Op papier' kan men in 94 seconden langs keten verkeerslichten tussen Rapenburg en Turfmarkt Programma 3-okt ober feest Ouders dienden aanklacht in tegen „lastig'' kind BIOSCOPEN Prof. dr. J. M. Greenberg (USA) hoogleraar astrofysica MEDISCHE DIENSTEN 1PW DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 13 SEPTEMBER ïyq Praagse hoogleraar benoemd aan Leidse Universiteit Prof. dr. Josef Vachek, die hoogle raar is aan de Universiteit te Brno en voorts verbonden is aan het Instituut voor Tsjechische taal van de Tsjecho- slowaakse Akademie van Wetenschap pen te Praag, is voor het academiejaar 1968/1969 benoemd tot gewoon hoog leraar in de Engelse taalkunde aan de Leidse Universiteit. Prof. Vachek, die in 1909 te Praag werd geboren, is een linguist van in ternationale vermaardheid. Hij heeft een bijzondere belangstelling voor de historische fonologie, de structurele grammatica en de theorie van de ge schreven taal waarover hij veel heeft gepubliceerd. Compromis dat nog wordt bijgeschaafd De weggebruikers, ook de voetgangers, zullen aan de nieuwe verkeerslichten in het stadscentrum moeten wennen, zo ver telde ons ir. H. C. de Kloek - bij afwezig heid van de gemeentelijke verkeers-lnge- nieur Ir. E. W. Sauren. Men moet liet hele complex van verkeerslichten tussen Rapenburg en Turfmarkt als een com promis zien. Uitgangspunten bij de voor bereiding van het nieuwe systeem waren; een zo goed mogelijke doorstroming, een zo groot mogeljjke veiligheid en een zo eerljjk mogelijke verdeling van de be schikbare, verre van Idculc ruimte. De fasering van de nu in gebruik ge nomen verkeerslichten is gebaseerd op uitgebntfde tellingen. Op grond van de praktijk zal hier en daar misschien nog wat worden „bijgeschaafd". Dit is trou wens op bescheiden schaal al gebeurd. In eflP*geval blijft de situatie zo, dat de groene tijden voor de voetgunggrs- oversteekplaatsen op de Turfmarkt en bij het Noordeinde parrallel lopen met de groene tijden voor het rechts af slaande verkeer. Dat verkeer zal dus, %ls er overstekende voetgangers zijn. die voetgangers volgens de normale ver keersregels voorrang moeten geven. BELEMMERINGEN Wat de doorstroming van het verkeer op dit drukke knooppunt betreft: vol gens de berekeningen kan Iedere wegge bruiker In 94 seconden dit knelpunt niet r.yn veie lichten zijn gepasseerd. De nu nog regelmatig voor het scheepvaartver keer opengaande Blauwpoortbrug en Turfmarkbrug zyn uiteraard belemme rende factoren, die pas ongedaan worden armaakt als eind volgend jaar de om legging van de vaarweg via het Korte- Vlletknuanl in gebruik wordt genomen Wedvlucht Wedvlucht L.P.V. „De Vriendenclub" gehouden op zondag 8 september vanaf Vilvoorde. Er waren 324 vogels in concours, welke werden gelost om 11.40 uur met Z.W.-wind. Afstand 139, 976 km. Uitslag (eerste tien): J. van Seggelen 1; J. Veilbrief 2 en 4; L. Koopman 3 en 6; Jac. Lud- lage 5; L. Koopman 7: Gebr. De Ridder 8 en 10; Chr. v. d. Voorn 9- Conservator van Volkenkunde hoogleraar te Zurich Dr. C. Ouwehand, conservator voor Japan aan het Rijksmuseum voor Vol kenkunde. is per 1 oktober benoemd tot hoogleraar aan de universiteit le Zü- rich. Deze benoeming houdt in. dat hy het museum in Leiden, waar hij van 1 februari 19C1 heeft gewerkt als con servator, gaat verlaten. Momenteel is dr. Ouwehand in Ja- Jan, maar verwacht wordt, dat hij eind september in Leiden zal terugkeren, waarna in intieme kring afscheid van hem zal worden genomen. OEGSTGEEST RAADSAGENDA De vergadering van de raad Oegstgeest, te houden op maandag 16 september 1968, te 19.30 uur in de raad zaal. Aan de agenda ontlenen we: voor stel van burgemeester en wethouders tot het sangaan van een en geldlening en idem tot beschikbaarstelling van krediet in verband met een