RUDI POLDER UVS en Roodenburg spelen in Leiden Twee grote kunstenaars besloten de K&O-zomerconcerten Schilder van lichten ruimte Poging tot aanranding van Nieuwveens meisje Hersenschudding na aanrijding Bewusteloze tegen brugleuning aangetroffen AKTIEVE BEZORGERS Trainerskeus PROGNOSE ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT JAN WELMERS, orgel en Herman Schey, bas, besloten de reeks orgel concerten die K. O. en de Kerkvoog dij van de Ned. Herv. Kerk in deze zo- nier hadden georganiseerd. Over Her man Schey te schrijven is bijna een over bodige zaak. Het zal zelden voorkomen, dat iemand op zijn leeftijd over nog zo'n ademtechniek en klankuitbeelding be schikt. Met een onverslijtbaar elan ver vult hjj nog de belangrijke partijen in de Passionen en Oratoria. Hoewel Aria's uit de Messiah van Handel en uit Bach iantates in feite een orkestbegeleiding vragen, wist Jan Welmers de zanger uitstekend op het orgel te steunen met een goede registratie. De aria „For beholduit de Mes siah begon wel wat zwak, maar Schey herstelde zich spoedig en paste zich daarna geheel aan de ruimte aan. Prach tig en zeer gevoelig werd de Aria uit de Solocantate „Ich habe genug" van J. S. Bach vertolkt. Van A. Dvorak hoor den we nog vijf Biblische Lieder op su blieme wijze vertolken, zoals Schey dat kan, hoewel enkele van die liederen niet vry zijn van een romantische inslag. Jan Welmers, de le prijswinnaar op het orgelconcours te Bolsward, die dit jaar als tweede naar voren kwam op het Internationale concours te Haarlem, liet zich gisteravond horen als een bui tengewoon bekwame organist. Nu is het prachtig orgel in de Pieterskerk mecha nisch een lastig speeltuig, maar de orga nist overwon alle moeilijkheden, zodat hy begon met een helder en duideiyk exposé van de Toccata en Fuga van Buxtehude in F. gr. t. DE MOOI afwisselend kleurvol ge speelde Partita „Jesu meine Freude" vroeg soms een duidelijker pedaalparty. Heel knap technisch werd de wat gril lige Preludium van de Preludium en Fuga in a kl. t. van Bach geïnterpre teerd, ook de Fuga, hoewel over de op bouw van een fuga nog zou kunnen wor den gediscuBieerd, maar Jan Welmers gaf haar toch een imponerende climax. Na het orgelkoraal „Herzlich tut mich verlangen" van Brahms met een prach tige pedaalparty, was het hoogtepunt van deze avond de ademloos aangehoor de Improvisatie over de Avondzang van Jan Welmers. Deze Improvisatie was ondanks haar opbouw op eigentydse harmoniën en klanken, een grote stap van het klassieke naar het moderne. Echter zo met het wezen van woord en melodie verbonden, dat elk vooroordeel over de nieuwere muziek verdween en dit slot van het laatste concert tot een meditatie maakte waarmede wij dit Gothische godshuis verlieten naar de stilte van het historische plein rond dit kerkgebouw. THEO TEN HOOVEN. VEEL AANTREKKELIJKS OP SHOW VAN BRUIDSHUIS „SLOOS" Maraboe voerde de boventoon Vrydagavond hield Bruidshuis „Sloos", Stille Rijn 1, in de gezellige zalen van „Nieuw Minerva" te Leiden, voor veel belangstellenden en aanstaande bruidjes zijn modeshow. Vier mannequins, van wie een Tsjechische, die twee weken geleden nog nauwelyks de grens kon passeren en twee mini-mannequins in de dop toonden een uitgebreide collectie bruidstoiletten en bruidsmeisjesjurk'jes. De kapsels waren verzorgd door kap salon „Het Centrum", de bruidsboe ketten door bloemenmagazijn „Eradus". Bovendien werd de aanwezigen een aar dige attentie aangeboden door parfume rie „Vryenhoek". De bruidsjaponnen waren veelal ver vaardigd van moderne stoffen zoals tre- vlra, diolen enz., die zich heel goed la ten combineren zowel met kristal- als met