A. Benning voor 50 jaar trouwe dienst bij Riedel koninklijk onderscheiden PROF. KUKENHEIM RECTOR MAGNIFICUS Pastoor I. H. Alberti (Groenendijk) kwart eeuw ongesch. karmeliet AKTIEVE BEZORGERS GROFVUIL? OPHAALDIENST. Politiejubilarissen te Leidschendam DE LEIDSE COiniANT De heer A. Kenning; (68), vierde 7 Juni reeds het feit, dat hy vijftig jaar in dienst wan van de limonadefabriek Rie del N.V. Iioor de drukte van de zomer maanden is men er toen niet toegekomen de heer Benning koninklijk te onder scheiden. Vanmorgen deed die gelegen- j held zich wel voor. In de directie-kamer van Riedel aan de RembrundLatraat werd door burgc- I meester G. C. v.d. Willigen de zilveren medaille van de Orde van Oranje Nas- j sau by de jubilaris opgespeld. De bur gemeester zei verheugd te zijn een van •Ie harde werkers, die het nog tot 50- jaar trouwe dienst bij een bedrijf bren gen geluk te mogen wensen. De heer Benning heeft een hele car rière bij Riedel achter de rug. Van be stuurder van een hondekar heeft hij zich opgewerkt tot produktiechef Een van de directeuren van het be drijf. de heer Th. Wetting dankte de Jubilaris hartelijk voor de jarenlange sa menwerking. Hy prees de rust, die al tijd van de heer Benning uitgaat en hoopte, dat deze ook in de komende twee jaar al zijn krachten nog aan hel bedrjjf zul kunnen biyven wijden. In zijn dankwoord zei de heer Benning o.m. Het ging niet altyd over rozen, maar ik heb altijd met beide benen op de grond willen biyven staan. In de tyden van voorspoed van het bedrijf, maar ook al.s het wat slechter ging. Namens het 'Benning - van de afd. Leiden - bestuurs- personeel Riedel-Ede- en Leiden boden nd is. Do heer Gordyn bood namens resp. de beren J. v.d. Nood en J v.d. ,je afd Leiden van de ABC de heer Ben- Berg de jubilaris bloemen aan en dank- ning een grasmaaimachine aan. ten hem voor de prettige collegialiteit. J De heer H. v.d. Haak bedankte namens In zijn slotwoord dankte directeur Th. het hoofdbestuur de Jubilaris voor de Ja- Wetting de jubilaris nog eens hartelijk renlange samenwerking in de Alg. Be- en bood hem een enveloppe met inhoud dryfsgroepen Centrale, waarvan de heer aan. Leidse instellingen kregen geld uit zomerzegelactie Brommers botsten Gistermorgen om 09.50 uur vond op de Morsweg een aanrijding plaats tussen twee brommers. Beide brommers reden in de richting van de Morsstraat. De bestuurder van de voorste brommer. Inwoner van O.**"*. W. P. Crama' Als resultaat van het vele werk dat gedaan is door leden van het plaatse lijke comité voor de Zomervogels, over handigde mevrouw Lubacli-Lehman de Lehnsfeld dinsdagmiddag in bjjzjjn van burgemeester Van der Willigen een be drag aan twee Leidse instellingen. Mevrouw Korthals-Hemming, presi dente van de federatie van vrijwillige vrouweiyke hulpverlening, sprak een openingswoord. Een bedrag van 800, werd In ontvangs genomen door ds. M. J. Wagenvoorde, vertegenwoordiger van de Vereniging Vryzinnig Hervormden te Oegstgeest. Hij vertelde dat hetgeld be stemd was voor een sociologisch onder zoek in Oegstgeest door mej. Van den Ent-Kantebeen, die hierover tevens een scriptie schreef. De Stichting Opvang en Huisvesting Surinaamse Studenten te Leiden, waarvoor een bedrag gulden beschikbaar was