25.000-ste bezoeker is reeds gemeld PRISMA7 BOUW VAN UNIVERSITAIRE SPORTHAL BEGINT Waterpolokampioen AZC (Alphen a. d. Rijn) tijdens grootse receptie gehuldigd Leidse atletiek- kampioenschappen BIOSCOPEN AKTIEVE BEZORGERS DE LEIDSE COURANT (Advertentie) PRISMA 1) geheel nieuwe automatic met datumaanduiding - waterdicht - incabloc doublé 165.- edelstaal 179.- N. BINK Juwelier-Horloger - LEIDEN - Hooigracht 45 - Tel. 30194 MATTH. BRINKS LEIDEN - Haarlemmerstraat 126 - Tel. 21074 PIERROT Juwelier-Horloger - LEIDEN - Maarsmansteeg 21 - Tel. 20778 Fa. v. d. WATER Juwelier-Horloger - LEIDEN - Haarlemmerstraat 181 - Tel 24469 Fa. TROSSEL Horlogerie-Juweliersbedrijf - SASSENHEIM - Hoofdstraat 234 - TeL 7301 LEIDATO DRAAIT ERG GOED I>e Leldato draait, en erg goed ook, want gistermiddag werd de 25.000e be zoeker van deze bulslioudshowtentoon- stelling reeds geteld. De 25.000e kwam veel eerder dan aanvankelijk werd ver wacht, men meende dat hy pas glster- lehtini bovei werd reeds om half drie Als de belangstelling voor de Leidato In die mate doorgaat, zal men waar schijnlijk - ys en weder dienende - de 0.00e belangstellende nog wel mogen Mevr. Groenewegen Toen mevrouw K. J. E. Groenewegen gistermiddag met haar echtgenoot naar de Leidato ging, vermoedde zjj aller minst, dat zy de gelukkige bezoekster zou worden die als 25.000e de ingang van nog geen expositie van de Leidse mid- denstund onder de naam Leidato gemist. Mevrouw Groenewegen werd door het Leidatobestuur op het podium geroepen, na een ontvangst in de bestuurskamer waar haar door de voorzitter, de heer J. Wolfslag, een boeket bloemen was aangeboden. Vanmiddag Vele cadeaus De heer Wolfslag liet zich verder niet onbetuigd; namens de gezamenlijke win keliers bood hij mevr. Groenewegen een camera aan. Ook de middenstand toon de haar vreugde over de grote belang stelling. Zy deed dat door het aanbie den van vele geschenken aan mevr. Groenewegen, waaronder waardebonnen, een langspeelplaat van de suksesvolle zanger Heintje, een as-emmertje, twee dagtochten naar de Belgische plaatsen Knokke en Brugge, een gereedschapstas en de mededeling van een fotozaak dat zy door de zaak gratis een serie foto's Geslaagd optreden Oppervlakte van ruim 1100 m I Prof. dr. P. Muntendam slaat woens dagochtend 18 september de eerste paal i de lang verbelde universitaire sport hal, die wordt gebouwd i zuldei het Als lenkt, dat de studenten ongeveer 160 uren gebruik maken van gemeeuteiyke en andere sportlokalen in Leiden, dan wordt bet duideiyk dat deze eigen sporthal een bUzonder urgente zaak Is geworden.. tect J. van Dillen van het architect» bureau Van Dillen en Van Trlcht Utrecht. Hoofdaannemer is de Zeis: firma Jagtenberg. Men denkt de hal gen het eind van 1969 in gebruik te ki nen nemen. Het complex omvat: tw gymnastieklokalen, een judozaal e Eergisteren trad de ^efaamde zangeres an ,Jiet levenslied" Rita C'orita op, gis- teren de Wama's en Connie Vink en van- j avond zal bet Cocktail Trio, onder lei- I ding van Ad van der Gein, de avond Het optreden gisteren was erg gë- islaagd. Wim en Dick Wama begonnen conférence, waarna door het suksesvolle duo enkele liedjes werden gezongen. Een satire (van een smartlap) werd gebracht, het aloude „When the saints go marchln' in" en het bekende „Hiha happening". Connie Vink had veel sukses met nummers van haar nieuwe