mat-satyn. De bruidsmode van van daag geeft de korte mouw of zelfs de mouwloze japon aan, waarby men de lange handschoen kan dragen: by bruids huis Sloos kan men echter elke gewen ste mouwlengte krijgen. Voor de winterbruid wordt er veel gewerkt met maraboe, een bontsoort vervaardigd van de prachtige staart veren van de kropooievaar, die de plaats heeft ingenomen van zwanendons en niet, zoals by deze laatste, de nare eigen schap heeft, geel te worden. Op bijzon der rykelijke wyze was b.v. de Mara boe tweebanig verwerkt aan de onder kant van een lang trevira japon met sleepje en vyfvoudig langs de lange strakke mouw en bypassend afgezet sluiertje. Zo uit de twintiger jaren weggelo pen, maar voor deb ruid van nu, leek beeldig strak moiré toiletje met grote pofmouw, bypassend hoedje en pa rasol. Schattig waren beide bruids meisjes in lange zachtrose japonnetjes, afgezet met wit maraboe met bypas send hoedje en tasje. Bij de finale kre gen de bruidjes gezelschap van vier in jaquet gestoken bruidegoms. Wat ook de bruid van de toekomst mag zijn, zoals in Zwitserland misschien de (goud!) metalen, of in Amerika de papieren bruid, vrydagavond was het Spaanse bruid, door een mannequin op passende muziek gedanst onder olé- geroep; die deeze fraaie show besloot. A. P. Voorstelling Philip. Dansgroep in Leiden gaat niet door Wegens ziekte van een hoofdrol speelster ls de voorstelling, die de Na tionale Phillppynse Zang- en Dansgroep Baranggay zondagavond in de Stads gehoorzaal zou geven, uitgesteld. Verkochte kaarten kunnen tussen 7 en 8 uur zondagavond aan de k worden ingewisseld. ADVERTENTIE Th. J. van der Heijden lid van de Nederl. Veren, van Rechtskundige Adviseurs. Hoge Rijndijk 103a Leiden Telefoon 23405 DR. J. VOORHOEVE HOOGLERAAR AFRIKAANSE TAALKUNDE Dr. H. Philipsen hoogleraar sociaal onderzoek Bjj K.B. is dr. H. Philipsen, weten- pelyk medewerker op de afdeling gees telijke gezondheid van het instituut voo'r I'raeventleve GenéeSktiïide TNO en do cent in methoden en technieken sociaal-wetenschappelijk onderzoek aan de Leidse Universiteit, benoemd tot gewoon hoogleraar met dezelfde leer opdracht. Hy is als zodanig de opvolger van prof. dr. E. V. W. Vercruysse, die in januari 1967 een benoeming aan vaardde tot gewoon hoogleraar aan het Institute of Social Studies te Den Haag. Dr. H. Philipsen werd in 1935 te Den Haag geboren en volgde aldaar de gym- nasium-beta opleiding aan het Neder lands Lyceum, waar hij in 1953 eindexa men deed. Daarna studeerde hy aan de Faculteit voor Politieke en Sociale We tenschappen, sectie B, van de Universi teit van Amsterdam. In 1956 legde hij cum laude het kandidaatsexamen af; in 1959 deed hy cum laude doctoraalexa men met als hoofdvakken sociologie en etnologie. In november 1961 trad dr. Philipsen in dienst van het Nederlands Instituut voor Preaventatieve Geneeskunde te Leiden om als projectleider op te tre den by een onderzoek naar ziektever zuim in Nederlandse bedryven. Naast onderzoek naar ziekteverzuim verrichtte hy speurwerk naar leiderschap en werk- overleg. De wetenschappehjke verslag geving van het onderzoek naar het ziek teverzuim werd afgerond met het schry- ven van het op 10 mei 1968 te Amster dam verdedigde proefschrift „Afwezig heid wegens ziekte. Een onderzoek naar oorzaken van verschillen in ziekteverl- zuim tussen 83 middelgrote bedryven" De promotie geschiedde cum loude. Naast zijn werk op het Instituut voor Praeventieve Geneeskunde TNO werd hij in april 1967 aangesteld als docent in j de faculteit der Sociale Wetenschappen van de Leidse Universiteit, welk docent schap dus thans is omgezet in een or dinariaat. De nieuwbenoemde