DEBUTANT LFC KLAARDE HET NIET TEGEN GOUDA TRAINER KANTEBEEN STUURDE LARDE OP TIJD NAAR VOREN OKKER IN EINDSTRIJD VAN FOREST HILLS Van Dinten scoorde eerste UVS-goal Jan Leget half uur ruimde na het veld Mexico bleef onbereikbaar Springtitel bleef in handen van Jan Maathuis Doelman Zajc stopte weinige schoten fraai Roodenburg voert combinaties tot in het „oneindige" door EBOH wint door „mazzeltje" 3—1 NEDERLAAG Judoka's Z-Holland tegen Tsjechen SPORTBIJLAGE VAN „DE LEIDSE COURANT De eerste hindernis op weg naar de prolongatie van het afdelingskampioen schap heeft UVS gistermiddag in de Kik kerpolder niet zonder kleerscheuren ge nomen. Tegen het Rotterdamse CW werd in een wedstrijd, waarvan men het echt niet warm of koud kon krijgen, maar een pover resultaat bereikt: een I1 gelijkspel. Lange tijd heeft het er zelfs naar uitgezien, dat de kampioenen van verleden jaar in de eerste competitie wedstrijd met een nederlaag genoegen moesten nemen. Tot een kwartier voor 't einde stonden de blauwwitten nog met 01 achter. Toen stuurde UVS-trainer Piet Kantebeen de kleine achterspeler Bart Lardé naar voren met de opdracht de voorhoede doelrijpe kansen te schep pen. Nauwelijks was de kleine man in de aanvalslinie verschenen of hij mocht al een hoekschop nemen. Hoog ging de bal de lucht in en kwam bijna loodrecht naar beneden. Precies ter hoogte van Ton van Dinten, die tussen CW-keeper Van Luyk en Waardhuizen geklemd stond, maar die toch nog met z'n lange lichaam tussen die twee uitwurmde en met het hoofd de bal richting doel kon koppen. Van Dinten, Waardhuizen en keeper Van Luyk tuimelden op de grond, de bal stui terde tegen het net: 11. Veiligheidshalve kopt C.V.V.-ver dediger W aarthuizen de bal naar veiliger oorden. Terwijl doelman Fon Luyk ook naar het leder duikt, kijkt Ton van Dinten toe. Groots Is de ontmoeting UVSCW allerminst te noemen, wat ook weer niet wil zeggen, dat men in de UVS- gelederen ontevreden zal zijn. De ploeg heeft aangetoond, dat ze een achter stand kan wegwerken. Al duurde dat wat lang, want tegen die achterstand keek men al na drie minuten aan. De langbenige middenspeler De Quant nam toen de bal in een keer op zijn slof en zonder dat keeper Sloos ook maar reageerde verdween de bal in de rechterbovenhoek. Dat was een tegen valler voor de UVS'ers, maar erg on der de indruk waren ze schijnbaar niet Of de stand nog dubbelblank was. wrd er door gevoetbald. In de voor- )»ede was Gerrie Logeman wel ijverig, maar hij speelde te zeer teruggetrok ken om als het nodig was ver- :nd lang de buitenlijn te snellen. Aan de andere zijde van het veld werd Sjoerd Teske opvallend weinig in het spel betrokken. De bal ging meestal door het mid den, waar aanvankelijk Jan Legert met het op maat passen nogal moeilijkhe- den had. Hij was wel de centrale fi guur, maar voldeed niet Hij maakte een niet fitte indiruk. Na een half uur spelen na tot tweemaal toe vrij hard met de grasmat in aanraking te zijn gekomen verliet Leget het veld en werd vervangen door Sjaak Visser, een vorig seizoen nog in de regionalen uitkomende speler. In de aanvalsspits kon Ton van' Dinten zich niet van zijn directe tegenstanders los maken. Hij ziet de soms kleine gaten niet die vallen. Hij mist ook het kunnen de aangespeelde bal dood voor zijn voeten te brengen, zich ineens om te draaien en dan flitsend uit te halen. Leo Holl had niet veel succes. Hij werd goed afgedekt door beurtelings Waardhuizen en Van de Velde. Na ruim een half uur spelen