De Raiffeisenbank is goed voor uw geld Uw salaris bijvoorbeeld. m Nationalisten van Wales roeren zich El Kantara gaat langzaamaan dood Machinisten bij N.S. zwaar overbelast Definitieve surséance Delana Kamervragen over Wilton AMBULANTE ARTIEST STAAT NIET STERK boekhoudkundige kracht adm. medewerkster «RAIFFEISENBANK PAGINA 6 DE LBIDSE COURANT WOENSDAG 11 SEPTEMBER EEG-ministers eens met lening aan Engeland ROTTERDAM Op de maandag en Bisteren in Rotterdam gehouden verga dering van de ministers van Financiën nit de zes EFG-landm Is door alle deelnemers grote waardering en in stemming geuit met de lening van twee miljard dollar die Engeland maandag ter versteviging van de positie van het pond sterling van de bank voor interna tionale betalingen te Basel gekregen heeft. Ook Nederlund draagt daar voor een dezer dagen bekend te maken gedeel te. in bij. De Fransen hebben geen bij drage geleverd, maar de Franse minis ter van Financiën Ortoli heeft gisteren in Rotterdam de mogelijkheid open gela ten dat er later alsnog van een Franse deelname sprake zal zijn. Hij deed dit nadat daartoe van alle kanten sterke aandrang op de Franse delegatie was uitgeoefend en gevraagd was om sym pathie voor de lening uit te spreken. Eerst moet Frankrijk de door stakingen geteisterde eigen economie weer gezond hebben gemaakt, beklemtoonde minister Ortoli. Onderzoek naar verstelbare vangrail (Van ren onzer verslaggever DEN HAAG De Stichting Weten schappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV) stelt een onderzoek in naar de mogelijkheden van een verstelbare vang rail. De gangbare middenbermbeveili ging is een tamelijk zware constructie, die de neiging heeft weg te zakken in een te zachte ondergrond. Hierdoor kunnen gevaarlijke situaties ontstaan, zoals on langs zo dramatisch is aangetoond toen op de rijksweg Utrecht-Arnhem een Duitse vrachtauto over de middenberm beveiliging heenschoot. In het onderzoek wordt o.m. aandacht geschonken aan de mogelijkheden van een telescopisehe paal. TOENEMEND AANTAL KLACHTEN OVER GEZONDHEID (Van een onzer verslaggevers DEN HAAG „Overmatige werktij den. ongunstige dienstopzet, onvoldoende ontspanning, te weinig schafttijd, te in tensieve diensten, zwakke begeleiding van de medische dienst, slcohte verlof regeling en verouderd materiaal". Dit is een greep uit de waslijst grieven die de federatieve spoorweg vakvereniging (FSV) heeft aangevoerd tegen de Ne derlandse Spoorwegen. De bij deze (niet-erkende) vakvereniging aangeslo ten machinisten hebben dese bezwaren verval in een rapport: De machinist bij de N.8. Volgens hel mpport spot de directie van de NS met de normale diensttijden: „Diensten Van bijna tien uur per dag zijn eerder regel dan uitzondering. Daar komt nog bij, dat dergelijke diensten soms zeven of meer dagen achtereen moeten worden gedaan. De machinist maakt daarvoor vank zestig tot zelfs tachtig werkuren in 7 8 dugen, zon der dat daar ook maar een enkele rust dag tussen zit. Verder zijn de diensten zo ZWOLLE (ANP) De Zwolse recht bank zal definitieve surseance van be taling verlenen aan het tricotagebe- drljf Delana N.V. te Dcdemsvaart. Dit deelde de president van de Zwolse rechtbank, dr. mr. W. Schenk mede aan het slot van een vergadering tij- dpns welke de crediteuren hun goed keuring verleenden aan de te volgen beleidslijn, die door de bewindsvoerder, mr. J. in 't Veld te Zwolle, ln over leg met de directie van Delana en de deskundige mr. J. H. Jacobs te Bre da. Is opgesteld. Devolgende weck aal de rechtbank bepalen voor welke termijn de surseance wordt verleend. DEN HAAG (ANP) Het Tweede- Kamerlid mr. T. J. A. M. van Lier (PvdA) heelt de ministers van Eco nomischs Zaken en Bocialc Zaken en Volksgezondheid gevraagd maatregelen te nemen opdat bij de verdeling van Wil- ton-Fijenoord-Bronswerk de grootst mo gelijke