hoogle raar is sinds 1961 lid van de redaktte van de „Sociologische Gids", waarvan hij van 1962 tot en met 1964 redactie secretaris was. Tevens is hy sinds 1 januari 1966 lid van de redactie van het tijdschrift „Mens en onderneming". Tentoonstellingen By K.B. is prof. dr. J. Voorhoeve, bui tengewoon hoogleraar in de Afrikaanse taalkunde, in het bijzonder de talen van West-Afrika, aan de Leidse Universiteit benoemd tot gewoon hoogleraar met de zelfde leeropdracht. Prof. dr. J. Voorhoeve, die in 1923 te Djombang in het voormalige Nederlands- Indië werd geboren, studeerde Neder landse taal- en letterkunde aan de Uni versiteit van Amsterdam. In 1952 legde hy het doctoraal examen af, met Soci ologie van Suriname en West-Indië en Spaanse taalkunde als bijvakken. In '53 promoveerde hy te Amsterdam op een proefschrift getiteld „Voorstudies tot beschryving van het Sranan-Tongo". Hy verbleef van 1956 tot 1961 ln Suri name, waar hy zich verdiepte in de die van diverse talen. Van 1962 tot 1964 was hij als linguïs tisch adviseur van het Nederlandse By- Afrika) werkzaam. Gedurende deze pe riode maakte hy studie van een tweetal semi-Bantu-talen. Per 1 september 1964 werd hy be noemd tot wetenschappeiyk hoofdamb tenaar voor de Afrikaanse taalkunde in 1967 volgde zyn benoeming tot buiten gewoon hoogleraar welk ambt hij vaardde met een oratie over de Afri kaanse linguïstiek, getiteld „Toontypen. et thema achter de variaties". DADER IN NAT PAK KREEG NOG EEN LIFT In korte tyd heeft de Nlemweense po- om hulp. zonder dat zy door iemand werd gehoord. De aanvaller drukte haar in de berm en kneep de keel van zyn slachtoffer dicht, waarby het meisje even het bewustzyn moet hebben verloren. Beiden rolden van de berm de sloot in, wat voor het meisje uiteindeiyk een geluk was, want haar aanrander koos hierop het hazenpad. Het meisje wist uit het water te kruipen en rende naar de vlakby lig gende woning van landbouwer Schrama, die de politie waarschuwde. De jongeman had inmiddels zyn toe vlucht gezocht In het liool van land bouwer De Graaf. Deze ontdekt© zyn Utle, ln samenwerking met Mydrechtse „gast" in zijn natte plunje. De jongeman collega's gisteravond laat de hand weten beweerde in Uithoorn te wonen en de heer De Graaf was nog zo vriendeiyk te leggen op een aanrander, die In de buurt van Blokland een 20-jarig meis je uit Nleuwveen had aangevallen. Omstreeks kwart over tien keerde het meisje N. Sp. op de fiets naar huis terug ua een repetitie van het fanfare corps Crescendo. By de patates frites kraam werd zy door een vreemde jonge- aangesproken, maar het meisje reed door. Spoedig merkte zij. dat ze werd gevolgd door een fietser zonder licht. Bij Blokland werd ze ingehaald en door de aanrander van haar fiets gesleurd. Het meisje bood hevig verzet en riep I hem per auto naar het opgegeven adres te ryden. Op de terugweg zag hy politieauto sti dracht Mydrechtse politie begaven zich onmid dellijk naar Uithoorn, maar het opgege ven adres bleek niet Juist. Via verschillende tips gelukte het de politie vannacht de man in diens eigen woning aan te houden. De natte kleren lagen nog in de kamer. Het was een 22- jarige inwoner van Mydrecht, die nog niet eerder met de politie ln aanraking geweest. LEIDSE SCHOUWBURG-EVENEMENTEN IN KOMEND WINTERSEIZOEN Het bestuur van de Leldsche Schouw- burgvereeniging organiseert wederom 2 series van acht abonnementsvoorstellln- gen voor het seizoen 1968/1969 en zoals gewooniyk op maandag- en dinsdag- Ondanks de reorganisatie in de to neelwereld ls het het bestuur gelukt om twee series samen te stellen met dezelfde gezelschappen als vorige ja ren ln het abonnement zyn