had hij zelfs uitgesproken pech toen, na een com binatie met Logeman, zijn loeihard FOREST HILLS In het jaar waarin de historische verzoening lot stand kwam tassen het prof- en amateurtennis beeft Tom Okker zich temidden van een moordende concurrentie opgewerkt tot de allersterkste tennisser, die Nederland ooit heeft gehad. Na zijn kwartfinaleplaats op Wimbledon, kwalificeerde hü zich risteren voor de eindstrijd van Forest Hills, waarin hü het zal moeten opnemen tegen Arthur Ashe, die hem op Wimbledon van een verdere zegetocht afhield. De Nederlandse kampioen won gisteren voor 14.000 toeschouwers met 86. 1. 8, 61 van de als derde geplaatste Australische professional Ken Rosewall. Het was de eerste maal dat beide spelers tegenover elkaar tonden. Okker bad al op Wimbledon met enige verbazing geconstateerd, dat het Rosewall ontbreekt aan een service van klasse. Rosewall beschikt echter naar alle waarschijnlijkheid over de beste servicereturns ter wereld en herstelde daarmee het evenwicht. Hij nam doordat hij met serveren was begonnen een voorsprong in de tweede en negende game. In de elfde game leek Okker zijn service voor de derde maal te verliezen, maar ondanks zesmaal gamepoint drukte Rosewall niet door. Rosewall nam Okkers service in het begin van de tweede set. Het antwoord van Okker kwam ln da zesde game. Hij forceerde een doorbraak en opnieuw een in de tiende game. Nog eenmaal vocht Rosewall terug. Het werd 44. In de derde «ame Het Okkers touch hem even in de steek toen hij drie volleys in het net 'loeg. Rosewall greep zijn kans en de set. De tien minuten rust hadden Oker ervan doordrongen, dat hij het tempo hoog zou moeten houden om zijn 33-jarige tegenstander definitief op de knieën te krijgen. Hij deed het. Onder druk serveerde Rosewall bij gamepoint tegen in de vierde game opnieuw een dubbele fout. Okker forceerde in de zesde game een tweede doorbraak en maakte op die wijze hot echec van het proftennis compleet. De 25-jarige luitenant van het Amerikaanse leger, Arthur Ashe, plaatste zich als ferste niet-blanke voor de eindstrijd van Forest Hills. Na een aanvankelijk opge- wpen achterstand door weinig oontrole op zijn slagen, versloeg hij zijn landgenoot Clark Graebner ln één uur en vijftig minuten met 4—8T—A schot tegen de kruising paal-lat be landde. Na rust veranderde het spelbeeld niet noemenswaardig. De UVS-aan- vaïlen strandden vaak in de samen geklitte CW-formaitie. Invaller Sjaak Visser viel nauwelijks op; men merkte nauwelijks dat hij meedeed. Hij deed geen opvallende dingen, maar ver prutste ook niets. Na ruim een kwar tier spelen werd de UVS-achetrhoede voor de eerste maal door de snelle Holierhoek en Dubbeld uiteen gereten. Rol en Lardé konden het niet zo gauw bijbenen, maar gelukkig ontbrak de afwerking ook aan CW-zijde, anders was het 02 geweest. In een tamelijk paniekerige situatie voor het doel van Van Luyk schoot van nog geen drie meter Ton van Din ten hard tegen de CVV-doelman op, zo hard, dat deze wankelde, de bal over zijn hoofd heen liet glippen. Bijna het doel in. De maasstedelijke goalie herstelde zich echter nog net op tijd. Het niet in al te grote getale opgeko men publiek berustte al in een neder laag, toen Kantebeen Bart Lardé naar voren stuurde. Het resultaat bleef zoals hierboven vermeld niet uit. Trainer Kantebeen was zeker wel met een gelijkspel te vreden, want toen het eenmaal 11 was dirigeerde hij Lardé weer naar achteren. Er mocht geen resico geno men worden. Vermeldenswaard