroken in het Esso-pompsta- ion aan de Parklaan, beheerd door de leer B. Leenheer. Een glazen deur van lokje werd ingegooid, waardoor de dief issi idieven) binnenkwam (en). Vermist verd een geldbedrag van ongeveer 200 ;ulden en een autoradio. Van de da der (s) ontbreekt elk spoor. huisslagen en schuimblussers. Het be strijden van de brand door eigen per soneel gelukte maar gedeeltelijk, want toen de brandweer, die pas een kwar tier na het uitbreken van de brand gealarmeerd werd, met groot mate rieel op het Plantsoen verscheen viel de kamer, waarin de brand gebroken niet meer te redden. Die was al nagenoeg helemaal uitgebrand, terwijl ook twee belendende kamers door het vuur waren aangetast. Het vuur in de kamer waar zich de brandhaard bevond had zich ook al een weg naar buiten gevreten door het dak. Om 17.40 uur kon de brand weer echter de melding „brand mees ter" geven, nadat het vuur binnen door was bestreden met twee hoge drukspuiten en twee lagedruk spuiten en buitenom, via de ladderwagen, met een hogedruk- en een lage drukspuit. De schade, die door de verzekering wordt gedekt, raamt men op 20.000. De evacuatie van de inwonenden ging razend snel in zijn werk. Vele om wonenden, de politie en direct na aan komst ook de brandweer schoten.het personeel te hulp. Door de hulp van de omwonenden slaagde men er te vens spoedig in tijdelijk onderdak te vinden voor de ernstigste bedlegerige In de tuin werd In alleryi het mate riaal byeengebracht, dat men nodig had voor de nacht. Door een verhuisbedrijf werd later alles getransporteerd de school In de Haverstraat, die de In woners van „Solglytt" echter slechts een nacht onderdak bood. Inmiddels heeft de directie van de getroffen pleeginrichtnlg overleg gepleegd met het Leid8 gemeentebestuur om in de dere tijd van de herbouw het voormalig Carmelitessenklooster ter beschikking te krijgen. patiënten. De omwonenden van het Plantsoen stelden royaal hun deuren open, terwijl ook een aantal bedlege- rigen direct werden afgevoerd naar het St.-Elisabethziekenhuis. Het reddings werk, het blussingswerk en de huis vesting van de patiënten, dat door vele honderden vanuit het Plantsoen werd gade geslagen, werd ook bij gewoond door de wethouders S. Men ken (Sociale Zaken) en C. Piena (Openbare Werken). Maanden werk Omdat het zich liet aanzien, dat met het herstel en het opknappen vai Inrichting veel tijd in beslag genomen zal worden - mevrouw M. L. Tesink- Bruins, de directrice van de inrichting sprak hedenmorgen al over maanden - moest er gisteravond nog voor een nieuw onderdak gezorgd worden. Te meer ook, omdat de leiding van Sol- glyt niet te lang gebruik wilde maken van de gastvrijheid van de omwonen den. In overleg met de aanwezige wet houders werd daarom reeds zaterdag avond de oude school in de Haver straat open gesteld, in afwachting van een betere tijdelijke huisvesting. Die werd gevonden in de voorma lige Albert Schweitzerschool aan de Caeciliastraat. Vanuit de Haverstraat, waarin zaterdagavond bijna alle pa tiënten waren samengebracht, vond gistermorgen de verhuizing plaats naar de Caeciliaabraat. Ter assistentie wer den leden van de Roode Kruiscolon- nes van Leiden, Hazerswoude en Rijn land opgeroepen. In samenwerking met Brandts verhuisbedrijf en de zieken- vervoerders Gebr. De Jong werden in enkele uren de patiënten en de nood zakelijke inventaris overgebracht naar de Albert Schweitzerschool. De warme maaltijden worden in de tijd, dat de patiënten in de Caecilia straat verpleegd worden aangevoerd uit de keuken van „Solglytt." die geen schade heeft opgelopen. De broodmaal tijden kunnen evenwel in de school zelf klaar gemaakt worden. Vandaag zullen alle bewoners van „Solglytt" weer herenigd zijn in de Caeciliastraat, omdat naar de school ook de acht pa tiënten worden overgebracht, die het weekeinde in het St.