opgetreden. Voor de data en pryzen mag worden verwezen naar de advertentie. Ter gelegenheid van de eerste abon- M nementsvoorstelling op 23 en 24 sep- I tember zal het gezelschap Centrum -r-r1""* er SAMENSTEL VAN VERKEERSLICHTEN RAPENBURG GAAT FUNCTIONEREN Maandag of dinsdag a.s. wordt het uitgebreide net van verkeers- en voet gangerslichten tussen Gyzelaarsbank en Turfmarktbrug in gebruik gesteld. Op dit byzonder drukke verkeersgebied, met een passage van 25 tot 30.000 voer tuigen per werkdag, wordt de bestaande installatie uitgebreid met een groot aan tal lichten. De eerste weken zal men gebruiken om het hele samenstel van verkeerslichten zoveel als mogeiyk naar de eisen van het verkeer te regelen. Hierdoor wil men de vlotste en veiligste doorstroming voor het verkeer krygen. Tot nu toe kent dit gebied „slechts" lichtinstallaties op het Noordeinde (dub bele verkeerslichten en een voetgan gersinstallatie) het Rapenburg (dubbele verkeers- en twee voetgangersinstalla ties) de Breestraat (voetgangers), het Kort Rapenburg (dubbele verkeerslich ten), de Boommarkt (twee verkeerslich ten en een oversteeklicht), de Bostel- brug (een verkeers- en een voetgan gerslicht) en een lichtbak op de Prin- sessekade voor omleiding van het ver keer by geopend Turfmarktbrug. Het nieuwe gedeelte bestaat uit de volgende lichtinstallaties: Kort Rapenburg: verkeerslicht vlak bij de Boommarkt voor het verkeer in de richting Bostelbrug; Tot donderdag 26 september expo seert in het trappenhuis van het Aca demiegebouw der Leidse Universiteit de Leidse schilder Henk van der Vet. De tentoonstelling, die vijftien schil derijen omvat en is georganiseerd door het Leids Academisch Kunstcen- trum, is van maandag tot en met vrij dag te bezichtigen van negen tot twaalf n van twee tot zes uur. Zij is zater dags en zondags gesloten. Een tentoonstelling van Nederlandse objectkunst, die van vrijdag 11 octeber lot en met zondag 17 november in Lei den zal worden gehouden. Deze tentoonstelling, die door het Leids Academisch Kunstcentrum in sa menwerking met het Stededlijk Mu seum De Lakenhal wordt georgani seerd, zal als eerste een overzicht ge ven van het werk van drieëndertig Nederlandse kunstenaars, die tot een stroming behoren, die als een belang rijkste van deze tijd kan worden be schouwd. Het zal tevens de eerste maal zijn dat de beeldende kunst op een dusda nige schaal in het stadsbeeld wordt geïntegreerd. SCHEPPER VAN HET BLONDISME IN GALERIE VAN DER VLIST aan de Botermarkt exposeert tot en met 28 september de Haagse, lange jaren in Zuid-Europa werkzaam geweest zijnde schilder Rudy Polder „blondgekleurde" schilderyen en navrante tekeningen. Polder (42 jaar) woont en werkt in Den Haag. Hij studeerde aan de Ko ninklijke Akademle aldaar, later aan de Antwerpse Academie. Dit jaar gaat hy naar Amerika om colleges te gaan geven aan de Michigan State University. HIJ WORDT BESCHOUWD als de schepper van het z.g. blondisme, dat in Zuid-Frankrijk zijn eerste bloei be leefde. In een manifest van 7 april heet „Het blondisme is een filosofisch expressionisme en een gevoelsluminisme n het bevrijde hart. „En voorts:" is geen zwart. Voor het zwart is het oog blind. Het blondisme is ook de uitdrukking van de eenvoud van het menseiyk sentiment Het blondisme is uiteindeiyk de poezie van de schilder- Met deze uitspraken in de hand is het o.i. wel te verklaren, dat het werk van Polder in zyn figuratieve uitingen aan sluit, tenminste reminiscenties oproept aan het werk van Fransen als Monet en ook - hoewel in mindere mate - aan dat van Van Gogh. Maar het Is yier in de weinige kleuren die Polder op zyn palet neemt: hemelsblauw, zachtgroen