begrotings bijeenkomst voor nieuw-ingezetenen. Geboren: Gordon Gerardus Joseph, z.v G. J. C. Verhagen en I. D. Dofferhoff: Gertrudis Maria, d.v. A. C. de Vroomen en M. M. A. de Jong; Eric Marten, G. Wessel en W. T.a Koreneef; Ivo Mar- UJn. z.v. J W. van Hllvoorde en G. W. H. M. Janssen. Getrouwd: I. J. A C. Mulders en M. E. Rooijackers; H. Cloo en A. H. A. Renou: R. F. van Sitteren en A. Era des; M Kuiper en T. Adriaanse. zodat liet doorgaande scheepvaart ver keer niet meer door de stad behoeft te varen. Dan kan ook de noord-ziildroute verder worden aangepakt, wat ook weer een ontlasting van het drukke knelpunt Princeasekade-Kort Rapenburg betekent. Een belangrijke reden, dat voor de voetgangers op eerder genoemde pun ten geen apparte „groene tijden" kun nen worden gegeven, is eenvoudig het feit, dat dan de doorstroming van het verkeer lelijk uit de hand zou lopen en dat de als ideaal gestelde tijd van 94 seconden bij lange niet haalbaar zou zijn. Ook elders in het land is het vaak gebruikelijk zebra's gelijktijdig groen licht te geven met rechts afbuigend verkeer. Om het verkeer nog eens extra te attenderen op de overstekende voet gangers worden bovendien nog borden geplaatst. Het al naar voren gebrachte „nog moeten wennen" aan het nieuwe systeem kan heel mooi worden geïllustreerd met dit voorbeeld: Enkele dagen na het In ge brui ks tellen van de nieuwe verkeers lichten Is de groene tijd voor liet verkeer ip de Apothekersdijk dat rechtsaf slaat, „toegeknepen tot slechts tien seconden. Hiermee wil men bereiken, dat de vele weggebruikers, die, komend van de marktroute via de Kippebrug hun weg vervolgden en dus niet rechtdoor reden naar de Boommarkt, de Apothekersdjjk gaan mijden als „sluipweg". In feite is dit verkeerslicht dus nu alleen bestemd voor verkeer, dat echt op de Apothekers- dijk moet zijn voordat het rechtsaf slaat naar de Princessekade. GROENE TIJDEN Voor mensen, die zich interesseren in de „groene tijden" van de verschillende lichten, geven wij hier een opsomming daarvan: Noordeinde 26 sec.; Kort Ra penburg 35 sec.; Rapenburg 20 sec.; Bos- telbrug (naar Rapenburg en Breestraat) 57 sec.; Boommarkt (linksaf) 15 sec.; Boommarkt (rechtsaf) 25 sec.; Apothe- kersdijk (rechtsaf) 10 sec.; Haarlem merstraat 15 sec.; Princessekade (links af) 10 sec.; Blauwpoortsbrug (linksaf) WOENSDAG 2 OKTOBER 19.30 uur: Grote Taptoe van Leidse erenigingen, kransleggingen bij het standbeeld van burgemeester P. A. van der Werf en het Jan van Houmonument. 20.00-24.00 uur; Lunapark Schutters-1 DONDERDAG 3 OKTOBER )0 uur: Reveille door het Leidsch Politie Muziekgezelschap op het bordes in het Stadhuis, zijde Vismarkt. 7.30-9.30 uur: Uitreiking Haring en Wittebrood in het Waaggebouw; tijdens de uitreiking concert op het Waaghoofd door het Eerste Leidse Jeugdorkest en Drumband „De Burcht". 8.00 uur; Koraalmuziek in het Van der Werf park. 8.15-11.00 uur: Kinderprogramma ln vier stadswijken, „Variétéprogramma voor kinderen". 8.30-10.30 uur: Behendigheidswed strijd voor bromfietsen op het Levendaal. door keurgroep van het KNGV in de Doezastraat. 9.30-11.00 uur: Draaiorgelconcours op de Kaasmarkt, met medewerking van de kring van draaiorgelvrienden. 9.00-24.00 uur: Lunapark op het Schuttersveld. 10.00-12.00 uur: Museum „De Laken- betrekking hebbend op Beleg en Ontzet in 1574. „Molen de Valk", inolenmuseum. 10.30 uur: Herdenkingsdienst in de Pieterskerk. 