gesteld, werd len tegen 't verschijnsel" „Cash &'Car- vertegenwoordigd door de heer Braam. ry". De aktie tegen de verkoop van Hy gaf een beeld van de moeiiykheden goederen in schuren zal niet gevoerd die kleurlingen hebben wanneer zij in j worden door middel van een prijsdui- Lelden een kamer zoeken. De Stichting king, maar door een meer doorge- heeft enkele panden gehuurd om Suri- voerde dienstverlening aan de consu- studenten te huisvesten, maar ment, een goede voorlichting aan het publiek, dat thans overbluft wordt door grote advertenties en nog niet genoeg LEIDATO BOEKTE 20.000ste BEZOEKER I Gisteren boekte de huishoudtentoon- stelling „Leidato", die op het Schut tersveld wordt gehouden, haar 20.000- ste bezoeker. De bezoekster was de on geveer 20-jarige mej. Rinie Slinger land, die de „Leidato" met haar vriend kwam bezichtigen. Bij haar entree kreeg zij van het Leidato-comité een boeket bloemen en vrijkaartjes voor een volgend bezoek aan de tentoonstelling. De midden stand liet zich ook niet onbetuigd je gens mej. Slingerland en gaf haar on der meer een aantal gramofoonplaten, een grote taart, een schemerlamp en enkele flessen drank. Sommige kommissieleden van de „Lei dato" achten de mogelijkheid groot, dat reeds in het begin van morgena vond de 25.000-ste bezoeker (-sterkan worden verwelkomd. Het totale bezoek van vorig jaar ge houden tentoonstelling was 30.000 en het ziet er volgens die comitéleden rooskleurig uit wat het bezoek dit jaar betreft. Verwacht wordt, dat het to taalcijfer dat van vorig jaar verre gaat overtreffen. Voorzitter J. Wolfslag toonde zich min der optimistisch. „We hebben altijd nog rekening te houden met het weer. Als dat niet meewerkt, gaat het be zoek nummeriek stukken achteruit," deelde de heer Wolfslag mede Burgerlijke Stand GEBOREN: Kees zn. v. J. Siera en F. Boom; Jacobine Wilhelmus Chris tina dr. v. G. Stammers en A- C. Ser iier; Adriana Elisabet dr. v. B. van Gunsteren en A. A. Faas; Cornelia Eli zabeth dr. v. D. van der Vijver en L. E. Wans; Suzan Desiré dr. v. H- J. P. de Baat Doelman en H. W. Obbes; Ro- bert-Jan en. v. G. H. Taling en S. S. M. Koppert; Elisabeth Jacoba Theo dora dr. v. R. M. J. Lindeman en E. Schreuder; Arthur Karei zn. v. F. Lahr S. R. I. Kleinkramer; Esther dr. v. A. J. E- Noort Bij K.B. is voor het academiejaar 1968 -1969 tot rector magnificus van de Leid se Universiteit benoemd prof. dr. L. Ku- kenheim Ezn. Het rectoraat zal op maandag 16 september door de huidige reetor magnificus, prof. dr. P. Munten dam, in de Pieterskerk aan hem worden overgedragen. I'rof. dr. J. Goslings zal gedurende liet ueadeniiejaar 1968/1969 secretaris van de senaat zijn. Prof. dr. L. Kukenheim, die op 22 september 1905 te Amsterdam werd ge boren. werd in 1951 benoemd tot hoog leraar aan de Leidse Universiteit met als leeropdracht de Romaanse taal- en letterkunde. Expositie ,,Herfstweelde,, in Boskoops Florida WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1968 LEIDSE BIOSCOPEN In 1966 is prof Kukenheim, die veel heeft gepubliceerd, op grond van zyn verdiensten voor de Franse cultuur be- Onder de naam „Herfstweelde" zal noemd tot Ridder in het Legioen van op donderdag 19, vrijdag 20 en zater- Eer. In hetzelfde jaar kende de Aca-'dag 21 