en groengeel met enkele lila toetsen. Hij neigt echter ook naar een zeker abstra- hisme in dezelfde kleurschaal, waarin hy zyn motieven doet samensmelten tot een onverbrekeiyk geheel. Sterke voorbeelden van dit abstrahls- me zijn by v.d. Vlist te zien: Zeestrand en sneeuw (nr. 10 v.d. cat.), Zon, zee en strand (7), Pril Schemerlicht (20). OOK IN DE WERKEN die voor het oog hardere tinten eisen biyft Pol der zijn blondisme getrouw. Mogen de contouren dan wat sterker zijn, de kleu ren biyven teer, welhaast vrouwelyk. Zoals in „Kapel bij Gradac" en bij het toch wel bijzonder fraaie „Seringen" (5), een sterk in het middenvlak gecompo neerd schildery. Eveneens fraai door de wijdsheid naar de horizon is „Kerkhog bij Strobec" (8) .strak gecomponeerd is „Vissersschepen by IJsland" (3). „Zeilboten in Dalmatië". compositorisch zeer geslaagd, doet echter sterk denken Een aantal tekeningen sluiten wonderwel by het schilderwerk aan. Polder weet in zijn prenten met een minimum aan beeld een maximum aan sfeer te scheppen. Cexanne deed dat ook. men denke slechts aan diens beroemde tekening „Jonge bomen", maar Polder gaat nog verder in het „slechts aandui- Sereen zijn de vier geëxposeerde bla den van een zonsopgang, waarin hy vooral zich zelf biyft als de schilder van het blondisme. Gys Kordlng ver ritte gisteren de opening. De expositie is te bezichtigen dinsdags tot en met 's zaterdags van 9 tot 6 uur. I W. PRINS Veteraan in Leidse woningbouwwereld H. van Weizen trekt zich terug uit Eendracht-bestuur Een veteraan van de Leidse woning bouwwereld, de heer H. van Weizen (75), sinds 1937 bestuurslid van wo ningbouwvereniging De Eendracht, waarvan vele jaren als voorzitter, trekt zich deze maand definitief uit het bestuur van de Eëndracht terug. Eind vorig jaar droeg hij het voorzit terschap al over aan de heer A. Ver boom maar sindsdien was hij nog als adviseur aan het bestuur verbonden. Hij heeft nu ook bedankt voor het fe deratiebestuur; alleen het secretaris schap van de commissie „Uitvoering schilderwerken" blijft de heer Van Weizen voorlopig nog waarnemen. Voorvechter van samenwerking tus sen de verschillende bouwverenigingen in Leiden, heeft hij al verscheidene van zyn idealen zien verwezenlijkt. Wij denken slechts een de nog niet zo lang geleden tot stand gekomen cen- I tralisatie van de administraties der aangesloten verenigingen. Hij ver wacht, dat er nog wel gaat gebeuren in de nabije toekomst: centralisatie van het onderhoud en te zijner tijd ook herverkaveling van het huizenbe- zit der verenigingen zodat niet elke vereniging haar huizen in de gehele stad verspreid heeft staan. Met zijn wat deftig aandoende arti culatie, die niet doet vermoeden dat hij toch een rasechte Leidenaar is, heeft deze sympathieke en nog vieve CPN-er ons iets verteld van de ont wikkelingen in de Leidse woning bouwwereld sinds 1937, sedert het jaar dus, dat hij mede richting kon geven aan die ontwikkeling. Sinds de oorlog I heeft hij met een aantal medestanders i in de lang niet altijd zo rustige we reld van de Leidse woningbouwvereni gingen. geijverd voor een zo breed mogelijke onderlinge samenwerking en een zo goed mogelijk contact met de gemeente. Er is veel verbeterd, zegt hij nu, en niet zonder reden noemt hij in dit verband bij herhaling de naam van wijlen de heer Schoneveld, een andere pionier in deze wereld, met wie hij veel prettig heeft samengewerkt. Zijn afscheid krijgt zaterdagmiddag 21 september een officieel tintie het bestuur biedt hem dan namelijk van 3 tot 5 uur een receptie aan in restau rant Van der Heijden. LEIDSE AGENDA ZATERDAG 7 SEPTEMBER Leidato-hallen: openstelling „Leidato" van 11-17 en van 19-22.30 uur. Het Witte Huls (Oegstgeest) Schaaksociëteit Palamedes". 