langspeelplaat. Van dit nummers noemen we „Congratulations", dat dooi de Engelse zanger Cliff Richard enige weken geleden naar 'de top was gezon gen en „Lalalala". het winnende liedje van het songfestival in Londen, dit jaar. Mevrouw Groenewegen op het Leidato- podium met de haar geschonken lang- Vliegerwedstrijd leerd. Deze werd genjarige Ton van Haastrecht uit dc Oos terstraat. Ton had reeds veel ervaring In de edele vllegersport, die hy vooral na schooltyd heeft opgedaan. De „staart- techniek" heeft hem geholpen een nieuwe fiets te winnen. Tweede werd Piet er van Vliet, die daardoor een mechanische autobaan ryker w'erd en derde Tonnle Roodenburg, Tonnle kreeg een elektri sche trein. EXPOSITIE „COLOURFORM" De Leidse kunstgroep „Colourform" exposeert tekeningen, schilderijen en et sen in het jeugdbuitencentrum „De Kor te Vliet", Vlietweg 5 te Leiden. De expo sitie zal duren van 10 tot 20 september. Openingstyden: maandag, dinsdag, don derdag en vrydag van 15.00 tot 17.00 en van 20.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 12.0 (woensdag en zondag ge sloten). De exposanten zijn Nico Lan- gezaal, Henk Hollebeek. Marjan Hielal en Wil Blommerde. UNIVERSITAIRE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. Godgeleerdheid de heer W. I. B. Schippers (Leiden) en Kand. ex. Godgeleerdheid de heer J. Pronk (Katwyk aan Zee). Tegen openslaand portier Een automobilist uit Leiden had gis termiddag zyn wagen geparkeerd op de Herensingel. Hij deed plotseling het portier open. Een naderende wiel- rijdster, de 61-jarige mevrouw J. F. K. uit Leiden, kon 't openzwaaiende por tier niet meer ontwijken en kwam te vallen. Door de val liep ze een lichte hersenschudding op. Zij werd per EHD naar het Academisch Ziekenhuis ver- De patiënten van verpleeginrichting Solglytt gaan evenals andere jaren weer een 1 O-daagse bootreis maken. Dit jaar gaat de reis naar Rüdesheim (Dl.). „De LederhaF heropend Vanmorgen 9 uur werd de schoen winkel „De Lederhal" heropend. De eigenaar, de heer A. J. Boons, kwam in 1954 in Leiden en nam toen het lederbedrijf in de Rijnstraat van de firma Cornelissen over. Drie jaar later werd gestart met de verkoop van schoe nen, waarbij bijzondere aandacht werd geschonken aan „de moeilijke voet." Het magazijn van „De Lederhal" was toentertijd gevestigd aan de Utrechtse Veer. Tweeënhalf jaar geleden bleek de zaak uitbreiding te behoeven, zo dat .stuivertje gewisseld" werd met de zaak in de Rijnstraat. De opper vlakte die als winkelruimte benut kon worden, was nl. in het Utrechtse Veer groter. Doordat een half jaar geleden de mensen die de ruimte boven de winkel in de Rijnstraat bewoonden, vertrokken, kon die ruimte dienst gaan doen als magazijn. Deze mogelijkheid werd dankbaar door de heer Boons aangegrepen en nu is de verbouwing gereedgekomen, waardoor er twee za ken „De Lederhal" in Leiden zijn vanaf hedenmorgen 9 uur, te weten in het pand Rijnstraat 3 en in het pand aan de Utrechtse Veer. De bedoeling is, dat in de Rijnstraat speciale kin derschoenen zullen worden verkocht. LEIDSE AGENDA ZATERDAG 7 SEPTEMBER Leidato-hallen: openstelling „Leidato" van 11-17 en van 19-22.30 uur. ZONDAG 8 SEPTEMBER Rooseveltstraat„Open-house-party" jeugdgebouw „Het Honk", 14-16 uur. Leidato-hallen: openstelling „Leidato" van 13-17 en 19-22.30 uur. i Voetbalscheidsrechters, LEIDERDORP