13.00 uur: Grote historische optocht „Van Smeekschrift tot Handvest", vier strijd voor de vrijheid en de rech ten de r BURGERLIJKE STAND Geboren: Nicolaas zn van E. Ver schoor en N. Vondeling. Yvonne Anna Maria dr van E. Kerkvliet en P. A. J. M. van der Zee. David Albertus zn van A. Barxhoven en J. Sinteur. Klaas Nico zn van E. Prins en S. W. Slingerland. Robert Jacob zn van H. P. Jaueh en H. den Oude. Anthonius Gijsbertus Maria an A. G. Emmers en G. M. A. Dam huis. Jacqueline Maria dr van J B. Dien en A. W. L. v. d. Berg. Erik Mat- theus Maria zn van T. W. van Haes- tregt en M. J. A. van Klink. Thomas Cornells zn van A. J. de Roode en T. C. van den Heiligenberg. Jan-Bart Mnrinus zn van J. de Koning en M. M. Beunders. Paul zn van J. G. Verveld en M. G. Franke. Gehuwd: D. Voojjs en H. G. Kromhout C. Domen en A. F. van Leeuwen. H. .1 H. Lanslnk en D. Baksteen. R. E. de Tombe en M. Spiering. W. J. van den Berg en G. vsn Weeren. P J. Philippo en A. M. Weeda. J. P. Zandbergen en W. H. Steenbergen. M. van Hulst en M, Geels. W. Bekkering en R. H. Erkelens. Ondertrouwd: A. Verhaar en M. Brands. A. van Polanen en M. D. Jans sen. W. F Verbruggen en J. J. v. Nierop C. Postmus en A. van Veen. B. J. Bek kering en C. H. Bentveld. M. G. C Kiel en A. Bomvens. B. B. Huisman en M. G. Brouwer. S. A. Willemsen en J. E. M. Lampo. R. den Ouden en M. P L. Gij- bels. C. van den Berg en Y. Bogaards. H. Lagendijk en W. D. M. Goudberg. A. H. J. Martin en M. van Hal. J. van Biemen en L. Chrispjjn. R. ten Hooven en N. Waal. C. P. Noort en A. M. C. Brugman. O. Hornkamp en A. J. Groe- newold. C. Vermeulen en W. H. M. C. Schepers. B. J. Loppé en J. Versteeg. W. J. Weljers en C. P M. Vogelezang. N. van der Klugt en I L. van Klaveren. A. J. SJoerda en C. Stolp. 20.00 uur: Cabaretprogramma Stads gehoorzaal. 23.00 uur: Groot vuurwerk op een terrein achter het Lunapark. Ruilclub Koningskerk Na de gebruikelijke verminderde ak- tiviteiten gedurende de zomermaanden, gaat de ruilclub „Koningskerk" vrijdag avond 20 september a.s. weer volop van start en zullen de leden op deze avond van half acht tot tien uur in de grote bijzaal van de Koningskerk (einde Ko ningstraat) weer hun eerste rullcontac- ten van het clubseizoen 1968-1969 gaan leggen. In haar vijftigjarig bestaan heeft deze thans bijna 300 leden tellende ruilclub overduidelijk bewezen, dat er in Leiden een grote behoefte bestond aan een ge legenheid om verzamelaars van alle mo gelijke objecten samen te brengen en hun de mogelijkheid te bieden hun ver zamelingten) tentoon te stellen. Zo or ganiseerde de club inmiddels al drie tentoonstellingen en als eerste in Leiden een massale ruilbeurs, die alle een groot auces werden. De ruilavonden vinden elke eerste en derde vrijdag van de maand plaats van half acht tot tien uur in bovenvermelde zaal en zijn ook toe gankelijk voor niet-leden. RADIOCLUB „DE DETECTOR" In het kader van het jeugdwerk werd 2 jaar geleden in de wijkgemeente „Ko ningskerk" onder de toepasselijke naam „De Detector" ook een radioclub opge richt. In haar tweejarig bestaan bewees ook deze club haar bestaansrecht en bouwden de leden (van 13 tot 18 jaar) dank zU de welwilende medewerking van vele ouderen o.a. reeds een eigen meet- lokaal, ingericht met een adequaad in strumentarium. Iedere dinsdagavond ko men de clubleden van half acht tot half tien in het clublokaal in het jeugdhonk aan het Charlotte de Bourbonhof 1) bij een teneinde onder deskundige leiding te werken aan radio's, bandrecorders enz. Ook niet-leden zijn op de clubavon den van „De Detector" van harte wel kom. Het ligt in het voornemen van de clubleiding om t.z.t. ook clubavonden te gaan houden voor ouderen en wel voor het Inwinnen van deskundige ad viezen en het gebruik van het clubinatru- Korfbalderby De Algemene-KNS Na de goede prestaties van Zuider kwartier in de eerste wedstrijden, is de verwachting, dat de geel-blauwen a.s. zondag minstens een punt kunnen over houden aan de ontmoeting met Regen boog in Dordrecht. Vicus krijgt het Elndhovense Rust Roest a.s. zaterdag op bezoek en een overwinning behonrl tot de mogelijkheden. In de