september a.s. door de Kon. démie Francaise hem de „Prtx de lan- Vereniging voor Boskoopse Culturen een vaktentoonstelling worden gehou- Prof. dr. J. Goslings, in 1903 in Ma- den van gewassen die bij de voor lang (Java) geboren, werd in september j jaarstentoonstelling, zoals de Flora No- 1853 vanwege het Lelda Universiteit,- t„ door hun |at<. b|o(,. nie( M hun fonds benoemd tot byzonder hoogleraar in de reumatologie. In juni 1960 werd dit byzonder ordinariaat in een buiten gewone leerstoel omgezet. In 1964 werd recht komen maar alleszins de moeite van het bezichtigen waard zijn. Deze tentoonstelling wordt gehouden in de deze woningen zijn vaak zo bouwvallig, dat er veel geld voor nodig' is om ze bewoonbaar en brandveilig te maken. Auto gestolen Een 22-jarige Rotterdammer had gis teravond zijn auto geparkeerd op ryks- weg 4A, tussen het benzinestation en de Europaweg, op een vluchtstrook. Hij had namelijk pech aan de motor. Toen hy terugkwam, w dwenen. Het kenteken wagen is XX 52-83. «-jhrlga I—r Kon nl.t He hltwtlKcn. Dere kwam te vanen, waar- 83 jaar wed van A Cornells*.; J. van door hy een getroken sleutelbeen ophep. ;Zijl 86 jaar wed van M. H. Bentum: het Academisch j. Vogelenzang, 70 jaar man; M. Be- 'zemer 64 jaar man. VOORSCHOTENSE MIDDENSTAND GAAT „CASH CARRY" DE HANDSCHOEN TOEWERPEN o.a. gevraagd wordt algemene sluitingstijd op de zaterdag. Tevens zullen er intensieve contacten gelegd worden meit de verschillende politieke parijten, waardoor de belan gen van de middenstanders beter be hartigd zouden kunnen worden. prijsbewust schijnt te zijn. Onderzoekingen door de midden stand hebben uitgewezen dat de Cash Carrybedrijven zeker niet goedko per zijn. Daarom wil de Voorschotense middenstand de Cash Carrybedrij ven „koekjes van eigen deeg" gaan verkopen, aldus de mening van de al gemene vergadering van de winke- de auto ver-1 ''ersvsi-eniging. waarbij vrijwel alle i de gestolen I Voorschotense bedrijven zijn aange- Pastoor J. H. Alberti van de St.-Ber- nardus-parochle te Hazerswoude-Groe- nendUk viert zondag 7 september zyn zilveren professiefeest. Tezamen met zyn medebroeder van de ongeschoeide karmelieten, broeder Liborius Vogels, die veertig jaar geprofest is, reclpieert hy die dag van half een tot twee uur in het Groenendykse parochiehuis. Om on geveer één uur zal dan het parochie geschenk worden aangeboden door een van de leden van liet feestcomité. Om elf uur wordt ln de St.-Bernarduskerk de Eucharistie uit dankbaarheid gevierd. Pater Laurentius Alberti werd op 7 april 1921 ln Geleen geboren. Na zijn humanoria aan het college van de paters ongeschoeide karmelieten ln zijn ge boorteplaats, trad hy in het noviciaat en legde op 28 augustus 1943 te Waspik (N.B.) de professie af. De priesterwij ding had plaats op 7 augustus 1949 te Na werkzaam te zyn geweest in de zielzorg, onder meer te Waspik en te Smakl-Venray, en na een jaar bij de Landmacht dienst te hebben gedaan als aalmoezenier, werd hij in 1954 benoemd tot prior van de karmel te Geleen. Van 1957 tot 1963 was hij prior te Waspik. Sinds pater Laurentuis Alberti in juni 1963 werd benoemd tot pastoor in de Groenendijk, heeft hy zich steeds bey- verd de liturgievieringen zo te doen plaats vinden, dat eenieder zich