AARDGASLEK Gistermiddag moest het verkeer op de Zijldijk in Leiderdorp gedurende twee uur worden omgeleid. Oorzaak was een lek in een van de hoofdhui zen van de gasleiding op het fietspad. Het wegdek werd omhooggeduwd, doch ernstige gevolgen had 't dank zij het ingrijpen van de politie niet. De Stedelijke Lichtfabrieken werd ge- aarschuwd en om ongeveer 3 uur as het mankement verholpen. Door gebrek aan oud» de vereniging Gemini steeds draaien op een aantal scholieren, die naast hun studie niet altijd de tyd kon den vinden om een bestuursfunctie t<- vervullen, zodat de heer penningmeester ook nog »le functie van voorzitter en secretaris kreeg toegewe zen Het einde van Gemini leek door ge brek aan kader zeer nabij. Tijdens de jaarvergadering werd echter besloten de handen ineen le slaan en het volleybal voor Voorschoten te behouden. Een nieuw kader vormt het volgende be stuur: Mej. Ingrid Steen, wedstrijd-se cretaresse dames: de heer Guy Molenaar wedstryd secrettaris h voorzitter. A1h trainer zal optre den de heer B. Madera. Als trainlng.s- gelegenheid wordt gebruikt de Vlietzaal "iad op donderdag- VOORSCHOTEN BEENWOND Op het kruispunt Karei Doorman- La an-Veurseweg verleende de autobe stuurder P. A. V. uit Den Haag, gis termiddag om 14.00 uur geen voorrang aan een bromfietser, die evenals de autobestuurder uit de richting Leid- schendam kwam. De bromfietser, de 18-jarige M. R. B- uit Leiden, werd door de afbuigende auto aangereden en moest met een flinke beenwond naar het Academisch Ziekenhuis wor den vervoerd. Om 2.30 uur (technische onderdelen) en om 3.30 uur (Loopnummers) be gint morgenmiddag op de Leidse Hout- Te weten: Heren: speerwerpen, verspringen, Pols. hoog, disces werpen, hinkstap- sprmgen, 100 m.; 800m.; 3000 m.; Ve teranen: 200 m. en 5000 m. Dames: Hoogspringen, Kogelstoten. 80 m. horden; 200 m. en 800 m. TENTOONSTELLING IN GALERIE WALENKAMP Op vrijdag 13 september te 21.3 Walenkamp, Nieuwsteeg 11, toelichting van de exposant een ten toonstelling worden geopend van schilderijen en lichtdrukken van Al fred Eikelenboom. De expositie duurt tolt vrijdag 4 oktober. Burgerlijke Stand Geboren: Isaac A., z.v. I. Arnoldus en M. C. de Vrind; Susan M.. d.v R. A. J. Plant en B. Anderson; Pauline H. M.. d-v. R. B. C. Huijgens en J. C. F. H. Sprey; Willem z.v. J. Meijvogel en P. van der Bent; Maria H. A., d.v. J. Vermeij en J. H. van Beek; Petronella, cLv. P. van de Meeberg en G. E. de Vrind; Anne J., z.v. A. J. Smittenaar en J. M. T. Offerman; Anna M., d.v. M. H. Waakop Reijers en J. de Gans; Jan B. W. M. S., z.v. Jonkheer J. van Suchtelen en E- van den Akker; Dan ny T- F. J„ z.v. T. J. Sandiers en H. C. M. KouwenhovenPetirus J. M„ z.v. C. J. Overdevest en G. S. v. d. Slot. Gehuwd: B. Dekker en W. B. de Snoo; C. N. Vermeulen en W. Harte- velt; W. F. G. Terborgh en H. M. Dupuis; A. .L, M. Bennis en A- A. G. van Marwijk; M. H. J. Jacobs en N. Kaaij; C. W. Prins en M. E. Selier; M. Paats en J. Boer; H. A. M. Erckens en M. H. A. B. Hogarvorst; J. Slinger land en S. Strik. Overleden: R. de Rooij, 6 maanden, zoon; M. A. van Waasdijk, 73 jaar, man; J. Vrolijk, 52 jaar, man; P. M. Bruijn, 61 jaar, man; W. E. Ehrenfeld, 74 jaar, man; W. Monfils, 80 jaar, man; A. Cornet, 74 jaar, man; G. de Graaff, 52 jaar, echtgenote van W. Nagtegaal. Ondertrouwd: K. Maatjes en D. G. J. Karpes; H. Roeloffs