-Elisabeth-zieken- huis logeerden. DINSDAG 17 SEPTEMBER Buurt 22: Melchior Treublaan. Stiel tjesstraat, Franchimontlaan, v. d. Hoe- venstraat, Kanaalweg (van v. Vollen- hovenplein tot spoorlaan), v.d. Sande Bakhuyzenlaan, Beyerincklaan, Tem- minckstraat, Suringastraat, Burggra- venlaan (geheel), Asserstraat, Schol- tenstraat, Moddermanstraat, Oppen- heimstraat. DONDERDAG 19 SEPTEMBER Buurt 23: Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Ryn, Apo- thekersdijk, Schapensteeg, Goegerrit- steeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steen- straat, Beestenmarkt, Nieuwe Bees tenmarkt, Kort Galgewater, Morsstr., Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht, St. Aagtenstr., Lammermarkt, Markt- steeg, Lange Scheisteeg, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarkt- brug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg, Hendrikstr., Sions- hof, St. Ursulasteeg, Caeciliastr., Lange I en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange I Agnietenstraat, Spijkerboorsteeg, Hout- markt. Nieuwe Mare, Vestwal, 3e Bin nenvestgracht, Reineveststeeg, Lange- gracht, Vredehof, Noorderstraat. VRIJDAG 20 SEPTEMBER Buurt 24: Zoeterwoudsesingel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat, Ti- boel Sigenbeekstraat, Roodenburger- straat, de Mey van Streefkerkstraat, Cobotstraat, de Ridderstraat, Thorbec- kestraat, Wasstraat, de Laat de Kan terstraat, Cronesteinkade, P. J. Blok- straat, Fruinlaan, de Gijselaarstraat, Kernstraat, Verdamstraat, Catharina- De 15-jarige Rynsburger J. v. d. M. benutte zaterdagavond een kans tot Joy riding. Op de Aalmarkt stond de per sonenauto van de 40-jarige heer C. Bo- chard uit Alphen a. d. Ryn, die werk zaam was In Vroom en Drcesmann. De knaap ging plezlerrijden met de door hem ontvreemde wagen, echter niet met plezierig gevolg. Hy reed naar Oegstgeest met een te hoge snelheid, die erin resulteerde dat hij op het natte wegdek de macht over het stuur verloor en op de Rynzlchtweg/ hoek Assendelftstraat uit de bocht vloog en in een plantsoen terechtkwam. Te gen een aldaar gesitueerde bank kwam hij tot stilstand. De auto was total loss, ook de bank was vernield. De jongeman nam de benen. De ach tervolgende politie kon de jeugdige dief later op de avond, pl.m. 23.00 uur, aan houden. Hy is aan de politie te Lelden overgedragen. WASSENAAR Deze week, tot en met 21 september, wordt in Wassenaar de jaarlijkse col lecte voor de samenwerkende thuisfron ten gehouden: het Katholiek Thuisfront en het Protestants Interkerkeiyk Thuis front. Het doel is de geesteiyke verzor ging van de militairen, o.m. door in standhouding van de militaire tehuizen, lectuurvoorziening, het zenden van kerst- paketten enz. Organisatoren van de in zameling zyn de heren L. A. M. Looye- steyn, Adr. Pauwstraat 14; J. M. Hooge- Adr. Pauwstraat 32 en L. G. Oos terling, Achterweg 22. Patientenstop Toespraken in de Waag In het Waaggebouw aan de Aalmarkt hadden vanmorgen zeer vele genodigden zich verzameld om de talrijke toespra ken te beluisteren die aan de officiële opening van gemoderniseerde en uitge breide warenhuis van Vroom en Drees- mann voorafgingen. Namens de commis sarissen van V D Lelden N.V. sprak drs. Vroom, die vooral wees op de in teresse van liet kopend publiek voor het assortiment. Er wordt minder gelet op het omhulsel, waarbinnen dat assorti ment uitgestald ligt. De heer Kerckhoff, directeur van V D Lelden, belichtte de geschiedenis van de Leidse nederzetting In vogelvlucht en prees het vele werk dat door de eigen mensen van het be- dryf de laatste dagen Is verzet. Het ge meentebestuur krijgt een 17e-eeuws ge schenk (Leidse School) van de directie aangeboden, dat een plaats zal krygen in de Lakenhal. Burgemeester Van der Willigen had bewondering voor de snelheid waarmee de verbouwing tot stand is gekomen. Hij zei biy te zyn met het nieuwe pand. Ook hier geldt zoals h(j al by eerdere gelegenheden had gezegd dat een stad leeft via verschillende kanalen, zo- Een blik langs de nieuwe facade var V D'8 nieuwbouw aan de