blijft verder, dat Kosten bij CW wegens een lichte blessure vervangen werd door Elzen, maar enige invloed op het spelverloop had dat niet. EERSTE KLASSE B Roodenburg-F.BOH 0-1, Neptunus-Pa- pendrecht 1-1, Unitas-Olympia 3-0, Gou- da-LFC 3-1. UVS-CW 1-1. Nieuwe cup voor volleyballers BRUSSEL Nederland. Frankrijk. West-Duitsland en België hebben in Brussel besloten een volleybalcompetl- tie in het leven te roepen „om de Coupe van het Europa van de Zes". Tot dit toernooi zullen worden toege laten landskampioenen en de nummers twee van de EEG-partners. Zij zullen elkaar ontmoeten in een uit- en thuis wedstrijd. Aangezien de data voor de nationale kampioenschappen reeds zijn vastgelegd, hebben voor de eerste editie van dit internationale evenement, dat tussen 1 november 1968 en 31 mei 1969 plaatsvindt, zich slechts vier lan- KASSEL De Rotterdammer RUn van de Heuvel heelt saterdag tüdens internationale atletiekwedstrUden ln de Duitse plaats Kassei >Un laatste kans voor uitzending naar de Olym pische Spelen in Mexico niet kunnen grüpen. Van de Heuvel won weliswaar de 400 meter, maar zijn tijd (47,2 seconde) biedt weinig perspectief. Hij zou zeker onder zijn nationale record (46,7 sec.) hebben moeten lopen om enige aan spraak op een Mexicotlcket te kun nen maken. Fred van Herpen van de Spartaan uit Lisse heeft zaterdag tijdens de Leidse atletiekkampioenschappen drie titels veroverd. Vooral de tijd op de 100 meter, 10,5 seoonde, maakte indruk. Van Herpen zou aanvankelijk zater dag in Kassei een laatste poging on dernemen zich via een tijd van om en nabij de 46.5 seconde op de 400 meter te kwalificeren voor de Olym pische Spelen. Hij besloot echter geen kans meer te wagen. In Lelden won hij ook de 200 meter in 21.4 sec. en de 400 meter in 48,0 sec. Feijenoord had snelste renners sportredactie) NIEUWERKERK AAN DE IJSSEL Op een parcours in de polder bij Nieu- werkerk aan de IJssel hebben wielren ners van vrijwel alle Zuidhollandse clubs gisteren een verbeten strijd geleverd met een onzichtbare tegenstanden een hor loge. De Zuidhollandse wielerfederatie hield daar weer de teamwedstrijden om de (of ficieuze) kampioenschappen van deze provincie, waarbij de wielrenners van het Rotterdamse Feijenoord er in slaag den de verleden jaar veroverde titel te prolongeren. Aan dit Rotterdamse succes is echter een felle strijd voorafgegaan. Tijdens de wedstrijden voor amateurs over vijf ron den (totaal 43,5 km) bleek weldra dat de onderlinge verschillen minimaal wa ren en pas nadat de stopwatch voor de laatste keer was ingedrukt, bleek dat de ploeg van Feijenoord, die slechts uit drie renners bestond (J. Hordijk, H. Nak en B. van Dordt) enige seconden sneller was dan nummer twee: De Bollenstreek. Voor Feijenoord werd 1 uur, 13,2 sec. geno teerd. De tijd van De Bollenstreek was 1 uur, 24 sec. Op de derde plaats kwam De Rotterdamse Leeuw in 1 uur, 25,6 sec; 4. wederom een Rotterdamse ver eniging, De Pedaalridders in 1 uur, 34,6 Hollandia, dat kostbare seconden zag gaan toen Harry van Leeuwen een lekke band kreeg, werd vijfde (1 uur, 1 min. 4.2 sec.). Van de andere Haagse clubs werd Sparta achtste (1 uur, 2 min. 1 sec.) en De Spartaan elfde met een tijd van 1 uur, 6 min. 47 sec. Bij de nieuwelingen, die drie ronden (26 km.) reden, was de volgorde 1 De Bol lenstreek in 36 min. 6.8 sec.; 2. Feije noord (36 min. 38 sec.) en 3. De Rot terdamse Leeuw (36 min. 44,3 sec.). AMSTERDAM. In de manege in het Amsterdamse Bis is het