eerste klasse staat weer een derby op het programma t.w. De Algemene-KNS. De blauw-wit- ten hebben nog iets goed te maken van zondag jj. en daarom verwachten wij dan ook een spannende wedstrijd op de Zoeterwoudse Singel. Fluks gaat de moeilijke uitsvedstryd tegemoet tegen Fortuna uit Delft, dal het tot nu toe uitstekend doet. Met een gelijkspel mogen onze stadgenoten hun handen dicht knijpen. De Danaiden, nog zonder puntenverlies, zullen tegen Sper wers, dat nog geen enkel punt binnen haalde, er alles aan moeten doen om beide punten in Leiden te houden, ln de derde klasse is Noorderkwartier vry en gaat Madjoe de strijd aanbinden met het Haagse Aio. Het programma luidt: Hoofdklasse: Westerkwartier-Die Ha- ghe; Ons Eibernest-Deetos; Luto-Rohds; Blauw Wit-HKV; Samos-Archipel. Overgangsklasse B: Deto-Spangen; Groen Geel-Roda; Vicus-Rust Foest (14- 9 15.00 uur); Regenboog-Zuiderkwar- tier; Het Zuiden-PSV. Zuid West 1: HSV-DKG; De Danaiden- Sperwers; Fortuna-FluksDe Algemeno- KNS; Ready-OSCR. Zuid West 2 A: GKV-Pama; Trekvo gels-Crescendo; ODO-BKC; Zwarvers- Dubbel Zes. Zuid West 3 B: Delta-Ahoy; Vlaardin- gen-Oranje Nassau; Hoogvliet- Kwiek. Zuid West 3 C: Sehiedam-Tjoba; ALO- Madjoe (14-9 16.00 uur); Hesco-HPV; Blauw Wit '51-Veiox. LKB 1: KNS 3-De Algemene 3: Cres cendo 3-De Danaiden 4; KNS 4-Fluks 5. LKB 2: Noorderkwartier 2-Zuiderkw. 3: Madjoe 2-Vicus 4 (14-9 16.00 uurj; De Algemene 4-De Danaiden 5 (14-9 16.00 uur). Jun. A: De Danaiden-Fortuna; Zuider- kw.-Ons Eibernest: Fluks-DKC (14-9 15.30 uur); Ons Huis-Trekvogels. Jun. B: Vicus-Alo: K^JS-Ready; Nooi- derkwartier-Dubbcl Zes; De Algemene- Eureka; Wiön-Het Zuiden Crescendo- Fortuna. Jun. C: OSCR-Madjoe (14-9); Vlaar- dingen-De Danaiden: Phoenix-Achilles; Schiedam-DKC. CRESCENDO Het eerste twaalftal gaat zondag op bezoek bij Trekvogels, dat de compe titie goed gestart is met twee duide lijke zeges. Wij zien dan ook geen winst kansen voor onze stadgenoten. Misschien een gelijkspel? Het tweede twaalftul komt wederom niet in het veld, mam het derde wel en tegen De Danaiden 4 Aanvang 14 uur. De junioren spelen weer thuis en nu tegen Fortuna (12.00 uur). De adspiranten A spelen tegen Noorder kwartier A uit om 4 uur. De andere ploe gen spelen thuis. Crescendo B-Zuider- Kw. B (4 uur) en pup. A-Vicus A (2.00) Haagse rechtbank De ouders van de 22-jarige kelner uit Leiden hadden het beslist niet ge makkelijk met hun zoon. Talrijk zijn de nare ervaringen, die zij met hem hadden, zelfs de gevangenisdeuren wa ren voor de zoon open gegaan. Met werken was het slecht gesteld, de ver maarde twaalf ambachten met dertien ongelukken. „Kelner" behoorde tot één van de be roepen van de jongeman. Een heel kwade daad was, toen hij vorig jaar er met een huurauto vandoor ging en die in Turkije verkocht. „En dat is niet zonder gevolgen gebleven óók," voeg de hij er aan toe. Het feit, dat de va der nu een aanklacht tegen zijn zoon had moeten indienen, spreekt op zich zelf al boekdelen. ZOETERWOUDE NIEUWE CURSUS R.K. E.H.B.O. In oktober vangt weer een nieuwe cursuB EHBO aan welke georganiseerd wordt door de plaatselijke afdeling St.- Liduina. De kennis die hierin kan wor den opgedaan kan in voorkomende ge vallen, zowel op straat als in huis, uit stekend worden aangewend voor de me demens in nood. De cursus duurt 26 avonden van twee uur en wordt gege ven in het Wlt-Gele Kruigebouw aan de Korte Miening. De theoretische oplei ding geschiedt door dokter W. Kort- mann en praktische lessen \Vorden gege ven door mevr. A. van Dam-Borst. Men kan zich nu reeds aanmelden bij mevr. Overdevest-Welp, Eloutstraat 19, tel. 816, bij de heer J. van Diemen, Weipoort- seweg 93a, tel. 382. In oktober zal de vereniging weer een ledenvergadering houden. Aankondiging van de datum zal