waarborgen worden geschapen om de werkgelegenheid en de continuï teit van de betrokken ondernemingen te waarborgen. Mr Van Lier wijst' er op dat de on dernemingsraad van een der ondernemin gen dit ook heeft gevraagd, en herin nert er aan dat de regering de scheeps- bouwindustrie heeft gesteund. Hij vraagt de ministers tevens hun invloed aan te wenden opdat zo ruim mogelijk reke ning wordt gehouden met de sociale belangen van de werknemers, en de Ka mer zo goed mogelijk wordt Ingelicht over de gong van zaken. De regering, aldus mr. Van Lier in een toelichting op zijn vragen, dient zelf zo goed mogelijk over de sociale belangen der werknemers te waken, nu ondernemingsraden geen zeggenschap hebben met betrekking tot samenvoegin gen en opsplitsingen van ondernemingen, en de SER nog geen advies heeft uit gebracht over uitbreiding van de be voegdheden der ondermen ingsraden en de samenstelling on taak van raden van commissarissen. f ongunstig opgezet, dat de machinist I vrijwel geen normaul gezinsleven kan voeren", aldus de FSV. De machinisten verwerpen uok het j streven naar produktiviteit. zoals dat bij j de NS tot uiting komt: „Dit streven is voor het tractiepersoneel tot in het ab surde, zelfs tot in het gevaarlijke, door gevoerd. De machinist krijgt veel te weinig ontspanning. Per dug logt bij honderden kilometers af bij snelheden van 125 kilometer per uur. Hij passeert op die lange weg honderden signalen, die hij allemaal moet waarnemen. Direct na een vermoeiende rit, krijgt een ma chinist een rangeeropdracht, waarna de nieuwe rit weer begint. Op die manier werken de machinisten vrijwel constant onder een niel toelaatbare hoogspan ning. die de veiligheid bepaald niet ten goede komt. Het is niet onwaarschijnlijk dat het toenemende aantal bedrijfsonge vallen met spoorwegmateriaal waarbij tractiepersoneel betrokken is. aan een te zware belasting van dit personeel moet worden geweten", zo zet de FHV in liet rapport uiteen. Door al dese omstandigheden zou de algemene gezondheidstoestand van de machinisten achteruit gaan: „WIJ ma ken ons ernstig bezorgd over het zeer grote aantal afkeuringen, het aantal hartpatiënten, zenuwpatiënten en het toenemende aantal klachten over maag- en dartnstoornlsBcn bij machinisten. De medische dienst van de N8 besteedt hieraan te weinig aandacht. Ook de be geleiding door de psychologische dienst Is onvoldoende". De NS heeft bijzonder weinig com mentaar op deze klachten: „Het is de vraag of de directie in discussie wil tre den met een niet erkende vakbond. Bo vendien weet men helemaal nog niet wat de nieuwe dienstregeling wordt, zodat dit rapport wel wat voorbarig is. Natuur lijk wordt er intern wel beraad gepleegd, maar officieel heeft de FSV ons nog niets laten horen. Een beetje vreemd, nietwaar?" De FSV: „Al twee Jaar geleden spra ken wij onze verontrusting uit over de ze overbelasting. Een toen aangenomen resolutie is verzonden aan de directie van NS. Het antwoord bestond uit een drieregelige bevestiging van de ont vangst". De NS: „In twee jaar is er veel ver anderd". De FSV heeft nu een programma van eisen opgesteld, dat zal worden bespro ken op een op 28 september in Utrecht le houden vergadering. Bomaanslag op verkeerstoren mn Pembrey (Van onze correspondent) LONDEN Een eergisteravond door extreme nationalisten gepleegde bom aanslag op een RAF-basla te Pembrey In Wales, gaf gisteren aanleiding tot een uitgebreide opsporingsactie door de po litie van vrU wc! geheel Groot-Brlttannlë. De nationalisten worden nu niet meer bcaohouwd als bespottelijke figuren uit een komische opera, maar wel als „vuige en lafhartige terroristen". Op de basis van Pembrey, die zeer afgelegen ls, oefenen bombardements vliegtuigen van de Britse luchtmacht. De bommenwerpers krijgen Instructies per radio van een verkeerstoren. Met het doel deze