14.00 tot 17.30 uur. ZONDAG 8 SEPTEMBER Rooaeveltatraat„Open-houBe-party" jeugdgebouw ..Het Honk". 14-16 uur. Leidato-hallen: openstelling „Leidato" van 13-17 en 19-22.30 uur MAANDAG 9 SEPTEMBER Reat. Eigenzorg: Jaarvergadering Centr. Org. van Voetbalscheidsrechter», 20.00 uur. „Doelen" - Leidse Amateur-fotografen, 20.00 uur. DINSDAG 10 SEPTEMBER Zulderkerk Ingebruikneming nieuw orgel. 20.00 uur. De Korte Vliet (Vlietweg 5) Expo sitie „Colourform". 15.00 uur. WOENSDAG 11 SEPTEMBER Ons Centrum (Hooigracht 84) - Open bare les Esperanto. 20.00 uur Toegang viU Bostelbrug: verkeerslicht richting Apo- thekersdijk en Prinsessekade; Apothekeradyk: verkeerslicht richting Turfmarkt; Prinsessekadedubbel verkeerslicht aan „uithouder" (lange horizontale arm boven de straat) voor richting Apothe- kersdyk; verkeerslicht richting Turf markt vlak voor Haarlemmerstraat, met aangekoppelde installatie (met py- len) voor richting Blauwpoortsbrug (op marktdagen en by geopende Turfmarkt brug), waardoor de neonlichtbak komt te vervallen; Haarlemmerstraat: verkeerslicht voor richting Turfmarkt; Turfmarkt: voetgangerslicht in loop route Haarlemmerstraat-Blauwpoorts- brug. Gistermiddag om 16.45 uur werd een 60-jarige bromfietser, de heer J. H. uit Leiden, aangereden door een auto, be stuurd door een 43-jarlge Katwyker, die vanuit een uitrit op de Hoge Morsweg de rijbaan opreed. De Leidenaar kwam daardoor te vallen en moest met een her senschudding en een aantal schaafwon den overgebracht worden naar het Aca demisch Ziekenhuis. .Slachtveld' biyspel van Boris Vian. Het gezelschap Theater zal waar schyniyk op 21 en 22 oktober een voor stelling geven van „Moordenaarsavond' .Vosé Triana. Daarover worden nog zondag nog onderhandelingen gevoerd. Behalve deze voorstellingen en de voorstellingen, die de Volksuniversiteit i den. geeft, kan nu reeds worden aangekondigd, dat het bestuur van de Schouwburgvereeniging voor de avond van 3 oktober Leiden's Ontzet heeft gecontracteerd met het Cabaret Adam en Eva, dat een programma zal geven, dat zij „Feest" hebben genoemd. De leiding hebben Flet en Frans Koster. Op 20 september 1968 en 21, 22 en 23 oktober 1968 zal Herman van Veen op treden met het gezelschap „Harlekyn". Op 15 oktober 1968 heeft Boudewyn de Groot een avond in de Schouwburg aangekondigd. Voor de avond van 12 september 1968 en het gezelschap „Pepyn", onder lei ding von Paul van Vliet, voor 21 en 22 maart 1969. 30.000e LANGS LEIDAT0-KASSA Het ziet er naar uit dat de Leidato, 1968, het bezoekersaantal van het vo rig jaar ver zal gaan overtreffen. Reeds gisteravond kon het Leidato-comlté de 130.000ste bezoeker op het Schutters- veld verwelkomen, een aantal dat vo- rig jaar over de gehele periode de kas- jsa's passeerde. Met de zaterdag en de de boeg belooft het zeer groot succes te gaan wor- Hoe blij de deelnemers aan dit huis- houdfestijn wel waren bleek wel uit de grote hoeveelheden geschenken, die de 30.000ste, de heer Boons uit Leider dorp, werden toegestopt. Samen met zijn a.s. verloofde werd hij verrast door de cadeau-stroom, die een der gelijk jong paartje uiteraard best kan gebruiken. Het was ook niet te ver wonderen dat dit aantal zo snel be reikt zou worden. De grote drukte manifesteerde zich met name om 9 uur toen het Coctail Trio o.l.v. Ad v. d. Geyn hun „mee heeft de Hoofdstad-Operette een voor- j zingertjes" de tent injoegen- Rondom stelling aangekondigd van .Czardas- het platform had zich een grote schare Fürstin". jeudige, maar ook ouderen gepropt. zaterdag 25 Januari 1969 Vannacht om 