afgelopen week einde het Nederlands kampioenschap springen gebonden. De titel werd evenals vorig jaar veroverd door Jan Maathuis met Fliegette. Hij eindigde gelijk in punen met de combinatie Pruikemaker-Madrano maar werd kampioen door een betere klasse ring in het jachtspringconcours. ngconcours (15 ixlmale hoogte ï.so meier): i. Harry Wouters van den Ouden- weljer (Nieuwe Loosdrecht) met Rameau 105.8 sec.;2. Hans Brugman (Almelo) met Goldy 113.6 sec.: 3. Jan Maathuis (Geesteren) met Neduphar C, 116 sec.; 4. Jan Maathuis met Fliegette, 116.4 sec.; 5. Hans Brugman met Sky Hlght. 118.2 sec.; 6. Jan de Haan (Wateringen), 119.8 sec. Puissance springconcours (ln de enige bar rage vijf sprongen, max. hoogte 1.80 m). 1. Gerrlt Maathuis (Geesteren) met Sleglinde, 3 strpni: Ex equo Erik Schlemaker (Lage Vuursche) met Trevlra, Hans Brugman met Sky High en TJeerd Velstra (Brammen) met Liberty Light, allen vier; 5. Josje Ernst (Bla- rlcum) met Blacky. 11; 6 Maarten Bachus (Tilburg) met Sonja, gestopt Algemeen klassement sprlngconcour* 1; Jan den Haan - Jan Maathuis mi Josje Ernst met Blacky, 8 - 217.2; 4. siemi Pruikemaker met Medrano, 8 - 220.8; 5. Harry Wouters van den Oudenwijer met Rameau, 8 - 241.6: 6. Gerrlt Maathuis met SlegUnde, Medrano, MR den Oudenwijer met Rameau, 90 pnt.; 4. Hans Brugman met Sky High, 87 pnt.; 5. Jan den Haan met Caransa, 85.5 pnt.; 6. Hans Brugman met Goldy, 81 Zonder direct de noodklok te willen luiden voor Roodenburg (dat zou wel erg vroeg zijn) kunnen we toch wel vaststellen dat de voorhoede van trainer v. d. Meents ploeg aan stootkracht heeft ingeboet. Dat de thuisclub in het duel tegen EBOH, ondanks een vrijwel de gehele speel tijd durend overwicht, geen doelpunt wist te scoren brengt ons tot deze niet al te hoopvolle conclusie. Goed, doelman Zajc ranselde en dook er heel wat uit, maar daar staat tegenover dat deze Hpngaarse Dor- drechtenaar soms de meest vreemde acties voor zijn ogen zag vol trekken. Want hoewel de roodzwarte defensie dikwijls goed ingreep, wist zij toch zo nu en dan niet het goede antwoord op de aanvallen van Roodenburg, die alleen door het gemis van een goede schutter niets opleverden. Nu won EBOH, dank zij het afstraffen van een levensgrote blunder van Bert de Jonge in de eerste helft, die Wim van Kooten de bal toeschoof, waarna de EBOH'ers met een wipballetje over Keereweer heen 10 inschoot. Een voorsprong waarop roodzwart tot aan het slot signaal van de heer G. van Bezooyen wist te teren. Het Roodonburg-bestuur had zo graag n overwinning willen zien van haar spelers. Een overtuigende liefst, die do mensen zou aanspreken en hen naar .Leiden-Noord" zou trekken. Als aina- teurclub kun Je Immers toch ook best geld gebruiken? En dat Is gisteren maar ln zeer geringe mate naar de vereni gingskas toegevloeid. Waren er duizend mensen? Het is waarschünlük nog een te optimistische schatting. De vaste schare, de rest had de successen van UVS kenneltjk nog in gedachten en was lar de „Kikkerpolder" getogen. Ondanks al dit negatieve kunnen we toch niet zeggen dat er niets te bele ven viel aan de Pieter Bothstraat. Het spel van Roodenburg was echt niet zo slecht. Het samenspel was prima; te goed zelfs, want nu bleef men de bal maar naar elkaar toeschuiven en werd •en spelletje dat by voorbaat alle verrassingen uitsloot. De EBOH'ers had den immers alle gelegenheid zich op stellen, een goede afweer te vormen. Toch raakten zy soms in paniek. Dat was dan veelal als de ebgolf van