glazen verkeerstoren, die drie verdiepingen telt, volledig te vernietigen, werd op een rudiotafel een witte schoen doos vol explosieve stof achtergelaten. Kon RAF-mun van dienst ontdekte deze doos, opende hem en zag dat de spring stof verbonden was aan een ontsteker en een wekker. Hij waarschuwde onmid dellijk onderluitenant William Hcugham, een deskundige inzake springstoffen. De 43-jarige onderluitenant onderzocht dc inhoud van de doos en besefte dadelijk het reusachtige gevaar. Hij nam de doos met haar inhoud voorzichtig op en begaf zich met uitgestoken armen naar de uitgang. De bom ontplofte in zijn gezicht en verbrijzelde ramen, deu ren, muren en apparaten. Onderluitenant Hougham werd levens gevaarlijk gewond. Gisteren moest hij in het ziekenhuis van Carmarthen (Wales) geopereerd worden. De artsen vochten om zijn gezicht te redden. Hougham heeft twintig jaar dienst In de luchtmacht achter de rug, is gehuwd en heeft een kind Leger veronderstelling dat deze aanslag ge pleegd werd door Welshe nationalisten. Deze nationalisten wensen Wales los te maken van Engeland. Wales werd in 1536 door koning Hendrik VIII aan Engeland gehecht. Sedertdien overheerst er de Engelse taal, hoewel het Welsh nog steeds gesproken wordt. Er is een „vrij Welsh leger" dat nsar verluidt gespecialiseerd is in bomaansla gen. Dc fanatieke soldaten van dat leger dragen groene „Cubaanse" uniformen en houden schietoefeningen ln afgelegen streken. Tot dusver is de politie er nog niet ln geslaagd een lid van het leger te beschuldigen van een van de bomaansla gen. Er bestaan trouwens nog andere, minder bekende nationalistische groepe ringen met militante neigingen. De nationalisten zijn ook van plan volgens jaar de installatie van kroon prins Charles als prins van Wales on mogelijk te maken. De prins gaat zes maanden doorbrengen ln Wales en er pogen de taal te leren. Sociale positie leden Gewestelijk Orkest te krap UTRECHT (ANP) De Algemene Bond van Kunstenaars, aangesloten bij het NVV, heeft zich positief opge steld tegenover de wijze van opzet met betrekking tot de functie van het Ge westelijk Orkest voor Zuid-Holland, dat vorige maand van start is gegaan na een fusie van het West-Ncdrlands Or kest en het Zuid-Hollands Orkest. Onte vreden is de ABK over de loon- en arbeidsvoorwaarden die volgens de NVV- bond te wensen overlaten. Het stichtingbestuur heefl tot nu toe het maximum aan financiële middelen weten te verkrijgen, zo is de indruk van de ABK, maar voor de 37 musici (er is in het nieuwe orkest plaats voor 43) betekent dit een minimum. Het stichtingsbestuur is er namelijk niet in geslaagd voor het nieuwe orkest dezelf de subsidieregeling te verkrijgen als voor andere stedelijke en gewestelijke orkesten, dat wil zeggen een rijkssubsi die van 50 procent In de salarissen van de orkestmusici. Gezien de moeilijke financiële positie van de schatkist kan de minister geen subsidie in het uitzicht stellen. De ABK vindt het triest dat door de fusie van twëe orkesten dis criminatie is ontstaan. Weliswaar zijn de loon- en arbeidsvoorwaarden bij het gefuseerde orkest aanzienlijke beter dan bij de twee afzonderlijke orkesten, maar toch is nog sprake van een grote achterstand vergeleken op de minima van de groepen 1 tot en met 4 van de voor gesubsidieerde orkesten geldende sala- risregellng, er ls geen rekening gehouden met ervaring, de vakantietoeslag van procent ontbreekt, evenals trou- 5 de vijfdaagse werkweek, de va kantie bedraagt 30 dagen in plaats van zes weken en bovendien gelden geen re gels voor arbeidstijden, liet aantal dien sten e.d. De ABK meent dat naast het Mtichtingsbestuur gedeputeerde staten van Zuid-Holland en de minister van CRM een zware verantwoordelijkheid op zich hebben genomen. Beschietingen van bewoners onhoudbaar De altijd jeugdige Maurice Chevaiier is in Parijs