1.13 werd een 20-jarige jongeman aangetroffen, die bulten be wustzyn met zyn bromfiets tegen de brugleuning van de Singelbrug (naby het ETtrechtse Veer) hing. De identiteit van de persoon kon niet worden vast gesteld, aangezien hy geen papieren by zich droeg. Evenmin kon de oorzaak van het ongeluk worden vastgesteld. De toestand van de jongeman, die nog altyd buiten bewustzyn is, ls nog altyd ernstig. De politie van Leiden verzoekt eventuele getuigen zich ln verbinding te stellen met het bureau van politie afdeling Ver- Morgen zulen optreden Willy i leke Alberti, terwijl de Leidato be sluit met een optreden van Ronnie Tober. Voor de bezorging van onze krant in LEIDEN vragen wy Mooie byverdienste voor scholieren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935 GROFVUIL- OPHAALDIEN5T MAANDAG 9 SEPTEMBER Buurt 17: Hoge Morsweg en de woonschepen, Morslaan, Dr. Lelylaan, Granaathof, Diamantlaan, Onexhof, Amethisthof, Smaragdlaan, Robijnstr., Parelstraat, Topaaslaan, Aquamarijn straat, Bothastraat, Herman Costerstr., Morskade, Rijnhofweg. DINSDAG 10 SEPTEMBER Buurt 18: Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Sta tion), Kamerlingh Onnesplein, De Sit- terlaan, v. d. Waalstraat, Buys Ballot straat, Hugo de Vriesstraat, Kapteyn- straat, v. d. Waalsplein, Van Bemme- lenstraat, Lorentzkade (geheel). Zee manlaan, Van 't Hoffstraat, Bakhuis Rozen boomstraat. DONDERDAG 12 SEPTEMBER Buurt 19: Lage Morsweg, P. C. Hooft- laan. Vondellaan, Van Baerlestraat, Ja cob Catslaan, Gerard Brandstr., Coorn- hertstraat, Const. Huygenslaan, Brede- rostraat, Spieghelstraat, Roemer Vis- scherstraat, Tesselschadestraat, Leegh- waterstraat, Storm Buysingstraat, Ca- landstraat, Leemanstraat, Dykstraat, Stuwstraat, Sluisstraat, Duikerstraat, Damlaan, Haagsestraatweg, Conradstr. VRIJDAG 13 SEPTEMBER Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingastraat, Colenbrander- straat, Duyvendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot Van Vollen hovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstr., Dozystraat, De Goejestraat, Hartman- straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndyk VOORSCHOTEN Geboren: Johannes H.. zn. v. C. H. Kapaan en S. A. van Kalkeren: Geer- truida A. M., dr. v. A. M. van der Geest en H. Molenaar: Annemleke W. E., dr. v. Th. L. Boerkoel en W. E. Tabols; John F., zn. v. E. R. A. van der Zijl en A. Volk; Marcelle S„ dr. v. W. J. Llnden- hovius en A. Gorissen; Herman, zn. v. J. Looijen en M. A. Peters; Herman P., zn. v. D. van den Berg en J. C. C. Mackaay; Hermanus, zn. v. C. G. Nagte- gaal en H. J. van Herwaarden. Ondertrouwd: Peter P. M. T. Hermans te Lelden en Cornelia K. Kroon; Frede- rik H. M. Kok te Leiden en Theodora C. Th. Freeze; Petrus J. M. Lelieveld te Leidachendam en Wllhelmina E. Vleu gels; Gerrlt G. W. Hartgrink te Den Haag en Gyske dc Graaf; Frederikus J. Kroeze te Zweclo en Catharina C. Hemmes; Guillaume J. Hameetman en Ineke Kemper. Overleden: Maria M. Hasselo e.v. A. Ra vena bergen, 50 Jaar; Antje Marlnus 61 Jaar; Luca* J. W. Kouwenhoven 15 j. (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharinastr., Ryn- stroomstraat, Ulenbeckkade, Meyers- kade, Cosijnstraat. ALPHEN AAN DEN RIJN Jubileum wandelmars RKSV „Wilskracht" In het kader van knar gouden be staan houdt de r.-k. s.v. „Wilskracht" op zaterdag 21 september a.s. een Jubl- leuniwandelmars, die georganiseerd wordt door haar afdeling Wandelsport. Er worden dan meer dan 1500 wande laars aan de start verwacht. Medewerking wordt verleend o.m. door de drumbands „Crescendo" en „Con Brio". Als byzonderheld wordt ons ge meld, dat het parcours van alle afstan den door het vogelpark „Avifauna" wordt geleid. Alle deelnemers starten by de Slnt- Josephzaal, Paradyslaan; er zyn af standen van 5, 10. 