Maarsman- steeg. als de handel er één is. Al eeuwen lang heeft op de hoek Aalmarkt-Maarsman- steeg de bedrijvigheid van de midden stand geheerst. Zo waren in 1581 by de Vispoort o.a. een barbier, een zuivelko- per en een tinnegieter gevestigd. De bur gemeester zei te hopen, dat deze be- drijvlgheid nog eeuwen lang hier ter plaatse mag voortduren. Andere sprekers waren de heren Kirch en Van Wijhe van het architecten bureau Kirch-Hermans-Van der Eerden en de heer Truyen namens het archi tectenbureau Teldesign. Beeldhouwwerk De heer Grlbnau, personeelschef, her innerde aan het geschenk, dat het per soneel aan de directie had aangeboden: een beeldhouwwerk van de kunstenaar Pim van Moorsel, „Omhoog" genaamd, dat een dominerende plaats op de par terre heeft gekregen. Onder feestelijke carillonklanken van af de Stadhuistoren opende omstreeks kwart voor twaalf burgemeester Van der Willigen ln de ingang aan de Maars- mansteeg V D's nieuwe constellatie door het nemen van een papieren bar rière. Camera: Ik ben nleuwsglerlg-geel prol. (18 Jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nacht. vr. en zat. 23.30 uur: Ths Servant, 18 jaar. LJdo: Carmen als baby (18 Jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Rebel in ketenen (18 Jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: De bruid gaat in het zwart (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Ik, een markies prol. (18 Jaar) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De kanonnen van Navarone prol. (14 Jaar) Dageiyks 2 en 8 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Nachtvoorst. - vrydag en zaterd. 23.30 The Terror (18 Jaar) KORRELTJE Wie zichzelf tot bezem maakt, moet niet klagen over het stof. (Georg Lichtenberg) MAANDAG 16 SEPTEMBER Den Burcht Verg. KVP. afdeling Lelden. Spr. Kamerlid Schuyt en mr. Drie8sen, 8 uur. WOENSDAG 18 SEPTEMBER Garenmarkt Vertrek excursie K&O naar Amsterdam, 8.30 uur. Zomerzorg Onderwyzersverenlglng St.-Augustinus, 18.45 uur. Ryksherbarlum Kon. Mij v. Tuin bouw en Plantkunde, 20.00 uur. Verlichtingssysteem enig in zijn soort óndanks het feit dat het zwembad „De Vliet" door de „buizenaffaire" dit jaar een maand later open is gegaan, werd zaterdagmorgen - drie weken eerder dan verleden jaar - ai de 300.000ste bezoeker verwel komd. Het was mevrouw M. S. v.d. Krogt-Pannebakker die door de voorzitter van de Leidse sportstichting drs. J. P. v.d. Reijden een gézins- abonnement, een doosje bonbons, een badlaken en een bos rozen kreeg aangeboden. Vóór mevr. v.d. Krogt ging de 9-jarige Monique van Bommel door de entree van het zwembad. Zij kreeg ook een abonnement en enkele versnaperingen. Dat viel ook ten deel mevrouw L Martijn-De Boer, die na mevr. v.d. Krogt het zwembad binnenkwam. De brand, de eerste in Leiden voor de nieuwe commandant brandweer A. C. Broeshart, die wonderwel geen slachtofefrs maakte, kwam in een tijd. waarin de directie op aandrang van G.S. van Zuid-Holland het aantal pa tiënten flink aan het verminderen was. „Solglytt" kwam enige tijd geleden in het nieuws omdat G.S. hadden bepaald, dat het aantal patiënten van 86 tot 63 teruggebracht moest worden. De direc tie van „Solglytt' ging daarop in be roep bij de Kroon, maar dit beroep werd niet ontvankelijk verklaard. Di-1 reet daarop besloot de directie een stop in te voeren voor de opname van nieu we patiënten. In de afgelopen tijd heeft deze stop geresulteerd in een daling van het aantal patiënten tot 76. Geen noodtrappen Naar de mening van de commandant van de brandweer heeft de eliding van ..Solglytt" middelmatig goed voldaan aa nde voorschriften, die gelden voor verpleeghuizen. De vereiste brandap- paratuur was aanwezig, het personeel bleek goed geïnstrueerd tijdens de evacuatie. Een gemis evenwel is, dat in de inrichting niet de voorgeschreven noodtrappen aanwezig waren. Uit de correspondentie met de brandweer, die de verpleeghuizen periodiek contro leert, is evenwel