hierbij ingeschakeld voelde. Voor de Jeugd Pastoor Alberti was een van de eerste parochieherders uit de Rynstreek, die besloot tot het houden van eucharistie vieringen, die speciaal bestemd zyn voor de Jeugd. Het succes hiervan is alom be sloten. Het ging er soms fel Voor zover het bestuur bekend is wordt er van gemeentewege aan deze zaak niiets gedaan. Meerdere malen heeft het bestuur per brief aan b. en w. vragen gesiteld en informaties ver strekt. maar de antwoorden, voorzover ontvangen, waren uiterst vaag. De ge meente Voorschoten schijnt er niets tegen te kunnen doen. Niet verheeld werd het feit, dat vestiging van deze bedrijven in Voorschoten schijnbaar] eenvoudiger is dan elders. Pieterskerk: orgelconcert Jan Wel-| Thans is op de Veurseweg het Cash mers, 20.15 uur. 1 Carrybednif F T.-Drankenservice. Galerie Van der VUstopening ten-1 gehuisvest in de kippeschuren van de toonstelling Rudl Polder, 20.30 uur. zoon van de burgemeester van Voor- Leldatn-hallen: openstelling „Leidato" schoten, binnenkort wordt het Cash van 13-17 uur en van 19.-22.30 uur. Carrybedrijf Hoogvliet op de Pape- Akademie-gebouw - Tentoonstelling'aan geopend en in de Pauwenstraat schilderijen H v.d. Vet. 16.30 uur. wordt de vestiging verwacht LEIDSE AGENDA DONDERDAG 5 SEPTEMBER Stadhuis: vergadering Leids Jeugd Parlement in Raadszaal. 20.00 uur. Leidato-hallen: openstelling „Leidato" van 13-17 uur en van 19.-22.30 uur. VRIJDAG 6 SEPTEMBER Voor de bezorging i krant in LEIDEN vragen wy Mooie bijverdienste voor scholieren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935 kend: verscheidene parochies uit de om geving kwamen omtrent deze jeugd diensten hun licht opsteken in de Groe- nendyk. De oprichting van een dames koor. nd&st het mannenkoor, is ook een initiatief, dat op rekening van de jubi lerende pastoor kan worden geschreven. Er werd een geluidsinstallatie ge plaatst in het kerkgebpuw. Tevens werd de vcrwai'mlngsinstallatle verbeterd. De jeu£Ï heelt steeds een Warm plaatsje gè- vonden in het hart van deze pastoor. Na zyn komst in 1963 zette hij zich dan ook achter het plan, de jonge meisjes te 'verenigingen in clubs, welke nu een bloeiend bestaan leiden. Ook de anderen kunnen rekenen op zijn belangstelling. De organisatie van de gespreksavonden ln het winterseizoen verloopt nü prima, ar het voorbereidende werk was tóch voor een groot gedeelte aan Groe- nendijks pastoor te danken. Tenslotte is tijdens het pastoraal van pater Al berti een parochieraad in het leven ge roepen. Een belangryke Instelling voor het goed reilen en zeilen in een parochie. Ook al is die parochie dan nog zo klein i de. heer J. i 11-17 t 10-22.30 i ZONDAG 8 SEPTEMBER Rooseveltutraat: „Open-houRe-party" Jeugdgebouw ..Het Honk". 14-16 uur. leidato-hallen: openstelling „Leidato"] van 13-17 en 19-22.30 uur. Onder de goede leiding van de heer T. Forlanier, die voor het eerst na zijn ziekte achter de bestuurstafel zit ting had genomen en de heer Griffioen wisten de winkeliers afstand te ne- n personen en waren zelfs be- reid om de hand ook in eigen boezem j te steken. De Voorschotense winkelier wil zich niet laten verpletteren door MAANDAG 9 SEPTEMBER de Cash Carryzaken en het groot- Rest. Eigenzorg: Jaarvergadering winkelbedrijf, maar zal de service- Centr. Org. van Voetbalscheidsrechters. j 1 - 20.00 uur. „Doelen" - Leidse Amateur-fotografen. 