nog nader geschieden. Deze is naast de leden ook toegankelijk voor een ieder die belangstelling heeft voor het EHBO- S.J.Z. Na de succesvolle start gaat SJZ zondag op bezoek by Warmunda. In Warmond komen de gr oen-witten in de volgende opstelling binnen de lijnen: doel: T. Vurens, achter: G. v.d. Geest, Jac. Olsthoorn, L. v. Veen en L. v.d. Ham, midden: L. Bosman en Th. van Klink, voor: Jac. Wortman, Chr. Bos man, J. Koek en Jac. van Slingerland. Reserves: P. Beereboom en W. Belt. Aanvang 14.30 uur, scheidsrechter J. Schoenmakers. M.I.V.A. KOLLEKTE De M1VA kerkdeurkollekte die a.s. zondag wordt gehouden zal zich onge twijfeld in een grote belangstelling van de Zoeterwoudse katholieken mogen ver heugen. De aanvraag van de plaatsge noot father J. Vaneman, missionaris in Uganda, bij de MIVA, van een truck is nl. een bijzonder object voor het bisdom Rotterdam en voor het dekenaat en pa rochie Zoeterwoude in het bijzonder. In de avond van 17 april was de jongeman laat thuis gekomen en hij hoorde toen. dat zijn ouders juist een gesprek over hem hadden, waarbij het oordeel niet te best over hem was. De jongeman die zoals wel vaker gebeurde zonder geld was en aan zijn vader geld te leen wilde vragen, durfde dat toen niet, maar hij zocht en vond een andere oplossing, door er met de auto van zijn vader vandoor te gaan. Hij verkocht die in Breda voor 1750,en maakte goede sier, welke eindigde in de gevangenis. De ouders wisten uiteindelijk niet meer hoe de zoon aan te pakken. „Hij moet het nu dan maar weer eens voe len," was het standpunt. Toen eenmaal de aangifte bij de politie was gedaan, kregen de ouders daarvan spijt en pro beerden de aanklacht in te trekken, doch dat kori niet meer. De jongeman bekende nu de feiten. De Officier wilde geen al te lange gevangenisstraf opleggen, teneinde de kortsluiting tussen verdachte en de ouders niet sterker te verzwaren en eiste daarom 12 weken gevangenisstraf waarvan vijf weken voorwaardelijk en aftrek van het voorarrest. Daar kon de raadsvrouwe zich wel mee verenigen Uitspraak op 26 sept. Beloning voor bekentenis „En hebt LI nu beslist niets meer op te biechten?" zo drong de president van de Haagse rechtbank aan bij de 53- jarige chauffeur uit Leiden, die zo een en ander op z'n kerfstok had staan. Daar had hij aanvankelijk niets van willen weten, dat wil zeggen, hij zou niet hebben ingebroken in een woning aan de Damlaan te Leiden op 17 maart waar 250,- werd gestolen en evenmin op 25 juli aan de Maresingel. Dan wa ren er ook nog zware vermoedens, dat hij de inbraak in een winkel zou hebben gepleegd en plm. 1000,- gestolen. Maar nu ter zitting van de rechtbank kwam verdachte tot de bekentenis ge noemde feiten te hebben gepleegd, van daar de aandrang van de president om eventuele andere misdragingen gelijk maar op te biechten, dan kon het alle maal in één straf worden verdisconteerd. Maar er was niets meer op te biech ten, zo verklaarde verdachte. Overigens was het genoeg voor de officier van jus titie, om er zes maanden gevangenis straf waarvan twee maanden voorwaar delijk en aftrek van ondergaan voor arrest 'voor te vragen. De verdediger betoogde, dat het voor verdachte een hele zelfoverwinning is geweest om tot de bekentenis te komen en verzocht daarom als beloning een la ger Onvoorwaardelijke straf op te leg gen. Uitspraak over 14 dagen. Camera: Ik ben nieuwsgierig-geel prol. (18 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 u Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uu- Nacht. vr. en zat. 23.30 uu Servant, 18 jaar. Lido: Carmen als baby (18 jaari Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uu Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9 Luxor: Rebel in ketenen (18 jaar DageUjks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 i Studio: De bruid gaat in het zwart (18 jaar} Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 i Trianon: Ik, een markies prol. (18 jaar Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uu: Zondags: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: De kanonnen van Navarone prol. (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 i Nachtvoorst. - vrijdag en zaterd. 