gebleken, dat de lei ding van ..Solglytt" de installatie van noodtrappen op haar programma had staan. Dat de aanwezigheid van noodtrap pen geen overbodige luxe is, is inmid dels bewezen. Indien de brand een verdieping lager, of nog erger op de begane grond was ontstaan, hadden de I gevolgen rampzaliger kunnen zijn. Burgemeester mr. G. C. van der Willigen heeft vanmorgen de officiële opening verricht van het ingrijpend verbouwde en gemoderni seerde pand van Vroom en Dreesmann. Alle aan de Maarsmansteeg gelegen panden (9 stuks), die in de loop der jaren via opstapjes, doorgangen en trappen met het bestaande warenhuis werden ver bonden zijn sinds begin 1967, toen met het slopen werd begonnen, verdwenen. De verbouwing zelf begon in april van het vorig jaar. Aan de zijde van de Maarsmansteeg is een metamorfose ontstaan, doordat een nieuwe gevel, ontworpen door architectenbureau ir. J. van der Laan, de strakke, fraaie facade vormt waarachter de nieuw bouw werd geconstrueerd. De totale oppervlakte van het pand is gebracht van 6500 op 9500 vierkante meter. De eerste Leidse vesti ging van V D werd geopend op 28 februari 1903 in het pand hoek Aalmarkt. Plannen voor de toekomst Hoewel er sprake is van een grote ruimtewinst is er slechts één nieuwe afdeling in gebruik genomen: de radio- en televisie-afdeling is daarin onderge bracht tezamen met een schoonheids salon (die over 'n week geopend wordt). De verkregen winst is voornameiyk ten goede gekomen aan een grotere collectie artikelen, die nu op een zeer overzichte lijke wyze gerangschikt zyn. ROLTRAPPEN Een speciale sfeer werd door de ver bouwing bereikt door de toepassing van kleuren, de aard van de vloerbedekking en niet ln het minst de verlichting. Zes roltrappen met een capaciteit van 8000 personen per uur vergemakkelijken de taak der belde liften, die 500 k 600 mensen per uur naar de gewenste ver dieping kunnen brengen. Verder is er een up to date airconditioning-installa tie. Op de parterre is een garderobe waar men kledingstukken en pakjes kan afgeven. Een extra service Is een hostess op alle etages en op de parterre om do klanten van elke gewenste Inlichting te voorzien. Aan een insigne zyn ze te her kennen. De lunchroom is groter gewor den en het geheel wordt bekroond door een zeer ruim open buitenterras met een prachtig (zonnig) uitzicht op de stad. LICHT VL4 RAILS Een systeem voor gerichte verlichting enig in zyn soort ln West-Europa (alleen in Zwitserland kent men het sys teem op kleinere schaal) heeft voor het grootste deel de t.l.-verllchting ver vangen. Door een genuanceerde scha duwwerking van de nieuwe lampen krygt de presentatie van de artikelen een apart accent. Een byzondcrheld is ook het plafond, dat uit aluminium pla ten bestaat en dus brandvry is. De pla fondplaten worden gedragen door rails, waarin alle elektrische leidingen zyn in gebouwd. Over de gehele lengte van de rails kunnen de verlichtingsspots wor den aangesloten; ook de kasregisters worden van daaruit gevoed. Engeland leverde do rails, Frankrijk de lamphou ders en Nederland de lampen en pla fondplaten. In het vernieuwde warenhuis Is Sprinkler-installatie aangebracht met een leidingnet van 6,5 kilometer, waarop 1800 sproeikoppen zyn aangesloten. Elke kop met sproeier bevat een gesoldeerd plaatje, dat smelt als de omgevingstem peratuur hoger wordt dan 70 graden Celslus, waardoor het bluswater vry De afdeling personeelszaken van het warenhuis Is ondergebracht ln het pand Breestraat 72. Ook de maatschappeiyk werkster en de afdeling opleiding heb ben hier een plaatsje gevonden. In to taal 880 personeelsleden (700 ln Leiden en 180 ln Alphen) staan onder leiding van directeur C. A. A. Kerckhoff, zoon van de oprichter van het Leidse waren- huls, V D te Lelden heeft geenszins een punt gezet achter z(jn uitbreidingsplan nen. De volgendebouw moet kunnen aansluiten tussen de Breestraat en de huidige bouw. Het zal nog wel enkele Jaren duren voordat