15 en 25 km. Voor de laatste afstand start men tussen 13.00 en 14.00 uur, voor alle overige tussen 13.00 en 15.00 uur. Voor deel neming kan men inschrijven by de he ren W. Herversteyn, Wlliemstraat 16, en J. P. Noordes. Eikenlaan 53 (tel. 01720-5725), en by mej. P. Haverkamp. Prins Hendrikstraat 20 (tel. 01720-2982). Betalingen kunnen geschieden by de Coöp. Raiffelsenbank, Pieter Doelman- straat 15, postgiro 43984 (vermelden „Wandeltocht Wilskracht"). Het In- schryfgeld bedraagt voor deelnemers tot en met 15 Jaar f 1,25; vanaf 16 Jaar f 1,50; na 11 september worden deze bedragen met 25 ct. p.p. verhoogd. RAADSAGENDA Dinsdag 10 Beptember komt de ge meenteraad byeen, 's avonds om acht uur in de brandweergarage. De agenda vermeldt o.a.: wyziglng bouwverorde ning, Jaarwedden wethouders. Verkoop grond bestemmingsplan Aardam-Weat, Verkoop grond natuurbad Aarwelde, Aankoop grond bestemmingsplan Aar- dam-West, vaste aanstelling assistent gemeentearchitect en opzichter A, Vast stelling vergoeding kleuteronderwrys; Vaststelling aantal uren vakonderwya van de R.K. scholen te Langeraar, Aar- UVS-CVV en Roodenburg-EBOH In Lelden en Gouda-LFC. Dat in het onge kend nmukeiyk menu dat het Leidse voetbalpubliek na de wisselende pres tatiën van hun clubs In de oefenwed- stryden zondag krygen voorgeset. UVS zonder Désar, (men leze hierover elders in de krant) maar in zjjn plaats Ton van Dinten, die morgen zyn grote kans krijgt en die ongetw-yfeld met beide handen wil grijpen. Of hem dat tegen de Rotterdamse defensie zal lukken in nog een vraag. Evenzeer is het de vraag of Leo Holl, samen met Gerard Désar een levens- gevaariyk duo, kan samenwerken met zyn nieuwe collega. Roodenburg gooit tegen EBO zyn Jonge vleugel Jans- Rysbergen, die belden ln de oefenwed strijden zeer verdiensteiyke dingen lie- Roodenburg doel: M. Keereweer, ach ter: B. de Jonge. C. Pennenburg. I. van Weerlee en I. Klinkhamer; midden: Th. van Kampen en J. van Weerlee. voor: H. de Klerk, S. den Os, W. Rysbcrgen en B. Jansen. L.V.C. Het elftal van LFC zal eerst zondagmorgen bekendgemaakt worden. De volgende vyftien spelers zullen de reis naar Gouda meemaken: H. v.d. Berg. P. Gubler. A. Heymans, G. v.d. Heydeu, L. de Jong, P. Kramp, P. van Laarhoven, G. v. Leeuwen, W. v.d. Lin den. W. Nieuwenburg, D. Sira. H. Slra, W. Visser; C. Weerlee en R. de Wit. Hans Dreef, die zyn vakanie ln het bui tenland doorbrengt is niet beschikbaar. U.V.S. doel: W. Sloos, achter: M. Balkhoven, H. Rol, B. Lardé en H. Plezier; midden: A. Koren en J. Leget; voor: S. Teak©, A. van Dinten, L. Holl en G. Logeman. ten zien, in dc stryd. LFC. dat haar laatste oefenduel fraai afsloot met een geiykspel tegen Stormvogels, krygt het zwaar In Gouda. In de vierde klasse een grote serie derbies, aantrekkeiyk uiter aard voor de penningmeesters. Debu tanten Nlc. Boys en Rypweterlng spelen resp. tegen DOCOS en SJC en kunnen pns inziens beide met een geiykspel de competitie aanvangen. Roodenburg-EBOH UVS-CVV Gouda-LFC Blauw Zw.-Loakkwartier Lconldas-Alphen Van Nispen- Wilhelmus i... Celeritas -Teyllngen Archipel-Lugdunum RKAVV-Tedlro HMSH-Spcl. Llsse Nlc. Boys-Docos SJC-Rypwetering DOSR-BMT SJZ-Concordla VTL-Warmunda Ryswyk-ASC Ollveo-VVSB Tonegido-Wassenaar ESTO-Woerden V EP-Bodegraven Floreant-Bergambacht Leidse Voetbalbond: SVLV-Foreholte St.-Bernardua-UDO MMO-Stompw. Boys Alph. Boys-AUIor ZLC-Rouwkoop VNL-Leidse Boys LDW8-WOA KRV-Meerburg Oranje Groen-Wet. Boys Unltas-VNA

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3