23.3 The Terror (18 jaar PUNT f n' M I <gzj Vj L/".' lMT mm Prof. dr. J. M. Greenberg, hoogle raar in de natuurkunde en de sterren kunde aan het Rensselaar Polytechnic Institute te Troy in de staat New York is voor de periode van 1 september 1968 tot 1 maart 1969 benoemd tot ge woon hoogleraar in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen aan de Leidse Universiteit om onder wijs te geven in de astrofysica. Prof. Greenberg, die in 1922 wera geboren, behaalde in 1948 de graad van physical doctor aan de Johns Hop kins University te Baltimore. Daarna was hij in wetenschappelijke functies voor Leiden en Omgeving LEIDEN: Leidse huisartsen: tot za-543035; wykverpleging: Groene Kruis, 800,- ONTVREEMD UIT SHOES-BAR De Shoea-Bar a^n de Beestenmarkt is afgelopen nacht met een bezoek ver eerd van enige ongewilde bezoekers. Vla een tuimelraam aan de voorzyde ver schaften zij zich toegang en eenmaal binnengekomen braken zij een gokauto maat open. De stalen geldbak met een vermoedeiyke Inhoud van ongeveer 600,- alsmede een geldkistje met circa 200.-, dat achter de bar stond, werden meegenomen. terdag 10 uur dient men de eigen huis arts te raadplegen. Na zaterdagmorgen 12 uur belle men voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. Apotheek: Haven Apotheek, Haven 18, telefoon 20085. Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Van 13 sept. tot 19 aept. 1968. ALKEMADE: dr. Glansbeek, Peek- laan 22, Oude Wetering, tel. 01713-2511; J. H. v. d. Werf. Koppoellaan 1, Ryp- wetering. tel. 01712-202; wijkverpleging: zr. M. Koot. Spoorstraat 1, Roelofarends- veen, telefoon 01713-2420. BODEGRAVEN: dr. V. Cats, tel. 2030; dierenarts: dr. G. Hofland; apotheek: Apotheek Bodegraven: wijkverpleging: zr. P. Bos. Vosholstraat 2. Zwammer- BOSKOOP dr. M. W. J. Pompe. Zuid- wijk 1, tel.'2038; wykverpleging: zr. N. J. van Dam, Overslag, tel. 2141. HAZERSWOUDE: arts zie Leider dorp: wykverpleging: zie Koudekerk aan den Rijn. HILLEGOM: dr. A. A. v. d Kaaden: apotheek: zie Lisse; tandarts: H. Hoek, Orachtweg 2. Lisse. KATWIJK A. D. RIJN: dr van dei- Laan, Rapenburg 1, RJjnsburg, tel. 2810: apotheek: Princestraat 73, tel. 2755. KATWIJK AAN ZEE: dr. Visser. Ho- geweg 21. tel. 2023; apotheek: Prince straat 3. tel. 2755. KOUDEKERK AD. RIJN: arts zie Leiderdorp: wijkverpleging: zr. vsn Leeuwen, Vooratraat 50, tel. 01714-505. LANGERAAR: dr. A. M. van Dongen. Nienuwveen. tel. 01723-101; wijkverple ging: zr. J. C. Bovenkerk, Woubrugge. tel. 01729-238 b.g.g. 320. LEIDERDORP: dr. Bakema, Hoofd straat 2. tel. 24828: apotheek: Haven Apotheek, Leiden, tel. 20085; wijkver pleging: zr. van Leeuwen, Dorpsstraat DO, Koudekerk aan den Rijn, tel. 01714- 505. LEIDSCHENDAM: 14 september dr. van der Meer. Pr. Margrietlaan 10, teL 4535; 15 september dr. Ludwig, Voorb. weg 4a. teL 3632; tandarts* teL 070- Bonifaciusstraat 2, tel. 3449; zieken auto: tel. 3923. LETMUIDENarts zie Alkemade. LISSE: dr. Haase jr., Heerenweg 337, tel. 3685; apotheek: Lissense Apotheek. Vierkant 223; tandarts: H. Hoek, Gracht- weg 2, Lisse. NIEUWKOOP en NOORDEN: dr. G. C. A. Essens. tel. 01714-282. Zeeweg 69. tel. 2230. NOORDWIJKERHOUT: dr. De Groot. Duindoornstraat 1, tel. 02533-2910; tand arts: H. Hoek, Grachtweg 2, Lisse; wijk verpleging: Wit Gele Kruis. zr. L. P. Lanke, Herenweg 9. tel. 2931. OEGSTGEEST: dr. Meissner. L. de Colignylaan 