en M. de Kier; W. Nieuwen burg en J. van Evert; J. R. Matray en W. E. F. KleevensM. de Laaf en H. Prevo; P. de Vet en E. E. Kop; J. P. van Borssum Waalkes en Nolles en S. J. van Egmond; J. Brea Pérez en M. H. Piket; E. Brakel en J. K. Duffels; J. W. A. van Velzen Alle jeugdleden van Katwijkse reddingsbrigade slaagden Bijna dertig jeugdleden van de Kat wijkse Reddingsbrigade hebben voor het jeugdstrandwacht brevet examen afgelegd. Het. praktische gedeelte werd gezien de ruwe zee in de uitwatering afgenomen. Het moet voor de aanwe zige ouders een voldoening zijn om hun jongens en meisjes bezig te zien, niet alleen dat zij goed kunnen zwem men maar zelfs in staat waren anderen le redden. Bij het praktische gedeelte moet o.a. onder water gezwommen worden., een drenkeling worden ge sleept en verschillende bevrijdingsgre pen uitgevoerd worden. Daarna werden de candidaten getest op hun kennis over stromingen, muien andere gevaren op zee. Opbrengst van minutetmetie nadert de tien mille De receptie die bestuur en zevental van AZC gisteravond ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap en de promotie naar de eerste klasse van het eerste waterpoloteam in hotel Cen traal heeft gehouden, heeft grote be langstelling getrokken. Er waren vele gelukwensen voor bestuur en kampi oensteam van zusterverenigingen, oud leden, donatenrs en leden. Het gemeen- werd vertegenwoordigd door ïeester mr. R. M. GalkM en weÉ-l over liet behnnlde succes, waarbij bij tevens zei t«- verwachten, dat de bouw van het overdekt zwembad voor het vol gend winterseizoen 1969-1970 gereed zal zijn, zodat dan geen mlnutenactie meer behoeft te worden georganiseerd om gelden hyeen te brengen voor be strijding van de kosten voor training en spelen in overdekte baden bulten de gemeente. Deze mededeling werd ui teraard door alle AZC'ers met grote vreugde begroet. Ook de opbrengst van de gehouden mlnuten-actle gaf reden tot bijzondere vreugde. De voorzitter van het actie comité, de heer F van H- amp, maak te tydens de re id, dat niet minder <lun 9582,34 is ingezameld. Hij sprak daarbij de verwachting uit, dat dit bedrag de tien mille zeker nog zal overschrijden. Een aantal leden van de kunstzwemgroep van AZC gaf aan de hand van een aantal ballonnen het be drag aan, dat ia binnen gekomen tot gisteravond acht uur (zie foto). Oud-burgemeester Bruins Slot en zyn echtgenote behoorden met vertegen woordigers van de zwemkring Leiden en Omstreken tot de velen die gelukwensen kwamen aanbieden. Daarby mocht voor zitter J. M. A. Borgen geschenken on der couvert in ontvangst nemen. Na afloop van de receptie, bleven be stuur en leden van AZC met de dona teurs nog geruime tyd in de meest ge zellige stemming bijeen. kele candidaat behoefde te worden af- erdere diploma's. Iedere jongen of meisje, die in het bezit is van het diploma B kan aan deze opleidingen deelnemen. De brigade oefent elke woensdagavond van 8 tot 10 uur in het zwembad. Nieuwe leden kunnen zich daar opgeven. Geen profijt van pas verworven rijbewijs Een 88-jarige betonwerker uit. Leiden gaf het. de Haagse politierechter grif toe: het was niet goed te keuren, dat hy onder invloed van drank verkerend een auto bestuurde. „Hoe komt het, dat u zoveel drinkt?" informeerde de officier van Jucstitie belangstellend en daar moest verdachte elgeniyk het antwoord op