hiermee gestart kan worden. In Alphen aan den Ryn zal een cen traal magazijn (20.000 tot 30.000 vlerk, meter oppervlakte) verrijzen ln het In dustriegebied West nabij de vestiging van Stokvis. Optie op de grond is al verkregen. In dit magazyn worden ge vestigd het garagebedrijf, de stoffeer- dery. de centrale bakkerij, de expeditie en de slagerij. Ongeveer 150 personen zullen daar werk kunnen vinden. Binnen twee jaar moet hier gebouwd kunnen worden. Verder bestaan, aldus de heer Kerckhoff, nog mogeiykheden voor ves tigingen ln Katwijk en Oegstgeest, „Heeft uw man het dlëet volgehouden?" „Nee, dokter hy zei, dat hy niet wil verhongeren om enige jaren langer te biyven leven!" AMSTERDAM, 16 sept. Vee Aan voer: 282 runderen. Prijzen: 370-515. Aanvoer: 92 varkens. Pryzen 295-303. Handel: kalm en vlot. De twintigste rit In de zomercompeti tie van de Leidse wielervereniging Swlft- Comblnatle, die gistermorgen op het par cours tussen Rynsaterwoude en Alphen werd verreden, heeft een triomf opge leverd voor Peter Akerboom. De lange Roelofarendsvener bleef ln de eindsprint - om een door het bestuur als premie gestelde fles cognac - van 54 km. lange wedstryd zyn drie medevluch ters de baas. Wlm v.d. Berg werd op een banddikte tweede vóór Cock v.d. Hulst en Llek de Jong. By de nieuwelin gen, die 40 km. moesten afleggen, sloeg Henk Molkenboer In de slotfase een beslissende slag: met een voorsprong vun ruim 100 meter ging hy als eerste vóór Cees Akerboom over de streep. De uitslagen lulden: Amateurs (54 km.): 1 Peter Akerboom (R'veen), 2 Wlm v.d. Berg (Leiden), 3 Cock v.d. Hulst (Z'woude), 4 Llek de Jong (Lei derdorp), 5 op 3'^ min. Peter de Jong (R'veen). Nieuwelingen: (40 km.): 1 Henk Mol kenboer (Leimuiden), 2 op 150 m. Cees Akerboom (R'veen), 3 op 58 sec. Paul v.d. Berg (Lelden), 4 Slmon 8tryk (RUp- weterlng), 5 Gys Zandbergen (Ryns- burg), 6 Hans v.d. Berg (Lelden). 7 Wlm van Velzen (Leimuiden), 8 Peter Aker boom (R'veen), 9 Cees v.d. Bent (Voor hout) en 10 Bert v. Ryn (L'mulden). A.-adsplranten 2(4 km 1 Lesly Riet hoven (Lelden), 2 Frans v. Duuren (Lel den), 3 Fred v. 't Hart (LeldeD), 4 Jan Jansen (V'schoten), 5 Ton v. Bemme- len (L'dorp), 6 James Mollet (Lelden), 7 Henk Lammers (H'woude), 8 Eduard Oudshoorn (R'wetering). B.-adspiranten (12 km.): 1 Arle v.d. Voet (Leiden), 2 Carl v. Ryn (L'mul den), 3 Henry Borst (Lelden), 4 Peter Post (Oegstgeest), 5 Matthlcu de Rid der (Lelden). Veteranen (40 km.): 1 Willem Waa- slnk (Lelden), 2 Harmen Honnef (Lei derdorp Zaterdag werd de traditionele Ronde van Noorden verreden. Behalve renners van de Ulthoornse Wleler Tralnlnga- club hebben ook leden van de Alphense Ren- en Toerverenlglng ,,'Avantl" en thousiast hieraan deelgenomen. In de B-klasse reden de adsplranten en de eerstejaarsnieuwellngen. in de A-klasse startten de tweedejaaranleuwellngen. De B-klaasers reden 20 ronden met een to tale lengte van 50 km. Ondanks het zeer grote overwicht van de Ulthoornse ren ners waren de Alphense deelnemers steeds vooraan ln het peloton te vinden, hetgeen ln de diverse premiesprints dui delijk tot uiting kwam. Uitslag: 1 Gerard de Hartog (A.); 2 B. Schyf (U.)3 J. de Zwart (U.); 4 L. Krimp (U.); 5 E. Berkelaar (U.), winnaar van de preatatleprya; 0 P. van Reeuwyk (U.); T J. Bos (U.); 8 R. Veenboer (U.); 9 P. van Kreuningen (A.); 10 H. Versteeg (U.); 11 C. de Bruin (A.). De A-klasse telde een dertigtal ren ners. In deze klasse werd de wedstryd geheel beheerst door twee renners, de latere winnaar Fred v. d. Helden (Noor den. lid van UWTC) en SJaak Heems kerk (Vinkeveen - UWTC). In de eind sprint behaalde de plaataeiyke favoriet Fred v. d. Helden de zege. Uitslag: 1 Fred v. d. Helden (UWTC); 2 SJ. Heemskerk (ld.); 3 Th. Oudshoorn (ld.); 4 E. Hoogerwerf (ld.); 6 W. de Groot (ld.); 6 B. Kruys (ld.); 7 J. van Beek (A.); 8 A. Laan (UWTC); 9 Th. Engel (ld.); 10 G. v. d. Leden (ld.).

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3