19. tel. 53865; wijkverple ging: zr. v. d. Kley. tel. 33773 b.g.g. 22222. RIJNSATERWOUDE: arts zie Alke- KIJN8BURG: zie Katwyk aan den Rijn. SASSENHE1M. dr. De Graaff. Te.V- lingerlaan 17, tel. 8479; apotheek: Lis sense Apotheek, Vierkant 223, Lisse: landarts: H. Hoek, Grachtweg 2, Lisse. VALKENBURG: zie Katwyk aan den Rijn. VOORHOUT: dr Bots. Prof Aalber selaan 2, Voorhout, tel. 02532-7393; tand arts: H. Hoek, Grachtweg 2, Lisse; wyk verpleging: zr. Paassen, Herenweg 77, Warmond, tel. 01711-250. VOORSCHOTEN: dr. T. H W. Swen. Veurseweg 20, tel. 2356; apotheek: Voor- schotenae Apotheek, Leidseweg 86. tel. 2525; wijkverpleging: zr. Wiegerink. Cu rielaan 13, tel. 2052. WARMOND: zie Voorhout. WASSENAAR: dr. Ten Cate. Burcht- laan 9. tel. 3024; dr. K. de Wit, Jonk heerlaan 83, tel. 2460; apotheek: Was- senaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402; tandarts: dr. Schulz, Jonkheerlaan 86, tel. 2116; storingsdienst: gas, water en elektriciteit tel. 2248. WOUBRUGGE: zie Langeraar. DE ZILK: dr. De Groof, Duindoorn- straat 1. tel. 02533-2910. ZWAMMERDAM: dr. K. Gill, tel. 01726-2627. achtereenvolgens verbonden aan deze universiteit, de National Advisory Committee for Aeronautics, de Uni versity of Virginia, de University of Delaware en het Institute for Fluid Dynamics and Applied Mathematics van de University of Maryland. In '52 werd hij benoemd aan het Rensselaar Polytechnic Institute, aanvankelijk als assistent professor en vervolgens als professor in de natuurkunde en de sterrenkunde. Prof. Greenberg ver richte in 1961 als houder van een O.E. E.C.-fallowship wetenschappelijk on derzoek op de Leidse Sterrewacht. Hij is. onder andere in samenwerking met prof. dr. E. W. Montroll, die op het ogenblik aan de Leidse Universiteit de Lorentz-leerstoel bezet, auteur van ve le wetenschappelijke publicaties. Modehuis De Groot hield najaarscollectie ten doop Modehuis De Groot presenteerde don derdagavond in de overvolle bovenzalen van restaurant Van der Heijden aan de Breestraat zyn najaarscollectie 1968; niet veel uitspringers, wel veel moois, door zes mannequins vaak in vogelvlucht geschouwd. We zagen veel tweed In verschillende mooie weefsels, zowel by de mantels als bij de mantelkostuums, die praktisch alle met bontkraag waren afgewerkt. De bijzonder fraaie collectie hoeden en baretten van vele soorten bont. velours enz. waren van de jonge ontwerper Gé- rard Brussé uit Den Haag, die terecht menig applausje kreeg. Een blauwe mantel met blinde sluiting en met Noorae blauwvoskraag afgewerkt viel by ons in de smaak, evenals b.v. een trois pièces. waarvan de zuiver zy> den blouse in hetzelfde groen-bruin ge blokte dessin gehouden was als het by- behorende wollen pakje. Van een zwart wolen crêpe complet had het rood-wit gestreepte bovenatukje van de mouw loze japon een enig effect; net als by een bruine wollen overgooier, waarbij het bovenatukje in veatmodel gemaakt was. Mooi was een bruin wollen tweed japon (mouwloos) in visgraat met bij behorende mantel van onze Nederlandse ontwerper Dick Holthaus; grappig maar beeldschoon was ook een donkerblauw kostuum met lang vallend jasje, waar van manchetten en kraag afgewerkt werden met zwart-wit genopt kalfsvel en waar ook hier hoedenontwerper Ge rard Brussé voor een leuk bypassend bonthoedje gezorgd had (49,75 slechts). De cocktailjaponnetjes waren overwe gend zwart, de avondjaponnen tenslotte waren er ln verschillende dessins van roomwit tot vlammend oranje. AP. l ft Wandelaar: „Zou het weer zo mooi biyven?" Herdere: „Weet ik niet. Ik heb het v bericht nog niet gehoord." In Jl. vermeldden wij in het verslag van studentenhuisvesting dat de bouw het studentenhuis was verricht door dr HBM. In werkelijkheid is het gebouw aan de Churchil liaan waa meisjes komen te wonen, echter ge bouwd door de N.V. Ned. Bouwmij N.B.M. te Den I" Marktberichten LEIDEN, 13 sept. - Vee - Aanvo> Stieren 12, melkkoeien 65, vette koei.