20.00 Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reysl, Steenstr. .35, tel. 20136. Apotheek R. v. Breest Smullenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek ls op zondag 25 aug. gesloten van 8-24 uur. .erlening uitbreiden en een juridisch adviseur inschakelen om te onderzoe ken of er geen maatregelen genomen kunnen worden tegen vestiging zaken in niet goedgekeurde ruimten. Leidse Universiteit Geslaagd - Aan de universiteit te Lei den is geslaagd voor het doctoraal examen in de Godgeleerdheid mevr. J. W. H. Bos-Van Wijk (Ingen.) Een belangrijk deel van deze opper vlakte zal worden ingenomen door Coniferen. De resterende oppervlakte wordt gevuld door de Call una, waar van de rose en gele variëteiten nog niet eerder werden getoond, de nieuw ste Clematis en Besheesters voorzover deze rijp genoeg zijn. Voor deze ten toonstelling zyn inzendingen van in dividuele kwekers toegezegd maar ook van de studiegroep van de L.T.B. en als exitra attractie zal in samenwer king met de museumcommissie var Arboricultura een bijzondere stand worden ingericht. Naar adviezen van de Boskoopse kunstenaar Toon Hen- driksen die ook het affiche heeft ont worpen. zal een antieke kwekerij wor den ingericht, compleet met loodsje, een schouw in de sloot en de zelden in de openbaarheid komende collectie oude gebruiksvoorwerpen van het Boskoopse museum. Daarnaast zullen de moderne vak- cu plantenboeken worden verkocht met zowel kostbare buitenlandse werken a's eenvoudige tuinboeken voor de liefhebbers- Tenslotte zal op het to neel door het Proefstation voor de Boomkwekerij de aandacht worden ge vestigd op de teelt van gewassen glastic potten. 'eze tentoonstelling zal op de eerste dag geopend zijn van 17 tot 22 uur en op de overige dagen van 10 tot 22 uur. INBRAKEN BIJ KWEKERS I In de nacht van maandag op dinsdag nebben ongenode gast(en) een bezoek gebracht aan de kantoren van de kwe kersfirma's B. Co; G.; F. en T. ge vestigd aan Rijneveld. Bij de twee laatstgenoemden bleef het bij een po- S'ng tot inbraak, maar bij de eerstge- I noemden wisten de „gasten" wel bin nen te komen. Voorzover momenteel kon worden nagegaan wordt geen geld vermist dit was trouwens niet aanwe zig, wel een aantal penningen voor een kofne-automaat. Door de technische recherche uit Den Haag is een onderzoek ingesteld. Referendaris v. Aalst (Leidschendam) zilveren ambtenaar In de conferentiezaal van hét raad- huls werd maandag de heer P. J. L. M. Van Aalst, referendaris van de afd. ii- naneiön en onderwijs hartelijk gehul digd voor het feit, dat hy 25 jaar in overheidsdienst was. Loco-burgemeester II. I'. Greuter memoreerde, dat hy het grootste deel van deze tyd nl. 18 jaar in Leidschendam had doorgebracht. Op buitengewoon deskundig en mlnltleuze wyze stelde de jubilaris de financiële rapporten samen, zo memoreerde de lo co-burgemeester, die hem de gebruikeiy- ke gratificatie onder enveloppe overhan digde en zijn echtgenote een bloemstuk- je aanbood. De wethouder van personeelszaken, de heer J. ten Heuvelhof schetste de persoon van de jubilaris met deze woor den. „zyn vriendeiykheid is alle mensen