schuldig blyven. Neen, er waa geei speciale reden voor. bracht door het slingerend rijden, duopassagiere was komen te vallen. De officier zag geen reden om s wijken van de gebruikeiyke eis: twee ken gevangenisstraf en een Jaar intrek king rijbewijs, al heeft hy het rybewijs dan nog niet. En daarvoor eiste de offi cier dan ook 80,boete. „Nu heb ik wel een rijbewijs", kon verdachte mee delen. „Dan zult u voorlopig daar toch geen gebruik van mogen maken," waar schuwde de rechter, want die veroor deelde conform de eis. Het dubbele leven van een Leidse chauffeur Eigenlijk leidde een 50-jarige chauf feur uit Leiden een dubbel leven, Overdag was hij een keurig nette man, doch in het nachtelijk uur trok hij op uit om inbraken te. plegen. Dat deed hij in Oegstgeest, in Leiden, in Noordwijk, in Alphen aan de Rijn en nog andere plaatsen. Totaal twin tig inbraken had hij op zijn naam staan, toen hij des nachts tijdens con trole door de politie werd gearres- allerlei artikelen kenden. De Officier van justitie eiste tegen dachte tien maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaarde lijk en aftrek van voorarrest. De rechtbank heeft uitspraak gedaan en verdachte veroordeeld tot deze straf. Voorwaardelijke straf voor kantoorbediende kantoorbediende uit Bodegraven terza ke diefstal door middel van Inbraak. Uit de brandkast van zyn werkgever Hy had later aan zyn werkgever gedeeld, dat hy een verdacht iemand in de buurt van het kantoor had ge zien. doch daardoor vestigde hy de dacht op zichzelf. De officier van Justitie vond het dan ook een stuntelige zaak. Maar verdach te had ook nog manipulaties uitgehaald met een auto teneinde verzekeringsgel den machtig te worden. De eis van de officier luidde zes m den gevangenisstraf waarvan 2 m den voorwaardeiyk. De rechtbank heeft uitspraak gedaan proeftyd van drie jaar. VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1968 Camera Ik ben nieuwsgierig -geel 18 jaar. (Nacht vrijdag en zaterdag 23.30). The raven 18 jaar. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lldo The scalphunters 14 jaar. Dageiyks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 'tudlo The Trip 18 jaar. Dageiyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 i Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 1 Rex De kanonnen van Navarone 14 jaar. (Nacht vrydag en zaterdag 23.30 uur). In Venus' armen. Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. PUNT ROELOFARENDSVEEN TAFELTENNISVER. SPARKLER Voor de tafeltennisver. Sparkler is het seizoen weer ingezet met de be kerwedstrijden. Bij de junioren won Sparkler A met 4—6 van De Treffers. C- H. Elstgeest en H. Bakker wonnen ieder tweemaal en K. van Zanten en J. van Klink zorgden ieder voor een winstpuntje. Bij de senioren won Sparkler A eveneens met 6—4 van TOG A. C. Akerboom en B. v. d. Zwet brachten het ieder tweemaal tot winst en J. v. d. Zwet. en S. Straver beiden eenmaal. Sparkler B deed het minder goed door met 4—6 te verliezen van N.S.S. J. Klerk won tweemaal, J. Oomen een maal en ook het dubbel was een winst puntje voor Sparkler. Voor de bezorging krant in LEIDEN vragen wij Mooie bijverdienste voor scholieren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935 KORRELTJE Wij zyn allen van nature afgunstig; door onze afgunst te bedwingen, wor den wij des te beter. (Boswel) Marktberichten