-o 320. vare koeien 30, graskalveren vette kalveren 114, vette schapen 150 fokschapen 50, vette lammeren 117* varkens (zeugen) 40, schrammen 1.37 biggen 554, paarden 1, veulens 2, geite 42. Totaal 2696 Stieren si. 4.60-4.8! melkkoeien 975, 1250, 1650, vette koeiei 3.65, 4.20, 4.70, 5.10, vare koeien 600 1000, 1425: vette kalveren 3.30, 3.70, 4.- vete schapen 105, 125, 150, fokschapen 140, 160, 180; vette lammeren 120, 140, 165, zeugen (dr.) 375, 400, 450, schram men 85. 95. 115; biggen 67. 73, 75; gei en 30 75, 100. Handel: slachtstieren goed, melkkoeien willig, vette koeien rustig, vare koeien matig,: vette kalveren goed. vete schapen goed; vette lammeren vlug. Fokschapen: rustig; zeugen, schrammen en biggen redelijk; geiten vlug Goudse extra tot 4.17, le kw. 3.9D. Aangevoerd goudse 3. Leidse kaas 3. Kamerlid Schuyt voor afd. Leiden KVP Het Tweede Kamerlid Schuyt zal maandag 16 september in De Burcht voor de afdeling Leiden van de KVP komen spreken over internationale poli tiek. zoals de zgn. progressieve concen tratie" deze gaarne zou zien uitgevoerd. Op deze bijeenkomst van de afdeling zal tevens aandacht worden geschonken aan het congres van D '66, dat vanaf vanavond tot zondagavond in de Stads gehoorzaal wordt gehouden. Om een I vendig politiek gesprek op gang brengen heeft het bestuur van de af deling zich naast de heer Schuyt kun nen verzekeren van de medewerking v mr. H. E. A. Driessen. De leden zullen tijdens deze vergade ring ook moeten voorzien in de vaca ture in het bestuur. Namens de jonge ren is de heer W. A. van Oosten kan didaat gesteld. Damescontact Leiden ZW opende winterseizoen Woensdag j.l. opende het „Dames Kontakt" van Zuid West het nieuwe s zoen. Zoals gebruikeiyk kwamen de le den in de St. Antoniuskerk bijeen i gezamenlijk de Eucharistie te vieren. Daarna volgde een souper in het ont moetingscentrum. Voorzitster me\ Mentink-v.d. Klauw verwelkomde de dames die weer met velen warei komen om te genieten van deze ge zellige avond. Zij bedankte de dames die weer de moed en tyd gevonden hadden, om de tafels zo'n feestelijk aanzien te geven. Tussen de verschillende gangen van het souper werden door de voorzit ster aktiviteiten voor het komend sei zoen naar voren gebracht, o.a. 27 sept. een rondleiding in kasteel Duivenvoorde bij kaarslicht. Ook de heren kunnen hieraan deelnemen. Opgeven by mevr. De Jong. Sweelincklaan 6; kosten 2,- Verschillende excursies, demonstraties en shows staan wederom op het pro gramma. Ook wordt er wederom ge legenheid gegeven om te kegelen. Daar de kegelbaan in Sociëteit Minerva is opgeheven, kunen de dames op donder dagochtenden 1 x in de 14 dagen ke gelen ln de Vergulden Turk. Opgeven hiervoor by mevr. W. Cambier, Co- rellistraat 55. Verder hield de voorzitster een uiteenzetting over het Koningin Wilhelmlnafonds. Voor een ledenwerf- aktie door deze vereniging werden da mes gevraagd. Tot slot werd mede gedeeld, dat kleding voor de Missie ge bracht kan worden bij mevr. E. Pont, Gerrit Kasteinstraat 20. ZOETERWOUDE OUD-PAPIERACTIE P.I.T. '54 Morgen komen de leden van de tafel tennisvereniging PIT '54 weer langs om de inwoners van Zoeterwoude te verlos- van hun voorraad oud papier. Als altijd wordt het byzonder op prys ge steld wanneer het papier met een stuk touw tot een stevig pak wordt samen gebonden. Het zal een vlotte afvoer aan- zieniyk ten goede komen. By gebrek tyd en personeel is het niet meer mogelijk by de mensen aan te bellen. Alleen het papier dat aan de weg of de deur staat kan dus worden mee genomen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4