bekend". In zyn gehele optreden, zowel tegenover het college van b. en w als tegenover zyn collega's en het publiek heeft hij zich in de afgelopen jaren een 'eer verdiensteiyk. bescheiden maar ook uitermate deskundig ambtenaar ge toond. Daarnaast schept de jubilaris ook vreugde in zijn werk. Hij woekert met zyn talenten in het belang van de ge meente Leidschendam. De wethouder wenste hem en zijn echtgenote toe, dat ny nog lange jaren op dezelfde „golf lengte" werkzaam zal zijn. Het hoofd van de afd. financiën en onderwijs, de heer H. Niersman bracht dank voor de prettige samenwerking met de heer Van Aalst. Een tastbaar bewy8 van waardering en erkenteiyk- held van zyn collega's was het aan bieden van een veldkyker en een pech- lamp voor de auto. De jubilaris dankte tenslotte voor de- huldiging, waarby hij de prettige sfeer op de afdeling, waarop hij werk zaam is, memoreerde. WEER RUILBEURS De Vereniging „De Verzamelaar" or ganiseert voor Voorburg-Leidschendam omgeving weer een maandeiykse ruilbeurs in het gebouw Fjord aan de Zwartslaan op zaterdamiddag 14 septem ber a.s. vanaf 13.00 uur. Camera: Le Gendarme de Saint Tropez (prol.), alle leeftijden. (Nacht, vr. en zat. 23.30): The young one, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 Uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Bruggenhoofd Beachi, 18 jaar. Dageiyks: 2.30, 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Ik ben nieuwsgierig - geel. 18 jr. (prol.). Dagelijks: 2.30, 7.00, ei Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 Studio: SameD uit, samen Dagelijks: 2.30. 7.00, er Zondag: 2.30. -1.45. 7.00 Trianon: Wat deed je toer uitviel?, a.l. Dageiyks: 2.30, 7.00, e Zondag 2.15, 4.30, 7.00 i hét licht 9.15 uur. n 9.15 uur. Rex: Terugkeer voor de wreker, 14 j. (Nacht. vr. en zat. 23.30): Liefdes spel, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. P LNT KORRELTJE Een man. die met zijn handen werkt, kan veel bereiken, indien hq tenminste ook zyn hoofd gebruikt. Marktberichten LEIDEN 4 sept. Groenten Aardbeien 22, appelen 17, peren 16-25, pruimen 23- 48, andyvie 9-14, augurken 24-100 pronkbonen 66-81. snybonen 72-155,' spekbonen 62, stambonen 88-138, kroten 16-17, rode kool 5-16, groene kool 8-25, postelein 14-29, prei 27-29, spinazie 27- 74, spruiten A 67-82, idem B 74-89, kom kommers 15-42. tomaten A 260-265, id. B 260-265, id. C 240, witlof 168-227 per 100 kg. Meloenen 60-119, bloemkool V 24-77, id B 16-58. id. C 23-48. sla 5-17 per 100 stuks. Bleekaelderq 28, bosoeen 48-53, peterselie 15-17, selderij 6-12, uien 13-15 per 100 bos. WOERDEN, 4 sept. - Kaas - Aanvoer i partyen. Prijzen: le kwal. 3.40-3 97 2e kwal, 3,12-3,89. Extra kwal. tot 4.3ö! Handel traag RIJNSBURG, 3 sept. - Bloemen - Am Anjers: Witte Sim 3-14, Rose Sim 3-14, Rode Sim 4-15, Dusty Sim 5-16, Arthur Sim 3-13, G. J. Sim 4-12, Crowly Sim 5-16, Oranje Triumph 8-22, Harvest Moon, 10-22, Clear Yellow 10-23, Espé- rance 5-15, Rozen: Baccara 15-35, Carol 5-9, Zorina 8-12, Garnette 5-8. Grote Chrysanten: Migoli 10-17, Alex Bedser 10-31, White Hope 14-21, Breitner 15-23 Diverse snijbloemen: Anthurium 35-175 Gerbera 15-31. Gladiolen: 5-13, Col- villel 5-15, alles per stuk. Dahlia's: 300- 450. Ornithogalum 100-230 per 100. As