teruggekeerd na een ojacheidatournee door de V.B. Bi) een drankje gaf hl) op Orly een iferelag van aijn Amerikaatiae belevenieaert. Nieuwe vorm van Mgr. Beel vicaris bisdom Roermond ROERMOND (KNP) De bisschop van Roermond, mgr. P. Moors, heeft naHst zijn vicaris-generaal mgr. dra. P. van Odijk. een tweede vicaris-generaal aangesteld ln de persoon van zijn hulp bisschop mgr. E. Beel. Onder de verant woordelijkheid van mgr. Beel ressorte ren de volgende sectoren: roepingen en priesteropleiding, liturgie, katccheae, re ligieuzen, missie en jcugdziclzorg. Mia Bruyn-Ouweliancl overleden DEN HAAG(ANP) Op 73-jarige leeftijd is de schrijfster Mia Bruyn geb. Ouwehand overleden. Mia Bruyn-Ouwe- hand, die In Katwijk aan Zee werd ge boren. werd aanvankelijk opgeleid tot lerares voor mensendleek-gymnastiek Ze schreef een groot aantal kinderboe ken en meisjesboeken, alsmede tal van romans. Van haar Marykeserie versche nen tien delen, van de serie „De Kop- penolletjes" zeven delen. Ook schreef zij een serie „Hermelijn". Van haHr romans zijn o.a. te noemen de boeken, waarin beroemde mouwen, zoals Florence Nigh tingale worden beschreven. bemiddeling biedt oplossing UTRECHT (ANP) De vakgroep amusementskunst van de bij het NVV aangesloten algemene bond vgn kunste naar* heeft in een rapport, samengesteld ln samenwerking met het hoofdbestuur, aangedrongen op de stichting van een centraal bureau, dat de arbeidsbemidde ling ln de amusementswereld voor sljn rekening dient te nemen. Ook wordt ln het rapport aandacht besteed aan de bljtondere zwakke sociale positie 'van vooral de ambulante amusementskunste- Het rapport is aangeboden aan de sub commissie van advies voor de amuse mentskunst van het ministerie van So ciale Zaken en Volksgezondheid. Dc lego- Ie arbeidsbemiddeling ln de kleinkunst in ons land geschiedt door drie nog zelf standig geeoncessloneerden, de gowoste- lijke arbeidsbureaus en de bemiddelaars die vin een machtiging van de Stichting Arbeidsbemiddeling Musici en Artiesten "i.A.M.A.) hun werkzaamheden ver richten. Deze stichting wordt govormd door werkgevers en werknemersorgani saties in deze sector. Naast deze legale bemiddeling is volgens de ABK sprake een ontstellende illegale arbeidsbe middeling. De subcommissie van advies voor de amusementskunst studeert al enige tijd op een wijziging van de arbéidsbemid- delingswet van 1930, die een ongebreidel de zwarte bemiddeling moet tegen gaan. De ABK meent te weten, dat hierbij een belangrijke voortgang is geboekt. De ABK denkt aan het oprichten van een centraal bureau (in de vorm van een stichting), dat op dezelfde wijze zal moe ten worden gevormd uit de organisaties, die nu deel uitmaken van de SAMA. Als het voorstel van de ABK wordt gereali seerd, zul dit centraal bureau de werk zaamheden voor de bemiddelaar van de SAMA en de GAB's overnemen. De over heid zou op haar wens ln het bestuur van het bureau kunnen worden vertegen woordigd. Door registratie bestaat de mogelijk heid, dat liet centraal bureau voor de kleinkunstenaar, die voor een opdracht gever werkzaam is die niet als werkgever bij 'n bedrijfsvereniging staat ingeschre ven,als werkgever kan optreden. Door deze werkwijze bestaat een verzekcrings- plicht voor de sociale verzekeringswetten. Dan zul het volgens de ABK niet meer mogelijk zijn, zoals helaas vaak voor komt, dat kleinkunstenaars, de ziekte wet en eventueel de WAO hebben, wan neer zij voor de laatste keer zijn opge treden voor een „werkgever" die niet bij een bedrijfsvereniging ls aangesloten, een sport- of speeltuinvereniging bijvoor beeld. ABK-secretaris J. Koelemeij verklaar de desgevraagd dat de ABK zioh bewust is, dat de voorstellen van zijn bond neer komen op een drastische sanering van de amusementswereld. „Maar die is no dig om wantoestanden uit de weg te rui men", zo is èijn mening. Het