Roo- denburg-aanvallen een vloedgolf werd. Als de acties snel, krachtig en over rompelend werden uitgevoerd en overbo dige schakels werden vermeden. Te zel den zagen we dat echter. Het geschuif tot in het oneindige domineerde. Zoeken naar een opening, die dan meestal niet werd gevonden. Eigen kweek Sam den Os was duldeiyk weer de man, die de taak had gekregen te sco ren. Hy was de vooruitgeschoven spits- speler, die de aangedragen munitie moest afschieten. Na de thee week hy even uit naar de vleugel, maar Den Os is geen man, die anderen voorziet van goede kansen, hy wil ze zelf krygen en dus duurde het niet lang of terug was Den Os in het centrum. Bert Jansen schoof weer op naar de zyiyn. Dexe, uit de jeugd afkomstige Roodenburger vocht ook nu weer verbeten, en werd ook goed in het spel betrokken. Duideiyk in zyn nadeel is zyn lengte. Meerder.- malen dook htj ook voor het doel van Zajc op, maar de voorzetten van zyn teamgenoten kon hy LFC maakte gisteren Imar entree iu de le klasse. Hoe zou deze entree beginnen? Zou het. de kanaries lukken om In de eerste de beste wedstrijd tegen Gouda tot winst te komen? Neen, dat is In de eerste uitwedstrijd de geel zwarten niet gelukt, want zij moesten In da Goudi-nareii liun meerderen erkennen en verloren met 81. Het was wel een aardige wedstrijd daar in de pypenstad, maar hel klopte tocli nog niet helemaal In de l.eldse ploeg. Men deed liet toch w el w at te veel alleen en ook de vaart out - brok nog wel eens. Het is misschien nog wat wennen hhii elkaar, want er stonden in dit eerste elftal van de kana ries enige andere spelers (oud-elftalspelers van enige ja ren geleden, o.a. Aat Heymans en W. Nleuwenbiirg), en men was nog niet goed op elkaar Ingespeeld. Dat het tegen de Goudenaren niet gemakkeiyk zou gaan, wist men al, want ook UVS en Roodenburg hebben de laatste Jaren daar ondervinding van gehad. De eerste kansen kwamen dan ook voor de thuisclub, maar door goed keeperswerk van Van Leeuwen kwam ei niets uit de bus. Maar ook LFC bleef niet stil zitten en er kwamen een paar aardige momenten voor het doel van Klerks, o.a. schoten van Aat Heymans en Wim Nieuwcn- burg, maar zij werden door de Gouda-doelman onschade- ïyk gemaakt. Na 30 minuten was het raak, de LFC-verdc- diging beging een fout en Van Mullem kon ongehinderd scoren: 10. Echter vflf minuten later was da stand weer («lgk door «en doelpunt van QuWtr alk «en pas* sas Van laarhoven: 11. Nog voor de rust aanbrak wisten de gastheren toch nog de stand in hun voordeel te brengen, daar rechtsbinnen Noordermeer i in huitenspelpoeitic?) het tweede doelpunt kon scoren: 2l. LFC ging direct na de uftrap in de tweede helft alles op alles zetten om de stand weer in evenwicht te brengen, maar de achterhoede van Gouda met als centrale man Holshauer, wist alle tegenaanvallen van de geelzwarten af te slaan en zodoende een doortocht naar het Gouda-doel t.e voorkomen. De verdediging van de thuisclub ntoest In deze periode met alle man in de verdediging komen om de aanvallen van de Loldenareu af te slaan, hetgeen hen zonder kleerscheuren gelukte. Jammer was het, dat Nicu- wenburg door zyn te trage spél de vaart er wat uithaalde in de LFC-voorhoede, zodat men steeds op tijd ln kon gt-ypen. Een blessure deed Van Mullem het veld verlaten. Hij werd vervangen door De Wit en evenzo was dit het geval met v. d. Berg (wenkbrauwblessure). Voor hem kwam v. d. Heyden In de plaats. De LFC-achterhoede paste meermalen de buitenspelval toe, maar die