ters: 9-60, Statice 80-100, Anemonen S- 25, Freesia's: White Swan 100-170, Gol den Yellow 35-125, Tros Chrysanten: Lyona 180-200, Tokyo 200-230, Indiana polis 180-210, White Spider 250-330, Li lian Hoek 35-65, Lucida 50-75, Koens Elite 35-36, alles per bos. KATWIJK AAN DEN RIJN VALKEN 68 SPELEN OPENINGSWEDSTRIJD Hedenavond is het zover, dan zal na een lange periode van voorberei ding de eerste officiële wedstrijd van de pas opgerichte voetbalverengiing „Valken 68" gespeeld worden. En die wedstrijd zal de pupillen van ex-inter national B. Kralt voeren tegen mede- Kooltuinbewoner KRV. Deze liohtwed- stry'd begint hedenavond om half acht. De aftrap zal worden verricht door de burgemeester van Valkenburg, de heer M. A. v. d. Have. Het geheel zal wor den opgeluisterd door de harmonie uit Valkenburg. De opstellingen: Valken 68: doek Varkevisser; achter: Noort, Hoogka mer v. d. Born en Hollebeek; midden: lm thorn en Zierikzee; voor: F. Guyt, Van Zeist, P. Guyt en A. van Peursem KRV: doel: P. van Kampen; achter: Moerkerk. Westgeest, Van Klaveren en Van Maren; midden: v. d. Eykel en C. v. Kampen; voor: Rijnsburger, Heems kerk, Oudshoorn en Verkley. IJSCLUB „VOORSCHOTEN" NAM CLUBHUIS IN GEBRUIK DONDERDAG 5 SEPTEMBER Buurt 15: Stationsweg, Paviljoens hof, Stationsplein, Morssingel, Pest huislaan. Piet Paaltjespad, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en -hof, Joubertstraat, Wolmaransstraat, v.d. Tasstraat, Lop- senstraat, Rijnzichtstraat, De Wetstr., Reitzstraat, De la Reystraat, Pretorius- slraat. VRIJDAG 6 SEPTEMBER Buurt 16: Schelpenkade, Andries Schotkade, Leuvenstraat. Gerrit v. d. Laanstraat. Leeuwkenstraat, Valdez- straat, Stadhouderslaan, Magd. Moon- straat, Drie Octoberstraat, Duivenbo- destraat, Staalwijkstraat, Buitenrust straat, Kastanjekade, Meidoornstraat, Hyacinthenstraat, Seringenstr., Dalia- straat. Anjelierstraat. Onder het goedkeurend oog van het nagenoeg volledige bestuur van de IJsclub Voorschoten vond gisteravond de openingstraining plaats van de kern ploeg in het nieuwe clubgebouw. Deze conditietraining stond onder leiding van de heer P. C.oederaad, judoleraar, 4e dan. Deze officieuze opening vond ln r.eer besloten kring plaats. Op 24 februari 1956 namen een veertigtal Voorschotenaren, waaronder de meeste huidige bestuursleden, het initiatief tot de oprichting van deze vereniging. Hoewel het 12'/j-jarig bestaan en de opening van het gebouw dubbele aan leiding zou kunnen zijn nu reeds een meer officieel karakter te geven aan dit gebeuren, meende het bestuur dit besloten karakter te moeten bewaren. Wel zal getracht worden In het winter seizoen, ijs en weder dienende, een gepaste viering van beide facetten ln groter verband te. organiseren. Zoals de vereniging zelf in de loop van haar bestaan wel en wee heeft gekend is ook de totstandkoming van dit volledig zelf gefinancierde vereni gingsgebouw niet zonder zorgen ver lopen. In 1956 werden de eerste wed strijden georganiseerd op de Vliet en de BakkerslooL Daar de meeste win ters dit echter niet mogelijk maken, keek men uh naar een eigen ijsbaan. De eerste jaren daarna diende daartoe een deel var» het land van Lekker- kerker, tussen Vliet en Molenlaan. Toen de Voorschotense bouwactivitei ten dat terrein