Internationaal Orgelconcours Rijn streek wordt van 20 tot en met 23 sep tember voor de derde maal te Arn hem gehouden. Acht jonge organisten nemen deel. Ter gelegenheid daarvan wordt tot 27 oktober in het Arnhemse Gemeentemuseum een tentoonstelling van tekeningen, prenten en schilde rijen gehouden onder de titel „luister van het orgel". Ei- is werk te zien van onder meer Saenredam, De Wit te, Bosboom en Verbruggen. El. KANTARA (AP) Hoe doodt men een stad? Men kan het proberen door er oorlog in te voeren en haar de vol gende vijftien maanden af en toe te be schieten. Maar eerst moet je dc ziel van de slad doden en dat proberen ze mei El Kunlara, eens het drukke westelijke eindpunt van de Egyptische spoorlijn door Sinal en thans een treurige ver- aamellng puinhopen, uitgebrande gebou wen en straten vol granaattrcchters. Maar een slad betekent mensen en de inwoners van El Kantara, 930 in getal, staarden zondag verslagen om zich heen, toen zij uit hun primitieve onderkomens en schuilplaatsen naar buiten strom- Het kleine EI Kantara is zondag lan ger dan twee uur het mikpunt van Egyptische kanonniers geweest. Artillerie- en mortiergranaten hagel den in het wilde weg neer. Kogels uit geweren en machinegeweren ploften in de afbrokkelende muren van leem en pleisterkalk. Zelfs het op de westelijke oever ge legen hoofdkwartier van de bestands waarnemers van de VN kon niet aan be schadiging ontkomen. Een functionaris van de VN deelde mede, dat meer dan een dozijn vertegenwoordigers van de VN aan de Israëlische zijde van het ka naal licht zijn gewond. Hartruil zonder toestemming familie donor KAAPSTAD (Keuter). Het Groote- Schuurzlekenhui* in Kaapstad heeft toe gegeven, dat voor de harttransplantatie van vorige week zaterdag geen toestem ming van de familie van de donor be stond. Het hart van een Afrikaanse, die was overleden aan een hersenbloeding, werd onder leiding van dr. Bernard overge plant op de 52-jarige mijnwerker Smith, Dr. Burgor, directeur van het zieken huis, zei dnt het vragen van toestemming aan de nabestaanden niet mogelijk was geweest, omdat de identiteit van de vrouw noch van haar familie bekend waren, ook nu nog niet. Na een lijk schouwing had dr- Burger op gezag van de minister van Gezondheid toestemming voor de verwijdering van het hart van de 32-jarlge Afrikaanse gegeven. VELDSLAG OM TAY NINH SAIGON (AP) Sterke eenheden vsn de Vletkong en uit Noord-Vietnam heb ben vandaag de atad Tay Ninb en tien geallieerde kampen langs de Cambod jaanse grens aangevallen. De troepen drongen Tay Nint} binnen waar zij op licht verzet van de militie waren gestuit. Nadat Zuidvietnamese luchtlandingstroepen de militie hadden versterkt gingen de communistische troepen zich ingraven. Amerikaanse 8traalbommenwerpers bombardeerden de buitenwijken. Straaljagers en kanon- neerhellkopters vielen de communis tische eenheden rond de stad aan. Er wordt nog slechts melding gemaakt van lichte verliezen, maar alles wijst er op dat een grote veldslag om Tay Nlnh op handen is. De stad met ongeveer 200.000 inwoners ligt 70 km ten noord westen van Saigon. De vorige maand is de stad ook reeds gedurende een periode van 30 uur door communistien aan gevallen. I koptische kerk ln El Kantara, staard I neerslachtig naur de grootste koptisch? kerk van het stadje. Zijn witte baard leek te trillen en zijn ogen waren voch tig achter zijn dikke brilleglazen. Het drie verdiepingen hoge bouwwerk het hoogste van de stad, was goen partij geweest voor de zware kanonnen. Een granaat had een groot gat geboord ln dt korte dikke toren. Andere granate- hadden van het inwendige een berg ge broken stenen en mortel gemaakt. Andere koptische kei-ken zijn even eens getroffen en Islamitische moskeet: en de enige Grieks-orthodoxe kerk ook „Ze hebben niet opzettelijk op kerker geschoten", zeide een