LEIDEN, 6 september. Veemarkt: Stieren 14; melkkoeien 95; vette koeien 315; vare koeien 35; vette kalveren 74; nuchtere kalveren 1; vette schapen 80; fokschapen 40; vette lammeren 1403; zeugen 35; schrammen 88: biggen 441; paarden 2; veulens 2 geiten 29. Note- 1650; vette koeien 3.65, 4.20, 4.70 en 5.10; vare koeien 650, 1000, 1400; vette kal veren 3.40, 3.70, 4.05; vette schapen 105, 125, 145; fokschapen 130, 145, 165; vette lammeren 125, 140, 160; drachtige zeu gen 375, 400, 450; schrammen 85, 95, 115; biggen 67, 73, 75; geiten 30, 75, 100. Handel: fokstieren kalm, slachtstieren vlot, melkkoeien iets williger, vette koe ien redeiyk, vare koeien matig, vette kalveren vlug, vette schapen goed, vette lammeren stug, fokschapen vlug; zeugen Schramm en biggen redeiyk; geiteu_vlot. LEIDEN, 6 september. Kaas Aangevoerde partijen: Goudse 2; Leidse 6; notering: Goudse kaas extra kwal. en le kwal. geen notering: Leidse kaas Sim Rood 14-24; Sim Wit 15-23; Sim Arthur 16-19; Sim Keefer 16-22; Es- perance 19-23; Lena 16-23; Scania 19- 21; Clear Yellow 17; Rozen Garnette en Carol 3-8; Zorina 9-13; Seveteen 12; Super Star 22-27; Baccara 30-39; Nordia 11-12; Tawny Gold 8-12; Ger- bera 14-25; Lelie White Superior 16- 17, Geplozen Chrysanthen Breitner 15- 21; Bornholm 20-29; Escorte 15-18; Migoli 14-22; Alec Bedser 16-29; Pa mela 16-21; White Hope 12-15; Regalia 21-23; Evelyn Bush 24-25; Rayonan- then34-56; Cyclamen 85- 1.35; Kalan- choë 39-48 p.st. Eikenblad 44-59; Snij- groen 58-66; Ornithogalum 23-95; As- 15-35; Freesia's 29-56; Dahlia's 16- 48; Montbretia 44-62; Irissen 40-1.60; Statice 38-64; Troschrysanthen Star dust 71-82; Bambino 56-59; Jessica 82; Grace 90-1,05; Lilian Hoek 36-69; Koens Elite 39-91; Delightfull 63-71 Lucida 71-1,19; Golden Orphy 78-83; Janny 57-60; Gigoletta 69-88; Purper Gem 76-79; Davine 32-62; Pinocchio 49-64; Tros gemengd 80-1,05; Tokyo 1,50-2,15; Lyona 1,45-1,55 per bos. KATWIJK Stichting kath. scholen te Katwijk Het bestuur van de St. Kath. Scho len te Katwijk is na een vrij kostbaar piajsaK piaquaSap:) ap ui jubC langgekoesterde wens in vervulling te zien brengen, n.I. een eigen loka liteit in de Hoornes. De kleuters zijn een jaar lang met een speciale bus uit De Hoornes naar de Kerkstraat vervoerd, en ze genoten daar onder dak in het parochiehuis. Wat eerst drie maanden zou duren, is tot meer dan een jaar uitgegroeid. Echter op 2 september was het leed geleden en trokken de kleuters voor het eerst zonder bus naar een meer nabije klas. In één dag tijd was door snelle sa rienwerking van ouders en leiding teel de schoonmaak van het nieuwe lokaal en de verhuizing vanuit het ou de lokaal geregeld en volbracht. Sinds die dag genieten de kleuters gastvrij heid in de Openbare Kleuterschool aan de Van Houtlaan. Hoewel het bestuur deze Stichting vast overtuigd is, dat de samenwerking met de leer krachten van de openbare Kleuter school goed zal zijn,leeft toch de wens, dat spoedig een volklassige Kath. Kleuterschool in De Hoornes in ge bruik kan worden genomen. Dit zal zeer welkom zijn aan de Openbare Kleuterschool. Nu is er slechts één lo kaal beschikbaar voor de kleuters en naximum aantal „leerlingen" is al bereikt. De ouders worden er op at tent gemaakt, dat er nog wel plaat singsmogelijkheid bestaat op de Ber-

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4