liep nog al eens verkeerd uit en dan moest doelman Van Leeuwen als reddende tyger in actie komen. Nog voordat scheids rechter Hammink uit Arnhem voor het einde floot, bracht Veenendaal de stand voor Gouda nog op 81 om daarmee voor zyn ploeg de overwinning op de nieuwbakken le klas seri LFO thuis ts houden. zelden bereiken, louter en alleen omdat de Dordtse verdedigers een stuk hoger reikten. Wim Rysbergen, met wie Bert Jansen vorige week tegen DWV samen speelde en al evenzeer eeu produkt is van de „eigen kweek", opereerde nu op het middenveld. Hy deed dat samen met Theo van Kampen en gezegd moet wor* den dat dit deel van de ploeg zeer goed werk dëed. Wim Rysbergen, (een verbnnd om een van zyn handen als gevolg van een on gelukje vorige week toen een van de DWV'ers op zyn hand ging staan), kan wel degeiyk een fors duel met succes aangaan. Opvallend was dat hy als half- spcler juist wel versclteldrno malen Zajc op de proef stelde. Van grote afstand, maar er zat wel degeiyk verrassing ln omdat het een onverwachte onderbreking van de weliswaar soepel lopende, maar uitzichtloze combinaties was. Een spe ler, die daar anders ook niet voor schroomde deed dat nu wel: Koos van eerlee. Naar voren gestuurd, omdat Rysbergen uit de voorhoede was ver dwenen. Duideiyk was nu de opbou wer van de aanvallen ln hem te herken nen. De middenspeler, die zyn c-niuch- tigc aanvallers liever de kans biedt. De achterhoede, die over bet algemeen alleen met Wira van Kooteu te maken kreeg, heeft heel wat minder te doen gehad, reden waarom én Isaac Klinkhamer An c van Weerlco zich met het eind in zicht ook naar voren waagden om te trachten te doen wat hun aanvallers niet konden. Eensgezind Onverdiend. Dat zal de overtuiging ge weest zyn in het Roodenburgkamp, dat hoogstwaarschijnlijk de speelwyze van EBOH niet altyd zal hehben bewonderd. Harde trappen, die de bal niet zelden bulten de lijnen deden neerkomen. Veel tijd ging daardoor verloren, geheel over eenkomstig het plan van de bezoekers. Maar welke ploeg doet dat niet, die met voornemen aan de atryd begint een gciykspel te veroveren en dan door een „mazzeltje" opeens een zege binnen be reik krygt? De jioop", dat Roodenburg na de pau ze op het punt „conditie" zou zegevieren werd niet Ingelost. Vertoonden enige EBOH'ers In de eerste 45 minuten toke- van vermoeid beid (niet name Wim DelmA, de enige „nieuwe" In het Dordt- gezelschap), na de rust was daar nlg meer van te merken en vocht ii eensgezind voor do twee punten, zelfs twee minuten voor tyd helemaal duideiyk naar de bezoekers zouden zyn gaan ware het niet dat doelman Mat- tie Keereweer een schot van de voor Van oten Ingevallen Cees Dlcllssen nog Ttipte. Roodenburg kan In deze com petitie een woordje gaan meespreken zy een schotvaurdlge aanval weet op dellen. Over de belde andere Unies behoeft zy zich geen zorgen te maken. DEN HAAG Het ZuidhoUandss Ju doteam dat zondag ln de sporthal van do Steenwljklann uitkomt tegen onder anderen het Tsjechische nationale team ls als volgt samengesteldA. Akket*. mans, J. Rietdijk, Th. Schneiders, Hoogendijk, C. Vroegh, A. van Polanen, A. van Staveren, J. Lagerwaard, N. Eveleens en J. St. Nlcolaas. Het Tsje chische team, dat eveneens uitkomt te gen Noord-Holland en het Nederlands Politieteam, traint dinsdagavond bij ju doclub Uke-mi in Delft, woensdagavond bij sportschool Rupmund ln Den Haag en donderdagavond bij sportschool Lui ken ln Lalden.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 9