Israëlische offi cier, „maar die zijn gewoon de hoogst gebouwen en dus de gemakkelijkst' mikpunten". De Arabische inwoners van - El Kan tara zijn aan het eind van de oorlog in het Mldden-Ooslon met het treugtrek kende Egyptische leger gevlucht maandenlang was El Kantara alle. maar een spokslad. TERUGKEER Maar toen de gevechten tussen strijdende partijen verminderden begoi nen de inwoners langzaam van Egyptische oever van het kanaal leru? te komen onder leiding van het inter nationale Rode Kruis. De winkels gingen weer open. Er kwam een postkantoor uiteraard der Israëlisch beheer een restaurant en zelfs een benzinestation. Er aanwijzingen, dat meer inwoners den terugkeren. Toen kwam de aanval van zondae „Ik ga weg en deze keer voorgoed' zei de 48-jarige Mihal Habasjy, eei apotheker. „Ik ga terug naar mijn fa milie in Egypte. Ik heb er nu genoeg Niet ledereen evenwel wil weg. „Ik ben hier 37 jaar geleden geboren", Minhas Pappas, eigenaar van een I Hij en zijn bejaarde moeder zijn de enige twee Grieks-orthodoxen in d? stad. „Zij wil natuurlijk blijven", zei Pappas. Gevaarlijke brand in Antwerpen BRUSSEL (ANP) Op het stations emplacement te Mortsel (bü Antwerpen) zUn gistermiddag een chauffeur i brandweerlieden gewond bij een ont ploffing en brand in een tankauto propaangas. De brand ontstond bij het laden de tankauto uit een spoorwegwagon met 40.000 liter propaangas. Vlakbij stonden nog een aantal geladen tankwagens de spoorwegen, maar snel ingrijpen de brandweer kon een ramp voorkomen De chauffeur van de tankauto werd gewond, toen wegvloeiend gas ontplofte op het ogenblik, dat hij een lek in de leiding tussen de tankauto en de wagon ontdekte en probeerde eon afsluïver (e bereiken. Toen de gealarmeerde branö- weer begon mei schuimblussers een gordijn te Jeggen tussen de brand en de spoorwagons, deed zich een nieuwe ont ploffing voor, waarbij vier brandweer lieden verwondingen opliepen. De be volking in de omgeving moest door de politie gewaarschuwd worden binnens huis en bij de ramen vandaan te blijven tot verder ontploffingsgevaar was ge weken. Oud-minister v. Schaik overleden ARNHEM (ANP) Op 79-jarige leef tijd is le Arnhem overleden dr. ir. St. G. J. M. van Schaik, oud-president directeur van de Algemene Kunstzijde Unie N.V. Ook was hij enige tijd minister van Verkeer en Energie, namelijk kort nia de oorlog, in het kabinet Schermer- horn-Drees. De senaat van de t.h. te Delft verleende hem in 1954 het doctoraat van deze school. De heer Van Schalk, die na een kort ziekbed over leed, was commandeur ln de orde van Oranje-Nassau, ridder ln de orde van de Nederlandse Leeuw en ridder in de orde van St.-Gregorlus de Grote. De teraardbestelllng heeft plaats zaterdag op de r.-k. begraafplaats Moscowa te Arnhem. spoedige Indiensttreding een accurate (mnl. of vrl.) die gewend is zelfstandig te werken. Opleiding op MULO-niveau en n\tntmaal Praktijkdiploma boekhouden. SolilclUtlea te richten aan: J E U R S E N N.V. WoelwUkloan 1 Voorschoten afspraak 01717 - 3206 nederlands instituut voor praeventieve geneeskunde CCD— vraagt voor het secretariaat een voor het verrichten van eenvoudig type- en stencllwerk en ter assistentie bij de post verzending. Enige typevaardigheid strekt tot aanbeveling. I^eeftljd plm. 16 jaar. Schriftelijke sollicitaties te richten t i de directe ma Als u dat voortaan vla da Raiffeisenbank laat uitbetalen, dan loopt u geen risico's door brand, verlies of diefstal. Oe bank beheert uw geld. De bank houdt een boekhouding voor u bij - gratis. Oe bank betaalt en ontvangt In uw opdracht. En... u krijgt 3'/jrente over het saldo van uw privé- rekening. U kunt dan bovendien gemakkelijk sparen. U kunt altijd bij ons terecht voor deskundige adviezen voor al uw financiële aangelegenheden. SRAARBANK EN ALLE BANKZAKEN

Leidse Courant | 1968 | | pagina 6