opeisten, kreeg de ver eniging door medewerking van de ge meente de beschikking over het hui dige terrein, gelegen tussen Vliet, Ni- colaes Maaskade en Boerhaavelaan. Daar genoot men gastvrijheid bq de invalide verkenners. Het feit echter, dat hun lokaal ver van het terrein verwijderd lag èn het steeds groeiende aantal leden, deed weldra de wens ontstaan tot het bouwen van een eigen I verenigingsgebouw. Nu, na bijna zes jaar voorbereiding, /ag het bestuur een vijftiental kem- l ploegleden in volle actie in de ruime j hoofdzaal van het gebouw. De accom modatie is voor het doel bijzonder goed, buiten de hoofdzaal aparte kleedgele genheden en toiletten, een ruime berg ruimte, die in het seizoen voor garde robe dient, en een goed geoutilleerde bestuursk aniline. Voorzieningen voor e.v. worden nog getroffen, zodat, als de winter zijn intrede doet, het gebouw aan alle eisen zal voldoen. Ook de rest van het jaar za het echter niet on rendabel zijn. De judoleraar P. Goede- raad geeft er buiten de training van de schaatskernploeg het gehele jaar judolessen voor de jeugd, alsmede da mes- en kleutergymnastiek. Reeds nu staat de mogelijkheid open zich individueel of in gezinsverband (ouders en kinderen tot 16 jaar) als liid op te geven bij de heer S. Jon- geneel, Schoolstraat 58. De inschrij ving sluit 30 november. Op het bureau van de politie vond maandag in tegenwoordigheid van bur gemeester E. J. M. Kolfschoten en de hoofdinspecteur-korpschef van de ge meentepolitie, de heer E. J. Jansen de huldiging plaats van de heer J. de Lange, wachtmeester le klas van de rijkspolitie, die het feit herdacht, dat hij 25 jaar in overheidsdienst was. Zijn vroegere commandant, adjudant T. W. Geense sprak de jubilaris en zijn echt genote op hartelijke wijze toe, waar bij hij memoreerde, dat de heer De Lange zijn loopbaan in 1943 aanving bij het directoraat-generaal van de politie. In 1945 ging hij via een half jaarlijkse opleiding in Engeland, als oorlogsvrijwilliger naar het voorma lige Nederlandsch Oost-Indië, waaruit hij als sergeant terugkeerde. recherchewerk. Door zijn doortastend optreden werden vele misdrijven tot klaarheid gebracht. Hij is tevens een van de prettigste collega's. Mevrouw De Lange werd eveneens in de hulde besrokken en ontving een bloemstuk. Burgemeester Kolfschoten herinner de er aan, dat de jubilaris een van de medewerkers is geweest, die het Leid- schendamse politiekorps had helpen groot maken. Namens het gemeente bestuur overhandigde hij de bekende enveloppe met inhoud en een fraaie mand met fruit. Namens de Rijks- pol itievereniging sprak opperwacht meester Pronk woorden van waarde- -ua uo3 SU33U3A3 3p^rpuei(jaAO U3 3ui.i veloppe met inhoud. Namens de col lega's werd een fototas aangeboden. In besloten kring heeft adjudant T. W. Geense in het bureau van de politie maandag mej. R. Vermeulen hartelijk gehuldigd voor het feit, dat zij precies tien jaar 't politiebureau heeft schoon- gehouden, terwijl zij ook voor de da gelijkse koffie en thee voor de leden van het korps met zeer veel vrien delijkheid heeft gezorgd. Zyn woor den gingen vergezeld van een bloe menhulde namens alle leden van het korps voor mej. Vermeulen. I

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4